Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:20



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Köszi, hááát nem nem nagyon látok :(


hétf. feb. 11, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
rasc írta:
Üdv!

Érdeklődnék, hogy van e valakinek infója, hogy Sigma 17-70/2,8-4,5 Macro obi HSM változata Canonhoz mikorra várható.


http://www.sigmaphoto.com/ ?


hétf. feb. 11, 2008 9:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Üdv!

Érdeklődnék, hogy van e valakinek infója, hogy Sigma 17-70/2,8-4,5 Macro obi HSM változata Canonhoz mikorra várható.


hétf. feb. 11, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"de ezen tesztek szerint a Sigma optikai teljesítménye jobb, a Tamron meg a kettő között van."

Optikája válogatja. Én vettem egy 70-300-as Tamront az azonos kategóriájú Sigmáknál jobb. És kimondottan jó hogy nem csak APSC-t rajzolja ki hanem a kisfilm kockát is. Viszont vettem egy 28-105- ös Sigmát az viszont nagyon jó.Az egy tévedés hogy Pentaxhoz Pentax optikát mert a kitobi elég harmatos és szólóárban még drágább is mint pld a 28-105-ös Sigma.


pén. feb. 08, 2008 0:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
...

A gyors választ köszönöm, tanultam belőle.
Köszönöm a teszteket is, nagyon hasznos volt(bár csak átfutottam).
Hogy ne csak beszéljek, mondjak is valamit:
Nem akarom befolyásolni a hallgatóságot (meg magamat :) ), de ezen tesztek szerint a Sigma optikai teljesítménye jobb, a Tamron meg a kettő között van.Ezért nem tudok dönteni.Szivem szerint Pentaxhoz Pentaxot, csakhát ezek a tesztek, meg az ára... :roll:
Mégegyszer köszönöm.


csüt. feb. 07, 2008 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
IceS írta:

Nincs sok különbség köztük, de az a kevés is jelentős:
Sigma 11/10, Pentax 9/8 lencse
Sigma 58mm, Pentax 49mm szűrő

Ez nem sokat számít. kisebb szűrőméter kevesebb fény, de több lencse, több fényszórás több fényt nyel el.

Idézet:
Sigma EX(profi/bb) DG(digitre IS optimalizált), Pentaxnál semmi

Ez marketink kamu. Ami full framre is jó, az jó kropposra is.

Idézet:
Sigma bolttól függően 20-40 ezerrel olcsóbb.

Nincsenek véletlenek. Saját gyártó, jobb kompatibilitás, biztosabb AF, nincs back ill front fokusz és a sigmánál a minőségbiztosítás nem a legjobb. Nem véletlen hogy objektívekről tök ellentétes vélemények is születnek.


Idézet:
A többi sztem nem jelentős, vagy egyforma.
Nem számoltam utána, de kicsit "gyanús", hogy a Sigma 58, a Pentax 49mm-en "hozza ki" a 2.8 fényerőt, bár van hossz és gyújtótáv

Nem gyanús az, csak másképp tervezték.

Idézet:
különbség köztük.Vélemény?
Sok szépet olvastam a Sigma képéről, de a Pentax e típusáról szinte semmit.Hallottam a Sigmák fókuszproblémáiról, meg hogy a Pentaxnál (v. csak egyes típusoknál) lehet finomítani kézzel az AF-on.
Egy szó, mint száz:Jobb-e annyival a Pentax obi, amennyivel drágább?

Sgítségeteket, véleményeteket megköszönve, maradok tisztelettel:
IceS


Keress teszteket, abból lehet kiderül melyik a jobb.
http://www.photozone.de/Reviews/Pentax% ... est-report
http://www.photozone.de/Reviews/Nikkor% ... rt--review
http://www.photozone.de/Reviews/Pentax% ... ro-pentax-
http://www.photozone.de/Reviews/Pentax% ... est-report
http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... est-report


csüt. feb. 07, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Hi!
Objektív vásárláson töröm a fejem, csak nem tudok dönteni, ezért fordulnék Hozzátok.(Pentax K100D)

A két induló:
Sigma MACRO 105mm F2.8 EX DG ( http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses ... avigator=5 )
smc PENTAX-D FA Macro 100mm F2.8 ( http://www.pentax.co.uk/_uk/photo/lense ... l_nr=21520 )

Nincs sok különbség köztük, de az a kevés is jelentős:
Sigma 11/10, Pentax 9/8 lencse
Sigma 58mm, Pentax 49mm szűrő
Sigma EX(profi/bb) DG(digitre IS optimalizált), Pentaxnál semmi
Sigma bolttól függően 20-40 ezerrel olcsóbb.
A többi sztem nem jelentős, vagy egyforma.

Nem számoltam utána, de kicsit "gyanús", hogy a Sigma 58, a Pentax 49mm-en "hozza ki" a 2.8 fényerőt, bár van hossz és gyújtótáv különbség köztük.Vélemény?
Sok szépet olvastam a Sigma képéről, de a Pentax e típusáról szinte semmit.Hallottam a Sigmák fókuszproblémáiról, meg hogy a Pentaxnál (v. csak egyes típusoknál) lehet finomítani kézzel az AF-on.
Egy szó, mint száz:Jobb-e annyival a Pentax obi, amennyivel drágább?

Sgítségeteket, véleményeteket megköszönve, maradok tisztelettel:
IceS


csüt. feb. 07, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nagylátó?
Az a baj, hogy ezek az obik se igazi nagylátók: a Sigma és a Canon látószöge is ekv. 32mm-nek felel meg a 350D-n...

A helyzet az az, hogy (kisfilmre számított) 35mm alatt a jó képminőségű fixek fehér hollónak minősülnek (egy-két Zeiss).
Én is "fix hívő" vagyok (30mm f1.4, 85mm f1.8 ), de nagylátóra nincs jó megoldás.

Ráadásul hab a tortán, hogy nem is olcsók ezek a fixek - 70ezerért egyiket se fogod megkapni, esetleg valami agyonhasznált öreg darabot...

Gyűjtögess még hozzá, és inkább válassz egy jó zoomot alulra.


szer. jan. 16, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Tokina a leggyengébb ezek közül.
Sigma 14/2.8(NEM a halszem) nagyon jó.
Talán a canonnál kevesebb a CA és jobb a felbontása, de csak F4-től használható míg a sigma, már 2.8-tól.

A Fixek mindig sokkal jobb minőségűek mint a zoomok.


szer. jan. 16, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok! Tanácsotokat várnám:
350D-re szeretnék nagylátószögű obit venni tájképfotózáshoz.
Elsősorban fix-ben gondolkodom, nem igazán használom ki a zoom lencsét, valamint az ára miatt is. (Gondolom a fix-hez hasonló minőségű zoom-ok már nagyon drágák, vagy az újabbakkal nem ez a helyzet?)
A legesélyesebbnek ezt tartom:
Tokina AT-X 17 AF PRO
vagy
CANON 20 2.8
esetleg
Sigma AF 20 1.8. EX
?
Melyiket érdemes?
Hova helyezhető ezek a zoom-okkal összevetve? Max. 60-70e Ft-t szánnék rá.


szer. jan. 16, 2008 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 10:00
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hát ez érdekes, ami most lent történt. Ugyanis én már elég régen írtam ezt a hozzászólást, de most jelent meg. Nem is igazán aktuális, ahogy a múltat néztem.
Szóval sorry mindenkitől, de azért köszi babajaga.


vas. jan. 06, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Ricsi30 írta:
Hello mindenki!
Én egy 400d-s amatőr vagyok, és most már 1 éve (bizonyos szempontból még csak 1 éve) elkapott a harciszellem fotózásban.
Nemnagyon szólogatok ilyen fontos témában hozzá, de jópár tesztoldalat és értékelést olvastam már. A 18-200 tehát kb. 10-szeres nagyítás vagy feletti a legtöbbek szerint sajnos súlyosabb kompromisszumokkal jár, ugyanis van az obinak eszetlen jó pontja, ahol nagyon jó képet produkál, általában valahol középen, de sajnos a legjobb pontjától le és felfele nagyon nagy a távolság és jelentősen romlik. A nagyátfogású obik egyébként is elméletileg spórolásra születnének, de hát 100 körül nem az.
Mielőtt én vettem, én is érdeklődtem elég sokat, és bizony 2 obi lenne az elvárt minimum: Mert Canon-nál egy 17-70 meg 70-300...
Nekem alul Sigma 17-70 DC 2,8-4,5 (jó fényerő és főleg tele felé tűéles képen> 17 körül rekeszelni kell, de 2,8-tól indul, ez jó) efelett van egy Sigma 70-300 4-5,6 DG APO Macro blablabla és remekül szuperál. 300-nál itt rekeszelni érdemes, de 10*15-ös képnél tökmindegy. Kipróbáltam előhívva is.
17-70: ~70-80.000 a 70-300 ~60.000,-
A csapat okosabb része szóljon hozzá, ha sok hülyeséget írnék, de eddig ezt tapasztaltam.
Üdv mindenkinek.


A 18-200-as nem annyira spórolásra készült inkább arra hogy ne kelljen cserélni az objektívet sokszor. Most gondold el elmész Velencébe adott hogy sok megörökítendő téma van minél nagyobb látószöggel, de ugyanakkor ott vannak az épületek gyönyörű részletei amihez meg tele kell mégpedig minél nagyobb. És ezek egymásután következnek. Lehetelen az objektívcsere fizikailag se, a sópárás levegőben még kevésbé. Én mikor még filmessel ott jártam két illetve 3 gépet is vittem, hogy minden látószöget pillanatok alatt be tudjam fogni. Az eleve alapigazság hogy a minél nagyobb átfogású az optika annál inkább van hibája valamelyik tartományban, így kompromisszumot kell kötni. A legérdekesebb az hogy olyan személy aki bele van bolondulva a halszem optikákba egy zoom nagylátószögénél az 1,5%-os hordónál ordított mint a fába szorult féreg, hogy: ilyen szemét optikát ekkora torzítással! , de a halszem 6-8-%-os torzítása az semmi volt. Ez az elfogultság átka. Mellesleg nekem sincs nagyátfogású zoomom mert én meg a Vaterán vettem optikákat a Pentaxomhoz. Kivéve a 18-55-ös kitobit. Én nem akarok a Playboynak dolgozni nekem megfelel, látom jól hogy milyen minőségű.


vas. jan. 06, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 10:00
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hello mindenki!
Én egy 400d-s amatőr vagyok, és most már 1 éve (bizonyos szempontból még csak 1 éve) elkapott a harciszellem fotózásban.
Nemnagyon szólogatok ilyen fontos témában hozzá, de jópár tesztoldalat és értékelést olvastam már. A 18-200 tehát kb. 10-szeres nagyítás vagy feletti a legtöbbek szerint sajnos súlyosabb kompromisszumokkal jár, ugyanis van az obinak eszetlen jó pontja, ahol nagyon jó képet produkál, általában valahol középen, de sajnos a legjobb pontjától le és felfele nagyon nagy a távolság és jelentősen romlik. A nagyátfogású obik egyébként is elméletileg spórolásra születnének, de hát 100 körül nem az.
Mielőtt én vettem, én is érdeklődtem elég sokat, és bizony 2 obi lenne az elvárt minimum: Mert Canon-nál egy 17-70 meg 70-300...
Nekem alul Sigma 17-70 DC 2,8-4,5 (jó fényerő és főleg tele felé tűéles képen> 17 körül rekeszelni kell, de 2,8-tól indul, ez jó) efelett van egy Sigma 70-300 4-5,6 DG APO Macro blablabla és remekül szuperál. 300-nál itt rekeszelni érdemes, de 10*15-ös képnél tökmindegy. Kipróbáltam előhívva is.
17-70: ~70-80.000 a 70-300 ~60.000,-
A csapat okosabb része szóljon hozzá, ha sok hülyeséget írnék, de eddig ezt tapasztaltam.
Üdv mindenkinek.


vas. jan. 06, 2008 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://foto.ebay.de/_W0QQ_trksidZp3907Q2em21
Objektive, Autofokus illetve Objektive, manueller Fokus.
Kb ezek a csatlakozások vannak(persze ez mindent nem fed le.).


vas. jan. 06, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Rian írta:
Menetüket, illeszkedésüket tekintve hány fajta objektív zár létezik (kompakt gépek spéci tartozákait kihagyva)?


Objektív csatlakozás 1 menetes van ami a filmesektől maradt M42x1-es. A többi az ismert márkák bajonettjei, Minolta, Nikon, Canon, K, stb. A Canonnak a legnagyobb a belmérete ezért abba adapterrel más bajonett belehelyezhető, különösen a Nikon.


vas. jan. 06, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Menetüket, illeszkedésüket tekintve hány fajta objektív zár létezik (kompakt gépek spéci tartozákait kihagyva)?


szomb. jan. 05, 2008 20:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás -
Salvatore: köszönöm a linket a super takumarra! Sikerült megszereznem egyet egész jó árban (54 ajró), és..hehe... nem gondoltam, hogy ekkora különbség lehet. A képek 1,4-en is olyan tűélesek, amit az eddigi hitvány holmikkal nem tudtam hozni, és az élességállítás is sokkal egyszerűbb. Köszi még egyszer!


pén. jan. 04, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Létezik a feltűnő értékkülönbözet (keress rá a gugliban) jogi fogalma ami nagyjából bármilyen szerödést semmisé tud tenni, ugyhogy biróság elött veszítenél.


csüt. nov. 29, 2007 13:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Na most, ha ezt a vonalat követem, amit mondasz, és mondjuk ugyanezért a gépért fél millát adok, az is egyértelmű elírás, de nem fognak érte megkövezni.
Mert nekem nem kell tudnom, mennyi annak a gépnek a piaci értéke, továbbá miért az az ár van kinn, ami. nekem, mint magánszemélynek, és fogyasztónak az egyedüli, ami lényeges, hogy annyiba kerül, és ez nekem megéri.
Ha ott valaki nem figyelt oda, az nem az én problémám. Majd legközelebb jobban megnézik. De ha már egyszer kinn volt, és meg tudtam rendelni, amit vissza is igazoltak, akkor viseljék a következményeit, én meg örülök, hogy jókor voltam jó helyen, és észrevettem.


csüt. nov. 29, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Van egy tippem, miszerint egy egyértelmű elirás esetén a bíróság nem adna neked igazat. Ok, hogy a szöke mancika rányomott automatikusan a visszaigazolásra, de ez olyan aránytalan árkülönbözet a reális piaci árhoz képest, hogy szerinetm nem sanszos megnyerni ha pereskedsz. És közben eltelik 2 év és te fizeted a költségeket.
Vagy 2 éve olvastam olyanrol aki valami webshopban megrendelt egy gépet aminek 100e-el elirták az árát, persze befenyitette a boltot amikor törölték a megrendelését, aztán az lett a vége, hogy valami kedvezményben megállapodtak.


csüt. nov. 29, 2007 12:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy nagyon fontos problémám. Az egyik internetes oldalról rendeltem egy CANON EOS 400D-t, mert ki volt írva, hogy az ára 34188 Ft (!). A megrendelésemet e-mailben visszaigazolták. Majd ezt követően értesítettek, hogy a megrendelést törölték, "hibás ár" miatt.
A magyar törvényekben benne foglaltatik, hogy a meghirdetett legkisebb összegért kötelesek adni az adott terméket, szóval, ha kell bíróságra is elmegyek az igazamért.
De...ha valaki olyan olvassa ezt a fórumot, aki szintén így járt, az kérem, hogy nálam jelezze valahogy, ne hagyja ,hogy csorbítsák a jogait.
Eddig 6 személyről van tudomásom, akik így összefogtak az igazukért!


csüt. nov. 29, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Húúú...komolyan mondom, le a kalappal...Más fórumon épp, hogy meg nem harapják az embert, ha kérdez, itt meg nem csak választ kapok, hanem még ki is kerested az obikat...
És olyan szerencsém volt, hogy az egyik haverom, aki németben él, tud licitálni az 50/1,4-es Super Takumar-ra. Remélem sikerül megszereznem. :)
Mégegyszer nagyon köszönöm!


szer. nov. 28, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Úgy érdemes objektívet venni, hogyha ki is próbálod.
M42-es átalakítót úgy szerezz be, hogy a lehető legvékonyabb legyen, mert akkor elmegy a végtelen. állítólag a HAMA 7000 elég jó(www.erva.hu).
Zeiss általában jobb, de a chinon se rossz.
Egy jó fényerős(1.4-1.7) smc takumar vagy zeiss pancolar lenne az igazi.
http://cgi.ebay.de/Pancolar-1-8-50-MC-a ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/2-85-Lichtstarkes-M4 ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/Asahi-Pentax-SMC-Tak ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/PENTAX-SUPER-TAKUMAR ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/Super-Takumar-1-8-55 ... dZViewItem


szer. nov. 28, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Találtam két obit, amik M42 átalakítóval olcsón beszerezhetők. Melyiket érdemes venni a kettő közül? (vagy, ha egyiket se, akkor...)

http://www.vatera.hu/chinon_1_7_55_alap ... 18844.html

http://www.vatera.hu/carl_zeiss_jena_te ... 72217.html

Persze az árra rájön még egy átalakító, de az akkor is bőven jó pénzben. Kérdés a tudás...

Előre is köszi!


szer. nov. 28, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Annak a fényében, amit írtál, elkezdtem nézegetni a Carl Zeiss Sonnar obikat, ebay-en viszonylag olcsó pénzért vannak. azok gondolom jók...


szer. nov. 28, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az 5DAPS-C szenzorosés ezeknél a gépeknél a gyújtótávot meg kell szorozni 1,5-tel.
Tehát tök mindegy milyen üveget hegesztesz rá, azt szorozni kell 1,5-tel.
Vagyis ha egy filmes minoltán a 100mm-es makró az 100mm-es, de 5D-n már 150-nek felel meg gyakorlatban..(erdemes egyszer kipróbálni)

Miért nincs ráírva?:) Marketing!:)))))
(ugyan ez olympusnál 2-szeres, canonnál 1,6-os, kivétel persze a "nagy" canononk: 1D, 5D)


szer. nov. 28, 2007 9:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Ezen a gyújtótávolság-szorzón már én is agyaltam, mert az 5D előtt A1-em volt, és annak a 200 mm-es gyújtótávja, meg a mostani obi 200 mm-e nem ugyanaz. Viszont amit adnak hozzá kitobit, azt is át kell szorozni? Elvégre erre a típusra készült, akkor miért nem azt írják rá...?


szer. nov. 28, 2007 9:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szerintem nem nagyon. Hiszen a 105 gyakorlatilag már 157.5 az 5d-n. Ez már tele. Ezzel nem lehet jól portrézni. 50-től 135-ig tart kb a portré tartomány(jó fényerő mellett), ami 5D-n ez kb 35-90-et jelent.


kedd nov. 27, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Itt pont erről van szó:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=34647

Camera Kft.


kedd nov. 27, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás -
Ez jóóó! :)

Na, ilyesmit szerettem volna mindig. Ezeket megnézem, és hasonlókat, vagy ilyeneket próbálok beszerezni. Köszönöm! :) A gép iszonyúan tetszik, és a tudása nekem több, mint elég...de az obik... van az a Magnicon, vagy mi a bánat, amit már kérdeztem itt egyszer. az olyan, hogy épp van valami. A kitobi jobb rajzú. Még agyonrekeszelve se jó. :S valamit muszáj beszereznem.
A 105-ös Sigma képeit láttam, és gyönyörűek tényleg. De az tényleg jó portréhoz? :o


kedd nov. 27, 2007 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy a Canon garanciaidőn túl vállal e bármely módon a főalkatrészekre márkavédelmi garanciát?
Nem csak a magyarországi megoldások érdekelnének, vagy esetleg valamely külföldi partnerükhöz lehet e ilyen problémával fordulni?

Meg tudnák e mondani a hivatalos főszerviz elérhetőségét?

Konkrétan:
Szeretnénk vásárolni egy 1 éven túli Canon S3as digitális fényképezőgépet, semmi probléma vele, de csak ugy merném megvenni, ha tudnám, hogy ha rövid idön belül jelentkezne bármi nagyobb hiba, kihez tudjak fordulni, mert sajnos hallottunk olyan esetről, hogy az éppen lejárt garancia után hibaüzeneteket irt ki a gép, nem lehetett bekapcsolni, és 50 ezer forinton felüli javitási költséget mondtak a vevőnek.
A szóban forgó gép nem Magyarországon lett vásárolva, de nemzetközi garancia érvényes rá (viszont a gép tulaja nem tudja, ez mit takar pontosan). Erre szeretnék választ kapni. Hátha itt nagyobb a pörgés...

üdv, Péter


kedd nov. 27, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Megvan még. Meg is lesz!:D
A legjobb makró obi szerintem a minolta 100/2.8-as objektíve. Az árán is látszik!:) A 105 is nagyon jó, de ez inkább már tele mint portré objektív.
Akkor inkább a sigma 70/2.8 vagy a tamrom 90/2.5.
A tamron mellet szól az F2.5 (portréhoz jobb), viszont a sigmát jobbnak tartják.
Ami most van:
Nagylátó: minolta 17-35/2.8-4(nagggyon jó), minolta 18-70 kit(nem használom).
Minolta 28-135/4 (nagyon szeretem, tök jó utazó objektív)
Tele: sigma 70-210/3.5-4.5 (ezt is szeretem, beercant akartam, de amikor vettem az nem volt eladó), minolta 75-300 szürke (ezt se nagyon használom, rekeszelve nagyon jó a képe, pláne az ofenrohr - beercan verziónak)
M42-esben van egy pentacon 135/2.8(mostanában nem igen használom), egy helios 58/2 (macrozni használom fordító gyűrűvel), Carl Zeiss flektogon 35/2.8(igaz, hogy "csak" a 2.8-as és nem a 2.4-es, de gyönyörű képeket lehet vele lőni.)
Makrózni egy közgyűrűsorral és a flektogonnal szoktam.
Még tervezek egy jó telét 300mm felett és egy jó makrót.
Van még egy másfélszerezőm és egy pz40-es vaku.


kedd nov. 27, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás -
Köszönöm újra! Akkor azt hiszem, nem veszek ilyet. Viszont...azt hiszem, hogy e-bay-en próbálok szerezni egyet, ami jobb. Makrózni a 105/f2,8-as Sigmát néztem, mert sokan dícsérik. De jó lenne egy olyan is, amivel pl. portrét fotózhatok. Erre szeretnék egy vagy két konkrét ötletet kérni.

Salvatore: Neked ha jól tudom 5D-d van, vagy volt. Te milyen obikat használsz?


kedd nov. 27, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az ilyen nagy átfogású zoomoktól sokat nem szabad sokat várni.
Nagylátó részén elég gyenge, de a többi részen rekeszelve azért használható.


hétf. nov. 26, 2007 9:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Salvatore: Köszönöm! Folyton manuálisan állogatni, ha akarok valamit, az kicsit macera. Viszont van egy másik dolog is, ami már objektíves téma.
Találtam egyet, ami jó vételnek tűnik.
Erről a lencséről lenne szó:
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=376
A dyxum-on olvastam róla a megjegyzéseket, és az megnyugtatónak tűnik, de ki tudja...[/url]


vas. nov. 25, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Tudod használni, de csak manulálisan.
Ha automatán szeretnéd használni, akkor olyan kell, amelyik ismeri az ADI-t.
Pl:
http://dyxum.com/flashes/index.asp


vas. nov. 25, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok! Tudom, hogy nem a megfelelő topicban teszem fel a kérdést, de nem találtam ehhez illőt.
Szóval...szeretnék venni egy vakut egy Minolta 5D-re. Kinéztem egy Program 5200i-t, csak ha jól tudom, ez analóg gépre készült. A kérdésem az lenne, hogy tudom-e ezt használni az 5D-vel, illetve mi a különbség az analóg, és a digitális gépek vakui között.

Köszönöm!


szomb. nov. 24, 2007 22:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Azt nem tdom hogy mi újság, csak azt hogy ki kell próbálni, illetve utána kell nézni, hogy szoftverfrissítéssel orvosolható e a probléma. Mivel 2 fajta info van arról, hogy megy ill nem megy, szerintem a szoftverfrissítés lesz a megoldás.


A váz az maximum+1-re van fejlesztve (Wasia-féle), szóval ha gond lesz, akkor nem azzal. Na mind1, beruházok rá, legfeljebb csak az analog vázamon (3000QD) fog menni.

Ui.: Kiderült hogy mégiscsak problémás az 28-200 UC, de a nem-UC változat viszont menni fog.


pén. szept. 28, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Azt nem tdom hogy mi újság, csak azt hogy ki kell próbálni, illetve utána kell nézni, hogy szoftverfrissítéssel orvosolható e a probléma. Mivel 2 fajta info van arról, hogy megy ill nem megy, szerintem a szoftverfrissítés lesz a megoldás.


pén. szept. 28, 2007 12:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Egy röpke kérdés:
A netverebek azt csiripelik, hogy a régi Sigma EOS obik hajlamosak nem működni (Err 99) a digitális vázakkal (főleg a 3számjegyű példányokkal).
Viszont kiszemeltem egy 28-200 3.8-5.6 UC-t az öreg 300D-mre (nem fikázni, csóró vagyok holmi L szériás kályhacsövekhez), amiről eléggé ellentmondásos infókat szereztem be.
Itt nincs benn a problémás obik listájában, viszont német barátaink itt azt mondják, hogy mégiscsak problémás az obi.

Nos akkor mi is a helyzet az öreg EOS-os Sigmákkal gyakorlatilag?


csüt. szept. 27, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egyetértek arnyekxxx-szel. Ez gyakorlatilag új és ebben is van AS(stabi).
Idézet:
Tökéletes kezdő fotósoknak

Ez igaz, de az is, hogy sok olyat is tud, ami csak a felsőbb katergóriájú gépekben van, innentől kezdve, csak fotóson és objektíven múlik a kép.


vas. aug. 26, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
julot írta:



Ha nemvagy önmagad meg a zsebed ellensége, akkor megnézed ezt a hirdetést az aproneten:

Konica Minolta D5D 6.1Mp eladó makulátlan állapotban. C 800-1000 expóval. Tartozékok: KonicaMinolta AF DT 18-70mm (3.5-5.6) D + Hoya HMC UV 55mm + Hoya Hmc Polar 55mm, KonicaMinolta AF Macro 75-300mm (4.5-5.6) + Hoya HMC UV 55mm, Lowepro Nova 2 ( esőkabátos), 2db 1400mAH akkumulátor, doboz, cd-k, akkumulátor töltő. Ez mind makulátlan, karcmentes állapotban. Tökéletes kezdő fotósoknak, akik ismerkedni szeretnének a tükrös gépekkel. Iá: 180.000 Huf (az ár magában foglal egy ajándék állványt )

A 20e-böl meg ami a 200ig maradt veszel két 2gigás memokarit


vas. aug. 26, 2007 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nagyon rossz a fogása(ujjaid nem férnek be a markolatba), de nem rossz gép(habár beépített vaku és backfokusz problémákról hallani).
Mivel nincs benne stabi ezért stabis objektíveket kell venned, ha arra van szükséged és azok bizony önmagukban 200e körül vannak.

A DSLR-ek pont azért jobbak, mert nagyobb az érzékelő így kevesebb az zaj.

Ha új kell mindenképp akkor:
1. stabilizátoros: K100D kitobi nélkül egy jó állapotó jó minőségű használt objektívekkel
2. Stabilizátor nélküli: http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9034190 elméletileg új.

Mindkettő pentax bajonettes, vagyis az ősrégi olcsóbb de jó minőségű üvegeketis rá tudod tenni és az M42-es objektívekkel is jobb, ami azért nem mindegy.

pl
http://www.optiform.hu/termekek/hasznalt.htm
http://www.opticam.hu/hasznalt_pentax.php


vas. aug. 26, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 25, 2007 18:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Férfi vagy női kézbe lesz a gép?
Ha férfi kézbe akkor a 350D szerintem felejtős.
Ha a pénz a fő szempotod, akkor akár egy alig használt DSLR(KM 5D 7D, Pentax K100D...) is nagyon jó választás és akkor legalább lesz pénzed egy jobb objektívre(ekre).

Kitobikat szerintem hanyagold, inkább pl a fent említett objektívet célozd meg.

A stabilizátoros objektív illetve a stabilizátoros váz, akkor jó ha kevesebb fényben kézből akarsz fotózni állvány nélkül.


Szia!

Köszönöm a válaszodat. Férfi kézbe lesz a gép, de használtat nem szeretnék. A pénz nem szempont, hanem nagy úr sajnos. Nem tudok 200k.-nál többet áldozni a szetre. Nem profi minőségről álmodozom, a tudásom sem lesz mostanában olyan szintű. A cél az, hogy erősen látható legyen a váltás a képeimben az FZ5.-ről, és ne a gép korlátai miatt ne tudjak megcsinálni egy-egy fotót. (pl.: FZ5 zajosodása miatt az érzékenység emelésről le kell hogy mondjak, így nagyon sok helyzetben nem tudok olyan fotót csinálni, amilyet szeretnék). Mivel elő szokott fordulni, hogy "rossz időben" - erössen felhős, esős körülmények között - is szoktam fotózni. Szoktam állványt használni, de nem szeretném állandóan magammal cipelni. Miért nem ajánlod az általam választott gépet? Esetleg Nikon? Olympus?

Köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Julot


vas. aug. 26, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Férfi vagy női kézbe lesz a gép?
Ha férfi kézbe akkor a 350D szerintem felejtős.
Ha a pénz a fő szempotod, akkor akár egy alig használt DSLR(KM 5D 7D, Pentax K100D...) is nagyon jó választás és akkor legalább lesz pénzed egy jobb objektívre(ekre).

Kitobikat szerintem hanyagold, inkább pl a fent említett objektívet célozd meg.

A stabilizátoros objektív illetve a stabilizátoros váz, akkor jó ha kevesebb fényben kézből akarsz fotózni állvány nélkül.


vas. aug. 26, 2007 11:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 25, 2007 18:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok itt, lelkes kezdő, és a segítségeteket kérném. Elsősorban vasútfotós vagyok, és egy Panasonic FZ5.-ről (ami az első gépem) váltanék tükrös gépre A kiszemelt "áldozat" egy Canon EOS350D lenne. Valószínüleg a 18-55 kitobival venném, de ehhez még szükségem lenne egy teleobira is, ami lehet 55-200, vagy akár 75-300.-as is. Sajnos a keret elég szűkös - jó lenne ha a gép kitobival és a tele megállna 200k körül - és eléggé zavarba ejtően bonyolult számomra még az objektível világa. Nem tudom milyen objektívet válasszak. Ami még fontos, hogy télen, és felhős időben is szoktam fotózni, és nem szeretném, ha gondom lenne emiatt. Ezért szeretném kikérni a véleményeteket, ti mely darabokat ajánlanátok?! Érdemes-e stabilizátoros obit vennem? Szóval hálásan megköszönném, ha adnátok tippeket.

Üdv.:
Julot


szomb. aug. 25, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Használtan egy cosina,tokina,voightlander 19-35(60 euro) használtan is kb annyi mint a 18-55 és ég és a föld a különbség.


hétf. aug. 20, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 18, 2007 16:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Szerintem...


Köszi szépen!
Látom már tisztán hogy rá kell szoknom az E-Bayre ha normális árban akarok objektívekhez jutni :(
Néztem magyar oldalakon a Sigma 17-70mm-s obiját, valami ilyesmi átfogású lenne jó (bár megelégszem a kit 18-55-ével is), de annyit amennyiért ezt árulják nem szeretnék most még rákölteni. Mondjuk ez legalább e-bayen is ennyi :)


hétf. aug. 20, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szerintem a K100D(super) most a legjobb újonnan elérhető belépő szintű DSRL. A kitobit hanyagold! Pláne a pentaxnál. Nem azért mert borzasztó a kitobi, de az ős pentax üvegek is jók a k100D-re és használtan kiváló üvegeket tudsz venni kb kitobi árban.
Egy belépő szintű nagyátfogó obi ha egyenlőre nem akarsz sokat költeni:
http://www.soosfoto.hu/hasznaltcikkek.php?kat=175
De nézz körül a vaterán és az ebay-en is.
http://foto.search.ebay.de/pentax_Objek ... eNameZWLRS


szomb. aug. 18, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 18, 2007 16:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kinéztem egy Pentax K100D gépet és néhány helyen együtt árulják 18-55-s valamit 50-200-s obikkal. Van valakinek tapasztalata ezekről? Gondolom a 18-55 a sima kitobjektív ettől olyan sokat nem várok, de egyelőre nem szeretnék többet költeni rá, majd idővel. Kezdő vagyok SLR-ben és kíváncsi lennék a véleményekre (pro, kontra akár a géppel kapcsolatban is)

Válaszokat előre is köszönöm.


szomb. aug. 18, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség