Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:50



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerk.:

Hopsz...! Ahogy beírtam a HSZ-t, pár mp. múlva el is tűnt a júzer a rendszerből (akiére reagáltam). :D

Üdv!


vas. feb. 07, 2010 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Úgy le van priorizálva, hogy néha 1-2 mega (elvileg 15M-s csomag van) között alig jön a torrentes forgalom (amiről természetesen csak legális dolgot töltök le :P), a feltöltésről ne is beszéljünk.
Hát igen, így nehéz Linux disztibúciókat, MMO játék klienseket és más legális dolgokat töltögetni torrentről :D

Hannibal írta:
Itthon nekem is szintén Tarr, szintén kábel, szintén 6M és szintén stabil és gyors. Netes játékban 20-30ms közötti ping.
Itt lax a szomszédban, szóval sejtettem, hogy te is ugyanannál az ISP-nél vagy.


vas. nov. 29, 2009 2:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Itthon nekem is szintén Tarr, szintén kábel, szintén 6M és szintén stabil és gyors. Netes játékban 20-30ms közötti ping.
Albérletben BP-n UPC-ről ezeket már nem tudom elmondani. Olyan hullámzó a teljesítménye, hogy néha egy weboldal komolya kihívás neki. Úgy le van priorizálva, hogy néha 1-2 mega (elvileg 15M-s csomag van) között alig jön a torrentes forgalom (amiről természetesen csak legális dolgot töltök le :P), a feltöltésről ne is beszéljünk.


vas. nov. 29, 2009 1:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Kábeles netem van (Tarr köfötö) és a 6 megabit stabil 750-790 kbyte/sec-et jelent. Bár gondok voltak a gerinccel, ami az amerikai irányú kapcsolatokat jelentősen lassította, de azon kívül eddig semmi gondom nem volt vele.


vas. nov. 29, 2009 0:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
alfika33 írta:
Kérdésem UPC vagy ADSL ez itt a kérdés....
Véleményetekre lennék kíváncsi melyikhez nyúljak inkább?


Ha van lehetőséged, akkor a környéken kérdezzgess körbe.
Ugyanis nagyon függ attól, hogy éppen hol vagy. Lehetséges, hogy a DSLAM szinte ott van melletted. Ekkor egy nagyon stabil ADSL kapcsolatod lehet (csak lehet, nem biztos, hogy lesz is :x). Viszont ha távol vagy a DSLAM-tól, akkor hiába hírdetik a 8 megás ADSL-t, azt mondják majd, hogy sry, itt csak teszem azt, 1 megás lehet.
Kábelnet is lehet problémás. Ha sokan vannak a környékeden egy vonalon, akkor ahogy írták, belassulhat. UPC priorizál mint atom, ezt is vedd figyelembe.


szomb. nov. 28, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez legyen a legnagyobb gond, lehet automatizálni...
Szerintem ettől sokkal jelentősebb eltérés a technológiai korlát. ADSL-nél a feltöltés eléggé szerény, viszont torrenten semmi korlát lefelé. Kábelnetnél a feltöltés általában fickósabb (bár a DIGI 10-20-25Mbites feltöltéséhez képest még így is vicc :) ), viszont a UPC keményen korlátozza a forgalmat torrent szinten mindenképp.

További összehasonlítási alap, hogy az ADSL-nél a DSLAM-tól a gépedig a teljes sávszél csak neked rendelkezésedre áll, de az elérhető sebességmaximumot befolyásolja a vonal minősége is. Kábelnetnél az elérhető maximumot viszont az egy node-on lévő userek száma határozza meg, ugyanis ha sokan rácuppannak a netre egy adott környéken, akkor egymást lassítják a userek, ott ugyanis a rendelkezésre álló sávszél megoszlik a userek közt. Persze a rendelkezésre álló sávszél több, mint amit egy user maximum elérhet, de sosem egyenlő a userszám×userenkénti max. sávszéllel. Tehát 10db 10Mbites userre nem 100Mbit, hanem mondjuk 30 áll rendelkezésre, ezen osztoznak (durva, de szemléletes példával élve).

Ha most kellene netet beköttetnem, és nem számítana a torrent, valószínűleg én is kábelnetet választanék, a jobb pingek miatt, kivéve, ha valami tisztességes ADSL2+ elérhető lenne normális uploaddal, mert akkor meg azt.

Viszont én most ott tartok, hogy jövőre esedékes lakásvásárlásnál fontos szempont lesz a DIGI jelenléte, ugyanis a nagyon jó neten túl jelentős megtakarítást jelent a kábeltv-internet-telefon hármasban.

Üdv!


szomb. nov. 28, 2009 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
Hmm... kábel(net).

Ha csak... Nem kell a gyorsan változtatható IP cím. Mert akkor ADSL. :shock:

És hát: ADSL-nél minden alkalommal van "betárcsázás" a kapcsolódásnál, a kábelnél nincs semmi (Login, jelszó), olyan mintha hálózathoz csatlakoznál.


pén. nov. 27, 2009 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Hmm... kábel(net).


pén. nov. 27, 2009 0:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Kérdésem UPC vagy ADSL ez itt a kérdés....
Véleményetekre lennék kíváncsi melyikhez nyúljak inkább?


csüt. nov. 26, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 18:37
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Gépközelben
Hozzászólás 
nacorvus írta:
OFF:
Idézet:
ha a padláson van akkor nem mindegy hogy mekkora???

Háát.. nem mindegy egy gyufásdobozban megbotlani vagy egy bőröndön általhasalni egy sötét padláson..nem beszélve az esés által leszakadozó szobamennyezetről és egyéb testi károkról :roll:
On


így igaz on


csüt. okt. 02, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
OFF:
Idézet:
ha a padláson van akkor nem mindegy hogy mekkora???

Háát.. nem mindegy egy gyufásdobozban megbotlani vagy egy bőröndön általhasalni egy sötét padláson..nem beszélve az esés által leszakadozó szobamennyezetről és egyéb testi károkról :roll:
On


szer. okt. 01, 2008 20:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
OFF: ha a padláson van akkor nem mindegy hogy mekkora???


szer. okt. 01, 2008 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 18:37
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Gépközelben
Hozzászólás 
Laci_L írta:
PowerDragon írta:
A Cselló olcsóbb, viszont bazinagy a modeme, és a legjobban firefox-al tom használni.

ADSL azé rosz mert sok kábel van és elég nehéz észrevenni, ha egy kihúzódik.

Tehát: A Csellót ajánlanám :wink:

Na ne. Azért Chello, mert más a modem mérete?

Mellesleg nekem mind a kettő volt (van). Az ADSL modem pontosan akkora volt, mint az UPC kábel modemje (két telefon csatornával).
Nem értelek. :shock:


én se a milénk jó nagy, de most nem egyek fel a padlásra lemérni...


szer. okt. 01, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... A chello az csak egy szolgáltatás neve, nem magának a technológiának a neve.

Persze. :D

De olyan emberrel még nem beszéltem (nem is fogok), hogy azért kellett neki az ADSL, mert kisebb a doboza, és nem csúszik ki valamelyik kábel. :shock: :D

Arról nem beszélve, hogy a választék azért nem olyan nagy. Akinek kábelen jön a tv, általában onnan vesz Netet is mert akkor a tv is olcsóbb. A telefonra ugyanez igaz.


szer. okt. 01, 2008 8:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ahogy előttem is írták, a modem mérete nem épp a legmeghatározóbb egy netszolgáltató (technológia) választásánál. A kábelezést meg ha korrektül csinálják meg és nem bojgatják, akkor nem húzódik ki. Egyébként minden kanócot jelez led, úgyhogy elég könnyű beazonosítani, hogy mi húzódott ki.

Ja és még egy dolog. Az ADSL párja nem a chello, hanem a kábelnet :wink:
A chello az csak egy szolgáltatás neve, nem magának a technológiának a neve.


kedd szept. 30, 2008 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
PowerDragon írta:
ADSL azé rosz mert sok kábel van és elég nehéz észrevenni, ha egy kihúzódik.
Pont annyi kábele van, mint a Chellonak, csak vékonyabb, hajlékonyabb, kevésbé feltűnő, ezáltal jobban vezethető. :)
(Chello: CATV kábel, tápkábel, LAN;
ADSL: telefonkábel, tápkábel, LAN)

Üdv!


kedd szept. 30, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
PowerDragon írta:
A Cselló olcsóbb, viszont bazinagy a modeme, és a legjobban firefox-al tom használni.

ADSL azé rosz mert sok kábel van és elég nehéz észrevenni, ha egy kihúzódik.

Tehát: A Csellót ajánlanám :wink:

Na ne. Azért Chello, mert más a modem mérete?

Mellesleg nekem mind a kettő volt (van). Az ADSL modem pontosan akkora volt, mint az UPC kábel modemje (két telefon csatornával).
Nem értelek. :shock:


kedd szept. 30, 2008 19:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 18:37
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Gépközelben
Hozzászólás 
A Cselló olcsóbb, viszont bazinagy a modeme, és a legjobban firefox-al tom használni.

ADSL azé rosz mert sok kábel van és elég nehéz észrevenni, ha egy kihúzódik.

Tehát: A Csellót ajánlanám :wink:


kedd szept. 30, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Attila86 írta:
... Ez most mit jelent? Nekünk eddig hűségnyilatkozat volt, most az még hatályos? És ha lejár, akkor utána már hűségnyilatkozat nélkül használhatom a chellot? ...

Aki aláírta, annak van amíg le nem jár. Ez egy szerződés, amit módosítani kell. Ha szólnak, hogy "kedves Attila már nem kell a hűséged" akkor örülj. De nem hiszem, hogy ilyen lenne.

Ha meg nincs hűség, akkor nincs. Akkor lépsz le, amikor akarsz. De kérhetnek mindenféle díjat. Kinézem belőlük. Én se olvastam el az ÁSZF-et. Tojok rá.

Éni is ebben a cipőben járok. :D


kedd szept. 16, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv.!

Véletlen a upc oldalára tévedtem és meglepve tapasztaltam hogy mindenhová "hűség nélkül" feliratok kerültek.
Ez most mit jelent? Nekünk eddig hűségnyilatkozat volt, most az még hatályos? És ha lejár, akkor utána már hűségnyilatkozat nélkül használhatom a chellot?

Fél óra ÁSZF nyálazgatás után ezekre nem jöttem rá és meguntam. :D

Üdv.: Attila


kedd szept. 16, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Árpy írta:
10/2


oké oké, most látom hogy az uj csomagok mások :)


pén. aug. 22, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
10/2


csüt. aug. 21, 2008 6:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Árpy írta:
Amióta 5 helyett 10Mbites csomagom van, sokkal jobban korlátozzák a p2p-t. Bár előfordult már, hogy napközben 200-250K-val töltöttem fel, de átlagban annyival se, mint korábban.


Ezt hogyan csinálod? Nekem max 110-el megy felfelé torrenten. Szintén 10M-s csomagom van. Itt 1M a felfelé sáv, abból hogyan jön ki a 200-250?


szer. aug. 20, 2008 19:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Amióta 5 helyett 10Mbites csomagom van, sokkal jobban korlátozzák a p2p-t. Bár előfordult már, hogy napközben 200-250K-val töltöttem fel, de átlagban annyival se, mint korábban.


kedd ápr. 15, 2008 8:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
T-comon kívül van még pár szolgáltató, aki ADSL-t ad, viszont ahol én lakom, ott elég kockázatos UPC-t előfizetni. Használhatatlan kb., túl sok júzer van egy csomópontban...

Üdv!


csüt. ápr. 10, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nos.. Látom sok a kontra. Én most egy kis pro-t is idetennék.
Az én chello maximum, újkori nevén extreme szolgáltatásom mikor megkötöttem 10M/1M-et tudott havi 8900ért. Most is ennyit fizetek érte. Vagyis fizettem ma reggelig. A hűsége 2009.04.31-ig tartott volna.
Tegnap este megnéztem ezt a UPC gold internet ajánlatot és arra jutottam, hogy megújítva a szerződést havi +600HUF-ért és +2 hónap hűségvállalásért cserébe kapok 2x akkora down-t és 3x akkora up-ot. Ez nekem ennyit megér. Szerintem mindenki másnak is....
Ami a p2p korlátozást illeti: Vannak olyan p2p kliensek, amivel ez is megoldható és bizony nem nehéz meglőni azt a 250Gb-ot. Ha az ember hc downloader, akkor 2 hét és simán megvan az a 250Gb. A régi 1M uppal is meg lehetett tolni anno a 160Gb feltöltést. Tudom, mert láttam. Akkor a mostani 3M uppal és egy hergelt klienssel nem is olyan nagy művészet elérni a 250et, még ha csak UP-ról is van szó.
Ami pedig az árakat illeti, a UPC sem kér keveset, de ugyanezért a T-Rabló mennyit is ad?
Egyedüli szupernek tűnő szolgáltató a digikábel, de elég mesébe illő az a 20/20 havi 4000ért. Ráadásul igencsak limitált a terület, ahol kötik.
Szóval drága net ide, 250Gb oda, még mindig a UPC-t tartom az egyik legjobbnak. Volt T-com-om is, köszi, de többet nem kérek belőle. Leállt karácsonykor a szolgáltatás és Jan 4ig ki sem tolták a pofájukat megjavítani. Aztán persze fizessem a teljes díjat.
Maradok a mostaninál amíg nem lesz jobb.


csüt. ápr. 10, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Na ezért a listaárért kellene csúnyán seggberúgni az UPC-t. Mert azt be nem bizonyítja, hogy neki ennyibe kerül.


Már megbocsáss, de miért is kéne a beszerzési áron adnia neked??? :shock: :shock: :shock:

Érdekes, a piaci helyzetben lévő szereplőktől ilyet elvársz, mikor a monopolhelyzetben lévő áramszolgáltatónál nem zavar a (közel) 10X-es árrés a beszerzési és eladási ár között! Vagy ezt hívják kettős mércének?

*****************

Mellesleg az upc tényleg egy genny banda. De nem azért, mert piaci helyzetben a profitmaximalizálásra törekszik, hanem azért, mert köp a jogszabályokra, de még a saját maga által fabrikált ászf-re is.


hétf. ápr. 07, 2008 19:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Igen hivatalosan megszűnt a chello, de sztem még sokáig benne lesz az emberekben :D

Csomagok most 0,5-2-10-20. És igen hosszabb a hűség, szóval megint úgy csinálták h nekik jó legyen...

Így van. Az a sunyi és ördögi a dologban, hogy veszteség nélkül gyakorlatilag nem lehet kiszállni, és mondjuk más szolgáltatót keresni, vagy csak elköltözni olyan helyre, ahol nincs UPC.

Pl: én egyszerre rendeltem meg mind a három szolgáltatást (tv, telefon, internet), és mégis mások a hűségidők lejáratai. Emiatt, hiába jár le az egyik, vagy kettő, ott a harmadik, ahol két választás van:
1. kiszállok előbb, és fizetek visszamenőleg horrorisztikus listaárat.
2. nem hosszabbítom meg, hogy időben kiléphessek, akkor meg azért fizetem a listaárat a másik lejáratáig.

Na ezért a listaárért kellene csúnyán seggberúgni az UPC-t. Mert azt be nem bizonyítja, hogy neki ennyibe kerül. A listaáron van legalább 500% haszon.

Sajnos birkák vagyunk. De van más?

Elmenni remetének. :D


hétf. ápr. 07, 2008 8:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:arrow: Ezért.


hétf. ápr. 07, 2008 6:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen hivatalosan megszűnt a chello, de sztem még sokáig benne lesz az emberekben :D

Csomagok most 0,5-2-10-20. És igen hosszabb a hűség, szóval megint úgy csinálták h nekik jó legyen...


vas. ápr. 06, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Április 1-től megszünt a Chello. Helyette mindenféle Silver, meg Gold van.
Az 1MB-es csomag is megszünt. Van 0,5 - 2 - 5 és 12 ha jól emlékszem.
Az árak ugrottak (felfele). Eddig egy év volt a hűségidő, most az egy év jövőre jún. 30-án jár le. Megint kiszúrtak a néppel.

SUXX UPC. :evil: :( :cry:


vas. ápr. 06, 2008 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Albérletbe chello van, egész normálisan szokott feltölteni p2p-re. Extrém korlátot pl a 2Mb-es feltöltéssel simán meg lehetne közelíteni, sőt bőven át lehetne lépni nálunk :(


vas. ápr. 06, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Egész korrekt feltöltési sebességek
amit nem tudok kihasználni a nyomorult p2p korlátjuk miatt.
Idézet:
az extrém használat korlátja változatlan marad (250 GB) :(
Ez miért baj? A p2p priorizálás miatt meg sem tudom közelíteni...


szomb. ápr. 05, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Chello-nak vannak új csomagjai: http://www.upc.hu/upc_internet/
Egész korrekt feltöltési sebességek, viszont az extrém használat korlátja változatlan marad (250 GB) :(


szomb. ápr. 05, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nem is hallottam még ilyet. Jó nagy marha.
Neki se éri meg és a letöltő is inkább beszerzi máshonnan a cuccot.


hétf. jan. 21, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Árpy írta:
... Hogy szedne pénzt linkekért?...

Láttam már ilyet (bár nem töltök le filmet). Jelszavasan tömöríti, és csak pénzért adja a jelszót. :shock:


hétf. jan. 21, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
"az azért pénzt is szed"
Hogy szedne pénzt linkekért? Ez nem FTP.
Főleg, hogy annál jobb a tulajnak, minél többen töltik le (ahogy te is írtad).


hétf. jan. 21, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Árpy írta:
Már ők is g*nyóznak:
"Your account stores more than 20 GB of files and is a 'Storage XXL' account. Files not being downloaded for more than 90 days will automatically be deleted."

Hát igen. De erre azt mondom, aki filmeket tölt fel (mert csak ebből jöhet össze ennyi), az azért pénzt is szed. Abból meg talán tud fizetni is egy másik (harmadik) Account-ra, vagy az idézett XXL-re. :roll:
Ez színtiszta üzlet. :shock:

Őszintén: nem tudom sajnálni. Nekem 900 MB van fent, :D
Pedig az is kb 10 hang CD (persze mp3-ban, a FLAC más).


hétf. jan. 21, 2008 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Már ők is g*nyóznak:
"Your account stores more than 20 GB of files and is a 'Storage XXL' account. Files not being downloaded for more than 90 days will automatically be deleted."


hétf. jan. 21, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Zamma írta:
... Szóval van-e valakinek működőképes ötlete erre a problémára?

1. IP cím váltás minden letöltés után. Nálunk csak ADSL-lel megy. Az UPC-nél a folyamatos MAC regisztráció váltást felejtsd el. Kész gutaütés, lassú, és előbb-utóbb balhé lesz belőle (kizárnak a forgalomból).

2. A Rapidot becsapni proxyval, Hide IP-vel nem lehet. Az a helyzet, hogy meg tudják fizetni a legképzettebb informatikusokat, akik gondoskodnak róla, hogy semmilyen trükk ne működjön. A közkézen forgó Login/Pw kulcsok **** sem érnek, ott is nézik a Netet, és bannolják.

3. Én egy megoldást ismerek, ami működik: be kell fizetni. Én is ezt a módszert alkalmazom. Havi 5 EUR nem hiszem, hogy megrázna (3 havi befizetésnél). Ez egy mozijegy ára. Aki sokat tölt (vagy nem is olyan sokat, csak lusta várni), annak bőven megéri.

Ráadásul ha töltesz is fel, amit mások "visznek" (letöltenek), azért ajádék pontokat adnak. 10000 pontért egy ingyen plusz hónap jár.
Másik trükk: ha nem baj, hogy elvész a feltöltött anyag 30 nap után, akkor új Account-ot kell nyitni, amiért eleve 6000 pont jár. Némi plusz befizetéssel hamar összejön még egy hónap. Aztán meg ott kell hagyni, és másikat nyitni, és így tovább. :shock:

A fizetés a PayPal közbeiktatásával, kizárólag dombornyomott bankkártyával lehetséges. :roll:


hétf. jan. 21, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Zamma írta:
Nekem pont rapidhoz kellene egy jó megoldás
1. Ip cím változtatására csak a fentebb leírt módon van lehetőséged.
2. A Rapidot becsapni proxyval, hideip-vel... nem tudom, majd mások elmondják...


vas. jan. 20, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2008 1:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nekem pont rapidhoz kellene egy jó megoldás, azért gondoltam erre a dinamikus ip cím kiosztásos dologra, mint megoldás. :)
Szóval van-e valakinek működőképes ötlete erre a problémára?


vas. jan. 20, 2008 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Zamma írta:
Ha fix, akkor lehet-e statikussá tenni/tétetni?
A fix és a statikus ugyanaz. De a Tied dinamikus. Saját tapasztalataim szerint ha nincs űzemzavar, akkor akár hónapokon át sem változtatják. (DynDns szolgáltató havonta figyelmeztet, hogy nem akar változni a dinamikus ip címem.) A router wan config menűjében kell a MAC-addresst megváltoztatni, router+modem újraindít, szolgáltatónál beregisztrálni, újraindítani... 5 perc és van új ip címed. Régen ezt nem szerették a chellónál mert leállt 24 órára a számláló. 1-szer 2-szer meg lehet csinálni, de rapidhoz nem érdemes annyit vacakolni vele. Neked mihez is kell? És mi is kell egyáltalán? Statikus vagy dinamikus?
Idézet:
Router mögött vagyok, ezért nekem sajnos így nem túl könnyű, vagy tévedek?
Mindegy. Ha nincs router, akkor a gép hálókártya MAC addresst kell megváltoztatni.


vas. jan. 20, 2008 10:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mit akarsz pontosan elérni? Vannak különböző programok, pl myip ddns, melyekkel megoldható, hogy dinamikus IP esetén is elérd a gépedet távolról.


vas. jan. 20, 2008 10:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2008 1:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Minden megoldás érdekel...
...azaz majdnem minden! ;o)

Router mögött vagyok, ezért nekem sajnos így nem túl könnyű, vagy tévedek?


vas. jan. 20, 2008 1:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha "mezei" előfizető vagy, és kifejezetten nem kértél fix IP-t, akkor az biz' dinamikus. Csak a UPC elég lustán váltogatja, akár egy hétig is elkaristolhatsz ugyanazzal az IP-vel. Persze van rá megoldás. :)

Üdv!


vas. jan. 20, 2008 1:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2008 1:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok ebben a fórumban, sokfelé kerestem itt, de nem találtam a következő kérdésemre a választ.
Elsősorban upc-hez értők felé szól a kérdés:

Adva van ez a 86.101.155.1XX saját chellos ip-m, és nem tudom hogy fix-e, vagy nem...
Router mögött vagyok és ez bizony csak komplikálja helyzetet...
Ha fix, akkor lehet-e statikussá tenni/tétetni? Az előfizetés extreme 10/1.

Mindenkinek a válaszát előre is nagy tisztelettel megköszönöm!


Zamma


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zamma vas. jan. 20, 2008 1:56-kor.



vas. jan. 20, 2008 1:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 5:33
Hozzászólások: 12
Hozzászólás ha BP-i lejárt hűségidőszakú Chello-s interneted van...
Fórumtrásak! ha BP-i lejárt hűségidőszakú Chello-s interneted van, kereshetsz egy kis pénzt! Gyorsan hívj fel a 06 209 343 447-en, vagy küldj egy emailt a jb@chello címre. Üdv JB


kedd szept. 04, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL Pantel vagy T?
seady77 írta:
Jelenleg ahol most vagyok T-s 4 Mb-es csomagom van ezzel olyan 300-500-al jonnek le a filmek.
4 Mbit/sec esetén a 300-500 kByte/sec az reális. 1 Mb kapcsolat esetén természetesen negyede lesz a letöltési sebesség.
Idézet:
A csomagok sebességét illetően annyi érdekelne, hogy mennyire jelentős a letöltési sebesség ha ftp-n filmet szedek le?
4x annyi lesz a letöltési idő. Te tudod ez mennyire jelentős neked.


szer. aug. 15, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 22, 2007 13:28
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás ADSL Pantel vagy T?
Sziasztok!

Kőbányán sajnos csak 3 szolgáltatót találtam, amit igénybe vehetek.
Actel, T, és Pantel. Telefon nélküli internetet szeretnék,ismeri valaki a Pantelt és az Actelt?
A csomagok sebességét illetően annyi érdekelne, hogy mennyire jelentős a letöltési sebesség ha ftp-n filmet szedek le?
Jelenleg ahol most vagyok T-s 4 Mb-es csomagom van ezzel olyan 300-500-al jonnek le a filmek.
Szeretnek kicsit sporolni a havidijon, ha nem jelentos a sebesseg valtozas egy kisebb 3 vagy esetleg 1 Mb-eses.

Elore is koszi!


kedd aug. 14, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség