Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:20



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 22:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha a hangszóró tekercse jött le akkor mindenképpen hangszóró csere vagy javíttatni olyan szakemberrel a hangszórót aki ebben jártas. A nem szakszerű hangszóró javítás igen veszélyes játék. A zárlatossá váló tekercs az erősítőt is kinyírhatja. Amennyiben csak a hangváltó tekercse sérült elég visszatekerni szorosan a huzalt vigyázva ne sérüljön a zománc szigetelése. A hangváltó tekercsét utólag lakkal bekenve lehet rögzíteni a huzalt, hogy ne mozoghassanak és a zománc szigetelés ne kopjon le.


vas. okt. 19, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ha nagy hangerőn nem szól rendesen, akkor szerintem jöhet a "legvégső eset".
De azért még hallgasd meg, hogy mások mit mondanak.


szomb. okt. 18, 2008 17:23
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 12:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a segítséget. Most szedtem szét hangfalat elösszőr... A középmélyről leszakadt a tekercs, ezt nem vettem észre és kb 1 percig járattam, nem szolt, ez nagyon fájt neki h így ment?

Végülis megnéztem alaposan h a másik hangfal hogy van felépítve, és az alapján megcsináltam. Most működik a cucc.
A tekercsre erősen rátekertem ami lejött, kicsit le is szedtem belőle és ugy vissza.


szomb. okt. 18, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: Hangfal
Heló!

Funx írta:
A kérdésem a következő: Probléma-e az, hogy a tekercsre amit visszatekertem nem teljesen egyenes, kicsit hullámos?

Igen, nagyobb hangerőnél nem túl egészséges.
Próbáld meg esetleg újratekerni, feszesen, egyenletesen.
Legvégső esetben próbálj a gyártóval beszélni (ne a bolttal), hogy hátha adnak külön hangszórókat is.
Az aljába valami nehezet tegyél.
Egyik ismerősöm homokot tett bele, de az sokkal nagyobb hangfal volt.


szomb. okt. 18, 2008 12:59
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 12:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Hangfal
Hello mindenki!
Lenne egy kérdésem.
Réges régen vásároltam 2 hangfalat. Egymás felett helyezkednek el a hangszórók benne ebben a sorrendben: 2Középmély, magas, csipogo. Kb másfél méter magas. Fel is borult egyszer az egyik a párbol. Nem vittem vissza, mert már nincs rá garancia. A hangfalban a tekercs leszakadt(a ragasztás lejött) és leesett az aljára ezzel letekerődött kb 65 centi belőle.

Most ott vagyok hogy visszatekertem, vissza tettem rá a ragasztószalagot vagy mit, minden elővan készítve h kipróbáljam.

A kérdésem a következő: Probléma-e az, hogy a tekercsre amit visszatekertem nem teljesen egyenes, kicsit hullámos?

Kérem valaki válaszoljon hamar!


szomb. okt. 18, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 22:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás mélyláda
Készítettem egy 90l-es zárt dobozt egy MNC hangszóróhoz. Nem találom a képletet, hogyan kell az aluláteresztő tekercset kiszámolni. Egy képletet kérnék. Köszi


csüt. okt. 16, 2008 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
A Klang+Ton-nak igaza van, inkább csak 6,5 kHz fölött érdemes használni, legalább 12 dB/oktáv meredekséggel vágva.
Ha találsz alá mélyközepet, akkor kétutasban is elmegy. Én úgy használom.


kedd szept. 23, 2008 22:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Valaki próbálta-e már valaki az RBT-95 ribbont?
Adatlap
Adatlapon említett Klang+Ton teszt (2006 október-novemberi szám)

Csak 3 utas rendszerben érdemes használni?


kedd szept. 23, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
SPafi írta:
Shalafi!

Nem kell sértett önérzettel foglalkoznod, csak épp sértegetni sem kellene érvek helyett! ("nem értesz hozzá")

Pl. ez lenne provokáló?
Idézet:
nálam a pincében, ahol dolgozgatok, igenis vannak 6-8 dB-es rezonanciák, 20 dB-es kioltások, még középtartományban is (persze mélyben még durvább). Húsz centivel odébb mozdulok, és 4 dB-lel változik a jelszint

Biztos a sértett önérzetem mondatta ezt velem, így butaság rá reagálni.
______________

Idézet:
A dobozban mért verzió sokkal közelebb áll a valósághoz, és egy adatlapi mérésnél ez a fő cél.

Kár, hogy a valóság viszont saját magához nem áll elég közel :lol: (iszonyúan környezetfüggő).


Nno, hát a tapasztalatok (nem csak az enyémek) azt mutatják, hogy más a helyzet, mint ahogy te gondolod, viszont eléggé ragaszkodsz az eredeti álláspontodhoz, ez mondatja velem, hogy nem értesz még valamit (ez nem sértés, csak innen így látszik, bár lehet, hogy ez is iszonyúan könyezetfüggő), és nem tudom azt sem, mire alapozod a gondolataidat, kérdezhetném... hol a bűnjel? Én elhiszem a Te tapasztalataidat, de akkor Te is elhihetnéd az enyémeket..
Segíthetnél még értelmezni az utolsó mondatodat is, nem értem mit szeretnél közölni vele, és főleg azt nem értem, hogy lehet ez felelet arra, amit tőlem idéztél..

Hogy mélytartományban a szoba méreteitől függően vannak rezonanciák, és a helyiségnek van egy 12dB/okt kiemelése az tény, de mégis kit zavar? Lehet úgy mérni, hogy minél kevésbé érvényesüljön (ha épp ez a cél). Hogy vannak visszverődések, és így emberként nem vagy akusztikailag átlátszó, az is tény, de lényegtelen.
A BS létező jelenség, ezzel ugye nincs mód vitatkozni, és egy 6dB-s szintesés mélytartományban rezonanciáktól függetlenül is észrevehető szerintem.. Hogy van, vagy nincs, az mindenképp látszik.

Kép Kép Kép


pén. szept. 19, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Matos írta:
Nézőpont kérdése. Engem érdekel ha megveszek egy sugárzót, hogy az ideális körülmények között mit produkál. Így könnyebben be tudom azonosítani a saját doboz-sugárzó kombinációm hibáit..
Mármint ha hangszórót veszel? Ahhoz egyrészt semmi köze hogy falban, lapban, vagy dobozban mérik, mindhárom lehet ideális körülmény, és ugyanúgy hiteles és valós is, persze a forgalmazók 90%-ánál épp az utolsó részlet a valóság hiányzik, mást mutatnak az adatlapok, mint amit megveszel, ezzel pedig rögtön értelmét veszti az egész, pont azt nem látod, amit akartál, a hibákat. Ha már a hibáknál járunk, szerintem kifejezetten pozitív, ha látod a gyári mérésen azt is, hogy mennyire érvényesül az adott hangszórónál a BS hatása, ha már egyszer állításod szerint úgysem tudod mérni... legalább következtetni tudj, hogy mire számíthatsz.
Matos írta:
Amúgy sem tudsz mit tenni.. :lol: Mert azt még mindig nem mondtad el, hogy normál körülmények között hogyan tudsz alacsony frekvenciás frekimeneteket reflexiómentesen mérni.. Végül is csak ez lett volna a kérdés.. :lol:
nem, a kérdés nem ez volt. Mert Nem kell reflexiómentesen mérni ahhoz, hogy lásd a BS hatásait.


szer. szept. 17, 2008 9:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Mert általában nem a szoba falába építve használjuk a hangszórókat, ezért értelmetlen kissé az ilyen mérési módszer, lehet, hogy szép meg egyenes, de a valós felhasználáshoz semmi köze nincs.


Nézőpont kérdése. Engem érdekel ha megveszek egy sugárzót, hogy az ideális körülmények között mit produkál. Így könnyebben be tudom azonosítani a saját doboz-sugárzó kombinációm hibáit..

shalafi66 írta:
Az utolsó mondat pedig ellentmondás, ha tudsz "korrekt" :lol: átvitelt mérni akkor a Baffle Step hatásait is megméred, akár akarod, akár nem. Legfeljebb nem veszed észre. ;) De ha neked tényleg mindegy, akkor én nem tudok mit tenni.


Amúgy sem tudsz mit tenni.. :lol: Mert azt még mindig nem mondtad el, hogy normál körülmények között hogyan tudsz alacsony frekvenciás frekimeneteket reflexiómentesen mérni.. Végül is csak ez lett volna a kérdés.. :lol:


szer. szept. 17, 2008 9:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Matos írta:
shalafi66 írta:
Nem. Ugyanúgy hiteles mindkettő (a hitelesség mást jelent), de a végtelen falban mért átvitel butaság, amellett, hogy a szabványnak is ellentmond. A dobozban mért verzió sokkal közelebb áll a valósághoz, és egy adatlapi mérésnél ez a fő cél.


Miért is :?: Én nem így gondolom, de végülis teljesen midegy mit gondolok. Én szeretem tudni a korrekt átviteli görbéket korrekt fázismenettel stb. Szerencsémre mindezeket korrekten hitelesítve is meg tudom mérni. Kivétel a BS-t. Nah mindegy...
Mert általában nem a szoba falába építve használjuk a hangszórókat, ezért értelmetlen kissé az ilyen mérési módszer, lehet, hogy szép meg egyenes, de a valós felhasználáshoz semmi köze nincs. Az utolsó mondat pedig ellentmondás, ha tudsz "korrekt" :lol: átvitelt mérni akkor a Baffle Step hatásait is megméred, akár akarod, akár nem. Legfeljebb nem veszed észre. ;) De ha neked tényleg mindegy, akkor én nem tudok mit tenni.


kedd szept. 16, 2008 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Matos írta:
Most már Trend-ről írsz... Én nem hinni akarom, hanem valóban tudni.
És mi köze a méréseknek a HitheZ?


kedd szept. 16, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Shalafi!

Nem kell sértett önérzettel foglalkoznod, csak épp sértegetni sem kellene érvek helyett! ("nem értesz hozzá")

Pl. ez lenne provokáló?
Idézet:
nálam a pincében, ahol dolgozgatok, igenis vannak 6-8 dB-es rezonanciák, 20 dB-es kioltások, még középtartományban is (persze mélyben még durvább). Húsz centivel odébb mozdulok, és 4 dB-lel változik a jelszint

Biztos a sértett önérzetem mondatta ezt velem, így butaság rá reagálni.
______________

Idézet:
A dobozban mért verzió sokkal közelebb áll a valósághoz, és egy adatlapi mérésnél ez a fő cél.

Kár, hogy a valóság viszont saját magához nem áll elég közel :lol: (iszonyúan környezetfüggő).


kedd szept. 16, 2008 22:15
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Nem. Ugyanúgy hiteles mindkettõ (a hitelesség mást jelent), de a végtelen falban mért átvitel butaság, amellett, hogy a szabványnak is ellentmond. A dobozban mért verzió sokkal közelebb áll a valósághoz, és egy adatlapi mérésnél ez a fõ cél.


Miért is :?: Én nem így gondolom, de végülis teljesen midegy mit gondolok. Én szeretem tudni a korrekt átviteli görbéket korrekt fázismenettel stb. Szerencsémre mindezeket korrekten hitelesítve is meg tudom mérni. Kivétel a BS-t. Nah mindegy...


kedd szept. 16, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
Idézet:
nos, a Te véleményed már nem az én problémám Matos. A hiteles, jól értékelhetõ mérésnek nem kell feltétlen reflexiómentesnek is lennie, lényeg, hogy az átvitel trendje felismerhetõ legyen, ez pedig elég mostoha körülmények között is teljesül, ráadásul lakószobában fõleg az számít, ami hallgatási pozícióban eljut hozzád.


Most már Trend-ről írsz... Én nem hinni akarom, hanem valóban tudni.


kedd szept. 16, 2008 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Matos írta:
SPafi írta:

Idézet:
Mondjuk nézz meg egy szeasz hsz átviteléről készült gyártói mérést, ott jól látható egymás mellett a falban várható modellezett és a dobozban mért verzió közti különbség.

Ja, és biztos lakószobában mérték, véletlenül sem süketszobában, vagy közeltérben, kapuzva. És úgy átlagolták, hogy ne látszanak az ordas rezonanciák.


Ebben is igaza lehet Spafinak. Ezért is lenne a hiteles mérés valóban "végtelen" falban mért görbe, és nem egy önkényesen megválasztott zárt dobozban.
Nem. Ugyanúgy hiteles mindkettő (a hitelesség mást jelent), de a végtelen falban mért átvitel butaság, amellett, hogy a szabványnak is ellentmond. A dobozban mért verzió sokkal közelebb áll a valósághoz, és egy adatlapi mérésnél ez a fő cél.


kedd szept. 16, 2008 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Matos írta:
Most olvastam Spafi post-ját és én is csak osztani tudom azokat amiket ír.. Tételezzük fel, hogy kvázi reflexiómentesen akarod megmérni egy álló hangfal mélyátvitelét amiben a mélysugárzó 60cm-re van a padlótól, és a mikrofont 1m távolságra helyezed el..
Ez annyit jelent a valóságban, hogy az elsö reflexióig 1.63mSec időkapu állítható be maximálisan ( az 1m eltávolítva a mérésből )
Ez az 1.63mSec pedig fmin-ként kb. 612Hz méréshatárt engedélyez. Ez alatt max közeltéri méréssel tudod kiegészíteni a mért görbét ami persze megint nem az amit mindenki szeretne...
Lényeg hogy könnyű a BS-t hitelesen mérni. :lol:
nos, a Te véleményed már nem az én problémám Matos. A hiteles, jól értékelhető mérésnek nem kell feltétlen reflexiómentesnek is lennie, lényeg, hogy az átvitel trendje felismerhető legyen, ez pedig elég mostoha körülmények között is teljesül, ráadásul lakószobában főleg az számít, ami hallgatási pozícióban eljut hozzád.


kedd szept. 16, 2008 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
SPafi írta:

Idézet:
Mondjuk nézz meg egy szeasz hsz átvitelérõl készült gyártói mérést, ott jól látható egymás mellett a falban várható modellezett és a dobozban mért verzió közti különbség.

Ja, és biztos lakószobában mérték, véletlenül sem süketszobában, vagy közeltérben, kapuzva. És úgy átlagolták, hogy ne látszanak az ordas rezonanciák.


Ebben is igaza lehet Spafinak. Ezért is lenne a hiteles mérés valóban "végtelen" falban mért görbe, és nem egy önkényesen megválasztott zárt dobozban.


kedd szept. 16, 2008 21:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Hallottam már a szót (akkor is felállt a szőr a hátamon), és a magyarban vannak jó hangfestő szavak, ez is olyasmi, így megérti az ember a tartalmát, szövegkörnyezettel együtt főleg.

Nem Téged csacsiztalak le, csak amit írtál. Te szakember vagy, nem is akármilyen, én viszont nem akarok az lenni, túlzottan behatárolná a mozgásterem.

Majd holnap keresek olyan hszt amin látszik a BS, mert mostanában olyanokon dolgozom, ahol a kompenzáció valamilyen szinten beépített, és azoknál tényleg alig venni észre.

A sértett önérzeteddel nem foglalkoznék SPafi, a hozzászólásod nagy része provokáció, amire reagálni legalább akkora butaság volna, mint leírni volt.


kedd szept. 16, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Az a probléma hogy nem értesz hozzá (erre próbáltam finoman célozni már az elõbb), vagy még nem tapasztaltad. :) 1k alatt nincs rezonanciák tömkelege, az átvitel trendje jól látható, legalábbis ha jól mérsz, akkor biztosan. ;)


Most olvastam Spafi post-ját és én is csak osztani tudom azokat amiket ír..
Tételezzük fel, hogy kvázi reflexiómentesen akarod megmérni egy álló hangfal mélyátvitelét amiben a mélysugárzó 60cm-re van a padlótól, és a mikrofont 1m távolságra helyezed el..
Ez annyit jelent a valóságban, hogy az elsö reflexióig 1.63mSec időkapu állítható be maximálisan ( az 1m eltávolítva a mérésből )
Ez az 1.63mSec pedig fmin-ként kb. 612Hz méréshatárt engedélyez. Ez alatt max közeltéri méréssel tudod kiegészíteni a mért görbét ami persze megint nem az amit mindenki szeretne...
Lényeg hogy könnyű a BS-t hitelesen mérni. :lol:


kedd szept. 16, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Shalafi!

Ha másokat lecsacsizol, attól még nem leszel szakember!

Az a probléma, hogy meg sem próbáltad megmutatni, hogy miről is beszélsz. Képzeld, mértem hangfalat a műhelyben katasztrofális akusztikai körülmények között, és a Békési György akusztikai laboratóriumának süketszobájában is, és innen tudom, hogy az akusztikai környezet iszonyúan befolyásolja az eredményt minden frekvenciatartományban. Süketszobában tényleg mérhető a baffle step, rossz körülmények között viszont inkább csak utólag belemagyarázható, hogy ott van, (Nézd, ott van, ugye látod? Ja, persze.) Te ezzel szemben azt állítottad, hogy
Idézet:
A BS tökéletesen mérhető, bárhol.
Na hát akkor csinálj egy mérést egy lakószobában, és mutasd meg, hogy hogyan olvasható le róla a BS anélkül, hogy eleve tudnád, hogy hol kell lennie! Mivel nagy gyakorlatod van benne, szerintem nem okozhat problémát saját méréseken demonstrálnod!

Idézet:
Az alapoknál tévedsz, így rossz a következtetés is amit levonsz. Nincsenek nála nagyobb jelenségek, amiket "le kéne vágni" Jól látszik aminek látszani kell.

Biztos vak vagyok, mert én nem láttam. Illetve biztos ott volt, de Svájc hegy és vízrajza alatt.

Idézet:
legalábbis ha jól mérsz, akkor biztosan.

Akkor írd le, hogy hogyan kell jól mérni! Eleve ez volt a kérdés.

Képzeld, nálam a pincében, ahol dolgozgatok, igenis vannak 6-8 dB-es rezonanciák, 20 dB-es kioltások, még középtartományban is (persze mélyben még durvább). Húsz centivel odébb mozdulok, és 4 dB-lel változik a jelszint, pedig nem a mikrofon és a hangszóró között állok. Egy sima mérés alapján csak sejteni lehet, hogy mi a hangszóró, és mi a terem viselkedése.

Idézet:
Mondjuk nézz meg egy szeasz hsz átviteléről készült gyártói mérést, ott jól látható egymás mellett a falban várható modellezett és a dobozban mért verzió közti különbség.

Ja, és biztos lakószobában mérték, véletlenül sem süketszobában, vagy közeltérben, kapuzva. És úgy átlagolták, hogy ne látszanak az ordas rezonanciák.

Idézet:
(Egyáltalán létezik ilyen magyar szó? Mert szerintem még nem...)

Érdekes módon 20 000, vagyis kb. nyolcsszor annyi találatot ad a google-ban (és magyar szövegkörnyezetben), mint a "vályogvető". Talán ilyen magyar szó sem létezik...
Érdekes módon te is megértetted. Vagy anélkül tagadod, hogy értenéd? Hmmm. Érdekes.


kedd szept. 16, 2008 21:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az a probléma hogy nem értesz hozzá (erre próbáltam finoman célozni már az előbb), vagy még nem tapasztaltad. :) 1k alatt nincs rezonanciák tömkelege, az átvitel trendje jól látható, legalábbis ha jól mérsz, akkor biztosan. ;) "katyvaszhoz" ahogy Te említed, szerintem semmi köze. (Egyáltalán létezik ilyen magyar szó? Mert szerintem még nem...)
SPafi írta:
Ja, hát ha eleve tudod, hogy milyen eredményt vársz, és ezt bele is látod az eredménybe, akár nála nagyobb jelenségek levágásával, úgy könnyű! Így akár véletlenszámgenerátorral készült adatokból is ki tudod szedni a neked tetsző adatot, csakhát ezt nem mérésnek hívják.
:) Csacsiság. Az alapoknál tévedsz, így rossz a következtetés is amit levonsz. Nincsenek nála nagyobb jelenségek, amiket "le kéne vágni" Jól látszik aminek látszani kell. :) Mondjuk nézz meg egy szeasz hsz átviteléről készült gyártói mérést, ott jól látható egymás mellett a falban várható modellezett és a dobozban mért verzió közti különbség.


kedd szept. 16, 2008 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Mi az a sokminden más, ami jellemzően 1kHz alatt jelentkezik

Rezonanciák tömkelege.

Idézet:
és a mélytartomány esését hozza magával

Esését, emelkedését, egy nagy katyvasz az egész.

Idézet:
ráadásul előlap geometriából számítható módon teszi mindezt?

Ja, hát ha eleve tudod, hogy milyen eredményt vársz, és ezt bele is látod az eredménybe, akár nála nagyobb jelenségek levágásával, úgy könnyű! Így akár véletlenszámgenerátorral készült adatokból is ki tudod szedni a neked tetsző adatot, csakhát ezt nem mérésnek hívják.


kedd szept. 16, 2008 17:09
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Matos írta:
Idézet:
Te, hogy méred BS-t?
Igazából nem értem a kérdést. Minden frekvencia-hangnyomás mérésben benne van.


Ja, benne van. Meg benne van még sokminden más is. Hogy különbözteted meg õket egymástól?


Pontosan erre gondoltam. :) Én ezért írtam a kultúr házat, de voltam már a szombathelyi "haladás" sportcsarnokban is :D de még egy ilyen nagy helységben is ott van az első talajreflexió.. Próbáltam már földre fektetve is :oops: , stb.


kedd szept. 16, 2008 16:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Mi az a sokminden más, ami jellemzően 1kHz alatt jelentkezik, és a mélytartomány esését hozza magával, ráadásul előlap geometriából számítható módon teszi mindezt? ;) Ne hasogasd mán a szőrszálakat SPafi, :D .........


kedd szept. 16, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Matos írta:
Idézet:
Te, hogy méred BS-t?
Igazából nem értem a kérdést. Minden frekvencia-hangnyomás mérésben benne van.


Ja, benne van. Meg benne van még sokminden más is. Hogy különbözteted meg őket egymástól?


kedd szept. 16, 2008 16:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Szoktak lenni náluk is nagy bukták T-S-ben is, átvitelben is, hülyeségek az adatlapokon. Fejlődnek ők is, nah a ko(')r követelményeihez.. Főleg, mióta költözött a gyártás. Hogy ki csinálja jól, azt nem tudom, talán az AES-nél kéne körbekérdezni, hátha láttak valakit.
Matos írta:
Te, hogy méred BS-t?
Igazából nem értem a kérdést. Minden frekvencia-hangnyomás mérésben benne van.


kedd szept. 16, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Különben is, a vifa és társai mérés ügyekben évek óta már nem tekinthetõk követendõ példának..


Nem tom. Nekem a SS hangszóroi mind frekimenetben mind érzékenységben fedték eddig a megadott görbéket. / Kalibrált rendszerrel mérve /
Abban igazad van, hogy a zárt láda nem éppen tekinthető végtelen hangfalnak, meg a TS paraméterek sem mindig fedik a valóságot.
Szerinted "KI" tekinthető korrektnek?

Üdv. M


kedd szept. 16, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Nem az a szabályos mérési módszer, hogy egy helyiség falába, egy több száz literes hangolt dobozba építem a hangszórót... Nem tudom Te mit olvastál ki abból, amit én írtam. Különben is, a vifa és társai mérés ügyekben évek óta már nem tekinthetõk követendõ példának..

A BS tökéletesen mérhetõ, bárhol. Most azt ne vegyük ide, hogy a hangsugárzó hogyan viselkedik nyolcad, negyed, vagy féltérben... Mert a két jelenség nem ugyanaz.


Te, hogy méred BS-t?


kedd szept. 16, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nem az a szabályos mérési módszer, hogy egy helyiség falába, egy több száz literes hangolt dobozba építem a hangszórót... Nem tudom Te mit olvastál ki abból, amit én írtam. Különben is, a vifa és társai mérés ügyekben évek óta már nem tekinthetők követendő példának..

A BS tökéletesen mérhető, bárhol. Most azt ne vegyük ide, hogy a hangsugárzó hogyan viselkedik nyolcad, negyed, vagy féltérben... Mert a két jelenség nem ugyanaz.


kedd szept. 16, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Viszont ez baffle-step szempontból annyira nem lényeges SPafi.

Matos, már leírtam, benne van az idézett részben.


Akkor mégis csak az a szabvány :D
Baffle Step-el az gond, hogy emberi körülmények között szinte lehetetlen megmérni..
Én a kultúrház nagytermét "szoktam" használni alacsony frekis mérésekhez, de alapvetően ez is falsch mert senki nem abban a helységben fogja hallgatni a hangfalat. Az elméleti 6dB kompenzáció igazából csak teljes 4pi lesugárzásnál lenne fontos, ami valójában soha nem teljesül márcsak a padló közelsége miatt sem. Szerintem. :?


kedd szept. 16, 2008 15:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Viszont ez baffle-step szempontból annyira nem lényeges SPafi.

Matos, már leírtam, benne van az idézett részben.


kedd szept. 16, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Lehet hogy anno így csinálták a Tympanynál, de ez már nem a szabványak megfelelõ mérési mód. Aszerint csak lapba kéne beépíteniük a hangszórót. Ilyen mérésnél persze nem is látszik a baffle-step hatása.


Akkor légyszíves okosíts ki bennünket, hogy most igazából mi is a szabvány?


kedd szept. 16, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
15méteres kúpokkal meg lehetne oldani elég mély frekiig

15 méteressel 5 Hz-ig is le lehetne menni, de ez azért már túlzás. 1 méteres kúpok 75 Hz-en még tökéletesen hatékonyak, ilyen süketszoba még létezik. (Csak sajna nem Magyarországon.)

De nem kizárólag prizmákkal lehet hangot csillapítani. Létezik többek között aktív zajcsökkentés is, ezzel szinte tetszőlegesen mélyre lehet menni, jól kiegészítheti a passzív elnyelést. Minél kisebb a freki, annál precízebb kioltás lehetséges aktívan. Mondjuk nem tudok róla, hogy konkrétan épült-e ilyen süketszoba, de nem lehet kizárni, és akkor nincs alsó határ a méretből következően.

Arról nem is beszélve, hogy aközött, hogy egy szoba nem teljesen "süket", meg hogy csillapítatlanul rezonál még számtalan köztes eset is van, amik egymástól erősen eltérnek. Egy szekrény, egy ágy, egy nyitott ablak erősen befolyásolhat rezonanciákat, ha olyan helyen van. És a csillapító kúpok, ha nem is tökéletesen működnek, de a 100 %-os lefedettségnek köszönhetően a határfreki alatt egy oktávval is kitesznek jópár négyzetméternyi nyitott ablakot.


kedd szept. 16, 2008 14:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Persze, így értettem én is. 15méteres kúpokkal meg lehetne oldani elég mély frekiig, de szerintem könyebb kivinni a szabadba! :) Valószínű ezért nem láttam még ekkorákat.


kedd szept. 16, 2008 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:D De azért van/lehet. Ott már csak a méreteitől függ.


kedd szept. 16, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
200Hz alatt nincs süketszoba.


kedd szept. 16, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Hja. Nagyjából (nem egészen, de elég közel lesz hozzá).


kedd szept. 16, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
ha van egy süketszobában zárt dobozban mért átvitel a hangszóróról, akkor azonos méretű helyiségben azonos elhelyezéssel ugyanazt fogja produkálni mélytartományban

Hát a teremrezonanciákat milyen kis manó fogja leszívni? Vagy úgy értetted, hogy egy ilyen kis süketszoba a mély tartományban úgysem lehet valóban "süket", úgyis rezonálni fog, méghozzá ugyanúgy, mint egy valódi szoba?


kedd szept. 16, 2008 11:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
PeterCollins, ha van egy süketszobában zárt dobozban mért átvitel a hangszóróról, akkor azonos méretű helyiségben azonos elhelyezéssel ugyanazt fogja produkálni mélytartományban. A BS létező jelenség, átalában figyelni is kell rá tervezéskor, legalább 3dB-t kompenzálni kell emiatt mélytartományban (az előlap méretétől függően valahol 1k alatt kezd esni az átvitel, ez viszonylag jól számítható). Hogy mennyire érvényesül ez a jelenség, az hangszóró és elhelyezésfüggő, lehet beépíteni korrekciót magába a hszbe is, és minél inkább falra tolod a dobozt, annál kevésbé érvényesül a BS, annál inkább érvényes lesz a programok által féltérre modellezett mélyátvtiel. A pontos váltó- és doboztervezéshez viszont úgyis mérni kell, abban a mérésben meg ott lesz a BS is.


kedd szept. 16, 2008 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Lehet hogy anno így csinálták a Tympanynál, de ez már nem a szabványak megfelelő mérési mód. Aszerint csak lapba kéne beépíteniük a hangszórót. Ilyen mérésnél persze nem is látszik a baffle-step hatása.


kedd szept. 16, 2008 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
Régebben volt kép még a d-s-t oldalon, hogy hogyan is mérik a Vifa ScanSpeak hangsugárzókat.
Ez úgy nézett ki hogy a Hangszórók a frekimenet mérésekor egy un IEC falba voltak szerelve (Természetesen a falba szintbe süllyesztve)
Ez a fal teljesen sima felületű volt és egy 3*3*3m-es helységnek volt az egyik oldala viszont a többi 5 oldal már reflexiómentesítő "ékekkel" volt bevonva. A mérőmikrofonok fixen voltak benne telepítve és azok is a lehető legkevesebb reflexiót keltő módon damilokkal felfüggesztve .
Az IEC fal túloldalán egy zárt dobozban voltak a hangszorók. Asszem 200L űrtartalommal. (Bár lehet tévedek)


csüt. szept. 04, 2008 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Matos írta:

Szóval honnan veszed, hogy 50L az a doboz amiben mérnek... :?: Ha jól tudom a gyári görbék un. "végtelen" hangfalban mért görbék amik mindenféle diffrakcióktól mentesek.
Ha megnézed a ScanSpeak mélysugárzóinak adatlapjait akkor észre veheted hogy különböző hangsugárzók mélyátvitele szinte megegyezik pedig a típus más és más... Ez azért van mert a helység amiben mérik abban a tartományban már nem eléggé csillapított.
Egyszóval semmi értelme nincs a gyári mért görbékkel operálnod ebben a tartományban...


Hmm.. hát a hangszóró adatlapjáról vettem, pontosan ez áll rajta a frekimenet alatt:
"Frequency response measured 100W (28,3V)@ 1m in a closed
enclosure of 50 litre in an anechoic chamber incl. 2nd and
3rd harmonic distortion raised 20dB."

Tehát vmi ilyesmi helyen mérik:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anechoic_chamber

Matos írta:
Baffle Step pedig létező jelenség, de nem tudom, hogy mennyire kell vele foglakoznod. Nem egyszerű :cry: Mivel normál esetben egy hangsugárzót valamilyen helységben akarnak hallgatni, ezért azt nem lehet egyértelműen meghatározni, hogy adott geometriájú helység egy adott pontján egy adott geometriájú hangdoboz :shock: éppen mennyi Baffle Step kompenzációt kíván :lol


Anyám, na ettől féltem. :shock:
Akkor úgy kérdezem, hogy számottevően érdemes-e foglalkozni vele,
vagy pl, elég a 100 Hz alatt kicsit "hangosabbra" tervezni az átivtelt?

Üdv,

Collins


csüt. szept. 04, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
Üdv!

Én is jó rég jártam erre..

PeterCollins írta:

Ha tervezek egy reflex dobozt, mennyire mérvadó,
hogy ha bepötyögöm mondjuk a WinISD-be vagy BassBox -ba a hangszóró paramétereket és megadom a hangszóró gyári adatlapján mért frekiátvitel görbe körülményeit (paramétereit, pl. 50 literes zárt láda), akkor elég szép eltérések mutatkoznak.


Collins


Szóval honnan veszed, hogy 50L az a doboz amiben mérnek... :?: Ha jól tudom a gyári görbék un. "végtelen" hangfalban mért görbék amik mindenféle diffrakcióktól mentesek.
Ha megnézed a ScanSpeak mélysugárzóinak adatlapjait akkor észre veheted hogy különböző hangsugárzók mélyátvitele szinte megegyezik pedig a típus más és más... Ez azért van mert a helység amiben mérik abban a tartományban már nem eléggé csillapított.
Egyszóval semmi értelme nincs a gyári mért görbékkel operálnod ebben a tartományban...
Baffle Step pedig létező jelenség, de nem tudom, hogy mennyire kell vele foglakoznod. Nem egyszerű :cry: Mivel normál esetben egy hangsugárzót valamilyen helységben akarnak hallgatni, ezért azt nem lehet egyértelműen meghatározni, hogy adott geometriájú helység egy adott pontján egy adott geometriájú hangdoboz :shock: éppen mennyi Baffle Step kompenzációt kíván :lol


csüt. szept. 04, 2008 18:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Ja igen, még egy dolog.
Az említett 20-200 Hz környéki átviltelt mennyire befolyásolja a "Baffle step" nevű jelenség, egyáltalán Ti ezzel mennyire foglalkoztok?

Collins


csüt. szept. 04, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Üdv Mindekinek!

Jó régen jártam erre, de most talán lesz megint egy kis időm kedvenc hobbimra.
A tervezéssel kapcs. lenne egy kérdésem hozzátok.

Ha tervezek egy reflex dobozt, mennyire mérvadó,
hogy ha bepötyögöm mondjuk a WinISD-be vagy BassBox -ba a hangszóró paramétereket és megadom a hangszóró gyári adatlapján mért frekiátvitel görbe körülményeit (paramétereit, pl. 50 literes zárt láda), akkor elég szép eltérések mutatkoznak.
Engem főleg az alacsony frekis 20-200 Hz lévő eltérések érdekelnek. Alapozhatok-e ezen eltérésekre úgy, hogy ha zárt dobozban pl. 50 Hz az 4 dB-vel alacsonyabb a gyári frekimeneten, mint a WinISD által szimulált ugyanolyan dobozban, akkor ha reflex dobozba rakom a hangszórót, akkor ott is ugyanennyi lesz az eltérés 50 Hz-nél hangnyomásban a reflexre szimulált görbe és a valóságban megépített reflexláda mérése között?
"Természetesen" tegyük fel, hogy a hangszóró be van járatva és olyan iszonyat szerencsém van, hogy még a megadott TS paraméterek is egyeznek a mért TS paraméterekkel. (heaven effekt :) )

Collins


csüt. szept. 04, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ZsoltyFM és Többiek!

Én nem azt írtam, hogy meg kell venni egy gyári cuccot, hanem azt, hogy meg kell hallgatni több cég termékét, megnézni majd az áraikat és akkor dönteni, hogy vétel, vagy készítés lesz belőle.
Valamilyen módon megadhatnál egy specifikációt, hogy mit kell teljesítenie a hangsugárzónak és erősítőnek.
Ha nem nagy teljesítmény a cél, akkor Én a J.L.H. által tervezett és ma is elsőrangú minőségű tranzisztoros 75W-ot tudó végfokot javaslom megépítésre. Ez minőségi, monitorerősítő célra általában megfelelő.
Hangsugárzóként bármilyen 8 Ohmos, legalább HIFI, vagy High-End hangsugárzó szóba jöhet hozzá, de azokat is meghallgatással kell kiválasztani ha gyáriak lesznek, vagy építeni kell, ha eltérő, vagy más igények merülnek fel a hangsugárzóval kapcsolatban.

Nem kritikai céllal írom, de azoktól a "megszokott" limiter, kompresszor, exciter, equalizerek és egyéb "rádiós-studiószagú" hangmanipuláló cuccoktól meg kéne már szabadulni.
Ne az legyen a cél, hogy minden hasonlóan szóljon, az amúgy sem fog sohasem sikerülni. A "dögösség" nem mindig jó, ha kész ( gyári ) anyagot kell leadni, azt már nem érdemes tupírozni.
Még jobb megoldás az lenne, ha a gyengébb hangot fel lehetne hozni a jobb minőségére, nem pedig a jót lerontani, azokkal a kütyükkel.
Nos, ezt még nem hallom egyetlen hazai rádióadó műsorából sem.

( Egy zárójeles kérdés, az adó mennyire van kimodulálva?
Én dolgoztam sztereo-adóval, amit 85%-ra ki lehetett modulálni és akkor még jó volt minden paramétere és a vétel is igen jó volt. )

Üdv! SMA


hétf. júl. 28, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
hello mindenki!

SMA !

ez a trozítás érdekes fogalom most torzítás alatt mit is értsünk.
érthetjük azt torzításnak ha áthalad egy rendszeren a hang és nem olyan mint amien volt az eredeti .
a limiterekkell kompresszorokkal meg ilyesmi megnövelem a torzítást ha így veszük és az eredeti hanghoz képes való eltérést veszem annak.
de hát mindez szándékos.
amikor már eleve készítik a zenét kezelik uigyanilyen eszközökkel azaz torzítják.
én mindezt a zenék közti külömbséget próbálom kiegyenlíteni valamelyes ami szükséges ahoz hogy ne lépjek át bizonyos korlátokat és ne legyen brutális torzulás éppen amiatt mert nem alkalmazom ezeket.
most gondolj bele hogy jobb halgatni a rádiót.
milyen lenne ha egyik zene drámaian halk lenne másik hangos egyikben sok mély másikban sok magas . és mindez azért csak mert eredetiben akarjuik hagyni a zenét.
lehet hogy otthon halgatva a zenéket ilyen eltérésekkel jó. de egy rádióban erre mondanák azt hogy ****. már elnézést a kifejezésért.
nagyából ezek az alap indokok másrészt meg hogy egy kissé megpróbálom szinezni a hangképet kis sztereóhatás növelés.
és mindezek olyan mértékű beavatkozások amivel még nemteszem természetellenesen széthúzottá a hangzást és nyomottá a dinamikát.
a lényeg hopgy megmaradjon valamejest a hangok ütőssége és stabil legyen a hangkép ne ingázzon a hangerő a külömböző sávan pl az erős beütésű magasak vagy méek miatt sem.
megint sok mesét írtam :)
nagyon eltértem az alap témától ami miatt ittvagyok.
lényegében csak építési tanácsokat akartam kérni valakitől.
mondjuk igen igazad van sma abban hogy érdemesebb lenne megvenni.
mindenesetre kösz hogy reagáltál.


vas. júl. 27, 2008 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ZsoltyFM és Többiek!

Én megírtam, hogy hova tenném a limitert és sehova más helyre, de nem nekem kell azok beállításaival szenvednem.
Mindenesetre a több ponton alkalmazott limiterek, kompresszorok, egyebek, jócskán megnövelik a jeltorzítást.

Igen, drága buli akár a vásárlás, akár a megépítés.
Továbbra is javaslom néhány gyári cucc meghallgatását.

Üdv! SMA


pén. júl. 25, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 56 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség