Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 2:00



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Sehol sem tartanak a "fijjugg". De legalább az ős bindery üzemmódú mercury mail szervert NDS-es mercury-ra állítják át. Azaz hétfőre "atomcsapás" várható, azaz nem lesz emil.
A hihhetetlen rendszergazda fogja végezni, akinek a leveleiből még a topik első lapján idéztem. Kb. olyan nagytudású mint a "Rendszerintegrátor".

Most megyek sört inni. :-)))

A jövő hetem meg egy trappban **** lesz. :-(((((((

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 21, 2003 14:34
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem 98-ban nagyobbítoták a fejem a MikroVoli progival!

Szerencsére én ezt elfelejthettem, de most meg ora... felhasználósdit játszok. :(

Jó tanácsért min annyi jár, amit írtál!
Most meg szabályozgatnak, hogy mit nézhetsz majd a neten:)
Apropó! Hol tartanak most? Megjöttek már a switchek?


pén. feb. 21, 2003 13:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Szerinted a "Vörös Csillag MGTsz Elektronikai melléküzemága (VGMK-ja)" honnét vette a nevét és a szaktudását.

Ezzel a trágya progival nekem csak rendszergarázdai szinten kell foglalkoznom. Ez is éppen elég az agybajhoz. Clipper progi. Nekem magamtól kellett megtanulnom Clipperben programozni, és már 91-ben **** tudtam volna őket verni Dbase-es alapon. Rámszakadt egy Kisvállakozói számlavezető progi a forrással együtt kb. 90 végén, és bankban ilyennel nem lehet hibázni. Ja, meg nem lehet hálózatos üzemre rávenni ? Veszprémben még 97-98-ban is hozzámfordultak Novell háló - Clipper/Dbase/Foxbase problémákkal. Egy-két cég szépen megélt abból, hogy együtt sörözgettünk, és közben csipegették fel az infót. Mindenki tudta a városban, hogy hol szoktam sörözni és jöttek a zarándokok tanácsért. Hihetetlen mennyiségű ingyensört , Unicumot ittam akkoriban. Ja kérem, ha valakik max. 10 sör áráért havi 40-et be tudnak venni tisztán a későbbiekben, akkor fizessék a piámat mint a katonatiszt . :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 21, 2003 13:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv Zsivagó!

MikroVolán Elektronika, már a neve is megtetszett (mivel kedvencem a másik "nagy" micro....-t is).
Szóval engem mint a jövő gazdasági szakemberét oktattak a progijukra (mérleg, készlet ... és egyéb fantáziadús nevú modulokra). Az első pillanatban megragadott az a felhasználóbarát fejlesztés (ami mostanság már csak lassan az orac.. és sa. mondhat magának).
Lapátot, kapát eldobva menekültem, amikor számla feldolgozásra került sor. A nettó ár és az áfa kulcs megadása után a progi nem számolt magától áfát forintálisan. Csak mosolyogtam magamban, hogy biza a pc mellé majd raknak a könyvelők egy számológépet és semmit nem változik a feldolgozás sebessége. Meg egy ellenőrzési pontot hagytak szabadon. De hát ez van hunyjunk szemet a hiányosság felett és fordítsuk tartalékainkat a további munka hathatós megoldására.
Mivel ilyenkor mindig belém bújik a kis ördög, gondoltam megzavarom egy kicsit az oktatást és tök fals áfa összeget írok, hogy kicsucsosodjon a felületesség.
Na, itt jött a hideg zuhany! A program a képembe vágja, hogy rossz az áfa (ennek örülök, hiszen akkor még is csak figyelnek!), de ezek után a progi mint aki jól végezte dolgát, vissza rakott a rossz cellába (a rossz érték megtartása mellett)és jelezte, hogy javítsam ki. (arra van esze, hogy leellenőrizzen, de arra nincs, hogy a helyes összeget feltüntesse???)
Ezen kellően felhúztam magam és a fejnagyobbítás ütemét megzavarva jelleztem problémámat. Ezek után közölték (derült képpel), hogy:
- Na ugye milyen okos ez a program! Még ezt is tudja!
- Aha, okos. De lehetne inteligens is, ha esetleg megosztaná a titkot az áfa összegéről, ha már egyszer kiszámolta, azért a felhasználó biztos örülne neki.
Na ezt nem igazán értették, a poén, hogy sima mezei noname kis könyvelő progik gyönyörűen a kezem alá dolgoztak már akkor, alap volt, hogy áfát bármilyen kombinációból tud könyvelni:)

Vajon honnan szedték ezt a frenetikus szaktudást? (és nevet)

Részvétem Zsivágó, hogy ezzel kell foglalatoskodnod.


pén. feb. 21, 2003 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Úgy néz ki, hogy mi ketten tartjuk nagyjából életben ezt a topikot, amíg a többiekből kiáll a téli fagy. :-)))

De most lett teljesen és végérvényesen tele a **** a MikroVolán Elektronika összes Mérleg és Libra nevü progijával. Még mindig a 3.3-as DOS bacup/restore nevű kakijait használják mentésre pláne FLOPPY-ra !! Index fájlokat is mentenek ! ARJ-s mentés nem működik, mert ezután nem írja vissza magának azt, hogy a "mentés megtörtént" ! 2003-at írunk, és még mindig floppyra kell menteni 300-400 megát ! Kosárszámra kell rendelni a kisfloppykat ! Bááá !!!!
És ezek még programozónak nevezik magukat !
Arra büntetném őket, hogy addig ne szabaduljanak, amíg kézi mákdarálóval le nem darálnak egy zsák mákot. Kb. 120 kilót ! Fejenként !!!

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 21, 2003 11:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szasztok!

Egy másik topic írása közben jutott eszembe, ez a rémség!

Srác tök kezdő, elmegy vesz egy gépet az egyik megabótban. Öröm teljesen hazaviszi. Pár óra múlva szól, baktassak már át, mert gond van.
Oda érek, nem kellett sokat szimatolni, égett szag. Na kezdjük ki szedni a gépet az asztalból. Táp hátulján kapcsoló véletlenül szemet szúrt, hogy 110-es állásban. Rosszkedvűen kérdezem (ezért kellett átjönnöm), hogy kikapcsolgatta? Szegény srác elfehéredett, hogy ő semmihez sem nyúlt (sajnáltam szegényt), hiszen csak összerakta, de kapcsolókat nem piszkált. Kezdek nézelődni, hátha találok valami jelet, de semmi.

Na mondom akkor menjünk vissza, hátha tudnak valamit segíteni. (Megamarket mondja, menjünk xy cég, ott kell a garit érvényesíteni.) Másnap céghez el, probléma előad. Gép nézegetés, apróbb viták. Gépet próba padra rakás (az alaplap+cpu szállt el) na én itt meguntam és elbúcsúztam. Másnap találkozom a sráccal látom jó kedvű, kérdezem mi lett a géppel. Kiderült, hogy utánna még pár vevő betótuldt a céghez ugyanazzal a gonddal. Így már nem vitatkoztak, csak cserélték azn alkatrészeket.
Kiderült, hogy a gépeket "padon" rakták össze és a házak amik érkeztek hozzá alapban 110-re voltak állítva. Szóval a padon tesztelt konfigot rutin szerűen be a házba és dobozban indult a "diszkontba". Ezt hihetetlennek tartottam! De gariban megcsináltak mindent, szóval a srác megúszta.


pén. feb. 21, 2003 9:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Én is úgy éreztem. De lehet, hogy ebben a februári hidegben belefagyott a népekbe a sztori. Majd tán a tavaszi napfény kicsalja.

:-))))

Most jön a szomorú része. Van rajtam kívül az Inf. Ig. Kitalálták aztatatatat, hogy legyen tűzfal meg miegymás meg még satöbbi. És csinálják a barmai. Konfigurálnak. Demilitarizálnak. Szabályokat csinálnak a tűzfalon. Csak időnként nem van emil meg internyét. Megkonfigurálom így a gépet és műx. 2 nap múlva meg nem műx. Aztán amúgy konfigurálom és műx. De mostanra már szinte sehogy sem. Le fogom őket mészárolni. Az eszközök (Cisco switch-ek) még sehol, lazán zúdul 300-400 gép a 10 megás hálóra. Hurrá !!!

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. feb. 20, 2003 13:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sűűűűűlyed a topic! :(


csüt. feb. 20, 2003 11:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
tigga: Marha jól írtad le:)))


szer. feb. 19, 2003 7:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egyik legemlékezetesebb:)
Főnököm nagyon jó pénzügyi szakember de a számtechhez elég láma még sima pc szinten is:))
na meggyünnek az SGI gépek látom sündörög körülöttük mint jancsika a dugóspuska körül a falusi vásárban:)))
végre kinyögi hogy megnézné mit tud a masina:)))
mondom neki még nix beállítva rajta semmi most hozták csak az os van rajta.Mondja nem baj tud ő bánni egy géppel s azzal ráveti magát kezében egy cd vel amit be akar tenni:))) nézi a házat nézi nézi :))
forgatja a szemét mint a reklámmacska de a házon biza nix semmilyen nyomógomb:)) 2 perces szemtorna után feladta és vmi ilyesmit mormolt hogy mi a f*sz került ezen a gépen több milába mikor még egy eject gomb sincs rajta!!
He he he a keyboardon volt :))))


kedd feb. 18, 2003 23:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv!

Megértem, hogy a felhasználónak lépésről lépésre leírt segédletet sokáig tart elolvasni és unalmas, sokkal egyszerűbb odacincálni engem a géphez, hogy nem megy, meg nincs ilyen menü pont, és ....
De legalább képzeljék el, hogy milyen unalmas volt megírni nekem, mert nem lehetet őket odacincálni, hogy ott velem együtt tanulják meg!

Na csá!


kedd feb. 18, 2003 16:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Csak apróságok, amik mosolyt fakasztanak, közös ok: gépcsere.

1. Kollegina közli, hogy nem tudott belépni a gépébe, csak segítséggel. Magyarázat: a windows (magyar) üdvözlőképernyője jelentett számára lekűzdhetetlen akadályt:-)

2. Kolléga dos-os gép helyett win-est kapott, kétségbeesetten telefonál: "Máshol van az Y!". Elmagyarázom, hol keresse (oda van rajzolva a billentyűzetre), megnyugszik. Fél óra múlva újabb telefon: "A Z is máshol van!". Magyarázat: a régi gépén CWI2-es volt a kódkiosztás :-)

3. Kollegina telefonál, hogy az új gépén nem tud a programjába belépni, belépési kísérletre csak "sípol" a gép. Bolond fejjel felrohanok a harmadikra, gondolván ez csak valami ezoterikus hiba lehet... "Hiba" elhárítva 1/2s alatt. Magyarázat: NUMLOCK!!!


kedd feb. 18, 2003 7:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mikor egy dragon elborul, a gyomrom felborul és az agyam elborul!

Cserélhető winyómat jó kedélyű cimborám szórakozottan megrázta, majd kijelentette, hogy jó hiszen nem zörög. Pár hajszálamba került. (Teljesen láma a gyerek, de elég hevesen felvilágosítottam, mert megindult a tv felé a csomaggal)


hétf. feb. 17, 2003 23:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi:)
Nahh múltkor épp megy a renderelés gondoltam amíg végez megkajálok:)) végzek kajával megyek vissza gép le van fagyva.Hmmm mi lehet? Ez a gép ha 1x fagy egy évben az már komoly baj szok lenni:)) na mind1 reboot eredmény winxp feljön aztán hatalmas fagyi.Hmm hmm visszarakva lementett állapot eredmény ugyanaz.idegeskedés határidős munkák emlegetése.átrakás másik gépbe ott full jó!
gép otthagy.este szórakozás vinyó be full install
xp boot aztán fagyi.gép szétszed és amikor a videokártyára nézek az kb egy cm-re kilóg a slot-ból!
Hát ez mi? be volt csavarozva mint atom!
nyomozás biztonsági őrnek szólás video visszanézés:
studióba vki be erkélyre ki közben átesés monitorkábelen chieftec dragon elborul emberke meg felállítja! és nem szól egy q*va szót sem az egészről! ehh azóta máshol van a gépem:))


hétf. feb. 17, 2003 20:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mindenki !

Múlt héten jártam egyik emberemnél, hogy életre keltsem két W2k-s gépe között a hálót koaxon egy PCI-os kombó SMC-vel + egy ISA-ssal. Múltkor a ping ment, más nem. Megérkezek, ember bőszen telepít vmit vadiúj notebookra, káromkodik, cserélgeti a CD-ket. Időnként elzavar engem a két összekötendő géptől, bedugdos, CD-zget, telepít. Végre a két gép megismeri egymást. (Microsoft Network ügyfél kellett mindkét gépre. :-)))) Eddig valamelyikről mindig lefelejtettem.) Közben minden tárgyak repülnek ezer felé, emberünk már tajtékzik, "vérhab csepeg a szájából". A dühöngés oka: Matáv alvállalkozó vitt neki dobozban ISDN-t, és emberünk nekiállt telepíteni, hogy internet + emil + minden legyen. A 100 oldalas leírás kb. 80 darabban kissé gyűrve és összetépve, ISDN végberendezés kétszer felrúgva + a bele szépen zörög, telepítő CD-k vastagon bezsírozva/összetapogatva/karcolva, progik tök **** telepítve minden gépre. Menekültem amíg lehetett.

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. feb. 17, 2003 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Norb !

"Mi ketten nyomtatunk 1 db LJ1100-asra, de nem győzzük a
papírt utánatölteni... 15-en ezt hogy oldották meg??? "

Hát az egyik kolléganő szinte csak töltötte a papírt, én meg 2-3 hetente az új tonert. Kb. napi 500 oldal ment el, ezt a nyomító 3 hónapig bírta. Kb. 35-40 ezer oldal után ment generálozásra.

Mióta kitaláltam azt a "tudományos dolgot", hogy az A4-es lapokat messze kell tartani a nyomítótól, nehogy elektrosztatikusan feltöltődjenek, azóta a HP LJ 1100 már nem szipkázza be az összes oldalt. Szerintem marhaság a dolog, de működik. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. feb. 17, 2003 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Hello!

Mi ketten nyomtatunk 1 db LJ1100-asra, de nem győzzük a
papírt utánatölteni... 15-en ezt hogy oldották meg???

;-) Norb.


hétf. feb. 17, 2003 9:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ühm...

A fönök az főnök, ha az akarsz lenni tartsd be a következő lépéseket:
- Legalább két gép legyen az irodádban! Ok: miközben gépelsz tudj netezni.
- A monitorból az egyik legyen méreg drága 21" CRT, a másik legalább ugyan ekkora TFT (ha a gyerek bejön tudjon min játszani)
- A cégnél lévő legjobb nyomtató (ez ma már presztizs kérdés)
- A céges laptop nem ide való, az csak szépen pihenjen otthon (még baja esik, valaki más dolgozna vele esetleg)
Most hogy sikerült elköltened az időszakra eső fejlesztési pénzt megpihenhetsz van fél éved kitalálni mi kell legközelebb.

Közben sűrün emlegesd, hogy az adatrögzítőknek azért nem kell jobb gép, mert úgyis tönkre mennek a használattól. Érjék be a régivel hiszen úgysem a gép előtt töltik idejük nagy részét.
Zárd mondandódat, bocs sietek, majd két nap múlva jövök, addig is bezárom az irodát!

Tartalmaz költői tulzásokat, de sajnos megtörtént.


pén. feb. 14, 2003 16:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Az lemaradt az előző "ismertetőből", hogy a "naccságánál" a külön szobában a HP Deskjet meg a HP Laserjet 5000 N hálózati lézernyomító mellé még egy leporellós Epson is kellett (volna, de azt már nem lehetett hova feldugni). A többi emberre lézernyomtatóból jutott 1 db HP Lj 1100. És erre az egy szerencsétlen Lj1100-ra nyomtattak 15-en egyszerre. (3 hónap múlva új Lj1100 vétel, az "öreg" meg szervizbe.)

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 14, 2003 13:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

"Zsivágó, akkor jó kis belépőd volt a céghez. Gondolom az egy külön rémtörténet topic, hogy hogyan folyt tovább kettőtök között a brainstorming a későbbiekben.:) "
Igen, rendszerszervező volt a "drága". Én a közgázon "Informatika és Szervezet"-ből írtam a szakdolimat + 7 évig okítottak rendszerszervezésre + csináltam is. Mindenki mindent minden nyomtatóra DOS-ból vindózból mindenhonnét nyomtathasson. A4-re lézerek + tintaköpködők + 9-24 tűs epsonok, 1-2-3-4 példányos különféle leporellók + banki átutalásbizonylat leporelló minden epsonnál. (Meg mér nem lehet az ezeréves FX-1050-en kinyomtatni a nagy "Á" betüt? Maga az informatikus, programozza meg !) Egyik nap így, másik nap úgy, 5 perc múlva 15.-ik féle képpen. A gépek és emberek állandóan költözködtek, a személyzetből két év alatt 60 embert amortizált le egyedül. Minden héten legalább egyszer a szőnyeg szélén álltam a nyomtatás miatt. Régen se szerettem a júzereket + a nyomtatókat, de azóta szívből gyűlölöm mindkettőt. Azóta a "naccságát" már dezintegrálták, de a rángatódzó idegpályák azért még megvannak.

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 14, 2003 13:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nap mondata: (új 1400 p4 cerka gép beüzemelése után)

- Na végre! Ez a gép már olyan gyors, hogy buffer nélkül tud zenét lejátszani a nertől!

(A régi gép egy 1000 cerka volt, hát igen a 2,6-os P4-gyel meg már filmet is nézhetek a neten keresztül:)


csüt. feb. 13, 2003 18:01
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Na megjöttek a zacsis cuccok (lásd fentebb, röviden: szatyorban szálított számtech eszk.). Meglepő (számomra) az egyik modul túl élte az utazást, meglepő (tulaj számára) hogy hogy csak az egyik? :)

Zsivágó, akkor jó kis belépőd volt a céghez. Gondolom az egy külön rémtörténet topic, hogy hogyan folyt tovább kettőtök között a brainstorming a későbbiekben.:)

Az én kedvencem: hogy most csináljuk meg ezt gyorsan! (fél perc múlva már tök lényegtelen mert:) ne is azt oldjuk meg, hanem amazt!


csüt. feb. 13, 2003 17:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Ez így szokott lenni. Egy előző kolléganőm (140 kiló, 50-halál között, buta, rosszindulatú és kitartó) specifikálta a hardvert 3 évvel ezelőtt. A kis P75-ös 32 mega ramos 2x1 gigás vinyóval ellátott játékszerverhez rendelt 2x9 giga vinyót, 256 mega rambővítést és 5.1-es Novell Netware-t. Az "asszonyság" nem értette meg, hogyha beteszem az új vinyókat a régiek mellé akkor nem lehet a régi novell mellé feltenni az újat, de egyszerűen helyhiány miatt ez sem lett volna kivitelezhető. Az új ram SDRAM nem megy el az EDO-val együtt. A P75 nem elég az 5.1-es Netware-nek (min P166MMX). Különben is az elején két szerverre van szükség progi átállások miatt. De a nagyeszű nagyp.....jú b.. k...a csak kötötte az ebet a karóhoz. Végül szóltam a közvetlen főnökömnek (gazd. ig.) hogy venni kell egy szervert. Oké ! "Vasszállító" kijött, eszmét cseréltünk. Akkor még csak megbízással voltam a cégnél. Meg lett rendelve a szerver, az előzőleg rendelt retyerutyákat beépítették, majd leszállították. 3 napja dolgoztam a cégnél (már papír szerint) mikor jött az oprencer, és sikerült 3 óra alatt az 5.1 Novell Netware-t felinstallálni (péntek 10-13 óráig). Hétfőn már jöttek progit telepíteni.

Tisztelettel: Zsivágó


szer. feb. 12, 2003 14:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy kimaradt:

A szakmai (számítástechnikai) kérdésekben viszont kerüld el minél messzebb a rendszergazdákat, sőt Pöpi nénit (aki egyébként véletlenül betévedt a céghez apróért a kávéjához) kérd meg, hogy állítsa össze az új gépparkot az irodákba.


szer. feb. 12, 2003 14:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mindenki !

A köv. cuccot egyszer valamikor körbeküldtem a vállalati levlistán. A népek nem értették a viccet, és iszonyú mennyiségű felháborodott emilt kaptam. De az esetek 70%-ában teljesen erre hajazó dolgokkal kellett szembesülnöm:

" A rendszergazda 24 kérése a felhasználókhoz :

1. Ha a számítógépedet át kell rámolni másik asztalra/szobába, akkor ellenőrizd, hogy az asztal tele legyen plüssállatokkal, feljegyzésekkel és a gyermekeid fotóival, képeslapokkal, hiszen nekünk nincsen magánéletünk, ezért számunkra különösen kedves látni, hogy neked van.

2. Soha ne hagyjál a hibáról feljegyzést a géped mellett, hiszen nekünk természetfeletti képességeink vannak ezt leolvasni a sötét képernyőről.

3. Ha szerelő jön a gépedhez, azonnal menj el még a környékről is, hisz úgyis emlékszünk a cég mind a 300 gépének a jelszavaira kívülről.

4. Ha telefonálsz nekünk, akkor csak azt ismételgesd a telefonba, hogy mi az a munka, amit meg akarsz csinálni, azt viszont sose említsd, hogy mi az, ami megakadályoz a szándékodban.

5. Ha a rendszergazda sürgős mailt küld neked, akkor azt azonnal töröld anélkül, hogy elolvasnád, hiszen mi úgyis csak tesztüzeneteket szoktunk küldeni.

6. Ha az ebédlőben meglátod az asztalnál a rendszergazdát, azonnal menj az asztalához, s halmozd el a panaszaiddal a gépedről, hiszen ők csak a te kiszolgálásodra vannak, s ha jó étvágyuk lenne, az csak hátráltatná a munkádat.

7. A sürgős mail-eket mindig írjad nagybetűkkel, a postmaster így észreveszi, és expressz továbbítja a rendszergazdának.

8. Ha este az otthoni gépeden a hibaüzenet azt mondja, hogy nincsen vonal, telefonálj a rendszergazdának, értünk mi a telefonvonalakhoz is, sőt távolról is meg tudjuk javítani.

9. Ha a rendszergazda azt állítja, hogy a monitorban nincsen festékpatron, te csak bizonygasd, hogy márpedig van, és azonnal cserélje ki, mi imádjuk az ilyen szócsatákat.

10. Ha a rendszergazda azt ígéri, hogy azonnal jön megnézni a gépedet, akkor sóhajtozva kérdezd meg, hogy "nála hány hétig tart az azonnal", hiszen imádja, ha így motiválják munkavégzésre.

11. Ha a nyomtatód nem nyomtatja ki a dokumentumodat, akkor ismételd meg a printelést legalább hússzor, hiszen van, hogy a fekete lyukak csak úgy elnyelik a printer elől a biteket.

12. Ha a printer a húszszori ismétlés ellenére sem nyomtatja ki a dokumentumot, akkor küldd el a cég mind a negyven printerére, egyik majd csak kinyomtatja!

13. Még véletlenül se tanuld meg a berendezések helyes nevét, mi pontosan tudjuk, hogy mit értesz az alatt, hogy ez a herveli nem működik.

14. Sose használd a program beépített helpjét, az úgyis csak az agyatlanoknak meg a hülyéknek lett írva.

15. Ha az egér madzagja zavarja a billentyűdet, akkor tedd bátran a monitor talpa alá, az eger vezetéke minden további nélkül ki kell bírja a monitor 20 kilós súlyát!

16. Ha a szóköz billentyűd nem működik, nyugodt szívvel hibáztasd a tegnapi explorer verziófrissítést.

17. A billentyűzet egyenesen imádja a süteménymorzsákat, és a Coca Colát!

18. A rendszergazda magyarázataira nyugodtan mondjad, hogy "nem értek egy szót sem ebből az egész számítástechnikai hülyeségből", mi imádjuk, ha a szakértelmünket hülyeségnek nevezik!

19. Ha a printerben kifogy a festékpatron, akkor hívjad a rendszergazdát, ugyanis a cseréje olyan nehézkes és szakmai felkészültséget kívánó munka, hogy a Hewlett Packard is csak azoknak a mérnököknek ajánlja hozzákezdeni, akiknek meg van a doktorátusuk kvantumfizikából.

20. Ha a számítógéped elromlik, akkor a titkárnőddel telefonáltassál nekünk, szerintünk a Te géped hibájáról élvezet egy olyan személlyel csevegni, akinek fogalma sincsen róla, hogy mi nem működik.

21. Ha e-mailen keresztül kapsz egy 30Mb méretű (hatalmas) videofilmet, akkor feltétlenül küldd el a cég összes mail címére, csatolt fájlként (ne csak címként!). Nekünk bizony hatalmas tárolókapacitásunk van, s az sem zavar senkit, ha a hálózat ettől lelassul!

22. Ha valami technikai kérdésed van, akkor semmi esetre se jegyezd meg a választ, hanem kérdezd meg újra minden alkalommal, legalább 10-szer egy héten belül.

23. Mivel a rendszergazda úgyis annyira elfoglalt, így inkább állj neki magad megjavítani a gépedet, nekünk külön öröm a Te baklövéseidet javítgatni, s közben azon tűnődni, hogy mi okozhatott ilyen jelenséget.

24. Soha ne ismerj be semmit, a legjobb védekezés azt mondani, hogy "egyszer csak elsötétült a képernyő."

Tisztelettel: Zsivágó


szer. feb. 12, 2003 14:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem valami nagy történet, de megosztom veletek ugyan már olvastam itt hasonlót.Szóval a cég ahol dolgozom kiskerrel foglalkozik és sz.gépen számlázunk és nyugtázunk egyszerű dosos progi úgyhogy egér nuku. Lányok hívnak az üzletből, hogy gáz van mert nem műxik a billentyűzet. ok megyek. Odaérek kérdezem mi volt erre mondják hogy **** a scanner(vonalkódolvasó) ezért kihúzták és visszadugták(mert mondam nekik ha nem olvas próbálják koi állt segít) már kezdtem sejteni mi lehet a gond gép kihúz csatik megnéz hát persze hogy a ps2-es bill dugót a ps2-es egér csatiba dugták!

Üdv: kajli

ui.: Amúgy királyak a történetek betegre röhögtem magam egy kettőn


szer. feb. 12, 2003 11:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mindenki !

A következő apróságot vasárnap hallottam a vonaton (a srác aki elmondta kb. 20 évvel volt fiatalabb nálam):

"96-ban a gazdag kiscsávó kapott az USA-ból egy P100-as gépet. 8-adikasok voltunk mindketten. Kicsomagolta, gyönyörködtünk. Látta a hátán, hogy van egy kapcsoló, 110-220. Azt mondta: - Átkapcsolom 110-re, mert úgy kevesebbet fogyaszt. Bekapcsolta. Bumm, szikrák, füst. Elkezdett csorogni a könnyem. Először, hogy mégsem láttam működő P100-ast, utána a visszafojtott röhögéstől."

Tisztelettel: Zsivágó


kedd feb. 11, 2003 9:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ISDN - EICON DIVA - 55.6 modem

Az ügyfélnél felszabadult egy EICON DIVA ISDN modem (a főnök gépet cserélt),
azt mondják rakjuk be egy gépbe, amiben egy 55.6-os modem van. Ez meg is történik,
telepítve is lett a program, azonban nem volt szabad ISDN végpont, így kértem, hogy a
végpontott építessék ki egy megfelelő szekemberrel, addig használják a meglévő modemet.
Minden látszólag rendben is volt,míg a proci hűtő ki nem adta a lelkét.
Ki lett véve a gép az asztal alol, és persze vakon húztam le a kábeleket.
Csere, összerak, és ha már ott vagyok cseréljem le az op rendszert.
Ok megvan, EICON telepítés. 55.6-os modeme is.
Nos próbáljuk...
Nem megy...
Nem akarja a vonalat felépíteni az ISDN modem.
Gondolom rosszul dugtam be. Búvárkodom, de jó helyen van.
Kérdem a helyi alkalmazottat, hogy biztosan ISDN a végpont, ő leteszi a nagyesküt.
Nézem a DIVA paramétereit, ott minden rendben, látja a modemet, de nem
tudja tesztelni a vonalat.
Nos néztzzük meg a 55.6-ot. Kábel átdug, modem tárcsáz, bejelntkezik...
A "szakember", aki soha nem járt ott, nem mást csinált, mint a fali ISDN egyik analóg kimenetére kötötte a kábelt és az 55.6-os modembe dugta be.
Az EICON csak ott pihent a gépben...

Stp


hétf. feb. 10, 2003 9:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
amper: nagyon ismerös a helyzet, a baj csak az hogy nagyon nehéz megmagyarázni a kedves vevönek :-(

Protoss: én eccer egy winchivel jártam így, kb 4 giga cuccos úszot el :-((( mindent be tudtam szerezni csak egy beszédszintit nem :-((

Nnnah mindegy történt eccer hogy megvettem életem elsö 40 gigás winchi-jét, mivel használták a boltban ezért már particionálva volt 2 particiora, az egyik csak 5 giga a többi a másikon. Én nagyon sokáig PI-röl neteztem (most cseréltem 3 napja PIII-500-ra) a PIII-700-asom kellett másra meg nem akartam éjjel nappal hajtani ;-)
Szal ugye beleapplikáltam a PI-be a 40 gigást és amikor bebootolt látom hogy a második particio nincs leformázva (gondoltam a boltban csak adatmentésre kellett és gyorsabb volt csak az elsö 5 gigát particionálni és formázni), nosza akkor majd én leformatálom, meg is tettem, látom minden szép minden jó, rá is másoltam mindent, amikor látom hogy minden rendben le is töröltem az anyagot a forrás winchiröl mert már mentek is a letöltések tovább és kellett a hely, valamikor másnapi reboot után keresem az adatokat a 40-es második particioján, de még azt sem látja hogy le lenne formázva a winchi, akkor derült ki hogy ha a winchi kettöbe van particionálva akkor csak az elsöt látja boot után (PI varázsa meg a windögé) addig amig nem kellett újrabootolni semmi baj sem volt a particioval, de utánna lehetett elölröl kezdeni :-( hááát nekem elég rémes volt, akkortályt váltottam kábelre, elég nagy része még dila-up kapcsolaton csordogált le :-((

Tisztelettel: Virgil


vas. feb. 09, 2003 3:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!Ez sajnos nem remtortenet a klasszikus ertelemben de megis az:((gepet behoz ugyfel kell neki virus irtas, norton antivirus 2003.. nosza rajta. pikkpakk keszen vagyok fprottal lepucolom.norton felpakol majd ujra indit.. bootolas kozben shutdown.. szabalyos kikapcsolas nem kifagyas..tanacstalan nezes..srac a gepet otthagy mi 1 napig kinlodunk..friss vindoz friss driverek.. hibanelkul megy..gep elvisz,delutan user telefonal gep fagy meghal..gep vissza.. mi valtozott? feltette eicon diva kulso modemet..nahat csoda ha modem fentvan aminek gyari drivere usb!!re is jo lenne de nem muxik csak soroskent agyonveri a nortont..felhivtuk a distribet..valaszuk 1.:nav2003 nincs support..
2.:ha lenne is epp kulfoldon van a pasi:(
szoval szivas.. ezert vissza egy 55.6 os belso modem a gepbe eicon letorol es minden muxik gyonyoruen.. ezt magyarazd meg a vevonek:((


vas. feb. 09, 2003 0:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Virgil N1, hát ez szívfájdító volt!

Velem is hasonló esett meg (régebben, lassú és drága cd-k világában), csak magamnak csináltam a gondot.
Több napnyi kemény (modenes) netezéssel összegyűjtöttem magamnak a frissítéseket, apróságokat és service packokat. Keményen hajnalodott már és a cdírót vissza kellett másnap vinnem. Duzzadó kebellel látam munkához, de marha fáradtan. Gondoltam egyenesben vagyok, 2* írással elindítom. Géptől elséta, evés, ivás valami műsor keresés a tvén, videokazik keresgetése. Lényeg, hogy géphez vissza lépek. Látom kész, oké. enter. Vacsi befejez, na még elindítok egy letöltést aztán lefekszem. Nincs hely hát törlök, ezt már úgyis felírtam cd-re. Alvás.
Reggel (délben) nézem, hogy kész a letöltés. Kicsomagolni akarok, kell a legújabb ace, "új" cdé be és SEMMI. Íróba vissza CDinfo => Blank. Csomókban szedtem a hajamat, mi történt??? Hát igen fáradtan "megírtam" egy CD-t csak TESZT üzemben. Ennyit egy hét munkájáról.


szomb. feb. 08, 2003 23:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
valamikor réges-régen jártam eccer úgy, hogy behoztak hozzánk egy gépet amin a rendszer (win95) már elég instabil volt és inkább újratelepítést kérték miatöt nagyobb baj lett volna, fordításra használta a tulajdonos és jobbank látta olyankor megcsináltatni amikor ráér, nincs anyi melo, bááár én ez vitatnám, mivel késö délután hozta és még este (éccaka) érte akart jönni, persz a főnök bevállalta. Volt vagy 22 óra mire készen lett a gép a sok marhaság miatt amit vissza kellett telepítgetni a nem túl gyors gépre (meg egy csomó más meló is amit meg kellett csinálnom mellette stb). Szal a lényeg hogy már nagyon fáradt voltam, ekkor eccercsak a kezembeadott a főnök egy winchit hogy formatáljam már le neki gyorsan, mivel kevés volt a hely ezért a legelső gépbe raktam ami kézreesett vagyis abba amire friss windögöt telepítettem a sok izével együtt. Az bedugtam a winchit aztán kiadtam az utasítást: format c: /q /u mire rájöttem már késö volt. A legnagyobb gond az volt hogy mivel fordításra használta a tulaj a gépet és nem ismertem a szokásait ezért féltem attol hogy miattam elbukta a fordításokat, kb 10 perc mulval megérkezett a tulaj és elöször majdnem szívrohamot kapott (én ismételten) aztán elmondta hogy még szerencse hogy gyakran ment :-) akkor megnyugodtam egy kicsit, közben már ment vissza a win95 ő meg megvárta jobbhiján.
Életem legamatőrebb húzása volt ez.

Tisztelettel Virgil


pén. feb. 07, 2003 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Meséltem már azokról a kiöregedett TULIP-okról, amelyeket mostanában barkácsoltam:

Ma esett meg hogy az egyik használója hívott, azonnal menjek,mert nem jó a gép. Péntek lévén nagyon nehezen beszéltem rá magam arra, hogy megnézzem, és a következő hiba miatt "NEM MENT A GÉP". A gép elindult bebootolt, hibátlanul(!) /kb. 10x -re ment föl rá a 98 rendben/ felállt, és a belerakott ilyen-olyan írott CD-t nem indította autorun-nal. Feltelepítettem, aztán minden ment a maga útján.
Frászt tudok kapni, amikor napokat szopok egy géppel, aztán ahogy kiadom a kezemből, elkezdenek illegális szoftokat telepíteni rá. Aztán ha nem megy, én vagyok a hibás.

Kellemes 7végét!

Norb.


pén. feb. 07, 2003 17:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Hihetetlen, mire nem képes az emberi hülyeség :-))


pén. feb. 07, 2003 9:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Nincs az a hülyeség, amit jó marketinggel ne lehetne eladni.:)


pén. feb. 07, 2003 9:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Amikor még egy könyvelési rendszereket fejlesztő cégnél dolgoztam az egyik kollégám mesélte, hogy mit is látott egy cégnél.

199x nyár küzepén, árnyékban is 30 fok. Egy cég könyvelői helyszíni segítséget kértek. mert nagyon le van lassulva a program.
A mikor a kollégám kiért és belépett a szobába fejbevágta a meleg, 35-40 fokvolt bent, mindenkin folyik a víz.
Látja ám, hogy minden monitor mögé egy <b>hősugárzó</b> van elhelyezve.
Meglepődve kérdezi, hogy ezt miért csinálják.
A válasz az, hogy itt járt egy "számítástechnikus" aki azt mondta, hogy fagynak a gépek.
Így, ők gondolták, hogy a fagyra a legjobb megoldás a forróság, ezért behozták otthonról a tartalák hősugárzókat. A kollégám azonnal kikapcsoltatta őket.
A poén az, hogy lassan ugyan de minden gép működött, és még a monitorok is túlélték a sütést.

Szóval a felhasználók csodákra képesek.

Stp


pén. feb. 07, 2003 9:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mindenki !

Péntek szent napja lévén dolgoztatni akarnak engem mint rendszergazdát. :-(((

Ahelyett, hogy hagynának békésen legelészni a neten, meg topikokat olvasgatni. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


pén. feb. 07, 2003 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Volt egy sokkal nagyobb szivacs is, de az még régebben volt...
Történt ugyanis, hogy réges-régen amikor még a 850-es WD Caviar vincsi még nagyon nagy szó volt az intézmény ahol társadalmi munkatárs voltam fontolóra vette hogy vásárol egy ilyen vincsit mert hát 3 év garancia meg úgy hírlik hogy a WD az nagy márka meg hogy megbízható stb stb, jöttek az érvek a típus mellett.... meg is vásároltuk.
Kb egy év után eccercsak elkezdtek szaporodni a bad sector-ok, aztán már csak 540-esre engedte magát particionálni, majd megadta magát teljesen....kivettük és akkor látjuk ám hogy a WD oldalán körbe ragasztott biztonsági csík leszakadt, majd kiderült az oka is miután jobban megnéztük a házat.
A ház vincsi tartó konzolnak sorjás volt a belső fele és amikor eccer kivettük hogy cd-t írassunk, majd visszatettük a körbefutó szalagot több helyen lehúzta, ez még nem lett volna baj, csakhogy a tisztelt WD ezen szériájának volt egy sajátossága, mégpedig hogy középtájt volt egy nyílás a szerkezeten amit csak a szalag választott el a külvilágtól (mái napig sem értem hogy mire volt ez jó, hacsaknem arra hogy szivassák a "tisztelt" vásárlót). Ezekután el lehet képzelni hogy a fej mit művelt a lemezekkel a bekerülő por hatására, de mindez semmi miután jobban megnéztük rájöttünk hogy ebben a nyílásban volt egy műanyag betét is ami lazán kihullott, pontosabban be és a korongok meg a fej pingpongozott vele a vincsi belsejében.....
Mivel véleményünk szerint ez szériahiba volt (mivel sem előtte sem utána, sem a WD-nél sem másik vincsinél nem alkalmazták ezt a kétes módszert) megpróbáltuk a magyar képviseletnél megoldani a problémánkat, de nem tudtunk dűlőre jutni mert szerintük az nem rendeltetésszerű használat ha a beépített vincsit kivesszük majd visszarakjuk a gépbe!!! persze a fogyasztóvédelem akkortájt jóformán hozzá sem szólt a dologhoz (megjegyzem még gyerekcipőben járt akkortájt).
A végén nem volt mit tenni venni kelet egy másikat, pedig elég drága volt még akkortájt :-(


szer. feb. 05, 2003 11:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi mindenki különösen Zsivágó

Tegnap átolvasgattam az egészet és néha fenhangon röhögtem, szerencsére nem volt itthon senki így nem néztek lököttnek :-)))

Én anno 3 évet egy számtek boltban dolgoztam és volt néhány meredek eset....

pl az egyik alkalommal jött egy pacák hogy sd ram kéne neki, adtunk is....
....majd másnap jön vissza hogy rossz a ram, cseréljük ki, mondom ok, de elöbb kérdezgettem egy két dologról meg azért megvizsgálnánk a ramot, odadaja a kezembe, közben minden kérdésemre tagadólag válaszolt, elindultam be a szervizbe, de már menet közben látom hogy van némi égési nyom az egyik nyákcsíkon.
....ram betesz a tesztgépbe de akkor már nem sok reményem volt, majd megyek ki és megkérdezem hogy egészen véletlenül nem rakták be fordítva a ramot, mutatom az égést is az érintkezőn.
...mire a pacák "- Háááát éppen elöfordulhat"
...a végére kiderült hogy fordítva beletuszkolta amennyire csak tudta majd rákapcsolta a gépet a szerencsétlen ram meg ott kapott áramot ahol nem kellett volna......
...a végén vett magának mégegy ramot de hozta a gépet hogy lécci mi rakjuk bele.
és persze nem ez volt az egyetlen eset amikor hülyének akarták nézni az embert (csak nem mindig bizonyítható könnyen)

Tisztelettel: Virgil


kedd feb. 04, 2003 9:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Tulip Vision Line ds 6/200 smp szervert használtunk évekig mentésre és nyomtatómegosztásra, de mivel nyertünk helyette új gépet gondoltam letakaritom, teszek rá egy 98-at, és egy felhasználónak ez is jó lesz. Fdisk, partició törlése, új létrehozása, telepités formázás gép indulna újra, de a memóriateszt után nemsokkal fekete képernyőnél behal. Újratelepitettem, gép megintcsak fekete képernyőnél bevégzi. Ezt kb. 4-5 ször megcsinálta velem, de már rettenetesen untam, elkezdtem mellette fórumozni-gondolkodni, a gép persze állt. Kb. negyedóra állás után a winyó elkezd zörögni,mint a kávédaráló, és mit ad isten bebootol. Nem hittem a szememnek!!! Leállitás, gép újrainditás, stopper indit: Ott azon a ponton 12 percet várt, és továbbment. Én pedig úgy hagytam. Az az igazság, hogy szinte soha nem volt kikapcsolva, max. hétvégére, aztán hétfő reggel bekapcs, én el kávézni, és SOHA NEM TŰNT FEL, HOGY KELL NEKI EGY NEGYEDÓRA, MIG MAGHÁHOZ tér. Pedig olyan 4-5 évet együtt éltünk :-)))


hétf. feb. 03, 2003 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Annó a T.-i fiókban tettem helyre ezt-azt kb. 93-ban. Egyszercsak dörrenés, füst, por, égett szag. Mondják a lányok, hogy a Kisvállalkozós gép volt. Gép műxik. Leállítom, szétszedem, minden okésnak tűnik. Bekapcsolom, műxik. A kb. 6 éves gép nem csinált akkor mást, mint begyújtotta a szöszöket és kirobbantotta magából a port. Majdnem gyári tiszta lett minden. A gép még változtatás nélkül kb. 2 évig működött. Ja a tápegység a köv gyártmányú volt: "Vörös Csillag MGTsz Elektronikai melléküzemág". És ez nem vicc. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. feb. 03, 2003 12:48
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi Zsivágó!

Kifelejtetted a mi kis csodáinkat: magyar narancs és az alföldi rizsföldeket:)

Norb: jó a szakvélemény:)

Beépített FDD-s ház, de a driver nem oda került, ha nem fölé. Egyszóval egy lyuk csak a gépen, szegény userek meg rendesen megetették 12 db 1.44 floppy landolt a gépbe.


hétf. feb. 03, 2003 11:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nagyon tetszik a topic, már többször szétröhögtem magam rajta. Az én történetem nem biztos, hogy olyan humoros, de szerintem tanulságos:

Kis szervnél dolgozom, nem rendszergazda a fő tevéknységem, de kb. 10-12 gépet kell folyamatosan harcképesen tartanom.
A történet 93-94 környékén zajlott, akkor még minden pc 40 Megás winyóval készült. Központi szerv programja futott egyik pc-n, de valami elszállt rajta, kolleganőm hívta a központi szerv karbantartóját, ő ki, gép el (megjavítjuk!) majd vissza, azzal, hogy cserélték benne a 40-es winyót, mert az volt a hibás,itt a számla, fizessük ki! Főnököm szól, nézzem már meg, hogy tényleg kicserélték-e, mert drágának találta a javítást. Megnéztem a könyvtárak nyitásának dátumát, de ott az eredeti 93- as dátummal nyitva minden. Hívom a srácot, hogy sztem nembiztos, hogy kicserélték a winyót, de ő lerázott, hogy igenis ki, és mindent visszaraktak az újra. Hívom azokat, akiktől vettük a gépet, ők azt javasolták, hogy vegyem le a gép fedelét, és nézzek bele! Gép szét, winyót megtalálom benne, nézem, poros, de nagyon. Mondom nekik, erre javasolják vigyem be, adnak szakvéleményt róla. Gép össze, be a forgalmazóhoz, szakvélemény a következő:
"A gép merevelemez egységét megvizsgáltuk, és az az azon látható porréteg egyenletes vastagságából megállapítható, hogy az közelmúltban szerelve nem volt. Ezen túl a winchester típusa és sorozatszáma megegyezik az általunk vásárolt, és a gépbe beépített merevelemezével.
Hívom a srácot, hogy nem fizetünk mert nem cserélt, ő állítótta, hogy cserélt, jó akkor elfaxolom a szakvéleményt. Elfaxoltam, hívom megkapta-e? Mondja, hogy nem, milyen számra küldtem? MOndom neki melyikre, hoppá az a központi titkárság, meglátja a főnöke. Letette, elrohant, aztán ő hívott, hogy küldjem vissza a számlát, tévedtek, nem cseréltek, csak helyreállítottak, azért meg ne is fizessünk semmit.
Azóta nem hallottam a srácról.
Rettenetesen dühít, ha hülyének néznek.

Norb.


hétf. feb. 03, 2003 8:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
Most történt velem az olvasgatás közben?
Úgy is ráérek letöltök pár drájvert-mondtam magamnak,még bepótolom a heti lemaradásomat a rémtörténetekből.
8MB lemodemezek aztán DAP kiírja."Nem lehet menteni a fájlt,mert hozzáférés megtagadva":-O Eddig minden jó volt.És ez a Me alatt volt ahol nincs beállítva több felhasználó.Logitech kormány drájver.A billhez letöltött drájverrel semmi gond.Pedig azt utána húztam le.
Ez is csak Win :-)
Üdv Zso :-)


szomb. feb. 01, 2003 16:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Bocs de lefelejtettem az előző-előző végéről a következőket:
"Indítsuk újra a népi vaskohókat!"
"Tanuljunk a kínaiaktól! Csináljunk mi is kultúrális forradalmat!" "Éljen a Nagy Ugrás!"
"Lendítsük fel a mezőgazdaságot! Termeljünk ismét gyapotot az Alföldön!"

A mai nap még a kolléganő és a két azonos nevű excel tábla (az egyik notebookon a másik desktopon) esete rongálta az idegrendszeremet. Végig tudjátok gondolni ugye ? :-)))

Tisztelettel: Zsivágó

U.i.: Bocsi, de tiszta vérfasiszta hangulatba hoztak.


pén. jan. 31, 2003 15:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Már tartottam Cigiszünetet is. Közben a mai nap eseményeitől mélyen megrendülve, szerény véleményem kifejezése képpen megtiszteltem az intézmény infrastruktúráját az arra szolgáló helyen azzal a barnával, amit nem akarok hazavinni. Egész érthető, nem ? :-))))

Anno a bankban fejlesztették a szervert. Azaz egy régi szerver házába két szkázi vinyó, külső szkázi csatik. Szerver + szervernek látszó tárgy (valójában külső diszk alrendszernek kéne nevezni,) kívülről szkázi madzaggal összedugva. A (Novell) szerver DATA (v. VOL1 ?) volume-ját kibővítették az új vinyókkal, aztán hajrá. Fiúk el, a fiók boldog, dolgozik. Másnap reggel telefon nekem, hogy meghalt a szerver, semmi sincs meg, botrány van és még vérzivataros vendetta is lesz. Mondom ne nyúljanak semmihez, negyedórán belül ott vagyok. (Kb. 600 méterre voltak a központtól.)
Megyek a szerverhez, látom, hogy csak az van bekapcsolva, szervernek látszó tárgy édesdeden pihen delej nélkül. Behívtam a csajokat, rövid szemléltető oktatás. Azaz reggel diszk alrendszer bekapcs, aztán szerver bekapcs és mehet a móka. Este szerveren DOWN, aztán szerver lekapcs, majd diszkalrendszer lekapcs.

Ezzel a fiókkal össze voltam kötve 2 Mbit/sec vonalon - régi jó dosos idők - úgyhogy megfelelő jogosultsággal át lehetett nézni egymáshoz, akár Norton Commanderrel is. No egyik reggel a leányzó korán ébredt, és friss lendülettel elindult dolgozni a fiókba. Fél órával előbb mint én. Lazán berontott az "informatikus szobába" gépek bekapcs mint a villám, kizúgott kávét főzni, lefőtt, megitta és vissza a szobába. Szabvány módon bejelentkezett és csodálkozott, hogy ku..a lassú. Sebaj. Akkor is napnyitás a progiban. Teljesen szabvány módon. Kuuu..a lassú. Eközben én is bent vagyok a közp.-ban - de én nem szoktam minden nap DOWN-olni a szervert, csak péntekenként - csinálnám a reggeli teendőket, indítanám a napnyitást, progi kiszól, hogy már megy. Mi a **** van ? Rajtam kívül sehol senki, egy Júúúúzer mégis bent lóg. Ekkor csörög a telefon. A leányzó panaszkodik a fiókból, hogy kuuuu..a lassú a napnyitás, már rég le kellet volna futnia. Mondom nézz csak a képernyőre, és olvasd le a fiókjelzőszámot. Csend. És újra cse_e_end. (by Pataki Attila) Mondom a leányzónak, hogy elkezdted az én napomat megnyitni, kb du. fél kettőre kész is lesz, aztán folytathatja az övével. Kérdem a szervered megy. Igen ! Mondom nézd már meg mégegyszer. Csend. És újra cse_e_end. (by Pataki Attila) Hát biza a szerver nem volt bekapcsolva, csak a diszkalrendszer. Leánnyal lekapcsoltattam a gépét, szerverét bekapcsoltattam, leány gépe újra be, mehetett a napnyitása.
Én még kb. egy órát görcsöltem, mire az előző esti állapotot vissza tutam állítani. Az is egy szép nap volt.

Tisztelettel: Zsivágó


pén. jan. 31, 2003 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Beleolvastam a HÁZHANGSZIGETELÉS topic-ba... ott már éppen a proci fagyasztásos hűtéséről írtak... és ekkor ugrott be egy régi történet ami pont ide való.

Történ évekkel ezelőtt egy győri informatikai szakközépiskolában, hogy megkapták a csúcskonstrukciót az első P4-ek egyikét!! Néhány diákot izgatott, hogy meddig lehet huzatni. Alkatrészként kicsempészték és egy mélyhűtő ládában (értsd fagyasztóban) elkezdték tuningolni, állítólag szép eredményekett értek el vele, de megzavarták őket és az egész konfigot ott kellett hagyniuk... de a konfig nem sérült meg...

Másnap a tanár nem találja az új P4-es cuccot... keresik... előkerül a mélyhűtő környékéről... ugyanis feltünt, hogy mit keres a hűtő mellett a monitor. A tanár a szétdobált kábelekből hamar rájött, hogy mit csináltak a gyerkőcök...
Neki is kedve volt megnézni a dolgot, de nála már a P4 konfig megadta magát... és végleg az örök Intel-es mezőkre költözött (hát hiába az ilyen dologhoz profizmus... no meg jókora hülyeség kellett volna)

A Story-t még a diákoktól hallottam anno... nem tudom, hogy volt e megtorlás vagy ilyesmi....

***
Azért nem lehetett semmi a -20C-os és a kb. +80C-os határok között... az alapról nem is beszélve... egy ilyet végig ökörködni...
***


pén. jan. 31, 2003 15:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Akor cigiszünet Zsivágó!!!

- Meg kellene nézni egy-két alkatrészt!
- Ok, hol vannak?
- Itt (És szépen előpakolja jól elcsomagoltan nyejlóóónból! VGA, alaplap és ram, szépen szorosan rácsavart zacsiból kerültek elő zacsin felirat "tes**", nem hiába a gazdaságosság a lényeg :))
Most nézegetik az infósok.


pén. jan. 31, 2003 14:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Mindig egy költségvetési cég a Rémtörténetek legfőbb forrása. Árajánlatkérés proci+hűtő+videókártyára szeptemberben. 3 óra múlva készen - kézben. Kéne rendelni. Nincs lóvé. De informatikára van 150 milla! (Na ebből nem jutott összesen 150 k forint. k=ezer (betyár) k....a) Kb. talán a jövő héten jön majd a cucc. Laza 5 hónapos átfutás.

Ma kaptam meg főnökömtől "A többszörös kiváló ****" érdemérem tölgyfalombokkal, kardokkal és briliánsokkal ékesített tiszti fokozatú lovagkeresztjét. Abból az alkalomból, hogy 4 nap alatt nem sikerült 11 helyre telepítenem egy tök ismeretlen vindózos számlázóprogit. A szerveren + 1. kliensgépen már az első órában fenn volt. Az Ok:
Nekem kellett kinyomozni, hogy hány helyre, kinek, melyik szobába, milyen gépre legyen. Ugye egy rendszergazdának semmi más feladata sincs ezen kívül ? Jaj bocs, én egymagam vagyok, de rajtam kívül van még egy Informatikai Igazgatóság is kb. 30 emberrel.

Igy hát: Hurrá !!! Hurrá !!! Hurrá !!! Hurrá !!! Szóljon hangosan az ének !!!
Szebb jövőt és barna inget a népnek !!!
Gyűjtsd a vasat és a fémet !!! Sződd a selymet elvtárs !!!

Tisztelettel: Zsivágó


pén. jan. 31, 2003 14:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
- Úgy hallottam, hogy a format parancsot undelete-vel vissza lehet vonni

Sajnos, megtörtént az eset. Egy tanulság azért van a fentebbinek, a linuxosok is lehetnek állatok.


csüt. jan. 30, 2003 16:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség