Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:16



Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Most már csak azt nem értem, hogy miért Angliából kellett rendelni, amikor megkaphattad volna itthon is, amit linkeltem. Vagy onnan kedvezőbb volt az ár?
És még nem is pont azt kaptad, amit rendeltél? :shock: Ez ciki.

Az meg tényleg jó tanulság, hogy nem mindegy, milyen a kábel.


szer. márc. 25, 2009 12:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Megérkezett az átalakítóm és kábelem Angliából. Akit nem érdekelnek a részletek, lelövöm most a végét: happy end.

Az átalakítóval nem volt gond, viszont kábelből nem azt kaptam, amit rendeltem. Nem volt zavarszűrő a két végén, valamint a csatlakozók sem fémből készültek. Ennek ellenére kipróbáltam. Összekötés után a felbontások megjelentek, az 1920x1080 választhatóvá vált, nem volt csíkozódás, pöttyöződés, viszont a kép nem állt be rendesen. Szórakoztam néhány órát az OverScannel, és nagyjából be tudtam állítani a képet, hogy kitöltse a panelt. Sajnos viszont nem sikerült maradéktalanul, a kép kétoldalán maradt egy-egy vékony fekete sáv, ezért a betűk már nagyon rondán jelentek meg. Gyakorlatilag csak játékoknál és filmeknél nem volt zavaró, normál "monitorként", azaz netezésre, olvasgatásra már alkalmatlan volt így a megjelenített kép. Akármit trükköztem driverből, innen-onnan, nem változott meg a dolog. Eléggé frusztráló volt.

Hagytam pihenni a témát egy napot, közben eszembe jutott az ősi ötlet: hátha a tévé tud kompenzálni kicsit. :) Elvégre a legócskább monitorokon is van automata képállító, miért ne lenne egy ezekhez képest igen drága tévén. Automata képállítást ugyan nem találtam, viszont képarányt igen. Átnyomtam 4:3-ra, majd vissza 16:9-re és láss csodát: a kép tökéletesen beállt a panel méretére. A betűk gyönyörűek, tökéletesen olvasható, tűéles, teljes a boldogság! :)

Arról nem is beszélve, hogy a filmek, játékok 1920x1080-on mennyire részletgazdagok... Mivel először láttam (1080p) filmet vagy játékot full HD-n, rendesen ragasztgattam az állam. Aztán a párom Született Feleségek + Rúzs és New York sorozata sajnos visszaűzött a 17"-os monitor elé. :)

(Csendesen: így viszont már biztos, hogy a korábbi 5 méteres DVI-HDMI kábel nem volt megfelelő minőségű. Kíváncsi lennék, másnál is fellépne-e ezzel a kábellel a probléma. 4000 Ft-nyi tanulópénz volt, de azért már erősen érzem magamban a késztetést, hogy az eladó nyaka köré kössem...)

Szerk.

Nincs hangelcsúszás a képhez képest, azaz a tévé nem jeleníti meg később a képet, mint ahogy a számítógépből közvetlenül a hang az 5.1-es rendszeren keresztül megszólal. Ha mégis van, nem észrevehető mértékben :-)


szer. márc. 25, 2009 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én is tapasztaltam korábban kisebb-nagyobb hangelcsúszást, amíg a hang a boxról közvetlenül az erősítőre volt kötve.
De miután a boxot előbb scarttal kötöttem a tévére, majd a tévéről az említett RCA-val az erősítőre a hangot, már nincs zavaró hangcsúszás. Meg jobb is, hogy mindig pont az szól az erősítőn, ami a tévén megy.
Az újabb boxot már HDMI-n tudom a tévére kötni, ez sokat dobott a képminőségen. A hangra meg ugyanúgy nincs elcsúszás.
Hacsak az nem, hogy valamelyik nap talán az m2 adott eleve hangcsúszással. :P :roll:
Valamit rebesgettek, hogy a láncban melyik szolgáltató hibája volt, de nem tudom, annyira nem érdekes. Csak ilyen is van.


kedd márc. 17, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hát igen, ez lenne a legjobb (HDMI bemenetes erősítő). Viszont csak "sima" 5.1-es rendszerem van. A hangelcsúszást ott vettem észre, hogy a TV hangja az erősítőn valóban pici elcsúszásban van a képpel, igaz ennek semmi köze a HDMI-hez (sztereó RCA van mindkét végén a kábelnek).


hétf. márc. 16, 2009 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Gigabyte is adott :P


hétf. márc. 16, 2009 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Persze, ez a HDMI kábel is aranyozott végű.

A Gainward az lehet, hogy nem ad átalakítót. Mintha tényleg hallottam volna erről.
Az Asus szokott adni, a Sapphire is.
Csak az Asus 3x-es kártyákhoz adott átalakítója a hangra nem jó. :roll: ]:-<
A 4x-hez állítólag már igen.
Persze jobb erősítőre kötni a hangot, habár lehet egy buktató. Lehet egyes forrásoknál némi hangcsúszás, és elég zavaró tud lenni, ha nem szinkronban mozog a száj.
Ha a tévére a hang is rámegy a PC-ről HDMI kábelen, majd a tévéről egy HDMI bemenetes erősítőre, állítólag az a legszuperebb ebből a szempontból is.
Engem az 5.1 nem érdekel, nincs is. Sztereóban meg elég a tévéről RCA kábellel az erősítőre kötni a hangot.
A gond csak annyi, hogy nem mindegyik erősítőnek van HDMI bemenete, sőt van olyan is, amelyiknek van, mégsem tudja rendesen a hangot így leszedni. :roll:
A jövő meg az lesz, hogy a VGA kártyákon is lesz natív HDMI kimenet. Már most van néhány ilyen, de pl. egy olcsó natív HDMI-s 4350 kártya nem jobb, nem erősebb, mint egy 3650-es.


hétf. márc. 16, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Köszönöm, de a 3 méteres kábel itt 4000 Ft, 5200-ért meg már házhoz is hozzák átalakítóstól. Itt átalakítóval együtt 7-8e alatt nem úsznám meg, és erre még rájön a házhozszállítás díja.

A hangátvitel egyébként nem szempont, mivel a számítógép az 5.1-es rendszerre van kötve közvetlenül, csak a képet kell átvinni a tévére, de azt minél jobb minőségben. Olyannyira nem kell a hang, hogy még a TV hangkimenete is ugyanerre a rendszerre van rákötve.

A tévé és a gép kb. 2 méterre van egymástól. A korábbi kábel, amit vettem, 5 méteres, de gyakorlatilag fölösleges. (Tudom, később lehet, hogy kevés lesz...) Egyelőre viszont úgy döntöttem, hogy a 3 méter is elég lenne.

És csak hogy kötözködjek: az általad linkelt kábeleknek is aranyozott a csatlakozója :-)

Gainward Radeon HD4850-em van, de nem kaptam hozzá DVI-HDMI átalakítót, csak DVI-DSUBot. Mérges is vagyok miatta, mert a kártya ára nem ezt indokolná...


hétf. márc. 16, 2009 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen, most nézem írásod, a piros csíkozódás, pixelesedés gyenge átviteli sebességű kábelre utal.
Eleve nem tanácsos DVI-HDMI kábelt használni. Ha jól tudom, ez hangot nem is tud átvinni.

Én ezt a kábelt javasolnám, a szükséges mérettől függően. Szerintem bőven megfelő lesz.
Nem is olyan sok ám az az 5 méter, no meg rájön a házhozszállítási díj még.
Delock 84335 HDMI 1.3b kábel 5 méter
Delock 84334 HDMI 1.3b kábel 3 méter
Delock 84333 HDMI 1.3b kábel 1.8 méter

Ha hangot is át akarsz vinni a tévére HDMI-n, és ATI kártyáról van szó, akkor nem hiper aranyozott DVI-HDMI átalakító kell, hanem egy speciális aktív ATI kártyához készített átalakító.
Az arany itt smafu, nem játszik azon túl, hogy nem árt és nem oxidálódik. Ha nem megfelelő az átalakító, csak kép lesz a tévén.
A 4x-es kártyákhoz ilyet szoktak adni többnyire, a 3x-hez nem, de egyébként itt egy megfelelő típus.
ADAPTER DVI TO HDMI (HD3K 4K SERIES) 6140063500G

De írtak olyat, hogy a "gazdaságos"-nál :P egy zacskóba összecsomagolt DVI-HDMI átalakító is jó erre. A mellé adott HDMI kábel az persze bóvli.


hétf. márc. 16, 2009 15:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De nagy csend lett. :-)

Úgy döntöttem viszont, hogy teszek még egy próbát. Ha nem jön be, legfeljebb majd eladom. Ezt a két cuccot néztem ki:
Gold HDMI Female to DVI Male Adaptor Converter Coupler
ULTIMATE 3m GOLD HDMI METAL OFC Lead Cable 3 Metre HD

Minőségben ennél feljebb nem nagyon tudok menni :-) Épp most egyeztetek az eladóval a vásárlás menetéről. Aztán majd beszámolok a fejleményekről...


hétf. márc. 16, 2009 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
No akkor hozzászólok én is kicsit, nem állítom, hogy rövid lesz, de annál tanulságosabb.

Három főszereplője lesz a történetnek.
1. Samsung 32"-os fullHD LCD TV (656-os sorozat, fejből nem tudom a típusszámát), 4 HDMI és egy DSUB bemenete van (sok más mellett, de most ennyi számít)
2. A számítógép, talán a videokártya lényeges: Gainward Radeon HD4850 Golden Sample (9559), két DVI kimenete van, HDMI nincs. Oprendszer: Windows Vista.
3. DVI-HDMI kábel, elvileg high quality, aranyozott csatlakozókkal, 5 méteres

Analógon összekötöttem a gépet és a tévét. Tapasztalatok:
- A legnagyobb wide felbontás, amit bír így a tévé, 1360x768.
- A legnagyobb 4:3-as felbontás, amit bír a tévé, 1600x1200. Torzult képaránnyal persze.
- 1440x900 választható ugyan, de "Nem támogatott üzemmódot" ír a tévé.
- 1920x1080 vagy 1920x1200 NEM választható.
- Gyönyörű képe van egyébként, sehol semmi csíkozódás.
- A kép mérete tökéletesen megegyezik a panelen megjeleníthető maximális képmérettel (ennek még jelentősége lesz).

Összekötöttem a DVI-HDMI kábellel is. Tapasztalatok:
- Minden felbontás választható.
- A képminőség tragikus. Piros csíkozódás vagy villogó pixelek vannak, ráadásul ami még furcsább, a kép KISEBB (!!!), mint a panel mérete. Én naivan azt hittem, hogy mivel tisztán digitális jelátvitel van, a pixelek pontosan ugyanúgy a helyükre kerülnek, mint egy DVI-on rákötött monitornál. Nem így van, sőt... Közelről nézve a képet tényleg kimaradnak pixelek. Röhej.
- A tévé néha eldobja a jelet, jelerősség problémára hivatkozva.
- A vizuális megjelenítés nagyon lelassult a tévén (ez például ablakok mozgatásánál látszik, szó szerint szaggat).

Mi a fészkes fenét csináljak? Azért vettem fullHD tévét, hogy a gépet fullHD-ben rá tudjam kötni. Ehelyett a digitális kábellel nem érek semmit... Olvasgattam a neten, és találtam olyat, hogy talán a Gainward kártyákhoz speciális, Gainward DVI-HDMI átalakító kell, majd HDMI-HDMI kábellel kell összekötni a tévével, és akkor jó lesz. Ilyet viszont még nem is láttam. Olyat is olvastam, hogy csak a Gainward kártya és a Samsung 6-os sorozatú tévéinek az összepárosításával van a gond.

Sajnos a szokásos troubleshooting eszközök nem állnak rendelkezésemre, azaz nem tudok sem másik videokártyát, sem másik tévét, sőt, másik kábelt sem kipróbálni. (Azért nem akarok venni egy másik kábelt tizenvalahányezer forintért, hogy esetleg az is rossz legyen.)

Kipróbáltam mindenféle drivert, most a legújabb Catalyst van fenn. Kerestem segédprogramokat is. Próbáltam egyéni profilokat feltenni, próbáltam állítani a tévén a képméreten, még a Hz-et is. Minden HDMI csatlakozót kipróbáltam. A tévén firmware-t is frissítettem. Semmi sem segített. Mérhetetlenül csalódott vagyok...

Van valakinek ötlete? Én kifogytam belőlük.


csüt. márc. 12, 2009 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Azért ne add fel ZiCCeR!
Az 1280x768 analóg módban sem kell hogy "csíkozott" vagy ronda legyen! Szerintem nézd meg, hogy a TV infoja mit ír ki, milyen frissítéssel, milyen felbontással megy jelenleg, és ha valamelyik alacsonyabb a kelleténél, akkor a videokártya driverében próbálgass más beállításokat. Ha ezzel sem érsz el javulást érdemes lehet kipróbálni másik VGA kábelt, én nem hittem benne, hogy ennek komoly jelentősége lenne, de tapasztalatból mondom, hogy igenis fontos a kábel minősége!


pén. márc. 06, 2009 12:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 8:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a választ, Target, "megnyugodtam", hogy nincs mit tennem.. :P
Amúgy így ez is csak 1280x768-at tud.. :cry:


csüt. márc. 05, 2009 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
1./ Analóg D-Sub kimenetről VGA kábellel ne várj DVI minőséget, de te látod, hogy konkrétan mennyivel rosszabb.
Egyes tévék, pl. Sony analóg bemeneten nem is tudják a natív full felbontást, csak kisebbet. 1360 x 768 vagy 1280 x 1024, úgyhogy örülj annak, hogy a Samsung állítólag tudja analógon is.

2./ Illesztőprogramot persze frissíthetsz, nem árt, de itt a noti és a tévé közti adatcserével is lehet probléma. A tévé mégsem elsősorban monitornak készül, és ki tudja milyen EDID infókat oszt. Nem tudom, én még sosem kötöttem analóg D-Sub kimenetre tévét, csak digitálisra.
Ha kell, állíts kézzel a dolgokon a driver kezelőprogramjában.


szer. márc. 04, 2009 9:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 8:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

Valszeg volt már ilyen kérdés, de egyelőre nem találtam választ a magyar fórumokon, így felteszem nektek, hátha Ti csípőből vágjátok a dolgot! :lol:

Boldog tulajdonosa lettem egy SamuLE40A536-nak, amit egy notással szeretnék összegabalyítani. Mivel a noteszgép csak VGA kimenettel rendelkezik, így lehetőségeim korlátoltak. Szerencsére a TV-n van ilyen bemenet, tehát látszólag sima az ügy..

Azonban nem százas még a kép, kicsiny csíkozódás látható. Normál nézetből ez nem olyan zavaró, azonban közelről csak nyugtalanít. Rákukkantottam az XP eszközkezelőjére, aholis azt láttam, hogy a nótás kijelzője digitális tulajdonságokkal bír, míg a monitor (fent nevezett Samu) analóg jelzőt kapott, mitöbb, CRT típusúként identifikálódik eszement nótásom XP-jébén.

Mivel a tapasztalt minőség nem olyan vészes, ezért nem fogom halálra sírni magam, de azért bosszant ez a degradálása a monitornak. Kérdésem tehát, mi lehet a megoldás?

Ötleteim:
1, VGA kábellel ne várjak jobbat, ha nem tetszik, dugjam be magamnak. Ugye nem?!
2, Illesztőprogramot kell frissítenem, mert az Ablaks nem ismeri fel jól a ketyerét. Ugye link is jár az igenlő válasz mellé? :wink:
3, Cseréljek felhasználót. Hmprf!

Köszönöm a figyelmet (és válaszokat)!

Üdv!

ui: Háh, most nézem, hogy itt HDMI, DVI, stb. anomáliákról neveztétek el a témát.. hmm, ha találok VGA-s topicot, ígérem, kimászom innen és átmásolom oda! :roll:


szer. márc. 04, 2009 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vistán vezérlőpult-->hang. Itt megjelennek a telepített hangeszközök. Nálam itt van olyan, hogy SPDIF, jobb gomb rá és beállítás alapértelmezett eszköznek.

XP-t most hirtelen nem tudom, vezérlőpultban szintén van olyan, hogy hangok és audióeszközök, ott kéne kutakodni.


vas. márc. 01, 2009 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 01, 2009 18:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nem, kerestem de nem találtam ilyet.Meg tudnád mondani mert akkor lehet ez a megoldás


vas. márc. 01, 2009 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Csak tipp, mert még nem csináltam ilyet: windowsban beállítottad, hogy azon az SPDIF-en küldje a hangot?


vas. márc. 01, 2009 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 01, 2009 18:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
már összekötöttem az alaplappal mert azon van egy spdif kimenet és azt kell rákötni a videokártyára.HDMI kábellel kötöm össze nincs semmi átalakítóm.


vas. márc. 01, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az nVidia csak a 9600 vagy 9800-as kártyák óta oldotta meg rendesen a HDMI hangátvitelt, ha jól tudom.
Rebesgettek valami belső kábeles összekötést is, amivel a hangkártyát kellett összekötni a videokártyával, hasonlóan mint régen a CD lejátszók esetén.
Hogy ennél hogy van, pontosan nem tudom. Ebbe az irányba keresgélj.

ATI kártyáknál meg az nem mindegy, hogy milyen DVI-HDMI átalakítót használsz.
Itt most hogy van? Van átalakítód és milyen? Gondolom, ha már natív HDMI kimenet lenne, akkor gond se lenne.


vas. márc. 01, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 01, 2009 18:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hi!
Olyan problémám lenne hogy a gépemet össze akarom kötni a Tv-vel HDMI kábellel.A nvidia 9600 gs gainward videokártyámat rádugtam egy külön kábellel a asus p5q-vm alaplapomra.Realtek integrált hangkártyához töltöttem le új drivert.De nincs hang!! Mit kéne még beállítanom??


vas. márc. 01, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 21:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Igen még egy kezdő :shock: ne haragudjatok. Segítenétek légy szíves?
A problémám az hogy van egy Panasonic TX-32LE8PS LCD tv-m meg egy laptopom Intel X3100-as videó kártyával, és csak HDMI kimenettel … és ezeket akartam összekötni idegösszeroppanás nélkül…..
Iszonyatosan vibrál a kép addig ameddig át nem állítom az aspect ratiót 14:9-re a tv-n , de 14:9 en még filmet lehet nézni de elolvasni bármit már lehetetlen annyira elmosódik. Ez működik 1260 X 600 és 1260 X 720-as felbontásnál. Lehet az a baj hogy nem tudok 1360 X 768-as felbontást beállítani a videó kártyán? Tudnátok javasolni valamit? Esetleg van még másnak is ilyen „jó” videó kártyája? (e. fel nem fogom ha már rátesznek valamire egy HDMI-t miért nem lehet rajta beállítani egy szabvány felbontást is neki :?: :?: ) vagy teljesen rosszul gondlom a dolgot és lehet más is a dologban? Egy 1,5m jobb minőségű kábellel kötöztem őket.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
higbo


hétf. jan. 26, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia! Vásárás előtt mindenképpen nézz utána annak, hogy a monitor rendelkezik-e HDTV támogatással! Önmagában a DVI-D egyáltalán nem jeleti azt, hogy a HDMI-s videoeszközt rá tudod kötni... mármint fizikailag nyilván össze lehet variálni a csatlakozókat, de a HDMI-s videoeszközök által kibocsátott jel a régi PAL/NTSC videojeltől, a HDTV-s 720i;720P;1080i;1080P valamelyike lehet, a monitorok pedig a számítógépes képfelbontási szabványokat támogatják általában. Ez két különböző képalkotási szabvány, tehát nem elég a fizikai csatlakoztatás, azonos jelrendszeren kell tudniuk dolgozni az eszközöknek. Fordítva, tehát PC DVI-hez HDMI-s TV csatlakoztatása azért működik, mert az új VGA kártyák képesek HDTV jeleket adni. Azt már csak megjegyzem, hogy a DVD lejátszó, még ha van is rajta HDMI, legfeljebb a DVD formátum képfelbontását, azaz PAL rendszerben 576p-t tud adni ami egy nagy felbontású kijelzőn nem jelent túl jó minőséget. Jó esetben interpolálással felturbózzák az eredeti jelet, de attól se várj túl sokat.

Más. Ha valakit érdekel VISTA alatt a színházmód (radeonoknál legalábbis) csak kiterjesztett képernyővel működik, klónban nem. Ez úgy értendő, hogy a videólejátszót át kell húzni arra a képernyőre, ahol nézni szeretnénk, majd ott fullscreen. Persze ez nem a megszokott színházmód, csak egy normál fullscreen futtatása a programnak a másdik képernyőn...


vas. jan. 25, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 10:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello.

Nem TV-t, hanem monitor vásárlást tervezek, de a kérdésem ehhez a témához kapcsolódik.
Kinéztem egy Dell E248WFP 24"-os megjelenítőt, amin csak DVI-D és VGA bemenet van. Jelenleg nincs elég erős VGA kártyám, hogy meghajtsam, de gondoltam addig rákötném az asztali DVD lejátszómra, aminek HDMI kimenete is van (Pioneer DV-410V-K, HDMI Upscaling 1080p)...
Kérdésem, hogy ehhez milyen kábelt érdemes venni, mire figyeljek? Vagy jó egy mezei HDMI/DVI kábel is? Kábelhossz mennyiben számít?

Z


szomb. jan. 24, 2009 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdv! Rászántam magam egy Vista rendszer összehozására, de problémáim akadtak...(TargeT talán a többire is emlékszik, aminek a megoldásában sokat köszönhetek neki :rulez: , de az a probléma más lapra tartozik)
Gigabyte GA-MA690G alaplapi radeon x1250-es videokarim van, az ATI oldaláról leszedett legfrissebb meghajtóval Vista 64 bit rendszerrel. Nem működik az XP alatt megszokott színház mód. Beállításaim: LCD monitor D-subon, elsődleges kijelzőként, LCD TV HDMI-n, klónként. AVIVO beállításoknál színház mód, teljes képernyő. Ez XP alatt azt eredményezi, hogy a két képernyőn azonos kép van addig, ameddig nem indítok videolejátszát. Ha video indul, akkor a TV-n csak a videolejátszás látszik teljes képernyőn, a monitoron pedig lehet bármi mást, pl netezést művelni. Vista alatt sajnos nem teszi ki a videót teljes képernyőre, teljesen azonos a két kijelző képe...5let?


szer. jan. 21, 2009 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A felbontással nem szokott gond lenni HDMI csatlakozással.
Felismeri a maximálisat, és arra beáll. Utána lehet játszani a felbontással és a frissítési frekivel, ha kell. Egyesek imádják a 24 Hz-et filmlejátszáshoz. :wink:
Lesz oldalt 3-3 pixel fekete csík első körben, oszt annyi.
Érdemes feltelepíteni at ATI Control Centert, mert lehet, hogy játszani kell az overscan - underscan beállítással is.


szomb. jan. 17, 2009 10:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 16, 2009 22:53
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Laptop csatlakoztatása LG 3000-es tévéhez!
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 32 LG5000-es TV és ATI&reg; Mobility Radeon HD 3450, 256 MB GDDR2 videókártyával rendelkező laptop HDMI kábellel történő csatlakoztatása akadály nélkül működik-e. Itt elsősorban felbontás milyenségére vagyok kiváncsi. A TV felbontása 1366x760, a laptop meg 1360x760-at tud.

Előre is köszönöm a válaszotok!


pén. jan. 16, 2009 23:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 31, 2008 10:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás DVD+TV
Hát köszönöm akkor nem eröltetem a dolgot kuporgtok egy új tv-re kösznöm.


kedd jan. 06, 2009 11:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:shock: Kicsit meglepődtem, mert eddig nem hallottam DVI bemenetes tévéről.
Ettől még lehet a példa szerint. Ez egyébként egy 852 x 480 pixel felbontású plazma tévé, tehát SD 480i adások vételéhez jó csak igazán. Szóval csak a régi CRT helyett volna. De ekkora 42"-os átmérőben? :hm:
Hogy mennyire és mitől rossz a kép, azt nem tudom. Az is lehet, hogy ettől ennyire lehet számítani.
A HDMI felülről kompatibilis a DVI-vel, és általában DVI kimenetet szoktak HDMI bemenetre kötni. Pl. PC esetében, ahogy ez ki van találva.
Ezért sikíthat a HDMI kimentű DVD, hogy nem frankó az összeköttetés, mert ugyan digitális bemenetre van kötve, de mégsem HDMI.
Ehhez a tévéhez, illetve átvitelhez a kábel minősége, hogy category 1 vagy category 2, meg 1.3 HDMI nem lehet probléma.


hétf. jan. 05, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 31, 2008 10:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Bocs tényleg Dvi,a TV tipusa Bluesky BS4216HI.A DVD tipusa Panasonic SC-PT465.Bocs csak nagyon ideges lettem, nem vagyok megelégedve a DVD képpel a tv-n.Most Scart-al van összekötve és **** nagyon a kép.Talán ha sikerül HDMI-DVI megoldás jobb lesz a kép.Köszönöm a segítséget.Üdv. :oops:


csüt. jan. 01, 2009 22:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos nacorvust azzal keverted meg valószínűleg, hogy eredetileg azt írtad, hogy a TV-n kimenet van. Az a DIV pedig valószínűleg DVI.
TV, DVD pontos típusa?

A probléma valószínűleg a kábellel lesz. A hdmi kábeleknél is vannak különböző verziószámok, ha jól tudom, 1.3-mast kell venni, de erről Target kolléga többet fog tudni írni.


csüt. jan. 01, 2009 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 31, 2008 10:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
OK.Van egy Panasonic DVD lejátszom.HDMI kábelel szeretném csatlakoztatni a tévéhez.De a tv-n csak DIV bemenet van.A DVD-n HDMI kimenet van.Vettem egy kábelt az egyik vége HDMI-kimenet a másik DIV.Így próbáltam összekötni a Tv-t a DVD-vel de nem működik.Nincs kép a tévén.Rossz lehet a kábel?Azt irja ki a DVD a HDMI-csatlakozás szokatlanul működik.Néztem a neten HDMI DIV adaptert azzal működne? Vnnék egy HDMI kábelt.Így próbálnám összekötni működne?


csüt. jan. 01, 2009 22:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kezdjük előlről. Írd le mégegyszer, hogy mi a probléma úgy, hogy használsz írásjeleket is :!:


csüt. jan. 01, 2009 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 31, 2008 10:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás HDMI
nem tudom mire gondolsz mit kéne észrevennem nem vagyok egy müszaki zseni mi az hogy egy irányu az adat csere


csüt. jan. 01, 2009 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
OK!
Mielőtt tördelni kezdenéd a berendezést Szilveszterkor olvasd mégegyszer el amit kiraktál olvasni és rá fogsz jönni...hogy a lejátszó azért lejátszó mert egyirányú az adatcsere :wink:


szer. dec. 31, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 31, 2008 10:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás DVD+TV
HEllO tudnátok nekm segiteni van egy panasonic dvd lejátszom +Blueskyplazma tévém a tévén csak dvi kimenet van vettem egy kábelt az egyik végén hdmi a csatlakozo máskon dvi és nincs kép a tévén ki irja a dvd HDMI kábel szokatlanul müködik divi kábelen csk 8 tüske van most néztem egy divi hdmi adaptert azn lealább 20 tüske van venék egy olyat+olyan kábelt melyiken mindkét kiment HDMI müködne a dolog léci hatudtok segitsetek ne dobjak ki megint 5rugot az ablakon


szer. dec. 31, 2008 11:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 19, 2008 21:27
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: pest megye
Hozzászólás 
szia
Most néztem meg 1280*720 at állít be a driver ,lehet hogy ezzel lesz a gond?


szomb. dec. 20, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 19, 2008 21:27
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: pest megye
Hozzászólás 
sziasztok
Az a röhely ,hogy letörölve a videokártya driverét ,az automatikus moddal telepített meghajto program tudja az 1024*768-at, viszont nem indul vele a játék ismeretlen okok miatt ,gondolom megfelelő driver hián ,tehát passz
Azt hittem működni fog haveromnál korrektül működik u ezek a paraméterei a tv jének csak neki van d-sub kimenete -így nem dvi-on át megy a jele.,hanem d-sub d-sub(remélem nem írok hülyeséget a d-sub alatt a régi szabvány monitorcsatlakozót értem)


szomb. dec. 20, 2008 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia! Attól tartok az 1024*768-at nem is fogod tudni korrektül megjeleníteni a TV-n. Mivel HD ready, valószínüleg 1360*768 felbontású, ez a képfelbontás pedig az 1280*768 szabványos monitor felbontást támogatja maximálisan.


szomb. dec. 20, 2008 17:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 19, 2008 21:27
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: pest megye
Hozzászólás 
Sziasztok
A következő problémával küzdök napok óta ,remélem van aki tud segíteni megköszönném.
Vettem 1 panasonic hd ready lcd tv-t , van mellé egy régi p4 es számítógépem(abit bd7 alaplap, geforce4 ti4600 videokártya) Sikerült hdmi dvi kábellel rákötnöm a tv-t a gépre (elsődleges monitornak),sok szívás árán egész frankó lett a kép ,de még mindig nem az igazi.,a színek jók csak az apró szöveget nehéz olvasni kicsit vibrál. Nem ez a fő gondom ,hanem hogy nem tudja az 1024*768(ugrál a kép ennél a felbontásnál) -as felbontást kissebbet és nagyobbat is tud (800*600és utánna 1280*720)és pl egy játékot nem tudok elindítani,mert ugrál 1024*768-ban.
Videokártyám driverét saját honlapjáról frissítettem ,windowsom is frissül ,az alaplaphoz külön driverem nincs és nem is találtam.
Nagyjából ennyi ,remélem valaki tudja a választ a kérdések kérdésére hogy mire is lenne nekem szükségem a helyes működés eléréséhez


pén. dec. 19, 2008 22:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Most akarok én is a végére járni.
Próbáld meg külön letölteni a Realtek oldaláról a ATI HDMI Audio Device 2.09 verziót, hátha.
Most meg nem mondom, hogy egyébként tartalmazza-e a High Definition Audio Codecs driver csomag, de mintha írták volna valahol, hogy igen. Ettől még felteheted külön is.

A másik része a csatlakozás. Elég nehezen tudom elképzelni, de állítólag így van, hogy a 3x sorozat Asus kártyáihoz adott DVI-HDMI átalakító nem viszi át a hangot, csak ha lecseréljük egy másikra. A 4x sorozaté pedig kapásból igen. 8)
Elég érdekes, minthogy már a 2x ATI kártyáknak is lett volna köze a HDMI-s hangátvitelhez, bár még nem 5.1. :roll:

Téged ez nem érintene, mert nincs átalakítód, hanem közvetlenül DVI-HDMI kábeled van. Na most a jó ég tudja. :hm: Ha tényleg igaz, hogy az egyik átalakító jó, a másik meg nem, van 19+1p és 24+1p csatlakozós kivitel is, akkor nem tudom maga a kábeled tényleg jó-e a hangátvitelre, vagy ezt így érzékeli-e a videokártya.
Itt írják, hogy ez a kábel átviszi a hangot is, de a jó ég tudja, hogy mindegyik ilyen volna. Pedig úgy lenne logikus.
De ha már az átalakító sem mindegy, vannak kétségeim. Illetve nemcsak nekem.
Olvasd át ezt a cikket és az azt követő hozzászólásokat. Majd én is azt teszem. Már az első oldalon írják ezt.
Így utólag mégis azt mondom, hogy jobban jártál volna egy DVI-HDMI átalakítóval és egy HDMI-HDMI kábellel. Praktikus okból és a jövőben biztosan. A kábelt így használhattad volna bármi egyébre, merevlemezes felvevő, set-top-box, blu-ray lejátszó, laptop, stb. csatlakoztatására is, míg ezt a DVI-set közvetlenül csak a számítógépre dughatod.
HDMI kábelből kaphatsz jó minőségűt is, garantáltan 10,2 Gbps átvitelű cat2 kábellel.
DVI-HDMI-ben talán nem biztos.


kedd nov. 25, 2008 9:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 20:39
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
TargeT írta:
Van egy olyan infó, hogy az Asus HD 3x sorozathoz adott DVI-HDMI átalakító nem jó a hanghoz, csak amit a 4x-hez adnak. Külön venni kell egyet :cry:, és jó lesz.
A sárga színű kimenetre kell dugni.

XP vagy Vista? Ha a driverek és Eszközkezelő rendben, még az lehet, hogy át kell állítani a hangkimenetet a Vezérlőpultban ATI HD audio outputra.



Szóval a driver fent van:: Klikk a képre:-)
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Mégsem jelenik meg a hangbeállításoknál..:-(((


kedd nov. 25, 2008 8:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 20:39
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Szóval a kábel az eleve DVI HDMI !!!
Nme kell hozzá átalakító...
XP SP3 van a gépen
Az audió beállításnál viszont nem tudom kiátállítani, mert csak a realtek HD audio output-ot kinálja fel.....az driver gond lehet ????


kedd nov. 25, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Van egy olyan infó, hogy az Asus HD 3x sorozathoz adott DVI-HDMI átalakító nem jó a hanghoz, csak amit a 4x-hez adnak. Külön venni kell egyet :cry:, és jó lesz.
A sárga színű kimenetre kell dugni.

XP vagy Vista? Ha a driverek és Eszközkezelő rendben, még az lehet, hogy át kell állítani a hangkimenetet a Vezérlőpultban ATI HD audio outputra.


hétf. nov. 24, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 20:39
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok !

Olyan gondom lenne, hogy a vga -t összekötöttem az LCD tv-vel DVI-HDMI kábellel, de a hang nem jön át, pedig mindenhol azt olvasom, hogy tudja a vga.(HD 3870)Összes driver fent van(ati HDMI audio is!)biztosan valami beállítás probléma lesz! aki küzdött már ezzel a problémával, azt megkérném segítsen! ha lehet szájbarágósan, mert nem vagyok nagy guru....
előre is köszi
ja a konfig : K9n SLI + amd 6400+Black Editon + 2*1024BallisticTracer + radeon HD 3870 512/ddr4 + LC Power siletnt 550W


hétf. nov. 24, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A kérdés annyiban jogos, hogy valóban lehetnek gondok a kártyával is. Konkrétan az adott típusról nem tudom, de tapasztaltam is, és hallottam is olyat, hogy egyes kártyák nem bírják a full HD felbontást, többnyire éppen digitális kimenetről, és annak ellenére, hogy az adatlapjuk szerint tudni kellene.
Az a hibajelenség azonban más. Akkor átkapcsolgat készenléti üzemmódba a megjelenítő a nem megfelelő videojel miatt.
Ez a pirosodás, pöttyöződés a nem megfelelő kábelre utal elég egyértelműen. De próbáld ki más összeállításokban, ha tudod.


hétf. nov. 17, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 02, 2007 15:19
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
köszönöm a válaszokat holnap megnézem 1 másik gépen, amúgy hány % h a 9600 pro-s kártya megbírja? nem azzal van a bibi?


hétf. nov. 17, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem rossz ötlet, csak a gagyi kábelen ez sem segít.
Sokszor még viszonylag közeli elhelyezési esetekben is a 2 m-es kábel kevés lehet.
10 m-t simán át lehet vinni HDMI-n. Ehhez való kábellel. :wink:


vas. nov. 16, 2008 9:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Szerintem van egy középút, mint általában.

Közelebb kell vinni a monitort. :D


vas. nov. 16, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ahogy itt írták, írtuk, a kábel gyenge vacak.
Az olcsó húsnak híg a leve és így járás esete forog fenn.
A kábel biztosan csak cat1 74,25 MHz átvitelre készült. A sors fintora, hogy ezt is megengedi az 1.3 HDMI szabvány, igaz csak 1080i/720p-re.
A 340 MHz-re tesztelt kábel 1600p-re is jó lehet, átvitele 10,2 Gbps.
Ilyen távolságra mindenképp cat2 kábelt keress, szokott rajtuk ferritgyűrű is lenni, talán nem véletlenül.
Egyeseknek az a véleménye, hogy digitális átvitelre nem kell speckó kábel, a 0 vagy 1 átvihető. Itt a példa, hogy nem így van.
Van egy másik véglet, amelyik hiperszuper kivitelű és anyagú kábelre esküszik, persze ennek ára is horribilis.
Szerintem van egy középút, mint általában.


vas. nov. 16, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szinte biztos, hogy sz*ar a kábel. Pontosabban nagy a kapacitása, és "elnyalja" az impulzus jelet. Szkóppal kellene ránézni, de ez gondolom nem megy neked. Marad a csere. És hát biztos, hogy kell 10m hossz? Ha lehet használj rövidebbet.

Pont azért találták ki a HDMI átvitelt, mert a jel 0 vagy 1, így nem olyan kényes az átvitelre. Ha még ez is elkenődik, az a kábel kuka.
A régi RGB analóg jelen minden meglátszott, pont ezért váltottak.

Még egy probléma lehet: a kábel helyes impedancán való meghajtása és a lezárása. Ha ez rossz, a jel visszaverődik (duplázódik), és ettől meghülyül a vétel a monitorban.

Érdemes lenne egy kölcsön kábellel próbát tenni, esetleg valahol máshol kipróbálni (más kártya, más monitor).


vas. nov. 16, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség