Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 20:24



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Zsivágó: nem tudom a foglalkozását, de nagyon gyanus a ficko, mert ezt én biztosan nem tudnám utánna csinálni, igaz szívem sem lenne ahoz hogy így vadásszak/amortizáljak le egy zajkrehácsot :-)))

Tisztelettel? Virgil


hétf. márc. 03, 2003 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
harcu: természetesen van igaság abban amit mondasz, én magam is zokon venném ha lezárnák a gépet amit megveszek, de ez nem változtat semmit azon hogy egy komplett gépet vesz valaki és mi mint szerviz szeretnénk egybetudni a gépet stb stb, nagyon sokan szétbarmolják és amikor elsütik az alkatrészt utánna megpróbálják gariba visszacseréltetni, itt a fórumon is rengeteg ilyesmit olvashatsz!!! és sajna mégtöbb esetben elő is fordul a dolog, pl mikroban kinyírják a nemkívánatos alkatrészt és már megis van az új hőn áhított alkatrész (esetleg kis ráfizetéssel), arrol nem is beszélve ha pl aláíratnak veled a vásárláskor egy számlát amin rajta szerepel a felhívás hogy ha a szalag megsérül akkor garivesztés van.......gondolom nem kell részleteznem, ezt nagyon sok boltban így csinálják, ugyanakkor azt is írtam hogy álltalában bevesszük az alkatrészt akkor is ha megsérült a garijegy csak abban az esetben ha megsérült akkor az alkatrészen is keressük a sérüléseket.......és ha vannak akkor visszaadjuk a kedves kliensnek, mondhatnék itt neked olyan országos céget aki az élő fába is beleköt csakhogy ne keljen garival foglalkoznia, mi azért nem olyanok vagyunk csak tudod nagyon égö az amikor a nagykerböl visszadobnak valamlyen alkatrészt amin mi nem vettük észre az okát a kinyuvadásnak (feltéve ha szándékos volt).

Tisztelettel: Virgil


hétf. márc. 03, 2003 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Virgil_N1: "azon a szűk hosszúkás résen keresztl "kioperálta" " Nem volt véletlenül nőgyógyász az illető ? :-))))

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. márc. 03, 2003 11:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ezt a garanciajegydolgot azért ne nagyon erőltessétek, ha egy ügyfél tévedésből visszajönne a fogyasztóvédelmisekkel. A garanciajegy megsérülése még messze nem vonja maga után a garancia elvesztését (már ha egyáltalán van jogod tenni ilyet egy gépre).


hétf. márc. 03, 2003 10:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
ROTFL :)))


hétf. márc. 03, 2003 6:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Még régebben ücsörgök a szervizben.....elvagyok magammal.....nameg egy géppel.....egyszercsak felfigyeltem arra hogy valami érdekes történik odakint.....kislatyogok, hallom ám hogy a kedves vásárló gariba szeretne egy hangkártyát visszacseréltetni, hozta is a garancialevelet (merthogy a mi boltunkban van ám olyan is, nem csak a számla.....), nézzük ám hogy egy komplett gépet vásárolt és ama bizonyos alkatrész ami a kezében van, valóban benne volt a probléma csak az hogyha valaki komplett gépet vásárol akkor mi azt garanciajeggyel le szoktuk vala ragasztani.
Rákérdeztünk a garanciajegyre meg megjegyeztük hogy annak megsértése garancivesztéssel jár (járhat igazábol, mert ha nincs nagyobb probléma akkor azért cserélünk csak nem szeretjük ha amatőrök elbaltáznak valamit utánna meg mi szívunk miatta.....).
A meglepő (és mulatságos) dolog ezután jött, merthogy kijelentette hogy a garijegy sértetlen....
????????
Kiderüült hogy a kedves kuncsaft a gép hátulján keresztül vadászta ki a kártyát, ott ahova oda szoktuk csavarozni :-)))) az egyik haverjának akarta kölcsönadni valamiért de a garanciajegy miatt nem akarta szétcsavarozni a gépet, ezért azon a szűk hosszúkás résen keresztl "kioperálta" (erre nem tudok jobb szót) :-)))
Természetesen az "operáció" után a kártya bekrepált.
Persze természetesnek gondolta hopgy mi ezt neki gariba ki fogjuk cserélni.....találjátok ki hogy kicseréltük-e neki :-)))))

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 02, 2003 21:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
tepike: sajna én is találkoztam ilyennel, a baj nem az velük hogy egyszer vagy kétszer megkérdezik, hanem az hogy sokadszorra is képesek ugyanazzal zaklatni :-( háát az már tényleg eléggé rémtörténet, jaaa és ne felejtsük el azt hogy a hozzánemérétsük mellet igen kitartoak....

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 02, 2003 20:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Virgil N1:Köszi,hogy így látod:)De ha már itt tartunk,van egy másik érdekesség is.Én tényleg nem akarom bántani azokat,akik nem műszaki zsenik(megjegyzem mielőtt megvettem a gépet a max konyításom a gép bekapcsolásában kimerült)de az egyik havernak régebb óta van gépe,de a mai napig felhív telcsin,hogy magyarázzam el neki,hogyan kell flopiról felmásolni gépre adatokat,meg egyáltalán hogyan kell megnézni(!)hogy mi van a lemezen,akkor komoly kétségeim támadnak a illetővel kapcsolatban.Tisztelettel:tepike


vas. márc. 02, 2003 19:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hali!
Nálunk van szakképzett EU minősítésű takesz.De komolyan,tanfolyamra kellett mennie.Valyon mit mondhattak nekik a két hetes tanfolyamon?
Üdv Zso :-)


vas. márc. 02, 2003 17:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Balszerencsék amik velem estek (sajna még néha most is) meg:
1, ha olyan helyen vásárolok, ahova utaznom kellett, tuti hogy egy rossz darabot fogok ki (Ezért imádnak az eladók, mindent helyben összerakatok és szétszedetek.)
2, ha neten olvasok egy új cuccról, biztos, hogy az a tulajdonság ami megfogott az elírás miatt van
3, szinte biztos, hogy a megvett új cucc elöször vagy nem indul, vagy irq ütközés miatt még félnapom rá megy hogy elinduljon (Mások már hülyének néznek, hogy miért szivok vele ennyit)
4, vásárlás után az elismerő kritika szerzője egy másik cikkben közli, hogy a következő problémák vannak és a javított sorozat ma érkezik az országba, jövő héttől már csak az lesz kapható (Ilyenkor Al Bundy jut eszembe amit a plafon felé bámul és ennyit mond: Jó vicc volt Uram!:))
5, ha valamilyen oknál fogva nem személyesen vásárolok akkor szinte biztos hogy: rosszul van a számla kiállítva, a garlevelet ott felejtették, nincs lepecsételve
6, ha postai uton vásárolok, akkor eltűnik, összetörik de minimum, hogy a doboz salátává gyűrve érkezik
7, futár szolgálat esetén késik a csomag vagy vihetem vissza lásd 2, 4 és 8-as pont
8, a dobozból mindig kimarad valami
9, ha csak 10 perces munkát mondanak már csomagolom a vacsorámat is az install cuccok mellé (Mert szinte biztos, hogy az alpokig vissza kell nyúlnom)
10, Az új oprendszer megjelenése nekem rémálom inkább mint örömteli telepítés (Csak akkor telepítek, ha már kint van legalább egy hivatalos service pack:))

A balszerencse annyiban segít, hogy a porblémát már szemrebenés nélük elfogadom és nem kérdezek ilyen balgaságot: Miért pont nálam nem megy?
Amire a válasz: Miért ne! :-)

Üdv


vas. márc. 02, 2003 13:20
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Meg lépést kell tartani...nem ér sokat, ha vágod a commodore-t:)


vas. márc. 02, 2003 12:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
effpe: kb erre gondoltam én is :-)))

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 02, 2003 12:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Tepike: "Nosza nagy bőszen elvállalom,elvégre vagy 1.5 éve van gépem,csináltam már ilyet:)" hááát tudod én nem olyan régen püfölöm a gépeket asszem kb 6 éve szedem is szét öket (9 éve netezek, 14-15 éve használom öket) de tudod hááát hogy is mondjam, asszem nagyon keveset értek hozzájuk, szeretnék sokkal többet érteni, nagyon sokmindenre nemtudom a választ stb stb (de ugyanennek a fordítotja is igaz sok marhasággal összefutottam már), folyamatpssan tanulni kell és tapasztalatokat kell gyüjteni, pl úgy ahogy te csinálod, mindenki elkezdte egyszer és csinált és csinál butaságokat, de így lehet tapasztalati tőkét kovácsolni :-)
Mindenki más: szóljatok közbe ha nem értetek egyet....

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 02, 2003 11:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
tepike: pont erre próbáltam célozni mint amit biker mondott :-)
egyébbként a legtöbb hasonló problémának mindig egyszerű a megoldása, és mikor kiderüül a fejünkhözcsapunk hogy jajjjj de egysuzerűűűű, meg esetleg hogy mekkora marha vagyok hogy nem vettem észre vagy nem gondoltam rá stb stb, a jó szakember nem attol lesz jó szakember hogy 10 évet járt iskolába meg 24 akármiféle tanfolyamot meg vizsgát tett le hanem attol hogy ezeket az egyszerű hibákat a többieknél álltalában hamarabb felismeri, vagy eggyáltalán képes felderíteni ezeket a hibákat és persze megoldani :-))) bocsi asszem megint offtopic voltam (de mégis majdnem idevaló ez a téma is)

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 02, 2003 11:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
és hogy lehet, hogy mégis van olyan gép, aki nem szereti a gazdáját:

hát a sztori elég érdekes...
de végre bebizonyítást nyert, hogy van olyan, akit nem szeret a PC :)

Főbérlőmnek lecseréltem a gépé...
nem nagy változás, egy C300-ról egy C1.7-re, DVD, CD-RW, stb.
egész jól megy, minden belőve, kész.

most (3hétre rá) mondja, van egy két gondja, összeírta:
1: audio cd-t nem lehet lejátszani, lefagy a gép, nem lehet vele utána semmit tenni, és csak villog a cd ledje
2: floppyt nem lehet formázni
3: a játék (cmr2.0) belassul úgy, hogy fél-egy percig áll egy helyben, aztán szaggatva elindul
4: nem lehet programot telepíteni, iletve mindig fel kell telepíteni
5: modemet be kéne lőni, van végre telefon vonal...

no, ugyan mindet elhárítottam, de kicsit olybá tűnt a dolog, mint a mágus, aki mindent kimagyaráz.
miért? hát ezekért:

1: az egyetlen audio cd, amit berakott, berakom, lám tényleg lehal a drive tőle. kiveszem, nézem, semmi karc. visszarak, megint csak lehal.
borítóba visszatesz, felrak polcra, már nyitnám a szám, adjon másikat, mikor megakad a szemem egy feliraton a hátulján: "Ez a cd számítógépen nem lejátszható" másolásvédelem rulez... :D

2: kérek egy floppyt. berakom, formázom, olvasom, írom, minden megy. kérem AZT a floppyt, ami nem ment. berakom, nem ismerhető. formázom, nem formázható.
jó mondom, rossz a lemez. megnyugtetásképp még két floppyt lemásolok :DDD

-- itt már kezdett agyam **** telítődni --

3: játék megy ezerrel, mondanom sem kell. kínomban, mikor játszottál vele? múlt szombaton, 4óra körül...
Kaspersky scheduler néz: weekly scan at saturday 16h00..... erre mit mondjak? :D elindítom manual, és scan közben persze szaggat a game... kilövöm, fut ezerrel...

-- rosszalló nézések ---

4: melyik progit nem lehet telepíteni? Europa atlasz... berakom, de előtte nézem, fel van telepítve. erre mondja, települni kell a directx5-nek. ha kihagyom, kilép, ha telepít, akkor elindul.
kivesz, berak, aszongya települni kell... megoldás: egyes régi directx-es progik (ezt tapasznyaltam) nem ismerik fel helyesen az 7.2, vagy feletti directx-et, és települni akar.
települést viszont a directx telepített verziója blokkolja, és true-t ad vissza, tehát ekkor fut a progi, de ezt el kell játszani mindig...

5: a lényeg, avval megtűzdelve, hoyg az első kábel szakadt volt, ezért szívtam először,... ezután a telefonos modem csak úgy hajlandó működni, ha a kimeneten van egy telefonkészülék. ha egymaga lóg a drót végén, nincs tárcsahang.
itt a végső tippem, a tirisztoros hurokellenőrző lehallgatásgátlója, de azt erőlteti, ez hivatalos matávos, és ennek jónak kell lenie... csakhogy ezek a szerok ugye figyelik a drótot, és csak oda adnak jelet, ahol előbb zárják az áramkört a telefon felemelésével
csakhogy a modemek nem zárnak ilyen technikával(kontaktus), hanem opto-val zárnak, amiknek nem 0ohm a zárlati ellenállása(tip. 10-30ohm)... és lehet, hogy ez a gond

ezután mondja azt valaki, hogy nincs olyan, hogy valaki abszolút esélytelenként álljon neki a gép használatának :))


vas. márc. 02, 2003 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
tepike: ha kicsit féloldalas lesz, mert a kártya eleje felütközik a házon, a vége meg benyomódik, akkor zárlatos lesz, és letilt az alaplap, mielőtt lehalna...

aztán vszínű 4-5-re meggörbült egy kicsit a fülecske, és jól lett belenyomva...

nem oyl relytélyes ez...


vas. márc. 02, 2003 8:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Mindig ugyanabba a foglalatba raktam,és azt furcsállottam,hogy amikor beraktam,a gép abszolút semmit!! nem csinált.Illetve a ventik felpörögtek.Mert ugye ha nem jól rakom be,attól a gép még elindul,max nem érzékeli a cuccost.A kérdés meg csak elvi volt.Nem kell rá válaszolni:)


szomb. márc. 01, 2003 11:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
tepike: pl az egyik oka lehetett az hogy a házban az alaplap kicsit mélyebben fekszik mint azt a hangkártya tervezésekor gondolták és nem ér a slotba rendesen bele a kártya (akinek nincs elég tapasztalata az el is szokta felejteni megnézni hogy pl ha bedugott egy új kártyát a gépbe akkor tényleg bent van-e a helyén vagy nem) sajnos nagyon sok gagyi ház van forgalomban, nagyon sokkal össze is sodort a sors :-( régebben írtam már az egyikröl ami egy 850-es wd-t kinyírt... de ez itt offtopic, inkább nyiss egy másik topic-ot és ott tedd fel a kérdésed.

Tisztelettel: Virgil


szomb. márc. 01, 2003 8:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Melyik PCI foglalatba raktad? (mindig ugyan abba?)


szomb. márc. 01, 2003 0:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Nagyon jók vagytok!Én is szeretnék egy érdekes történettel szolgálni.Nem különleges,csak furcsa.A minap az 1ik haver vett egy SB 128-as hangkarit,mivel az alaplapival nem volt megelégedve.(Abit)Nosza nagy bőszen elvállalom,elvégre vagy 1.5 éve van gépem,csináltam már ilyet:)Gép szédszed,kari berak,gép bekapcs.Semmi.Ventik elindultak,aszt annyi.Hmm.Hangkarit kivettem,gépet elindítottam,ment rendesen(xp)Gép kikapcs,kari berak,gép elindít.Semmi.Mi a fene?Ilyet se láttam még.A saját gépemben is így cseréltem ki,de simán ment minden.Beraktam,biosban letiltottam a alaplapit,majd beindítottam és kész.De ennél a gépnél nem ment.Hangkarit ki,gépet be,biosban letilt az alaplapi,majd kikapcs.SB be,gép indít,Semmi.Erősen szentségeltem.Ismét ki,biosba visszakapcs.Majd gépet indít.A windows eszközkezelőben a hangkártyát letiltottam,majd kikapcs.SB-t be,biosban tilt az alaplapi,majd indít.És láss csodát elindult!!!És rögtön felismerte a karit.Na ezt magyarázzátok meg!


pén. feb. 28, 2003 22:07
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szasztok!

Cimbora perselynek használta. Mintha játék automata lenne. Aztán gépfejlsztéskor mikor be rakta az új cuccot mindig kiszedte, kb egy ezresnyi apró gyült így össze neki. Mikor kitombolta magát a gépen indult a könyvtárba múlatni az időt.


pén. feb. 28, 2003 17:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Virgil, ez totál süti!

Akkor itt van még:
Apám TV szerelő és már találkoztam hasonló problémákkal (macska, pók), de... Ez egy kicsit offtopic: a Miáltalunk javított TV kinyírta a szegény cicát (belebrunzolt), mintahogy azt az egeret is amelyik szintén nem tolerálta a nagyfesz -t (megrágta a kis drága).
Aztán jöttek a videók... bennük: nyalóka !!, kisautó, rágó, CD !!!, magnókazetta, LEGO, és most több nem jut eszembe. Gondolhatjátok mit művelt a videó fejével ez a töménytelen kacat. De buheráltam már ki hangfal reflexnyílásán bedobott... ugyanezeket a kacatokat sorolhatnám + építőkocka. Ja és nem felejtem el a Slot-In -es Pioneer CD-ROM nyílásán behelyezett 1,44 -es kislemezt sem. He-He Tuti szőke a titkárnő.

Na csumi.


pén. feb. 28, 2003 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Zomby: háát ez tuti :-)

Sajnos a szervizbe sok hasonlot hoztak be, beszámításra stb, de volt amiben egy komplet pókcsalád kicsinyekkel is benne lakott :-) de szedtünk már ki kutyaszőrt, macskaszőrt marékkal, óvszert (nem tévedés), kenyérdarabokat, tollat, ceruzát, ceruzahegyezőt, hoztak be olyan monitort amit a rajta álltalában fekvö macska megtisztelt a folyékonyabb melléktermékével (rendesern eláztatta), amikor a szrelősrác (kolléga) lebontotta a hátulját és megcsapta az egyébbként is büüdös de akkor mégbüdösebb szag az orrát akkor visszacsavarozta és kijelentette hogy javíthatatlan ;-) (vajon miért? ti értitek? ;-) )
De egyébbként volt már benne régen elveszettnek hitt lakáskulcs, egy kispárna csak tollairabontva, egér maradéka (már ami megmaradt belöle) :-)))
Asszem többminden most nem jut eszembe de biztosan nincs még vége :-)))

Tisztelettel: Virgil


pén. feb. 28, 2003 16:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sok röhögés után nekem is eszembe jutott egy sztori, ami leginkább rémes, mint nevetséges. Történt ugyanis, hogy van egy skac akihez járunk hétvégente összeülni és dumálni, meg zöldközi-henger, meg okosságok és nem igazán portalan helyen lakik (utca) és mint jó júzerhez méltóan neki sem volt házoldala, leterítette egy törükközővel!!!!????. Amikor éppen nem nála ültünk és ködös tekintettel a Winamp Plugin -t bámultuk, akkor ő leginkább Majhong (Madzsong) -ozott, és persze telefüstölte a gépet. Az eredmény kikövetetkeztethető... Na akkor ő most gépet újít (mert fagyogatott) és adjuk el a régit, egy másik jóbarát ezt meg is tette és persze majd ÉN rendberakom a gépet. Gép már az új helyén, kezemben a csavrnyúzó meg az 1 colos ecset, pórszívó. Gép felnyít (törülköző le). Hát baze emmeg míí?? Nem tudom ki menyire látott már mennyire koszos gépet... nem látszottak az alkatrészek! az alaplapon, mert a füst meg a por olyan réteget hozott létre a felületen ami leírhatatlan, a proci hűtőbordája összefüggő tömb lett aminek eredménye képpen a venti bebetonozódott (szó szerint), nyers erővel sem lehetett forgatni. A kábelek, de minden világosszűrke, vagy fehér felület, megsárgultak és átható THC szagot árasztottak, beleszagoltál a gépbe és betéptél tőle hihetetlen volt. A táp szerintem csak azért nem robbant be, mert egyrészt egy 433 -as Cerka nem sokat fogyaszt másrészt pedig annyira túl volt lőve canabis -szal, hogy már annélkül is teljesen elszált :-). Miután kitakarítottuk a gépet az hibátlanul működött és működik még a mai napig... darabjaiban, mert a skac végülis újítgatott és a részeit elaprózta. Ezúton felhívom minden géptársam figyelmét, ha ezt elolvastad és holnap reggel felkelsz takarítsd ki a gépedet!


csüt. feb. 27, 2003 21:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Én sajnos ránézésre látom, hogy ez nem lesz könnyű.
:)

Üdv


csüt. feb. 27, 2003 18:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

A tegnapi proci és memóriacserés szívásom további folyománya: Ma gazd. ig. gépében 1.3 Tua + 256/133 Kingston be minden gond nélkül. De elfogytak azok a gépek a környékemen, amiben 100-as FSB-s Cumine cerkák vannak. Maradt 3 db 1.3-as Tua celeronom és járhatom be a 600 fős céget "donorgépre" vadászva. Mindenáron FCPGA cerka kell viszonylag ósdi gépek korszerűsítéséhez.

Már ránézésre tudom, hogy milyen Cpq-ban milyen chipset és milyen proci van. 1 hónap múlva meg felejthetem el az egészet. Bár lehet hogy akkor extrém tuningra adom a fejem a "szórakozás végett". :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. feb. 27, 2003 16:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Képernyő törlés vizes ruhával. Mintha felmosna, kettőt teker a rongyon és kész, irány a képernyő.
Hab a tortán, hogy a monitor megy, csak a gép lement alfába. Szerencsére meglökte az egeret kép vissza-> megijedt -> azóta poros a monitor:)

Üdv


csüt. feb. 27, 2003 13:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tiszteletem Mindenkinek!

Az én történetem a lógó tricepszű,ha befordulok a folyosón a szagáról megismerem fajta takeszről szól...Történt a múltkor,hogy bejöttem a suliba,a folyosón már a szagról megtudtam állapítani,hogy a jó munkaerő éppen takarít.Bemegyek a terembe,hallom,hogy valahol csöpög,sőt inkább csordogál a víz.Mit látok, a takesz úgy megöntözte a virágot(ami a gép mellett van kb. 10 centire)hogy a cserépből jött kifelé a víz.Rohantam is a szivacsért menteni a mnethetőt.Még szerencse, hogy van egy kis talpa a gépnek,mert akkor elázott volna az is.

Ma később értem be,de tudom,hogy ma is volt a néni--->az egér **** van ázva!


Igaza van azoknak,akik azt mondják,hogy a takarításhoz is papír kell...:)


csüt. feb. 27, 2003 13:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nagyon ász a topic. Rengetegszer röhögtem már szét a fejem rajta.

Úgy mesélték. Egyik iskolába pár évvel ezelőtt betörtek és a tolvajok elvittek mindent. Monitor, egér, egérpad., billentyűzet, minden fityfenét, és vajon mit hagytak ott? Hát persze, hogy magát a gépeket.

Talán a tolvajoknak is ECDL minősítéssel voltak csak ellátva.

Boldrika


szer. feb. 26, 2003 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
4-5 éve vettem magamnak használtan egy olcsó laptopot, 486/monochrom... Clipperhez kellett.
Nincs hozzá akku, és egyszer gondoltam, hogy szétszedem, megnézem, hogy melyik lehet abból a tízegynéhány érintkezőből az akksié, és barkácsolok bele egyet ceruzaakksikból. A szétszedés közben szépen kivettem a billentyűzetet, 2 kis fóliasáv csatlakozott egy panelcsatlakozóba. Egy idő után nem mertem tovább bontani, mert nem akart mozdulni, inkább összeraktam. Igen ám, de utána nem ment egy csomó billentyű. Újra szétszedés, méregetés, hát a fóliára gőzölt vezetősávból 2-3 szál megszakadt a hajlításnál, mivel el volt öregedve. Félre is raktam egy jó ideig és szidtam, magam, hogy mi a fenének kellett hozzányúlni.
Kb. 2 hete vettem elő és úgy döntöttem megcsinálom. Vettem hozzá vezetősávpótló filcet és kijavítottam a szakadásokat. Azóta jó, és nem szándékozom hozzányúlni... :)

Üdv
Inhouse


szer. feb. 26, 2003 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Akkor a problémák között is van kontra szelekció! :-)

Mérges ember:
Adott egy ember, aki vett gépet (magának az irodába). Se nem drágán se nem olcsón. (Tök átlagos gép, amit kezdőkre szoktak rásózni.)
Az emberünk igénye már egy jól megfontolt korábbi beszerzésű gépen fejlődtek ki. (Előző gépet szakember állította össze a célnak megfelelően.). A gép (régi is, új is) irodai alkalmazásra van/volt befogva.
Most jön a lényeg az új gép ugye nem úgy muzsikál, nincs egetverő sebesség különbség (persze, hol jönne elő gyorsabban nyitja az excel táblát 1s-kel) + ráadásul sz** képe van a vga vezérlőnek (no name geforce4 mx). Nyagatja az infósokat, hogy miért ilyen a gép? Hogy cseréljék ki... stb.
Infosok vga csere (atira:)), a kép szemmel láthatólag javul.
Koma megérkezik, nézegeti a gépet, majd, hogy csináltak-e már valamit az infósok:
- Még mindig vacak a kép? Meg különben is a gép se jó!
- De hát ki is vette a gépet?
...

Na végre csönd van. :-)


szer. feb. 26, 2003 12:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Protoss: Hagytam tegnap holnaputánra valót is eleget. :-)))

De csinálnak nekem annyit mellé, hogy kb. 1-2 hónappal el vagyok maradva magamtól. Ergó: ami nem készül el, az nem is volt fontos. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


szer. feb. 26, 2003 10:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
:-)))

Virgil: én is pont emiatt vágtam be a fejem ma, csak engem nem megrázott, hanem valami pattant a gépben. Hát nem elkaptam a fejem.

Mire képes az ember, ha fáradt:
Két gép rendezgetése megy, billentyűzetek és egerek egymás mellett egy monitor van ezért mindig átdug (csak alkalmi megodás, ezért nincs switch), késő éjszaka van gép váltás hátar csati le, másik vgára rá.
Vissza ülök, gépelés indul. Semmi. Na egér rángat semmi. Caps, numlock nem reagál ok Reset.
Gép elindul, megint egér gépelés semmi. Ekkor hátra, hogy biztos kábel van eltörve. Miért nem visít a win, hogy nincs egér? dereng fel bennem.
Végre rájöttem, hogy van egér és billentyű is, (azt nem kellett át kábeleznem, tehát nem is kábeleztem át) mert illene azt használni ami az adott géphez tartozik.:-)

Üdv

Zsivagó: holnapra is hagyj melót, nem lehet mindent egy nap alatt megoldani:)


kedd feb. 25, 2003 23:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
kedves uraim!
őszinte híve vagyok eme topiknak, ezért nemtom magamban tartani, mekkora ökör vagyok:)

a tegnap beraktam egy gf2estet. főccinten van notebook, azon van a net. emeleten meg a gép amibe kellett a detonatort rakni.
13 mega, leszedtem, lemezeltem. elkezdtem fel le rohangálni a lemezekkel.
kellett vagy 4 lemez mire rájöttem micsinálok..:)
ekkor fogtam a notebookot és felvittem a másik géphez:PP

a legjobbakat:)

Bubus


kedd feb. 25, 2003 22:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi

Jutezsembe, a minap bementem hogy segítsek a szervizben ahol régebben dolgoztam. Éppen átadnak egy gépet, de nagyon zúg a tápja, én kis kíváncsi gondoltam megnézem mi lehet a baja, behajolok a gép mögé, nézem majd fülelek. A fülem hozzáért a géphez az megrázott természetesen fel akartam kapni a fejem reflexböl, de ott a polc erre bevágom a fejem :-) utánna vagy fél órán át fájt a fejem (miért vagyok én ennyire kíváncsi...?) (harmadnap jöttek és átkötötték a földkábeleket mert valami nem stimmelt) :-)))

Tisztelettel: Virgil


kedd feb. 25, 2003 22:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi

Mikor még a szervizben dolgoztam eccer csak telefonálnak hogy nem jó a vadiúj gép amit vásároltak (486 mono vga-val) és hogy ugyan menjünk már fel hozzá (a szomszédban lakott) és csináljuk meg azonnal. Kimegyek, kérdezem hogy mi a baja (persze a szerszámos bőrönd nálam mindenfélére felkészülve) mutatja hogy amikor bekapcsolja akkor csak fut a kép, egyböl a fejemhez csapok, kihúzom a vga csatit megfordítom és visszadugom, láss csodát gép jó ;-)
Hááát igen miért ne eröszakoljuk egy csatlakozot fordítva rá a dugóra ha rámegy? :-) (azért hozzá kell tennem hogy a régi mono vga-knak tágabb volt a csatijukon az a fém keret körbe és ha határozottan megtolta akkor ráment fordítva is). Persze azt is el kell mondanom hogy nem ő volt az elsö éás az utolso ezzel a problémával, miért is nézné meg hogy hogyan is kellene odadugni a csatit......

Tisztelettel: Virgil


kedd feb. 25, 2003 21:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Procikat cseréltem. Compaq gépekben. Első gép: Bios azonosítás, Chipset azonosítás (i815). Briósfrissítés. Újraindítás, leállítás. 1.3 Tua cerka be, zsírzás, hűtő fel, próba. Sötétség. Kerítsünk ehhez a géphez egy 1.1-es Cumine cerkát. (i815 jól kib. velem, Intel chipset azonosító legújabb verzió letölt, i815E/EP/stb kellett volna.) Kolléganőhöz el, procicsere. (Újabb típusú Cpq.) Megy minden simán, ahogy kell, 1.1 cerka megvan. Következő Cpq. U.a. gép mint a kolléganőnél, briósfrissítés, procicsere, 256/133 Kingston ram be. Indítás, setup, oké. Reboot. Win2k tápászkodik : "page fault". Kurnyád. Reboot, csökkentett üzemmód. Megin "page fault". 256/133 Kingston ram kiszed (Hynix csipek), eredeti ram be, reboot stb. "Page fault". Kurnyád. Bios kisütés. Újra setup. (A windows azon is vernyákolt, hogy ram beállításokból vegyek vissza. Cpq-nál ilyet nem is lát az ember. :-((( ) Újraindít. Win2k feláll. Már azt hittem, hogy teljesen kinyírtam a gazd. ig. h. gépét. Ennyi mára elég volt befejezésnek. RAM bővítés majd máskor.

Tanulság magamnak: "Ha ezután Compaq gépet látok, azonnal kisütöm a bioszát akár kell, akár nem."

Tisztelettel: Zsivágó


kedd feb. 25, 2003 17:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Adat biztonság:

- Miért nincsenek a számlák feldogozva? (rendszerben rögzítve)
- Mert zárás van.
- "Segéd" munkaerőt állítsák rá!
- Nincs hozzáférése.
- Miért nem biztosítanak számára?
- Ön nem engedélyezte 3 héttel ez előtt.:)
- Akkor lépjen be a könyvelő jogosultságával....

Itt futottam világgá, de legalább rendeződőtt azóta, hogy kinek mihez van hozzáférése. Nem volt egyszerű menet.

Üdv


kedd feb. 25, 2003 16:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
hmmm.....

mire is jó az ecdl-en felbuzdult nép???

hát elmesélem a sztorit.
a tag egy ecdl-en tanult, és a "munkahelyemen láttam, hogy csinálják...." keveréke.

minap megkeres, hogy elnne egy kis gondja excel ügyben, segítsek neki, "mert olyan ügyes vagy...".

mondom, mia baj?

hát csinál egy családi költségvetést, és nem boldogulk a makrokkal...
(itt már érdekesen nézekj rá...

elmeséli, hogy excelben meg akarja csinálni, hogy egy nagy mfüzetlapon ömlesztve az adatok
sorok a dátumok
oszlopok a bevételek, kiadások, !!! mérőóránként a gyáriszámok, előző-utolsó óraállás, leolvasás ideje !!!
tehát alapból asszem 90oszlop, és naponta egy sor...
minden oszlopra egy makró kereső téve...
és van még 10űrlap, hogy pl. gáz kiadásokat összesít.

namost elmeséltem neki az adatbázis örömeit, és az acces használhatóságát szembeállítva ezzel (ömlesztett adatok, nehéz kezelni, módosítható(!!!), stb.

nem is az volt a baj, hogy üresen 150k a cucc, és még a grafikonkészítés nincs benne, hanem amit ezután mondott:

"miért lenne rossz? az egész munkahelyem nyilvántartása, dolgozók, bérek, stb) így van megcsinálva, onnan lestem el!"

erre csak azt mondtam neki, hogy
a: addig mondj fel, amíg egyszer más is oda nem ül a nyilvántartó progi9 elé, és át nem ír benne egy két dolgot, melyet te is megtehettél volna.
b: mondd meg, vegyenek fel egy normális embert...

hát milyen hely az, ahol egy excel táblában van PUBLIKUSAN tárolva minden dolgozó adata???
és oda is engednek belenézni???
így???


kedd feb. 25, 2003 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az információ éhség:
- Mire való a kereső?
- Hát, hogy segítsen az interneten eligazodni, ha valamiről infó kell megadod és ad linket a megfelelő oldalra. Persze, jól kell definiálni a keresés feltételeit
- Aha.
Telik múlik az idő.
- Nem jók a kereső, semmit nem érnek!!!
- Melyiket használtad?
- Miért több van?
- Persze. Muti, mit csináltál...
- Start gomb és Keresés és itt beírtam, hogy.....
(Az ember nem lehet elég alapos. ;)


kedd feb. 25, 2003 11:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Protoss: annyira nem off, kb. azt írtad le, ahogy és amikor vetik a Rémtörténetek magját, hogy a későbbiekben bőséges termést arathassunk le. :-)))

Tegnap szólt kolléganőm, hogy valami nem jó a monitoron. Megnéztem. Jobb alsó sarokban volt még kép. "Ez mitől van ?" Szórakozom a fagyott kakival, egyszer csak "Kernel32 érvénytelen műveletet hajtott végre stb." Ilyet még nem láttam életemben. Lehet, hogy a win kernel32-je észrevette hogy valamit nem jól csinált és kirúgta magát ?
Legközelebb majd a win önkritikát gyakorol majd és javasolja, hogy térjünk át Linuxra. :-)))

Sörözőmben az új csapos csaj megkérdezte, hogy értek-e a számítógéphez. Mondtam: "Kicsit. Miért, miben kéne segíteni ?" Telepítsen-e XP-t a gépére ? Miért ? Hát hogy szép itallapot tudjon vele készíteni. (Előtte még hosszas magyarázat a WinXP előnytelen tulajdonságairól, D-209 lelkivilág, okostojás rendszervisszaállító, termékaktivációs kód, MS ügyfélszolgálat.) Mondom Officére gondoltál ? Az mi ? Amiben van szövegszerkesztő + excel. Az az. Tán Office 2000 is jó lenne hozzá. "Tudnál még másban is korrepetálni ?" "Igen, sok műfajból tudok korrepetálni." :-))) "Akkor azt is elmagyaráznád, hogy hogyan kell hómpédzset csinálnom az interneten ?" "Hosszú ! Inkább kérek még egy csöbör sört." :-))) Ebben maradtunk.

"Mért nem megy a gépemen a sakkprogi ? A többieknek megy." Kb. 60 kérdésre kéne válaszolnia a pofának tökéletesen. De ha ezt tudná fejből, akkor nem kéne kérdeznie, ő is meg tudná állapítani/csinálni. (Informatikai barkochba. Találd ki, hogy mire gondol az ember, mert ő maga sem tudja.)

Tisztelettel: Zsivágó


kedd feb. 25, 2003 11:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bocs! (főleg Zsivágótól) ez offtopic lesz!

Pontosan Virgil!
Megjátszották már sokszor, hogy boldog boldogtalan kap papírt (pl.: mérlegképesre is mehetett eddig bárki, Gábor Dénesen meg fiz be lé azt kész), most a számtechen a sor. Röhej sokan azt hiszik a számtechez csak papír kell. Gyakran kérdezik, hogy ennek vagy annak az infósnak milyen papírja van, nem tök mindegy ha megoldja a problémát. Ha meg nem akkor lehet doktorija is. (Ez nem azt jelenti, hogy amikor 100 dolga van egyből tudni kell kiráznia a kisujjából a megoldást.)
Szóval majd itt is rájönnek, hogy mindenkinek lesz Ecdl-je akkor +kezdik az EECDL képzést... aztán így tovább. Gondom az, hogy legalább a vizsga lehetne korrektebb. (olyat tényleg ne engedjenek át aki teljesen alap)

Mire kell a papír?
Hogy ne egy huszadrangú monitort kelljen bámulnom a cégnél (az én szememet rontja), mert aki a beszerzést végzi annak meg csak papírja van, se körültekintése, se rálátása a dolgokra.
Oktatás: kik is mentek az utóbbi időben tanárnak? (Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére vannak.) Akit sehova se vették fel máshova.

Vidám dolog, panaszkodnak ismerősök:
- A könyvelőcégem nem valami nagyszám, olyan régi irodában vagyunk.
És az ajtón belépve minden dolgozó előtt Sony15" TFT vigyorgott, net eléréssel. Csak sajnálni tudom őket :)))


kedd feb. 25, 2003 10:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi muindegykinek

Hááát az saját különbejáratu véleményem az az, az ECDL, 2F (és talán a Gábor Dénef fősulirpl) hogy papírt azt valoban ad, de csak azok tudják használni is az életben akik vagy hátszelesek és csak a papír kellett pl fizuemeléshez vagy már évek ota a szakmában van csak kellett valami hogy neve legyen a gyereknek...... pl a minap egy 2F-es srácnak (most írja a "diplomamunkáját") adtam "bérbe" egy gépet, és nagy gondot okozott neki a felbontásállítás...... asszem azért elég alap dolog egy síma 5 éves kisrácnak is aki még olvasni sem tud, de ezt megcsinálja (nameg az öt érdeklö játékokat indítja stb... az egyik rokonom tehát nem csak vaktába példálozom) :-) arrol nem is beszélve hogy hogyan mer belevágni ebbe az egészbe úgy hogy nincs neki otthon gépe? még ha csak egy vacak turbo486-ra is telik, de valaminek amin otthon el tud tökörészni lennie kellene. Tovább nem is részletezném a dolgot mert aki itt olvasgat az tudja hogy miröl beszélek (aki meg nem az ott végzett és éppen nagyra tartja magát hogy Ő megcsinálta) sajátrészröl meg csak annyit hogy én nem vagyok hajlando ilyen látszat megoldást végigszenvedni aminek az égvilágon semmi értelme, csak max akkor ha a cégem fizeti és nem a saját zsebemböl megy ki az a rengeteg lé (GDF asszem 85.000 félévente) a fönökeimnek megfeleltem így is (végülis miért ne? papír nélkül is megvan az a tudás ami kell a munkám elvégzéséhez, de természetesen ha vizsgáztam ha nem úgyis folyamatosan tanulnom kell) Aki meg azt akarja mondani hogy akkor én szakbarbár vagyok az gondolkozzon el azon hogy én vagyok-e a szakbarbár vagy azok százával akik kapják a papírt, de valos gyakorlati tudás nincs mögöte, és az esetek 70%-ában soha nem is lesz (csak és kizárolag egy papírjuk).

Bocsi mindenkitöl de szerintem ez pl elég rémtörténet ami itt az országban oktatás alatt megy (hogy mit ne mondjak pl a tanároknak sem ártana haladni a korral és igenis ők is tanuljanak!)

Tisztelettel: Virgil


kedd feb. 25, 2003 9:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Az ECDL egy olyan furcsa kis vizsga, kell mert több mint a semmi, de csak azok érzik, hogy mennyit ér akik ismerik a számtechet. Vagy legalább használják a gépet. (Nekem is lesz ilyen papírom, kell az önéletrajzba:))

Sztori:
Koma vágtázik át ECDL tanfolyásról. Az irodán gyorsan előránt egy vizsga példát és büszkén lobogtatja, hogy úgy se tudják megcsinálni. Erre az ott dolgozó hölgyek (word és excellel dolgoznak nap, mint nap) simán megcsinálták. Hát leesett az álla. :)


kedd feb. 25, 2003 7:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egyrészt tökjó ez a fórum, néha visítottam a röhögéstől:)
Viszont páran említettétek hogy olyan emberek nem értenek sz.rt se a számítógéphez akinek ECDL-es vizsgája van.
Namost, az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy középfokú ECDL vizsga annyira semmit sem jelent... tudom, mert épp egy hónap múlva lesz vizsgám belőle, jelenleg tanfolyamolok rajta, és hát látok amit látok. Én jól értek a gépekhez, de látom hogy van akinek abszolút nem fog az agya rá, ettől függetlenül tudom hogy sikeresen le fogja tenni a vizsgát.
Na hogy ne térjünk el a topic témájától, 2-3 rövid szösszenet a tanfolyam aranyos pillanatairól:)

Kb. 1 hónappal a tanfolyam kezdése után... Windows NT-s gép előtt ül a szőke csaj, mitadisten, NT kékhalállal, monitorkattanással megdöglik. Semmi baj, tanár elmagyarázza hogy jobb helyeken is előfordul ez, nyomja meg a reset gombot.
Csaj: "Reset? Melyik a reset?"
Tanár: "Az a kis fehér ott ni..."
Csaj erre megnyomta az általa felfedezett kis fehér gombot, a megnyomás hatására pedig a floppymeghajtó kiadta a bennelévő lemezt:), érdekes a gép nem indult újra:).
Tanár: "Nem AZT a kicsi fehéret..."

Pár nappal a fenti előtt:
Tanár: "Most akkor kapcsolja ki mindenki a MONITORT".
3-an fogták, és kapásból a gépüket kapcsolták ki monitor helyett.

Kedves, öregedő hölgy. Nagyon nem megy neki a tanfolyam. Elmélet órán 3 órán keresztül a számrendszerekről volt szó. Bináris, hexa, decimális, stb stb.
Másik tanár bejön gyakorlatra, megkérdi: beszéltek már a számrendszerekről? $Subject rávágja kapásból: még nem.

Egyik tanár projectorral szokta mindig kivetíteni a falra amit a gépén csinál.
Másik tanár elmagyarázza elméletből mi is az a projector, hogy néz ki, mire jó... "láttak/használtak már ilyet?" Szintén a fenti hölgyemény: NEM.
Ezenkívül még 5 példát tudnék mondani a NEM szó használatára tőle:).

De az abszolút kedvencem az egy falusi fickó, aki egyszercsak közölte, hogy holnap nem jön be adatbázisórára, mert halaszthatatlan disznóvágása van otthon:).

Na, szóval az ECDL vizsgáról ennyit.

Bye!


kedd feb. 25, 2003 2:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Munkamániás gép:

- Nem kapcsol ki a gépem!
- ????
- Mindig újraindul!
- Reset gombbal (bal oldalon) nehéz lesz, talán inkább a másikkal, a jobb oldalival!

:)


hétf. feb. 24, 2003 16:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A kezdő felhasználóba beégetett rutinok a következők:

1, Mindig siet, mert annyi más lényeges feladata van.
Lényeges feladatok:
- Az oktatás alatt minden fontosabb (pl.: kolléga nő hívása kávéra, Hogy vagy kezdetű fél ótás beszélgetések telefonon)
- A főnök előszeretettel ilyenkor talál ki + feladatokat.
2, Egyszerre akarnak tudni mindent.
3, A kezdő szakaszban mindig szájbarágósnak tartják az előadást, ezeket a részeket most 100%-san tudják (sajnos később tudásuk rohamosan tart a 0-hoz).
4, Későbbiekben viszont túl gyors a tananyag feldolgozása.
5, Inkább kérdez, mit gondolkodik.
6, DE! Amit nem ért azt nem kérdezi meg.
7, Ha van teszt rendszer természetesen nem használja, egyből az élesbe kezd gyakorolni.
8, Ezek után minden hibáért az oktató, az op. rendszer, a progi és a gép a hibás. (a sorrend változhat)
9, A felhasználási útmutatót nem használja. (Minek, az az amatőröknek való!:)
10, A legfőbb rutin, hogyan lehet világgá kerkegtni azt aki ezt a hátáravette. :)


vas. feb. 23, 2003 11:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az nem kifejezés:)


pén. feb. 21, 2003 16:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
gondolom őszültél rendesen:)


pén. feb. 21, 2003 15:14
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szasztok!

Tegnap 1,8-as P4-emet tuningolgattam. Szépen lassan állítgattam felfelé az
FSB-t, hogy megtudjam, max mennyit bír. 130-at bírta. restart. 131...bejön
az XP. Viszketett a lábam. Másik lábbal megvakar. A szobában hirtelen csönd
lett. Gép nem zúg tovább. Idegbaj (most tönkrement a gép, vagy mi a halál?).
Kiveszem az elemet az alaplapból, hogy visszaálljon 100-ra az FSB. Várok 10
percet, elemet visszarakom. Benyomom a power gombot...hát semmi...meg se
nyikkan. Elkezdem hátul a tápon a főkapcsolót nyomkodni. Mikor hard-off után
bekapcsolom a gépet, a ventillátorok mindig meg szoktak egyszer fordulni.
Hát most nem tették ( jesszus isten...meghalt az alaplap is? ) Az alaplapon
a ledek se világítottak. Tápkábelt ellenrzöm...minden ok a másik gépnél
vele. Akkor az is jó. Leveszem a hűtőt a prociról.
Nézegetem&szagolgatom....nem égett. Ramokat is...azokon se látszik&érződik
semmi különös. Kiszedem a gépből az alaplapot, chipsetet ellenőrzöm. Azok
sem tűnnek égettnek. ( ekkorra már úgy szétszedtem a gépet, hogy a házban
nem sok maradt: meghajtók és a táp. ) Na akkor biztos a táp halt meg.
Szagolgatom, nem szedem szét, mert garis.
Leülök a földre, nézegetem a gépet idegesen és bánatosan amolyan " a
szencségit :-) " arckifejezéssel. Gondolkozom....nézegetek körbe a szobában,
bambulok. Gép addig a padlón szétszedve. Már sokadszor akad meg a szemem
valami furcsán...nem tudtam rájönni, hogy mi lehet az, mi szúrja annyira a
szememet.....
És ekkor.....sírni támadt volna kedvem: nem világít az elosztó a földön.
Kikapcsoltam a lábammal...
Összeszedtem a gépet, és hibátlanul működött. :-)


Üdv: effpe


pén. feb. 21, 2003 15:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség