Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:17



Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert
erbe írta:
Hoztak egy HP 250 G5 notebookot, telepítsem rá a Windows7...64-et pendrive-ról. DVD-re nem fér a telepítő. Indulás után hiányolja a CD/DVD meghajtóját, pendrive-ot nem látni. Találtam néhány tanácsot. Legyalultam a Freedos partíciókat, tettem fel NTFS-t. Semmi változás. Találtam chipset, USB,... drivert, letöltöttem, de nem könyvtárszerű, hanem futtatható telepítő. A Windows nem lát benne számára használható drivert.
A gép dobozában semmi útmutató vagy driver CD nem volt.

A létező legutálatosabb faj a G5-ös...
Ráadásul ha nem jogtiszta a Win, akkor az aktivátor sem működik, mert a HP a BIOS-ból csinál egy biztonsági partíciót.

Most csináltam egy ilyet egy hete, álmomban ne jöjjön vissza!!!

Az EXE-k jók, szépen elnevezett könyvtárba kell rakosgatni (vagy letöltéskor átnevezni) őket, és máris minden OK.


pén. nov. 25, 2016 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert
Hoztak egy HP 250 G5 notebookot, telepítsem rá a Windows7...64-et pendrive-ról. DVD-re nem fér a telepítő. Indulás után hiányolja a CD/DVD meghajtóját, pendrive-ot nem látni. Találtam néhány tanácsot. Legyalultam a Freedos partíciókat, tettem fel NTFS-t. Semmi változás. Találtam chipset, USB,... drivert, letöltöttem, de nem könyvtárszerű, hanem futtatható telepítő. A Windows nem lát benne számára használható drivert.
A gép dobozában semmi útmutató vagy driver CD nem volt.


pén. nov. 25, 2016 18:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 02, 2009 9:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is ilyen laptopom van, és nekem a bluetooth-tal van gondom. :? Nagy segítség lenne ha valaki le tudná írni honnan tudnék hozzá telepítőt letölteni.
Előre is köszönöm a segítséget.


pén. okt. 02, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
1.lépés: Pontosan mi a márkája és a típusa a laptopodnak? Van-e hozzá xp támogatás? Telepítetted-e hozzá a wireless drivert? Van-e benne egyáltalán wireless modul vagy bővítés? ...


vas. márc. 01, 2009 21:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 01, 2009 20:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás amilo 2727
Nagyon megköszönném,ha valaki leírná lépésről lépésre,hogy hogyan kell életrekelteni a wi-fit.XP van a gépen.


vas. márc. 01, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nemrég olvastam olyan hírt, hogy a FUSI-ból csak a SI marad, fujitsu eladja a részét, talán a német precizitás visszatér :)


hétf. jan. 05, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Na lám. A drivert meg nem amatőrök írják meg. Biztos hogy köze van hozzá a gyártónak. Ha meg nem, a chipset gyártónak biztosan.

Most jut eszembe, hogy ez lehet a probléma alapja. A Fu-Si nem tud olyat adni, amit ő sem kap meg. Legalább is a gyártás idején nem volt meg.
Pont az következett be, amit már írtam fentebb: idővel megcsinálták, mert akkora volt a kereslet, és volt rá idejük.

A laptop eladója meg tényleg elmehet a sunyiba. Mert köteles tájákoztatni a lényeges tulajdonságokról. Ha a dobozon sincs rajta, akkor a Fu-Si is hibás. Ami nekem szinte hihetetlen, hogy a Siemens ide süllyedt. Dolgoztam velük évekig, nagyon precizek (voltak). A németekre gondolok.


hétf. jan. 05, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 05, 2009 12:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert
EsquireX írta:
Üdv!

Nemrég vásároltam egy laptopot (Fujitsu AMILO Li 2727), és driver programokat nem kaptam hozzá.


Hasonló cipőben jártam..
De találtam megoldást itt : Fujitsu AMILO Li 2727 Full
Komplett , minden benne van ami kell, és úgy ahogy kell.


hétf. jan. 05, 2009 12:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
T. nbela!

Na most, ha sem a dobozon, se a bobozban, sem az eladótól nincs megfelelő infó, az szerintem nem a vevőre nézve degraláló, ha nem a gyártóra, aki kiköp valamit aztán... És akinek pld. nincs net-je a tájékozódásra, az ne is vegyen számítógépet? Szerintem a megfelelő vásárlói tájékoztatást törvény is előírja, nem is beszélve a "mindent a vevőért" reklám szlogenről. Hát ez nem hogy minden, de szinte semmi ebben az esetben!

Üdv:
imi_


vas. jan. 04, 2009 23:15
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Imi_ írta:
Na akkor menjünk vissza a kályhához! Tudtommal ez a fórúm nem ezen gép visztás driver-eivel foglalkozik
Van a topicnak egy címe, és általában ahhoz, vagy valakinek az írásához kapcsolódva születnek a hozzászólások. Én nem a fórum témájához, hanem a Te egyik konkrét kijelentésedhez szóltam hozzá - amivel nem értettem egyet. Nem idézem mégegyszer...

Igazából most már azt sem értem, hogy belefutottál a 2727 vásárlásba?
Idézet:
vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727-es gépet és én is belefutottam a Windows XP felrakásának problémájába
Vagy pedig tudtad, hogy nincs XP támogatása és bevállaltad, hogy majd összeszeded a drivereket (amiről én is köszi az összefoglalót)?
Idézet:
Azt hogy a Fu-si oldalán "XP támogatása közismerten nincs", nos ezt már mindenki rég tudja és nem is tud vele mit kezdeni!
Szerintem nem a bolti eladótól, a doboz felirataitól vagy a benne lévő/nem lévő sajtpapírtól kellene tájékoztatást várni, hiszen erre a boltban nincs lehetőség. Nagyobb áruházakban pedig csak leveszed a polcról és mehetsz a kasszához. Laptopot elég ritkán vásárol az átlagember. Ilyenkor szerintem elvárható, hogy az ember előzetesen alaposan tájékozódik a laptop kiválasztásakor.


vas. jan. 04, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Imi_ írta:
... Az Op rendszert nehezen lehetett volna törölni, mivel Op-talanul árulták! ...

Aha. :shock:
Mivel nem voltam ott, te meg egyértelműen nem írtad (csak azt, hogy nem adtak hozzá semmit), ezért gondoltam. :D

A Saturn szvsz olcsóbban adta, mint mondjuk egy Fuji-Siemens márkabolt (ha van olyan egyáltalán). De ott kaptál volna eligazítást.

Ez manapság minden áruval így van. Pont a szakképzett eladókkal, meg a finomságokkal spórolnak. Ezért olcsóbb (ha egyáltalán olcsóbb). :D


vas. jan. 04, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
T. Laci-L!

Az Op rendszert nehezen lehetett volna törölni, mivel Op-talanul árulták! :)

Üdv.:
imi_


vas. jan. 04, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Imi_ írta:
... a gép dobozán semmi sem jelzi, hogy Visztát igényel, erre csak a gép adatlapján van utalás, amit viszont nem mellékelnek! ...

Ha így van, az disznóság. Nyugodtan lehet reklamálni. Bár ha már le lett törölve az eredeti Op, akkor nehéz ügy. :shock:


vas. jan. 04, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
T. nbela!

Na akkor menjünk vissza a kályhához! Tudtommal ez a fórúm nem ezen gép visztás driver-eivel foglalkozik mivel már az első hozzászólásban is "Fontos megjegyezni, hogy a Notebook-ot alapvetően Vista-ra gyártották, de nekem XP van rajta." XP driver-eket kerestek! És mindenki erre várt gyors és pontos választ, köztük én is! A gyártó meg tényleg hibás, mivel a gép dobozán semmi sem jelzi, hogy Visztát igényel, erre csak a gép adatlapján van utalás, amit viszont nem mellékelnek!
Ez kb. akkora hiba, mint ha egy autónál nem közölnék, hogy benzinnel, vagy gázolajjal működik! Ezt még megspékeli az eladók "számítógép eladására való optimalizálásának hiánya", így teljes a káosz, ami a vevőn csapódik le!
A tényeken lehet, csak éppen értelmetlen dolog vitatkozni...

Üdv:
imi_


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imi_ vas. jan. 04, 2009 21:14-kor.



vas. jan. 04, 2009 21:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
ztoncsi írta:
Egy kérdés!

Eltávolítom a két IDE csatornát.
Mi van, ha AHCI enableddel, nem indul el?
Akkor az eltávolított IDE csatornákat hogyan csinálom vissza, mert akkor az IDE csatorna hiányában már így sem fog tudni elindulni, vagy tévedek???


Akkor visszarakod az AHCI-t disabledre, elindul a rendszer, bejelentkezel és az oprendszer telepíti az eltávolított IDE csatornákat.

Egyébként tényleg nem érdemes vesződni vele, ATA100 is tud 100MB/s-et, ATA133 133-t. Ezzel szemben a notivinyó nagyón jó esetben megy 40-50MB/s-t.


vas. jan. 04, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
ztoncsi írta:
A dolog úgy áll, hogy nem sűrűn vesz az ember számítógépet.
1.- A hirdetésekben és a boltban sincs figyelem felhívás, hogy csak "Vistára" van a gép supportálva!!!
2.- Az eladók úgy hallgattak, mint az a bizonyos a fűben, mert nem érdekük elriasztani a vevőt...

Tényleg nem mindennap vesz gépet az ember. De pont emiatt, amikor elmegy venni, egy kicsit érdemes rákészülni. Főleg akkor, ha azonnal át is akarja alakítani. :shock:

Ha veszel egy autót, akkor sem mondják el, hogy rárakhatsz-e 200 kilót a tetőre. Mert nem lehet. De át lehet alakítani, akkor talán. De ha utólag reklamálsz, mert nem sikerült az átalakítás, kinevetnek, és még garancia sincs.

Ilyesmit várnál el a laptop gyártótól. Én nem védem őket, de a piacon sokan vannak. Az MS megmondta, nincs támogatás (vagy nem lesz), így erre nem szabad fejleszteni (mert sok pénz). Először ki kell jönni avval ami támogatott, majd később lehet fejlesztgetni. Látszik, nem volt még céged, és nem látod, milyen nehéz megélni a piacon. Néha apróságokon múlik a bukta.

Amit eladtak, az működőképes volt úgy ahogy reklámozzák. Ez tény.

És hát vannak azért driverek a Neten, valahogy összejön a dolog.


vas. jan. 04, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szia ztoncsi!

Ezzel az AHCI-vel nem érdemes sokat foglalkozni, kikapcsolva a rendszer IDE-ként látja a SATA lemezt, ami csak kis sebességveszteséget okoz.

Üdv.:
imi_


vas. jan. 04, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
A dolog úgy áll, hogy nem sűrűn vesz az ember számítógépet.
1.- A hirdetésekben és a boltban sincs figyelem felhívás, hogy csak "Vistára" van a gép supportálva!!!
2.- Az eladók úgy hallgattak, mint az a bizonyos a fűben, mert nem érdekük elriasztani a vevőt.
3.- Azt, hogy van-e driveres CD a dobozban levő lezárt nejlonzacskóban, az csak otthon derül ki, (mármint, hogy nincs). Biztonsági figyelmeztetés a világ összes nyelvén az volt benne, hogy ne önts bele vizet stb.., meg egy móricka ábra az üzembehelyezésre vonatkozóan.
Vásárláskor örül az ember, ha a gépet bekapcsolják és előjön a BIOS. Nem lehet leltárt csinálni, hogy mi is van és mi az, ami jár a géphez. Megbízik az ember a forgalmazóban.
4.- A problémákról csak itt a Fórumban értesültem, mikor az XP installálásnál nem látta a winchestert, de szerencsére itt vagytok ti és segítetek.

Még egyszer köszönet érte.

Hali

nbela írta:
Imi_
Szó szerint ezt írtad:
Idézet:
A Fu-Si honlapján meg semmi sincs, kivéve a gép adatlapját
Erre írtam, hogy nem igaz, mert ott vannak a vista driverek.
Idézet:
Azt hogy a Fu-si oldalán "XP támogatása közismerten nincs", nos ezt már mindenki rég tudja és nem is tud vele mit kezdeni!
Ez az amit nem értek. Van egy laptop. Közismert, hogy nincs XP támogatása. Bemész a boltba. Megmondják nektek, hogy nincs hozzá cédé. Csak annyi driver, ami fent van a neten (Vista driver). Ekkor eldöntheted, hogy nem veszed meg, vagy megveszed és megpróbálsz összeszedni valami drivereket XP alá. Eldöntötted. És utána háborogsz:
Idézet:
Hát ez tényleg röhej, hogy a géphez semmit se adnak és a gyártó net-es supportja se ér szinte semmit!
Szidod az eladókat meg a supportot, holott előre megmondták neked, hogy nincs XP támogatás!


vas. jan. 04, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Egy kérdés!

Eltávolítom a két IDE csatornát.
Mi van, ha AHCI enableddel, nem indul el?
Akkor az eltávolított IDE csatornákat hogyan csinálom vissza, mert akkor az IDE csatorna hiányában már így sem fog tudni elindulni, vagy tévedek???


Hali


Hannibal írta:
AHCI visszakapcsolásánál az lesz a probléma, hogy másik driver kell a vinyóvezértlőnek.

Esetleg azt próbálhatod meg, hogy eszközkezelőben eltávolítod az elsődleges, másodlagos ide csatornákat, gépet újraindítod, indulásnál AHCI enabled. Így szerintem el fog indulni a win és telepíti magának amit kell. Service Packok legyenek fent.

Ha esetleg így sem indulna, nem kell megilyedni, BIOS-ba AHCI disabled és akkor ugyanúgy el fog indulni.


vas. jan. 04, 2009 18:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Li 2727
Imi_ írta:
T. nbela!

Ha kicsit is követted volna ezt a Fórumot ...

Nem akarok belekontárkodni, de pont Ő az, aki igencsak figyeli a Fórumot évek óta, és sok hasznos hsz-el segít. Mindenkit. Téged is. :shock:

Kár így kezdeni az életet a Fórumon. :roll:


vas. jan. 04, 2009 16:58
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Imi_
Szó szerint ezt írtad:
Idézet:
A Fu-Si honlapján meg semmi sincs, kivéve a gép adatlapját
Erre írtam, hogy nem igaz, mert ott vannak a vista driverek.
Idézet:
Azt hogy a Fu-si oldalán "XP támogatása közismerten nincs", nos ezt már mindenki rég tudja és nem is tud vele mit kezdeni!
Ez az amit nem értek. Van egy laptop. Közismert, hogy nincs XP támogatása. Bemész a boltba. Megmondják nektek, hogy nincs hozzá cédé. Csak annyi driver, ami fent van a neten (Vista driver). Ekkor eldöntheted, hogy nem veszed meg, vagy megveszed és megpróbálsz összeszedni valami drivereket XP alá. Eldöntötted. És utána háborogsz:
Idézet:
Hát ez tényleg röhej, hogy a géphez semmit se adnak és a gyártó net-es supportja se ér szinte semmit!
Szidod az eladókat meg a supportot, holott előre megmondták neked, hogy nincs XP támogatás!


vas. jan. 04, 2009 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Li 2727
T. nbela!

Ha kicsit is követted volna ezt a Fórumot, észre vehetted volna, hogy ehhez a géphez nem a Vistás, hanem az XP-s driverek kerestettek! Azt hogy a Fu-si oldalán "XP támogatása közismerten nincs", nos ezt már mindenki rég tudja és nem is tud vele mit kezdeni!

Üdv:
imi_


vas. jan. 04, 2009 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Imi_ írta:
Hát ez tényleg röhej, hogy a géphez semmit se adnak és a gyártó net-es supportja se ér szinte semmit!
Bocsi, de nem az a röhej, hogy semmit nem adnak hozzá, hanem az, hogy megveszik. Amúgy én a driver cédéket bontatlanul szoktam kukázni, mindig a netről szedem le a legfrissebb drivert. A support.fujitsu-siemens.com lapon az AMILO Li 2727-hez is fent van minden Vista driver. XP támogatása közismerten nincs.


szomb. jan. 03, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szia ztoncsi!

Nekem se adtak semmit a géphez, a Saturn-ban vettem, amikor rákérdeztem a drájver lemezre, az eladó "a net-ről letölthető" mondattal elintézettnek is tekintette a dolgot! A Fu-Si honlapján meg semmi sincs, kivéve a gép adatlapját, amit innen letölthetsz:
http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs ... i_2727.pdf
Hát ez tényleg röhej, hogy a géphez semmit se adnak és a gyártó net-es supportja se ér szinte semmit!

Üdv:
imi_


szomb. jan. 03, 2009 18:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
AHCI visszakapcsolásánál az lesz a probléma, hogy másik driver kell a vinyóvezértlőnek.

Esetleg azt próbálhatod meg, hogy eszközkezelőben eltávolítod az elsődleges, másodlagos ide csatornákat, gépet újraindítod, indulásnál AHCI enabled. Így szerintem el fog indulni a win és telepíti magának amit kell. Service Packok legyenek fent.

Ha esetleg így sem indulna, nem kell megilyedni, BIOS-ba AHCI disabled és akkor ugyanúgy el fog indulni.


pén. jan. 02, 2009 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kipróbáltam, de az AHCI-t nem lehet visszakapcsolni "enabled"-re, mert akkor a csökkentett módban akar elindulni, de abban nem tud bebootolni.
Vissza tettem "disabled"-re és kiválóan működik.

Még egy kérdés: Nekem a vásárláskor a géphez (Tecso)nem adtak semmiféle leírást, illetve driver telepítő CD-t sem.

Van-e valahol online internetes pl. pdf-ben valaholleírás erről a gépről???

Üdv.: Ztoncsi


Imi_ írta:
Szia ztoncsi!

Örülök, hogy tudtam segíteni! Az AHCI-t próbaképpen visszakapcsolhatod, de így valszin nem fog működni. Én nem kapcsoltam vissza. Ha mégis működik, írd meg!

Üdv:
imi_


pén. jan. 02, 2009 15:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szia ztoncsi!

Örülök, hogy tudtam segíteni! Az AHCI-t próbaképpen visszakapcsolhatod, de így valszin nem fog működni. Én nem kapcsoltam vissza. Ha mégis működik, írd meg!

Üdv:
imi_


csüt. jan. 01, 2009 21:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Amilo Li 2727 Laptop Windows XP-sítése.
Kedves Imi_

Köszi a precíz leírást. A 6.- pontban volt a megoldás.
Segítségeddel az összes sárga kérdőjel eltűnt a hardverkezelőmből.

Csupán egy kérdésem maradt.

Az AHCI-t vissza lehet-e, vissza kell-e kapcsolni?

Hali

Imi_ írta:
Sziasztok!

A héten vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727-es gépet és én is belefutottam a Windows XP felrakásának problémájába. A Neten való hosszú keresgélés után aztán -köszönhetően ennek a Fórumnak is- sikerült!
Mivel hamarosan itt a Karácsony és hogy valóban használható ajándékként kerüljön a fa alá ez a gép, leírom a sikeres telepítés 6 lépését:
1. AHCI kikapcsolása a BIOS-ban,
2. Windows XP SP2 telepítése,
3. Meghajtók letöltése innen:
http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_d ... k=12&g=174
4. WLAN meghajtó (Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL))letöltése innen:
http://www.notebookpro.hu/index.php/let ... info&id=66
5. Vistás launcher program (FSC_Launch_Manager_V_1_4_9_1_4_9_2007_8_15__1016052.ZIP) letöltése innen:
http://support.fujitsu-siemens.com/down ... %20Utility
6. Siemens_LI2727.rar fálj letöltése innen:
http://rapidshare.com/files/136939617/S ... LI2727.rar
és a fájl SM BUS könyvtárában található fájl futtatásával egy chipset upgrade.
Úgy látom, hogy a "Best of" megoldás Tron javaslata, mert ebben a fájlban (Siemens_LI2727.rar) minden szükséges progi megvan, de mivel ezt a Fórumot a végén találtam meg, csak az SM BUS-t próbáltam ki.

Üdvözlettel és köszönettel:
imi_


csüt. jan. 01, 2009 21:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2008 15:18
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Amilo Li 2727 Laptop Windows XP-sítése.
Sziasztok!

A héten vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727-es gépet és én is belefutottam a Windows XP felrakásának problémájába. A Neten való hosszú keresgélés után aztán -köszönhetően ennek a Fórumnak is- sikerült!
Mivel hamarosan itt a Karácsony és hogy valóban használható ajándékként kerüljön a fa alá ez a gép, leírom a sikeres telepítés 6 lépését:
1. AHCI kikapcsolása a BIOS-ban,
2. Windows XP SP2 telepítése,
3. Meghajtók letöltése innen:
http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_d ... k=12&g=174
4. WLAN meghajtó (Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL))letöltése innen:
http://www.notebookpro.hu/index.php/let ... info&id=66
5. Vistás launcher program (FSC_Launch_Manager_V_1_4_9_1_4_9_2007_8_15__1016052.ZIP) letöltése innen:
http://support.fujitsu-siemens.com/down ... %20Utility
6. Siemens_LI2727.rar fálj letöltése innen:
http://rapidshare.com/files/136939617/S ... LI2727.rar
és a fájl SM BUS könyvtárában található fájl futtatásával egy chipset upgrade.
Úgy látom, hogy a "Best of" megoldás Tron javaslata, mert ebben a fájlban (Siemens_LI2727.rar) minden szükséges progi megvan, de mivel ezt a Fórumot a végén találtam meg, csak az SM BUS-t próbáltam ki.

Üdvözlettel és köszönettel:
imi_


szomb. dec. 20, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 24, 2006 6:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
kösz, ezzel ment.


pén. nov. 28, 2008 23:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 22, 2008 20:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Töltsd le a Launch Manager nevű programot...
Nekem is ezzel működött.


pén. nov. 28, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 24, 2006 6:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
sziasztok! a probléma megoldódott. vannak driverek;
már csak egy probléma van: nem kapcsol be Fn+F1-re a WLAN.
ebben tudnátok segíteni?


csüt. nov. 27, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Ezt kipróbáltam, elég jól működik: letöltöd, telepíted, szétnéz a gépen....
meglátod mi hiányzik, aztán letöltöd valahonnan a hiányzót. Nem kell mindent (amit ír) szó szerint venni....
http://driveragent.com/


csüt. nov. 27, 2008 7:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Csak egy kérdésem lenne: ezt miért a hardverbe kellett nyitni?!
Átrakom mobil-irodába.


hétf. nov. 24, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
everest, eszközkezelő, hardverdiagnosztikai eszközzel ....
Vezérlőchip alapján, esetleg driverprobalgatással megoldhatod a helyzetet.
Azért a gyártó honlapján csak van valami!!!!!! Gondolom szétnéztél a support résznél mondjuk egy USA honlapon vagy egy internationale honlapo, a magyarok néha nem sok mindnt tartalmaznak!


vas. nov. 23, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 24, 2006 6:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
és azt hol tudom megnézni?


vas. nov. 23, 2008 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
hát azt jó lenne tudni milyen wifi van a gépedben, ezután mehetsz is fel a honlapjukra és töltheted le!
Nem a márkája és tipusa kell a notinka hanem a benne lévő kártya tipusa!
Ha megnézed az én listámon az én gépemhez is 2 faját irnak (65, 66) de csak a 65 jó hozzá mert csak az van benne!
A nemzetközi forgalombahozatalkor különböző helyeken (országokban) különbféle gépeket rakosgattak össze, és ahány cég annyi felől szerzik be a termékét. Hogy érthető legyen Pl egy DELL gépet nezetközileg 3 wifi-vel árulnak, amerikában bármelyiket kérheted a 3-ból, de európában csak 1-el árulják!


vas. nov. 23, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 24, 2006 6:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
sziasztok!
nekem ugyanez lenne vistára. a wifihez kellene ethernet driver.
kérlek segítsetek! már 2 napja... :evil:


vas. nov. 23, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
1., nézd meg az eszközeid pontos típusát, jegyezd fel egy lapra!
2., a levelem végén betettem egy telepitési sorrendet XP-r, bár ez Toshiba notihoz van, attól ugyan azt kell neked is, csak a driverek tekintetében FS-hez valókra kell kicserélni!
3., Ebben a listban a "---" -al jelöltem ami pl nekem kellett mert a többit a win feltette magának! Kb az 56-tól jönnek a drivekek is!
4.,A driverek felkutatására ott van Tron által kikutatott csomag, vagy a tipusszámok alapján akár a gyártők honlajáról : Realtec, Intel (persze ha az van benne) ...

EZ ilyen játék! Kérsz egy pezz-t :D
üdv!

1 Microsoft Internet Explorer V6.0(SP2)
2 DirectX V9.0c(SP2)
3 Windows Media Player 10 V10.00.00.3646
4 Windows Movie Maker V2.1.4026.0
5 Step by Step Interactive Training(HE/Pro) 3.5.25/3.5.23
6 SLP Module OEMSLP2.0 (523759)
7 Microsoft .NET Framework V1.1.4322(SR1)
8 Microsoft Office(R) OneNote(TM) 2003 V11.6360.6360 SP1
9 Hotfix for OLE and COM could allow remote code execution KB873333
10 Hotfix for Issue in HyperTerminal Could Allow Code Execution KB873339
11 Hotfix for Cannot add Windows components in Windows XP KB884018
12 Hotfix for Server Message Block Vulnerability KB885250
13 Hotfix for Issue in Windows Kernel and LSASS KB885835
14 Hotfix for Issue in WordPad Could Allow Code Execution KB885836
15 Hotfix for Cannot use infrared port to transfer data KB885855
16 Hotfix for Windows Firewall My Network (subnet) only KB886185
17 Hotfix for ASP.NET Path Validation Vulnerability KB886903
18 Hotfix for Security Update for Windows Messenger KB887472
19 Hotfix for Vulnerability in Hyperlink Object Library KB888113
20 Hotfix for Windows Could Allow Information Disclosure KB888302
21 Hotfix for Hardware (DEP)-enabled computer KB889673
22 Hotfix for Vulnerability in Microsoft agent KB890046
24 Hotfix for Issue in HTML Help Could Allow Code Execution KB890175
25 Hotfix for Vulnerabilities in Windows kernel KB890859
26 Hotfix for The DHTML Editing Component ActiveX Control KB891781
27 Hotfix for adding the Hibernate button KB893056
28 Hotfix for Issues in TCP/IP Could Allow Remote Code Execution KB893066(V2)
30 Hotfix for Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) KB893357
31 Hotfix for Vulnerability in Telephony service KB893756
32 Hotfix for The Microsoft Windows Installer 3.1 KB893803(V2)
33 Hotfix for DBCS file names are not displayed KB894391
34 Hotfix for File Signature Verification tool reports KB894871
35 Hotfix for Availability of Windows XP COM KB895200
36 Hotfix for A Windows XP SP2 computer with multiple processors KB896256(V3)
37 Hotfix for Issue in HTML Help Could Allow Remote Code Execution KB896358
38 Hotfix for Issue in Server Message Block KB896422
39 Hotfix for Vulnerability in Print Spooler service KB896423
40 Hotfix for Vulnerabilities in Graphics Rendering Engine KB896424
41 Hotfix for Vulnerability in Telnet client KB896428
42 Hotfix for Cumulative security update for Internet Explorer KB896688
44 Hotfix for Vulnerability in step-by-step interactive training KB898458
45 Hotfix for Vulnerabilities in Kerberos KB899587
47 Hotfix for Vulnerability in the Client Service for NetWare KB899589
48 Hotfix for Vulnerability in Remote Desktop Protocol KB899591
49 Hotfix for Vulnerabilities in the Windows shell KB900725
50 Hotfix for Vulnerability in the Microsoft Collaboration Data Objects KB901017(KB907245)
51 Hotfix for Vulnerability in Microsoft Color Management Module KB901214
52 Hotfix for Vulnerability in DirectShow KB904706
53 Hotfix for Vulnerability in Network Connection Manager KB905414
54 Hotfix for Vulnerability in Plug and Play KB905749
55 Sun Java 2 Runtime Environment V1.5.0_04
---------------------------------------
---56 Intel(R) Chipset Software Installation Utility V7.2.1.1006
57 Intel 945GM/940GML Display Driver V14.18.2.4436
58 ATI ATI M52P/M54P/M56P Display Driver V8.204-051220a1-029876C
---59 Nvidia G72M/G72MV/G73M Display Driver V83.02
60 TI PCI7411(6-in-1) Driver V2.0.0.4
---61 Synaptics Luxpad & TouchPad Driver V8.2.9_2
---62 Realtek Audio Driver with UAA Bus driver V5.10.0.5200
---63 TOSHIBA Software Modem SM2162ALD04
---64 Intel 10/100(Ekron)/GbE(Vidaria/Tekoa) Wired LAN Driver V8.0.21.101/V9.2.24
---65 Intel 802.11a/g Golan Driver V10.1.0.13a
66 Atheros WirelessLAN 802.11a/g.g Driver V4.1.2.111.i129
---67 Intel PRoset Utility for Golan V10.1.0.2w61
68 Atheros Client Utility for WirelessLAN 802.11a/g.g V4.1.1.231.i153
??---69 Bluetooth Stack for Windows by Toshiba V4.00.23(T)
??---70 Bluetooth Monitor V2.12
71 UPEK Finger Print Utility V5.4.0 Build 2688
---72 TOSHIBA Common Modules V1.00.18ST
---73 TOSHIBA Hotkey Utility V1.00.01ST
---74 TOSHIBA Touchpad ON/OFF Utility V1.00.01ST
---75 TOSHIBA Utilities V1.00.07ST
---76 TOSHIBA Power Saver V7.03.07.I
---77 TPS init V1.0.4.0
---78 TOSHIBA SD Memory Card Format V2.1.0.0
---79 SD Secure Module V1.0.3
---80 TOSHIBA Assist V1.03.00
---81 TOSHIBA ConfigFree V5.90.05
82 ConfigFree Demo Screen Saver V1.00.07
_NO_83 TOSHIBA Virtual Sound V1.02.01
84 TOSHIBA Speech System V1.00.2511
---85 TOSHIBA Zooming Utility V2.0.0.23c
---86 TOSHIBA Controls V3.22.2700
---87 TOSHIBA PC Diagnostic Tool V3.1.5
88 Recovery Disc Creator for ExpressPlayer-Presto V1.1.0.5
---89 CD/DVD Acoustic Silencer V1.00.008
90 DVD-RAM Driver V5.0.2.5
91 InterVideo WinDVD V5.0B11.533-A1222 for ATI
92 WinDVD Creator2 Platinum V2.0B014.376C33-NEN01
93 Record Now! Basic for TOSHIBA V7.31 Build 731B20E
94 DLA for TOSHIBA V5.20 Build 520B11C
95 Adobe Reader V7.0.5
96 TOSHIBA Skins for Windows Media Player V1.00.1121
98 Norton AntiVirus 2006 V12.0.3
99 TOSHIBA Offer(OEM Link) 10/26/2004
100 TOSHIBA User's Manual V1.0
101 TBIOS Driver V2.5USB1
102 TOSHIBA SMBIOS ActiveX Control V1.3
103 Microsoft and Toshiba Product Registration TCL_BC_WinXP_enu_09162004
104 AOL V9.0 Update
105 TOSHIBA Solutions V1.0
106 Talk-2-Toshiba V1.0
107 EULA file of Presto V1.0
108 ISO file of Presto V1.0.020-202821
109 Text file of Presto V1.0.020-202821
110 NiHelper V2.0.0.0


vas. nov. 23, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Lustaság fél egészség.
A Google 3. találata volt : http://siggi2108.de.tl/XP-Treiber-Amilo-LI-2727.htm?PHPSESSID=f2f90bf090b7f1ac1d290b0b8814c63e
Nehezítés képpen nem árulom el, mire kerestem.


vas. nov. 23, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 22, 2008 20:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Tessék, konkrétum:

SM buszvezérlőhöz szükséges illesztprogram kellene.


vas. nov. 23, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
EsquireX írta:
Segítséget kértem, nem kioktatást. :)

?!?! Segítséget kaptál! A kioktatás az lett volna, hogy pl.: "kedves nulla hozzászólásos kolléga, írd már be egy keresőbe azt a roppant bonyolult karaktersorozatot, hogy: amilo 2727 xp install"

Egyébként ez is segítség volt... Amúgy meg nem is kérdeztél semmi konkrétat, mit vársz?! Ezt írtad: "Időközben beszereztem párat, de nem tudom, hogy mi kell még." Hát akkor mi honnan tudnánk?! Ide még a gondolatolvasás is kevés... Ha azt mondod, hogy nem találsz hozzá wlan drivert, az már valami. De ez... Kb, mint a lefagyott tegnapelőtt a gépem, mi okozhatta?

Na, ez viszont már kioktatás volt ;-)))


szomb. nov. 22, 2008 22:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 22, 2008 20:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Segítséget kértem, nem kioktatást. :)


szomb. nov. 22, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert
Site Admin írta:
- Mielőtt létrehoznál egy topikot, használd a keresőt, hiszen lehet, hogy már másnak is eszébe jutott az, amit te kérdezni akarsz
Klikk fönt a keresésre, kulcsszó=2727, Találatok megjelenítése: pötty Hozzászólások


szomb. nov. 22, 2008 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 22, 2008 20:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Notebook-ot vettem, nem kaptam drivert
Üdv!

Nemrég vásároltam egy laptopot (Fujitsu AMILO Li 2727), és driver programokat nem kaptam hozzá.
Időközben beszereztem párat, de nem tudom, hogy mi kell még.

Fontos megjegyezni, hogy a Notebook-ot alapvetően Vista-ra gyártották, de nekem XP van rajta.

Azt szeretném kérni, hogy milyen drivereket és honnan kell letöltenem ahhoz, hogy minden tökéletesen működjön.
Köszönöm a segítséget :)


szomb. nov. 22, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 46 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség