Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:18



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Igazad van nem duplájára hanem ezerszeresére-tízezerszeresére---hamár nulláról indítunk.Azaz a trafó jelgörbéjét úgy rajzolták be ,hogy indulás pld. 50V és 0 A majd 1,2,3,.....100A és az ehhez tartozó feszültségek és a diagrammon kialakult egy görbe(itt természetesen magamat magyarázom nem titeket akarlak kioktatni mivel" fényévnyire" vagyok hátul tőletek).Ezért is írtam munkafeszültséget és ampert--a 300V -ot is azért mertem leírni mivel tapasztaltam ha a graetz után beteszel egy jó szűrő kondenzátort akkor nagyobb a mért kimenő feszültség(az inverteres gondolat menetemnél) és a 20 A pedig a csúcs áram vagy teljesítményre gondoltam a primer oldalon.Bár fogalmam sincs mennyi lehet a 230V szinusz görbén a csúcsfeszültség csak a hasamra ütöttem.Arra gondoltam valami kiinduló adatnak ,elképzelésnek lenni kell elinduláshoz.


szer. ápr. 01, 2009 4:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Mit értesz az alatt, hogy megnő az áram a duplájára? Egy hegesztőn üresjárásban, a kimeneten nulla amper folyik. Amikor hegesztesz, akkor meg mondjuk legyen 100 A. A baj ott van, hogy te hiába csak 25 V-on hegesztesz, a trafót úgy kell megtekerned, hogy üresjárásban adjon le 50 V-ot. Tehát, a trafó áttétele pont a fele, mint ami a hegesztéshez kellene. Ebből az is következik, hogy az egész berendezés 50 V x 100A-re van méretezve, de te csak 25 V x 100 A, azaz az 5 kW helyett, csak 2,5 kW-ot használsz! Ebből az is látszik, hogy a tranzisztorok kétszer annyi áramot visznek. Kicsit lehet ezen javítani, ha megkeresed vagy az első hozzászólásomat a témához, vagy megkeresel egy orosz hegesztő linkjét, arról ismered meg, hogy a szekunder oldalon négy tekercs van és még két darab kis fojtó is. Meg négy db dióda.
Na, ezért nem érdemes például osztott primert tekerni, aztán közé tekerni a szekundert, hogy kicsi szórása legyen. Hagy legyen szórása, akkora úgysem lesz, hogy ne tudjon kijönni belőle a 25 V, meg a 100 A.

Miután a 3f teljes híddal egyenirányítva van, a feszültség hullámossága, ha jól tudom, csak 4 %. Megkockáztatnám, hogy egyáltalán nem kell bele elkó, a trafó induktív áramát metálpapir kondi is elvinné. Legfeljebb, lesz egy kis 300Hz-es összetevője a hegesztőáramnak. ( talán egy kicsit nagyobb kimeneti fojtótekercs kell, ha ez zavaró )


kedd márc. 31, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Én azt hittem a nagyfrekveciás hegesztő trafóknál is érvényes az a gondolat (eső jelgörbe) mint a hagyományos hegesztőknél 50 V gyújtó feszültség leesik üzem közben 20-24 V-ra de az áramerősség megnő a duplájára csak plazmánál 200V induló és 100V munkafeszültség de az áramerősség ebben az esetben is növekszik a fesz. csökkenés arányában.


kedd márc. 31, 2009 21:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ez a böszme 35A-es ha 300V-on 20A-re tervezném már az is cca.6 kW ,ami a szekunder oldalon 100 voltos munkafeszültségnél kb. 60A lenne


35 A szenteltvízzel hűtve (= 25 fokos tokhőmérsékletnél, ami nem tartható), reálisan tényleg 20A-ig érdemes elmenni. 300 V-on 20 A csak akkor jelentene 6 kW-ot, ha
1: teljes hídról lenne szó (1 modul, félhídban maximum fél tápfeszültséget ad ki AC-ban!)
2: ha terhelve is meglenne a 300 V (nem lesz meg, csak kb. 260 V).
3: ha maximális kitöltési tényezővel menne (nem mehet azzal, mert plazmához üresben kell legalább 200 V kimenet, tehát 100 V-on kicsit több mint fele teljesítmény jöhet ki).

3 fázison a hálózat is sokkal jobban érzi magát, és elkóra sem kell annyit költeni.


kedd márc. 31, 2009 21:23
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Spafi-Azért írtam három darab graetz-et.Bár mondom még az irány nincs eldöntve de a plazmára szükségem van.Ez a böszme 35A-es ha 300V-on 20A-re tervezném már az is cca.6 kW ,ami a szekunder oldalon 100 voltos munkafeszültségnél kb. 60A lenne ami már komoly vágásteljesítmény és még egy 1,5 kW-os kompresszornak is mennie kellene ami még hálózat bővítést is jelent egy fázison(az egyik 10 A-es automatát 20 A-ra kell cseréltetni).Bár innen visszanézve amit leírtam----tényleg a feszültséget kellene emelni!


kedd márc. 31, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 31, 2009 14:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
barate meg kerlek kuld el nekem e-mail postacimre "petru_chertes@yahoo.com" hogyan kell pontosan rezonanciara hangolni aszt az invertort amit keszitettel (5-200A, full bridge) ugy hogy a Negulyaev 2 konyvebe van beirva.


kedd márc. 31, 2009 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Azért nem cserélem el 600Voltosra mert az SKM254F adatlapján is 500 Volt szerpel tehát csöbörből vödörbe eset áll fenn.


Nem egészen, mert ha háromfázisú graetz-cel egyenirányítasz, de a 0-t nem kötöd be az elkókra, akkor 560V körüli feszültséget kapsz, amivel már lehet üzemeltetni pl. egy teljes hidat névlegesen 600, valójában legalább 650 V-os letörési feszültségű eszközökkel, csak oda kell figyelni a vonalvezetésre, hogy a túllövések ne tegyék tönkre, és ~620 V fölött le kell kapcsolni. Így nagyon jó lesz a félvezetők kihasználtsága, nagyon jó lesz a hatásfok. Igaz, ha a hálózat éppen túlteljesíti a tervet, arra az időre nem működik. A te böszme modulod gyakorlati okokból csak 300 V-on használható, de ott annyit teljesít, mint 560 V-on két kis TO220-as tokú FET.


kedd márc. 31, 2009 13:18
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Azért nem cserélem el 600Voltosra mert az SKM254F adatlapján is 500 Volt szerpel tehát csöbörből vödörbe eset áll fenn.Talán a három graetz megoldást jobbnak találnám így a feszültség is alacsonyabb de mint írtam nekem fontos inkább a terhelés egyenletes elosztása.Vagy esetleg még maradok a sima háromfázisú trafónál--próbálok keresni valahol ami kis átalakítással megfelelne.Akkor viszont már nem lenne szükségem ezekre a cuccokra.


kedd márc. 31, 2009 11:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Na látod, fentebb a megoldás! IGBT-re, de 900 V-osra.


kedd márc. 31, 2009 9:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Azért is elavult az SKM, mert a nagyon impozáns tokja ellenére csak kicsi árammal terhelhető. Ekkora tokba 2 x 150...300 A-es eszközt szoktak tenni. Ez még nem lenne baj, de a 600 V már annál nagyobb! Erre mondtam, hogy építhetsz olyan megoldást, mint amit a Stubiflexnek javasoltam, csak azzal az a baj, hogy még egy ilyen SKM modul kellene hozzá, mert különben csak két félhidat használhatsz, aminek kicsi lesz a teljesítménye. Tehát, vagy két teljes hidat csinálsz, vagy két félhidat, de párhuzamosan kötöd a modulokat. Ehhez viszont még egy ilyen modult be kell szerezni. Itt van valószínű a baj, nem hiszem, hogy ezt még gyártják, tehát csak elfekvő nyugati raktárakból lehetne beszerezni, szerintem legalább 20 ezer darabja... Ugyanis tudják, hogy az, akinek ez kell, az javításra használja, aztán tényleg kell neki, tehát jól megfizettetik az árát, úgysem tud mit csinálni. Nem néztem utánna, de próbálj rákeresni a neten. A Semikron meg mindig is egy nagyon drága cég volt. Finom kis eszközöket gyártanak, de nagyon drága. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy élesztés közben esetleg tönkre is mehet valamelyik. Új berendezést csak igazán hozzáférhető anyagokból szabad csinálni.
Sajnos nem tudod a 3 fázist másképp egyenirányítani, maradnak a nagyfeszültségű eszközök. ( a 3f, együtemű kapcsolástól tekintsünk el )


kedd márc. 31, 2009 9:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tevegelek!

Miért nem cseréled el az SKM-eket 600 V-os FET-ekre vagy IGBT-kre? (Pl. velem.)


kedd márc. 31, 2009 9:28
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Bár azt sem tudom az SKM miért nem jó--elavult???Az én TIP-es trafómhoz képest nekem csúcstechnológia lenne.Ha eddig tökéletesen működött inverterként ,ezután nem fog?Nem is a pénz miatt ,mert azt a pár fetet megtudnám venni csak azon csodálkozom ,hogy sokan az elavultság címen dobálnak mindent a" kohóba" pedig másnak meg tökéletesen megfelelne.Az én szememben ez pazarlás és környezet szennyezés.Van egy halom elektronikám(a mai világban már dúskál mindenki benne) csak alkalmazkodni akarok hozzájuk.Fenn marad a kérdés-nem lehet úgy egyenirányítani a három fázist hogy ne 600 V-on menjen az inverter (itt a 0 és a fázisok közötti 230 V-ra gondolok) hanem alacsonyabb feszültségen?Biztosan lehet csak hát nem .....nem is folytatom.Majd megoldom valahogy a kis mezei lakatos fejemmel.Mert mindenképp meg kell oldani az acetilén és oxigén palack csere ára miatt is.


kedd márc. 31, 2009 6:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Bár azt sem tudom az SKM miért nem jó--elavult???Az én TIP-es trafómhoz képest nekem csúcstechnológia lenne.Ha eddig tökéletesen működött inverterként ,ezután nem fog?Nem is a pénz miatt ,mert azt a pár fetet megtudnám venni csak azon csodálkozom ,hogy sokan az elavultság címen dobálnak mindent a" kohóba" pedig másnak meg tökéletesen megfelelne.Az én szememben ez pazarlás és környezet szennyezés.Van egy halom elektronikám(a mai világban már dúskál mindenki benne) csak alkalmazkodni akarok hozzájuk.Fenn marad a kérdés-nem lehet úgy egyenirányítani a három fázist hogy ne 600 V-on menjen az inverter (itt a 0 és a fázisok közötti 230 V-ra gondolok) hanem alacsonyabb feszültségen?Biztosan lehet csak hát nem .....nem is folytatom.Majd megoldom valahogy a kis mezei lakatos fejemmel.Mert mindenképp meg kell oldani az acetilén és oxigén palack csere ára miatt is.


kedd márc. 31, 2009 6:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Ha nem akarsz megfelelo kapcsoloelemeket vasarolni, akkor igen. En ocsemnek eppen most csinalok haromfazisos egyenaramu hegesztot.(trafosat). Inverteres mar van neki. :D


hétf. márc. 30, 2009 21:00
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Akkor számomra a legbiztosabb megoldás a háromfázisú trafó a kimenetén hat diódával ,kondenzátorokkal meg fojtó tekercsel ha jól értelmezem.


hétf. márc. 30, 2009 14:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Az SKM még egész jó volt a maga korában, méregdrágán adták, de már lejárt lemez. Ha ebből lenne egy kisebb kosárral, akkor talán érdemes lenne vele foglalkozni, de így? Kicsi a feszültsége is, ha egyenirányítod a három fázist, akkor ez nem jó oda. Esetleg lehetne csinálni azt a megoldást, amit Stubiflexnek javasoltam, csak félhidakkal, de ahhoz meg kellene még egy SKM. Az SU169 még régebbi, még a tranzisztor hőskorából való, mindenféle okos dolgot lehet csinálni belőle, de nem ide való. Kicsi a feszültsége, kicsi az árama, kicsi az áramerősítési tényezője, stb.
Annak idején BUT35-tel ( vagy 36? ) próbálkoztam, 5 kHz-en ment, érdekes fütyülős hangja volt... Még az ív is "zenélt"...
Ha ezzel a támával komolyan akarsz foglalkozni, akkor kénytelen leszel egy kis pénzt áldozni IGBT-re, vagy FET-re. Nem olyan vészes az összeg. Nem a tranzisztorok ára a döntő egy ilyen berendezésben.


hétf. márc. 30, 2009 12:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
A tranzisztorok típusa SU169 de van még három darab SKM254-es fet modulom de nem szívesen nyírnám ki őket kísérletezés miatt.A tranyókat nem sajnálnám.Fontos amúgy az a nagy frekvencia?Esetleg 10 kHz?Nagyban növelné az önértékelésemet ha sikerülne valami hasznosat összebarkácsolnom a meglévő anyagaimból--itt egy plazmavágóra gondolok.


hétf. márc. 30, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Hát egy marék kellene a berendezésbe. A további 3...4 meg a kisérletezéshez. Felejtsd el, kicsi az áramerősítési tényezőjük, tehát nagy bázisáram kell, aztán nem elég gyorsak, 20 kHz már nehezen menne, stb. Mi a típusuk?


hétf. márc. 30, 2009 0:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 16:52
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Sziasztok ,én is abban a problémával vagyok mint Stubiflex azaz 3x10A-es automaták vannak felszerelve de szeretnék nagyobb teljesítmény levenni a hálózatról a Stubiflexnak ajánlott rajz alapján.Elsőre azt kérdezném a fetek helyett lehet-e használni tranzisztorokat ugyanis van egy marék 1500 V és 10 A-es tranzisztorom--na és ha elszálnának kísérletezés közben akkor sem siratnám őket annyira.


vas. márc. 29, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Igen, latjak egymast, azert is gondoltam elosozr, hogy eleg volna egy egy oldalra egy egy IGBT, es veluk parhuzamosan egy egy dioda elleniranyban. Ki fogom zt a verziot is probalni kis teljesitmennyel. :)


vas. márc. 15, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Idézet:
Olvasd a prividet.

Itt nem irod hogy hol laksz


vas. márc. 15, 2009 13:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Igen, ez az. Először kis teljesítményen próbáld ki, mert elég "furcsa" jelalakok lesznek a drain-source-ok között, ugyanis a trafó primereken keresztül "látják" egymást a konverterek. Vagy, ha használsz valamilyen áramkörszimulátort, akkor abban.


vas. márc. 15, 2009 10:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Ukrajnaban elek, raadasul videken. Most egy 10/20 A-os mechanikus oram van fonn. Amig nem cserelik elektronikusra, ami legalabb 50A , addig nem szeretnem megegetni. :) (ugy, mint az elozot) :roll:
Sajnos a fohalozat is eleg gyenge, nekem sem kellemes, amikor a szomszed hegeszt, nalunk meg discoznak az egok a hazban. En sem szeretnem masnal rangatni a feszultseget, mikozben hegesztek.
Lerajzoltam ahogyan en ertelmeztem...

http://stubiflex.gallery.ru/watch?ph=sB ... ewsize=big

Az aramfigyelo ellenallas ott van a kozosben.


vas. márc. 15, 2009 0:03
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Hát, ha teljes hídhoz való, akkor miért ne? De a te megoldásodhoz is jó, csak a trafóval nem fogsz boldogulni...

De miért akarod 3f-ról működtetni? Ha jól tudom, már 32 A-ig gyakorlatilag ingyen felbővítik a hálózatodat. Az még a vasuti sín hegesztéséhez is elég.


szomb. márc. 14, 2009 23:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Ok, koszi a segitseget. azt hiszem mar ertem, holnap le is rajzolom, hogy jol ertettem-e. Keszen van nekem az a vezerles , amit Tab120L tervezett. Aramszabalyozott. Jo lenne, ha fol lehetne ide hasznalni.


szomb. márc. 14, 2009 23:47
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Hát onnan, hogy ha a hálózati betáp mondjuk +10 %-os, az már 660V, meg vannak ugye túlfeszültségek egy ilyen kapcsolásban, méghozzá jócskán ( nehéz ügy megcsinálni a trafót úgy, hogy a két primer tekercs között nagyon kicsi legyen a szórási induktivitás. Ha meg ez nagy, akkor nem tud egy tranzisztor kikapcsolása után az áram elég gyorsan átkommutálni a másik tranzisztor melletti diódára. Tehát jó sok snubbert lehet beletenni, aztán már is kész a "hőerőmű", annyira fog melegedni. ) Tehát, a túlfeszekkel együtt nem árt bele a 900V-os tranyó.

Mit rajzoljak ezen le? Az egyik konverter az egyik elkóról megy, a másik konverter a másikról. A trafó közös, két primer tekerccsel.


szomb. márc. 14, 2009 23:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
sajnos azt nem ertem, hogy honnan lesz a 900V abban a kapcsolasban, amit en rajzoltam?


szomb. márc. 14, 2009 23:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Kezdem kapizsgalni, de megtenned , hogy elrajzolod vagy kuldesz egy linket ahol le van rajzolva? :oops:


szomb. márc. 14, 2009 23:22
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Nem. A kapcsolásodban szintén 600V-os eszközök kellenek. ( ekkora feszültség fogja őket statikusan igénybevenni ) Amit én mondok, az olyan konverter, amibe két tranyó, két dióda kell. Na, ebből kell kettő, sorbakötve. A trafó már ugyanaz mint neked, meg a graetz is a 2 db elkóval. ( Az egyszerűbb hegesztőinverter kapcsolásról beszélek, millió példányban láttam az oroszoknál. Tehát nem félhíd, nem teljes híd. ) Így elég bele a 600V -os tranyó is.

Nem szükséges, jó úgy is ahogy rajzoltad, de legalább 900V-os tranyók kellenek bele. Azok drágábbak.


szomb. márc. 14, 2009 23:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Igy ejfel korul eszembe jutott valami. Mukodhet-e ez igy?( Szeretnem elosztani a terhelest a fazisok kozott).

http://stubiflex.gallery.ru/watch?a=sBb ... =slideshow


egy ket oldallal visszabb irtam....
Igy valahogy?
itt nem huzza el semmi a kozeppontot, mert az a nullavzetekre van kotve. Nem lehetne egy egy oldaslon egy egy tranzisztorral es diodakkal? Ha jol gondolom hianyzik mindket olalon meg egy egy dioda. Feltetlenul szukseges mindket oldalba a ket ket tranzisztor es a ket ket dioda?


szomb. márc. 14, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Annál már jobb megoldás lehetne, ha 3f graetzet használsz, megpuffereled két sorbakötött kondival. Így kapsz 2 x 300V körüli feszt.( bekötöd a nullavezetőt is ) Ez 600V lenne, hogy ne keljen 900 V-os IGBT-ket használni, csinálj két db, kéttranzisztor, két diódából álló konvertert. Ezek csak max. 50%-os kitöltéssel járhatnak. A két konverter tulajdonképpen sorba lesz kötve, mert egy-egy pufferkondiról járnak, az előbbi 300-300V körüli feszről. Trafónak olyat kell csinálni, aminek két primer tekercse van. Az egyik primert az egyik konverter gerjeszti, a másik primert a másik konverter. Az egyik konverter mondjuk pozitív irányba, a másik negatív irányba gerjeszti a trafót. Tehát, elérhető, hogy a vasmag szimetrikus gerjesztést kap. Ebből következik, hogy az egészre nézve, 0... 100 %-ig lehet változtatni a kitöltési tényezőt. Tehát, a konverterek időben egymás után kapnak vezérlést, de mindegyik csak max 50%-ot. Persze kell közéjük egy kis holtidő is, mint egy teljes hídnál. Így elérhető, hogy a 600V-os eszközökket is lehet használni a háromfázisú betáp esetén. A vezérlés természetesen megegyezik egy teljes híd vezérlésével. Problémát legfeljebb az okoz, hogy a trafót nagyon szimetrikusra kell megcsinálni, mert már kismértékű aszimetria is elhúzza a pufferkondik középpontját.


szomb. márc. 14, 2009 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
barate! Olvasd a prividet.

Ketoltottem en is, nagyon zsir as konyv! :wink:
Egybol megoldodott az a gondom, hogy harom fazison osszam szeta terhelest. Egyszeruen egy driverrel harom hidat meghajtva egy egy fazisrol betapolva mukodhet. :D


szomb. márc. 14, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Köszi sikerült leszedni :D


szomb. márc. 14, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Idézet:
Köszi az infot de ugy latom ez $ is ker tölem az meg nincs

Amikor megnyitod a linket nem kerdezi, hogy ingyen vagy fizetett letoltest
akarsz??
Lehet ingyen is tolteni csak lassabban fog toltodni.


szomb. márc. 14, 2009 16:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Köszi az infot de ugy latom ez $ is ker tölem az meg nincs :hm:


szomb. márc. 14, 2009 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
stubiflex
Es te hol laksz?


szomb. márc. 14, 2009 15:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ket konyvet is irt!
Az elso: http://depositfiles.com/ru/files/i0mn8ait2
A masodik:http://depositfiles.com/ru/files/cqjyznmk9


szomb. márc. 14, 2009 15:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
barate!
Nem nem ismerlek snem is talalkoztunk. Logikai alapon talaltam ki a nevedet. :D


szomb. márc. 14, 2009 15:34
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali barate köszi az infot a hegesztödröl emlitetted hogy erröl a hegesztöröl amit te is megcsinaltal irtak egy könyvet azt honnan lehetne letölteni ha oroszul van az se volna gond valamit csakilehetne hámozni belöle :lol:


szomb. márc. 14, 2009 15:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Idézet:
Akkor teged Zolinak hivnak.

Ismersz? Talalkoztunk mar?


szomb. márc. 14, 2009 13:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
barate!
Akkor teged Zolinak hivnak. :D


pén. márc. 13, 2009 22:51
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
_pimi írta:
Barate!

Mitől megy el a rezonancia rövidzár esetén?

Attol, hogy megvaltozik a terheles, ugyanis az invertort ugy kell rezonanciara hangolni, hogy leterheljuk 0,2-0,25 omra-itt lesz a legnagyobb amplitudo!
Ennel kisebb vagy nagyobb terhelesnel kisebb lesz az amplitudo.

PS: A barmalley fele kapcsolasbol nehez kihuzni 200A-t, viszont sokkal kevesebbe kerulnek az alkatreszek.Eme kapcsolas viszont siman leadja a 190-200 ampert.


pén. márc. 13, 2009 13:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Mitől megy el a rezonancia rövidzár esetén?


A telítéstől.


pén. márc. 13, 2009 13:01
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Csapon lakom.
Zahony szomszedsagaban.


pén. márc. 13, 2009 12:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Barate, a Barmelley fele kapcsolasnak mar kultusza van! :D
Az itt hozzaszolo kollegak jonehanya kinjaban azert tanult meg sok szakifehjezest oroszul, hogy utan tudjak epiteni. Orosz nyelvteruleten is nagyon sokan utanepitettek. Az egyik forumon Biblia meretu topicja van. 8)

Ukrajnan belul honnan vagy pontosabban?


csüt. márc. 12, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Barate!

Mitől megy el a rezonancia rövidzár esetén?


csüt. márc. 12, 2009 18:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Az a tekercs es a vele sorosan kotott kondi (0,22x2000v) a rajz szive.
Ugyanis egy rezonancia konturt alkot, igy a hidat szinte lehetetlen kiegetni, tulterhelni hiszen rovidzarnal egyszeruen elmegy a rezonancia es az amplitudo tobbszorosen lecsokken!
Az anyaga EPCOS №:87 E65. 12 menet 2,24mm atmeroju rezhuzalbol(ez pont 4 negyzetmillimeteres keresztmetszetu huzal).A menetek kozott resnek kell lennie 0,2-0,4mm.(ezt ugy oldottam meg, hogy cernat tekertem a menetek koze). A mag ket reszei koze szinten res kell-ezzel alitod a kimeno aramot 0,4-0,9mm.(az elejen erdemes 0,4mm-rel kezdeni, igy nem tudod kinyirni a hidat).A tekercset erdemes ugy elhelyezni, hogy barmikor hozza tudjal ferni es szet tudd szedni, novelni a rest.
A tekercset nem szabad femkarimaval osszehuzni!
A kondenzatort legalabb negy egyforma kondibol kell osszeszedni.
En 4 darab 0,22x1000v-ost hasznaltam, de lehet tobb is, az alenyeg, hogy egyformak legyenek es a vegeredmeny 0,22mf legyen es nem kevesebb mint 2000v-ra.A kifejleszto WIMA gyartmanyu kondikat javasol vagy valami jo minosegueket.


csüt. márc. 12, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali barate ha mondanál egy párszot arrrol a fojto tekercsröl ami a trafo es az igbt hid között van (mekkora mijen anyagu menetszám stb) köszi


kedd márc. 10, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 10, 2009 18:19
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 2 Kapcsolasi rajz
Helo mindenkinek.
Veletlenul idetalaltam, latom hogy sokat kinlodtok az invertorokkal.
Nos van 2 kapcsolasi rajz amit mar nagyon sokan elkeszitettek,
es tokeletesen mukodik!(az egyiket en is)
Az egyiket egy bizinyos barmaley fejlesztett ki:http://www.y-u-r.narod.ru/Svark/Svark_13.GIF
A masikat meg neguljajev:http://vadne1.narod.ru/DC40.gif-en ezt keszitettem el(200a-t ki lehet huzni belole), errol meg konyvet is irt.
Szoval ha valakit erdekelnek a reszletek vagy valami tudok segiteni.
En ukrajnaban lakom ezert ertem az oroszt/ukrant.


kedd márc. 10, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Igy ejfel korul eszembe jutott valami. Mukodhet-e ez igy?( Szeretnem elosztani a terhelest a fazisok kozott).

http://stubiflex.gallery.ru/watch?a=sBb ... =slideshow


kedd márc. 03, 2009 21:56
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség