Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:02



Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Ha kihúzod a HDMI kábelt, akkor a vibrálás megszűnik? Aztán bedugod és újra vibrál?
TV-ből kihúzod a UPC kábelt akkor újra megszűnik a vibrálás?

Földeléseket ellenőrizni. Ahol bejön a koax a lakásba, ott helyben földelni.


kedd nov. 25, 2014 23:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2014 19:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Sziasztok!
Olyan probléma lépett fel nálam, hogy HDMI kábellel összekötöttem a számítógépet a LED tv-vel http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/32lb550b-p225380034/#termek-leiras minden rendben a LED televizión jó a hang, tökéletes a kép, csak a monitorom elkezdett villogni 60 Hz van beállítva, néztem másik monitorral azzal is ugyan ez a gond, nem inverter probléma szerviz is látta. Kivettem a videó kártyát http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gainward/gf-gt610-2gb-64bit-ddr3-pci-e-2630-p96817569/ ez a fajta van benne és kipróbáltam az alaplapi inegrált vga kimenettel azzal is az volta baj.
Valakinek valami ötlet esetleg?


hétf. nov. 24, 2014 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Neo20 írta:
Pár napja vettem egy Sony KDL32EX650BAE2 tévét. Wifin probáltam lejátszani a laptopomon levő videókat. Viszont a *.mkv kat nem látja. Hol találok hozzá a neten file támogatás listát?
http://www.sony.co.in/support/compatibility/501316
Neo20 írta:
Hogy lehetne lejátszani vele az mkv kat?
http://www.hdmishop.hu/HDMI-HDMI-kabelek.html


vas. dec. 16, 2012 22:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Neo20 írta:
... Hogy lehetne lejátszani vele az mkv kat? ...

Sehogy: http://www.sony.hu/product/tv-80-32-lcd/kdl-32ex650/muszaki-adatok#tab
> Hálózati jellemzők > DLNA tartalom

Egy megoldás van, valamilyen video konverterrel egy játszható formátumra konvertálni. :shock:

Valószínűleg szerzői jogi problémák miatt nincsen benne sok video formátum (nem akartak fizetni érte). Az olcsóbb noname tévék ebben jobbak, mert a kínai/távolkeleti gyártó tojik az ilyesmire. :)


vas. dec. 16, 2012 20:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Sziasztok:)

Pár napja vettem egy Sony KDL32EX650BAE2 tévét. Wifin probáltam lejátszani a laptopomon levő videókat. Viszont a *.mkv kat nem látja. Hol találok hozzá a neten file támogatás listát? Hogy lehetne lejátszani vele az mkv kat?

Előre is köszi:)

Üdv:

Neo


vas. dec. 16, 2012 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 02, 2010 14:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat tökéletesen kielégítőék érthetőek voltak.
Nagyon rendes volt tőletek, hogy segítettetek.
Marad az analóg VGA(D-sub) monitorra és a digitális HDMI Tv-re változat :)
További szép hétvégét nektek.


pén. szept. 03, 2010 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Lehet,hogy szűkszavúan de én is erre utaltam az igények terén :|


pén. szept. 03, 2010 19:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Alaplapi manual 1. fejezet, 29. oldal alja:
"Due to the chipset limitation, simultaneous output for DVI and HDMI is not supported.


pén. szept. 03, 2010 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Még az lehet, hogy a HDCP másolásvédelem miatt van.
A rosszabb minőségű analóg Dsub mehet a digitális HDMI mellett, de ha HDMI, akkor nem adja ki DVI-re is HDCP másolásvédelem nélkül a jelet.
Ha jól gondolom. Egyszerre még sohasem próbáltam.


pén. szept. 03, 2010 12:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 02, 2010 14:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Szia Hannibal.
Köszönöm szépen a válaszodat és ebben igazad van, de a probléma az hogy a DVI és HDMI nem megy egyszerre, mert ha bedugom a HDMI-it a TV-be akkor a monitor lekapcsol.
Kipróbáltam, hogy VGA (D-sub) csatlakoztatom a monitorba és a HDMI a TV-be és igen így működik és ebben az esetben, ahogy írtad áthúzom a Tv-re a filmet és akkor teljes képernyőn tudom nézni.
A kérdésem az miért nem lehet DVI bemenet a monitorba és HDMI bemenet a TV-be?
Talán mert mindkettő digitális kimenet és így nincs támogatva?
Azaz csak az analóg VGA( D-sub9) kimenet és HDMI ami digitális evvel a párosítással működik csak??? Miért?
Várom válaszotokat előre is köszönöm és minden tagnak további szép napot kívánok.


pén. szept. 03, 2010 10:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Ahogy nacorvus mondá, ez a TV max 1366x768-s felbontást tud, ami nem full hd.
Clone mode valószínűleg azért nem megy mert a felbontások (és a képarány is) eltérnek.
Kiterjesztett módot tudsz használni és amikor filmet akarsz nézni, akkor egyszerűen a lejátszó ablakát áthúzod a TV-re és ott teszed teljes képernyőre.


csüt. szept. 02, 2010 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 02, 2010 14:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
szia nacorvus, szerintem az alaplapi video kártya NVIDIA GeForce 9300 , ha utána nézel akár full hd is kihajt simán nem egy gyenge valami csak az a kérdésem miért nem tudom klónba tenni dvi és hdmi kimenetet egyszerre használva mindkettőt, mert ha bedugom a hdmi-be a monitor lekapcsol és ha kihúzom akkor vissza. hmm. ezt nem értem.


csüt. szept. 02, 2010 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
:hm: szerinted hogyan is tudna kihajtani az az alaplai kártya ekkora képernyőt?De, az igazi gond a Braviaval van:
"720p (HDTV).
Display Resolution 1366 x 768 pixels"
Talán vissza kéne venni az igényekből és a felbontásból és először egy clone móddal próbálkozz,akkor valamit látsz is belőle!
De akkor is lesznek kompromisszumok a tv ok,de a saját kijelződ szétesik..


csüt. szept. 02, 2010 17:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 02, 2010 14:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Sziasztok!
Van egy komoly problémám ebben kérem segítségeteket.
Tudna nekem valaki segíteni hogyan oldjam meg hogy a LCD Tv-n filmet nézzek a HDMI csatlakozással és a monitoron pedig DVI csatlakozással számítógépezzek. Azt hiszem így clone módba használni.
Az alaplapom: ASUS P5N7A-VM ezen a videokártya integrált NVIDIA GeForce 9300 / nForce 730i .
Letöltöttem hozzá a hivatalos driver 15.49 WHQL.
Ennek az alaplapnak 3 kimenete van VGA (D-Sub), DVI-D és HDMI is.
Tehát mikor felcsatlakoztattam a monitoromat a DVI-re 1280x1024 felbontásba működik is tökéletesen.
De amikor bedugom a HDMI kábelt az Lcd Tv-be (Sony Bravia KDL26P2530 HD ready), hogy a filmeket nézzek mint második monitoron akkor a ViewSonic VX922 LCD monitorom lekapcsol és a LCD Sony tv-n sincs semmi kép.
Ha pedig kihúzom a Hdmi kábelt a Tv-ből akkor a monitoron visszajön a kép.
Erre szeretném, ha találnátok megoldást, hogyan tudnám a kettőt együtt használni.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

OP rendszerem: Windows 7 ultimate.

ui.: A Sony LCD Tv-n mindkettő HDMI bemenet DVD lejátszóval működik.


csüt. szept. 02, 2010 14:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Igazad van, ott a pont! Azóta nézegettem rengeteg más kártyát is, cseppet sem drágábbak, tesztekben sen nagyon maradnak el a 9800GT-től, úgyhogy lehet hogy az lesz a megoldás.

Köszi!


csüt. szept. 02, 2010 8:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
A képben semmi különbség.
A hang átvitele okozhat gondot a DVI-HDMI átalakítóval.
Az nVidiának más megoldása volt, valami kábelt kellett rádugni a hangkártyára.
Az AMD/ATI-nál meg nem minden átalakító működött hangra is. De ez rég volt, és inkább a 3000 sorozatnál.

Utána kellene nézni, hogy a 9800GT hogy viselkedik ebből a szempontból.
Na most ha izmos konfig lesz, egy ideje már lassan minden videokártyán van natív HDMI kimenet. Esetleg el lehet gondolkodni más kártyán, ha ez a HDMI is számít.


szer. szept. 01, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Személyes tapasztalatom nincs, de nem hallottam még olyanról, hogy az átalakító miatt bármit is romlott volna a kép.
Inkább a kábel az, ami számít, abból kell minőségit venni.


szer. szept. 01, 2010 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Szép napot mindenkinek!

Hosszú gyűjtögetés után, most egy izmos config összeállítása küszöbén állok. Teljesen rá vagyok állva a témára, csupán egyetlen dolog van, ami szöget üt a fejembe. A VGA-m egy Geforce 9800GT lesz (nem röhög, igen, nekem ez a mostanihoz képest izmos lesz) amin ugye nincsen HDMI kimenet.
Kérdés: egy DVI-HDMI átalakítóval van valami részrevehető minőségromlás a HDMI kimenettel szemben?

A válaszokat előre is köszönöm!


szer. szept. 01, 2010 18:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2005 19:03
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Olyan problémám lenne hogy van egy nVidia 8800GTS videokártyám amire rá volt kötve egy LCD tv (DVI kimenetre HDMI átalakítóval 1920*1080 felbontással) és egy CRT monitor (DVI kimenetre DSUB átalakítóval 1280*1024 felbontással). Tökéletesen működött minden. A CRT monitor helyére egy TFT monitor került (átalakító nélkül DVI-n 1920*1080 felbontáson). Így most akármit állítok akárhányszor indítok mindig csak az első kimeneten lévő kap jelet, ettől függetlenül a gép észleli mindkettőt. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget.


pén. dec. 25, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... "szabadsága idejét nem egyben szeretné a szokásos időben" kivenni ...

Off:
Milyen finoman fogalmaznak az angolok. :lol:
Itt úgy mondanánk: mi is nagy **** vagyunk. :D


szer. ápr. 08, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:a szerver katasztrófa..bár most nem tudom hová kopgjam le... :cry:
On:A kinti üzletmenet azért nem vág hanyatt,-bár ot sem mindegyik ilyen,de 90% nem Mistral stílisu a bolt- mert évente dolgozom kint,de nagyon úgy néz ki az idén nem kell mennem,mert akit helyettesítek kint jelezte,nem biztos benne,hogy "szabadsága idejét nem egyben szeretné a szokásos időben" kivenni :?


szer. ápr. 08, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Dester írta:
... JAVÍTANÁM, de nem tudom...

Hát, ez a fórummotor miket tud. Vagy nem tud. :D


szer. ápr. 08, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Erre én csak annyit tudok mondani, amit rövid konklúzióként írtál:
Idézet:
van még mit tanulnunk a "tőlünk nyugatabbra lévőktől".


Talán úgy 20-30-50-100 év múlva mi is eljutunk erre a szintre, TALÁN.


szer. ápr. 08, 2009 17:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Bocs, nálam fekete hátterű téma van és persze természetesnek vettem ezt, javítom. Bár így jobban össze fog folyni. :)

update

JAVÍTANÁM, de nem tudom. Ezt a fenti nagy hozzászólást is egy délelőtt cseszegettem, hogy bevegye a fórum gyomra, most módosítani megint nem tudom, mert timeouttal elszáll. Türelmet kérek mindenkitől, aki nem a Solaris skint használja, bocsánat.

update update

Na végre. :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Dester szer. ápr. 08, 2009 21:01-kor.



szer. ápr. 08, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nagyon tanulságos. :D
Olvashatná néhány cég, aki mellesleg magát büszkén nagyon magyarnak tartja. :o

Apróság, de az idézeteket csak úgy tudtam elolvasni a színek miatt, hogy vágólapról bemásoltan a Notepad-be. :D


szer. ápr. 08, 2009 16:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Említettem korábban, hogy bár megrendeltem Angliából a cuccot, sajnos nem azt a kábelt kaptam, amit rendeltem. Úgy korrekt, hogy ha leírom azt is, mire jutottunk. Rövid konklúzió: van még mit tanulnunk a "tőlünk nyugatabbra lévőktől".

Azzal kezdtem tehát, hogy gyorsan megjött a cucc, de nem azt kaptam, amit rendeltem. Tudni kell a történet teljes megértéséhez, hogy előtte kikértem az eladó tanácsát, hogy két kábel közül melyiket vegyem, és ő bár nem beszélt rá egyértelműen egyikre sem, azt írta, hogy az utólag kinézett kábel jobb minőségű. Én akkor úgy döntöttem, hogy jó, akkor küldje azt. Íme a válasza a reklamációmra.

Please accept my apologies.

I became confused as a result of the numerous communications we had. I realise you did in fact opt to purchase the 3m metal hdmi and this was the lead quoted for. In your original query you enquired about the lead that I actually sent you in the end. When I printed off the paypal packing note this note does not actually contain the details of the order and I packed from memory thinking only of the original black hdmi on the first query.

The difference in price is only 30p as both are made by different manufacturers. In terms of build quality I recommended the metal lead as it has design features which the black lead did not. That said the black lead is a very good seller and performs admirably.

I can resolve this in a couple of ways for you. I can offer a discount of L3.50p off your order if you would like to keep the black lead. Or I can send the correct lead today and on receipt you can return the incorrect lead and when this arrives back I will refund the return postage cost. You can use the black lead till the new lead arrives to tide you over.

Apologies again for my oversight and please let me know what you would like me to do to sort this out.


Rövid fordítás: mivel mindkét kábelről volt szó, véletlen rosszra emlékezett (ugyanis amit küldött, általában azt rendelik tőle nagyobb tételben). Kétféle megoldási javaslatot adott: vagy megtartom a kábelt és visszatérit 3,5 fontot az árából, vagy elküldi a rendelt kábelt, postafordultával én visszaküldöm a "rosszat", és a postaköltséget megtéríti.

Magyar lévén (sic!) megdöbbentett kicsit a reakció, nem ezt vártam. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy mivel ez a kábel is tökéletes, megtartanám, de túl soknak tartottam a kábel árához képest a kompenzációt, úgyhogy eltekintenék tőle. Azzal nem járna jól, ha én visszaküldeném Angliába a cuccot, mert többe kerülne, mint a visszatérítés. (Magyar Posta, ó igen.) Levelem:

There is no problem, you showed quite a positive attitude. Everybody can make a mistake. You offered two ways, I'd comment them.

1. The discount you offered wouldn't be fair, too. The cable I received performs correctly, so I don't think this misunderstanding and the 30p price difference would worth 3.5 GBP, this is too generous compared to the price of the cable or even the complete order summary.

2. Although Hungary is one of the members of the European Union for a few years now, we are far from the level of Great Britain, Germany or other countries from "west". I'm not glad, but this is the situation. This shows up even in the posting prices (besides of the attitude of the sellers here). Even the price of a letter sending to Great Britain would be higher than the refund you offered, so it would be such a great of loss for you if you'd want to pay the price of the package sending for me (from Hungary to Great Britain). For example: a letter between 250 and 500 gramms would cost 1500 HUF, which is ~4,5GBP. (I assume that the weight of the letter would be in this range.) What more, I haven't said anything about the reliability of the Hungarian Post.

As you see, I don't want to do you in the eye. So I decided that I won't take either the refund offer and because of the cable suits my needs, I'd keep it, too. But - as I'm really greatly appreciate your attitude - I would choose your shop for my next purchase in similar topic again. As an idea, maybe I'd purchase a metal-ended cable from you in the near future and keep the current one as a spare.


Másnap a PayPal számlámon megjelent 3,5 angol fontnyi összeg (kb. 1150 Ft akkor), majd utána jött ez a levél:

Thank you very much for your very kind and understanding email.

It is very good of you to take such a positive and generous attitude but the mistake is mine and not yours and to not compensate you in some way is not satisfactory to me regardless of the fact that you are willing to just accept the cable.

I have therefore refunded the L3.50p offered anyway and hope you are not offended as that is not my intention.

Of course it would be nice if you bought from us again in the future and if that occasion does arise then we will hopefully demonstrate that we can be both professional and reliable (despite the fact that we are prone to the occasional human error).

It was great doing business with you and look forward to doing so again.


Érti mindenki, ugye? Mivel nem "tudta" volna elsunnyogni az ügyet, MINDENKÉPP akart valahogy kompenzálni a kellemetlenségek miatt, úgyhogy visszaküldte a 3,5 fontot és reméli, hogy a jövőben (hibamentesen) lesz még üzletünk. Nos, ezek után mérget vehet rá. Mivel sokkal olcsóbb, mint bárhol Magyarországon, jó minőségű cuccokat ad, van support és nem **** (bocsánat), nem kérdés, honnan rendelek következő alkalommal hasonló termékeket. Úgyhogy ezt válaszoltam:

Well, I must admit I'm a bit surprised (in its good meaning). Thank you for the compensation. (I really didn't expected it from you, though. :-))

Thank you for doing the business, I will choose your shop next time for sure.


Végére a cím, ez itt most a reklám helye, mert megérdemli: www.cablemountain.com

Utolsó gondolatként egy "disclaimer", azaz üzenet az angol kontaktomnak, ha véletlen bármikor rátalálna erre a hozzászólásra és nem értené:

I know that Google will cache this page as well, so you should know that I'm still fully statisfied. This post above (partly in Hungarian) is an advertisement for you. :-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dester szer. ápr. 08, 2009 21:00-kor.



szer. ápr. 08, 2009 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na megvan a megoldás a problémámra!
Megosztom:
Ez a driver volt fent, az nvidia.com -on a legújabb:
182.08_geforce_winxp_32bit_international_whql
ezzel nem ment az 1 megjelenítőként LCD TV -re vinni akart kép!

Már megint az újabb Driver probléma !!!

169.21_forceware_winxp_32bit_international_whql JÓ !!!
Simán átvihető egy megjelenítőként a kép az LCD TV -re!

Múltkor is megszívatott az újabb driver a hagyományos TV -nél.
De a 181.20 -tól már jó volt a hagyományos TV-n.
Ezért azt gondoltam, hogy már javították a problémát és így jó lesz az LCD TV-n is.
De hát nem !!!
Azt nem értem, hogy újabb drever-be mért nem tudják meghagyni az előzőknél a jó működést.


csüt. ápr. 02, 2009 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az, hogy mit ír ki, TV vagy megjelenítő, tökmindegy.
Ha csak a tévé lenne rákötve egyedül, kiindulhatsz egész alacsony felbontásból, pl. 800x600, azután emeled.
A tévé menüjében keress valami beállítást, hogy 1:1 pixel mapping vagy teljes képernyő vagy ilyen megjelenítés legyen beállítva.
A leírásban benne szokott lenni, hogy PC bemenetről maximum milyen felbontásokra képes. Néha kisebb, mint a natív. Pl. Sony fullHD-k.
Azon túl a videokártya driverben lehet piszkálni, hogy overscan vagy undderscan ne legyen.
A tévé és monitor szabványos felbontása különbözik, a tévé 1368x768, a monitor meg 1360x768, így maradhat pici fekete csík oldalt.
Valamelyik driverben vagy tuning programnál, asszem pont nVidia, rá tudták erőltetni a 1368-at is.


szer. ápr. 01, 2009 14:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok.

LG 32 LG5000 LCD TV összekötve 5 méteres D-sub – D-sub kábellel PC 7600GT (AGP 256M).

Az a gondom, hogy csak egy megjelenítőkén nem tudom az LCD TV-re tenni a képet.
Próbáltam, hogy egyforma felbontáson legyen a LG monitoron (hagyományos) és az LG LCD TV. (pl.1360x768 és 1280x768 …. )
Kép frissítést a monitoron visszavettem 60 hz és az Lcd Tv-n is ez van.

Klón üzemmódba meg Két asztal üzemmódba jó minden.
Csak ennél a két lehetőségnél az van, hogy csak úgy működik, ha Monitor – LCD TV. LCD TV – Monitor úgy már nem.

Azt kicsit furcsállom, hogy Az Lcd Tv-re nem írja ki, hogy Tv, hanem csak Analóg megjelenítő!

Köszi előre is a válaszokat!


szer. ápr. 01, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 29, 2009 18:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Probléma megoldódott a samsung oldaláról leszedett friss firmware-t feltéve! köszi azért a tippeket


hétf. márc. 30, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 29, 2009 18:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok! Vettem egy 40” full hd lcd tv-t( Samu LE-40A551P), amit rögtön össze is kötöttem a gépemmel dvi-hdmi kábellel. A kép tökéletes, de ha a filmeket kirakom full képernyőre, szaggatnak (még a sima xvid is). A gépem elég erős, még full hd filmeknél is 20%-ot használ a prociból szóval nem értem a dologt. Előtte is össze volt kötve a gépem egy hd tv-vel(32lg3000), ott a filmek tökéletesen mentek 720p-n. A monitoromat 1680x1050-en használom és ott is tökéletesek a full dh filmek. Tipp? Lehet, hogy az nvidia 8600gt (256mb ddr3) nem elég neki? Csináltam 1-2 új tesztet, hátha így könnyebb rájönni a hibára. A gépemet összekötöm a tv-vel 1920x1080 felbontásban dvi-hdmi-vel. Az asztalon mozgatva az egeret minden úgy megy, mintha egy monitoron csinálnám, de amint megnyitok egy filmet (akár hd akár divx) az egér mozgása szaggatottá változik, még akkor is ha a film kis ablakban fut teljes képernyő helyett. A proci és a ramok kihasználtsága minimális. Help me


vas. márc. 29, 2009 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A Sapphire ad. Ellenőrizd a dobozban vételkor.


szomb. márc. 28, 2009 17:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 28, 2009 4:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ TargeT! Akkor úgy néz ki jó lesz ez a HD4670, remélem ahogy írtátok a Sapphire ad hozzá rendes átalakítót, hogy menjen a hang is...


szomb. márc. 28, 2009 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
TargeT:

Igen pont a Videokártya miatt gondoltam, hogy hagyom ezt a DVI-HDMI-t.
Tudom a VGA kábeles analóg. De az legalább működik elvileg.
Képet csak azért vinném a 32 LG5000-re, hogy AVI-kat nézzek.


szomb. márc. 28, 2009 12:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ezzel csak analóg jelet tudsz átvinni. Kérdés megéri-e.
Persze most éppen a digitális jellel van problémád, és még lehet, hogy pont a videokártyád is ludas, ahogy írtam.
Hosszabb időtávon egy DVI-HDMI átalakító + és egy jó HDMI kábel a megoldás.
Rövid távon meg te tudod.

Előbb ki kellene próbálni másik géppel, videokártyával, ha van rá mód.


szomb. márc. 28, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hát asszem azt fogom csinálni, hogy beszerzek egy 5 méteres VGA kábelt, pl. ezt:
http://www.gepbolt.hu/termekek/58740006 ... 15M_M.html

Mint ha ezen sem lenne szűrő a két végénél.
Ez egy egyszerű kábelnek mondható, igaz!

Boltosom egy 1000 ft-al többét tudna szerezni jobb fajtát.

Tehát a fenti kábel elmegy, vagy inkább jobb fajtát szűröset pl.?


szomb. márc. 28, 2009 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Visszaolvastam még alaposabban, amiket írtál.
1. A PC nem feltétlen fogja kiírni, hogy LG TV-d van. Nálam is Generic PNP monitorként szerepel a Samsung TV.
2. Lehet, hogy a kábel annyira nem jó, vagy olyan nagy a jelveszteség, hogy a TV már csak annyit "lát" az egészből, hogy "nincs jel". Nálam legalább volt valami kép, igaz az is nagyon gyengén, illetve a kép tartalmától függően (pl. egy ablak áthelyezésekor) el is dobta néha a teljes képet és kiírta, hogy a jelerősség alacsony. (Nem tudom, az LG tud-e különbséget tenni a "nincs jel" és az "alacsony jelerősség" között, az LG-re vonatkozó sztereotípiámat ezúttal nem hangoztatom.) Ne felejtsd el, tisztán digitális jelátvitelről van szó, azaz 1-esek és 0-k sorozatáról. Ez nem olyan, mint az analóg antennajel, hogy ha nem elég erős a vétel, akkor mákosabb a kép. Itt tényleg előfordulhat az, hogy ha már nem elegendő a jel a tévének, akkor egyszerűen nincs kép. (A digitális rádió is ilyen: ha nincs megfelelő vételi minőség, akkor egyszerűen nem szól, míg ha van, akkor kristálytisztán. Nem pedig zajosabb lesz a hang, ha nincs vétel.)
3. A full HD itt most FELSŐ korlát, tehát ha maga a kábel vinné amúgy a full HD felbontást, akkor az alacsonyabbat is.


szomb. márc. 28, 2009 11:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem kell 24+1p tüske a DVI HDMI átvitelhez, elég volna a 18+1, amit belinkeltél. Sőt ez a jó.
A gond az lehet, hogy valamiért nem kommunikál a TV a videokártyával rendesen.
Még az is lehet, hogy a videokártyáddal van a bibi, és olyan nem szabványos jelet ad, vagy a TV így érzékeli, hogy átkapcsol standby módba és ezért van sötét képernyő.
Ki kellene próbálni más eszközökkel is.


szomb. márc. 28, 2009 11:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Dester:

Nem Full HD a Tv-m.
De nem értem, hogy mért nincs semmilyen kép a TV-n PC-ről az az mért nem ismeri fel a TV-t a PC-m! :-(

Ha legalább valamilyen kép lenne és látnám, hogy rossz a minősége, akkor ok, kábel gyenge minőségű.
Vagy lehet annyira rossz a kábel, hogy semmi!

Amit már írtam, Nekem ez nagyon gyanús:
"Most hogy még egyszer átnéztem a TV kezelési leírását az tűnt fel, hogy összekötésnél szerepel a DVI-HDMI kábellel összekötés, de a Tv kép beállításánál PC módnál csak sima monitor kábellel összekötés van!
Tehát az a gyanum, hogy DVI-HDMI kábellel Pc nem megy!"


szomb. márc. 28, 2009 10:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsolt01 írta:
Most nézem, a DVI rész ilyen nálam a kábelen:
http://newscenter.verizon.com/kit/nfl/d ... -cable.jpg

Nem inkább ilyen kéne legyen:
http://www.general.org.il/index_files/s ... -dvi-1.jpg

Tehát ami nekem van, hiányoznak "tüskék".
Nem ez lehet a gond nálam, hogy igazából a PC fel se ismeri simán az LCD TV -t?
Meg ha felismeri valahogy akkor a képet nem lehet átvinni! Igazából talán még így se ismeri fel rendesen.
Ja és a kábel két végén asszem jól mondom, szűrő kéne legyen, nem?


Ha középen is vannak tüskék, akkor az Dual-Link kábel, egyébként Single-Link. Itt találsz bővebb információt a DVI csatlakozótípusokról. Ha jól tudom, a full HD felbontást egy SL kábelnek is vinnie kéne. Majd kicsit később, ha több időm lesz, utánajárok alaposabban is a témának, mert engem is érdekelne, mélységeiben is.
A szűrő pedig jó, ha van, mert csökkenti az interferenciát, de a nem túl régi saját tapasztalatom alapján nem feltétlen elengedhetetlen... Én tökéletes képet kaptam egy szűrő nélküli kábellel is (igaz, csak 3 méter).

OFF:

Hupsssz, 5000. hozzászólásom! :rulez: !-)


szomb. márc. 28, 2009 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Most nézem, a DVI rész ilyen nálam a kábelen:
http://newscenter.verizon.com/kit/nfl/d ... -cable.jpg

Nem inkább ilyen kéne legyen:
http://www.general.org.il/index_files/s ... -dvi-1.jpg

Tehát ami nekem van, hiányoznak "tüskék".
Nem ez lehet a gond nálam, hogy igazából a PC fel se ismeri simán az LCD TV -t?
Meg ha felismeri valahogy akkor a képet nem lehet átvinni! Igazából talán még így se ismeri fel rendesen.
Ja és a kábel két végén asszem jól mondom, szűrő kéne legyen, nem?


szomb. márc. 28, 2009 10:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Akkor csak én nem értem ezt a mondatot, bár elolvastam többször is. A PC módot az analóg (DSUB kábellel történő) összekötésre szokták használni, mivel HDMI-n az XBOXtól a BluRay-lejátszóig millió eszközt rá lehet kötni egy tévére. DSUBon keresztül viszont jellemzően csak PC-t. Tehát ha van egy DVI-HDMI átalakítód + HDMI-HDMI kábeled vagy egy jó minőségű DVI-HDMI kábeled (bár ez nálam nem jött be), akkor valamelyik HDMI bemenetre váltva a tévét a PC képét is tökéletes, akár fullHD minőségben élvezheted a tévén. Legyen szó az oprendszer asztaláról, filmről vagy játékról.

Szólj, ha valamit rosszul értelmeztem...


szomb. márc. 28, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Dester:

"Most hogy még egyszer átnéztem a TV kezelési leírását az tűnt fel, hogy összekötésnél szerepel a DVI-HDMI kábellel összekötés, de a Tv kép beállításánál PC módnál csak sima monitor kábellel összekötés van!
Tehát az a gyanum, hogy DVI-HDMI kábellel Pc nem megy!"


szomb. márc. 28, 2009 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
write only users...


szomb. márc. 28, 2009 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A DVI kimenetű videokártya ugyanolyan jó full HD-re, ATI-ban a 3x-4x kártyák biztosan, mint a natív HDMI-s, csak kell még egy DVI-HDMI átalakító, amibe a HDMI kábelt dughatod.
A DVI-HDMI kábelt felejtsd el :!:
Annyi gubanc lehet, hogy a DVI-HDMI átalakító tud-e hangot is továbbvinni a tévére.
A 4670 kártyákhoz adott átalakítók hangra is jók, csak itt fentebb, ha megnézed Dester problémáját, nem minden kártyához adnak átalakítót.
A 3x kártyákhoz adott átalakítók meg hangot nem visznek át. :roll:
Natív HDMI-vel persze egyszerűbb az élet, de csak ezért nem feltétlenül kell ehhez ragaszkodni.
Illetve még az a kérdés, a grafikai teljesítmény mennyire fontos pl. játékra, mert vannak ventillátor nélküli silent VGA kártyák is.


szomb. márc. 28, 2009 8:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 28, 2009 4:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!
Két kérdésem lenne. Most készülök uj videokártyát venni HD videok lejátszásához, az ATI HD4670 512mb-ra gondoltam de ahogy látom nem mindegyiken van HDMI kimenet csak DVI. A kérdésem, hogy a DVI kimeneten keresztül is tudok FullHD felbontású képet küldeni a TV-mre vagy erre csak a HDMI alkalmas? Ha tudok a DVI-al is akkor is jobban járok ha HDMI-s kártyát veszek vagy elhanyagolható a különbség? Elöre is köszi a segítséget.


szomb. márc. 28, 2009 4:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Olvasd el az én történetemet ezen az oldalon, tanulságos.


pén. márc. 27, 2009 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 27, 2009 19:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok.

DVI-HDMI kábellel PC 7600GT (AGP 256M) D-sub, DVI -> LG 32 LG5000 LCD TV -t.

Ezt a kábelt tudtam beszerezni:
http://www.gepbolt.hu/termekek/58737444 ... _5_0m.html

1 PC nem ismeri fel a tévét.
2 úgy felismerte, hogy Tv bekapcsolgat és úgy dugtam össze, de csak HDTV -t írt ki rá és nem hogy LG HDTV asszem ilyesmit kéne kiírom rá, mivel automatikusan név szerint fel kéne ismerje.
Na de a lényeg képet nem lehet átvinni Tv -re azt írja Tv NINCS JEL!

Én nagyon úgy érzem, hogy megszívtam ezzel a DVI-HDMI kábellel!
1 Most, hogy problémás ez láttam a neten, hogy másnál se megy a DVI-HDMI kábellel összekötés, nem működik mindenkinél !
2 Lehet ez a DVI-HDMI kábel nem jó. Megpróbálom máshol kipróbálni.

Most hogy még egyszer átnéztem a TV kezelési leírását az tűnt fel, hogy összekötésnél szerepel a DVI-HDMI kábellel összekötés, de a Tv kép beállításánál PC módnál csak sima monitor kábellel összekötés van!
Tehát az a gyanum, hogy DVI-HDMI kábellel Pc nem megy!

Köszönöm előre is a válaszokat!


pén. márc. 27, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Lehet, hogy az angol Királyi Posta olcsóbb, mint magyar futár. :lol:
Na persze, ha túl kicsi magának az árunak a költsége, jelentősebb arányú a házhozszállítás díja is.

Amit linkeltél, ott a hifi technikában is előszeretettel használt OFC rézvezeteéket írnak, ami nem azt jelenti, hogy ha netán nem az, nem lehet jó.
Viszont a jobb kábelekre szoktak tenni zavarszűrőt. Vagy tényleg kell, nem árt, vagy parasztvakításnak, hogy ez akkor már szuper. :wink:
Ennyiben nem tudom, tényleg mit kaptál, de a lényeg, hogy bevált.
Túlmisztifikálni nem kell, de megfelelő minőségű és átviteli sebességű kábel kell, az tuti.


szer. márc. 25, 2009 13:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Így van, SOKKAL kedvezőbb. Szállítással együtt 5800 Ft volt a 3 méteres kábel + átalakító, valamint 3-4 nap alatt ért ide (Royal Airmail). Itthon csak a kábel önmagában többe kerül. Vagy ha mégsem, úgy járok, mint a múltkor és rámsóznak valami szutykot.

(Amúgy pontatlan voltam: láthatóan még így is jó minőségű kábelt kaptam, csak nem ugyanolyan típust, mint amit rendeltem. Picivel lehet gyengébb nála (azok a különbségek vannak, amiket írtam), de nem veszem észre, hogy emiatt rosszabb lenne a kép minősége. Mindenesetre a jelek szerint nagyon más kategória, mint a korábbi DVI-HDMI kábel.)


szer. márc. 25, 2009 12:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség