Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 0:57



Hozzászólás a témához  [ 501 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Internet kapcsolat gondok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Megnyugodjak? :D


Ha van normális védelmed, akkor nagyjából igen. Teljes nyugalom persze sohasem lehet, de ha nem látsz valamit, akkor nem izgat.
Ha meg igen, mint ez a DU Meter vagy a tűzfalad, amelyik millió dolgot kijelez, akkor meg idegeskedhetsz. :wink:

Azért az adapterekből kapcsold ki, ami nincs neten. Mellesleg a kábelmodemed is kommunikál, még ha nem vagy a neten, akkor is.

Kép


szer. szept. 23, 2009 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
DU metert nem ismerem, de nem lehet, hogy azt a forgalmat is méri, amit a tűzfal egyébként megfog?


szer. szept. 23, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Megnyugodjak? :D
Akkor kellene izgulni, ha folyamatos feltöltésed lenne. Ha meg akarod nyugtatni magadat, akkor nézd meg, hogy van-e tartósan tcp/ip alapú kapcsolódásod. Letöltöd a TCPView programot. Bezársz mindent, -tray ikonokat is- és elindítod. Kikapcsolod a nem kapcsolódó (Unconnected) portok megjelenítését és látod, hogy marad-e külső (nem local) kapcsolat. Nekem rövid idő alatt teljesen kiürül a képernyő. Nálam az ESS szűr minden kimenő kapcsolatot. Ezért ha indítok valamit, akkor az local-ba kapcsolódik és az eset kernel kapcsolódik a külső ip címhez. Ha nincs semmi külső tcp/ip kapcsolatod, akkor du-meter csak valami nem tcp alapú hálózati forgalmat számol be.

Próbaképpen bekapcsoltam a router dhcp-t és automatikusra tettem az ip-t. Semmi tcp forgalmat nem tapasztaltam sem a feladatkezelőben, sem a csomagszámlálóban. DU meterrel nem próbáltam.


szer. szept. 23, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Router mögött DHCP bekapcsolva tuti, hogy karattyol. Meg ha több gép van hálózatba kötve.
Én se nagyon tudtam mást, mint a nem net kapcsolatos hálózati adaptereket kivenni a DU Meter figyeléséből, de ez kevés.
Nekem többnyire automatic visibility van beállítva és a 125 byte/sec default bekapcsolási értéket csaknem meg kellett dupláznom Win7-en. Most nézem, az XP maradt a 125 byte/sec.
A Vista/Win7 az még többet karattyol, mert még kikapcsolt IPv6 mellett is van IPv6-os kommunikációja.

Tehát létezik ilyen. :shock:
Közben gyorsan visszaghostoltam a 2006-os őstelepítést, amin csak az XP SP2 van, semmi más. Hát avval is olyan.

Nálam nincs Router, csak egy gép lóg az UPC kábelmodemen. :roll:

Megnyugodjak? :D


szer. szept. 23, 2009 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás 
Router mögött DHCP bekapcsolva tuti, hogy karattyol. Meg ha több gép van hálózatba kötve.
Én se nagyon tudtam mást, mint a nem net kapcsolatos hálózati adaptereket kivenni a DU Meter figyeléséből, de ez kevés.
Nekem többnyire automatic visibility van beállítva és a 125 byte/sec default bekapcsolási értéket csaknem meg kellett dupláznom Win7-en. Most nézem, az XP maradt a 125 byte/sec.
A Vista/Win7 az még többet karattyol, mert még kikapcsolt IPv6 mellett is van IPv6-os kommunikációja.


szer. szept. 23, 2009 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Nincs, nekünk tiszta a rendszerünk!...

:( :o

A feladatkezelő nagyon kicsi (0,01%) aktivitást mutat. Az Outpost / Web Control /Oline Activity ellenben semmit sem (üres az ablak).
A Hálózatnál a csomagok nem változnak (mi az hogy csomag? mekkora az?)

Ilyenkor mi a helyzet?


szer. szept. 23, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
folyamatosan [/b]mutat 5-7 KBps letöltést. Akkor is, ha semmiféle művelet nincs a gépen. Ha leállítom a Net kapcsolatot megszűnik. Mi lehet ez? Van ilyen nálatok is?
Nincs, nekünk tiszta a rendszerünk! :lol: Bocsi :oops:
Talán a ZA kivételével mindegyik tűzfal progi megmutatja, hogy mi generálja a forgalmat. Meg lehet még nézni a Hálózatok / helyi kapcsolatnál, hogy pörög-e a számláló, illetve a feladatkezelő hálózat fülén is látszódnia kell a forgalomnak. Meg lehet próbálni egyenként kikapcsolgatni a gyanús szolgáltatásokat. Az automatikus frissítés is esetenként csak óvatosan töltögeti a csomagokat...


szer. szept. 23, 2009 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem akartam új topikot nyitni, nagyjából ideillik a kérdésem:

Nézem a DU Metert (Internet le/feltöltés mérő): folyamatosan mutat 5-7 KBps letöltést. Akkor is, ha semmiféle művelet nincs a gépen. Ha leállítom a Net kapcsolatot megszűnik.
Mi lehet ez? Van ilyen nálatok is?


szer. szept. 23, 2009 15:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 10, 2009 21:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Heló!
Köszi mindenkinek a választ, végülis leszedtem azt a vodafone internet plusz progit, és azóta jó (és a ledobálásomról is kezd leszokni).
Úgyh mégegyszer köszi!


hétf. szept. 14, 2009 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ahogy Nbela is idézte, át kell állítani az APN-t, a hozzá adott szoftver menüjében ez egyszerűen megtehető. Az, hogy ledob, az meg azért van, mert vodafone. :x


vas. szept. 13, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv! Nem ismerem ezt a konstrukciót, de 99%, hogy a szolgáltató konvertálja (újratömöríti) a képeket, hogy csökkentse az adatátvitelt. Szerencsés esetben ezt ki lehet kapcsolni. Tudsz csatolni pár képet a kapcsolódáshoz használt szoftver beállításairól? Hátha úgy sikerül kideríteni valamit.


pén. szept. 11, 2009 7:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: új net, rossz képek
nenime írta:
van vodafonos mobilinternetem... a weblapokon nagyon rossz minőségben jelennek meg a képek
http://www.vodafone.hu/microsite/mobilinternet/segithetunk.html
Idézet:
Mitől gyengült le a weboldalak képeinek a minősége?
Alapbeállításként az internet.vodafone.net APN-t használják a modemek, adatkártyák és telefonok. Ezt használva automatikusan elindul a Vodafone Internet Plusz szolgáltatás, ami a képek és egyéb adatok tömörítésével tovább növeli a felhasználói oldalon érzékelt letöltési sebességet, és lényegesen csökkenti az átvitt adatmennyiséget. A Vodafone Internet Plusz kliens program telepítésével beállítható, hogy milyen mértékben tömörítse a rendszer a weboldalak képeit. Ha nem kívánjuk telepíteni ezt a programot, akkor a standardnet.vodafone.net illetve VitaMAX feltöltőkártyás SIM használata esetén a vitamax.snet.vodafone.net APN-t használva kiiktathatjuk a Vodafone Internet Plusz szolgáltatást.


pén. szept. 11, 2009 7:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 10, 2009 21:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás új net, rossz képek
Heló!
Nem tudom jó helyre írok-e, de semmi ötletem nincs. Pár napja van vodafonos mobilinternetem, és az egy dolog hogy folyton ledob ( :evil: ) de amióta ez van, a weblapokon nagyon rossz minőségben jelennek meg a képek, ha külön megnyitom őket akkor is. A képernyő alapbeállításai jók, netes beállításokban nem találtam semmit ami segít, és explorerrel meg firefoxxal is ugyanaz a helyzet. Ha ráviszem a képre az egeret, akkor kiírja hogy Shift+R-rel jobb minőségű lesz (és tényleg) nade nem lehet úgy képet nézegetni hogy folyton ezt nyomogatja az ember! Ami van nyúlfarknyi program a vodás nethez, abban sincs semmi ilyen beállítás :( Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan lehet ezen változtatni, de megőrjít... Előre is köszi bármiféle segítséget!
Üdv!
Bea


csüt. szept. 10, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld egyszer router nélkül. Modem közvetlen a gépre legyen rádugva. Ha Live CD-ről indítva a gépet nem jön be az oldal, akkor egyértelműen a szolgáltatónál van a balhé.

Pingelni tudod az említett oldalakat?


vas. júl. 19, 2009 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Hali,

Sokat segítettetek már, most is kéne, a probléma a következő.

2 gép van mind a 2 win 7, firefox 3.51-el. És bizonyos oldalak nem jönnek be, néha csak kínlódva. pl. sg.hu, cib.hu, portolio.hu, stb. Van pár oldal ami meg mindig bejön. IE-vel is ugyanez a probléma áll fent. Sőt live xp-vel is kipróbáltam operával. Ugyanez a jelenség.

Mind a 2-n ugyanaz a probléma, tűzfal nem tiltja, mert mióta így hülyéskedik nem volt változtatva semmi.

Szolgáltatói probléma lehet?

5let?

Köszi.


vas. júl. 19, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kito írta:
Én úgy nézem pedig ,h nincs.Több helyen is azt látom ,h nincs ott fájlméret korlát...

De van: videofájlnál 100MB, egyébnél az ajánlott 300MB. Leírja, hogy a biztonság miatt nem ajánlott nagyobb. :shock:

http://support.badongo.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=8


pén. júl. 10, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha az oldalon fájlméret korlát van (márpedig úgy néz ki, hogy van), akkor soha nem fogsz tudni nagyobb fájlt feltölteni, mint a megengedett.


szomb. júl. 04, 2009 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Fel kell darabolnod (például winrarral) a 700 megát akkora darabokra, amiket már megszakadás nélkül fel tudsz tölteni. Megszokott a 15, 50 vagy 100 Megás darab méret.


szomb. júl. 04, 2009 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Flasghet probléma
Karcsika írta:
Az "RDI" oldalon próbálkozom.Pl.701 old."Kellemes húsvéti ünnepeket".c.filmmel.
Az a bajom,hogy a "Flashget"-el csak 13 407 KB-ot tölt pedig a helyes 104857 KB lenne.
Ott rapidos linkek vannak, azok nem jönnek a "Flashget"-el. Vagy kézzel szeded le egyenként, vagy ha letöltés vezérlő kell akkor például ajánlom a FreeRapid Downloadert.


szomb. júl. 04, 2009 13:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 7:03
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Flasghet probléma
Van "Flashget" letöltő programom.
Szeretném filmek letöltésére használni!
Az "RDI" oldalon próbálkozom.Pl.701 old."Kellemes húsvéti ünnepeket".c.filmmel.
Az a bajom,hogy a "Flashget"-el csak 13 407 KB-ot tölt pedig a helyes 104857 KB lenne.
Hogy lehet mégis úgy használni,hogy sikeres legyen a rész fájl letöltése.
Szeretném ha tudna valaki segíteni ebben nekem!
Tisztelettel:Nagy Károly


szomb. júl. 04, 2009 12:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Csak azt nem tudom, melyik volt igazából rossz? A modem, vagy az ősrégi elosztó?...

A modem logikus lenne, de a passzív tagokból álló elosztó is lehet ludas, ha túl nagy csillapitást nyom be a modem irányban, vagy nem egyenletes a sávon belüli átvitele. :shock:
De hát már nem fog kiderülni. Fő, hogy jó lett. :D


szer. júl. 01, 2009 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
folyamatosan 5% csomagveszteséget tapasztalok
Cserélték a modemet és a tvkábel bejövő elosztóját. Az osztó+szűrő páros helyett egy olyan osztót raktak be, ami egybe van építve a szűrővel. Tehát: IN, TV OUT és MODEM OUT csatlakozásai vannak. Most így tökéletes a net. Csak azt nem tudom, melyik volt igazából rossz? A modem, vagy az ősrégi elosztó? Mindegy, jó lett...


szer. júl. 01, 2009 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ne pinget nézz, hanem sebességet le/feltöltéskor.
Az többnyire jó, csak néha - mérés közben is - látom, hogy pillanatra megakad a letöltési animáció.
Idézet:
A ping elveszhet azért is, mert pl. egy tűzfalon be van állítva hogy 1 mp alatt csak 1 pinget engedjen át, a többit dobja el.
Tűzfal gondolom a net felé van. Tracert szerint a 3. hálózati eszköz az átjáró. De már az első eszköz csomagvesztes. A net felől pingetve a mail szerver és dns jó, az enyém rossz.
Idézet:
Esetleg próbálj csak 2 mp-enként egy pinget (meg lehet adni az időt két ping kérés között), hátha akkor nem veszik el egy sem.
Ezt megpróbálhatom. Van olyan progim, amelyiknél állítható a ping gyakoriság. De remélem most délután már javítanak valamit...


szer. júl. 01, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nbela
Ne pinget nézz, hanem sebességet le/feltöltéskor.

A ping elveszhet azért is, mert pl. egy tűzfalon be van állítva hogy 1 mp alatt csak 1 pinget engedjen át, a többit dobja el. Te meg lehet, nem pontosan 1 mp-enként pingelsz, hanem néha kicsit több, néha meg picit rövidebb időnként.

Esetleg próbálj csak 2 mp-enként egy pinget (meg lehet adni az időt két ping kérés között), hátha akkor nem veszik el egy sem.


szer. júl. 01, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Mérjenek rá a vonalra, és akkor valószínűleg látható lesz, h a csomagvesztés miért van.
2 hete amikor bekötötték mutattam, hogy rossz, de ők csak telepíteni tudnak. Ma délután jön a mérő csapat. Mérést, meg modemcserét igértek, tehát nem zárkóztak el az 5% javítása elől. Este majd többet tudok mondani...


szer. júl. 01, 2009 11:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbálj meg kicsit kopogtatni a szolgáltatónál.
Nem konkrétan erre a csomagvesztésre hvatkozva, hanem mondjuk "kicsit akadozik", "belassul" stb.
Mérjenek rá a vonalra, és akkor valószínűleg látható lesz, h a csomagvesztés miért van.


szer. júl. 01, 2009 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

TV kábelen modemről kapom az internetet. Olyan gondom van vele, hogy folyamatosan 5% csomagveszteséget tapasztalok. A tracert szerinti első switchet pingetem folyamatosan és már ott elveszlik az 5%. Amikor a kábelt visszadugtam az ADSL modembe, ott nem volt semmi veszteség, tehát a rendszerem jó. A http://just-ping.com/ oldalról a saját ip címem pingetve 0-10-20-30% csomagvesztes, a szolgáltatói mail és dns szerver pingetése tökéletes. Az ÁSZF 10% csomagveszteséget enged.

Amúgy a sebesség jó, csak néha tapasztalok aprób akadásokat a neten. Milyen érvekkel lehetne hatni a szolgáltatóra, hogy bár 10% az engedélyezett, de nekem az 5% is sok - piszokul zavar. A pingetésen kívül mit kell jobban figyeljek ahol a csomagveszteség okozta zavar látványosan jelentkezik?


szer. júl. 01, 2009 8:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 9:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás azt hiszem sikerült ...
Sziasztok

Pár napja már átállítottam a gépemet dinamikusról fix IP-re és működik. Minden előzetes trükközés nélkül 1 percen belül van netem, sőt legtöbbször azonnal.

Ha esetleg újra gondjaim akadnak, akkor jó ötletnek tűnik a script írása is!

köszi a segítséget:)


pén. máj. 08, 2009 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: dinamikus vagy fix IP -m van !?
Norby1 írta:
Sziasztok

A dunaweb az internet szolgáltatóm és a gépemen a hálózati kapcsolatomat dinamikus IP lekérésre állították be. Szinte mindig, amikor bekapcsolom a gépem kiírja, hogy a kapcsolat korlátozott, mert nem sikerült kiosztani a címeket stb.. Ilyenkor fél percre kihúzom a hálókábelt. Ezután pár perc, mire újra kapcsolódik és lesz net. Van mikor töbször is kihúzom.
De már idegesítő... xD

Valakinek van valami hasonló problémája és valami megoldást már talált rá?

Lenne egy 5letem: Az érdekesség az, hogy nekem eddig mindig ugyanaz volt az IP címem. Ha egyszerűen átállítom, fix-re és beírom a címeket akkor az jó lesz? ( Igen, ezt kipróbálhatnám magamtól is, de mivel nem sokszor vagyok itthon, és mások is használják a netet, nem akarom átállítani, mert ha eltűnik a net, akkor ők nem tudnák visszahozni! )

Köszi a válaszokat :-)

Ha beállítod fixre, az addig lesz jó, amíg nem osztják ki másnak a Te eddigi címedet.

A legjobb megoldás egy az oprendszer indulása után automatikusan lefutó script volna, ami kéri a címedet a DHCP szervertől, amíg meg nem kapja. Azt írod pár percen belül meg szokott lenni, akkor az első pár percben lehet nem lesz interneted, de a kapcsolódás legalább automatikus lesz, nem kell húzkodnod a vezetéket meg nem kell semmit csinálnod.

Egyébként a vezeték kihúzása/bedugása helyett nem segít egy ipconfig /renew (már ha Windows-od van)?


kedd máj. 05, 2009 7:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akkor viszont akár egy vírus is okozhatja. Security részleg, keresd Stell-t.


vas. máj. 03, 2009 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 03, 2009 14:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Informatikusnak tanulok :? a pipa bentvan természetesen :S


vas. máj. 03, 2009 15:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Start-->beállítások-->vezérlőpult-->hálózati kapcsolatok-->kapcsolatra jobb gomb-->tulajdonságok-->TCP/IP elé pipa betesz.


vas. máj. 03, 2009 15:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 03, 2009 14:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az lenne a hatalmas problémám hogy a netem egyik napról a másikra elment! A laptopon működik a wifi de a pc-n nem ami utp-vel van a rootere kötve. a hálókártyát újrateleptettem a tcp/ip beálltások a megfelelőek, és mégis állandó a hibaüzenet ha a javtásra kapcsolok: A KAPCSOLATON NINCSEN ENGEDÉLYEZVE A TCP/IP. Így nem tudok mit tenni! ja is a parancssorban sem látszik ip cím , hiába állítom dhcp-re nem oszt címet és statikus beállítás esetén sem működik! Valami 5letet please!!! :cry:


vas. máj. 03, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
by Norby1:
Idézet:
Valakinek van valami hasonló problémája és valami megoldást már talált rá?

Hasonló gondom volt nekem is kb 3 hete,(teljesen más szolgáltató) nálam a ruter mihálylott meg.Kb két hetet vajúdtam vele hol volt net,hol nem,ha volt egy idő után lelassult,teljesen kiszámíthatatlan időközönként.


vas. ápr. 26, 2009 22:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Az is olvasható a guglis találatokban meg amit belinkeltem, ott is. A lényeg, hogy aki teheti kerülje a Dunawebet.

Értem én. :D

De hát ezek (is) pénzért szolgátatást adn(á)nak talán. Ott ette meg a fene, ha népi szájhagyomány adja a minőséget. :shock: :(


vas. ápr. 26, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
És az ügyfélszolgálat mit mond?
Az is olvasható a guglis találatokban meg amit belinkeltem, ott is. A lényeg, hogy aki teheti kerülje a Dunawebet.


vas. ápr. 26, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... a Dunaweb dhcp évek óta vacakol...

És az ügyfélszolgálat mit mond? Végső soron nem ingyen csinálják. :shock:


vas. ápr. 26, 2009 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gugli találatok szerint a Dunaweb dhcp évek óta vacakol. Mások is próbálkoztak már fix ip-vel. Akár jó is lehet...


vas. ápr. 26, 2009 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 9:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás dinamikus vagy fix IP -m van !?
Sziasztok

A dunaweb az internet szolgáltatóm és a gépemen a hálózati kapcsolatomat dinamikus IP lekérésre állították be. Szinte mindig, amikor bekapcsolom a gépem kiírja, hogy a kapcsolat korlátozott, mert nem sikerült kiosztani a címeket stb.. Ilyenkor fél percre kihúzom a hálókábelt. Ezután pár perc, mire újra kapcsolódik és lesz net. Van mikor töbször is kihúzom.
De már idegesítő... xD

Valakinek van valami hasonló problémája és valami megoldást már talált rá?

Lenne egy 5letem: Az érdekesség az, hogy nekem eddig mindig ugyanaz volt az IP címem. Ha egyszerűen átállítom, fix-re és beírom a címeket akkor az jó lesz? ( Igen, ezt kipróbálhatnám magamtól is, de mivel nem sokszor vagyok itthon, és mások is használják a netet, nem akarom átállítani, mert ha eltűnik a net, akkor ők nem tudnák visszahozni! )

Köszi a válaszokat :-)


vas. ápr. 26, 2009 10:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
... A sebességet mivel mérted? Van valami teszt szolgáltatásuk? Olyanra gondolok, mint pl. a Té-kom ADSL teszt szervere.

Én kétféle módon:
http://www.speedtest.net/ és
http://www.ip-adress.com/speedtest/
oldalakkal, kb azonos eredménnyel.

Ők: egy free magyar Linux letöltőhelyről (elfelejtettem a címet), és kérdezték, mennyit mutat a böngésző letöltő ablaka. Kész röhej. Ez az UPC. Nincs tesztoldal, a Té meg csak a saját embereit teszteli.

Mellesleg az tűnt fel, hogy eddig a Rapid-ról zsínórban mindig pontosan 2 volt a letöltés (a DUMeter pontosan mutatta). Most meg cakkos lett a teteje, és kisebb. :(


pén. ápr. 24, 2009 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás Re: Rendszer hibaüzenet
Hannibal írta:
IP cím ütközés lesz.

Az.
Hallottam már olyanról, hogy valamelyik kábelszolgáltató valami kretén módon ugyanazt az IP címet osztja ki. :roll: :shock:
Úgyhogy a hiba nem feltétlen a felhasználónál van, bár pontosabb adat az ő konfigjáról sincs.


pén. ápr. 24, 2009 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nem írtam az előbb de megfenyegettek, ha kijönnek és jónak találják, akkor ki kell fizetni a kiszállást. Amit végső soron letojok, de arról nem beszéltek, ha mégis ők a hibásak, akkor mennyit fizetnek.

Hát ez elég gusztustalan hozzáállás. Korrekt eljárás esetén a bejelentett hiba nem zárható le csak úgy önhatalmúlag.

A sebességet mivel mérted? Van valami teszt szolgáltatásuk? Olyanra gondolok, mint pl. a Té-kom ADSL teszt szervere.


csüt. ápr. 23, 2009 22:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Rendszer hibaüzenet
krst írta:
Sziasztok!
Barátnőmnem ma lépett fel a következő hibája (bár én nem láttam mert messze vagyunk egymástól, de a telefonba egy ilyet mondott nekem és én nemigazán tudtam rá mit válaszolni)
rendszerhiba :!:
Az ip címet egy másik felhasználó alatt van használatban
őőő.. nempontosan így mondta de sajnos felhívni nemtudom :( és már neten se tudunk beszélni és nekem 5letem sincs milehet a hiba oka :S
Kérlek segítsetek, mert ez az egyetlen módszer hogy beszélni tudjuk és ha nincs net akkor helo szia (Szeged-Balmazújváros[Debrecen mellett])
előre is köszönöm ha valaki segítene :oops:


IP cím ütközés lesz.
Net routerrel van osztva? IP fixen van állítva?

Laci_L írta:
Nem írtam az előbb de megfenyegettek, ha kijönnek és jónak találják, akkor ki kell fizetni a kiszállást.


Azz igen. Egy ekkora szolgáltató és ennyit nem képes megtenni az ügyfélért.


csüt. ápr. 23, 2009 22:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Rendszer hibaüzenet
krst írta:
rendszerhiba :!: Az ip címet egy másik felhasználó alatt van használatban
Tudni kellene pontosan, hogy milyen internet szolgáltatás működik nála? (Adsl? Kábel? Mobil? Fix ip? Dinamikus ip? ...)


csüt. ápr. 23, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Addig üsd őket, amíg ki nem jönnek megmérni és a saját szemükkel látni, hogy valami nem az igazi.

Nem írtam az előbb de megfenyegettek, ha kijönnek és jónak találják, akkor ki kell fizetni a kiszállást. Amit végső soron letojok, de arról nem beszéltek, ha mégis ők a hibásak, akkor mennyit fizetnek. Szvsz semmit.
Ezért útálom őket, de nagyon. Csahogy nincs más. :(


csüt. ápr. 23, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 23, 2009 20:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Rendszer hibaüzenet
Sziasztok!
Barátnőmnem ma lépett fel a következő hibája (bár én nem láttam mert messze vagyunk egymástól, de a telefonba egy ilyet mondott nekem és én nemigazán tudtam rá mit válaszolni)
rendszerhiba :!:
Az ip címet egy másik felhasználó alatt van használatban
őőő.. nempontosan így mondta de sajnos felhívni nemtudom :( és már neten se tudunk beszélni és nekem 5letem sincs milehet a hiba oka :S
Kérlek segítsetek, mert ez az egyetlen módszer hogy beszélni tudjuk és ha nincs net akkor helo szia (Szeged-Balmazújváros[Debrecen mellett])
előre is köszönöm ha valaki segítene :oops:


csüt. ápr. 23, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Addig üsd őket, amíg ki nem jönnek megmérni és a saját szemükkel látni, hogy valami nem az igazi.


csüt. ápr. 23, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az új UPC sebesség átállásról van tapasztalatotok? Tegnapelőtt kaptam egy büszke levelet tőlük, hogy a 2/0,5-ös sebességet 4/1-re emelik.
Na, azóta a 2-ből 1 lett, a 0,5-ből is 1.
Mondtam nekik, hogy nálam semmi sem változott 2 nap alatt. A modemet megmérték a távolból, az jó szerintük.

Tanácsaik:
1. reseteljem a modemet (megvolt)
2. telepítsem újra a hálózati kártyát, tűzfalat, vírusirtót (megvolt Ghost-tal)
3. cseréjem ki a hálózati kártyát (na persze, az alaplapon van)
4. cseréljem ki a LAN kábelt (megvolt)

Az eredmény: semmi
Most mit csináljak? :shock:


csüt. ápr. 23, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 22:45
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Győzelem!!!

A rendszer-visszaállítás működik....
Köszönöm mindenkinek a segítséget....és szép estét nektek!

Zsolt


kedd ápr. 21, 2009 23:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
trex2002 írta:
a takarítónő gyereke még pénteken piszkálhatott bele
rendszer-visszaállítás csütörtökre.
Csökkentett mód hálózattal - működik a böngészés?


kedd ápr. 21, 2009 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 501 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség