Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 13:51



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 19:49
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Szerintem rendszergazda vagyok :(


A proexp-s trükk sem jött be ,vagy csak én vagyok láma :shock:



Kép


kedd aug. 18, 2009 6:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 19:49
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok

Az unlockeres tipp nem jöttbe :(
Most probálom a procexp.exe fájlt .......

Reményhal + utoljára :)


kedd aug. 18, 2009 6:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A rendszermappákra háklis. Windows, Program Files, Program Files (x86)
A Documents and Settings vagy User meg egy egész kalamajka. Persze minden jog megszerezhető, csak dolgozni kell rajta.
Azután nem mindegy, hogy mi milyen jogosultsági szinten fut, vagy kérhet-e emelést vagy éppen túl magasan fut.
Egyeseknek más vinyókkal vagy partíciókkal gyűlik meg a bajuk.
Egyébként ha belenézel a Temp mappába szokott lenni egy Low, amibe az IE pakol. Ha menet közben kitörlöd, nem tudsz nyomtatni. Van valami ilyesmi.
Persze újraindíthatod az IE-t.


hétf. aug. 17, 2009 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
A Vistától kezdve nem az XP-nél megszokott laza jogosultságkezelés van. Eléggé kicizellálták, sokszor talán indokolatlanul is is szigorúan. A mai napi sem értem, hogy defaut miért nem férek hozzá a saját vacak parancsikonjaimhoz, mert tiltás van rá beállítva. (Start menü és Send to mappa)
Ezen túl a rendszergazda joggal való belépés még nem minden esetben elég. Például eleve futtatás rendszergazdaként opcióval kell indítani a programot, különben pl. el sem menti a beállításokat.
Ez lesz a programodnál is, vagy jogot kell adni, mint nacorvus írta, de nem kell ehhez csökkentett mód, megy normál esetben is.

Gondolom, hogy ez a dili csak a rendszerfájlokra vonatkozik. Ha meg minden fájlra, pl. mondjuk a Temp-ben tárolt fájlokra (ide pakol a Youtube, meg a többi), akkor ez kész idiotizmus.
Az a gyanúm, hogy a vírusok ellen meg úgysem hatásos, mert azok megtalálják a módját, hogy tönkervágjanak mindent.


hétf. aug. 17, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A Vistától kezdve nem az XP-nél megszokott laza jogosultságkezelés van. Eléggé kicizellálták, sokszor talán indokolatlanul is is szigorúan. A mai napi sem értem, hogy defaut miért nem férek hozzá a saját vacak parancsikonjaimhoz, mert tiltás van rá beállítva. (Start menü és Send to mappa)
Ezen túl a rendszergazda joggal való belépés még nem minden esetben elég. Például eleve futtatás rendszergazdaként opcióval kell indítani a programot, különben pl. el sem menti a beállításokat.
Ez lesz a programodnál is, vagy jogot kell adni, mint nacorvus írta, de nem kell ehhez csökkentett mód, megy normál esetben is.


hétf. aug. 17, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dzsonmclean írta:
... Tudna valaki segíteni ez ügyben ...

Próbáld ki (freeware):

Unlocker http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Védett fájlokat, könytárakat felszabadít, így műveletek végzését teszi lehetővé. A Context menűbe beépül, jobbgombbal könnyen elérhető.


hétf. aug. 17, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Valószínűleg :hm: ,hogy is fogalmazzam meg a dolgot,hogy vérig ne sértődj:..nem elég körültekintően telepítetted...kell egy rendszergazda ez a telepítésnél is megkérdezi mint a Vista-nem elég a felhaszlói adminisztrátor jelszó!
Ezen csökkentett módban tudsz segíteni:a saját fehaszláódnak minden filére megadod a rendszergazdai jogkört,akkor miden file irható és olvashatóvá válik,ha éppen nem futtatja a rendszer.Ha ez az indítással együtt fut akkor (linux alatt egy szerü a parancs:killprocess)win alatt viszont segédprogram szükségeltetik:procexp stb,amivel lelövöd az alkalmazász ami használja.Ezután módosítható a file.


hétf. aug. 17, 2009 16:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 19:49
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok

Egy olyan problémám lenne,hogy most raktam fel a Win 7 32bites verzioját,és online játéknál kidob a dmw opengl32.dll miatt :(
Sebaj--csökkentett mód- eredeti opengl32.dll-t felülirni,és minden megoldodik....legalább is Xp alatt.
De win7 alatt nem tudom felülirni az opengl32.dll-fájlt.
Írásvédett,és nem tudom modosítani :(((
Tudna valaki segíteni ez ügyben ????


Köszönettel várom a válaszokat


hétf. aug. 17, 2009 16:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hannibal írta:
.gúnár. írta:
... de még a 2008 serverből is kimaradt már.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778(VS.85).aspx

Enterprise és Datacenter kiadás esetén 64 GB áll rendelkezésre 32 biten. :wink:


Biztos így van, csak én valahogy nem érzékeltem. :(


csüt. aug. 13, 2009 6:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
... de még a 2008 serverből is kimaradt már.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778(VS.85).aspx

Enterprise és Datacenter kiadás esetén 64 GB áll rendelkezésre 32 biten. :wink:


hétf. aug. 10, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na igen, nekem pont driver bajom van, emiatt nem jó a 64 bites. Az NT 4-esben már volt PAE, meg a 2000-ben is, igaz, ha jól emlékszem csak intel procival, aztán a 2003 serverben már jó volt AMD-hez is, és végül a vistából, de még a 2008 serverből is kimaradt már.


hétf. aug. 10, 2009 12:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hálisten mostmár nem annyira rossz a helyzet, mint 3-4 éve. A gyártók nagyrésze mostmár csinál 64 bites drivert is. Persze egy-egy régebbi eszköznél valóban lehet probléma.


hétf. aug. 10, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Egyelőre éppen a driverek hiánya hátráltatja a 64bit terjedését is.


hétf. aug. 10, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
64 bit fele megyünk, szerver fronton már ott vagyunk, hogy csak 64 bit. Ez lesz asztali fronton is. Hál isten, hogy nem erőltetik 32 biten a PAE-t.

Persze megvan a technikai oka is: nem csak oprendszer támogatás kell a PAE-hez, hanem driver támogatás is. Tekintve azt, hogy egyes gyártók milyen hulladék drivereket képesek kiadni, inkább örüljünk, hogy nincs PAE asztali windows-nál. Több lenne a hátrány mint az előny.

Árban gyakorlatilag nincs különbség a 32 bites és 64 bites Vista között. Win7-nél se lesz.
Pl.:
http://ipon.hu/webshop/product/microsof ... _oem/15697
http://ipon.hu/webshop/product/microsof ... _oem/15698
Pár száz ft ide oda a különbség:
http://ipon.hu/webshop/group/operacios_rendszer/512/


hétf. aug. 10, 2009 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szándékosan csinálták úgy, hogy ne lehessen kihasználni a 4 GB ramot, még PAE módban sem. Ahhoz vedd meg a 64 biteset, persze drágábban.


hétf. aug. 10, 2009 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hmmm. Azért a 32 bites verziót megoldhatták volna úgy, hogy kezeljen már ~3,5GB-nál nagyobb memóriát...


vas. aug. 09, 2009 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ne aggódj az a proci meg a memó még egy darabig jó is lesz,sőt a vidikari is bőven teljesíti az elkövetkező kb év játékszinteket.. akkor már csak a gagyi kategória lesz!
Inkább szerezz be egy hasonló 64 bitest a rendszerből,akkor legalább az összes ramot kihasználod! 8)


csüt. aug. 06, 2009 21:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
Méri a Proci , Vincseszter , gyorsaságát Grafikus kártya 3D gyorsítását teszteli még a memóriákat amit 7.9-ig pontozza , így például tudom hogy a procim 6.9 - az jó lehet vinyot nem emlékszem pontosan aszt hiszem 6.7-et mérte , Videókari 6.8 is azt hiszem memória teszt volt a legkisebb így lett 4.8
Tehát ebből tudhatod meg hogy a konfigon belül mit kell fejlesztened.


csüt. aug. 06, 2009 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
"Az alappontszám jelenleg 1,0 és 7,9 közötti lehet. A Windows-élményindex azért lett kifejlesztve, hogy használatával ne maradjon le a számítástechnika fejlődésének ütemétől. A hardversebesség és -teljesítmény növekedésével egyidejűleg magasabb pontszámok is lehetségesek lesznek. Azonban az index egyes szintjeihez tartozó követelmények nem fognak változni. Egy 2,8-as pontszámmal rendelkező számítógép pontszáma például nem változik egészen addig, amíg nem cseréli újabbakra a számítógép egyes hardvereit."


csüt. aug. 06, 2009 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Az élményindex, ha jól emlékszem, összefüggésben van a Games for Windows Live-al. Az itt vásárolható játékokat így pontozzák és ha a játék pontszáma kisebb, mint a te géped élményindexe, akkor futni fog a gépeden.
Ez persze elméletben szépen hangzik, de mint tudjuk, a valóság teljesen más!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VaFec csüt. aug. 06, 2009 16:40-kor.



csüt. aug. 06, 2009 16:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyetlen esetben lehet értelme. Emberke nem ért a géphez, csak használja. Feltelepíti a Vistát, érzi, hogy lassú a gép. Csinál egy ilyen tesztet és kijön, hogy micsoda a szűk keresztmetszet.

Hogy mi a max és mi alapján mér... Passz.


csüt. aug. 06, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Lepontozza a gép teljesítményét ...

Ekkora baromságot egy komoly cégtől ... :shock:

És mihez képest mérhet? Mi a 10 pontos (vagy mennyi a max.) hardver, beállítás? Nem sokára lesz annál jobb is, ez nyilvánvaló. Akkor átfordul negatívba? :D


csüt. aug. 06, 2009 9:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lepontozza a gép teljesítményét és a leggyengébb lesz az élményindex: http://www.microsoft.com/windows/window ... index.aspx
Sok értelme nincs, megjelenéskor lehetett villogni vele, hogy nekem 5,9, míg a havernak csak 5,8.


csüt. aug. 06, 2009 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mondjátok már meg, mi az a Widows-élményidex? :shock:
Önmagát mnősíti? :D


csüt. aug. 06, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
Én ma megint csodálatosan elszúrtam egy dolgot a Win7 új változatába .
Csináltam LP témák felnyitásához egy regisztry fájlt elsőre nem sikerült mert Txt- ként vigyorgót az asztalon , na én heves fejemmel , jobb gomb , tásitás > regisztry ,- így sem sikerölt hozza adni (mert nem bináris volt) de azt értem el hogy az összes Txt fajlaimat a regisztry nyitja !-F
És nem tudom vissza forditani mert a tulajdonságokba már nincs ott a tásitás lehetőség. A simán jobb klick és tásitás se segít mert nem enged bepipázni hogy mindig notesz nyissa . !-(
Meg kell próbáljam rendszer gazdai üzemmódba de azt nem tudom hogy lépjek be , - nem olyan mint XP .

Nos ezt úgy tudtam megoldani hogy Vezérlő pult>Alapértelmezett prográmok> Alapértelmezett programok beállítása> is a Word Pad beállításaiba > kiválasztás hogy amit meg tud nyitni , nyissan alapértelmezett ként . Utána simán jobb klikk a fájlon is tásitás > jegyzet tömb bepipálva mindig ö nyissan a TXT formátumot > kész. !-F

Kép

Kép


szer. aug. 05, 2009 22:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Nah, ez már nem béta, hanem RC verzió. Letölthető a Microsoft XP-emulátorának kiadásra jelölt változata
Inkább ezzel próbálkozzon, aki akar.
Azért remélem a néhányunk által tapasztalt fileshredder funkciót :P "kivették" belőle. :wink:


szer. aug. 05, 2009 10:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
Na ez maga a való igaz , is ehhez csak annyit lehet tenni hogy ezért volt is lesz kalózkodás a szoftver téren. :potyog:


szer. aug. 05, 2009 7:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
OFF:Az enyém már a 'kéthónapos Final RC' :P törve ami simán frissül holott két hónapja írja ki a 'regtime' lejár 30 nap múlva(sima timelocker)-.azóta magyarul is kommunikál :wink: és simán frissít is :twisted: :arrow: ergo nem most, hanem akkor már olyan volt..de most borult ki a az'ex-Will's' cégnél? :roll:-ez szvsz egy erős marketinges dolog..hogy akinek bejött az majd fizet is érte címmel ]:-<
Ez,a veszett fejsze nyele avagy a Birodalom bukása..
Eljutottak odáig hogy semmi újat nem tudnak nyújtani sem Op,rendszer,sem browser,sem alkalmazott felhasználások étsd:szerkesztő,táblázat reprezentáció,kép és hangfeldolgozás szintjén,hogy egy 'home juser' nem fog megvenni,esetleg géppel együtt!-me'az úgy jó meg az Apple is így adja géppel egyűtt baromiás összegér',oszt mégis megveszik
-de az egyben gép irodástul,kániszpöcsöstül!
-itt az 'ingyérúíítás' a :képmetsző-amit ha jól megmetszetted akár nyomtathatod ill elküdheted a barátaidnakés csatolhatod a text,rtf filédhez,mint irodai alkamazás.. !-).

MS-rendszerrel venni egy új gépet egy csak sima operációsrendszerestül+20 e (OEM)-bele vagyon kalkuláva az új hard árába.ézért,olcsóbb-amikor ennél alkalmasabb hardot vesz meg bármilyen hasonló felhasználói GUI-val
..amit fel sem kell tördelni hiszen open-surce..komplite mint az Apple-gépet../ez nem midig azt jelenti hogy semmiért nem kell fizetni !/-
.ill: ami mégolcsóbb: Op-nékül :na ez a lutri :vagy telepítem rá a 'meglévő' MS rendszert ilyenkor egyértelműen szereződést szegek...mert aki már végigolvasta ...és nem vállalati licenciális,, az mind lopta és rettegjen a BSA-tól..

vagy...hogy a topichoz méltót is szóljak valóban a 98-óta az egyik legfelhasználóbarátabb wint alkották meg..de előre,hogy az egyenlőre relatíve karcsú és fürge rendszer-a kiadás pillanatában Szőrös randa nagy ostoba monstrummá válik (mamut) és a 'juserek' messziről dobálják kövekkel...mert köztük ott tátong a lyuk ami eleve a csapda vagy egyiknek v.a másiknak..és a többiek(é.:vir killer,root killer, ilyen-olyan safer-helper sharewareként adatllópós,visszakanyarító- rendszergyártó,anyaszomorító...(szerk) sukers..stb) mint a szúnyogok 'csak segítenek'a user pénztárcáját megcsapolni,mondván Redmod-rulez: ez legalább szabványos és csak a fizetős az igazi s'mert láták hogy ez jó..(nekik)nyilván tartós lesz a tendencia
-nembeszélve a virológiai satnyaságairól :arrow: ebből egy 'másik Birodalom' profitál-
ON


pén. júl. 31, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Microsoft blacklists leaked Windows 7 OEM key
Úgy látszik mégis túl hamar törték fel, ahogy mondom. Könnyebb volt így intézkedni az MS-nek, hogy egyetlen gépet sem adtak el ezzel a kulccsal, minthogy hivatalosan meg sem jelent az op. rendszer.
Na majd meglátjuk.


pén. júl. 31, 2009 18:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A Vista SP1 telepítésével még próbált küzdeni a hasonló trükkök ellen, persze végeredményében sikertelenül. De az SP2-nek már nem volt egy szava sem erre.
Ja hogy ez kivételesen amúgy sem kumulatív pack lett. :wink:


csüt. júl. 30, 2009 10:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Gondolta az MS, hogy tök mind1, h milyen védelmet fejlesztenek, úgy is feltörik. Ezért nem dolgozott ezen, hanem csak fogta a Vistás "védelmi rendszert" és belerakta a 7-esbe :D
Válság van veze :D


csüt. júl. 30, 2009 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Feltörték a Windows 7 másolásvédelmét
Most erre mit mondjak? Hogy várható volt, vagy azt, hogy alig hiszem el, hogy a Vistánál már jól "bevált" csapdát benne hagyta az MS.
Eddig sem nagyon értettem, hogy mire fel készítenek a hackerek mindenféle 7xyz buildekhez aktivátort, amikor az legális kulcsokkal legálisan használható volt jövő márciusig. Utána meg gondolom aktivátorral sem, meg már régen lett volna újabb és végleges verzió.
Lehet hogy jó előgyakorlat volt, viszont pont az MS-nek dobta volna fel a magas labdát, hogy időben védekezzen.
Most akkor kié a magas labda? :wink:


csüt. júl. 30, 2009 8:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jahogy erre értetted.
A válasz:
Idézet:
-de ez kinek kell now

:D

A hardver éltetre keltése akkor működhet, ha az a hardver USB-n csatlakozik a géphez, akkor van rá esély. (Pl nyomtató, scanner)
De ha mondjuk valami PCI-s dolog nem akar működni (pl egy tuner vagy hangkártya), arra nem megoldás az XP mode.


kedd júl. 28, 2009 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Hannibal:
Idézet:
Ezzel nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. 64 bites Winen a 32 bites programok (nagyrésze) fut.

Há' má hogy a fenébe ne futna,de próbálj meg egy 64 bites akár Xpn-is futtatni egy 3.1-as win-t akár virtuálisan is vagy egy Amiga-Commodore 8 bitest-igen meg fogsz lepődni! !-D,és röhögni fogsz nem a szoft baja,hanem a hardver hibája:a 64-bites proci még assemblerrel sem ismeri a 8-16 bitet és ha el is indul az egyszerű text-modu progi a második harmadik sor után hanyatt-vágja magát :?


kedd júl. 28, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Na most gyuszi40 és úgy jártunk, hogy a virtual XP mód egyúttal fájlirtásba fogott önhatalmúlag. :evil: Úgyhogy csak óvatosan.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=930671#930671
Meg az egész még mindig beta stádiumban leledzik.
Annyi jó vagy plusz lenne benne talán, hogy Win7 startmenüből közvetlenül indíthatók lennének virtuális XP programok. De ennek is mintha feltétele lenne.
Meg valami régi hardver életrekeltése XP driverrel.
Otthonra meg senki ne virtuáliskodjon, hanem rakja fel egy külön partícióra.


kedd júl. 28, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az XP mode-dal az a baj, hogy iszonyatosan fel lett fújva. Nem azt mondom, hogy haszontalan, de aki akart eddig is csinált egy virtuális gépet és megvan az XP mode. Persze itt a Virtual PC keverve van egy kicsi RemoteApp-pal, de alapjában csak mediahipe...

Az, hogy a Win7-es Virtual PC-hez kell hardveres virtualizáció támogatás az engem is megleptett.
Ha van hardveres virtualizáció támogatás, az megdobja a teljesítményt, az rendben van. Servereknél, ahol egy fizikai gépen fut 5-6-sok virtuális gép, ott tényleg kell.
De otthoni felhasználás során jellemzően 1 virtuális gép fut. Igazából ott nem is a teljesítmény fontos, (az az 1-2 alkalmazás elvan magával), hanem, hogy fusson a program. Szóval ezelőtt én is értetlenül állok.
Ha tippelni kell, akkor olyasmi lehet a háttérben, hogy az új VPC a Hyper-V-nek valami butított változata. De ez tényleg csak feltételezés.

Idézet:
..miért ne lehetne pl egy 64-s rendszeren egy 32-alkalmazást akár a háttérben futtatni..nem kell ehhez mélyebben a bábásszülés előnyeit előadni...

Ezzel nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. 64 bites Winen a 32 bites programok (nagyrésze) fut.


kedd júl. 28, 2009 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:jajne: én eddig is virtualizáltam,és soha sem kérdezte meg hogy alkalmas e rá a rendszer..legfeljebb nem működött-Kívülről ne próbázza már senki még a vasamat merő jóindulatból.Egyébként ezeréves unix trükk az egész és nem is kimondottan a hardverre irányuló..most egy "újítás"MS vonalon..miért ne lehetne pl egy 64-s rendszeren egy 32-alkalmazást akár a háttérben futtatni..nem kell ehhez mélyebben a bábásszülés előnyeit előadni,hiszen tudta az előző is szoftból..a virtuális gép nem kimondottan a hardveren múlik,hanem a jól megírt szoftveren.ami természetesen le és fel is kompatibilis-ez megint egy csúnya üzlet :x -Lehet erre csúnyákat mondani:pl:miért nem futtat egy 64-s rendszerhardveresen 8-bites alkalmazást..pedig kutya kötelessége lenne pl Amiga v.C64?-holott a 32 simán lekezelte-de ez kinek kell now?.A szofton múlott!.és nincs is ilyen manapság sem..mondván:kinek kell?
Kinek kell egy "vista jellegű" progi után egy XP 3D-ben?
Igen hülyén nézek ki a fejemből hogy 64-s rendszer fut egy 'pen'ről is és virtualizáhatok mellé egy 32-t más Op-on-igaz memó bőven kell a gépbe-..de csak a mentésekhez kell a külön tár-hardver: egy 1500 HUF az 512-1M pendirve+a memó Kb10+a proci 10e-szemben a csak 60e lap +a proci és a memók :roll: -ár érték..?Marketing,de kinek?!

Más,de talán ide kívánkozik:Célhard,tapiképenyővel(cashregister)-lehet vele skypolni webkamerásan!:roll:
Kényelmes?..avagy: Moorgit noormális?-A hűtő(refigider) meg rendel mert kifogyott a söröm... -aztán jön a házhoszállító a legolcsóbb akcióssal megjelenik,hogy azon nyomban fizessek, természetesen aranyárban-amit még buliban sem tudok elkínálgatni.. :oops:


kedd júl. 28, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
kiszebra írta:
Az XP módot hogy kell beröffenteni? Egyáltalán az RC1-ben van? 64 bites


Ha virtualizáció képes procid van, akkor ms oldaláról letöltöd a szükséges telepítőcsomagot, telepíted és start menüben ott lesz.


hétf. júl. 27, 2009 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Egész jó leírások vannak a neten. Alig kell guglizni.
http://www.geeks.hu/tesztek/090514_wind ... dows_7_ben
http://www.hogyan.org/windows-7-windows-xp-mode
http://www.microsoft.com/windows/virtua ... fault.aspx

Magában az op. rendszerben, RC-ben nincs benne, hanem fájlokat kell letölteni, telepíteni. A cikkből kiderül.
Mellesleg van már kiszivárgott 7600 RTM is, hozzávaló magyar MUI langpack is.


hétf. júl. 27, 2009 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Az XP módot hogy kell beröffenteni? Egyáltalán az RC1-ben van? 64 bites


hétf. júl. 27, 2009 15:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Hannibal írta:

Ez most miért is a Wn7 topicba került?!



bocs, biztos férre kattintottam :D :oops:

Akkor a következő kérdésem a Windows XP SP3 topicba teszem fel.

Jut eszembe nem tudjátok, hogy a windows 7 teljes verzió mikor lesz letölthető torrentel?


csüt. júl. 23, 2009 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hát, ezt én sem figyeltem... :oops:


csüt. júl. 23, 2009 9:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Sziasztok
Az XP-re témát szeretnék felrakni, de a stílussal (.msstyles fájl) meggyűt a bajom. A windows-al sehogy se tudom felismertetni, ha ezt a témát rakom be, akkor a klasszikus stílust rakja be, de nekem úgy tetszene a téma, ha az új stílust rakná be. Nem tudjátok, hogy mit csináljak, hogy lássa a gép a stílust?


Ez most miért is a Wn7 topicba került?!


csüt. júl. 23, 2009 9:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Rá kell engedni egy patch-et, utána már engedi.


csüt. júl. 23, 2009 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Sziasztok
Az XP-re témát szeretnék felrakni, de a stílussal (.msstyles fájl) meggyűt a bajom. A windows-al sehogy se tudom felismertetni, ha ezt a témát rakom be, akkor a klasszikus stílust rakja be, de nekem úgy tetszene a téma, ha az új stílust rakná be. Nem tudjátok, hogy mit csináljak, hogy lássa a gép a stílust?


csüt. júl. 23, 2009 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A fix IP mellett jó DNS címet használsz?


szer. júl. 22, 2009 9:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Talán először reseteld a rutert,illetve a benne lévő HW blocadot,tanítsd meg hogy nem kell mindent blokkolnia.Erős a gyanúm,hogy a ruteren keresztül nem mehet egy torrent sem,mer a veszélyes zónában van.
Ill.nézzd meg a W7 tűzfalát mert a gond ua lehet szoftveresen,mint a hw blokádban!Valamint a vírusirtók biztonságos böngészés kiterjesztését seggberúgni,az sem enged megjeleníteni weboldalakat,mert szerinte káros a számítógépre az oldal amit csak nézegetsz-holott ha le is töltesz onnan máris igaza lehet!


kedd júl. 21, 2009 22:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
vackor írta:
Pontosítsunk! Mit értesz "a router jele" illetve "a routerből jövő jel" alatt, illetve mi a különbség? Melyik portra csatlakozol?

Milyen előfizetésed van? Milyen eszközzel csatlakozol? A géped beállítása fix IP vagy dinamikus?


a router jele a UTP lan kábel nálam

fibernetes vagyok, a kapcsolattal elvileg nincs baj, mert ha kihagyom a routert és egy xp-s laptopba dugom, akkor oké a net.

Elvileg fix ip-s vagyok.Edimax vezetékes router.

Eddig frankón működött minden 2 win7-es gépen, most meg pár alapoldalon kívül(index, kuruc.info, portfólio) nem hoz be semmit.


van ötleted?


kedd júl. 21, 2009 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Pontosítsunk! Mit értesz "a router jele" illetve "a routerből jövő jel" alatt, illetve mi a különbség? Melyik portra csatlakozol?

Milyen előfizetésed van? Milyen eszközzel csatlakozol? A géped beállítása fix IP vagy dinamikus?


kedd júl. 21, 2009 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Hi,

A windows 7 miért nem ismeri fel a hálózatot, ha a router jelét kapja meg közvetlenül, nem pedig a routerből jövő jelet?

Valami beállítási gond lehet?!

A Routeren keresztül jövő Lan-t ha a gépbe dugom egy csomó weboldal nem jön be keresési hibára hivatkozva.

Ez router hiba lehet?!


kedd júl. 21, 2009 14:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség