Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:53



Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Port kérdések - tűzfal beállítás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Port kérdések - tűzfal beállítás
Úgy értettem, berakom a másik routert a végpontra és megpróbálom kívülről elérni egy telekomos, vagy egy másik upc-s netről. Így lehetne tesztelni, mert ezekről nem megy. Majd legfeljebb ráizzítok valakit telefonon, hogy tesztelje, amikor a csere routert berakom. Én egyszer jártam így, az e-maileimet nem tudtam lehívni egy szolgáltatótól, de csak a pop3 protokoll nem ment. A webmail ment, de az másik ip-n is volt. Kiderült, hogy egy romániai csomópont nem engedte tovább a kérést, de az a pinggel, traceroute-tal ki is derült szépen. Írtam nekik, megcsinálták. A szolgáltatói blokkolás ellen meg az szól, hogy akkor szerintem sehonnan se menne. Pl. most itthon a telekomos wifimről nem látom a kamerákat, csak karikázik, hogy tölt. Lejövök wifiről, fel a telenoros mobilnetre, és megy. Érthetetlen.


csüt. ápr. 05, 2018 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Port kérdések - tűzfal beállítás
Ha UPC-s szolgáltatással akarod használni, akkor ne a Telekomost teszteld.

Egyébként simán lehet szolgáltatói hiba, vagy szándékos blokkolás. Régebben nekem is volt UPC-s előfizetésem, és ugyanígy nem működött a VNC és a webszerver sem. Létrejött a kapcsolat, majd egy minimális adatátvitel után megszakadt.


csüt. ápr. 05, 2018 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Port kérdések - tűzfal beállítás
Az lesz, csak nehéz odavinni egy telekomos internetet tesztelni, ott mindenkinek vodás van, arról meg működik.
Van egy sima http elérés, internet explorerből megy, asszem az sima tcp-t használ. Azért csak abból, mert a kiegészítő csak az alatt megy. A média port nem tudom, mit használ, az a saját kliensprogramjával megy, meg a mobiltelefonos appok is azt használják. De ahonnan nem megy, onnan egyik elérési mód sem megy. Ahonnan meg megy, onnan minden megy, kliens is, webes is.


csüt. ápr. 05, 2018 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Port kérdések - tűzfal beállítás
Ha van rá lehetőséged, kérj kölcsön egy másmilyen típusú routert, és azzal is próbáld meg. Ha úgy megy, akkor tényleg a router lehet a ludas.

Ha nem megy, akkor további tesztek kellenek (tracert, iperf, stb.). Milyen protokollt használ a kamerarendszer?


csüt. ápr. 05, 2018 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Port kérdések - tűzfal beállítás
Adott egy UPC fix ip című net elérés. Az Asus RT-N18U router elérhető távolról is, ill. van a router mögött két kamerarendszer. Web és média portok nyitva vannak. A jelenség: A kamerák és a router kívülről Telekomos és más UPC vezetékes internet végpontról nem elérhetők. A lekérés párszáz bájtnál megszakad, időtúllépéssel leáll, de pingre innen is válaszol, traceroute is lefut. Vodafone-os és Telenor mobilinternetről viszont elérhetők a kamerák és a router is. Megpróbáltam router nélkül a laptopomon egy www szervert elérni, az ment mindenhonnan. Ha a router backup, vodafone usb stickes netjére átállok, akkor is elérhetők a kamerák mindenhonnan. A UPC segítségét kértem, ők is vizsgálták, de nem találtak maguknál hibát. A router a legfrissebb firmware-re van frissítve, a UPC javaslatára gyári resetet is csináltam rajta. Sejtésük szerint a router lehet a ludas, a tűzfala blokkolhat bizonyos IP-k felől érkező kéréseket. Szerintetek mit tudok még a routeren állítani? DMZ-t is próbáltam, úgy se ment. Meg ha a routernek bekapcsolom a wan admin elérését, az automatikusan bekonfigurálja a tűzfalát az átjárásra. Szóval én inkább a UPC-re, vagy valamelyik közbenső állomásra gyanakodok.


csüt. ápr. 05, 2018 7:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Outpost Firewall Pro 7.0

Nem találtam ilyen topikot, ide irom le a tapasztalatom:

A 6.7-ről való Upgrade után a Mozilla Firefox-ot nem lehetett elmenteni a MozBackup-pal.
Kiderült néhány óra tökölődés után, hogy beépült egy új modul a tűzfal programba, az akadályozta. Ezt írtam fel magamnak a program mellé:

Egyes programokat (bizonyos fájljaikat) kiemelten véd az új verzió (Internet Explorer, Maxthon, Firefox, Outlook Express, Total Commander). Ez lehetelenné teszi még az ezekből történő másolást is (pl. MozBackup használata).
A védelem felszabadítása: Program ablak > Settings > Proactive Protection > System Application Guard > Application Guard > Settings > a program neve > Protected helyett Unprotected > OK > Apply vagy OK. Ha kész a művelet, ugyanezen az úton visszaállítható.
Ha szükséges, egyéb programok is hozzáadhatók ehhez a védelemhez.


szer. máj. 26, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
grc.com:94-21-212-135.pool.digikabel.hu97-21-212-128.pool.digikabel.hu,94.79.142.207.digikabel.hu :roll:
wigwam:97-212-21-113.pool.digikabel.hu? :shock:
..a szolgátatóm ilyen sűrűn nem vált


pén. feb. 26, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... választani lehet, hogy mit akarunk ellenőrizni.

Még most sem értem, hogy lett három IP címe nacorvus-nak.
Nekem sosem volt a GRC-vel gondom, bár routerem sincs.
De azt nehezen tudom elhinni, hogy egy routert nem tud ellenőrizni, akárhogy van beállítva. Bár minden lehet. :shock:


csüt. feb. 25, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Most nem tudom, ki mire gondol konkrétan.
A GRC ShieldsUp! bevezető oldalán előbb van egy figyelmeztetés, ahol megadja a saját IP cím tartományát, ahonnan csomagokkal bombázza a gépünket.
Ezt azért írja, hogy ne essen kétségbe, aki majd a tűzfal logját csekkolja később.
Alatta meg kiírja azt a gépnevet amit az ISP rendelt az én külső WAN-os IP címemhez. (reverse DNS)
Mindkettőt helyesen adja meg, és nem látok mást vagy többet. Nekem egy IP címem van, a GRC meg egy IP cím tartományból támad.
A Proceed után meg választani lehet, hogy mit akarunk ellenőrizni.


csüt. feb. 25, 2010 18:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Magát a ruter amúgy klónozott ip címét is hibásan látja.(hármat is lát!-de abból egy sem az igazi :shock: ) ...

Az első oldalon van némi tájékoztató. Nem értem 100%-ig (a hálózati dolgokban sosem voltam otthon), de talán van magyrázat. :shock:


csüt. feb. 25, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
nacorvus írta:
..amúgy elmondhatnám a tesztről,hogy nem igazán kóser!
Magát a ruter amúgy klónozott ip címét is hibásan látja.(hármat is lát!-de abból egy sem az igazi :shock: )ezekután nyilvánvalóan minden port "Stealth"-láthatatlan,rejtett :? -az ősi magyar és a miénk(wigwam) az legalább az igazi ruteres ip-t irja ki.


Aha, akkor nézem a wigwam-ot. Mindenesetre azért írtam stell-nek, aztán meglátjuk...


szer. feb. 24, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
..amúgy elmondhatnám a tesztről,hogy nem igazán kóser!
Magát a ruter amúgy klónozott ip címét is hibásan látja.(hármat is lát!-de abból egy sem az igazi :shock: )ezekután nyilvánvalóan minden port "Stealth"-láthatatlan,rejtett :? -az ősi magyar és a miénk(wigwam) az legalább az igazi ruteres ip-t irja ki.


szer. feb. 24, 2010 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Port lezárása
Laci_L írta:
Coulthard írta:
... Megcsináltam, továbbra is nyitottak a portok, meg még az 554-est is megtalálta.

Viszont sajnos angolból nem vagyok annyira ász, hogy megtudtam volna, hogy hogyan is zárhatnám őket...

Miután maga a program korrekt (lásd TargeT hsz-ét), marad a géphiba. Szerintem keresd stell-t, mert lehet, hogy fertőzés lesz. És addig ne nagyon barangolj a Neten, mert megszophatod (mégjobban). :shock:


Ok, köszi!


szer. feb. 24, 2010 21:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Port lezárása
Coulthard írta:
... Megcsináltam, továbbra is nyitottak a portok, meg még az 554-est is megtalálta.

Viszont sajnos angolból nem vagyok annyira ász, hogy megtudtam volna, hogy hogyan is zárhatnám őket...

Miután maga a program korrekt (lásd TargeT hsz-ét), marad a géphiba. Szerintem keresd stell-t, mert lehet, hogy fertőzés lesz. És addig ne nagyon barangolj a Neten, mert megszophatod (mégjobban). :shock:


szer. feb. 24, 2010 21:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Port lezárása
Laci_L írta:
Coulthard írta:
Helló!

Azt szeretném megtudni, hogy ha port tesztelésnél (wigwam.sztaki) a teszt két portot nyitva talált (135 és 445), akkor a Comodo firewall-ban hol tudnám ezeket letiltani, hogy ne legyenek nyitva? :roll:

Ne avval nézd, hanem a GRC-vel: https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2
majd > Proceed > a felugró ablakban Folytatás (bejelez a tűzfal, hogy betörést észlel) > All Service Ports

Itt látod, hogy mi a lyukas. Ha jó, minden kocka zöld, az eredmény TrueStealth Analysis Passed.

Ha nem ilyen, a tanácsok alul olvashatók. A Port kockáira kattintva új oldalon külön magyarázat van.

Ha meg végképp nem megy, cseréld le: pl. Outpost. Az biztos, hogy jó.


Megcsináltam, továbbra is nyitottak a portok, meg még az 554-est is megtalálta.

Viszont sajnos angolból nem vagyok annyira ász, hogy megtudtam volna, hogy hogyan is zárhatnám őket...


szer. feb. 24, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na most az Outpost tényleg igen jó, de a Comodo a Matousec tesztek szerint meg még jobb, 100 %-os. :wink:
Egyébként a mai tűzfalprogramoknál már rég nem az a kérdés, hogy egy port nyitott vagy rejtett.
Nálam pl. nincs külön tűzfal telepítve, csak a Win7 beépített, és még az se piszkáltam, és mégis minden port stealth a Wigwam szerint.
Igaz router mögött is vagyok.


szer. feb. 24, 2010 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Port lezárása
Coulthard írta:
Helló!

Azt szeretném megtudni, hogy ha port tesztelésnél (wigwam.sztaki) a teszt két portot nyitva talált (135 és 445), akkor a Comodo firewall-ban hol tudnám ezeket letiltani, hogy ne legyenek nyitva? :roll:

Ne avval nézd, hanem a GRC-vel: https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2
majd > Proceed > a felugró ablakban Folytatás (bejelez a tűzfal, hogy betörést észlel) > All Service Ports

Itt látod, hogy mi a lyukas. Ha jó, minden kocka zöld, az eredmény TrueStealth Analysis Passed.

Ha nem ilyen, a tanácsok alul olvashatók. A Port kockáira kattintva új oldalon külön magyarázat van.

Ha meg végképp nem megy, cseréld le: pl. Outpost. Az biztos, hogy jó.


szer. feb. 24, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Port lezárása
Helló!

Azt szeretném megtudni, hogy ha port tesztelésnél (wigwam.sztaki) a teszt két portot nyitva talált (135 és 445), akkor a Comodo firewall-ban hol tudnám ezeket letiltani, hogy ne legyenek nyitva? :roll:


szer. feb. 24, 2010 16:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Köszönöm a választ nbela!
Mivel tudom a torrentklienst ezért tiltottam egy honlapot és portokat a 50000-65xyz-ig. Pillanatnyilag megoldódott a sávszélesség problémám.


hétf. dec. 21, 2009 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
Segítséget szeretnék kérni utorrent tiltás ügyében.
nemtudom mit adjak meg portnak vagy még minek, amit tiltani kellene.
A torrent tetszőlegesen választott portot használhat. ezért ilyen egyszerűen nem tudod tiltani. A szolgáltatók aranyáron vásárolnak olyan intelligens hálózati forgalomszűrőket, amelyek az adatcsomagok elemzésével próbálják felismerni és korlátozni a torrent forgalmat.

Ki lehet találni tiltásokat, szabályokat, de mindegyiket ügyesen meg is lehet kerülni. Például a következőket teheted:
1. Letiltod a legnépszerűbb torrent és torrent kereső oldalakat valamint a webes torrent letöltőket. (A routered menüjében: Website Blocking by URL Address).
2. Letiltod a torrent kifejezéseket tartalmazó címeket (Website Blocking by Keyword). Így például nem tud közvetlen módon *.torrent fájlokat letölteni.

A legtutibb megoldás, ha a tűzfal szabályokban letiltasz minden portot a lan->wan irányban, és csak a http, https, ftp, pop3 és smtp portokat engedélyezed. Igaz ezzel sok egyéb egyedi szolgáltatást is letiltasz. De majd mennek hozzád könyörögni, hogy például az ilyen-olyan főiskolai adminisztrációs program a 8081 portot használja... ezeket meg majd kérésre egyenként engedélyezgeted.


szomb. dec. 19, 2009 0:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok,


Segítséget szeretnék kérni utorrent tiltás ügyében.
Adott egy WRT54GL router, amin többen fel vannak jeletkezve mind LAN mind WLAN-on.
WAN hozzáférés korlátozást adtam meg egy csoport MAC címnek és pár IP-nek. De nemtudom mit adjak meg portnak vagy még minek, amit tiltani kellene.
Ebben segitsetek kérlek!

Üdv
energo


pén. dec. 18, 2009 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
Notebook? Típusa? Oprendszer?
zongorista írta:
asus leptopról van szó
Eddig is tudtuk, hogy Asus. De az nem a típusa, hanem a gyártója. Az Asus nagyon sokféle típust gyárt. Meg kell fordítani a gépet, az adattábláján van a pontos típusa...


vas. nov. 29, 2009 10:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
asus leptopról van szó


vas. nov. 29, 2009 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Notebook? Típusa? Oprendszer?

szerk:elklikkeltem az eredetit, de valami ilyesmi volt


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nbela vas. nov. 29, 2009 10:19-kor.



szomb. nov. 28, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
itt gyári beépített wieress ről van szó
elkeveredett


szomb. nov. 28, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zongorista írta:
everestet hogy megnizem milyen sorszámú meg hogy milyen fajta de csk ennyit látok róla
Asus usb wireless network adapter
Akkor most van neked egy "Asus usb wireless network adapter"-ed. Drivered miért nincs hozzá? A dobozban annak is kellett volna lenni! És miért kell ehhez Everest? Kihúzod a gép usb csatlakozójából, kézbeveszed, megforgatod és leolvasod a típusát. Utána a http://www.asus.com lapon beírod a keresőbe a típust és letöltöd az oprendszerhez illő drivert.
Például: WL-167g vagy WL-169gE


szomb. nov. 28, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok egy kérdésem lenne ez mondjuk egy kicsit más dolog vezeték nélküli hálózatot használunk szeretnék letölteni egy friss telepítőt vagy is drivert a wiereshez na most letöltöttem a az everestet hogy megnizem milyen sorszámú meg hogy milyen fajta de csk ennyit látok róla
Asus usb wireless network adapter
hogy találhatnék hozzá vagy ez meg egyezik a hálozati kártya sorszámával vagy hogy van?


szomb. nov. 28, 2009 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
tuti nem de most már mindegy azért köszi ezt is már legalább tudom


csüt. nov. 26, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
zongorista írta:
Sziasztok az msn módszer nem igen vált be nagyon sokáig töltött kb 20perc azt meguntan és lenyomtam. team módszer bevált valamilyen szinten csak annyi gond van hogy elindítom presentation módban be is lép az elején ki írja nagy betükkel hogy aktív monitor de még mindig a saját asztalom van előttem és egyátalán nem látom a tesóm fáljait vagy meghajtóját vagy háterét de viszont ahogy mozgatom az egeret úgy mozog az ő háterén az egér mi lehet vele?


Nálam általában néhány másodperc (max fél perc ha véletlen torrent aktív maradt valamelyik oldalon) alatt felépül a kapcsolat neten keresztül. Tűzfal esetleg nem fogta meg?


kedd nov. 24, 2009 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget most már jó minden


kedd nov. 24, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zongorista írta:
team módszer bevált valamilyen szinten csak annyi gond van hogy elindítom presentation módban
presentation=bemutató mód. Ilyenkor a saját asztalod mutatod a nővérednek. Neked most nem az kell! Alapértelmezetten a legfelső, a Remote support van bepipálva, azt kell használnod.


kedd nov. 24, 2009 21:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok az msn módszer nem igen vált be nagyon sokáig töltött kb 20perc azt meguntan és lenyomtam. team módszer bevált valamilyen szinten csak annyi gond van hogy elindítom presentation módban be is lép az elején ki írja nagy betükkel hogy aktív monitor de még mindig a saját asztalom van előttem és egyátalán nem látom a tesóm fáljait vagy meghajtóját vagy háterét de viszont ahogy mozgatom az egeret úgy mozog az ő háterén az egér mi lehet vele?


kedd nov. 24, 2009 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zongorista írta:
Na most egy olyan kérdésem van hogy akár hányszor belépek ebbe a programba azt látom hogy mindig megváltozik a password hogy lehetne fix-é tenni?
A nővéred gépén fut a Host, jobbra lent egy ikonban. Jobb klikk, Options, és a General fülön ott a Pass. A saját gépeden is kiír egy kódot és egy változó jelszót, de azzal nem kell foglalkozni, mert az arra lenne, hogy a Te gépedet elérjék.
Idézet:
Amúgy van nekem vnc server free edition 4.1.2 de nem igen jutottam vele semmire tőbb mint valószínű mert nem értek hozzá.
VNC-t is szoktak használni, de annak bonyolultabb a beállítása. Fix ip, port átirányítás, dinamikus ip....


kedd nov. 24, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az angol szöveg a következő:
Kérlek zárd be a team viewer-t mielőtt installálsz. Ha a team viewer automatikusan indul, akkor jobb gomb a team viewer ikonkra a tálcán és válaszd az Exit team viewer-t.

Ha csak ilyen programtelepítésre kell, akkor még egy megoldás: ha mindketten használtok MSN-t, akkor tesód gépén sajátgép jobb gomb-->tulajdonságok-->Távoli használat fül-->Az első checkboxban legyen pipa. Ezzel engedélyezed a Távsegítséget.
Ezután ha tesódnak telepíteni kell, akkor megnyit egy MSN ablakot (mintha beszélgetni akarnátok), Műveletek-->Távsegítség kérése.
Nálad jön egy félkérés, azt elfogadod és csatlakozol ezzel tesód gépéhez. Azután pedig, hogy csatlakozott rákattintasz a Távvezérlés kérése gombra. Tesódnál feljön egy ablak, arra igent nyom és dolgozhatsz a gépén.
Leírva kicsit talán hosszú, de a gyakorlatban egyszerű és működik :)


kedd nov. 24, 2009 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zongorista írta:
letőltőttem mind két programot az elsőt föl is telepítettem de másodikra azt írja hogy Please close team viewer befor isntaling.if teamviewer starta automatically...
Ha visszaolvasod, akkor az elsőt (TeamViewer_Host_Setup.exe) csak a nővéred gépére kell feltenni. Kiír egy 9 karakteres kódot és beállítasz egy jelszót. Szolgáltatásként fut, minden bekapcsoláskor indul. Ezt a saját gépdről vedd le.

A sajátodra a TeamViewer_Setup.exe-t telepítsd fel. Ennek adod meg a fenti kódokat és kapcsolódni fog a nővéred gépéhez.


kedd nov. 24, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Bocs a buta kérdésekért elolvastam hogy a másik gép id kell be írni csak nem tudom melyik módban kell elínditani a kapcsolódást végül is nekem azért kellene belépnem a nővérem gépébe mert kicsit butuska a gép hez és olyoan dolgokra kellene a használat hogy pl:pog telepítés vagy valamilyen beállítás megváltoztatása ilyesmi.Na most egy olyan kérdésem van hogy akár hányszor belépek ebbe a programba azt látom hogy mindig megváltozik a password hogy lehetne fix-é tenni? Amúgy van nekem vnc server free edition 4.1.2 de nem igen jutottam vele semmire tőbb mint valószínű mert nem értek hozzá.


kedd nov. 24, 2009 17:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok letőltőttem mind két programot az elsőt föl is telepítettem
de másodikra azt írja hogy
Please close team viewer befor isntaling.if teamviewer starta automatically
with windows right-click on the teamviewer icon in the notification area(system tray)and choose exit team viewer.
Nem igazán tudok angolul valamit értek belőle de nem teljes hogy mi ez.
Segítség kéne a progihoz ugye az első progit feltelepítettem el is indult
telepítéskor lehetett volna valami kódot beállítani de hagytam mindent úgy ahogy volt nexteeltem végig na szóval elindult a program

Van egy ilyen ablak hogy wait for session ez alatt van ilyen hogy id azonosító és password szóval kód van egy másik ablak ami neve create session itt is van id itt nincs szám
alatta meg van egy olyan oszlop
Remote support
presentation
File transfer
vpn
Gondolom a máik gépre is fel kell telepíteni ezt a progit?


kedd nov. 24, 2009 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Igen, a céges szerveren mindkettő rajta van. A Logmein az atombiztos kapcsolat, a Teamviewer pedig gyorsabb és kényelmesebb. A bejelentkezés a Logmein esetében: weblap, email cím, jelszó, kiválasztás, jelszó, kiválasztás... Teamviewer esetén pedig 3 gyors klikk és már bent is vagyok. Esetenként ( szerencsére ritkán) a Teamviewer leakad és nem kapcsolódik a nethez. Ilyenkor Logmein belépek és újraindítom a Teamviewert. Tehát ha az üzembiztos, titkos kapcsolat a fontos akkor Logmein, ha a gyors kapcsolódás a fontos akkor Teamviewer.


kedd nov. 24, 2009 7:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha már alternatív megoldásnál tartunk, akkor szerintem a LogMeIn-t is érdemes megemlíteni. :wink:


kedd nov. 24, 2009 1:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zongorista írta:
Sziasztok egy olyan problémám van hogy távoli asztal kapcsolatot szeretnék létre hozni de nem sikerül.Egy smc rooteren keresztűl kapcsolodik az internetre az a gép amit elszeretnék érni
Fix ip kell a gépnek, portot átirányítani a routeren, meg kell tudnod a router ip címét, vagy regisztrálni egy dyndns accountot... szóval meg lehet oldani, de macerás. A távoli asztalt inkább csak helyi hálón belül szokták használni. Interneten inkább vnc programokat. Szerintem legtutibb most a teamviewer. Nem kell semmi port átirányítás, mert a célgép maga kapcsolódik a netre.

Az elérni kívánt gépen telepíted ezt a programot:
http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Host_Setup.exe
Megjegyzed a 9 jegyű kódot és beállítasz egy jelszót.
A távoli elérést ezzel a progival indítod:
http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup.exe
Beírod a kódot, a jelszót és kész a kapcsolat...


hétf. nov. 23, 2009 22:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
3389-s portot kell forwadolni a routeredben. A menüben olyat keress, hogy portforwad vagy virtual server.


hétf. nov. 23, 2009 22:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2008 12:10
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok egy olyan problémám van hogy távoli asztal kapcsolatot szeretnék létre hozni de nem sikerül.Egy smc rooteren keresztűl kapcsolodik az internetre az a gép amit elszeretnék érni de sima kapcsolódással nem sikerül ahogy olvastam nem is fog míg be nem állítom a rootert anit ugye nem tudom hogy hogy kell és hol melyik menübe meg ilyesmi.A gépben már engedélyeztem amit kell.hogyan tovább?


hétf. nov. 23, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
PortForward.com


vas. feb. 15, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vagy:
uTorrent, beállítások, kapcsolat, upnp bepipál, a routerben szintén.
Teszt: uTorrent, menüsorból sebesség kalauz, Port-átirányítás tesztelése.

Vagy:
uTorrent, beállítások, kapcsolat, bejövő port számát megjegyezni
a gépen fix ip címet beállítani
routerben virtual server vagy portforwarding menüpontot megkeresni és a fenti port átirányítását beállítani a fix alhálózati ip címre

Feltétel:
A szolgáltatódtól publikus ip címet kell kapnod. Router statusban megnézed a wan oldali ip címet. Ennek egyeznie kell az http://azenipcimem.hu/ lapon megjelenővel. Ha a wan oldali cím 10, 172 vagy 192-vel kezdődik akkor bukta.

Router beállítás:
Ha nem megy, akkor add meg a pontos típusát a routernek.


vas. feb. 15, 2009 12:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 7:38
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
uTorrentet használok viszont a feltőltés nem az iagzi valami portot magyaráz, hogy nyissak.
A routerem Edimax hol állítsam be?


vas. feb. 15, 2009 12:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy nem maga a uTorrent.exe végzi a hálózati kommunikációt, hanem egy másik része, aminek más a neve? ...

Ez a program talán a legegyszerűbb telepítve. A programkönyvtárban csak egy fájl van, a uTorrent.exe. És még a C:\Documents and Settings\xxxx\Application Data\uTorrent -ben némi dat fájl. :shock:


szer. dec. 31, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy nem maga a uTorrent.exe végzi a hálózati kommunikációt, hanem egy másik része, aminek más a neve?
Vagy a Windows egy DLL-je végzi el neki, akkor lehet megint nem a saját nevén látszódik a forgalom?

De biztos hülyeség amit írtam, mert ha így volna, akkor miért a saját nevén vetette fel magát?


szer. dec. 31, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sikerült kibogozni, most már jó...
Ha az alábbi lapon meg van adva, hogy pontosan melyik program számára engedélyezett (alapból így hozta létre magának), akkor nem működik. De ha beállítom, hogy bármelyik program számára engedélyezve van, akkor onnantól oké.

Kép

Gyanakodni kezdtem, hogy esetleg több uTorrent.exe is lehet a gépen (pl. a VirtualStore-ban), de nem találtam több példányt.


kedd dec. 30, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ott is néztem, mert a hagyományos beállításoknál nem látszanak a részletek. De szerintem így működnie kellene.

Kép

Kép

Kép

Beírtam a ténylegesen használt portszámokat, de attól nem változott.


kedd dec. 30, 2008 21:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igazából én soha nem használtam a win tűzfalat. Amit segítségként mondanék, hogy hol próbáltad állítgatni?
Felügyeleti eszközök között van olyan, hogy Fokozott biztonságú Windows Tűzfal, ha nem itt próbáltad, akkor érdemes benézned ide.


kedd dec. 30, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség