Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:08



Hozzászólás a témához  [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Következő
Tesla tekercs építés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 12, 2008 19:46
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Tesla tekercs építés
Az "apró" Drsstc-m (audio mod)

http://blip.tv/file/4521088
http://blip.tv/file/4521068


kedd jan. 04, 2011 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Tesla tekercs építés
Kakaroto írta:
szia

Én most kezdek bele egy tekercs építésébe de kisebb gondokkal küzdök ha még jársz a forumra kérlek jelezd.
Előre is köszönöm.


Ki?
Addigi is egy jó kis DRSSTC: http://www.youtube.com/watch?v=E460hbpVMi8


szomb. nov. 13, 2010 16:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 14:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Tesla tekercs építés
szia

Én most kezdek bele egy tekercs építésébe de kisebb gondokkal küzdök ha még jársz a forumra kérlek jelezd.
Előre is köszönöm.


hétf. nov. 08, 2010 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Tesla tekercs építés
Hi!
Egy érdekes felhasználási mód!
http://www.youtube.com/watch?v=LVDmjnCQ1g4


hétf. máj. 31, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Ez kimaradt:
Idézet:
A töltőreaktor jól megépítve ugyanakkora feszültségrúgást produkál, mint amekkora a tápfesz csúcsban. Azaz több tíz kV-ot. Tehát egy rendesen szigetelt ballasztra van szükség. Egyébként mekkorát számoltál?

max 20H, vagy olajban lenne, vagy műgyantával lenne szigetelve, menetek a vasmagtól való távolság figyelembevételével, kivezetés pedig szigetelt vezetékekkel lenne megoldva.

Soronként is szigetelni kellene.


kedd ápr. 13, 2010 23:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ez kimaradt:
Idézet:
A töltőreaktor jól megépítve ugyanakkora feszültségrúgást produkál, mint amekkora a tápfesz csúcsban. Azaz több tíz kV-ot. Tehát egy rendesen szigetelt ballasztra van szükség. Egyébként mekkorát számoltál?

max 20H, vagy olajban lenne, vagy műgyantával lenne szigetelve, menetek a vasmagtól való távolság figyelembevételével, kivezetés pedig szigetelt vezetékekkel lenne megoldva.


vas. ápr. 11, 2010 23:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Idézet:
Az, hogy a levegő milyen sebességgel mozog, nem befolyásolja az átütési szilárdságot. Ugyanúgy át fog ütni, folyamatosan szikrázni fog, sőt ívelni fog, ami mindig újra fog gyulladni, hiába szívod.


Az átütési távolság betartása mellett gondoltam...

Idézet:
Hát ezt nem tudom, majd kiderül.

Lehet hogy elviszem tesztelni 120KV-ra.

Idézet:
Reaktor a trafó előtt? Annak ott mi haszna lenne?

Röviden: A szikraköz záródásakor a trafót (mivel kicsi az induktivitása, nem söntölt, a névleges áram többszöröse is átfolyhat rajta) kisfesz oldalon tekinthetjük rövidzárnak, a lényeg hogy mind2 oldalon akkor következzen be "rövidzár" amikor a feszültség a maximumon van, tehát mind2 oldalon szinkronban kell megtörténnie. A fojtón indukálódott feszültség "tüske" az előbb említett okok miatt a nagyfesz oldalon is megjelenik.
Teszteltem is orosz MOT+fojtóval, szinkron szikraközzel 100BPS, szkópon sajnos nem tudtam megnézni, de kis szórakozgatás után, MOT-on 350V-ot mértem, a szikraköz hangosabb és fényesebb is lett.

Idézet:
Modulálható DC teslát.

Akkor zenélni is fog, kíváncsi leszek... :P


vas. ápr. 11, 2010 22:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem megoldható, az álló elektródákat 20KPa-al szívnám, hogy véletlenül sem üssön át az ionizáció miatt, amúgy valóban macerás...

Az, hogy a levegő milyen sebességgel mozog, nem befolyásolja az átütési szilárdságot. Ugyanúgy át fog ütni, folyamatosan szikrázni fog, sőt ívelni fog, ami mindig újra fog gyulladni, hiába szívod.

Idézet:
A kondi a 120nF-os nagy kondi lenne szerintem kibírná...

Hát ezt nem tudom, majd kiderül.


Idézet:
Lenne még 1 költséghatékony és jó hatásfokú megoldás:
Lényegében szinkron töltő-reaktoros, így egyenirányítás nélkül vonali 2F lenne használva, kivehető teljesítmény ~60KW:
1.: Reaktor a trafó előtt van,(jó nagy ballaszt)
-probléma: zegzug tekercselés miatt nem elég 2 fázist bekötni, meg eleve fázisproblémák vannak.

Reaktor a trafó előtt? Annak ott mi haszna lenne?


Idézet:
A lényeg hogy a reaktort könnyű megcsinálni,

A töltőreaktor jól megépítve ugyanakkora feszültségrúgást produkál, mint amekkora a tápfesz csúcsban. Azaz több tíz kV-ot. Tehát egy rendesen szigetelt ballasztra van szükség. Egyébként mekkorát számoltál?
Idézet:
Ukondi=21000x1,41x1,25-1,5=37-44KV Ez már barátságosabb...

*2

Idézet:
Milyen konstrukció lesz?

Modulálható DC teslát.


vas. ápr. 11, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Idézet:
Namost te milyen felépítésben akarod használni? Mert a charging reaktoros módhoz veszett sok számítás kell, teljesen más tészta, mint egy DCTC. Ha jól emlékszem a számolásaimra, akkor gyakorlatilag néhány kW felett nagyon bonyolulttá válik a c.r.-os tekercshez a szikraköz sebességének megvalósítása, és maga a charging choke. http://www.richieburnett.co.uk/dcreschg.html


Az oldal alapján számoltam, nekem nem jött ki nagyon magas BPS, az alacsony rezonanciafreki és a magasabb fesz miatt.

Idézet:
Sehogy, sima forgó, vagy statikus szikraközzel ez nem működik. 60kV az átüt 10 centit, gyakorlatilag akkora forgótárcsa kéne, mint egy kamionkerék, aminek ráadásul marha gyorsan kellene forognia.


Szerintem megoldható, az álló elektródákat 20KPa-al szívnám, hogy véletlenül sem üssön át az ionizáció miatt, amúgy valóban macerás...

A kondi a 120nF-os nagy kondi lenne szerintem kibírná...

Idézet:
Az ebayos 150ns-os diódák elég jók, de 4 darab nem elég

Ebből nem 4 kéne hanem 6x4 :D !


Idézet:
Na akkor azt a helyet inkább hanyagold, nem tudom, mekkora lehet csúcsfeszültség, de 1,5MV körül mozoghat, és ez rossz esetben hozzáadódik az egyik fázis-csúcsfeszültséghez, ami 400kV-os vezeték esetén 330kV, tehát nem sokkal kisebb, akkor az sem kell, hogy elérje a korona.

Szépen begyújtaná az ívet, a szekunderből meg csak hamu marad...
Engem meg vinne az ÉDÁSZ-kommandó a sittre. :roll:

Lenne még 1 költséghatékony és jó hatásfokú megoldás:
Lényegében szinkron töltő-reaktoros, így egyenirányítás nélkül vonali 2F lenne használva, kivehető teljesítmény ~60KW:
1.: Reaktor a trafó előtt van,(jó nagy ballaszt)
-probléma: zegzug tekercselés miatt nem elég 2 fázist bekötni, meg eleve fázisproblémák vannak.

2.: Reaktor a magasfesz oldalon szikraköz előtt
-probléma: a kondi kapacitív terhelést jelent...

3.: ua. mint az előző, de a reaktor után 4utas egyenirányítás van, tehát DCTC, itt viszont illeszteni kell a kondit 100BPS-re a maximális kihasználáshoz.
A lényeg hogy a reaktort könnyű megcsinálni, váltóáramon nem telítődik, nem kell légrés, az indukálódó +fesz. ami kb. 25-50%-a csúcsfeszűltségnek, hozzáadódik a kondi feszűltségéhez.
Uvonali=21KV(agregátorral fel lehet menni magasabb frekvenciáig/feszültségig ha kell a trafó kibírja)
Ukondi=21000x1,41x1,25-1,5=37-44KV Ez már barátságosabb...
100 BPS-el2x akkora kondi kéne mint amilyen van
(Ez csak egy vázlat, más dolgokat is figyelembe kell venni...)




Idézet:
Mi is dolgozunk majd lassan egy 50 vagy 100kW-os teslán, majd egymással kell összehozni őket.


Milyen konstrukció lesz?


vas. ápr. 11, 2010 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Azt hiszem nyárra majdnem mindenhez be tudom szerezni az alkatrészeket :o :
-szikraköz->Wolfram
-ballaszt->50KW trafó vasmag(+ kisfesz tekercsek)
-charging c.->vasmag
-egyenirányítás->diódák
-vezérlés->teljesítmény-mágnes-kapcsolók, relék, kondik, kábelek, teljesítménymérő+áramváltók, túlfesz levezetők...
-toroid(3,5-4m)->styrofoam, háló, fa keret...
-aggregát->(?)


Namost te milyen felépítésben akarod használni? Mert a charging reaktoros módhoz veszett sok számítás kell, teljesen más tészta, mint egy DCTC. Ha jól emlékszem a számolásaimra, akkor gyakorlatilag néhány kW felett nagyon bonyolulttá válik a c.r.-os tekercshez a szikraköz sebességének megvalósítása, és maga a charging choke. http://www.richieburnett.co.uk/dcreschg.html

Idézet:
-Pl hogyan fog viselkedni a szikraköz kb. 60KV DC-n?

Sehogy, sima forgó, vagy statikus szikraközzel ez nem működik. 60kV az átüt 10 centit, gyakorlatilag akkora forgótárcsa kéne, mint egy kamionkerék, aminek ráadásul marha gyorsan kellene forognia.
Valamilyen módon redukálnod kell a feszültséget, mert ez nagyon magas. A legnagyobb, amit láttam, az 30kV-al üzemelt, de ennél csak kisebbet látni. Nem megoldhatatlan 60kV-al sem, de borzasztóan maceráns, és veszélyes.
Idézet:
-A choke-hoz mekkora vasmag kell(25-50KW+légrés?), hogy ne melegedjen és mekkora feszre méretezzem?

A richie burnett oldalán vannak infók erről, amit linkeltem, de szerintem ezt nem tudod megoldani.
Idézet:
-az egyenirányítást hány KV-ra méretezzem(70?)?

Mekkora a trafó vonali feszültsége? Egyébként pedig : Uf*1,41*1,71*2. Ez a minimum. Ha 60kVDC-t ad egyenirányítás után, akkor 120kV-os kell. Ezeket a diódákat egy vasdobozba kell majd rakni, és jó szűrést kell adni neki. Az ebayos 150ns-os diódák elég jók, de 4 darab nem elég, 3 fázisú egyenirányításhoz legalább 9 darab kéne.
Idézet:
-Melegedni fog-e a kondi?

Hát nem tudom, milyen kondit szánsz ide, főleg, ha DC rezonáns üzemet akarsz, mert akkor ide >120kVAC-t kibíró kondi kell. Melegedni fog, nem tudom, milyen kondit akarsz használni, de nem árt majd olajhűtés neki.
Idézet:
-Mit fognak hozzá szólni a szomszédok?

Főleg esetleg éjjel :)
Idézet:
Még pár általános kérdés:
Mitől függ a szikrák alakja, rezonancia frekvenciától, BPS-től vagy mind2-től?

Nagyon sok mindentől. Főként a térerőeloszlástól.
Idézet:
Van egy jó nagy telek, ahol fel lehetne állítani az egészet, a gond csak az hogy fölötte húzódik 400KV-os vezeték. Gondolom elég nagy gáz lenne ha elkapná a korona.

Na akkor azt a helyet inkább hanyagold, nem tudom, mekkora lehet csúcsfeszültség, de 1,5MV körül mozoghat, és ez rossz esetben hozzáadódik az egyik fázis-csúcsfeszültséghez, ami 400kV-os vezeték esetén 330kV, tehát nem sokkal kisebb, akkor az sem kell, hogy elérje a korona.

Idézet:
Nem rendeltem még külföldről, ha ingyenes a szállítás, milyen +költségek terhelnek?

Semmilyen. Esetleg a vámos bácsik tesznek róla, hogy legyen.

A sok kis dióda megoldás, de nagyon hosszú munka, és ha csak 1 is elromlik, az egészet nézheted át. Úgyhogy nagyon túl kell méretezni, sőt, érdemes őket megvizsgálni, hogy mekkora a feszültségesésben a különbség. A legnagyobb feszültséget magán tartó diódákat ki kell válogatni, és majd később fel lehet őket használni.

Mi is dolgozunk majd lassan egy 50 vagy 100kW-os teslán, majd egymással kell összehozni őket.


vas. ápr. 11, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Keresgéltem ebay-en diódát:
PL: http://cgi.ebay.com/4x40kV-1A-High-Voltage-Diode-HV-HF-Rectifier-Tesla-Ham_W0QQitemZ150386349256QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2303b994c8

Nem rendeltem még külföldről, ha ingyenes a szállítás, milyen +költségek terhelnek?

Ahogy elnézem lehet inkább sok-kis diódából kéne megcsinálni vezéreltet, ez így nagyon drága lesz..., főleg ha elfüstölöm :D


vas. ápr. 11, 2010 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Azt hiszem nyárra majdnem mindenhez be tudom szerezni az alkatrészeket :o :
-szikraköz->Wolfram
-ballaszt->50KW trafó vasmag(+ kisfesz tekercsek)
-charging c.->vasmag
-egyenirányítás->diódák
-vezérlés->teljesítmény-mágnes-kapcsolók, relék, kondik, kábelek, teljesítménymérő+áramváltók, túlfesz levezetők...
-toroid(3,5-4m)->styrofoam, háló, fa keret...
-aggregát->(?)

Mindenhez megvan a terv, de van 1-2 fekete folt:
-Pl hogyan fog viselkedni a szikraköz kb. 60KV DC-n?
-A choke-hoz mekkora vasmag kell(25-50KW+légrés?), hogy ne melegedjen és mekkora feszre méretezzem?
-az egyenirányítást hány KV-ra méretezzem(70?)?
-Melegedni fog-e a kondi?
-Az eredeti szek. tekercselés szigetelése kibírja-e a feszültséget, és kell-e újratekercselni(ehhez vannak jó ötleteim*)?
-Mit fognak hozzá szólni a szomszédok :twisted: ?
Mondjuk 1-2 dolog csak kísérletezéssel állapítható meg...


Még pár általános kérdés:
Mitől függ a szikrák alakja, rezonancia frekvenciától, BPS-től vagy mind2-től?
Van egy jó nagy telek, ahol fel lehetne állítani az egészet, a gond csak az hogy fölötte húzódik 400KV-os vezeték. Gondolom elég nagy gáz lenne ha elkapná a korona.


*Ha újra kéne tekercselni a szekundert, lehet hogy több kis darabot tekercselnék meg, önhordó tekercsre mondjuk 60cm átmérő, 50 cm hosszúság, szóval több darabból lenne, csak rá kell csúsztatni az eredetire, így bizonyos keretek közt lehetne változtatni a szek. rezonancia frekit is a tekercsek variálásával, na meg egyszerű megcsinálni.


vas. ápr. 11, 2010 15:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A második egész jó, mert szállítással együtt is megéri, cseles pont a legutolsó találat, ha beírom a keresőbe :D.


szomb. ápr. 03, 2010 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
A nagy teslához lenne (20-30KW), még mindig ez a legolcsóbb, amit találtam, a 10mm-es 30centis elektróda 25000+áfa(ha személyesen veszem akkor az áfát lealkudom), a Szív utcában a 10mm-es 10 centis 30000 körül van, máshol is megkérdeztem szintén rosszabbak az árak.

Na ne :D
http://cgi.ebay.com/TUNGSTEN-METAL-Element-Nice-1-2-Inch-Rod_W0QQitemZ360197110543QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item53dd6bbb0f
http://cgi.ebay.com/12-5mm-x-210mm-unpolished-copper-tungsten-rod-CTR1250N_W0QQitemZ200427891288QQcmdZViewItemQQptZBI_Tool_Work_Holding?hash=item2eaa6eea58


szomb. ápr. 03, 2010 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A nagy teslához lenne (20-30KW), még mindig ez a legolcsóbb, amit találtam, a 10mm-es 30centis elektróda 25000+áfa(ha személyesen veszem akkor az áfát lealkudom), a Szív utcában a 10mm-es 10 centis 30000 körül van, máshol is megkérdeztem szintén rosszabbak az árak.


pén. ápr. 02, 2010 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Ilyen elektróda jó lehet szikraközbe? katt
Ezt az oldalt eddig még nem láttam.
Írtam nekik hogy megtudjam a Wolfram-réz arányát ,de még nem jött válasz.
A képeken a rudak színe alapján 80-90%-a W lehet.


Persze,de jó a sima wolfram is, felesleges 10x annyi pénzt kiadni ilyenért. Van berilliumréz is, az elvileg még jobb, de az is drága. Nem tudom, milyen teljesítményre kell, de 1kW-ig a 4-es tiszta wolfram rúd (zöld jelzés), vagy tóriumos (vörös) elég.


pén. ápr. 02, 2010 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ilyen elektróda jó lehet szikraközbe? katt
Ezt az oldalt eddig még nem láttam.
Írtam nekik hogy megtudjam a Wolfram-réz arányát ,de még nem jött válasz.
A képeken a rudak színe alapján 80-90%-a W lehet.


pén. ápr. 02, 2010 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Akad otthon pár darab Bosch MP kondim, néhány uF és néhány kV, a pontos értékét most kapásból nem tudom, de majd csinálok róla fotókat. Elég robosztus darabok. Viszont fogalmam sincs hogy szeretik-e a nyagyfrekit.... egyébként eladó, akit érdekel jelezze.

12kV 2nF körüli kondim is van (csak 1db) ami tutira bírja a nagyfrekit olyan 150KVAr meddő teljesítményig, elég brutal darab.


pén. feb. 26, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Ezek a "gyári" pl. maxwell kondik egyébként miből vannak -hogy ennyire drágák-?

Ezek egyáltalán nem drágák. Újban ezek 10x ennyibe kerülnek. Azért drága, mert eléggé monopolhelyzetben vannak. Egyébként pedig minőségben kifizetődik ez.


csüt. feb. 25, 2010 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ezek a "gyári" pl. maxwell kondik egyébként miből vannak -hogy ennyire drágák-?


csüt. feb. 25, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
ZsaLaPG írta:
csak 1-2 érdekes kisérletre, de ennek a töredéke is elég lenne :)
De nem offolok tovább, nagyon szépen köszönöm a segitséget.

Ja, ilyen pénzérme zsugorítás, meg hasonlók? Oda egyáltalán nincs szükség arra, hogy bírja a nagyfrekit. Az, hogy néhány periódus lezajlik pár száz kHz-en, igazából nem tesz semmit, a kondi elfűti ezeket legfeljebb.
Ezek meg az én kísérleteim voltak: http://www.youtube.com/watch?v=ce2xQYN4EkU


szer. feb. 24, 2010 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
csak 1-2 érdekes kisérletre, de ennek a töredéke is elég lenne :)
De nem offolok tovább, nagyon szépen köszönöm a segitséget.


szer. feb. 24, 2010 2:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
ZsaLaPG írta:
Inkább 200KHz, ill felette.

De mire kell ez? Egyébként bárhol is nézed, egy ilyennek horribilis ára van. Nem sok gyártó van, aki ilyen kondikat gyárt, maxwell, aerovox.
Ez egy 24kJ-os darab, és ahhoz képest nagyon olcsó. Ezek is arra vannak tervezve, hogy egy impulzust elviselnek (rövidzár). Ilyen árakra számíts (és ugye ez használt).
http://cgi.ebay.com/High-Voltage-22KV-Energy-Storage-Tesla-Coil-Capacitor_W0QQitemZ290338563699QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item439986e673
Mondjuk ilyen árért elvárná az ember, hogy ráírják az induktivitást is, de ezen speciel nincs feltüntetve. Általában nH nagyságrendben vannak.
Esetleg meg lehet próbálni házilag is csinálni. De ehhez mindenképpen speciális, tiszta dielektrikum kell, és ki kell vákuumozni teljesen (<1mbar), és abszolút vízmentes olajjal feltölteni. Máshogy iszonyú nagy méretű lenne egy ilyen házi kondi.


szer. feb. 24, 2010 0:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Inkább 200KHz, ill felette.


kedd feb. 23, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ZsaLaPG!

Mennyire kell nagy freki? Azért nem mindegy, hogy 20 kHz, vagy 200k!

Egyébként gazdáját keresi:
http://users.hszk.bme.hu/~sp215/forsale ... _kondi.jpg
Fontos: működésképtelen, szakadt.

Semmilyen felirat nincs rajta, azt sem tudom, hogy sima olaj van-e benne, vagy PCB, ezért szétszedni nem merem, viszont útban van! Ha valaki meg tudja állapítani, hogy nem PCB-s, és lát benne fantáziát, 2000 Ft-ért elviheti! (Azért nem ingyen, hogy némi felelősséget érezzen az új gazdája.) Csepelről lehet elvinni, kb. 40 kilós a kicsike.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi kedd feb. 23, 2010 22:56-kor.



kedd feb. 23, 2010 19:51
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Tehát ha jol értem akkor az olajpapir kondi teljesen kizárva. Csak a fólia kondi jöhet szóba. Nem szeretnék azonnal 15KV/30uF-al kezdeni, a fenntebb irt értékeket, a min.2x-es túlméréetezés, és informálódás miatt irtam. Egyenlőre csak olyan értéken szeretnék maradni, ahova nem kell trigatron, és megfizethető (maxwell nem az :? ). De azért jo lenne egy kb 5-8KV/5uF.
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.


kedd feb. 23, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
ZsaLaPG írta:
Sziasztok!

picit off... elnézést.
Szeretnék tanácsot kérni hogy a mikrohullámu sütő kondija, mennyire birja/birná a nagyfrekvenciát?

Igazából semennyire.
Idézet:
Amire szeretném használni, ahoz csak annyit kellene tudjon, hogy feltöltöm, és egy LC körben kisütöm, viszont ehez birnia kellene a nagyfrekit. Viszont nem lenne folyamatos üzemü...

A probléma azon felül, hogy nem bírja a kondi a nagyfrekit az, hogy van benne belül egy 10Mohmos kisütő ellenállás, ami tovább rontja ezt a dolgot.
Idézet:
Vagy honnan tudnák olyan kondit beszerezni, aminek az értéke 5000-15000V és 5-30uF között lenne, és birja a nagyfrekit?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Maxwellnek vannak ilyen kondijai. De az árát ne akard megtudni. Mire kéne? Mert 15kV és 30uF az már 3kJ, és igazából csak kapuzott szikraközzel lehetne rásütni tekercsre.


kedd feb. 23, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Sziasztok!

picit off... elnézést.
Szeretnék tanácsot kérni hogy a mikrohullámu sütő kondija, mennyire birja/birná a nagyfrekvenciát?
Amire szeretném használni, ahoz csak annyit kellene tudjon, hogy feltöltöm, és egy LC körben kisütöm, viszont ehez birnia kellene a nagyfrekit. Viszont nem lenne folyamatos üzemü...
Esetleg orvosi műszerből(defi) való kondenzátor megfelelő lenne?
Vagy honnan tudnák olyan kondit beszerezni, aminek az értéke 5000-15000V és 5-30uF között lenne, és birja a nagyfrekit?
Válaszotokat előre is köszönöm!


kedd feb. 23, 2010 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na igen, ez mind számolás (és persze számolási adatoknak megfelelő kialakítás) kérdése, hogy miként fog viselkedni. Ja és még egy oka van ennek a visszaütésnek, mégpedig az, ha nincs kitörési pont a tetőkapacitáson, vagy egyszerűen túl homogén a térerőeloszlás a szekunder és a tetőkapacitás körül, így -mivel nincs kezdeti koronaveszteség- nagyon megnő a szekunderen a feszültség. Ha jó az elhelyezés, akkor lehet rá rakni ilyen homogén eloszlást biztosító kapacitást is, mert ekkor éri el a legnagyobb feszültséget a rendszer.


pén. jan. 29, 2010 17:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egy adott tesla tekercs többféle frekvencián is képes rezonálni. Olyankor is előfordul a leírt jelenség, amikor nem a tekercs tetejénél van a feszültségmaximum, hanem pl. valahol középtájon - tipikusan olyankor, amikor nagyobb frekvenciával hajtjuk meg mint az elsődleges rezonanciafrekvenciája. A miniteslánál ezt a "frekvenciaelugrást" korlátozza a kapcsolásba beéípített rezgőkör (L4C4) - de ilyesmi nem csak félvezetős megoldásoknál fordulhat elő (bár az okok eltérőek).


pén. jan. 29, 2010 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
TeslaMintaka írta:
Szerk.:

Építettünk a tesla tekercs tetejére tetőkapacitásnak egy klímacsőhöz hasonlatos tóruszt. Az a gondunk vele, hogy amikor felraktuk, nem az történt amire vártunk. Szinte ott fent már semmi sem jött ki és a primer állandóan átütött a szekunderhez, pedig nem kevés távolság van köztük. Akkor is átütött, amikor több réteg szemetes zsákkal, meg katalógusokkal kibéleltük.


Ilyen kis 100W alatti teslákra nem szabad nagy tetőkapacitást rakni, egyrészt az alapból nagy rezonancia miatt, másrészt a bemeneti kis áram miatt. Ha a szekunderhez mindenféle zacskót raksz, az csak ront a helyzeten a kúszóáramok miatt. Ennek szigetelés nélkül kell működnie. De helikális primer helyett spirálisat kellene használni (de legalábbis nem ilyen nagyon magasan), mert a csatolás túl nagy, és a szekunder méretek is elég irreálisak erre a teljesítményre.


pén. jan. 29, 2010 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 18, 2010 15:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Unnamed írta:
TeslaMintaka írta:
Unnamed írta:
Aha, valamit írhatnál róla, mit építesz.


Az oldalon minden le van írva.


Bemenő teljesítményt nem látok.


Még nem kerültek fel ilyen részletes információk, de készültek olyan videók is, ahol lehet látni az éppen aktuális teljesítményt és az aktuális frekvenciát. Az autótrafós megoldásnál például 15W-75W között változik a teljesítményfelvétel a folyamatos szaggatás miatt. 3000 Hz-nél beáll úgy 55W körülire a teljesítmény, ilyenkor a legintenzívebb az ív (ebben az esetben a finomszabályzók is maximumra vannak állítva). A vezérlő dobozba a kapcsolónál 6 fajta kondenzátor van kötve minden egyes állásra. A legelső fokozatnál a teljesítmény a legnagyobb közel 70W, ilyenkor elég lassan villog másodpercenként egyet, de az ellenállások állításával az első fokozatnál szintén el lehet érni a 5-10 kisülés / másodperc.

A második módszer, amikor a nagy áramú feszváltót hajtottuk meg a frekvenciakapcsolgatós vezérlővel, ilyenkor olyan stabilan 300W a felvétel, ettől halt meg a tápegység, most egy újon dolgozunk. Majd a harmadik, amikor 220-ról bement egy kis transzformátorba a feszültség, abból általában 24V-ot továbbvittünk a feszváltónak a 2. szekunder tekercsére, amin 105-ös az áttétel. Ezzel elég királyul meghajtottuk a Tesla tekercset is. Olyan 13 centiméteres kisülés volt a maximum.

Az utóbbi napokban már sikerült elérni, hogy magától produkált a Tesla tekercsünk 2 cm-es koronakisüléseket, de csak rövid ideig működött. Az a gond, hogy valószínű túlterheltük a feszültségváltót 1 óra folyamatos kisérletezés betett neki és ezáltal a szikraközünk sem működött tökéletesen, majd az egész meghalt.

Szerk.:

Építettünk a tesla tekercs tetejére tetőkapacitásnak egy klímacsőhöz hasonlatos tóruszt. Az a gondunk vele, hogy amikor felraktuk, nem az történt amire vártunk. Szinte ott fent már semmi sem jött ki és a primer állandóan átütött a szekunderhez, pedig nem kevés távolság van köztük. Akkor is átütött, amikor több réteg szemetes zsákkal, meg katalógusokkal kibéleltük.


csüt. jan. 28, 2010 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
TeslaMintaka írta:
Unnamed írta:
Aha, valamit írhatnál róla, mit építesz.


Az oldalon minden le van írva.


Bemenő teljesítményt nem látok.


csüt. jan. 28, 2010 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 18, 2010 15:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Az egyén egyéni dolga, hogy mivel böngészik. De akár hiszed, akár nem egy weboldal tervezésénél nem az a fő cél, hogy mind az 1000 különböző böngészőn egyformán fusson. Itt az a legnagyobb probléma, hogy a böngészőknek nem azonos a kódkészlete, az egyes java scriptes parancsokra nem úgy reagálnak, ahogyan kéne. Az eltérő szabványok a különféle böngészőknél zűrzavarokat okoznak, bár ez egy laikus internethasználó számára nem biztos, hogy szembetűnő. Itt gondolok a stílusok nem megfelelő kezelésére: gördítősáv, dőlt betűk, vastag betűk, betűtípusok. Ez a szöveg nem egyfajta kizárás, hanem tény. Nem ok nélkül van a szememben lehordva ebből a szempontból a Firefox. Régebben nekem is fent volt a gépen az IE mellett. Kipróbáltam én már sok mást is. Direkt megnéztem: a chat résznél, ami mellesleg apám egyéni munkája, úgy emlékszem Firefoxnál nem számolja visszafelé a karaktereket 255-ből, mint IE-nél. Egy szkript máris kilőve. Amikor be akarsz szúrni egy hangulatjelet nem a hangulatjel fog megjelenni Firefox-os üzenetküldés esetén, hanem a hangulatjelnek az elérési útvonala a szerveren. Én úgy vagyok vele, hogy van egy Windows operációs rendszerem és ehhez alapból jön az Internet Explorer. Egy Windows akkor működik tökéletesen és megfelelően, ha minél kevesebb olyan alkalmazás van rajta, ami nem Windowsos. Ha te a Linuxot szereted, szeresd azt, nyílván nem pakolod tele Windowsos alkalmazásokkal a te nézetedből, mert azok meg ott nem kompatibilisek. A Firefox-hoz úgy is remek sok bővítmény található, hát telepítsd és máris nem ütközöl akadályokba. Nem is értem, hogy ha egy böngészővel már akadályokba ütközik a felhasználó, akkor miért hord le más alkalmazásokat. Én itt az IE-vel nem ütköztem semmilyen akadályba már lassan 1 évtizede. Ehhez elég egy flash és egy java oszt GO! Szóval, ha egy ilyen figyelmeztetés ellenére kihagysz néhány érdekes amatőr videót, hát tegyed. De csak, hogy mondjak egy kis pozitívumot a Firefoxxal kapcsolatban arra jó volt, amikor annak idején pár éve játszottam a Travian nevű építgetős hülyeséggel. Megtaláltam hozzá a GreaseMonkeyt, majd kerestem hozzá pár kiegészítő szkriptet, amik segítették a játékmódot. A honlapodat végigjártam, főleg a Teslás részét. Grat eddigi munkádhoz. :)


csüt. jan. 28, 2010 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
tesla.mintaka.hu weblapról idézve:::::::: írta:
A "rókás böngésző" Kép /Mozilla Firefox/ biztos jó böngésző, de ehhez a weblaphoz NEM NYERŐ választás!
Linux alatt viszont nincs IE, és amúgy is kell a fenének az IE. Lehet, hogy a statisztikák hazudnak, vagy szinte az összes ismerősöm "különc", de a többség Firefoxot használ. Már csak az Adblock+ miatt is (a leghasznosabb böngésző kiegészítő ami megjelent....)
De a lényeg ebből: egy frissen induló weblapnak szerintem nem valami szerencsés dolog ha a netezők nagy részét kapásból "kizárja". Mondok egy példát: keresek valamit a neten, és az első oldal amit megnézek csak úgy engedi letölteni v. megnézni, ha felrakok valami szutykot a gépemre amivel megnézhetem. No ilyenkor én (és még sokan mások is) lesz*rom az adott oldalt és inkább megyek máshova...(hiszen jó eséllyel máshol is meglesz ami érdekel - és valószinüleg olyan módon, hogy nem ütközök korlátokba)


csüt. jan. 28, 2010 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 18, 2010 15:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Aha, valamit írhatnál róla, mit építesz.


Az oldalon minden le van írva.


szer. jan. 27, 2010 20:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 18:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Skori méregettem a nagy teslán. pár mérési eredményt
http://www.upload.bben.hu/download.php? ... d6e8f8a25a
ide raktam fel. A kis trafót számítógéptáp EI trafójából csináltam, a primer és a secunder vezetékeit összesodortam úgy tekertem a csévetestre ha jól emlékszem 15 menet. Szerintem jó lett a csatolás be és kimeneti feszültségek közel azonosak. Mérési eredményekben a fetek gate-source lábain is van eredmény, fet1 gyanús.
Eddig többnyire leválasztó trafóval méregettem, de földelt hálózatifeszről táplálva nagyobb szikrákat produkált. Először 10 menetre kapcsolva szállt el byw29 sorba 3db-ot raktam gyors diódának rhrp helyett (ez volt kéznél kár volt bele tenni) azóta van kínlódás, de már cseréltem és most hibakeresés. Védelem dolgozik a led villog rendesen


szer. jan. 27, 2010 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Aha, valamit írhatnál róla, mit építesz.


kedd jan. 19, 2010 22:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 18, 2010 15:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Tesla tekercs
Szevasztok!

Nézzétek meg a weboldalunkat! Már kísérleteztünk és sikerült is már csak az anyagok feltöltése következik... ;)

tesla.mintaka.hu


hétf. jan. 18, 2010 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Látatlanban nehéz bármit is mondani, főleg hogy szinte semmilyen konkrétumot nem írtál.
Tehát, pl. tényleges üzemi frekvencia, áramfelvétel a 300V DC-n, (üresjárásban, és esetleg terhelve).
A nyáktervekre is rá kellene nézni esetleg.
Jó lenne jelalakot is látni közvetlenül a fetek G-S lábain mérve.
Ilyenkor a 300V-ot vagy ne tedd rá, vagy használj leválasztó trafót! (ill. akár mindkét mérést is elvégezheted ha tudod).
A túláramvédelem működik az áramkörben?
Ha nem a tesla tekercs terheli hanem mondjuk egy 100...200W-os 230V-os izzó akkor működik rendben?
A fetek mennyire melegedtek?

A PC táp (általában sárga szinü) provasmag gyürüi eleve nem valami jók, ilyen frekvencián meg kimondottan rosszak. Tehát felejtős.
A kicsi E vasmagos (ferrit) trafók esetleg jók lehetnek, de ezeknek elég kicsi a keresztmetszete és kevés huzal fér el rajta.

Még valami eszembe jutott: biztos, hogy jó frekvencián hajtod meg a tekercset? Ugyanis több frekvencián is képes rezonálni kisebb amplitudóval, de a "fő" rezonanciafekin lényegesen nagyobb teljesítményt vesz fel, és csak ilyenkor lesz közel ohmos az impedanciája.
Ha a freki nem jó akkor a terhelés sem lesz ohmos. Főleg a kapacitív jellegű terhelés okozhat problémát, mert ilyenkor az átkapcsolás pillanatában, a még éppen vezető gyors diódákra "rányitnak" a fetek.
Ilyesmivel már nekem is sikerült kinyírnom.
Tesztelni egyébként kisebb feszültséggel is lehet a hidat, (pl. 40...80V-os DC táp) és úgy könnyebb mérni is. Hálózatról pedig sokat segíthet egy soros előtét izzó (pl. 200W-os) ideiglenes áramkorlátként megakadályozva egy komolyabb zárlatot....


kedd jan. 12, 2010 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 18:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás tesla tekercs
Skori utánépítettem a nagy tesla tekercset működik is valamennyire. Ez azt jelenti h kb2-3 perc után eldurran egy v két irf840. Kérdésem az lenne hogy a kapcsoló jel átvitelére alkalmas-e a számítógépből kiszerelt porvasmagos trafó. A primer és a sekunder tekercseket összesodortam ugy tekertem a magra minél jobb legyen a jel átvitele. Később csinálok képeket jelekről is szkóp képet ha kell. És csak az az oldal durran el amelyiken nincs kimenetén kondi.


pén. jan. 08, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Utánépítettem egy 3 fázisú meghajtást 6 mottal. Szép kis cucc :)
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/%C3%8DV%203faz.jpg?attredirects=0
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/%C3%8DV%203faz2.jpg?attredirects=0
Úgy nézzétek, hogy a háttér parabola 1 méter átmérőjű kb.
Összeállítás:
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/3faz%206mto.jpg?attredirects=0
A fázisfeszültség mindössze 180V volt, tehát még van benne kis tartalék :twisted:

szerk: videó : http://www.youtube.com/watch?v=6Acx-gFRgJo


pén. jan. 01, 2010 1:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Kipróbáltam indukciós hevítőként ezt a legutolsó 2 motos meghajtást. Megy :)
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/tesla%20indukci%C3%B3s%20hev%C3%ADt%C5%91.jpg?attredirects=0
Primernek nem mértem az induktivitását, de kb 10uH lehet, ezzel a frekvencia kb 50khz. Még kisebb frekvenciára lenne szükség, akkor a vasakat hevítené másodpercek alatt.
Régebben is próbáltam, akkor azért nem működött rendesen, mert a frekvencia 300khz volt.
Videó róla : http://www.youtube.com/watch?v=5scaLPWViWc
Első résznél sima TC-ként van videózva, aztán jön a hevítős rész.


kedd dec. 29, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hali, en nemegeszen a plazma zajara gondoltam, azt tapasztaltam hogy az ilyen sorkimenos megoldasoknal mar nem okoz anyira problemat mint pl a korona kisuleses teslas valtozatnal alacsonyabb frekin.

Arra lettem volna kivancsi, hogy a szekunder oldalrol mit erdemes visszacsatolni feszt vagy aramot.

Udv NePe


szomb. dec. 26, 2009 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 18:20
Hozzászólások: 296
Hozzászólás 
Sziasztok!Üdvözlök mindenkit!
Unnamed jó a két motos ketyeréd:D
A plazma hangszóróhoz a véleményem:
Szerintem a plazma hangja az iven folyó áramtól is nagymértékben függ,de nagyobb feszültséggel jóval nagyobb hangerő elérhető,mert az ivben töltött részecskék jóval nagyobb sebességgel mozognak magasabb feszültségen.
Pl:van két 100Joule-t tároló kondenzátorod,az egyik 5KV-on a másik 10KV-on tárolja a 100Joule-t ha ivet rántasz vele a 10KV-os kondinak jóval nagyobb hangja lesz 2x nagyobb sebességgel mozognak az elektronok,és a plazma körüli mágneses erőtér is jóval erősebb ami nagymértékben befolyásolja az ivcsatorna átmérőjét(pinch-effektus)és ezzel eggyütt a vezetőképességet.


szomb. dec. 26, 2009 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
a hőmérséklet különbségek miatt


Ami pedig a teljesítménytől függ, tehát a feszültségtől és az áramtól is. De nem közvetlenül, hanem a megváltozásától jön létre a hang. Aztán hogy ezzel egyenesen, vagy máshogy arányos a "hang", az attól is függ, hogy a hangnyomásra (pascal), vagy a hangintenzitásra (W/m^2) gondol a kérdező.

Ráadásul a plazma nyugalmi méretétől és a frekvenciától is függ.


szomb. dec. 26, 2009 0:42
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A plazmazaj leginkább a légmozgás miatt van, meg a hőmérséklet különbségek miatt. A hallható tartományban. A plazmának még van egy alapfrekvenciája, valahol az RF tartományban, amit nem lehet megszüntetni, de ez a kisebbik probléma.


szomb. dec. 26, 2009 0:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hali, reg jartam erre.
Volt most egy kis szabadidom az unnepek alatt, igy osszedobtam az aktualis plasma hangszorom rajzat.

A jelenlegi kapcsolas igy nez ki:
http://lapbazis.hu/nepe/plasma.jpg
Video a meregetesrol:
http://www.youtube.com/watch?v=e1YfOFBFGl0

Tervbe vettem, hogy a kovetkezo verziot mar kozvetlen 230v ra tervezem, hasonlo kialakitasban mint a pc tapoknal(felhid stb.), illetve megprobalok kozvetlen a nagyfeszbol visszacsatolni.

Vajon a plasma altal keltett hang a nagyfesz feszultsegevel vagy aramaval aranyos ?

Ha valaki meg szeretne epiteni a kapcsolast az irjon es adok eagle paneltervet.


pén. dec. 25, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ma összedobtam egy 2 motos tekercset: http://sites.google.com/site/kalazif3/home/2mot20091224.jpg?attredirects=0
Szerintem jól megy, attól függetlenül, hogy minden vezeték szanaszét lóg, sok a szórt induktivitás, melegedett minden :)


csüt. dec. 24, 2009 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 18:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Skori módosítok a tegnapi kérdésen mert ma rájöttem hogy nem egészen a blokkrajz alapján kötöttem be a kapcsolást most már működik egyenlőre egy végfokkal mert a másikon egy fetet nem tudtam cserélni nincs itthon de igy is van 3-4 cm iv


vas. nov. 29, 2009 11:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség