Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:07



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Én tíz ujjal gépelek, illetve kevesebbel, mert a kisujjal ritkán. De így sem használom a bal oldali SHIFT-et. Helyette neked lehetne egy SÖRT IDE gombot berakni :D


szomb. márc. 10, 2012 16:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
... Használja valaki a jobb oldali Shift gombot a billentyüzeten? ...

Szvsz aki tíz ujjal gépel.
Én csak két-hárommal tudok, és már nem is fogok soha megtanulni, úgyhogy én sem használom.
Talán akkor, ha a bal kezem foglat (pl benne van egy üveg sör :D ), és hirtelen valami nagybetű kell.


kedd márc. 06, 2012 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A felbontás videokártya kérdése. A pontos típus ismeretében utána lehet nézni.

Én egyébként használom a jobb shiftet, meg a többit is. A jobb Windows ("super") gombot viszont nem.


kedd márc. 06, 2012 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Netbook-kal kötném össze.

Más kérdés: Használja valaki a jobb oldali Shift gombot a billentyüzeten? Nekem úgy dereng, hogy még sose használtam. Lehetne a helyén valami más gomb.


kedd márc. 06, 2012 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
..és mivel akarod meghajtani?,..mert egy hosszú fütykössel még a szürkemarha bikát is meg tudod több 100 méterre! :roll: :D
Nagy általánosságban az lehet mondani igen,akár még filmet is nézel rajta,de játszani nem ok!


hétf. márc. 05, 2012 16:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Na úgy döntöttem, nem buzerálom a céges gépet.

Van egy másik kérdésem :)

Ha egy gépen van egy plusz D-SUB vagy DVI videókimenet, akkor arról egy 22"-os monitort meg lehet hajtani 1920x1080p felbontással?


vas. márc. 04, 2012 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszönöm! Hétvégén megpróbálom.
A BIOS-ban nincs tiltva szerencsére. 8)


szer. feb. 01, 2012 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mondjuk egy normális céges gépben le van tiltva a CD boot és a BIOS is jelszóval védett.
De azért hajrá, hátha az ottani informatikus még nem hallott a Hiren's CD-ről


kedd jan. 31, 2012 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
Céges laptopnál minden programot csak adminisztrátori jogosultsággal lehet feltelepíteni. Ezt szeretném kiiktatni :) Ezért szeretnék mégegy partíciót létrehozni. Milyen USB-ről vagy esetleg CD-ről működő partícionáló ingyenes program van ilyen célra?

CD-ről: http://www.hirensbootcd.org/
USB-ről: http://www.hirensbootcd.org/usb-booting/
Particionálni: hirensbootcd, miniXP, Partition Wizard Home Edition 7.0 - Free
Mondjuk helyette választhatod a GParted Partition Editort is (Linux). nacorvus is ezt ajánlaná :wink:
Boot: hirensbootcd, miniXP, BootICE, MBR, Plop, Install
További infó: http://www.plop.at/en/bootmanagers.html


szomb. jan. 28, 2012 22:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nocsak, nerm ide a hardver részre akartam írni, hanem a szoftverbe.
Át lehet oda tenni innen? Kérném a modit, ha lehet.

Nem akarom az IT-s embernek ezt említeni, inkéább magam csinálnám meg valahogy, fórumos segítséggel :)


pén. jan. 27, 2012 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Én ilyen esetben körülnézek, hogy van-e belőle portable változat, vagy ha nem egy bizonyos programról van szó, akkor valami hasonlóból. Azokat simán fel lehet rakni a saját profilon belül, és ugyanígy el is lehet takarítani, nem hagynak szeméthegyet maguk után.

Esetleg összehaverkodsz az adminnal. Ágyba bújni velük azért túlzás lenne, de többnyire meg lehet őket kérni, hogy ezt-azt felrakjanak, ha az nem valami illegális dolog.


szer. jan. 25, 2012 23:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!

Céges laptopnál minden programot csak adminisztrátori jogosultsággal lehet feltelepíteni. Ezt szeretném kiiktatni :) Ezért szeretnék mégegy partíciót létrehozni. Milyen USB-ről vagy esetleg CD-ről működő partícionáló ingyenes program van ilyen célra? Vagy milyen megoldást ajánlotok ami kivitelezhető?


szer. jan. 25, 2012 22:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 08, 2011 18:18
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszönöm drága Lossfer cimbora!
Megleltem a segítségeddel, de nem értem, miért csak Vistás drivereket listáz :hm: Xp-vel használnák ezt a vasat, amíg ki nem múlik :-)


pén. jan. 13, 2012 11:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
fater69 írta:
B.U.É.K. mindenkinek!
Van egy asztali gép, amiben van egy MSI G31M 7379 v4-es alaplap. http://kepfeltoltes.hu/view/120101/F_nyk_pek-0010_34_www.kepfeltoltes.hu_.jpgÚjra kell telepítenem az XP-t, de semilyen lemez nincs hozzá. Az MSI oldalán csak a verzió 2-es laphoz vannnak cuccok,bios,driverek,manual, stb. Az is jó hozzá teljesen? Ehhez nem találok sehol sem.Csinálnék egy integrált telepítőt is.A v4-es lapon nincs FDD,IDE csatlakozó gyárilag, meg pár port.

FUJITSU Mainboard MS-7379 V4.0 Scaleo (S) (FSP:140000640) (MSI OEM@FuSi)
http://support.ts.fujitsu.com/Download/
Driver Quicksearch: MS-7379 V4.0

ASUS M2R-FVM (Asus OEM@FuSi) AMD-s lapom van, innen gondoltam hátha ott is hasonló trükk lehet.
http://bluwiki.com/go/ASUS_M2R-FVM


kedd jan. 10, 2012 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
annyira intalligens a Bios-firisi is,hogy nem engedi rá,ha nincs chip az laplpon

Milyen chipről van szó?


kedd jan. 10, 2012 9:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Teljesen off:az Msi lapomat dobtam ki egy "AI"-ér(ha ez a mesterséges intelligencia akkor inkább a vizipámábmól szaporítok)-Asus-ért és mint a kutya ki 7-9 köjkedzett.. seggbeduguttként hetvenhétszer elénekeltem a szánom-bánom kánont meldöngetve:
Mea Culpa..mea maxima culpa..
On:Komolyra terelve igen és megy,annyira intalligens a Bios-firisi is,hogy nem engedi rá,ha nincs chip az laplpon ill szelektál..egyébként maga a lap: srialmas :?-finoman fogalmaztam...:wink:


hétf. jan. 09, 2012 22:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 08, 2011 18:18
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
B.U.É.K. mindenkinek!
Van egy asztali gép, amiben van egy MSI G31M 7379 v4-es alaplap. http://kepfeltoltes.hu/view/120101/F_nyk_pek-0010_34_www.kepfeltoltes.hu_.jpgÚjra kell telepítenem az XP-t, de semilyen lemez nincs hozzá. Az MSI oldalán csak a verzió 2-es laphoz vannnak cuccok,bios,driverek,manual, stb. Az is jó hozzá teljesen? Ehhez nem találok sehol sem.Csinálnék egy integrált telepítőt is.A v4-es lapon nincs FDD,IDE csatlakozó gyárilag, meg pár port.


vas. jan. 01, 2012 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem akarlak copmlette beidézni..mindenről tudunk,de tulajdonképpen miről is van szó? :roll:
Azt sem tudjuk milyen a 'vas'-ha már ide toltad- és mit is akarsz futtatni? :lol: 8)
Kapásból megmondom szaaarul írták meg a szoft-ot,hiszen az egy mai telefonon is fut 3D-ben..vagy mégsem? :hm:


pén. dec. 23, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:58
Hozzászólások: 39
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hali!
Nem tudtam melyik topicba irjam, végül úgy döntöttem ide írom. Nemrég jött ki egy game amit elég rég vártam. Játszottam pár órát vele, de nagyon zavart hogy egyes részeknél nagyon leesik a framerate. Kíváncsi voltam mennyire terheli le a gépet, ezért bekapcsoltam pár progit amik figyelik a terhelést. A VGA 40-70%, a CPU 60-90%, a RAM 60%-ra volt kihasználva azokon a részeken ahol gyengébb a framerate. Egyik sincs 100%-ra kihasználva. Akkor miért is szaggat?


csüt. dec. 22, 2011 14:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Yesss. Ez a "szerencsétlen" cmdow mindössze annyit csinál, hogy miután a batch fájlt elindítod az integrálásra, nem enged kismillió újabb parancssori ablakot feldobni az egyes hotfixek beillesztésekor.
Húúúha, ez ám a nagy veszély. :gigalol:


csüt. dec. 15, 2011 5:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
... Laci_L félrevezetett másodszori megingásával ...

:shock: :roll:


szer. dec. 14, 2011 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ne haragudj, de neked fogalmi zavaraid vannak. Mi a szösz bajod van a cmdow programmal?
Nem okoz az égegyadta világon semmit a gépen. Lefut, mint mondjuk a Notepad, oszt annyi.
Ne használj semmi integrálást, az nLite nem jól működik, a HFSLIP-et, ami tuti, meg nem tudod, de nem is mered használni. Laci_L félrevezetett másodszori megingásával, pedig azt se tudod, nálad egyáltalán jelzett volna-e, ha az van telepítve. (Ha meg jelzett volna, mint tudjuk ez a jelzés lófütty.)
Szóval hagyjuk ezt, telepíts SP3-at, és rakd fel sorban ami kell. Teheted batch fájlból is.
Miért, milyen sűrűn telepítesz XP-t?
Most kemény voltam, mint a Rolling Stones.


szer. dec. 14, 2011 18:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
Laci, lófütty az van. :gigalol: :mrgreen: :twisted:
Van egy program benne, egy hacker eszköznek tekinthető cmdow.exe fájl.
Ezt lehetne rosszra is használni, mert elrejti az ablak megjelenítését.
Na de kérem, na de itt. :roll: Na de benyalni mindent utánanézés, kutakodás, hogynemondjam ... miegymás helyett :!: :?: Csak mert bármilyen nyüves védelmi program feldob egy ablakot?
Irgumburgum, bocs egy kicsit direkte túlreagáltam. :D Meg azért írtad, hogy nem vírus, de válámi ván.

Ja, és ezt is csak XP alatt, mert Win7 x64 alatt meg se rezzen a NOD32 erre. És nincs kivételek közé pakolva.
De mintha hasonló sztorit már lejátszottunk volna valamivel. :hm:


Üdv... :rulez:

Köszönöm a választ és a segítséged, de így a hacker vírus vagy tudom is mi miatt, nem állok neki, hogy szorakozzon a gép, már így is jó pár évembe telt mire rávettem magam az OP újra húzására, így most ha nem csinálom meg rendesen, akkor soha, mert lusta vagyok és nincs is rá időm... :cry:
Ezért nem is merek bele fogni olyanba, amit nem ismerek és jelenleg nem is ismerem az álltalad kinált HFSLIP programot és mint utána olvastam így nem is töltöm le, köszönöm még egyszer. :twisted:
Az nLite lehet hogy nem jó, de már azt legalább részben tudom a müködési, azaz kezelési sorrendjét és mivel a WMP11-et elsőre sikerült megcsinálnom és ISO-t gyártanom, így most ebbe a HFSLIP keresgélésbe belefásultam és meg is untam, mivel siker élményem nem volt, el is álmosodtam csak rajta, mert még le sem bírtam használhatót tölteni, amit találtam az Béta, de az sem müködött, ami lejött... :evil:
Ami meg úgy nézett ki, hogy jó lenne, az meg oldalról-oldalra dobott, mire elértem, hogy letöltök valamit, aztán futtatáskor csak egy ablaka jelent meg, ami használat utasítás után, be is zárult minden alkalommal... :twisted:
Ui.
Amiért lehet, hogy pont az általatok is említett cmdow.exe hecker program a ludas, mivel a leírásában is erről írnak, hogy ki-be és láthatattlanná teszi az ablakokat, ha jól értelmeztem... :twisted:

Na, majd vissza nézegetek még, hátha születik megoldás valakitől... :nemjottbe:

Üdv... 'HókuszPók'


szer. dec. 14, 2011 14:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv...

Most akkor Vírus vagy sem :?: :hm:

Mi tévő legyek, nincs kedvem újra húzni a telepítöt még így sem, hogy csak a géphez szükséges OP-n kivűl a szükséges Drivers és Softwers vannak fenn... :oops:
Szeretnék egy jól beállított OP-t és addig míg nem oldom meg ezt az Integraciot, addig nincs sok kedvem ebben a borongós és állandó álmosító téli időben más progras-t telepítgetni addig. :cry:
Szóval akkor is, most mi tévő legyek, segítsetek dönteni. :?: :oops: :hm:

Ezt találtam :oops:

VISSZATÉRVE az eredeti kérdéshez, tud valaki más lehetöséget az Integrálással kapcsolatban, annak várom a segítőkész válaszait... :?: :hm:
Egyenlőre csak az IE8 WMP11 és a WinXP Frissítéseit szeretném Integrálni csak, hogy ne kelljen napokig, esetemben hetekig telepítgetnem mindent újra...
DVD 4,7GB CD Max. 1 lemezt szeretnék kihozni egyenlőre belölük, már számomra az is hatalmas eredmény lenne, de az nLite 1.4.9.1-el az IE8-nál elakadtam, mert mint írtam is nem tudja valamiért Integrálni... :?: :hm: :oops:
Esetleg számít a sorrend, hogy WinXP SP3 esetében a WMP11 helyett a IE8 kell elöbb Integrálnom és utána az IE8-at vagy ez hülyeség gondolat... :?:

Üdv... 'HókuszPók'


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu szer. dec. 14, 2011 14:38-kor.



szer. dec. 14, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Meglehet,ismeritek a véleményemet erről a témáról is,de halkan megkérdezném..ez itt nem OFF topic? :hm:


kedd dec. 13, 2011 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
... Csak azon csodálkozom, hogy totál elfelejtetted...

Hát lehet. :wink:
De én nem foglalkoztam ilyen elmélyülten az integrálással. Sőt szinte semennyire.

Nehezen tanul az ember, és könnyen felejt, mondta valaki, akire szintén nem emlékszem. :D


szomb. dec. 10, 2011 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
:mrgreen: Bocs, de kicsit eldurrant az agyam. Mert olyanom volt. Mert pont te, és pont így. Jó, jó, végül is valamelyest írtad, hogy csak valami egyéb gixer.
De kábé hasonló esetben nacorvus szokta emlegetni, hogy te is fiam blútyúúúsz. és nézegeti a véres kést.
Szóval rákerestem, te csak távolabbról voltál érintett, de tényleg nemrégen játszottuk már ezt le.
viewtopic.php?p=973921#p973921
Érdemes előrébb is olvasni. Meg talán utóbb is. Itt kezdődött: viewtopic.php?p=973856#p973856

Még a nagy stell mágus is benyalta. :lol:
Csak azon csodálkozom, hogy totál elfelejtetted. Pedig nem keveset melóztam rajta akkor, sokszor falrahányt borsóként. :twisted:


szomb. dec. 10, 2011 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
Laci, lófütty az van...

Hű de szigorú vagy. Én csak leírtam, hogy felugrott egy ablak. :shock:
És hát milyen víruskereső az, ami attól függően néz valamit veszélyesnek, hogy hány bites a rendszer. Bexarok. :mrgreen:
Vagy veszélyes, vagy nem. Vagy én alszom?

Lejátszottunk már hasonlót, de mióta a teljes gépem megrogyott mindenestül egy rohadt vírus miatt, azóta óvatosabb vagyok. :wink:


szomb. dec. 10, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci, lófütty az van. :gigalol: :mrgreen: :twisted:
Van egy program benne, egy hacker eszköznek tekinthető cmdow.exe fájl.
Ezt lehetne rosszra is használni, mert elrejti az ablak megjelenítését.
Na de kérem, na de itt. :roll: Na de benyalni mindent utánanézés, kutakodás, hogynemondjam ... miegymás helyett :!: :?: Csak mert bármilyen nyüves védelmi program feldob egy ablakot?
Irgumburgum, bocs egy kicsit direkte túlreagáltam. :D Meg azért írtad, hogy nem vírus, de válámi ván.

Ja, és ezt is csak XP alatt, mert Win7 x64 alatt meg se rezzen a NOD32 erre. És nincs kivételek közé pakolva.
De mintha hasonló sztorit már lejátszottunk volna valamivel. :hm:


pén. dec. 09, 2011 21:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:

A NOD feljajdult. Nem vírus, de valami van. :shock:


pén. dec. 09, 2011 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
HFSLIP

Kicsomagolod, majd tömködöd tovább az érvényes hotfixeket és IE 8-at, WMP11-et a a HF mappába.
A SOURCE mappában legyen az XP SP3 telepítő.


pén. dec. 09, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Este feltöltök neked egy komplett HFSLIP csomagot. Csak jusson eszembe. :wink:
Ezt csak kicsomagolod majd, és mehet bele a telepítő és hotfixek.
Egy jó ideje már a legutolsó betát kell használni.


pén. dec. 09, 2011 6:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
SziaMiAu írta:
Ezt találltam, de nem sokat értek belőle, hogy kerül bele az IE8 vagy a WMP11... :?: :hm:

Kár, pedib magyar nyelven itt találsz meg mindent a saját telepítő csomaghoz. Vannak fájlok, leírás, miegymás.
Az IE 8 és WMP 11 úgy kerül bele, hogy letöltöd az MS honlapjáról és a megfelelő helyre másolod. Ahogy az aktuális hotfixeket is. De az általad linkelt oldalról letölthetsz komplett csomagot is, ha nem tudod vagy akarod magad összehozni.
Az nlite-ot kezelni egyszerűbb, de másképp inegrál, hibázhat. A hfslip tuti, tiszta, frankó. Ezért írtam.
Vagy itt egy angol nyelvű oldal a hfslip-hez. http://mimo.zxq.net/
Ezzel nem a bootot könnyítheted, hanem a telepítést, meg az az utáni frissítést. Felesleges hotfix nem kerül fel, ha nem raksz bele. :wink:


Üdv... :rulez:

Honnan tudom letölteni ezt a HFSLIP 1.7.9 progit, mert magyar oldalon csak forumokat találltam... :?: :hm:
Ui.
Amiket találok a külföldi oldalakon, azok 90%-a erre az oldalra mutat, de itt nincs semmi az 1.7.10. Beta az meg nem jönn le úgy, sőt semmi sem jön le, amit találltam, az is 2 fájlt tartalmaz a 4-5 fájl helyett miután futtatom és miután elindítom, feljön az a szürke hátteres ablak, de mikor "megnyomok egy billentyűt" mintahogy az írva is vagyon, semmi nem történik, csak eltünik az ablak :?: :hm:


csüt. dec. 08, 2011 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
Ez egy adat helyreállító a hibás, sérült adathordozóról:


Üdv... :gigalol:
Na akkor jól mellé fogtam, azt böngészés közben töltöttem le, azt hittem az is olyasmi, mint az nLite, csak feltelepítettem, de nem használtam... !-F


csüt. dec. 08, 2011 21:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
SziaMiAu írta:
... azaz a IsoBustert még nem is használtam ...

Ez egy adat helyreállító a hibás, sérült adathordozóról:

Idézet:
IsoBuster is The Ultimate CD/DVD/BD/HD DVD data recovery tool !
Rescue lost files from a bad or trashed disc !
Save important documents, precious pictures or video from the family, your only system backup, ...
IsoBuster can do it all ! All common disc formats and file-systems are supported.


csüt. dec. 08, 2011 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
Az nlite-ot kezelni egyszerűbb, de másképp inegrál, hibázhat. A hfslip tuti, tiszta, frankó. Ezért írtam.
Vagy itt egy angol nyelvű oldal a hfslip-hez. http://mimo.zxq.net/
Ezzel nem a bootot könnyítheted, hanem a telepítést, meg az az utáni frissítést. Felesleges hotfix nem kerül fel, ha nem raksz bele. :wink:


Üdv... :rulez:

Akkor azt mondod hagyjam a fenébe az nLite-ot és ezt a hfslip-et telepítsem... :hm:
Akkor az eddigi Integrálásokra, amit az nLite készítettem nincs is szükség, így kitörölhetem magát a programot is, no meg az IsoBuster sem kell hozzá ehhez a hfslip programhoz... :?: :hm:
Bár ezt az utóbbit, azaz a IsoBustert még nem is használtam, mert nem került rá sor, igaz már el is felejtettem, hogy miért és minek is telepítettem... :hm:

Üdv... 'HókuszPók'


csüt. dec. 08, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
SziaMiAu írta:
Ezt találltam, de nem sokat értek belőle, hogy kerül bele az IE8 vagy a WMP11... :?: :hm:

Kár, pedib magyar nyelven itt találsz meg mindent a saját telepítő csomaghoz. Vannak fájlok, leírás, miegymás.
Az IE 8 és WMP 11 úgy kerül bele, hogy letöltöd az MS honlapjáról és a megfelelő helyre másolod. Ahogy az aktuális hotfixeket is. De az általad linkelt oldalról letölthetsz komplett csomagot is, ha nem tudod vagy akarod magad összehozni.
Az nlite-ot kezelni egyszerűbb, de másképp inegrál, hibázhat. A hfslip tuti, tiszta, frankó. Ezért írtam.
Vagy itt egy angol nyelvű oldal a hfslip-hez. http://mimo.zxq.net/
Ezzel nem a bootot könnyítheted, hanem a telepítést, meg az az utáni frissítést. Felesleges hotfix nem kerül fel, ha nem raksz bele. :wink:


pén. dec. 02, 2011 16:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
Csináld a HFSLIP batch fájl módszerrel az integrálást.
Azzal minden tökéletes.


Üdv... :rulez:

Visszaolvasgattam, amit kidobott a Google, de hol van ez a batch fájl és mit kell vele csinálnom, ez a nLite belül találom meg valami beállításoknál :?: :hm:
A másik, hogy azt hiszem épp Te írtad az egyik hozzászólásodban, persze lehet hogy az nem is ehhez a HFSLIP-hez tartozik, de Szűz XP Telepítőt írtál, nekem olyanom nincs csak SP3-as. :?
Vagy az nem határoz ez esetben semmit :?: :hm:

Bocsi a tudatlan és butaságomért, de erre az nLite lehetőségre véletlenül találtam rá és még nem használtam soha a Gép Bootolást akarom megkönnyíteni időben stb... :roll:

Ui.
Ezt találltam, de nem sokat értek belőle, hogy kerül bele az IE8 vagy a WMP11... :?: :hm:

!OFF!
Van egy olyan dolog itt, hogy "URL" de miért nem jelenik meg az oldal rendesen, ha úgy írtam be az elérhetőségét az oldalnak, mint ahogy az meg van adva, azaz jelezve, hogy szöveg elhelyezésével... :?:
Mit írok rosszul vagy hibásan, mikor úgy írtam a jeleket, ahogy az írva vagyon... :?: :hm:

Áááá ! :)
Közben rájöttem, hibásan van írva az URL Infó sáv. :twisted:
Helyesen így kellene: "[url=http://URLCÍM]Megjeleníteni kívánt szöveg[/url]"
Így nem jó:..............."[url=http://URLCÍM//url]Megjeleníteni kívánt szöveg[/url]"


pén. dec. 02, 2011 14:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Csináld a HFSLIP batch fájl módszerrel az integrálást.
Azzal minden tökéletes.


csüt. nov. 24, 2011 5:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv... :rulez:

:potyog: Szeretnék abban segítséget kapni, hogy ki akarom próbálni ezt a nLine programot és egy Integrált Windowst létre hozni, odáig eljutottam, hogy a Windows Media Player11-et és amiket találtam Frissítéseket HOTFIX-et, sikerült is Integrálnom és ISO Fájlt készíteni.
De most még az Internet Explorer 8-at szeretném Integrálni, de mire az Integrálási folyamat jelző a 3/4-ig eljut, feljön egy HIBA ablak egy ilyen üzenettel, hogy "IE8-WindowsXP-x86-HUN - Javítás integrálása hiba. Kérlek jelezd, ha ez egy nem várt hiba." majd mikor leokézom a folyamat jelző folytatodik és mikor végez, az adat változásnál max. 0.1MB változás vagyis különbség van.
Mit csinálok rosszul ? :hm:
Próbáltam úgy is, hogy elöbb az IE8.exe-t próbáltam magába Integrálni, de úgy is, hogy elöbb a frissítést, amit a Windows Updates Downloader talált 2 vagy három frissítést, de úgy is, hogy elöbb a frissítést próbáltam, de egyik sorrendel sem sikerült és mivel a Googleban rákeresgélésel sem jutottam közelebb a megoldáshoz, így megpróbálkozom nálatok, hátha más is telálkozott ezzel a HIBA üzenettel és tud rá valami megoldást... :?: :hm:
Mindent úgy csináltam és követtem a lépéseket, mint ahogy itt, ezen az oldalon találtam, de semmi eredmény... :cry:

Elöre is köszönöm a válaszaitokat... :rulez:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu pén. dec. 02, 2011 15:37-kor.



szer. nov. 23, 2011 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Szia!

Egy alaplapi elemcserét mindenképpen megér a dolog, plusz ki kellene próbálni egy márkásabb tápegységgel!


szer. nov. 16, 2011 12:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 15, 2011 23:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!

Egy elég régi géppel mostanában jelentkezik egy új probléma: egyszercsak elsötétedik a monitor, naracsra vált, és nem kapcsol be, utána restart után se megy. Ha várok vele x időt, utána hol belép, hol nem. De egy idő múlva ismét jelentkezik a probléma. Van hogy narancsra se vált, és úgy megy el minden. Vol olyan is, hogy bejelentkező képernyő töltésekor csattant le. Bios 1-et csippan bett mindig, látszólag hibát nem jelez.

Monitor, videókártya csere után is ugyanez a problémakör. A BIOS viszont visszaáll a korábbi beállításokra időnként (nem a gyárira, az óra például megmarad, de 1-2 átállított beállítás nem).

Ötletek?


kedd nov. 15, 2011 23:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Betett az árvíz Thaiföldön. Taccsra vágta a WD merevlemez gyárát, de itt gyártottak alkatrészt más gyártóknak is.
Érvényesül a piaci kereslet-kínálat törvénye.


vas. nov. 13, 2011 11:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Két hónap alatt a karácsonyra kinézett merevlemez ára nettó 14 ezer forintról 38-ra emelkedett. A többi ára is hasonlóan változott. Miért?
Az euro árfolyam nem változott ennyit, a karácsonyi áremelkedés is kisebb szokott lenni.


vas. nov. 13, 2011 11:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Idézet:
A wirt C: -nek mennyi hely kell?

Egy részeg embernek mennyi kell agyilag?-csak amennyit használ! :P
,de egy lényeges különbség van: az ember kijózanodik és törlődik a részlegesen(részegesen)lefoglalt terület.A lemezen meg akkora mard amit lefoglaltál ha nem törlöd ill nem mérezed át.Ez egy félig-dinamikus tár...igen-csúnyán fogalmazva.


csüt. nov. 03, 2011 21:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi a válaszokat, kicsit megkavartatok, de úgy veszem ki, hogy azért van megoldás. És ez a fontos :mrgreen:
A wirt C: -nek mennyi hely kell? Egy USB-s HDD-n azért elég sok hely van :) vagy csak Pendrive-ra lehet telepíteni?


kedd nov. 01, 2011 6:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Pont ezért volt a szó, hogy leginkább.
De egy Linux guru ezt jobban tudja cizellálni. ;)


szomb. okt. 22, 2011 21:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Idézet:
...leginkább linuxosakat

Ez az ellenség félrevezetése, egy féligazsággal! linux alatt van megoldás wines program telepítésére,futtatására vine,play on linux,de fordítva még véletlenül sem igaz.
Tény:egy pen-linux rendeszeren nem nagyon kell erőltetni egyiket sem,főként a másodikat hiszen nem lesz hely a wirt C:meghajtónak,cserében lehet dolgozni rajta akár win-es prorammal is :wink: -maga gép meg olyan,ahogy megkaptad,az adataidhoz meg simán hozzáférsz ami a gépen van. 8)


szomb. okt. 22, 2011 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A pendrive-ra telepített Linuxra nemcsak adatot tudsz tenni, hanem programokat is telepíthetsz.
Persze leginkább linuxosakat. :wink:


szomb. okt. 22, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Lehet, hogy nme jól értelek, elsősorban nem adatokat szeretnék rátölteni.
Programokat is szeretnék telepíteni valahova, ami nem a céges laptop vinyója.


szomb. okt. 22, 2011 6:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség