Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:56



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Supervisor írta:
Samsung Galaxy A13 mobilgond: Híváskor csak egyszer cseng ki és azonnal megnyitja a hívást.
how-to-auto-answer-calls-on-samsung-galaxy-phones


pén. dec. 29, 2023 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Samsung Galaxy A13 mobilgond: Híváskor csak egyszer cseng ki és azonnal megnyitja a hívást.
Hogyan és hol lehet beállítani, hogy úgy működjön, hogy ne csak egyszer csengjen ki és ne vegye fel azonnal a hívást?
Korábban rendben működött, addig csengett ki amíg nem vettem fel a hívást.
Nem tudok rájönni, hogy most mi lehet a gond.


pén. dec. 29, 2023 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Most hívtak a szervízből, nem akkugond volt valami más hiba, már megjavították a jövő hét elején hozza a futár.
(Az AccuCheck Pro 84%-os akkuállapotot jelzett a meghibásodás előtt.)


pén. szept. 01, 2023 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Supervisor írta:
Eddig a Xíaomi Readmi Note 9 is megfelelt, tudta azt amire szükség volt, mindaddig amíg az akkugond nem jelentkezett.

Akkor szinte biztos, hogy egy újabbal sem lesz probléma. Csak nem értem, hogy akkor most a Note 9-et elküldted szervizbe, meg venni is akarsz egy újat?


pén. szept. 01, 2023 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Köszönöm a válaszokat.
Eddig a Xíaomi Readmi Note 9 is megfelelt, tudta azt amire szükség volt, mindaddig amíg az akkugond nem jelentkezett.
Aztán Győrben egyetlen szerviz sem akadt ahol akkut tudtak/akartak volna cserélni, így került a budapesti Xíaomi szervizbe, ahol meg legaláb egy hónap amíg elkészülhet. Két-három hét a beszerzés egy hét a csere...


pén. szept. 01, 2023 7:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Igen, a mibilarénás tesztet érdemes elolvasni.
Az árukeresőn pedig a vásárlói értékeléseket.
Ami biztos: én 4 giga rammal már NEM vásárolnék semmilyen mobiltelefont. A mobilarénások is szenteltek a tesztben pár sort a RAM-ra. Vackor összehasonlító linkje is a 8 giga ram verziót említi. A nagyobb boltok 4 gigával forgalmazzák. Csak néhány kisebb sufni garázsbolt forgalmaz 6 vagy 8 giga rammal - bizonytalan garanciával.


pén. szept. 01, 2023 5:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Supervisor írta:
Egy Xiaomi Redmi Note 12 5G-t érdemes lenne beszerezni?

Erre nem olyan könnyű válaszolni, mert ahhoz ismerni kellene, hogy mire lesz használva.
Először nézd meg mit írtak róla a tesztelők, úgy könnyebb eldönteni.

Bár most találtam egy összehasonlító oldalt, és az alapján aligha lesz vele gond.
Nekem egy korosodó Oneplus 8T-m van, de a mai napig hibátlanul megy, semmilyen szempontból nem találok olyan okot, ami miatt lecserélném.


csüt. aug. 31, 2023 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Érdeklődtem a szervizben, akku nincs, két-három hét amíg beszerzik, egy hét a beszerelés...
Bizony jó lett volna az ajánlás, de addigra már sajnos elküldtem a futárszolgálattal.

Egy Xiaomi Redmi Note 12 5G-t érdemes lenne beszerezni?


csüt. aug. 31, 2023 9:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
https://xiaomiszerviz.hu/?gclid=Cj0KCQj ... hIEALw_wcB
A neten ezt találtam, rendeltem futárt.
Győrben nagyon nem ajánlottak a mobilszervizek, meg hosszú a vállalási idő, ha egyáltalán elvállalják.


szer. aug. 23, 2023 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Supervisor írta:
... Érdemes még szervizbe vinni vagy kuka?

Az akku szinte biztos hogy kuka. Vidd el szervizbe, de olyanba, amit más is ajánl. Sok kókler van a piacon.
Tudnék ajánlani, de azt sem tudom, hogy merre laksz. Egész pontosan semmit sem.


kedd aug. 22, 2023 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Xiaomi Redmi Note 9 vonatkozásában kérnék tanácsot.
Töltés után villogni kezd a Redmi felirat és sem kikapcsolni sem bekapcsolni nem lehet. Töltéskor 32-39 C fokig melegszik van amikor magától mégis bekapcsol.
Úgy kezdődött, hogy az akkuikon fehéren villogott és nem vette fel a töltést, aztán később feltölthető lett és három napig rendben működött, most ismét a fehér akkuikon villog.
Érdemes még szervizbe vinni vagy kuka?


kedd aug. 22, 2023 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Supervisor írta:
Sony Ericsson W200i vonatkozásában szeretnék tanácsot kérni.
Mindeddig kifogástalanul működött.Aztán egy kikapcsolás utáni visszakapcsolás óta csak villog, nem kapcsolható be és ki a kapcsolóra nem reagál.
Esetleg egy új akku megoldhatná a problémát?
Igen, tudom, hogy régi már de mindeddig nagyon jól működött, van másik modern mobil is de ezt szeretném ha újra működne.

ELVILEG, ha töltőn van és az akksiban van valamennyi szufla, akkor be kéne kapcsoljon.


szomb. ápr. 06, 2019 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Sony Ericsson W200i vonatkozásában szeretnék tanácsot kérni.
Mindeddig kifogástalanul működött.Aztán egy kikapcsolás utáni visszakapcsolás óta csak villog, nem kapcsolható be és ki a kapcsolóra nem reagál.
Esetleg egy új akku megoldhatná a problémát?
Igen, tudom, hogy régi már de mindeddig nagyon jól működött, van másik modern mobil is de ezt szeretném ha újra működne.


csüt. jan. 24, 2019 6:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
tixi-taxi írta:
Üdv!
Van egy ős régi PDA-m, Mio 169 tipusu. Használtam vettem. Több hónapig nem használtam, amultkor kezembe került, meg a gyerekébe...... szóval minden létező gombot össze- vissza nyomogatot.Ígyaztán el is felejtett minddent. Igaza gyári programot azokat nem.A problémám az hogy én sem tudom már hogy kell az asztalra késziteni pl. az iGO ikonját. Ha valaki tudná megkösszöném. :lol: Taki papa

Húúúú, az elég bonyolult, kell csinálni egy lnk-t az igo.exe-ből (rajta tartod az ujjadat), majd azt bemásolni a programok könyvtárba.


hétf. aug. 05, 2013 23:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 05, 2013 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Üdv!
Van egy ős régi PDA-m, Mio 169 tipusu. Használtam vettem. Több hónapig nem használtam, amultkor kezembe került, meg a gyerekébe...... szóval minden létező gombot össze- vissza nyomogatot.Ígyaztán el is felejtett minddent. Igaza gyári programot azokat nem.A problémám az hogy én sem tudom már hogy kell az asztalra késziteni pl. az iGO ikonját. Ha valaki tudná megkösszöném. :lol: Taki papa


hétf. aug. 05, 2013 21:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 23, 2013 18:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Köszönöm a sok infót!
És persze, hogy nem adom fel.... :-)
Ezen a telefonon van bőven tárhely, anno "csomó" zene, kép elfért rajta és még így is maradt üres hely.
Egyébként én nagyon laikus vagyok, ígyhát félő, hogy több kárt okozok mint hasznot ha piszkálgatom jelen esetben :D
Még mindig gyűjtök infókat, aztán meglesz a megoldás :-)
Vagy keresek egy hackert végső esetben :D


csüt. júl. 25, 2013 15:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
gyonig írta:
A kereső (google) pedig javasol egy csomó sms visszaállító programot, csak nekem annyira kínai :-) az összeset pedig nem tudom kipróbálni. Valahol még reménykedek benne, hogy az egyik ilyen jó, mivel van akinek összejött, de fogalmam sincs milyen készüléken. Valószínű, valami újabb lehetett. Annyi mindenre van megoldás, erre miért nincs :-(

Ahhoz, hogy erre magyarázatot kapj, behatóan kell foglalkozni azzal, hogy hogyan, hová "mentődnek" az adatok egy adott készülékben.
Az S40-es Nokiák (a nem okos Nokia telefonok) esetében nem volt lehetséges a visszaállítás, a symbianos Nokiáknál (S60) volt rá program. Bár - bevallom - nem túl jó hatásfokkal. de legalább reményt adott.
Valamiért a mobiltelefóniában az Android előttig nem volt igény/elvárás a törölt adatok visszaállíthatósága. Ez talán összefügg azzal is, hogy a "buta" telefonok memóriája pár (2-3) MB-ban volt mérhető, ez volt mindenre, SMS-ek, MMS-ek, névjegyzék, hívóképek, híváslista, ez mind egy, közös területen volt található, és mivel egyetlen bejövő/indított hívás is hozzányúlt a memóriaterülethez és bejegyzést tett oda, ezért bizony előfordult, hogy felülírta a visszaállításhoz szükséges szektorokat.
Később megjelentek a GB-okban mérhető memóriájú készülékek és igény/lehetőség lett arra, hogy visszaállítható legyen.

A Samsung régi, "buta"telefonjai egyedi operációs rendszerűek, arra - a gyárilag feltelepítetteken kívül - programokat, játékokat nem is nagyon ismerek, esetleg a JAVA-kompatibilisek jöhettek szóba (nem tudom, az S3310-nél van-e JAVA-támogatottság, de valószínűleg), így belülről nem nagyon lehet hozzáférni a törölt területhez. Kívülről pedig - szerintem - még kisebb az esély.

De ne add fel!!!


szer. júl. 24, 2013 22:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 23, 2013 18:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
A kereső (google) pedig javasol egy csomó sms visszaállító programot, csak nekem annyira kínai :-) az összeset pedig nem tudom kipróbálni. Valahol még reménykedek benne, hogy az egyik ilyen jó, mivel van akinek összejött, de fogalmam sincs milyen készüléken. Valószínű, valami újabb lehetett. Annyi mindenre van megoldás, erre miért nincs :-(


szer. júl. 24, 2013 21:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
gyonig írta:
Azért köszönöm! :-)

Sajnálom. Sovány vigasz, hogy más készülékekről is csak nagyon nehezen lehet, HA lehet...
A visszaállíthatóság lehetősége komolyabban az Androidoknál ill. az iPhone-nál jelent meg, a korábbi modelleknél szinte egyáltalán nem.


szer. júl. 24, 2013 21:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 23, 2013 18:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Azért köszönöm! :-)


szer. júl. 24, 2013 20:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
gyonig írta:
Köszönöm a választ!
Látja meghajtóként, de nem nyitja meg az sms-eket, azokat sem melyek nem lettek törölve....

Az a baj, hogy a telefonokban NINCS undelete funkció. És rendszerint egyedi fájlrendszert használnak.
Ráadásul az S3310-es meg legalább 4 éves már, saját oprendszeres, nem is várható, hogy lesz rá visszaállító szoftver...


szer. júl. 24, 2013 19:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 23, 2013 18:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Köszönöm a választ!
Látja meghajtóként, de nem nyitja meg az sms-eket, azokat sem melyek nem lettek törölve....


szer. júl. 24, 2013 10:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
gyonig írta:
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy SAMSUNG S3310-es telefon. A kérdésem az lenne, hogy ebből a telefonból a törölt sms-eket vissza lehet keresni, esetleg tud valaki ilyen programot? A telefon a memóriában tárolta az sms-eket.

Bármilyen segítség jól jönne! Válaszotokat előre is köszönöm!

Szerintem kizárt, de ha a PC látja meghajtóként azt a belső memóriarészt, ahol vannak az SMS-ek és azóta egyetlen SMS sem érkezett még, akkor valami nagyon kicsi esély lehet rá.

Marad a bizalom, a hinni akarás a partnernek... :D


kedd júl. 23, 2013 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 23, 2013 18:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy SAMSUNG S3310-es telefon. A kérdésem az lenne, hogy ebből a telefonból a törölt sms-eket vissza lehet keresni, esetleg tud valaki ilyen programot? A telefon a memóriában tárolta az sms-eket.

Bármilyen segítség jól jönne! Válaszotokat előre is köszönöm!


kedd júl. 23, 2013 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
mchallx írta:
Helló nekem van 1 kis gondom ...
... nincs flesh boxom és pénzem szervízre sem. ...


Mindig tiszteltem az ilyen szerény lehetőségekkel rendelkező, de oroszlánszívvel és bátorsággal megáldott usereket.

A légtornászok legnagyobb kihívása is a védőháló nélküli mutatvány :)

A baj akkor van, amikor még szorult helyzetben sem vennék igénybe egy profi segítségét, hanem ingyen jöjjön a segítség. :hm:

Én csak gyári Samsung kábelt használok, már Nokia kábellel is volt gondom.
A legfontosabb, hogy oda kell figyelni, megfelelő flash fájlt szereztünk-e.
Pl. 5570 <> 5570I, 6500 <> 6500D és hosszan sorolhatnám. A legtöbb gond ennek figyelmen kívül hagyásából van.


hétf. júl. 08, 2013 13:57
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
mchallx írta:
Helló nekem van 1 kis gondom itthon akartam frissíteni a telefonon az androidot de mikor bekapcsolom akkor a samsung logónál újraindul a bekapcsolási téma és a recovery mode nem működik.
Az lenne a kérdésem h ezt hogyan tudnám orvosolni gondolom a bootloaderrel van a probléma de nincs flesh boxom és pénzem szervízre sem. A telefon samsung galaxy mini 2 (gt-s6500d)

3fájlos ROM-mal lehetne megoldani, az egyből resetelést is végez.
Viszont sajnos 3fájlos ROM-ot mini2-re én még nem láttam.

Ha elfogadsz egy jótanácsot, ha nem engedik meg az anyagi lehetőségeid, hogy 3e Ft-ot kifizess egy boxos javításért, akkor ne akarj otthon ROM-ozni!

Kicsit írhattál volna bővebben, hogy melyik verzióról melyik verzióra és milyen programmal akartad frissíteni. Csak mert a gyári KIES-sel történő hivatalos frissítés gyakorlatilag kizárt, hogy hibába fusson, HA elolvastál mindent és betartottad a leírt szabályokat (akku 100%, megfelelő adatkábel, USB 2.0 csatlakozó használata, nem húzod le azelőtt, mielőtt jelzi, hogy húzd el az adatkábelről, meg a többi...), akkor teljesen biztos, hogy sikeres lenne a frissítés.

Ha viszont Odinnal akartál feltenni bármilyen ROM-ot, akkor ahhoz ennyi utánolvasás nem elég.


vas. júl. 07, 2013 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
:hm: Ha a recovery menne, akkor próbálhatnál esetleg egy factory resetet.
Így szerintem csak az marad, ha a download módba rakva Odinnal raksz fel egy másik ROM-ot, vagy cserélsz kernelt.

Egyébként milyen frissítés volt? OTA vagy CWM-ből vagy Odinnal raktál fel valamit?


vas. júl. 07, 2013 16:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 07, 2013 12:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Helló nekem van 1 kis gondom itthon akartam frissíteni a telefonon az androidot de mikor bekapcsolom akkor a samsung logónál újraindul a bekapcsolási téma és a recovery mode nem működik.
Az lenne a kérdésem h ezt hogyan tudnám orvosolni gondolom a bootloaderrel van a probléma de nincs flesh boxom és pénzem szervízre sem. A telefon samsung galaxy mini 2 (gt-s6500d)


vas. júl. 07, 2013 12:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
nbela írta:
Hmm!
Ha belegondolok: Mikrofon csere, érintő panel csere, nemsokára a szokásos fülhallgató csere, no meg a lassan beérő akkucsere.... tuti jobban jönnék ki egy vadi új vásárlásával!
Te írtad.
Én meg 100%-osan egyetértek vele...

Bizony, 10-15 éve még nem gondoltuk volna, hogy védhető a nyugati társadalmak (akkor azt hittük) pazarló életvitele, amikor a régi, valamelyest meghibásodott műszaki eszközöket kidobták javíttatás helyett.
Ma már kezdjük mi is érteni...


vas. júl. 01, 2012 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Macika írta:
Végülis soros meghajtással mennek ezek az érintés-kiolvasások.
Köszi, akkor egyértelműen az érintő panel hibája. Elkezdtem keresgélni. Pl Vaterán fekete van dögivel, fehéret még kicsit kutakodnom kell. Már csak az nem tiszta, hogy a panel belső oldalán körbe van-e valami öntapadó réteg, vagy külön kell ragasztóval kenegetni?

Hmm!
Ha belegondolok: Mikrofon csere, érintő panel csere, nemsokára a szokásos fülhallgató csere, no meg a lassan beérő akkucsere.... tuti jobban jönnék ki egy vadi új vásárlásával!


vas. júl. 01, 2012 22:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
nbela írta:
Azért gondoltam esetleges szalaghibára mert mic csere miatt szét volt szedve vagy 3x. Akkor marad az érintő panel csere. Köszi.

Ha szét volt szedve mikrofon-csere miatt, akkor lehet, hogy épp azért/akkor sérült a szalagkábel.
Amúgy LEHET a szalagkábel is rossz, csak nem elmozdulásos a baj, hanem valószínűleg komolyabb, visszafordíthatatlan, fizikai sérülés. Végülis soros meghajtással mennek ezek az érintés-kiolvasások.


szomb. jún. 30, 2012 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Azért gondoltam esetleges szalaghibára mert mic csere miatt szét volt szedve vagy 3x. Akkor marad az érintő panel csere. Köszi.


szomb. jún. 30, 2012 1:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
nbela írta:
Szervusztok!

Samsung S5620 érintő kijelző a jobb alsó sarokban (és csak ott, máshol nem) mellé tenyerel. Mindig a középső gombot aktiválja. Menü helyett a névjegyzék jelenik meg. Ha nagyon óvatos érintéssel sikerül a menüt kiválasztani, akkor az összes ikon pontosan kiválasztható. Továbbra is csak a jobb alsó a kivétel, ahelyett mindig a középső nyomódik.

Érintő panel csere, vagy szalagkábel igazítással érdemes próbálkozni?

Kötve hiszem, hogy szalagkábel-hiba lenne, hiszen ha mindenhol máshol jó, akkor jobb alul is jó lenne. Nem úgy van, hogy (hasra ütök) a 7-8-as szál felel a jobb alsó sarokért, biztosan az mozgósodott meg...

Digitizer-csere, 4,5-5e Ft körül meg lehet venni Monte-hoz.


szomb. jún. 30, 2012 0:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Szervusztok!

Samsung S5620 érintő kijelző a jobb alsó sarokban (és csak ott, máshol nem) mellé tenyerel. Mindig a középső gombot aktiválja. Menü helyett a névjegyzék jelenik meg. Ha nagyon óvatos érintéssel sikerül a menüt kiválasztani, akkor az összes ikon pontosan kiválasztható. Továbbra is csak a jobb alsó a kivétel, ahelyett mindig a középső nyomódik.

Érintő panel csere, vagy szalagkábel igazítással érdemes próbálkozni?


pén. jún. 29, 2012 18:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
galjzsf írta:
Sziasztok!
Kerestem de nem talalok semmit,egy E52-nek egyik percrol a masikra nem mukodik a fenykep rogzito gombja.Erzodik hogy kattan de semmi egyeb.Van valakinek fogalma mi lehet vele. :hm:

Valószínűleg a flexifoil szakadt meg, új UI-board kell hozzá, 4e Ft körül van az alkatrész.


vas. jan. 22, 2012 17:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 22, 2012 9:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Sziasztok!
Kerestem de nem talalok semmit,egy E52-nek egyik percrol a masikra nem mukodik a fenykep rogzito gombja.Erzodik hogy kattan de semmi egyeb.Van valakinek fogalma mi lehet vele. :hm:


vas. jan. 22, 2012 9:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Sajnos kétszeri átmosás után sem lett jó. Megpróbálok kijelzőt szerezni.

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat.


szer. jan. 04, 2012 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
neunoid írta:
... amikor korábban szervizben volt, akkor ott azért valamennyire megtisztították ...

Ott is alkoholos desztillált vízben mossák át, egy ki mosógép szerű szerkezetben, ami szárít is. :shock:

Ha ezek után sem jó, akkor > kuka. :jaj:


szomb. dec. 31, 2011 15:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Köszönöm a tanácsokat.

Vettem 70%-os alkoholt, és tegnap este le/kimostam minden alkatrészt, csatlakozót. Hajszárítóval szárítottam (ezt az előző alkalommal is megtettem, csak elfelejtettem beírni), jelenleg még szétszedve pihen a radiátoron. Lehet, hogy még egyszer megismétlem az alkoholos tisztítást. És holnap (majd ha magamhoz tértem a szilveszteri buli után) összerakom.

Próbáltam már kijelzőt is szerezni kipróbálás céljából, de ez valóban nem egyszerű.

Abban bízom azért, hogy amikor korábban szervizben volt, akkor ott azért valamennyire megtisztították, és talán mégse korrodálódott annyira, hiszen végülis működik. Persze erre minimális az esély, de veszíteni valóm nincs..., szabadon kísérletezhetek...

Boldog új évet kívánok mindenkinek.


szomb. dec. 31, 2011 10:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
neunoid írta:
Kaptam egy vízbeesett HTC Wildfire S-t (kb. két hónapja esett be a mosogatóba, és két napig nem lett szétszedve, szárítva) szabad kísérletezésre, hátha sikerül vele valamit kezdeni. Mielőtt megkaptam, volt már szervizben, de nem tudták megjavítani (nem tudom, hogy mennyire komoly szerviz volt).

2 nap szétszerelt állapotban történő radiátoron szárítás után fél napig tökéletesen működött (bár a kijelzőben volt 4-5 darab világosabb kis folt), de aztán már csak percekig, majd másodpercekig volt jó. Azt csinálta, hogy pár percig/pár másodpercig működött, aztán lefagyott a kijelző (megmerevedett rajta a kép), de egyébként a készülék működött, ha lezártam a billentyűzárat, és újra kinyitottam, akkor megint ment egy rövid (egyre rövidebb) ideig. A kijelző lefagyott állapotában az érintő képernyőn beadott utasítást végrehajtotta (pl. lefagyott kijelző mellett megnyomtam a menübe lépés gombját akkor látszólag nem csinált semmit, de bill. zár be/ki kapcsolása után látszott, hogy belépett a menübe.

Amikor megkaptam, akkor egyáltalán nem működött a kijelző, csak villant egyet bekapcsoláskor.

Jelenleg már egyáltalán nem megy a kijelző. Valószínűleg csak a kijelzője rossz (a szervízes is ezt mondta, de biztosra nem merte mondani azt, hogy érdemes lenne kicserélni, mert lehet más baja is), mert most is fel lehet hívni, csörög, fel is lehet venni, lehet rajta beszélni. Tehát az érintés érzékelő része is működik. Tölteni is lehet, a memóriakártyát is kezeli, PC-hez is csatlakozik adatkábelen. Az érintés érzékeny alsó gombsor is világít, hangerő gomb is működik.

Lehet valamit kezdeni vele, érdemes még foglalkozni vele szerintetek, vagy kuka?

Előre is köszönöm ha valakinek van tanácsa, ötlete.

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek.

Jól írta Laci.
Sajnos ennyi idő alatt már elkorrodálódott benne, ami el tudott.
Kellene szerezz egy ismerőst, aki úgy tud szerezni kijelzőt hozzá, hogy ha esetleg nem az a baja, akkor visszavegyék.
Sajnos HTC-hez vagy csak bontottból (ami alatt ugye a lopott/tiltottat értjük) vagy aranyáron lehet kijelzőt szerezni.
Szóval nem egyszerű mutatvány.


pén. dec. 30, 2011 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
neunoid írta:
... Lehet valamit kezdeni vele, érdemes még foglalkozni vele szerintetek, vagy kuka? ...

Nem csak szárítani kellet volna, hanem a szétszedett alkatrész egységeket, csatlakozókat 50-70%-os alkohol-desztillált víz keverékkel (gyógyszertárban kapható) is lemosni (pl fülpucoló pálcika, nagyon finom kis kefe).

A csapvízben (főleg ha koszos) mindenféle egyéb elektromosan vezető, vagy korrodáló anyag is van, ami lerakódik, sőt szétmarja az alkatrészeket. Ha még bent van az akku, és áram is tud folyni, akkor főleg.

Talán még segít, ha most megcsinálod. A kijelző érintkező sorát mindenképpen pucold le.
Az akkut persze ki kell venni. Csak akkor vissza, ha teljesen száraz. A hajszárító jobb mint a fűtőtest, mert kifújja a rejtett helyekről is a nedvességet, ami különben nagyon nehezen távozna.


vas. dec. 25, 2011 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Kaptam egy vízbeesett HTC Wildfire S-t (kb. két hónapja esett be a mosogatóba, és két napig nem lett szétszedve, szárítva) szabad kísérletezésre, hátha sikerül vele valamit kezdeni. Mielőtt megkaptam, volt már szervizben, de nem tudták megjavítani (nem tudom, hogy mennyire komoly szerviz volt).

2 nap szétszerelt állapotban történő radiátoron szárítás után fél napig tökéletesen működött (bár a kijelzőben volt 4-5 darab világosabb kis folt), de aztán már csak percekig, majd másodpercekig volt jó. Azt csinálta, hogy pár percig/pár másodpercig működött, aztán lefagyott a kijelző (megmerevedett rajta a kép), de egyébként a készülék működött, ha lezártam a billentyűzárat, és újra kinyitottam, akkor megint ment egy rövid (egyre rövidebb) ideig. A kijelző lefagyott állapotában az érintő képernyőn beadott utasítást végrehajtotta (pl. lefagyott kijelző mellett megnyomtam a menübe lépés gombját akkor látszólag nem csinált semmit, de bill. zár be/ki kapcsolása után látszott, hogy belépett a menübe.

Amikor megkaptam, akkor egyáltalán nem működött a kijelző, csak villant egyet bekapcsoláskor.

Jelenleg már egyáltalán nem megy a kijelző. Valószínűleg csak a kijelzője rossz (a szervízes is ezt mondta, de biztosra nem merte mondani azt, hogy érdemes lenne kicserélni, mert lehet más baja is), mert most is fel lehet hívni, csörög, fel is lehet venni, lehet rajta beszélni. Tehát az érintés érzékelő része is működik. Tölteni is lehet, a memóriakártyát is kezeli, PC-hez is csatlakozik adatkábelen. Az érintés érzékeny alsó gombsor is világít, hangerő gomb is működik.

Lehet valamit kezdeni vele, érdemes még foglalkozni vele szerintetek, vagy kuka?

Előre is köszönöm ha valakinek van tanácsa, ötlete.

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek.


vas. dec. 25, 2011 16:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2011 8:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
sziasztok.

Nem igazán tudom, hogy melyik topic részbe kellet volna írnom. A következő kérdésre keresem a választ nálatok is. De először az előzmény. Kút fejből akartam függetleníteni a Nokia C1-01 telómat meg a szokásos ( Code #pw+123456789012345+1#) lehetőséggel. Nokia BB5 és USB nokia progikkal. nos nem sikerült. Baromi nagy katyvaszt csináltam szerintem mert sim vagy anélküli indítás után "Contact Service" üzivel kizárt a nyavajás.

Néhány 5let vagy írányvonalat a megoldás felé szívesen fogadok.

Előre is köszönöm.


szomb. dec. 24, 2011 9:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
kuncsaku írta:
Hacsak nem sürgősségivel kéri. Különben nekem szét se kellett szednem a telefont, a kinyitás-csukástól is tönkrement a szalagkábel. Az pedig rendeltetésszerű használat :-).

Szerintem a tönkrement és a elszakadt nem azonos jelentésű szó, de te tudod...


csüt. dec. 22, 2011 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Hacsak nem sürgősségivel kéri. Különben nekem szét se kellett szednem a telefont, a kinyitás-csukástól is tönkrement a szalagkábel. Az pedig rendeltetésszerű használat :-).


csüt. dec. 22, 2011 6:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
glofiish írta:
üdv!valaki nem tud szerezni e-ten glofiish m810 pda-hoz lcd kijelzőt mert elszakadt a szalagkábel!!nagyon sűrgőss a karácsony miatt!

üdv:glofiish

Itthon biztosan nem kapsz ilyen sehol, és karácsonyra sem lesz meg, 13-15 nap a szállítási ideje, E-bay-en van.

Azért az érdekes, HOGYAN szakadhat el ilyennek a szalagkábele, ha nem házilagos barkácstól, azt meg minek, ha nem ért hozzá valaki...


szomb. dec. 17, 2011 17:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 16, 2011 22:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
üdv!valaki nem tud szerezni e-ten glofiish m810 pda-hoz lcd kijelzőt mert elszakadt a szalagkábel!!nagyon sűrgőss a karácsony miatt!

üdv:glofiish


pén. dec. 16, 2011 22:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
HI!

Működik!! :mrgreen:
Most keresem a fájlokat amik kellenek, később írok bővebben, mert olvastam több topikon, hogy más is járt így hogy a napon felejtette, vagy képernyő védő lehúzása után és tönkrement az érintő panel.
Tehát ami biztos: Airis T920A-hoz A MIO P350, P550 érintő panele jó, amit 4000.-ft-ért meg lehet vásárolni. Ráadásul kerettel, üveglappal együtt van úgyhogy csak az LCD-re kell pattintani a panelt , meg rádugni a csatira a vezetéket. Nem kell ragasztással illesztéssel bíbelődni. :hihi:
Pá!


hétf. aug. 22, 2011 12:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Nézd, ha bejött, akkor nyertél sok pénzt.
Ha nem jön be, akkor buktál 4 rugót, meg szereztél egy kis rutint :)

Nem tudok többet mondani, csak hogy kívánom Neked, hogy sikerüljön!


szer. aug. 17, 2011 23:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Re: Szerviz kérdések, mobil, PNA, PDA
Macika írta:
gask írta:
Üdv!
Lehetséges hogy az érintőpanelek több tipuson is használhatóak. http://www.keepingtouch.com/LCD-Screen-Display-Ecran-Panel-For-DigiWalker-Mio-P350L-P550L-P550-3-5-inch-TFT_p731.html Ez csak ilyen koordináta rendszerű valami nem?

Természetesen a legfontosabb a méret, ha az egyezik, akkor már csak a csatlakozás lábkiosztása, a csatlakozó mérete, a vezérlés feszültsége, meg hasonló, kicsit sem elhanyagolható dolgok kell egyezzenek.

Egyetlen gyártónak sem érdeke, hogy olyan alkatrészeket használjon, amely minden egyes modellnél eltérő, hiszen magával (is) kiszúrna ilyen esetben.
Érintőképernyővel nincs tapasztalatom, de LCD-kijelzőnél több gyártó (közöttük főleg a Nokia) kihasználja az egyforma, többtízmilliós tételben gyártott LCD-k olcsóságát.
Szerintem nem lehetek messze az igazságtól, ha a navi-gyártók is hasonlóval akarnak költséget csökkenteni.


SZIA!
Ezért gondoltam:
Kép
illetve az előzőleg linkelt oldalon a jó minőségű képeket illetve az én tapipadomat nézve nagyon hasonló. Az LCD biztos ugyan az a MIO-ban és az Airisben is, (Hitachi RevC.) a tapipad csatija pedig (mindegyiken 4 vezeték) a kijelzőre megy először, majd innen megy a közös csatlakozó az alaplapra.
Amiket leírtál azok miatt aggódom, mert nem értek hozzá, és nem tudom mennyi lehet az esélye hogy a nagy (külső) egyezés ellenére mégsem olyan feszekkel dolgozik pl a két panel. :hm:
Azért a hezitálás mert csak kompletten kapni - LCD+tapipanel - és így drága 15 000.- csak a tapi panel amin van keret, üveglap, 10 000.-. Viszont találtam szűzen csak a panel a csatival 4000.-ért.
Kép !-F

Megnéztem mégegyszer a képeket Keeping touch oldalán:
Kép
Az én tapipadom ha leveszem a papírt róla:
Kép

Hát, lehet megveszem, megpróbálom.
A tapipadot kétoldalas hártyavékony ragasztóval rögzíteném (kb 3mm-es sávot gondoltam körben az üveglapon) az úgy jó lehet? :roll: A gyári valami kikeményedő műanyag volt. Legfeljebb ha bejön, majd óvom a naptól ahogy tudom.


szer. aug. 17, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség