Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:58



Hozzászólás a témához  [ 338 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Milyen telefont vegyek??? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
ange445 írta:
Nagyon gondolkozok egy iPhone 5 SE-n. Ha minden igaz akkor kijött az új változata is, amiben az előzővel ellentéten 2 giga ram van. Valakinek van tapasztalata vele? Nem amiatt a pár tízezer miatt, amivel drágább az iPhone 5-nél, csak még nagyon kevés helyen kapható Kerestem itt is, de náluk sincs. Megéri, vagy nem éri meg, maradjak inkább egy régebbinél mert úgy is olcsóbb és semmi különbség nincs köztük?

Nincs iPhone 5 SE.
Egyetlen fajta van csak, az SE, bő 1 éve jelent meg.
Valóban 2 GB RAM van benne és piactól függően 16/32/64/128 GB ROM-mal adják.
Magyarországon 32 és 128 GB-os érhető el belőle, 159e és 198e Ft-os áron.


szer. máj. 03, 2017 15:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 09, 2017 12:37
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nagyon gondolkozok egy iPhone 5 SE-n. Ha minden igaz akkor kijött az új változata is, amiben az előzővel ellentéten 2 giga ram van. Valakinek van tapasztalata vele? Nem amiatt a pár tízezer miatt, amivel drágább az iPhone 5-nél, csak még nagyon kevés helyen kapható Kerestem itt is, de náluk sincs. Megéri, vagy nem éri meg, maradjak inkább egy régebbinél mert úgy is olcsóbb és semmi különbség nincs köztük?


kedd máj. 02, 2017 18:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Eggyel kevesebben lettünk.


kedd márc. 10, 2015 22:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Én csak annyit mondok, hogy nem mondok semmit erre a hsz-re. :shock:
De gondolnom szabad. :mrgreen:


hétf. márc. 09, 2015 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Semmi gond, Macika, a radírnak is dolgoznia kell sajnos néha.


hétf. feb. 23, 2015 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Elgondolkoztam, hogy mi a jobb.

Ha ILYEN hsz-ekkel nő a hozzászólásszám.
Vagy ha nem nő.

Szerintem jól döntöttem... :)


vas. feb. 22, 2015 22:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Tudnék írni választ, de nem fogok. Amit írnék az radír lenne. :)
Gondoljon mindenki amit akar erről, de ki lehet találni.
Ez a topik olyan irányba ment el, ami nem a Fórumra való.

Csak emlékeztetek a topik címére: Milyen telefont vegyek???

Háát... :jaj:


vas. feb. 22, 2015 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
TargeT írta:

Az a helyzet, hogy ilyen lehallgató-autóval rendelkezik a magyar bűnüldözés is, már jóval 2010 előtt is rendelkezett.
Ebben semmi kivetni való nincs, állami cég nem fog félrekefélőket (csak azért) lehallgatni.

A cikket író összemos több dolgot, nem is kicsit. De hát újságíró, olvasottságot kell produkáljon.

A szolgáltató AKTÍV közreműködése ELENGEDHETETLEN az ilyen lehallgatáshoz, ugyanis az adók hálózata nagyon precízen össze van hangolva, ha megjelenik BÁRMI, ami azon a frekvencián ténykedik, azonnal riaszt.
Ahhoz, hogy a lehallgatás lehetséges legyen, hogy létre jöjjön a hívás (tehát a megfigyelt ember ne vegyen észre semmit, mert különben nincs értelme a lehallgatásnak!), ahhoz ugyebár a lehallgató mobil eszköznek bele kell simulnia a szolgáltató hálózatába. Ez egyetlen esetben lehetséges csak, amennyiben a szolgáltató tevékenyen engedi ezt.

Arról nem is beszélve, hogy 1994. óta köteles MINDEN mobilszolgáltató MINDEN szolgáltatási központjában lehetővé tenni előzetes ügyészi engedély birtokában a beszélgetések lehallgatását.

A saját véleményem meg az, hogy BIZONY hallgassák is le azokat, akik megérdemlik!!!


vas. feb. 22, 2015 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Akkor itt van ez a cikk nemrégről: A SIM kártyák kulcsát is megszerezték a titkosszolgálatok


vas. feb. 22, 2015 7:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.gúnár. írta:
Egyébként tény, hogy gsm rf modult - mint ahogy hálózati chipet, vagy akár processzort - elég kevesen gyártanak a világon. Sőt most olvastam, hogy a sim kártyával is ez a helyzet. Ez valóban adhat okot visszaélésre. Ezt pár éve már megírtam itt. És ha a blackphoneba ezek kerülnek be, akkor hiába lesz benne akármilyen tuti os. Engem nagyon érdekelne egy lista a gsm chip gyártókról. Amúgy meg a blckphone helyzete gondolom ugyanúgy megharározható a rendszer sajátosságai miatt.
Elnézést Lacitól, hogy elő kellett vennem a rég nem használt, poros radíromat és ő is beleesett a szórásba egy idézés miatt.

Kétségtelen, hogy ha INTELLIGENSEN gondolkozik az ember, akkor rájöhet bizonyos dolgokra. De ez a bizonyos dolog NEM LEHET az, hogy világösszeesküvés van!!!

A SIM-gyárról olvastam én is nemrég, de úgy tudom, épp azért volt/van egyetlen kézben a programozható biztonsági chipek gyártása (messze elkerülve Ázsiát!!!!), hogy még csak véletlenül se lehessen olyan könnyen megbuherálni. És hát lassan 25 éve működik is hibátlanul, biztonságosan.


szomb. feb. 21, 2015 21:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Laci_L írta:
Attól tartok, hogy van egy új t68m a fórumon. :jaj:
A halhatatlanság örök. :D


Vagy a régi, csak másik nickkel. :wink:


szomb. feb. 21, 2015 13:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Egyébként tény, hogy gsm rf modult - mint ahogy hálózati chipet, vagy akár processzort - elég kevesen gyártanak a világon. Sőt most olvastam, hogy a sim kártyával is ez a helyzet. Ez valóban adhat okot visszaélésre. Ezt pár éve már megírtam itt. És ha a blackphoneba ezek kerülnek be, akkor hiába lesz benne akármilyen tuti os. Engem nagyon érdekelne egy lista a gsm chip gyártókról. Amúgy meg a blckphone helyzete gondolom ugyanúgy megharározható a rendszer sajátosságai miatt.


szomb. feb. 21, 2015 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Attól tartok, hogy van egy új t68m a fórumon. :jaj:
A halhatatlanság örök. :D


szomb. feb. 21, 2015 10:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
TargeT írta:
Azért a bruteforce törés egyes esetekben még horribilis időt követel. Inkább akkor egyszerűbb, ha van valami bug, sérülékenység az eljárásban, plusz még lehetőleg ez ne legyen általánosan ismert.
A Snowden aktákból állítólag kiderült, hogy a Tor hálózatot pár éve még nem sikerült törni, bár ott is volt valami, ha a használó hülyén lépett be nem megfelelő helyről és nyomot hagyott.
Viszont állítólag aki érdeklődik a Tor hálózat után, barangol a honlapon, letölti a programot, arra meg eleve alapból rácuppan az NSA. :twisted: Mert takargatnivalója van.

...és hát valahol jogos is, nem?

A napi székelési szokásaimat és hogy mit ebédeltem aznap, azt nem védeném milliós befektetéssel, ugye...


vas. feb. 01, 2015 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Azért a bruteforce törés egyes esetekben még horribilis időt követel. Inkább akkor egyszerűbb, ha van valami bug, sérülékenység az eljárásban, plusz még lehetőleg ez ne legyen általánosan ismert.
A Snowden aktákból állítólag kiderült, hogy a Tor hálózatot pár éve még nem sikerült törni, bár ott is volt valami, ha a használó hülyén lépett be nem megfelelő helyről és nyomot hagyott.
Viszont állítólag aki érdeklődik a Tor hálózat után, barangol a honlapon, letölti a programot, arra meg eleve alapból rácuppan az NSA. :twisted: Mert takargatnivalója van.


vas. feb. 01, 2015 11:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.gúnár. írta:
Persze (és nem csak a központból). Van az oldalukon valami "Silent Circle's Global Encrypted Calling Plan" nevű lehetőség is, gondolom ez valami saját titkosított voip kapcsolat lehet. Többet nem láttam erről, hívni kell őket a részletekért, ha rákattintasz. Meg nyilván a kilépő oldalon is ilyen csatornán kell, hogy kommunikáljon, mert ha szabvány telefont hívnak róla, akkor is bukott a dolog. Meg gondolom minimum 3G kell hozzá, ha tényleg voip. Esetleg lehet szabvány hívás is, csak akkor a hangot talán valamilyen "analóg" kódolással lehet összezagyválni, amit a másik telefon dekódol, és a rendszeren mégis hangátvitelként megy át. Csak azok meg tényleg nagyon könnyen törhetők.

Szerk.: közben megtaláltam. https://support.blackphone.ch/customer/ ... ent-phone-

Maga a teló oprendszere egy spéci android, a privos.
http://www.hwsw.hu/hirek/53491/blackpho ... scimp.html

Ha VoIP, akkor ott a probléma, hogy maga az adatforgalom lementhető (megfelelő programmal, megfelelő helyről). És nem muszáj online, realtime visszafejteni, órákig, napokig lehet foglalkozni a dekódolással. Amit realtime kódolnak, azt 20x, 100x, 1000x annyi idő alatt simán vissza lehet fejteni. Tényleg csak szoftver/hardverfüggő a dolog.


vas. feb. 01, 2015 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Persze (és nem csak a központból). Van az oldalukon valami "Silent Circle's Global Encrypted Calling Plan" nevű lehetőség is, gondolom ez valami saját titkosított voip kapcsolat lehet. Többet nem láttam erről, hívni kell őket a részletekért, ha rákattintasz. Meg nyilván a kilépő oldalon is ilyen csatornán kell, hogy kommunikáljon, mert ha szabvány telefont hívnak róla, akkor is bukott a dolog. Meg gondolom minimum 3G kell hozzá, ha tényleg voip. Esetleg lehet szabvány hívás is, csak akkor a hangot talán valamilyen "analóg" kódolással lehet összezagyválni, amit a másik telefon dekódol, és a rendszeren mégis hangátvitelként megy át. Csak azok meg tényleg nagyon könnyen törhetők.

Szerk.: közben megtaláltam. https://support.blackphone.ch/customer/ ... ent-phone-

Maga a teló oprendszere egy spéci android, a privos.
http://www.hwsw.hu/hirek/53491/blackpho ... scimp.html


vas. feb. 01, 2015 7:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.gúnár. írta:
Aki fél a lehallgatástól, az vegyen Blackphone-t. Persze lehet, hogy átverés, meg kicsit húzós is az ára, de hátha tud valamit. Pl. nem tudom, milyen rádiós modult raknak bele, de ha ugyanazt a gyártmányú 2/3/4G modult kapja, mint egy másik kommersz telefon, akkor rögtön bukik a dolog, ők meg nem biztos, hogy külön gyártanak hozzá sajátot. :D
https://blackphone.ch/

Ha a GSM-szabványt használja ez a telefon (nem hiszem, hogy volna külön hálózat kiépítve, mert az megfizethetetlen lenne), akkor a központból igen egyszerűen le lehet hallgatni.


szomb. jan. 31, 2015 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Aki fél a lehallgatástól, az vegyen Blackphone-t. Persze lehet, hogy átverés, meg kicsit húzós is az ára, de hátha tud valamit. Pl. nem tudom, milyen rádiós modult raknak bele, de ha ugyanazt a gyártmányú 2/3/4G modult kapja, mint egy másik kommersz telefon, akkor rögtön bukik a dolog, ők meg nem biztos, hogy külön gyártanak hozzá sajátot. :D
https://blackphone.ch/


szomb. jan. 31, 2015 17:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
dergames írta:
Macika írta:
Dual SIM-et eleve nem ajánlok. De ez az én földhöz ragadtságom okán van, a párhuzamosan hálón levő drága, az olcsóbb meg használhatatlan...

Ha nem volt még okostelefonod, akkor olyat vegyél, amit nem fogsz sajnálni eladni/lecserélni, ha pár hónap múlva rájössz, hogy az olcsó az komolytalan, használhatatlan.

Ott kezdődik, hogy az olcsók általában <1 GB RAM-mal bírnak (nem ritkán csak 512 MB), a Skype meg az ilyen készülékeken IGEN nyögvenyelősen megy, talán csak akkor nem, ha egyedül ő az egyetlen feltelepített program.
De rá fogsz jönni magadtól is...


Köszönöm válaszod...bár még most sem tudom hogy mi legyen :(
"Az a baj hogy komolyan nem értek hozzá"Ahány emberrel beszéltem mindenki mást mondott!
Akkor így kérdezem...Melyik 5 telefont lehet az amivel érdemes lenne kezdenem :?:

Okostelefonnál (ha TÉNYLEG ki akarod használni azt a csodálatos tudást, amiért vannak ezek a cuccok), akkor az Általad megfizethető legdrágábbat kell választani.

TALÁN, akkor minél később érzed szűknek kereteit.

Olyan ez, aminél később jön meg az étvágy, az arra fogékonyak menet közben jönnek rá, mennyire csodás ez a kütyü.


pén. máj. 09, 2014 17:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 09, 2014 9:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
Dual SIM-et eleve nem ajánlok. De ez az én földhöz ragadtságom okán van, a párhuzamosan hálón levő drága, az olcsóbb meg használhatatlan...

Ha nem volt még okostelefonod, akkor olyat vegyél, amit nem fogsz sajnálni eladni/lecserélni, ha pár hónap múlva rájössz, hogy az olcsó az komolytalan, használhatatlan.

Ott kezdődik, hogy az olcsók általában <1 GB RAM-mal bírnak (nem ritkán csak 512 MB), a Skype meg az ilyen készülékeken IGEN nyögvenyelősen megy, talán csak akkor nem, ha egyedül ő az egyetlen feltelepített program.
De rá fogsz jönni magadtól is...


Köszönöm válaszod...bár még most sem tudom hogy mi legyen :(
"Az a baj hogy komolyan nem értek hozzá"Ahány emberrel beszéltem mindenki mást mondott!
Akkor így kérdezem...Melyik 5 telefont lehet az amivel érdemes lenne kezdenem :?:


pén. máj. 09, 2014 15:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Dual SIM-et eleve nem ajánlok. De ez az én földhöz ragadtságom okán van, a párhuzamosan hálón levő drága, az olcsóbb meg használhatatlan...

Ha nem volt még okostelefonod, akkor olyat vegyél, amit nem fogsz sajnálni eladni/lecserélni, ha pár hónap múlva rájössz, hogy az olcsó az komolytalan, használhatatlan.

Ott kezdődik, hogy az olcsók általában <1 GB RAM-mal bírnak (nem ritkán csak 512 MB), a Skype meg az ilyen készülékeken IGEN nyögvenyelősen megy, talán csak akkor nem, ha egyedül ő az egyetlen feltelepített program.
De rá fogsz jönni magadtól is...


pén. máj. 09, 2014 14:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 09, 2014 9:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Szia/Sziasztok!
Soha nem volt "okos telefonom"!!!
Munkám miatt kellene vásárolnom de nem tudom melyik lenne a "legjobb választás"!
Elsősorban net/skype és dual sim és az Ár a fő szempont!Nem akarok filmet nézni,zenét hallgatni....
Sony Xperia M/E/E1-et ajánlották....
Köszi


pén. máj. 09, 2014 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
szuntzu írta:
Többen használtunk androidot hasonló terheléssel/napi120-150hívás,60-100egyéb üzenet stb./mindannyian ezt tapasztaltuk.
Az én fiamnak is android van,tökéletesen meg van elégedve vele, én sem vitatom, hogy átlagos felhasználónak a legjobb,azt a terhelést viszont nem bírta amit tőlünk kapott/belassult,lefagyott,nem hallottam mit mond a hívó fél,újraindította magát kikapcsolt állapotban -néhány a hibák közül/. A q10 például/egy kollégámnak olyan van/hibátlanul működik,sebességben pedig eddig verhetetlen/ajánlom a tesztjeit/.

Jó, akkor már döntöttél... :)


pén. ápr. 25, 2014 17:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 25, 2014 10:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Többen használtunk androidot hasonló terheléssel/napi120-150hívás,60-100egyéb üzenet stb./mindannyian ezt tapasztaltuk.
Az én fiamnak is android van,tökéletesen meg van elégedve vele, én sem vitatom, hogy átlagos felhasználónak a legjobb,azt a terhelést viszont nem bírta amit tőlünk kapott/belassult,lefagyott,nem hallottam mit mond a hívó fél,újraindította magát kikapcsolt állapotban -néhány a hibák közül/. A q10 például/egy kollégámnak olyan van/hibátlanul működik,sebességben pedig eddig verhetetlen/ajánlom a tesztjeit/.


pén. ápr. 25, 2014 14:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
szuntzu írta:
Sziasztok 2 telefon között kéne döntenem,egyik a blackberry q10 a másik pedig a nokia lumia 925.

A szempontok amiket figyelembe vettem, a következők:

-100000ft a felső határ.
-Ne legyen android/nagyon sokat kell használnom a telefont és eddig az összes android max.9 hónap után összeomlott. ki lett próbálva minden 9 hónapnál régebben megjelent androidos telefon,ez így számomra bizonyított tény/.
-Erős használat mellett is bírja ki min.1 napot/ez az ára mellett sztornózza az összes i phone-t/

Elsősorban a két telefon használati ideje és a két op. rendszer közötti különbség érdekelne ill. felhasználói tapasztalatok,kritikák,esetleg harmadik versenyző?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Az ötödik android telefonomat használom (igaz, mind felsőkategóriás volt, S1-S2, N1-N2-N3), általában 12-14 hónapig használtam őket, SOHA nem volt összezuhanás. Na persze, hozzáértéssel kezelve, 4-5 havonta újratelepítve tökéletesen kibír mindent. De mondhatnám a fiam Galaxy W-jét is (az pedig nem prémium), amiben van már majdnem 1000 óra duma, 2,5 éves, a mai napig kifogástalan.

Csak azért belekényszerülni egy nehezen elfogadható oprendszerbe, mert nem megfelelően kezeled/használod az androidot, szerintem könnyelműség lenne...

Ha MINDENEKÉPPEN hajthatatlan vagy, akkor szerintem inkább a Lumia, de a WP-nál is igen súlyos korlátozások vannak, kísértetiesen hasonlít az iPhone-ra ezekben (PC-hozzáférés csak külön kezelőprogrammal, fájlböngésző hiánya, a memóriakártya használatának igen erősen korlátozott lehetősége, "mijobbantudjukmiajóönnek" fájlnézegető, stb-stb.).

A Blackberry említést sem érdemel az én szememben.


pén. ápr. 25, 2014 13:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 25, 2014 10:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok 2 telefon között kéne döntenem,egyik a blackberry q10 a másik pedig a nokia lumia 925.

A szempontok amiket figyelembe vettem, a következők:

-100000ft a felső határ.
-Ne legyen android/nagyon sokat kell használnom a telefont és eddig az összes android max.9 hónap után összeomlott. ki lett próbálva minden 9 hónapnál régebben megjelent androidos telefon,ez így számomra bizonyított tény/.
-Erős használat mellett is bírja ki min.1 napot/ez az ára mellett sztornózza az összes i phone-t/

Elsősorban a két telefon használati ideje és a két op. rendszer közötti különbség érdekelne ill. felhasználói tapasztalatok,kritikák,esetleg harmadik versenyző?
Válaszaitokat előre is köszönöm.


pén. ápr. 25, 2014 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
ursulab írta:
Én e kettő között vacilálok nagyon:
Xperia z1 Compact
vagy
Galaxy S4 Mini
Szerintetek?

Nos, hát a nagyobbik fiamnak S4 minije van, imádja, csodálatos a kijelzője, minden nagyon OK benne!
A SONY szinte mindenben többet tud, több a memóriája, tárhelye, nagyobb a kijelzőjének a felbontása (a színe, a képe viszont sajnos rosszabb), ám tudni kell, hogy teljesen zárt rendszer, a bootloader nem nyitható, rootloni nem fogod tudni. Ja, és van rá KitKat, az S4 minire még nincs.
Nem utolsó sorban, a SONY vízálló is!

Pont annyival drágább a SONY, mint amennyivel jobb/többet tud.

De természetesen a Samsunggal sem csinálsz rossz vásárt, SŐT!


kedd ápr. 08, 2014 22:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2014 7:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Én e kettő között vacilálok nagyon:
Xperia z1 Compact
vagy
Galaxy S4 Mini
Szerintetek?


kedd ápr. 08, 2014 7:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
aliens69 írta:
Nem tudok dönteni a sok telefon közül, ezért szeretném, ha segítenétek valamit ajánlani.
- a felső határ 60000Ft
- márkája lehetőleg Sony vagy Samsung legyen.
- leginkább telefonálásra, sms-ezésre, játszani venném, de az se lenne hátrány, hogy filmeket és viszonylag jó képeket csináljon.
- legyen jó kijelzője és gyors legyen, hogy ne akadjanak rajta a játékok
- min.: 2 magas 1ghz proci legyen benne, valamint min 4.0" körüli kijelző, de lehetőleg nagy ne legyen, hogy, azért át lehessen érni a kijelzőt.
- A készüléket ott venném, ahol a legolcsóbb, de a szolgáltatók picit előnybe azon belül is a telenor és kártyás csomagban kellene.
-minimum 4gb belső memória és legalább 32gb-ig bővíthető legyen.
- GPS
-ha belefér az árba akkor 4G is lehet, bár az nem muszáj bele. Bár nem tudom, hogy mivel jobb a 4G a 3G-nél.
Remélem elég infót adtam meg. Bízok nagyon bennetek, hogy tudtok nekem segíteni a választásban.
U.i.: A telefont hosszabb időre venném, nem pedig 1-2 hónapra.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

Ja és én a Sony L-t és a Samsung Galaxy Ace 3 LTE-t néztem. Kérdezhetném úgy is, hogy szerintetek melyik a jobb készülék, melyik éri meg jobban?

Egyértelműen és vita nélkül ACE3.

A nejem imádja, pedig volt már pár telefonja :)


pén. jan. 03, 2014 17:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 02, 2014 19:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nem tudok dönteni a sok telefon közül, ezért szeretném, ha segítenétek valamit ajánlani.
- a felső határ 60000Ft
- márkája lehetőleg Sony vagy Samsung legyen.
- leginkább telefonálásra, sms-ezésre, játszani venném, de az se lenne hátrány, hogy filmeket és viszonylag jó képeket csináljon.
- legyen jó kijelzője és gyors legyen, hogy ne akadjanak rajta a játékok
- min.: 2 magas 1ghz proci legyen benne, valamint min 4.0" körüli kijelző, de lehetőleg nagy ne legyen, hogy, azért át lehessen érni a kijelzőt.
- A készüléket ott venném, ahol a legolcsóbb, de a szolgáltatók picit előnybe azon belül is a telenor és kártyás csomagban kellene.
-minimum 4gb belső memória és legalább 32gb-ig bővíthető legyen.
- GPS
-ha belefér az árba akkor 4G is lehet, bár az nem muszáj bele. Bár nem tudom, hogy mivel jobb a 4G a 3G-nél.
Remélem elég infót adtam meg. Bízok nagyon bennetek, hogy tudtok nekem segíteni a választásban.
U.i.: A telefont hosszabb időre venném, nem pedig 1-2 hónapra.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

Ja és én a Sony L-t és a Samsung Galaxy Ace 3 LTE-t néztem. Kérdezhetném úgy is, hogy szerintetek melyik a jobb készülék, melyik éri meg jobban?


csüt. jan. 02, 2014 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Üdv Létszám!

Tárgytalan. Vettem valamit, remélem azt kapom, amit várok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tron pén. jan. 03, 2014 12:53-kor.



kedd dec. 31, 2013 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 02, 2013 17:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Telefon összehasonlítás
Segítség a választáshoz ;-)


hétf. szept. 02, 2013 17:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
simico írta:
Ha jelenleg is egy céleszközön csinálod ezt a dolgot, akkor miért nem tartod meg eme szokásodat továbbra is és akkor tökmindegy, hogy milyen telefont veszel...

Úgy érted, okostelefont? Az okostelefon olyan, mint a svájci bicska. Mindenki valami speckó funkciója miatt veszi, legalábbis én. Ha pont az a funkció hiányzik belőle, ami miatt elsősorban venném (ne kelljen 2 eszközt hurcolnom), akkor viszont értelmét veszti nálam az okostelefon és jó a buta is.

A kérdés ettől még él, milyen telefont vegyek, Asha 205 érdekes, de gagyi a Sony-Ericsson TXT jobban tetszik, de kifutott, ahol még van ott drága, ilyesmi érdekelne.

simico írta:
Még az is lehet, hogy van olyan telefon - akár Android, akár más rendszerű - ami tudja ezt a funkciót, sőt, ha van erre program akkor szinte bármilyen telefonnal menne a dolog... amíg a céleszközt használod továbbra is, addig van időd megtalálni a megfelelő programot, megoldást.

Tehát azt mondod, vegyek egy drága okostelót, aztán vagy működik rajta, ami miatt egyáltalán venném, vagy nem? Oké.


vas. jan. 06, 2013 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
registry írta:
előszeretettel hallgatok hangoskönyveket, podcastokat (tömegközlekedésen) jelenleg nem okostelefonon, hanem céleszközön (Sansa Clip).


Ha jelenleg is egy céleszközön csinálod ezt a dolgot, akkor miért nem tartod meg eme szokásodat továbbra is és akkor tökmindegy, hogy milyen telefont veszel... Még az is lehet, hogy van olyan telefon - akár Android, akár más rendszerű - ami tudja ezt a funkciót, sőt, ha van erre program akkor szinte bármilyen telefonnal menne a dolog... amíg a céleszközt használod továbbra is, addig van időd megtalálni a megfelelő programot, megoldást.


pén. jan. 04, 2013 8:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
Mifelénk almából pálinkát csinálnak, nem telefont, így ez az opció kizárható...

:) Egyetértünk!

Macika írta:
Ha az Apple megoldotta és működik is, akkor egyértelmű, azt kell venni, amennyiben ez a szolgáltatás fontos Neked, mert más valóban nem tudja.
De gyanítom (talán igazam van, talán nem), hogy az almafon is csak a gyári fülessel magabiztos.

Hát ezaz, hogy nem egy nagy wasistdas volt ezt megoldani az Apple részéről. De valahogy nincs kedvem ezért egy 120-200 ezres telefont venni, hogy tudja azt a funkciót, amit a 6e Ft-os MP3 játszóm. Meg bohóckodjak iTunes-szel, vagy jailbreakkel... szórakozzon ezekkel akinek 7 anyja van. :(

Mondjuk abban bízom, hogy 3/4 év múlva lesz Amazon okostelefon, akiké az Audible hangoskönyves bolt, és akkor csak lesz az Applén kívül is működő távirányítós füleses megoldás. Illetve észbe kaphat a konkurencia is. Nem hiszem el, hogy ez a funkció rajtam kívül senkinek nem érdekes.

Addig úgy állok hozzá, mint nyuszika a medvéhez, meg a fűnyíróhoz (nem, ez a medve nem te vagy, ez csak egy véletlen egybeesés;)), marad a butatelefon.


szomb. dec. 29, 2012 18:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
registry írta:
Mkay.

Akkor elmondom a nagy helyzetet. Bár most egy teljesen alap telefont adtam meg keresési feltételnek, nem idegen tőlem az okostelefon, Android, modern svájci bicska, mindent egyben gondolata. De egy a bökkenő: valószínűleg a felhasználók egy kisebbségéhez tartozom, azzal, hogy előszeretettel hallgatok hangoskönyveket, podcastokat (tömegközlekedésen) jelenleg nem okostelefonon, hanem céleszközön (Sansa Clip). Oké, van egy Kindlém is, de azt nem olyan komfortos elővenni ebben a nagy hidegben (pont ma nem volt hideg).

Tehát nekem elengedhetetlen egy olyan funkció, ami másoknak valószínűleg kevésbé fontos: hogy távirányítón tudjak előre-hátra tekerni: ezt mégsem komfortos érintőképernyőn bohóckodni. Egyetlen készülékről tudok, ami ezt megbízhatóan tudja, ez az Apple megoldása, feketén-fehéren benne van a leírásában ([url]manuals.info.apple.com/en/iphone_user_guide.pdf[/url], 31. oldal.). Iphone-t mégsem akarok venni, gondolom, neked nem kell részleteznem, miért. ;)

Bevallom, kicsit tanácstalan vagyok, Androidon, vagy akár más okos- vagy butatelefonon milyen szoftver, milyen hedszettel tudja ezt. Vagy pontosan melyik fórumon, hogy érdemes rákérdeznem. Tudok angolul, a Google nem segít, nem találok ilyen beszélgetééseket, valószínűleg ennyire kevés embert érint(?). Amíg nincs megoldás, a mobil svájcibicskám sem lenne teljesérétékű, marad a félmegoldás. Nekem sem tetszik, de ha ez van, ez van.

Egyetlen havert találtam, akinek ugyanez a problémája: http://www.electricpig.co.uk/2011/10/17 ... index.html

Nézd, nekem igazán mindig prémium készülékeim voltak, Az SGS1 előtti időkben kizárólag Nokiák (1995 óta), mindegyiknél el kellett döntenem, hogy vagy fülessel használom a hang-funkciókat, vagy anélkül. Soha nem ment keresztbe. Ha az Apple megoldotta és működik is, akkor egyértelmű, azt kell venni, amennyiben ez a szolgáltatás fontos Neked, mert más valóban nem tudja.
De gyanítom (talán igazam van, talán nem), hogy az almafon is csak a gyári fülessel magabiztos.

Mifelénk almából pálinkát csinálnak, nem telefont, így ez az opció kizárható...


pén. dec. 28, 2012 8:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Mkay.

Akkor elmondom a nagy helyzetet. Bár most egy teljesen alap telefont adtam meg keresési feltételnek, nem idegen tőlem az okostelefon, Android, modern svájci bicska, mindent egyben gondolata. De egy a bökkenő: valószínűleg a felhasználók egy kisebbségéhez tartozom, azzal, hogy előszeretettel hallgatok hangoskönyveket, podcastokat (tömegközlekedésen) jelenleg nem okostelefonon, hanem céleszközön (Sansa Clip). Oké, van egy Kindlém is, de azt nem olyan komfortos elővenni ebben a nagy hidegben (pont ma nem volt hideg).

Tehát nekem elengedhetetlen egy olyan funkció, ami másoknak valószínűleg kevésbé fontos: hogy távirányítón tudjak előre-hátra tekerni: ezt mégsem komfortos érintőképernyőn bohóckodni. Egyetlen készülékről tudok, ami ezt megbízhatóan tudja, ez az Apple megoldása, feketén-fehéren benne van a leírásában ([url]manuals.info.apple.com/en/iphone_user_guide.pdf[/url], 31. oldal.). Iphone-t mégsem akarok venni, gondolom, neked nem kell részleteznem, miért. ;)

Bevallom, kicsit tanácstalan vagyok, Androidon, vagy akár más okos- vagy butatelefonon milyen szoftver, milyen hedszettel tudja ezt. Vagy pontosan melyik fórumon, hogy érdemes rákérdeznem. Tudok angolul, a Google nem segít, nem találok ilyen beszélgetééseket, valószínűleg ennyire kevés embert érint(?). Amíg nincs megoldás, a mobil svájcibicskám sem lenne teljesérétékű, marad a félmegoldás. Nekem sem tetszik, de ha ez van, ez van.

Egyetlen havert találtam, akinek ugyanez a problémája: http://www.electricpig.co.uk/2011/10/17 ... index.html


csüt. dec. 27, 2012 22:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
registry írta:
Macika írta:
Szóval senki más nem tudhatja Rajtad kívül, Neked mi a szükséges, mi az elvárt és mi a megfizethető.

Innen indult ki a beszélgetés: viewtopic.php?p=988609#p988609

Macika írta:
Nézd, ez nálam a 'milyen barátnőm legyen szerintetek' kategória...

OFF: a net számtalan mobilos fórumának számtalan milyen mobilt vegyek? témájú topikja közül sikerült belegázolnom az egyetlenbe, a Wikitech Terminál fórumán, ahol tudniillik nem ér megkérdezni, hogy milyen mobilt vegyek? Most mit mondjak? Előre sejthettem? :(((

ON:
Viccet félre, kösz a tippet, lehet, hogy még visszatérek rá!

Jó, ha félretoljuk a sértődékenységet ;)
KOMOLYAN! Te sem hiszed, hogy valaki tényleg tud hasznosat ajánlani neked, anélkül, hogy ismerne valamennyire?!
Elmondtad, mit szeretnél, ma, amikor 100 eladott telefonból 83 db androidos, akkor nem érintőképernyőst preferálsz.
Szóval én meghagyom másnak a Neked ötletelést, én leírtam az ÉN preferenciámat, ami - ebből is látszik - nm egyezik a Tiéddel.
Nem is akarlak győzködni, mert nem biztos, hogy 100 emberből annak a 83-nak van igaza, aki az Androidot választja.

Én elköteleztem magam mellette. De ezért Neked nem kell.

Várjuk meg szerintem a pálcatöréssel a fejem felett, hogy mások mit írnak Neked! :)


csüt. dec. 27, 2012 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
Szóval senki más nem tudhatja Rajtad kívül, Neked mi a szükséges, mi az elvárt és mi a megfizethető.

Innen indult ki a beszélgetés: viewtopic.php?p=988609#p988609

Macika írta:
Nézd, ez nálam a 'milyen barátnőm legyen szerintetek' kategória...

OFF: a net számtalan mobilos fórumának számtalan milyen mobilt vegyek? témájú topikja közül sikerült belegázolnom az egyetlenbe, a Wikitech Terminál fórumán, ahol tudniillik nem ér megkérdezni, hogy milyen mobilt vegyek? Most mit mondjak? Előre sejthettem? :(((

ON:
Viccet félre, kösz a tippet, lehet, hogy még visszatérek rá!


szer. dec. 26, 2012 15:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
registry írta:
Macika írta:
Nézd, van egy stílusa a partneros ürgének. Ez igaz. Én soha nem a legolcsóbb, bolti (értsd szinte semmi) garival árusított készülékeket veszem náluk, hanem a gyári garisat, egymás után már vagy 4-5-öt. Eddig 100%-osan korrekt a tapasztalatom velük, SGS1-SGS2, Nokia 6700, anno E51 meg E52, meg még pár készülék volt a sorban...
Máshogyan dolgoznak, mint egy átlagos GSM bolt, de meg kell szokni. Megéri.

Ha valaki nem szereti, ha nincs raktáron készülék (és nem fogja fel, miért van ez), az mehet a NeXtelhez, ott is korrekt ellátást kap, de drágábban kicsit, ott van készlet is.

Értem, köszi. Tehát árulnak gyári garisat, meg gari nélkül is, hm. Igen, a neten azokra a készülékekre van a Partnerónál panasz, amik látszólag nem is újak.

Már csak a kérdésem első felére szeretnék választ, hogy tudniillik, milyen mobilt vegyek?

Kellemes ünnepeket!

Nézd, ez nálam a 'milyen barátnőm legyen szerintetek' kategória...

Szóval senki más nem tudhatja Rajtad kívül, Neked mi a szükséges, mi az elvárt és mi a megfizethető.
Egy SGS3-mal vagy egy SGS3 minivel szerintem igen jól jársz, ha nem gond a 100e Ft-os (ill. afeletti) kiadás.
Ha igen, ha csak 50-60e körül tudsz rá költeni, akkor Alcatel OT-995. KIVÁLÓ készülék ár-teljesítmény tekintetében (pedig tőlem ilyet nem hallasz Alcatelre SOHA máskor!).


hétf. dec. 24, 2012 17:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
Nézd, van egy stílusa a partneros ürgének. Ez igaz. Én soha nem a legolcsóbb, bolti (értsd szinte semmi) garival árusított készülékeket veszem náluk, hanem a gyári garisat, egymás után már vagy 4-5-öt. Eddig 100%-osan korrekt a tapasztalatom velük, SGS1-SGS2, Nokia 6700, anno E51 meg E52, meg még pár készülék volt a sorban...
Máshogyan dolgoznak, mint egy átlagos GSM bolt, de meg kell szokni. Megéri.

Ha valaki nem szereti, ha nincs raktáron készülék (és nem fogja fel, miért van ez), az mehet a NeXtelhez, ott is korrekt ellátást kap, de drágábban kicsit, ott van készlet is.

Értem, köszi. Tehát árulnak gyári garisat, meg gari nélkül is, hm. Igen, a neten azokra a készülékekre van a Partnerónál panasz, amik látszólag nem is újak.

Már csak a kérdésem első felére szeretnék választ, hogy tudniillik, milyen mobilt vegyek?

Kellemes ünnepeket!


vas. dec. 23, 2012 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
registry írta:
Milyen telefont vegyek?

http://prohardver.hu/tema/voip_telefona ... -2447.html
Abszolút minimum igények, lehessen rajta VoIP-ezni, tehát kell net, böngésző, nem baj, ha nem érintőképernyős. (A 15e Ft-os Androidot még nem láttam, de el tudom képzelni) Jó felhasználói élmény, minőség olcsón? Nokia?

Megbízható bolt, ahol független készüléket árulnak? Esetleg beszámítják a régit? Itt sokan dícsérik a Partnerót, a neten mindenhol máshol szidják őket.

Nézd, van egy stílusa a partneros ürgének. Ez igaz. Én soha nem a legolcsóbb, bolti (értsd szinte semmi) garival árusított készülékeket veszem náluk, hanem a gyári garisat, egymás után már vagy 4-5-öt. Eddig 100%-osan korrekt a tapasztalatom velük, SGS1-SGS2, Nokia 6700, anno E51 meg E52, meg még pár készülék volt a sorban...
Máshogyan dolgoznak, mint egy átlagos GSM bolt, de meg kell szokni. Megéri.

Ha valaki nem szereti, ha nincs raktáron készülék (és nem fogja fel, miért van ez), az mehet a NeXtelhez, ott is korrekt ellátást kap, de drágábban kicsit, ott van készlet is.


vas. dec. 23, 2012 0:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Milyen telefont vegyek?

http://prohardver.hu/tema/voip_telefona ... -2447.html
Abszolút minimum igények, lehessen rajta VoIP-ezni, tehát kell net, böngésző, nem baj, ha nem érintőképernyős. (A 15e Ft-os Androidot még nem láttam, de el tudom képzelni) Jó felhasználói élmény, minőség olcsón? Nokia?

Megbízható bolt, ahol független készüléket árulnak? Esetleg beszámítják a régit? Itt sokan dícsérik a Partnerót, a neten mindenhol máshol szidják őket.


szomb. dec. 22, 2012 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
- a HTC háza táján is recesszió van, az összeszerelési minőségre olvasok sok panaszt.


A One X-ről ilyet én sehol se olvastam. Ha valamiben, akkor pont az anyag- és összeszerelési minőségben magasan veri az SGS3-at.

Én is majdnem 2 hónapig gondolkodtam (SGS3 és One X volt a két fő jelölt), végül egy hete megvettem a One X-et. Szuper telefon! Nálam elsődleges szempont volt a kijelző napfényben való láthatósága is, abban az SGS3 a harmatos fényerejével elvérzett.

Mindkettő elég jó telefon, de mindkettőnek vannak kisebb erényei és hátrányai a másikkal összevetve. Ha valakinek nem elég a 25GB (+ a programoknak és programadatoknak 2GB) belső tárhely a 25GB ingyen Dropbox-szal és mindenképpen kell még neki ezen felül SD kártya is fél könyvtárnyi zene és film tárolására, vagy ha a fényképező az elsődleges, akkor nyílván a One X kiesik nála. Másnak meg a napsütésben alig látható és beégésre hajlamos kijelzőből és a prémium telefonhoz mérten gyatra hátlapból van elege, nála nyílván az SGS3 esik ki. Ott van még a Sense vs MotionWiz, kinek melyik jön be - már ha nem azzal kezdi valaki, hogy feltol egy másik launchert (Apex, Nova, stb). Akkuidőben az SGS3 kicsit jobb, legfőképpen az AMOLED kijelző (és annak gyatra fényereje) miatt, pláne ha főleg fekete vagy sötét dolgokat nézel a kijelzőn. Nálam a One X eddig átlagban 40 órát hoz egy feltöltéssel, intenzív használattal is megvan egy teljes nap. Persze mindkettőt lelehet meríteni fél nap alatt is hardcore használattal.

Ha viszont a különbségek egyike se számít, akkor szerintem kb. mindegy, hogy melyiket veszi az ember. A papíron levő és a (szvsz) megbízhatatlan tesztprogramok által mért kis különbségek gyakorlati használat során nagyjából semmit sem jelentenek. Mint említettem, nálam a kijelző döntött, egyébként az SGS3-at is megvettem volna (ismerősnek az van). Én egyébként a Galaxy Nexuson is gondolkoztam, az szintén a kijelző miatt esett ki nálam - viszont Jelly Beannel az is eléggé ott van a szeren, még ha papíron kicsit el is marad a két négymagostól.


szer. aug. 22, 2012 14:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
Igazából azon is gondolkoztam, hogy ha Samsung, akkor lehet, hogy elég lenne egy vadiúj S II-es is, ár szempontjából is meggondolandó, bármennyire itt van az utód is, ahhoz, hogy elmélyedjek az Android-rendszer rejtelmeiben, arra lehet, hogy elég lenne bő 1 évre, addig meg úgyis jönnek az újabb "csodák" nem olcsó áron.
Az S III külseje nem annyira meggyőző (anyaghasználat, forma, kék szín), a hatalmas kijelző is - bármennyire nagy a tenyerem - már majdnem zavaró. Természetesen a tudása az lenyűgöző.

Saját véleményemet tudom mondani, én nagyon szerettem az SGS2-t. És teljesen jó is volt, egészen addig, míg bele nem szerettem a Note-ba. Az SGS2 utána is kiváló készülék maradt, de a vezérhangya a fejemben már beindult, éreztem a vesztemet...


szomb. aug. 18, 2012 15:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
john30 írta:
- sokat lehet hallani az S III kijelzőhibájáról, illetve a minőségi - hátlap - hibákról,
- a Sony készülékkel csak annyi a bajom, hogy a márka nem garancia számomra a mobiloknál, nem tudom, hogy a jóval alacsonyabb árú készülék mennyi megbízhatóságot ad, illetve a Sony készülékek árai esnek a legnagyobbat az idő lassú múlásával,
- a HTC háza táján is recesszió van, az összeszerelési minőségre olvasok sok panaszt.

Üdv újra itt! :)

- Nem csak az S3, a Note kijelzője is problémás, elért a Samsung az S-AMOLED kijelző fizikai határaihoz, már ami a pixelméretet/-sűrűséget illeti. Van olyan Note, aminél néha alig érzékelhetően elmegy rózsaszínesbe a fehér, aztán meg visszajön. Megszokható. Egyetlen fogást lehet találni a Samu telókon, az ez, a kijelző. 480x800-ra már beérett a technika, ott nincs ilyen gond. Reméljük, fejlesztik tovább az AMOLED-et ezerrel...
A hátlaphibáról én is olvastam ..... de csak olvastam, tapasztalni semmit. Sőt, a megfelelő topicban sem írnak az S3 tulajok hátlapi hibákról, pedig használják.

- A SONY szép és jó telókat gyárt, de a szigorú zártság (a bootloader zárt, addig pedig nem lehet rootolni) miatt nem szerencsés vétel.

- A HTC is tud jó lenni, szerencsés választás lehet a Samsung mellett, én nem tapasztaltam összeszerelési hibát, van sok butasága a készülékeiknek, de szerethetők. Nekem talán a kamerájuk nem jött be, de nem teszteltem tán csak vagy 5-6 HTC modellt.



Macika, köszönöm a véleményedet és a tapasztaltaidra mindig sokat adtam :)

Igazából azon is gondolkoztam, hogy ha Samsung, akkor lehet, hogy elég lenne egy vadiúj S II-es is, ár szempontjából is meggondolandó, bármennyire itt van az utód is, ahhoz, hogy elmélyedjek az Android-rendszer rejtelmeiben, arra lehet, hogy elég lenne bő 1 évre, addig meg úgyis jönnek az újabb "csodák" nem olcsó áron.
Az S III külseje nem annyira meggyőző (anyaghasználat, forma, kék szín), a hatalmas kijelző is - bármennyire nagy a tenyerem - már majdnem zavaró. Természetesen a tudása az lenyűgöző.


szomb. aug. 18, 2012 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
- sokat lehet hallani az S III kijelzőhibájáról, illetve a minőségi - hátlap - hibákról,
- a Sony készülékkel csak annyi a bajom, hogy a márka nem garancia számomra a mobiloknál, nem tudom, hogy a jóval alacsonyabb árú készülék mennyi megbízhatóságot ad, illetve a Sony készülékek árai esnek a legnagyobbat az idő lassú múlásával,
- a HTC háza táján is recesszió van, az összeszerelési minőségre olvasok sok panaszt.

Üdv újra itt! :)

- Nem csak az S3, a Note kijelzője is problémás, elért a Samsung az S-AMOLED kijelző fizikai határaihoz, már ami a pixelméretet/-sűrűséget illeti. Van olyan Note, aminél néha alig érzékelhetően elmegy rózsaszínesbe a fehér, aztán meg visszajön. Megszokható. Egyetlen fogást lehet találni a Samu telókon, az ez, a kijelző. 480x800-ra már beérett a technika, ott nincs ilyen gond. Reméljük, fejlesztik tovább az AMOLED-et ezerrel...
A hátlaphibáról én is olvastam ..... de csak olvastam, tapasztalni semmit. Sőt, a megfelelő topicban sem írnak az S3 tulajok hátlapi hibákról, pedig használják.

- A SONY szép és jó telókat gyárt, de a szigorú zártság (a bootloader zárt, addig pedig nem lehet rootolni) miatt nem szerencsés vétel.

- A HTC is tud jó lenni, szerencsés választás lehet a Samsung mellett, én nem tapasztaltam összeszerelési hibát, van sok butasága a készülékeiknek, de szerethetők. Nekem talán a kamerájuk nem jött be, de nem teszteltem tán csak vagy 5-6 HTC modellt.


pén. aug. 17, 2012 22:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Én a 3 közül a Galaxy SIII-at venném. Mondjuk nem meglepő, miután Galaxy SII-m van, viszont SII után nem fogok SIII-ra váltani. Ha nem lesz muszáj.
Nem vennék olyan telefont, amiből nem lehet az akkut kiszedni.


pén. aug. 17, 2012 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Üdvözlet a régi fórumozóknak, már aki még itt van...

Gondoltam, itt kérdezek, annyi régi szép emlék köt ide :)

Pár hónapon belül elbúcsúzok a symbian rendszertől, úgy döntöttem. Eddig derekasan kiálltam mellette, a legutolsó 3 telefonom is ez volt , N95-N97-N8-00. Egy éve használom az N8-ast, ha lenyugdíjazom, akkor váltanék más rendszerre. Az iOS nálam nem jöhet szóba, nem akarok iPhone-t venni, sem a 4gs-t, sem az újonnan jövő 5-öst.

Androidos op-rendszerű készülékem sosem volt, nem is használtam sosem, a MM-ban nyomogattam néha, de az más, mint egy mindennapos használat.

Amit szeretnék kérdezni: sok sok utánaolvasás, összehasolító teszt után sem tudom eldönteni, hogy melyik készülékre ruházzak be.
Amik szóba jöhetnek: a Samsung Galaxy S III, a HTC One X. Ez a két készülék, illetve a Sony XPeria S.
Inkább a negatívumokat írom le, amik felmerültek bennem:
- sokat lehet hallani az S III kijelzőhibájáról, illetve a minőségi - hátlap - hibákról,
- a Sony készülékkel csak annyi a bajom, hogy a márka nem garancia számomra a mobiloknál, nem tudom, hogy a jóval alacsonyabb árú készülék mennyi megbízhatóságot ad, illetve a Sony készülékek árai esnek a legnagyobbat az idő lassú múlásával,
- a HTC háza táján is recesszió van, az összeszerelési minőségre olvasok sok panaszt.

Amire szükségem lenne, az stabil működés, minimum 1,5 évig használnám fő készülékként.

Javaslatokat, ötleteket szívesen várok, köszönöm előre is!


pén. aug. 17, 2012 11:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 338 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség