Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 8:55



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]

146. telehódas HHH


Na most ezt ki kell hagyjam sajnos, pedig elég kihívásos túlélőtúrásnak néz ki. :)


szer. márc. 27, 2013 0:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]

146. telehódas HHH

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.


... szánkó, sítalp, Iglu, 1 heti hideg élelem

:twisted:

Ugyan már, volt ennél sokkal rosszabb is, most még hideg sincs igazán, bezzeg amikor -10 volt!
Volt aki (persze szigorúan időhiány miatt) csak a könnyített verzióra jött: egyből a Pálvölgyi büfébe forralt borozni :-)


kedd márc. 26, 2013 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
... szánkó, sítalp, Iglu, 1 heti hideg élelem
:twisted:

..ja, meg szöges gumi, fűthető kesztyű és tavaszi hóbakancs..

. . . és telefon ha hóbol mentésre lenne szükség..

Lehet, hogy aki locsolni megy az majd inkább hógolyóval dobálja meg a lányokat, úgyis megfagy most a víz ? !-F


hétf. márc. 25, 2013 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]

146. telehódas HHH

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.


... szánkó, sítalp, Iglu, 1 heti hideg élelem

:twisted:


hétf. márc. 25, 2013 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

146. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. március 27. (szerda)
Időpont: 19:00
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi büfé
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. márc. 25, 2013 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nna, bringáztam egy kicsit
Tapasztalatok:
1: Az Endomondonak a äđĐ[&#€Í Megpróbáltam megnyitni, merre jártam, közölte, hogy nem tudja betölteni, majd törölte az útvonalat :evil:
2: A gumis zseblámpa tartók semmit nem érnek. A legkisebb bucka után is táncot jár a lámpa, még akkor is, ha az intl-outdoor-ról vannak
3: a kis ledes dinamós lámpám fényében egész jól lehet látni :) Közelre elég erős a fénye a buckák kikerüléséhez, és még távol is láttam, merre visz az út. Ettől még az akkus változat anyagai beszerzés alatt állnak :)
4: próbálgattam még egyéb akkus lámpákat is. Az első brutális fényárt csinál, de kb 100m után már csak olyan halványan látszanak a fák, mintha a második lámpát használnám legszűkebb állásban. A designer az egy vicc, a legutolsó kis olcsó darab meg viccesen jól teljesített az árához képest. Annyival rosszabb a másodiknál, hogy nem lehet olyan szűkre venni a fényét... bár úgy éreztem, nem is kell, sőt, még kicsit tágítottam is rajta.

Szóval már csak edzeni kellene, mert ez az 5,5km kicsit kikészített, aztán lehet, hogy egy pénteki/hétvégi teleholdra benevezek :)


szer. márc. 20, 2013 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Újak és tápfeszültség elvileg 9-12V és az áram max 900mA. Sugárzási szög: 120fok
A fényáram az adatai szerint 900-1000 lumen. Semleges fehér, de szerintem inkább kicsit hideg.(6500K) Én olyan 9-10V között járattam 900mA körül, inkább alatta mikor kipróbáltam, és felraktam a plafonra, szerintem a fényáram kb 6-700lumennek tűnik, de lehet a sugárzási szög és a "hideg" fehér fény csap be. (de inkább a gyártó:-)
Ezek közül rakok be egyet a kismotorom fényszórójába, belepróbálva nagyon jó fénye volt.

Kép


szer. márc. 13, 2013 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Mi a típusa? Úgy is kérdezhetem, hány lument tud leadni 10 Watton, lehet róla tudni?


szer. márc. 13, 2013 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha kell valakinek 10Wos led 1000Ft/db áron, nekem van :-)


szer. márc. 13, 2013 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi a válaszokat!

Kipróbáltam a FET-es feszkorlátozó és remekül működik.Elöször az áramgenerátort kötöttem rá, stabil kb. 800mA-es árammal működött. Alapjáraton a generátor 14V körül mozgott tápfesz, gázadásra erősen emelkedett, alig kellett gázt adni máris 20V felé ment. Aztán a FETet bekötve Padlógázon is 15Vra sikerült beállítani gond nélkül. A kimenő áram tehát végig állandó volt.Aztán s Led is rákerült, végig állandó fényerővel működött. Alapjáraton a hideg motor nagyon egyenetlenü járt, akkor néha pislákolt a led, de már a legenyhébb gázadásra stabilizálódott. Amikor azonba levettem az áramot kb 500mAra, akkor még a gynege alapjáraton is stabil volt az áram. De a piskálkolás nagy "kitöltési tényezőjű" volt, alig hunyt ki a fény, egy nagyobb kondival lehet nem is lesz gond ezzel sem. Eddig nagyon elégedett vagyok az eredményekkel.

Az áramgenerátorom, amit linkeltem, a söntön állandó 1.25Vot tart, azt a feszt nézi az 'adj' lába
Leoszthatom a sönt feszültségét egy potméterrel és azt ráköthetem az adj lábra, működi fog úgyis? Ezzel akkor szabályozhatnám az áramot. A sönt ugyanis elég kis ellenállású és elég nagy teljesítményű, ilyen potmétert nem könnyű találni.


kedd márc. 05, 2013 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
infra írta:
Hogyan tudom átkötni párhuzamosba a led chipeket?
http://poliamid.uw.hu/led.jpg

Ezt sehogy.

Idézet:
Itt a saját feszültségkorlátozóm:
Kép

Mükődne? Mi lehet a baj vele?, már ha van!

Köszi előre is!

Alapvetően jó. A poti recsegése okozhat gondot. Fix ellenállás szerencsésebb.

Idézet:
Mi van akkor, ha nincs meg a min 3-4Vos feszkülönbség a betáp és a terhelsé között?


Kisebb áram.


hétf. márc. 04, 2013 22:54
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Mi van akkor, ha nincs meg a min 3-4Vos feszkülönbség a betáp és a terhelsé között?


vas. márc. 03, 2013 23:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hogyan tudom átkötni párhuzamosba a led chipeket?
Kép

Itt a saját feszültségkorlátozóm:
Kép

Mükődne? Mi lehet a baj vele?, már ha van!

Köszi előre is!


vas. márc. 03, 2013 22:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi!

Igen padlógázon 120V a max fesz. (közel szinuszos váltóáram), teszek fel képet a jelalakról.

Kép
http://poliamid.uw.hu/osz.jpg

De csak üresen 120V és mivel folymatos 1A-t fog kb jelenteni a LEDes világítás elől, hátul így pedig már szépen lehúzza feszt kb 16-20Vra alapjáraton, tehát lesz (6-10V feszkülönség, már kis fordulaton is), közepes rpm-en kb 35V várható, max gázon kb. 50V. Van 60Vos hasonló IC ha jól emlékszem, nem?

A kérdés az, hogy 20Wos max disszipációval és 9Vos leddel és 1A-rel, akkor max 20V juthat az ICre? Tehát max 29V lehet a bemenő fesz? Ami még jobban érdekel, hogy gratz hid után több mint 1000uF-os kondi lesz, és terhelés miatt nem lesz max pl 35V, akkor ez árthat az ICnek, az üres megszaladó feszültség? pl az IC kibekapcsol működése közben és kikapcsoláskor rövid időre túlmegy a fesz? igaz ha pl 10kHz-en rezeg, akkor 0.1ms is rövidebb idő alatt csak nem töltődik túl a kondi. Lényeg, hogy csak az IC-n átmenő kb 1A terheli csak a rendszert, ha ez valami miatt megszűnik (pl négyszögjelel működik az ic belső osszilátora és kikapcsolgatja az áramot), akkor azonnal felmegy a fesz jóval 37V felé., ez előfordulhat? Milyen frekivel megy a kapcsolás?

Valahogy megkéne oldani, hogy max 35V legyen tápja. pl. elég még 0.5Arrel leterhelni, ami nem sok de a feszt máris nagyon leejti. Van erre egyegyszerű kapcsolás? És arra gondoltam, hogy pl egy FET-et tennék a tápra mint "kapcsolót" direktbe és a FET-en átmenő 0.5A áram +terhelést biztosítana. Alapbólpersze nem vezet a FET kell neki vagy 3-4V de ez leosztanám a tápból, hogy 35Von már ezt meg kapja. Sőt ahogy felmerült 29Vnál nem lehet több. Már vagy 20-25V közöttire beállítanám.


vas. márc. 03, 2013 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
infra írta:
Értem, köszi!Én csináltam már feszstabilizátor is ezzel, de ez más, biztos nem áramgenerátor?

Tudom, hogy működik, de mivel nem aksi, hanem generátor fogha hajtani (bebetta), ezért kit érdekel, hogy a többit elfüstölni:-)
A fogyasztásban (benzin) nem hinném hogy meglátszik (10-20W).

Érdeksségképpen mondom, hogy mit mértem.
A generátor névlegesen 6V 20W. (5W hátul, +15W elöl). Terhelés nélkül viszont 50V a csúszfesz alapjáraton és padlógázon 120V. És, ami fontos, hogy nem 6V-on adja le a legnagyobb teljesítményt, sőt akkor már nagyon rossz a hatásfoka. 30-40V között kiszedtem belőle kb .60Wot. És ekkor kisebb az áram, így a tekercsek se melegzsenek annyira, tehát nem kell attól tartani, hogy leég, sőt! 12Von is már nagyobb a telj, 12V 21Wos izzó úgykivágta nagy gázon :-) közepes gázon elvisz egy 40Wos 36Vos izzót, na azzal már lehetne világítani. Ekkor alapjáraton is tud 10Wot, tehát a 10Wled+áramgenerátor lesz a legjobb, egyenleteseb vakító fehér fény, alapjárattól padlógázig.


Valóban áramgenerátor!

Kb. 3-4 V-tal kell több a bemeneten, mint a terhelésen.

37 V még OK, de ahogy mondod, a generátor megszalad, ha nincs rajta elég terhelés, és nagy a fordulatszám. Járművekben a generátor kb. áramgenerátor szokott lenni, itt pl. 3,3 A-es, sajnos kisebb áramra nem igazán jó. Kösd párhuzamba a chipeket!


vas. márc. 03, 2013 20:28
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Értem, köszi!Én csináltam már feszstabilizátor is ezzel, de ez más, biztos nem áramgenerátor?

Tudom, hogy működik, de mivel nem aksi, hanem generátor fogha hajtani (bebetta), ezért kit érdekel, hogy a többit elfüstölni:-)
A fogyasztásban (benzin) nem hinném hogy meglátszik (10-20W).

Érdeksségképpen mondom, hogy mit mértem.
A generátor névlegesen 6V 20W. (5W hátul, +15W elöl). Terhelés nélkül viszont 50V a csúszfesz alapjáraton és padlógázon 120V. És, ami fontos, hogy nem 6V-on adja le a legnagyobb teljesítményt, sőt akkor már nagyon rossz a hatásfoka. 30-40V között kiszedtem belőle kb .60Wot. És ekkor kisebb az áram, így a tekercsek se melegzsenek annyira, tehát nem kell attól tartani, hogy leég, sőt! 12Von is már nagyobb a telj, 12V 21Wos izzó úgykivágta nagy gázon :-) közepes gázon elvisz egy 40Wos 36Vos izzót, na azzal már lehetne világítani. Ekkor alapjáraton is tud 10Wot, tehát a 10Wled+áramgenerátor lesz a legjobb, egyenleteseb vakító fehér fény, alapjárattól padlógázig.


vas. márc. 03, 2013 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem ez egy feszültségstabilizátor. Viszont ahogy írod is, neked áramgenerátorral lenne szükséged led meghajtáshoz.
Hiába tartja 9V-ot, az áram simán elmászhat bárhová.
Ráadásul ez egy olyan stabilizátor, ami a fölös energiát "elfüstöli". Ennél vannak sokkal takarékosabb DC-DC átalakítók is.

infra írta:
Sziasztok!

http://sv1bsx.50webs.com/charger/Lm317.gif

Ezzel csinálok áramgenerátort ledhez, így jó a kapcsolás, csak ennyi az egész?


vas. márc. 03, 2013 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

http://sv1bsx.50webs.com/charger/Lm317.gif

Ezzel csinálok áramgenerátort ledhez, így jó a kapcsolás, csak ennyi az egész?
1db 10Wos LEDhez kell, 9V 900mA-rel akarom üzemeltetni. Lehet akár 37V is a tápfesz? De mennyi lehet a minimum ebben az esetben? Elmegy 10Vról is?
A másik kérdés, hogy lehet ugyanarról a tápról egyszerre két ilyen áramgenerátorral egy másik ledet is meghajtani? Egyik 900mA, másik 100mA például.
Az nem gond, hogy a bemenő táp erősen ingadozik? Mert váltakozó áramot egyenirányítok graezt hiddal és egy nagy kondival simitom.

Köszi!
Üdv.


szomb. márc. 02, 2013 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Természetesen. Szerencsére nem tegnapra, vasárnapra eset, mert "kicsit" esős idő volt :)


hétf. feb. 25, 2013 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]

145. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. február 25. (hétfő)
Időpont: 18:30 (+15p türelem)


Na most viszont tudok menni. :)
Ki jön még?


vas. feb. 24, 2013 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Jó labortápnak ~0 a belső ellenállása, akkunak nem. Védett cella esetén a "natúr" cella belsőellenálláshoz még plusszba jön a 2db szembekapcsolt fet RdsON ellenállása, + a negatív fegyverzettől a védőelektronikáíg végigfutó, burkolaton belüli vékony lemez hozzávezetés ellenállása is...
Szerintem ne köss sorba több cellát, mint a megengedett, mert azzal csak az üresjárati feszültséget növeled, cella disszipációt alig. Nagy terhelőáram esetén inkább próbálj kisebb belsőellenállású cellákat használni -direkt nagy áramú típust-, illetve védőelektronika nélkülit, minél nagyobb felületű / keresztmetszetű érintkezőket...
Vagy ha nem behatárolt a férőhely, több cellát párhuzamosan kötni: így kevésbé rogyik a feszültség, illetve kisebb a cellákon keletkező hőveszteség is, és még tovább is világít. :)


Hát ez nem tudom, milyen labortáp volt :)

Amúgy a lámpa 2/3db 18650-el működik. Ha egyszer sikerül letesztelnem, hogy a nagyobb teljesítményfelvételhez nagyobb fényerő társul-e, akkor olyat szeretnék hozzá, hogy 3*4 akku legyen, természetesen olyan módon, hogy 3db sorba kötve, és ebből 4db párhuzamosan.

Azzal eltötymörögne egy ideig :)


pén. feb. 22, 2013 20:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Gondolkozok rajta erősen, hogy ha már van fotonágyú, akkor kéne alá valami jóféle megtáplálás.
A fura, hogy egy asztali tápegységgel mérve kb 2 akkunyi feszültségnél volt a legjobb:7V kb5,2A kb36W, viszont akkura dugva meg három akkuról megy jobban:8,7V 4A kb 35W ... igen, pöttyet leesik az a 11.1V... Lehet, hogy ha 12V-ig bírja az elektronika, akkor a 14,4V-os pakkot is rádughatom, mert annak is leesik a feszültsége? :D
Aztért az érdekes, hogy 8,7V-on csak kb 3,3A-t kaptam a tápegységgel, pedig azzal 12VDC meg sok A meghajtást szoktunk csinálni...
Jó labortápnak ~0 a belső ellenállása, akkunak nem. Védett cella esetén a "natúr" cella belsőellenálláshoz még plusszba jön a 2db szembekapcsolt fet RdsON ellenállása, + a negatív fegyverzettől a védőelektronikáíg végigfutó, burkolaton belüli vékony lemez hozzávezetés ellenállása is...
Szerintem ne köss sorba több cellát, mint a megengedett, mert azzal csak az üresjárati feszültséget növeled, cella disszipációt alig. Nagy terhelőáram esetén inkább próbálj kisebb belsőellenállású cellákat használni -direkt nagy áramú típust-, illetve védőelektronika nélkülit, minél nagyobb felületű / keresztmetszetű érintkezőket...
Vagy ha nem behatárolt a férőhely, több cellát párhuzamosan kötni: így kevésbé rogyik a feszültség, illetve kisebb a cellákon keletkező hőveszteség is, és még tovább is világít. :)


pén. feb. 22, 2013 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
duke írta:
Szerintem itt valami meresi hiba van. Nem lehet hogy a multimeter belso ellenalasa zavar be, vagy a kb 2 meter merozsinor zavarja a lampa kapcsolouzemu tapjat ? Probald meg, mero ellenassal ( 0.1 - 0.01 ohm ) megmerni, az aramot. Engem mar tobbszor megtevesztett, mikor ilyen kapcsolouzemu dolgokat mertem, a multimeter zavarasa, es nem csak a belsoellenalasa, mert azt ilyenkor eleve bekalkulalom a meresbe.


Akkor másképp fogalmazok:
Tápegység. A tápegységen van két kijelző, mutatja a kiadott feszültséget és áramot. Ebben az esetben kb 7V környékén produkált a legjobban a lámpa, 11V környékén kb 2/3 teljesítmény volt.
Akkumulátor. 2 akku sorba, esetleg párhuzamosan kötve még két akku (2soros+2soros) kb 7V, kisebb teljesítményt adott, mint 3akku sorba kötve (kb11V)

Ez nekem ellentmondás, amit esetleg azzal lehet feloldani, hogy nem is a lámpa, hanem a tápegység korlátozott be valamit.


pén. feb. 22, 2013 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:

A fura, hogy egy asztali tápegységgel mérve kb 2 akkunyi feszültségnél volt a legjobb:7V kb5,2A kb36W, viszont akkura dugva meg három akkuról megy jobban:8,7V 4A kb 35W

Szerintem itt valami meresi hiba van. Nem lehet hogy a multimeter belso ellenalasa zavar be, vagy a kb 2 meter merozsinor zavarja a lampa kapcsolouzemu tapjat ? Probald meg, mero ellenassal ( 0.1 - 0.01 ohm ) megmerni, az aramot. Engem mar tobbszor megtevesztett, mikor ilyen kapcsolouzemu dolgokat mertem, a multimeter zavarasa, es nem csak a belsoellenalasa, mert azt ilyenkor eleve bekalkulalom a meresbe.


pén. feb. 22, 2013 12:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
CREE XR-E ledből is kihoztak 310kcd fényerőt, 2 db aszférikus lencsével.

Lást itt: http://budgetlightforum.com/node/17015
Utanna neztem, mostmar tudom, hogy mi az az aszferikus lencse. Igy ertheto, hogy miert tudnak nagysagrendileg nagyobb fenyintenzitast, mint a hagyomanyos gombalaku lencsek.


pén. feb. 22, 2013 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

145. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. február 25. (hétfő)
Időpont: 18:30 (+15p türelem)
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszafelé Pálvölgyi büfé, ha nyitva van.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. feb. 22, 2013 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Ez nem ilyen aljzat és dugó akar lenni? Vagy a dugóban 2,5mm-nél nagyobb a lik?


Megmérem miután visszakaptam a tolómérőmet és otthon leszek, akkor megmérem az egészet. Amúgy ez az mj pilács utánzatának a csatlakozója.


szer. feb. 20, 2013 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
.. és máshol hogy számolják a lux vs. cd vs. távolság viszonylatot?? 1lux = 1cd?
Szerintem nézz körül a kereső itt linkelt oldalán. Sok hasznosat találhatsz:

http://search.sweetim.com/search.asp?q= ... st=12&sf=0

Ezek ha jól tudom, nem magyarul jelennek meg, (habár nálam igen).
Ha ez problémát jelent, akkor telepítsd a Google Eszköztárat és állítsd be az oldal fordítást.
Onnan kezdve csak egyszer kell engedélyezni a fordítást és az adott nyelven minden web oldal
magyarul, de kicsit darabos magyarsággal lesz olvasható, akár a kínai is.
Annál jobb, mint bogarászni és félig meddig érteni próbálni az idegen szavak, mondatok jelentését.


szer. feb. 20, 2013 1:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok

Az egyik multinál kapható, egy akksis tölthető, vízálló, alu ledes elemlámpa, 3390FT-ért, látta már esetleg valaki? 02.21-éig kapható. STA 3RV a típuskódja.

duke írta:
Nagyon durva az a 900KCd -as lampa. Ez mar olyan, mint a lezer, sokkal jobban azok sincsenek fokuszalva. Ha nem kerulne 150 ezerbe, vennek egyet, mindig is akartam egy olyan lampat amivel meglehet vilagitani a felhoket, meg a repuloket, esetleg a muholdakat. :D :D


Hát sok érte 150 ezer Ft. Házilag akár 10-40 ezer Ft-ból is, ha nem mondok sokat, ki lehetne hozni szerintem hasonlót, ha már fénykardot akarsz CREE XR-E ledből is kihoztak 310kcd fényerőt, 2 db aszférikus lencsével.

Lást itt: http://budgetlightforum.com/node/17015

Amit meg abban használtak, az meg XP-G2 LED túlhajtva. És ha tényleg ez az RLT-optikás cucc van a lencse alatt, akkor olyant 70-100$-ért meg tudod venni a neten. Az XM-L ledes verzió csak 69$, míg a többi 99$, de a színesek 10-szer ennyibe kerülnek. :shock: És van ott Luminus/Osram ledes RLT optikás is. Jó aszférikus lencsét meg lehet kapni 5-10-20 dolcsiért. Vagy belezni, autóból/vetítőből lehet még.

Itt: http://www.wavien.com/shop/cree/cree-xm-l-rlt/

A Night Navigator lámpa csak 1/5 árban van a DEFT-X-hez képest, ez is 0.5-1km-re visz el állítólag. Míg a nagytestvére, a DEFT-X árát közelíti, az 500$-os árával, de abban, a képen lévő leírás szerint 50W-os!! LED van. És 2km-es hatótávot is írnak.

Képlink: http://www.wavien.com/wp-content/uploads/2012/06/nightnavigatorlargedatasheet.jpg

Vagyis 70-100$-ért = 15-22 ezer Ft, a led optikával + aszférikus lencse + driver, ha komolyabbat, akkor ~10 ezer Ft (cca. 40$) + lámpaház + akksikkal együtt, úgy ~40 ezer Ft-ból talán kijönne.

Amúgy a CPF-en (és az ANSI szabványnál is?) és máshol hogy számolják a lux vs. cd vs. távolság viszonylatot?? 1lux = 1cd? Példaként vegyük a DEFT-X-et:

900kcd = 900klux/1m-en, mivel a lámpa gyártója a hatótávra ezt adja meg: ANSI Beam Distance of 1897meters or 1.17 miles (0.25lux/négyzetméter megvilágításra.)
Ha ezt az ~1900m-es hatótávnál lévő megvilágítást átszámolod 1m-re, akkor 1897*1897*0.25lux = 899652.25lux/1m jön ki.

Másik példa: Fenix TK35

A gyártó ezeket az adatokat adta meg rá: kerekítve 28000cd, ~340m-es hatótáv. Tegyük fel, hogy csak azt tudjuk a lámpáról, hogy hány cd-s, akkor milyen messzire világít?

Számítás:
gyökkettő (28000cd*4) = gyökkettő 114000 = 334.66m

Képlink: http://taktikailampa.hu/files/TK35-05.jpg
Pontosabban 27739cd = 333.1m

Ha meg azt tudjuk, hogy 0.25lux/1m-re számolva milyen messze világít, akkor hány cd-ás?
Példa 500m esetén: (500*500)/4 vagy ebben az alakban (500*500)*0.25 = 250000/4 (vagy 250000 szorozva 0.25-el.) = 62500cd. A 310kcd-ás, meg 1113.5m-re visz el. (Mindezt 1 XR-E ledből!.) :shock:

Jó fénye van a hídon lévő ledes fényvetőknek, még a levegőben lebegő porról is fehér fény szóródik szét, és nem kékes színű.


szer. feb. 20, 2013 0:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Jaja, http://tripolar.hu/
Ugyan a honlapjukon nincs fent, mert alapvetően nem egydarabos cuccokkal foglalkoznak, de van nekik minden. Ők csinálták anno a bikemagos Hozé-lámpák akksijait is.


Milyen pakk és mennyibe került? :)

Gondolkozok rajta erősen, hogy ha már van fotonágyú, akkor kéne alá valami jóféle megtáplálás.
A fura, hogy egy asztali tápegységgel mérve kb 2 akkunyi feszültségnél volt a legjobb:7V kb5,2A kb36W, viszont akkura dugva meg három akkuról megy jobban:8,7V 4A kb 35W ... igen, pöttyet leesik az a 11.1V... Lehet, hogy ha 12V-ig bírja az elektronika, akkor a 14,4V-os pakkot is rádughatom, mert annak is leesik a feszültsége? :D
Aztért az érdekes, hogy 8,7V-on csak kb 3,3A-t kaptam a tápegységgel, pedig azzal 12VDC meg sok A meghajtást szoktunk csinálni...


szomb. feb. 16, 2013 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Van vkinek ilyen csatlakozó párosa némi madzaggal? :mrgreen:
MJ pilács utánzat lámpákon van ez a csati. Aki esetleg levágta és nemkell
neki de még megvan az írjon 8) kéne párdb. Nemakarok mindenre feltenni supersealt
mert tök fölösleges lenne. Ez meg egy egyszerü valami.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_2_16_c4fc3w05dz.jpg


Ez nem ilyen aljzat és dugó akar lenni? Vagy a dugóban 2,5mm-nél nagyobb a lik?


szomb. feb. 16, 2013 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Van vkinek ilyen csatlakozó párosa némi madzaggal? :mrgreen:
MJ pilács utánzat lámpákon van ez a csati. Aki esetleg levágta és nemkell
neki de még megvan az írjon 8) kéne párdb. Nemakarok mindenre feltenni supersealt
mert tök fölösleges lenne. Ez meg egy egyszerü valami.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_2_16_c4fc3w05dz.jpg


szomb. feb. 16, 2013 5:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kép
Ledekről újabb infók:
http://www.led-professional.com/


szomb. feb. 16, 2013 0:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Na ezt elfelejtettem, DöG úr írta az új hidat.
Tényleg az is tele van leddel, sőt ott még egészen jól meg is van építve a világítás.


pén. feb. 08, 2013 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ilyet is rendeltem

Összehasonlítottam az xp-e-s kínai cuccal, ami ennek a kiköpött mása.
Rázoomolva szemre ugyanolyan erős a fényük, csak ugye az XM-L durván 5-ször akkora területet világít be. Ugyanakkoa fénykörre állítva még ez a kis vacak is brutálisan erős.

A fotonágyút is próbálgattam. A google-ön kb 160m-nek néztem a távolságot, ahonnan egész jól megvilágítottam vele egy szobrot. Amúgy tapasztalat: Bringára minimális fényerőn is megtenné, házak között a maximális fényerő nagyon brutális (erősebbnek hatott, mint a kocsim tompított fényszórói), túl sok a szórt fény, az előtér tündöklése miatt a messzebb levő, halványabban megvilágított dolgok annyira nem látszanak. Ez utóbbit mondjuk rontja, hogy szemüveges vagyok, a hó azért sok fényt visszaver, meg ha már távol van a cucc, talán távcsővel kiértékelhetőbb lett volna az eredmény : ]


csüt. feb. 07, 2013 21:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kép
Úgy tudom, a Megyeri hídon is Ledes világítás van, ünnepnapokon színes fényeket is használnak a 2 torony világítására...

4×NiMh akkuhoz könnyen tudsz áramgenerátort csinálni: 1db N-csatornás (logic level) mosfet kell (némi hűtéssel; Rdson<0,1ohm), 1db npn tranzisztor, egy jóóó nagy értékű gate-felhúzó ellenállás, és egy áramérzékelő ellenállás kell (R=Ubázis-emitter/áram) egész kis áramú beállításnál Ube~0,5V...
Így az áramkör ~0,6V-nál nagyobb feszültségesés esetén már stabil áramot szolgáltat.
(1 plusz pnp tranyóval még azt is kijelzi, ha elegendő a tápfesz az áramstabilizálásához) :wink:
1 LiIon cella esetén sajnos ennél a megoldásnál nem elegendő a feszültségtartalék, a stabilizáláshoz. :(

LiIon akku töltésnél lényeg a precíz feszültséghatárolás (4,2V +/-0,05V)!
legegyszerűb cél IC-vel megoldani, ami a töltöttségi szintről is tájékoztat.
pl: MCP73831-2 /Chipcad, Hestore.../ USB-be dugható nyák

Szórt terítő fénynek nekem teljesen jól beváltak a gyári vonaloptikák, XP-G leddel; 0,5-2Wattal már teljesen komfortos, jó eloszlású közeltéri fényt biztosít, -halványan szinte 180°-ban terít, és csak minimálisan vakít... Ennél jobb nekem nem kell. pl

Távolra pedig jóval nagyobb teljesítmény kell, arra optimalizált optikával .(Kis függőleges nyílásszög, hogy elég távolra jusson el a fényenergia, + ne vakítson...)


csüt. feb. 07, 2013 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Csak annyi, hogy megjött a szörnyeteg. Multiméterrel rámérve én 35W-nak nézem a fogyasztását (11,1V - 3,2A) 70W helyett, még fogom próbálni vizsgálgatni.
Viszont ilyet még nem láttam, hogy fényes nappal a papírról visszatükröződő fény vakítson :)


csüt. feb. 07, 2013 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
Ez, csak 1.4 fokos szögben világít majdnem 2km-re!

Annyi tudható róla, hogy aszférikus lencsés ez a lámpa. De állítólag, amit a lencse nem szed össze fényt, az tükörrel a ledchipre van visszatükrözve, fókuszálva. Így van az összes fény kifókuszálva. És ára is van ~700$

Nagyon durva az a 900KCd -as lampa. Ez mar olyan, mint a lezer, sokkal jobban azok sincsenek fokuszalva. Ha nem kerulne 150 ezerbe, vennek egyet, mindig is akartam egy olyan lampat amivel meglehet vilagitani a felhoket, meg a repuloket, esetleg a muholdakat. :D :D


csüt. feb. 07, 2013 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
A vasúti szemaforokban hány huzallábas van? Újabb fajta ledes van már valahol, Power LED-el? (A Luxeon K2 az nem sülne meg a 60-80fokban sem, amilyen meleg lehet ott nyáron benne. Eléggé rosszak az üzemi körülmények, meg is látszik pár év után a ledeken.)

RelakS: Dobd fel őket a sisakra őket, vagy hagyd csupaszon őket a kormányon valahol, jól szigetelve, 1 előre, 1-1 kétoldalra, 1-et meg elteszed a fiók mélyére. Netán 60fokos lencséket rájuk, de akkor kell a 4.-dik is. Így ~250 fokban világíthatsz, ki nem venné észre ezt már.


Szemaforba minek power led? Nem megvakítani kell a sofőröket, hanem jelezni, hogy mi a helyzet az átjáróban, arra meg a huzallábas tökéletes. Persze, rakhatnának elé valami nagy lencsét, ami széthúzza a fényét, de lehet, ez sem annyira gazdaságos.

A megmaradó power ledekkel még nem tudom, mi lesz. Lehet, hogy kipróbálom Skori 4 ledes dinamós pilácsát, hátha megy dörzs dinamóval is :)


szer. feb. 06, 2013 7:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Szerintem túlzás ekkora pontossággal számolni nekünk a távolság-fény összefüggést, hiszen nem mérési jegyzőkönyvet kell belőle készíteni. :)

Szerintem ragassz be a furatba egy 80-90 celziuszt elviselő szigetelő csövet gumiszerű hőálló ragasztóval, (pl. palmatex).
A vezetéket érdemes mechanikusan is rögzíteni (a kicsit lazán hagyott vezeték darabot az átvezetésnél ragasztó cseppel rögzítsd megfeszülés ellen), hogy ne a forrasztási pontot húzza. A szigetelő cső túl lóghat a borda lamelláin, hogy védjen.
A ledre forrasztott szabadon levő pólusokat valami szigetelő lakkal be lehet kenni, hogy a nedvesség ne indítson el elektrokémiai korróziót, ha netán valahol bejutna.
Az is jó megoldás, ha nem ázik be a burkolat.

Egy stabilizált feszültségű táppal, (üres akku esetén max. megengedett áramra korlátozó ellenálláson keresztül) lehet lítium-iont akkut tölteni, persze nem sorosan. Ahhoz akku elektronika kell, vagy cellánként külön tápegység megcsapolt leágazású trafóról, annyi külön stabilizátorral ahány cella van benne. Erre létezik több megoldás is.

Led driver néven keresd.

"Így világítja meg a 2m-re lévő képet 2db lencsével fókuszálva (ISO1000, F5.2, 1/90sec, 0.9A-en meghajtva, kb.: ~220-230Lm elvileg):
http://www.kephost.com/images4/2013/2/4 ... h81x0k.jpg "
Ilyen fényű zoomos lámpát a kínai piacon árulnak 1200-1400,-Ftért.
Nem sok helyen. Idáig kettő árúsnál láttam.
Jó bele a 18650-es akku cella!

Szerintem nézd meg a Margitszigeten.


Csak kiszámoltam, így lehet viszonyítani mekkora szögben kell világítania egy adott lámpának. Meg ha tudjuk, az optika az adott leddel mekkora szögben terít körülbelül, így saccolható mire számolhatunk. (Ha nincs még kész a lámpa, vagy csak tervezzük még.) Gyakorlati teszt alapján dönthető csak el, hogy nekünk így jó lesz-e, vagy kell-e fény még oda, és mit, hová merre kell még plusz fény. (Ha van még cucc külön a tesztekhez.)

Hát, abba 2.5mm-es furatba nehezen férne bele valami csődarab (forrasztás is fogja, meg a lyuk is, ragasztó nélkül), a vezeték az pont átfér rajta. (Palmatex vagy Ultraflex van cipész rokonnál, az nem lenne gond.) Nem azzal kéne inkább beleragasztani a vezetéket? Bár rövid is, úgy 12-13cm körül van, arra elég lenne, ha a borda alá, valami tokba/kis dobozba lenne a vége belevezetve, és ott lenne a driver/ellenállás, kapcsoló is elhelyezve, és abból a tápvezeték külön az akksik felé. Bár lehet, hogy hosszabb drót lesz oda, majd elválik, monitorból való. És gondolom ugyanezzel a ragasztóval a led felőli oldalon is ragasszam? Szigetelést, csónaklakkal meg lehet csinálni, a led érintkezőinél? A borda led felőli oldalán a szigetelést meg szilikonnal vagy mivel? Optika az még kérdéses még, ettől is függ majd, hogyan szigeteljem.

Akksitöltés: az akksival kössem párhuzamosan egy nagyobb ellenállást?
Töltési idők meg hogy számoljuk? Régi Ni-Cd töltőről rémlik, hogy: (Akksi kapacitás mAh-ban szorozva gyök 2-vel, és a kapott értéket osztva a töltőárammal, így órában kapjuk meg a töltési időt.) Vagy akksikapacitás mAh-ban osztva töltőárammal és ezt szorozva gyök 2-vel, vagy 1.4142-el. Más akkisknál ez mennyi? 1.15-öt láttam valahol a Lítium akksikra. Mivel nem 100%-os a töltő hatásfoka, ez nem érhető el, és a cella is melegszik valamelyest.

Ni-Cd: 1.41
Li (összes?): 1.15
Ni-Mh: ??


Led-driver, ez jó lenne az XR-E-hez? 0.8 és 0.2A-rel menne vele. A másik, az is ugyanígy néz ki, az meg 1.2/0.1A-rel hajtaná, de ez nem jó így, túl nagy a különbség köztük. Meg van ott annyiféle, hogy nem könnyű választani köztük. Gondolom a Taskled-driver ezekhez képest meg high-end kategória, de az ára is az, 9000Ft-ért láttam itt az oldalon.
http://dx.com/p/3v-8-4v-5w-cree-3-mode-circuit-board-for-flashlights-16-7mm-5-6mm-25517

A drivernek is kell hűtés, és hogyan lehet megoldani, egyáltalán melegszik az? (~4W-ból, jó hatásfoknál a tizedét fogyasztaná el.) A nagyobbaknak biztos, kissebbnél is kell? Van 3ledes lámpából kibelezett 2 tranyós driver is, ez akár 2.5V-ot, akár 4-5V-ot kap, 150mA-et fogyaszt, úgy 60lm-t lehetne kihozni a ledből. 1AA elemmel is világít már vele.

Ezt, már nyomkodhatod egy darabig, 20 módos driver, minek ennyi? :shock:
http://dx.com/p/3w-5w-20-mode-regulated-circuit-board-for-flashlights-7880


Az nem zoomos lámpa, hanem az XR-E led fénye, így belőve jó lenne, de ez a lencséken és az elhelyezésükön is múlik majd.

A margitsziget meg messze van, ~80-100km-re. Felénk a környéken mikor lesz ilyen az oszlopokon valamelyik városban, az jó kérdés. Az indás világítás meg milyen lesz, az jó kérdés. (Részegeknek kivilágított út. :mrgreen: )

A vasúti szemaforokban hány huzallábas van? Újabb fajta ledes van már valahol, Power LED-el? (A Luxeon K2 az nem sülne meg a 60-80fokban sem, amilyen meleg lehet ott nyáron benne. Eléggé rosszak az üzemi körülmények, meg is látszik pár év után a ledeken.)

RelakS: Dobd fel őket a sisakra őket, vagy hagyd csupaszon őket a kormányon valahol, jól szigetelve, 1 előre, 1-1 kétoldalra, 1-et meg elteszed a fiók mélyére. Netán 60fokos lencséket rájuk, de akkor kell a 4.-dik is. Így ~250 fokban világíthatsz, ki nem venné észre ezt már.


szer. feb. 06, 2013 0:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Viszont sg-n kjhun szöget ütött a fejembe: Mi a ráknak helyzetjelzőre külön led csoport? Már bele is rajzoltam egy extra ellenállást Skori áramgenerátorába, amivel kb 100mA-re le lehet vinni a meghajtást, és így a külön helyzetjelző ledek kidobhatók a körből... szóval dilemma... de lehet, hogy nem nagy :)


kedd feb. 05, 2013 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sok kérdés, sok válasz rá.
megírni is sok volt. :potyog:


kedd feb. 05, 2013 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
srácok, már ne is haragudjatok, de tl;dr :D

Ehhez nagyon elvetemültnek kell lenni, hogy valaki végigolvassa :)


kedd feb. 05, 2013 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szerintem túlzás ekkora pontossággal számolni nekünk a távolság-fény összefüggést, hiszen nem mérési jegyzőkönyvet kell belőle készíteni. :)

Inkább javasolnám a gyakorlati kísérletet. Az többet mond sok számításnál.
Persze a mérnökök a tervező asztalnál számolgatnak elvileg, de a gyakorlat kicsit konya mértékkel mérve többet mondhat nekünk a használati értékéről.

Mérni és pontosan betartani a ledek áramának felső határát és a hő elvezetést célszerű.
Amit nagyon fontos betartani, az a led hő elvonása, vagyis a megfelelő hűtés.
Azt már érdemes kicsit túlméretezni, mert álló levegőben, azonos méretű hűtőbordán
megsülhetnek azok a ledek, ami akár egy lassan haladó bringán már alig langyosodik.

Levágott led lencsét mr. DöG úr szokott profi módon kezelni, polírozni. Esetleg Ő segíthet ebben.
Egyébként szerintem meg pl fogkrémben lévő finom polír anyag, puha filcre, szövetre kenve jó lehet erre.
Úgy gondolom, hogy azon tologatod a finom smirglivel lesimított fűrészelési felületet.
A led lencsét (megmaradt hengeres oldalát) esetleg betolhatod egy megfelelő méretű teleszkópos antenna szét szedett csövébe
és valami fa pálca dugattyúval megakadályozod a becsúszását (bármivel ami nem karcolja meg az elejét).
Úgy könnyebb lehet simára megmunkálni az alsó lapját. Kézben könnyen elbillen.

"Mondjuk 50m-re 5m szélesen akarjuk az utat megvilágítani"
Azzal is számolj, hogy ekkora területen eloszlik a fény és az 50. méter környékére már alig jut valamennyi.
Ezt inkább több zónás fénysugárral (több leddel, estleg több optikával, vagy egy nagy lencsénél, a led eltolt fókusszal) érdemes megoldani.

Vagyis a led a fókusz ponton belül közelebb vagy távolabb van a lencsétől és a függőleges led távolság
határozza meg a szórtabb és összetartóbb fény egymáshoz viszonyított helyzetét.


Amit a huzal lábas és a mostani jó power ledekről érdemes tudni :
Azelőtt azért használtam előszeretettel huzal lábas ledeket, mert mint írtam, a chip mérete nagyobb volt arányaiban, mint az akkori power ledeknél volt, áram-felület arányban ha elosztjuk az egységnyi aktív chip felületre eső áramot.

Azt tudjuk, hogy minél kisebb árammal táplálunk meg egy ledet,
annál nagyobb a hatásfoka, vagyis az egységnyi áram mellett kinyerhető fény mennyiség.
Ezért használtam annak idején huzal lábasokat.

A mostani ledek már annyira kedvező tulajdonságokkal rendelkeznek, ha
teljes katalógus adat szerinti áramon is járatod, már igen jó hatásfokot el lehet érni velük.

Viszont ha ennek ellenére azt a hatásfokot szeretnéd elérni, amit korábban a huzal kivezetésű ledek chip méretéről és ennek függvényében a hatásfok növekedéséről írtam, akkor ma már ezt is el lehet érni a korszerű és hatékony power ledekkel.

Igaz, régebben is megoldás lehetett volna, de azok a teljesítmény ledek tényleg nagyon kakik voltak, amiket én akkor láttam.

Szerintem, ha még jobb hatásfokot akarsz akkor használj kétszer (akár háromszor, négyszer annyi, /pénztárca kérdése/) power ledet, mint ami az elérendő fény mennyiséghez szükséges, és hajtsd őket fele, negyede áramnál kevesebbel. Azzal is eléred a jobb hatásfokot és azonos fényerőt. Ráadásul így még a hűtés igénye is kisebb lesz, mert kisebb áramon kevesebb energiát fűtesz el és több alakul fénnyé.


"Ennél a lámpánál, hogy szigeteljem a bordán átmenő vezetéket?"
Szerintem ragassz be a furatba egy 80-90 celziuszt elviselő szigetelő csövet gumiszerű hőálló ragasztóval, (pl. palmatex).
A vezetéket érdemes mechanikusan is rögzíteni (a kicsit lazán hagyott vezeték darabot az átvezetésnél ragasztó cseppel rögzítsd megfeszülés ellen), hogy ne a forrasztási pontot húzza. A szigetelő cső túl lóghat a borda lamelláin, hogy védjen.
A ledre forrasztott szabadon levő pólusokat valami szigetelő lakkal be lehet kenni, hogy a nedvesség ne indítson el elektrokémiai korróziót, ha netán valahol bejutna.
Az is jó megoldás, ha nem ázik be a burkolat.

(Nekem a növény ablak üvegházban áznak a ledek már jóideje de igazán nem okozott gondot a locsolás és spriccelgetés, pedig a ledek is kapnak belőle rendesen. talán a vízkő kicsit vissza fog a fényből.
Habár világít így is rendesen.) Igaz, a forrasztási pontokat és talán a lencse széleit is (a zselénél) lelakkoztam még az elején.
Szóval akár vízkőteleníthetem ecetes lemosással is. :)


"Pár alkalomra elég lenne, a legjobb jó állapotú bontott laptopakksi pakk lenne. 1-1.5ohmos ellenállás ami van jelenleg hozzá,
multifuse-vel mennyivel lenne jobb a hatásfok? Driver kapható-e ésszerű árakon nálunk? (0.7A esetleg 1A-es lenne jó, 1 vagy 3 fokozattal.)"
Az lenne a legjobb, viszont a töltésénél nagyon vigyázni kell, hogy töltés közben ne emelkedjen a feszültsége 4,2 V fölé, de jobban betartható ha nem megy 4,15 - 4,18V fölé a feszültsége. Különben az akku maradandóan veszít a kapacitásából.

Egy stabilizált feszültségű táppal, (üres akku esetén max. megengedett áramra korlátozó ellenálláson keresztül) lehet lítium-iont akkut tölteni, persze nem sorosan. Ahhoz akku elektronika kell, vagy cellánként külön tápegység megcsapolt leágazású trafóról, annyi külön stabilizátorral ahány cella van benne. Erre létezik több megoldás is.

Multifuse korlátozással bekapcsoláskor nagyon megugrik az áram, majd lassan leszabályoz.
Próbáltam, először jónak tűnt, de inkább maradt a fix elenállás, hacsdak nem teszek valahova elektronikát.
Azt a http://www.dx.com -ról lehet rendelni. Led driver néven keresd. Van ott sok féle.
Itthon nem tudom van-e.
http://dx.com/s/led+driver


"Így világítja meg a 2m-re lévő képet 2db lencsével fókuszálva (ISO1000, F5.2, 1/90sec, 0.9A-en meghajtva, kb.: ~220-230Lm elvileg):
http://www.kephost.com/images4/2013/2/4 ... h81x0k.jpg "
Ilyen fényű zoomos lámpát a kínai piacon árulnak 1200-1400,-Ftért.
Nem sok helyen. Idáig kettő árúsnál láttam.
Jó bele a 18650-es akku cella!

Viszont a led hőkapcsolata nem a legjobb a tokkal, ezért a zoomolásnál mozgó led tartó és a burkolat fém része közé hővezető gumit kell tenni. (mert a led mozog zoomolásnál). A kis pénzérményi, tizedeket lötyögő tartó peremére ragasztottam pillanat ragasztóval kb 1mm vastag hővezető gumi darabot. A külső csúszó felületét be lehet kenni zsírral a jobb hőkapcsolatért. Szobában kellemesen vílágít egy egyenletes megvilágítású körben. Majd ilyennel tervezem megoldani a lakás munkafelület világítását.

Vagyis ha csak ott vagyunk pihenni, akkor jó a meleg fényű 6 Wattos ledes lámpák sokasága (pl 3 db kínai, 1100,-Ft/db).
Ha meg látni kell, akkor ott a fókuszált hideg fény. Bármit pontosan látni, az sokkal jobbnak tűnik.
A hideg fény éberen tart, amíg a melegebb fény ellazít, leereszt és álmosít, pihentet.
Munkához hidegebb fényt és pihenni, lazítani meleg árnyalatút érdemes használni.


"Különféle fényerejű lámpák fotózásához, mi az ideális fényképező beállítás? Kezdve a huzallábas ledektől, az 1-3W-on át, 1-2-3m-ről a

szobában, a szabadtérben készültekig, egészen a 10-30W-os több száz/pár ezer lumenes fényvetőkig?"

Azt bizony nehéz átfogni egyetlen beállítással, de megoldható másképp.
Amikor szemléltetni akarod a különbséget, akkor érdemes olyan beállítást választani, ami átfogja
az adott sorozaton belül mindegyik tesztelt fényt, vagyis mind azonos beállítással kell, hogy látható legyen.

Ahhoz, hogy extrém erős fényt is be tudj illeszteni egy gyenge led fény fotója mellé, oda érdemes a megvilágított területet növelni.
Pl. azonos kamera fény mennyiség állítással közelről lefotózol egy huzal lábas ledet vagy led csoportot,
hogy látsszon a led, esetleg a lámpa és a kéz is, vagy bármi amiből a méretre lehet következtetni.

Erős 6000 lumenes lámpa fényét a szabadban érdemes, hogy bevilágít egy ház oldalát, vagy ismerhető méretű terep tárgyat.
A megoszló fény azonos expozíciót igényel, ha jól választod meg a megvilágított területet hozzá.
Szóval az a lényeg, hogy minden fotón legyen valami, amiből lehet látni a megvilágított terület nagyságát.
Ezek a képek így önmagukért beszélnek.

Az jó, ha még mellé írod, hogy azonos kamera fény (blende, zársebesség, érzékenység) beállításokkal készült az adott sorozat.
Még az a lényeg, hogy elég érzékeny legyen a beállítás ahhoz, hogy
a szabadban meglévő természetes fény hasonlóan látsszon a valóságoshoz.
Szerintem ezek a trükkök így jól használhatók egy összevetéshez.


"Ledes közvilágítást látott már valaki? A fénycsöveshez képest, hogy világítanak?"
Szerintem nézd meg a Margitszigeten. Meg lehetne jól is csinálni.
Nem valami jó a fény elosztása. A színhőmérséklete sem tetszik.
Oda andalogni kicsit kiábrándító az a hideg, kijózanító fehér fény éles árnyékokkal. Igaz, az a rész a futóké, de akkor sem tetszik igazán. nem oda illő ahogy az világít A ledes közterület világító lámpa készítés még van mit fejlődjön. Biztosan létezik már kint "jó" megoldás is.
Ez "kicsit zöld, kicsit savanyú, de a miénk".

Valahol azért ötletes ahogy letükrözi az aszfaltra. Mondjuk én kicsit másképp csináltam volna.
A tükröt mikrogödrös tükröző felülettel helyettesítettem volna és melegebb fényű ledeket tettem volna bele.
Az igaz, hogy a fogyasztása kicsivel több lenne a melegebb fény miatt de még mindig jobb leddel mint bármi mással.
A ledekhez nagyon sokáig nem kell nyúlni, míg a fénycsöveket rendszeresen cserélgethetik.

A mikrogödrös tükör lapok lágyabban osztanák el a fényt.
Nem lennének olyan bántóan éles árnyékok, amit a lámpa szerkezeti felépítése miatt vetít.
úgy látszik, arra nem figyeltek oda eléggé.


kedd feb. 05, 2013 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok

Ti honnan méritek a 0m-t a biciklilámpák esetén? Szerintem az első kerék gumiját felesleges megvilágítani, és az előtte lévő 0.5-1m-re is kisebb fény kell, 0.5-1W, max 2W elégnek kell lennie 0-3m, max 5m-es távolságig. Körülbelül 1-5lux fényerővel. Namost a lámpák zöme a kormányon a talajhoz viszonyítva ~0.9-1m-es, a kerék fölött ~0.8m-es magasságban van általában, fejlámpák esetén ~1.6-2m között, nyereg és a testmagasság függvényben. A kormánycső, az első kerék tengelyéhez viszonyítva ~20cm-rel van hátrább, a 26 colos kerékre vehetünk durván 70cm-es átmérőt. Ha, pont 1m magasan van a lámpa, és ezen ponton felfüggesztenénk egy függőónt a lámpára, az kijelölne a talajon egy pontot, ez lenne a 0m. Ahonnan ha közelre világítunk és úgy állítjuk be, hogy pont súrolja az első keréken lévő külső gumit a lámpa fénye, akkor a 0m-től ez 1.1-1.2m-re lenne ez a pont. Alacsonyabban lévő lámpa esetén ~1.5m lenne. 1.2m esetén a beesési szög az 40°, és mondjuk 20m-ig kellene a lámpának teríteni, akkor függőlegesen is közel 40°-os szögben kellene világítania. Ha, 5m-ig megelégszünk kevessebb fénnyel, akkor szerintem egy 20-35°-os függőleges szögben világító lámpa elég lenne közelre, szélességre meg tetszőleges szögben, egy Power LED-del optika nélkül 1m-től 5m-ig, szépen megoldható lenne egymagában, kétféleképpen.
1. Hengerlencsével a függőleges irányba húzzuk összes a fényét 90-120°-ról 20-35°-ra.
2. Vagy egy nagyméretű, lehetőleg négyzet/téglalap alakú síktükörrel az alábbi módon: úgy helyezzük el a tükröt és a ledet, hogy a led lefelé menő fénye 20°-40< fokos függőleges szögben közelre, míg a többit a tükörrel, a tükrözött fénynyaláb alsó részét is a horizont fölé minimum 5°-os szöggel, felfelé tükrözzük, ami függőlegesen jó nagy szögben terítene, így közelre, és felfelé is világítunk egyszerre, a szembejövők vakítása nélkül. (Nem próbáltam.) Messzebb, ha 5m-től 20m-ig akarjuk bevilágítani az utat hosszában, elég lenne függőlegesen egy ~8°-10°-ban terítő nagyobb fényű lámpa is.

Beesési szögek, a távolság függvényében (mekkora függőleges szögben terítő lámpa kell Xm-től Ym-ig történő megvilágítás esetén. Ha a horizontot is megvilágítod, mondjuk 5m és 30m esetén is a lámpa föld feletti magasságáig, vagyis 1m, ez esetén, egy embernél derékmagasságig, az +2° lenne, max 5°, ha kicsit feljebb viszed.)

Kép

A háromszögnek a B sarkánál van a lámpánk, a C sarka, az úttest, a 0m-es pont, az A sarka ahol a fény az úttestet éri, és a beesési szög, a háromszög "b" és "c" szára által bezárt szög.

Ha, 1m-es magasságban van a lámpa (jól számoltam?):

Távolság: 1.2m, 1.5m, 3m, 5m, 10m, 15m, 20m, 25m, 30m, 50m
Szögérték: 40° 33.7° 19° 11° 5.7° 3.8° 2.9° 2.3° 1.9° 1.2°

Tetszőleges távolságok esetén Xm-nyi szélességben történő megvilágításhoz milyen széles szögben terítő lámpa kell:

útsz = út szélesség (milyen szélesen akarjuk megvilágítani)
t = távolságok

útsz: 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 3m, 4m, 5m
t:
1.5m 37° 53° 67° 80° 90° 106° 118°
3m 19° 28° 37° 45° 53° 67° 80°
5m 11.3° 17° 23° 28° 33° 44° 53°
10m 5.7° 8,6° 11.4° 14.2° 17° 23° 28°
15m 3.8° 5.7° 7.6° 9.5° 11.4° 15° 19°
20m 2.9° 4.3° 5.7° 7.2° 8.6° 11.4° 14.2°
25m 2.3° 3.4° 4.6° 5.7° 6.9° 9.1° 11.4°
30m 1.9° 2.9° 3.8° 4.8° 5.7° 7.6° 9.5°
50m 1.1° 1.7° 2.3° 2.9° 3.4° 4.6° 5.7°

Mondjuk 50m-re 5m szélesen akarjuk az utat megvilágítani, akkor szélességben (vízszintesen) ~6°-ban terítő lámpa kell. Bár itt csak az úttestre vetülő fénnyel lett számolva mind.

Huzallábas ledből levágott ledlencsét mivel lehetne a legjobban megcsiszolni, hogy egyre átlátszóbb legyen? 10mm-es víztisztánál nagyobb nincs?

Mennyi lenne egy 44cd-ás huzallábas led? Elvileg még fejlesztik őket, lásd: a Nichia cég weboldalán a 2012.05.10.-ei keltezésű hírt, ott egy huzallábas led képe látható, és 170lm/W-os szöveg is mellette. Viszont cd-ban rém gyenge, 13.8cd/20mA (?) van ennél jobb is. Bár 30°-os szögben terít.

Ennél a lámpánál, hogy szigeteljem a bordán átmenő vezetéket? (Kicsit béna lett a kép, ISO1000, F2.8, 1/90sec)

http://www.kephost.com/images4/2013/2/4/a1_2013_2_4_8osmaiojov.jpg

Hogy mivel lesz meghajtva, az kérdéses még, egyelőre 2*4db sorbakötött NiMH AA akksi párhuzamosan kötve, amivel megtudom, de gyengék már, évekig pihentek a szekrény mélyén. Anyira gyengék, mintha csak 3db AA jó akksi lenne sorbakötve, az is kb. így hajtaná meg a ledet. 1Ah van még bennük, a 2*4db-al lenne 2Ah körül. Pár alkalomra elég lenne, a legjobb jó állapotú bontott laptopakksi pakk lenne. 1-1.5ohmos elllenállás ami van jelenleg hozzá, multifuse-vel mennyivel lenne jobb a hatásfok? Driver kapható-e ésszerű árakon nálunk? (0.7A esetleg 1A-es lenne jó, 1 vagy 3 fokozattal.)

Így világítja meg a 2m-re lévő képet 2db lencsével fókuszálva (ISO1000, F5.2, 1/90sec, 0.9A-en meghajtva, kb.: ~220-230lm elvileg, 18-19°-ben világít):

http://www.kephost.com/images4/2013/2/4/a1_2013_2_4_zetsh81x0k.jpg

Még 4.1-4.2m-ről is erőssebben világít a falra, mint a 100W-os 1200lm-es sima izzó 2.3-2.4m-re. Valahol 5.5-6m között van egálban a kettő szemre nézve, luxmérő hiányában saccolva. 7m-ről gyengébbnek tűnik, de 18°-ról 12°-ra lenne összehúzva a fénye, akkor már erőssebb.

Különféle fényerejű lámpák fotózásához, mi az ideális fényképező beállítás? Kezdve a huzallábas ledektől, az 1-3W-on át, 1-2-3m-ről a szobában, a szabadtérben készültekig, egészen a 10-30W-os több száz/pár ezer lumenes fényvetőkig?

1-től pár darab huzallábas, sok huzallábas, 1-3W szórt, 1-3W fókuszált, max 10W szórtig a lakásban, 5-10W-tól akár 100W-ig szórt/fókuszált a szabadban, sötét helyen készültekig. Ha jól sejtem minimum 2-3 féle beállítás kellhet.

És van valakinek olyan mérési adatsora, hogy tetszőleges huzallábas/Power LED, mondjuk 1m-re Xlm fényáram/cd mellett, hány lux a megvilágítás erőssége a LED fényének a főirányában? (0 foknál) A többi szögre meg leolvasható a dokumentációjukból a legnagyobb fényerőhöz képest. 100Lm-es LED-nél, 1m-re 100lux lenne? Mennyi lux, mire elég? Ha jól rémlik a fehér fényű 35W-os (~2000lm körül lehet), az oszlopon 8m magasan lévő energiatakarékos lámpa, az oszlop tövében 30lux-ot tud, és 8m-es sugarú körben kell jól világítania, ott is 15lux-al a szélén. Bár ennél messzebbre is világít, valahonnan rémlik ez az adat. Régebben körte formájú energiatakarékos izzók világítottak. Ledes közvilágítást látott már valaki? A fénycsöveshez képest, hogy világítanak?


kedd feb. 05, 2013 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Franc... itt jön a dilemma:
Milyenre építsem a lámpámat?
4cm magas, 28cm széles, sztem állatul kinéző
8cm magas, 13cm széles, viszont könnyebb beállatani a távfényt és a tompítottat, illetve nem ül rajta a váltókarokon...

:)


drH: Ez is igen ... érdekes lámpás :)
Különösen jó a középső három led, és az azt körülvevő tökörmennyiség :D Meg a linket elnézve eredetileg 9500lm-t akartak hazudni, de szerintem még az a 7200 is nagyzolás.


hétf. feb. 04, 2013 19:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia RelakS!
Én egy Sky Ray 9T6 lámpát vettem pár hónapja. Nekem bejön. Szerintem 7 T6-os ledet egyértelműen alultápol 3 db 18650-es cella. Az enyémet 3 db 26650 Trustfire hajtotta, de kevés volt, vettem hozzá még egy hosszabbító részt. 4 db már szépen viszi.


vas. feb. 03, 2013 21:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha esetleg érdekel valakit:
Csináltam új teszt képeket a lámpákkal
A fő cél az ócó elemek kipróbálása volt, amik egész jól teljesítettek. Gondolom, rövid távon !-F Illetve érdekelt az eneloop, hama és Tesco akku teljesítése is.
Természetesen a nagyon hosszú képtől kezdődik :)
A sok "nagy" kép csak azért lett kirakva, hogy ha valakinek ahhoz van kedve, egyenként is összehasonlíthassa a fényeket.


vas. feb. 03, 2013 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Igaz, elírtam.
Kössz.


pén. feb. 01, 2013 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Idézet:
3 A áramon 325% az 1db led hatásfoka


fényereje


pén. feb. 01, 2013 21:49
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség