Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:22



Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő
Apró kérdések Topicja 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
@Supervisor
Na jó, de nekem valahogy úgy jön le, hogy eszméletlen affinitásod van ezekhez a blőd bloatware és hasonló programokhoz.

A context menu az a környezetérzékeny menü volna, és ilyen egyszerűen mappaként nem találod. A registryben van.
Itt pl. egy cikk. http://www.tucows.com/article/1187
Kivenni vagy betenni lehet, kinek mi fontosabb. Vannak erre különböző editor programok is.
A Windows 7 Managernek is van ilyen része, de én sosem használtam.

Megnéztem már ezt a Kuaizip progit. Szégyen vagy sem, nem ismertem. :lol:
Azt írja, hogy több mint 40 fajta tömörítési formátumot ismer, és RAR, ZIP, 7Z van említve kezdetként. Na akkor meg ezekre jó a WinRAR is. :wink:
Én megleszek Kuaizip nélkül.


csüt. márc. 07, 2013 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Van WinRAR is, de nem nagyon használom...

Pedig az egyik legkorrektebb program.
Érdekes módon az ilyeneket mellőzöd, míg a "futott még" szoftverekből bőven használsz. Amik jó esetben csak sz*art sem érnek, de jó eséllyel hazavághatod a gépet, és még fertőzést is összeszedhetsz.

Felhívnám a figyelmed arra, hogy a Ghost (vagy bármelyik másik partíció mentő) csak az elmentett partíciót állítja vissza. De ha egy másik partíció is megfertőződik, az ellen persze nem véd. És még ott van az MBR, amit nem ír felül a Ghost. Ha ott a fertőzés, szívsz mint a torkos borz (ennek a vizsgálatára, tisztítására vannak megoldások, többször volt erről szó a Fórumon).

Szóval csak óvatosan, a Ghost nem minden. :shock:


csüt. márc. 07, 2013 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
:wink: Hogy neked milyen igazad van...
Ez a Kuaizip azért kell mert egy ismerős mindig ezzel csomagol mindent és ezzel tudom megnyitni.
(Van WinRAR is, de nem nagyon használom.)
Bizony jól látod, ha valamilyen újdonságokat találok a neten akkor partíciómentés és felrakni, meg kell nézni milyenek...
Ha gond van velük akkor Ghost és vissza.... :wink:

Amúgy ez a Context úgy megtalálható a Winben, mint a SendTo? Vagy setupról külön fel kell rakni és akkor ugyanúgy lehet rendezni, mint a SendTo-t?


csüt. márc. 07, 2013 19:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
:gigalol: Wazze, az már biztos, hogy te vagy az egyik legnagyobb kísérletező mágus. :wink:
Annyi ismeretlen és nekem semmirekellő programmal még nem találkoztam, mint amikhez egy ideig ragaszkodsz.
Nekem eszembe nem jut már a WinRAR mellé más tömörítőt feltenni, mert az mindent elintéz, amit nyitni kell.
Már az XP-n is volt alapból SendTo tömörített mappa a zip létrehozáshoz.

De ami a kérdés lényege, keress rá a context menüre. Az kell neked. :)


csüt. márc. 07, 2013 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Amikor rákattintunk egy mappára jobb gombbal megnyílik egy lista, amelyen a feltelepített programok egy része szerepel, mint WinZip, Írás Neroval stb.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet ebbe a listába berakni programokat. Felraktam a KuaiZip programot az egyik gépen automatikusan berakta magát a másikon sehogyan sem tudom megjeleníteni a listában.
(Nem a SendTo-ról van szó.)


csüt. márc. 07, 2013 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Egyébként az.mht-nak van valami hiányossága vagy hátránya a .html -lel szemben?

Még nem figyeltem meg, de mintha az .mht mindig az aktuális oldalról akarna betölteni összetevőket és nem a mentéskori össetevők jelennek meg. De ebben nem vagyok biztos. Ehhez szeretnék valami útmutatást.


kedd feb. 26, 2013 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
integral írta:
... ha van más jó ötlet, nyitott vagyok a témára ...

Minden HTML mentésnek csinálsz egy olyan nevű mappát, ami jellemző rá (valami). Ebbe helyezed át az összetartozó mappát meg html fájlt. Az összes ilyen mentést meg pl. egy HTML-metések mappába. Ezt mindig meg fogod lelni.


De erre írtam, hogy nem szeretném külön mappába tenni, mert nem lenne jó egyáltalán áttekinthetőség szempontjából.

Supervisor írta:
Színes mappákat meg a Folder Marker nevű programmal is készíthetsz.


Köszi, ezt megnézem. Csak az a kérdés, hogy magától átállítja-e az "...._elemei" mappákat.


Szoktam .mht -ként is menteni, de sok régi mentés van, ami még html.


kedd feb. 26, 2013 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Firefoxban is menthetsz .mht fájlként, csak kell telepíteni hozzá egy kiegészítőt.
Azután meg van a WinHTTrack Website Copier program is.


kedd feb. 26, 2013 4:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Firefoxban is menthetsz .mht fájlként, csak kell telepíteni hozzá egy kiegészítőt.
Azután meg van a WinHTTrack Website Copier program is.


kedd feb. 26, 2013 4:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
integral írta:
A lementett weboldal fájloknak ugyebár két része van.
Ha például Internet Explorert használsz (Pfúj :gigalol: ) akkor lementheted MHT formátumban az egész weboldalt, ami ugyebár egyetlen file.


hétf. feb. 25, 2013 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Színes mappákat meg a Folder Marker nevű programmal is készíthetsz.


hétf. feb. 25, 2013 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
integral írta:
... ha van más jó ötlet, nyitott vagyok a témára ...

Minden HTML mentésnek csinálsz egy olyan nevű mappát, ami jellemző rá (valami). Ebbe helyezed át az összetartozó mappát meg html fájlt. Az összes ilyen mentést meg pl. egy HTML-metések mappába. Ezt mindig meg fogod lelni.


hétf. feb. 25, 2013 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Hellóbelló!

Nálam a gépen egy mappán belül van mindenféle fájl és almappák is. A lementett weboldal fájloknak ugyebár két része van. Az egyik a valami.html fájl és a másik a valami_elemei mappa. Na most sok ilyen ".... elemei" mappa van és ránézésre összekeverednek a normál mappákkal. Hogyan lehetne ezeket elkülöníteni?

Gondoltam rá, hogy berakom ezeket a weboldal mentéseket egy almappába, de az nem lenne igazán nyerő.
Meg arra is gondoltam, hogy a szokásos sárga mappa emblémája helyett más ikont adni neki, mondjuk kék ikont. De ezt nem tudom, hogyan lehetne megcsinálni, hogy csak az ilyen mappáknak legyen ilyen színű ikonja. Egyesével nem állítom át mind a húszezer mappát :)
És az is fontos lenne, hogy az elkövetkezendőkben ha lementek egy weboldalt, akkor már eleve ilyen megkülönböztetett mappajelöléssel mentse.
Erre kérek szépen segítséget. Vagy ha van más jó ötlet, nyitott vagyok a témára :)


hétf. feb. 25, 2013 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igazad van: Megy, csak lehet, hogy megtréfált a billentyűzet...
Nagyon köszönöm a segítséget! :wink:


pén. feb. 15, 2013 15:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Megy az, csak ügyesen és időben gyorsan kell nyomni az F8-at az XP elindítása után. :wink:


pén. feb. 15, 2013 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Amikor egy PC-n két oprendszer van - D:\XP, C:\Win7,- akkor hogyan lehet a PC-t csökkentett módban elindítani? F8-ra nem megy. XP alatt kellene a csökkentett mód.


pén. feb. 15, 2013 9:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Mia'hogy köll!+'emü! 8) (Napfénylél,még a bóhaszarméretűt is olvasom 'emü nélkül
...bezzeg amikor három nővel 'emü nélkül..,hej,azok voltak a daliás idők!. ! :hm: )
-Jó,ha pilácsol a sötétben! (mitöbb: vízálló és gyűrhető=belesimul egy kocsmapultba,ráadásul még működik is.. :roll: )
Van PS2 és USB kialakításban:ikerben lóg a végén vagy'dugvánnyal' együtt-(Megdrágult!!-nem is kicsit! :nemar: )


pén. jan. 04, 2013 23:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Van aki szereti, ha világít a billentyűzet. Sötétben, ha nem nagyon van megvilágítás, jól jöhet.
Habár inkább én használok egy kis asztali halogénes lámpát a PC mellett. :wink:
Inkább a drágább laptopoknál van billentyűzet világítás, és amelyikben mégsem, ott negatívumként szokták felemlegetni, hogy miért nincs.


kedd jan. 01, 2013 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... A jelenséget egyébként az új világítós USB-s billentyűzet a Modecom okozta, amelyet nem észlelt elsőre az oprendszer de két újraindítás után telepítette.

Minek kell világítani egy billentyűzetnek? Ilyen alapon az asztal fiókom vagy a papucsom is világíthatna.

Ami meg az észlelést illeti: eddig az volt az ábra, hogy a BIOS nem ismeri meg. Azon meg nincs mit telepíteni. Valami zavar van itten kérem szépen. :shock:


kedd jan. 01, 2013 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Win7 alatt az asztal hátterének kiválasztásánál a tallózás során megnyitott helyeket hogyan lehet vagy lehet-e egyáltalán törölni a listából?


kedd jan. 01, 2013 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen, igazad van. Úgy oldottam meg, hogy alapból vissza a ghost formázott partíciók ami üres. Erre fel alap XP a D:-re és Win7 a C:re. Ekkor a bootmanegerben már választható melyik induljon. Ezután újra ghost és a megfelelő elmentett oprendszereket vissza a megfelelő meghajtókra így semmi sem veszett el.
A jelenséget egyébként az új világítós USB-s billentyűzet a Modecom okozta, amelyet nem észlelt elsőre az oprendszer de két újraindítás után telepítette.


hétf. dec. 31, 2012 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A rendszert hiába rakod újra ezért. Az most is látja.
A problémád a rendszer betöltődés előtt van, amikor még a BIOS dominál.


hétf. dec. 31, 2012 4:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A dolog érdekessége, hogy eddig közvetlenül is működött - PS2-USB nélkül - USB-s világítós billentyűzetekkel (dtk, Modecom). A BIOS-ban nincs USB tiltás, régi PS2 billentyűzettel kifogástalanul működik.
Újrarakom a rendszereket aztán meglátjuk.


vas. dec. 30, 2012 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy az az ominózus PS2-USB adapter az esetek többségében némi dróton kívül mást nem tartalmaz.
Azaz nem konvertálja a portot, azt az eszköz (billentyű/egér) belső elektronikája kezeli le.


vas. dec. 30, 2012 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... eddig PS2-USB átalakítót használtam és azzal minden USB-s billentyűzet működött ...

Naná. Miután a gép PS2-őt látott, nem USB-t. Az lesz, amit TargeT írt.


szomb. dec. 29, 2012 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm szépen TargeT, akkor most megnézem egy PS2 csatlakozásúval, mert az USB-s billentyűzettel nem lehet belépni a BIOS-ba.
A dolog érdekessége, hogy eddig PS2-USB átalakítót használtam és azzal minden USB-s billentyűzet működött ez a jelenség csak most lépett fel.
A másik PC-n ugyanilyen az alaplap, az oprenszer, billentyűzet stb és ott minden rendben működik.


szomb. dec. 29, 2012 8:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A BIOS beállításoknál meg kellene nézni, hogy engedélyezve van-e az USB billentyűzet. És átnézni, ami ennek környékén van.


szomb. dec. 29, 2012 4:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
Nekem a telepített SP3-ra (nem SP2-re lett Upgrade) az összes Win frissítés felkerült (kritikus és a fontos), a proc. foglaltság nulla, ha nem piszkálom a gépet.

A Szolgáltatások-ban (services.msc) sok minden a telepítés óta le van tiltva (mert nem kell, de használja a gépet), ha érdekel meg tudom adni.


Amióta leszedtem a telepítés utáni újabb frissítéseket, azóta a boot idő több mint kettő perccel megrövidült és minden program működik amelyek a frissítések után kerültek fel. Az msconfigban és a servicesben minden feleslegesen induló vagy futó program letiltva.

Lenne egy kérdésem: A D:-n WinXP SP3 a C:-n Win7 a boot managerben induláskor nem ismeri fel a billentyűzetet így nem lehet oprendszert választani. Új világítós billentyűzet és régi de természetesen hibátlan sem segít. Az oprendszer betöltődése után azonban a billentyűzet rendben működik.
Mi okozhatja ezt?
A legnagyobb gond, hogy format sem lehetséges mert CD-ről boot alatt egyetlen billentyűzetet sem ismer fel, hiába nyomom bármelyik gombot.
A merevlemez a HDSentinel szerint kiváló állapotban van.


pén. dec. 28, 2012 22:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
nacorvus írta:
... c:\Windows\system32\WindowsPowerShell\ ...

Ilyen mappa nálam nincs, és nem is volt. :shock:


pén. dec. 14, 2012 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
I tak dalse.(=etc.).naprimer(=for example):
WARNING: File c:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\PSDiagnostics\PSDiagnostics.psm1 cannot be loaded
because the execution of scripts is disabled on this system." Please see get-help about_signing" for more details...

:Because this is maleware funtion..nem vírus,de ne jelentsen .. a tüztfal mindkét végén a redmondi központ használja a gépet teljesen feleslegesen.


pén. dec. 14, 2012 20:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Összeszedtem. Nálam ezek vannak letiltva, átállítva a services.msc-ben:

.NET Runtime Optimization Service kézi
Hálózati DDE letiltva
Hálózati DDE DSDM letiltva
Hibajelentési szolgáltatás letiltva
Hordozható lejátszó sorozatszáma szolgáltatás letiltva
IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás letiltva
Külső kezelőeszközök hozzáférése letiltva
Másodlagos bejelentkezés letiltva
Rendszer-helyreállító szolgáltatás letiltva
Szünetmentes tápegység letiltva
Távoli asztal súgó-munkamenetének kezelője letiltva
Távoli rendszerleíró adatbázis letiltva
Telnet letiltva
Útválasztás és távelérés letiltva
Üzenetkezelő letiltva
Vágókönyv letiltva


pén. dec. 14, 2012 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Részemről az AVG PC Tune UP-ot használom többek közt.
Totális rejtély számomra, hogy miért fut a wireless manager vagy épp a szünetmentes figyelés egy gépen, ha egyik sincs telepítve. Az automatikus hálózati tallózásról már ne is beszéljünk.


pén. dec. 14, 2012 8:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nekem a telepített SP3-ra (nem SP2-re lett Upgrade) az összes Win frissítés felkerült (kritikus és a fontos), a proc. foglaltság nulla, ha nem piszkálom a gépet.

A Szolgáltatások-ban (services.msc) sok minden a telepítés óta le van tiltva (mert nem kell, de használja a gépet), ha érdekel meg tudom adni.


csüt. dec. 13, 2012 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Még egy "apróságot" hozzátennék a dolgokhoz:
Gyakorlati személyes tapasztalatom, de fórumokon is olvastam róla. SP2-es XP telepítésre rátéve az SP3-at több gép is igen rosszul reagált.
Ha a Tiéd is ilyen ...
Egyenesben SP3-assal telepítve semmi gond nem volt.


csüt. dec. 13, 2012 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Az Explorer a legnagyobb fogyasztó, időnként az AVG egyes elemei is nagyobb terhelést mutatnak.
Igen, természetesen rendszergazdai joggal használom.
Leszedtem - kettő kivételével - az összes frissítést az eredmény: 4-10% közötti CPU terhelés alapon és eddig még nem találtam olyan feltelepített programot, amelyik a frissítések eltávolítása után ne működne.
Tudom, hogy azok a biztonsági kockázatok... de mivel ilyent még nem csináltam, kíváncsi voltam rá, hogy mi történik, ha eltávolítom a frissítéseket.


szer. dec. 12, 2012 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ne csak azt nézd, hogy éppen mi van 10-20% közelében. Hagyd bekapcsolva a gépet, és a feladatkezelőben figyeld, hogy melyiknek növekszik folyamatosan az össz CPU-ideje (valószínű, hogy ez az oszlop alapból nem látszik, csak ha a nézet menü, oszlopok kiválasztása alatt bejelölöd).


szer. dec. 12, 2012 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Akkor sem ez a jó megoldás. A biztonsági javítások nélkül felesleges kockázatnak teszed ki a rendszeredet.
Ugye rendszergazda joggal használod a gépet? :-P


szer. dec. 12, 2012 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.

Van Ghost mentés és leszedem egyenként az összes frissítést, aztán meglátom, hogyan hat a feltelepített programokra. Ha gond van, akkor Ghost vissza.
Nekem is lényegében a Tron által írott futó programokkal van a 0-2%-os CPU terhelés az egyiken.
Mindkét PC teljesen azonos, alaplap 3GHz CPU 3,5 GB RAM.
A nem frissített gépen van 0-2% CPU alapon.

A Vackor által írott módszert is végignézem még a feladatkezelőben nem volt eddig olyan program ami kiugró CPU terhelést mutatott volna, de valaminek lennie kell amiért ez a nagyobb CPU terhelés van.
A Services-ben csak a szükséges programok indulnak a többit letiltottam.
Valahol azt olvastam a neten valamelyik fórumban, hogy van egy bizonyos XP frissítés, amely felrakása után érezhetően terheli a CPU-t, de a frissítés számát nem jegyeztem meg.


szer. dec. 12, 2012 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Tron írta:
Az, hogy frissítve van a gép, önmagában nem okoz +10% prociterhelést.

Szerintem sem, úgyhogy első körben azt kéne kideríteni, hogy miből adódik ez a 15-18% terhelés. Ha másképp nem megy, akkor sorban kilövöldözni a futó programokat, azután leállítani egyes szolgáltatásokat, persze a szükségeseket nem.


szer. dec. 12, 2012 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Üdv!
1: igen. Sőt!
2: Nem, de ezt már megoldottad.
3: bár ezt nem kérdezted: Az, hogy frissítve van a gép, önmagában nem okoz +10% prociterhelést.
Ez a gép, amin most írok bekapcsolt frissítéssel (bár nem tudja letölteni, mert a céges tűzfal megfogja, de a kézi telepítést meg szoktam csinálni), futó Outllokkal, AVG-vel, Novell klienssel, Teamviewerrel , mozillával meg pár aprósággal 0-1% közt pusztítja a procit.
Tény, hogy 3GHz Dual core, 4G rammal, XP 32 bitessel.


szer. dec. 12, 2012 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Tesztelésre használt asztali gépemen a jogtiszta Win XP SP3 feltelepítésekor letiltottam a további frissítéseket. Ez a gép ezáltal alapon 01-02% CPU terhelést mutat több futó program AVG mellett is.
Ugyanakkor a frissítésekkel rendszeresen ellátott ugyanilyen paraméterekkel rendelkező másik gépen 15-18% a CPU terhelés.
Kérdéseim: 1.: Ha előzetes partíciómentés után eltávolítom a frissítéseket, ez mennyiben befolyásolja a frissítések után feltelepített programok használhatóságát?
2.: Lehetséges-e, hogy egy eltávolított frissítés után a DVD meghajtót érzékeli a gép, de a behelyezett DVD-t olvasni nem tudja. Okozhatja-e ezt egy eltávolított frissítés?

(Ui.: A DVD meghajtót időközben újra cseréltem és ezzel már rendben működik.)


szer. dec. 12, 2012 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
vackor írta:
Hogy is van ez? ...

A Mozilla kiszúrt egy biztonsági hibát a 7u6 (és alatta) verziókban, és letiltja. A 7u7 (és felette) már rendben. :shock:
Most a 7u9 a legújabb: http://www.java.com/en/download/manual.jsp
De még fejlesztik a 6-os verziót is, most a 6u37 a legújabb: http://www.java.com/en/download/manual_v6.jsp

Ami ellenben érdekes, hogy a Kiegészítők > Bővítményekben a letiltott régi verziók ott maradnak letiltva (szürkén). Eltávolítani nem lehet, legalább is nekem nem sikerült.

Oké hogy letiltotta, ez érthető. De a képen az látszik, hogy a bővítmény mégis fut. Ha nem fut, akkor a weblapok nem látják és nem tudják a verziószámát sem. :twisted:

A régi verziókra tudom a választ: a Java visszafelé kompatibilis a régi verziókkal. Ha egy weblap előírja a Java verziószámát, a régi verziók akkor is futtathatók. Azért nem lehet külön eltávolítani, mert nem különálló példányok, hanem ugyanannak az egynek a részei.


szomb. nov. 03, 2012 22:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Az Uninstall Tool 2.97 verzióját használom tényleg jó. :wink:

Még jobb lenne, ha az újat használnád: Uninstall Tool 3.2.2 B5285. :shock:

Ha nincs rá "megoldásod", küldök. :wink:


szomb. nov. 03, 2012 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Egyetlen Ashampoo terméket használok az UnInstaller 2.90 verziót és a toolbarját.
Itt a legújabb 5-ös verzió gondoltam megnézem, hát egy katasztrófa: Induláskor perceken át olvassa a telepített programokat. Hogy erre miért van szükség azt még a gyártói sem tudnák megmondani. Szóval ez is egy elq verzió lett...

Az Uninstall Tool 2.97 verzióját használom tényleg jó. :wink:


szomb. nov. 03, 2012 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
Hogy is van ez? ...

A Mozilla kiszúrt egy biztonsági hibát a 7u6 (és alatta) verziókban, és letiltja. A 7u7 (és felette) már rendben. :shock:
Most a 7u9 a legújabb: http://www.java.com/en/download/manual.jsp
De még fejlesztik a 6-os verziót is, most a 6u37 a legújabb: http://www.java.com/en/download/manual_v6.jsp

Ami ellenben érdekes, hogy a Kiegészítők > Bővítményekben a letiltott régi verziók ott maradnak letiltva (szürkén). Eltávolítani nem lehet, legalább is nekem nem sikerült.

Supervisor írta:
... az új Ashampoo UnInstaller ...

Már régebben írogattuk (Neked is), hogy az Ashampoo minden programja lazán elfelejtethető. Egyszerűen sza.rok. Ha valami különleges oka nincs, használj mást. Pl: Uninstall Tool. Kifogástalan. :shock:


szomb. nov. 03, 2012 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Szeretném megkérdezni, hogy az új Ashampoo UnInstaller 5 hogyan állítható be úgy, hogy induláskor percekig ne nézze végig a már előzőleg feltelepített programokat? Egyáltalán lehetséges-e így beállítani?


szomb. nov. 03, 2012 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Hogy is van ez? :hm:

Kép


hétf. aug. 13, 2012 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Idézet:
A flash player-re gyanakszom. Letöröltem, újratettem

A törléssel nem lehet eltávolítani (más programot se, csak a portable verziót).
Uninstall kell. Letölthető az Adobe oldalról.

Esetleg törölni kell a Cache-t. Leírás:
http://www.macromedia.com/support/docum ... ger07.html


szomb. aug. 04, 2012 7:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Sziasztok:)

Van egy kis gondom mostanában otthon youtube -ozás közben. Elindítom a videót amit nézni akarok és nemsokkal később 1 másodpercre megakad a lejátszás, átvált zöldre a kép és teljes hangerővel megy. Valamint néha a kijelző fényereje is felmegy maxra. Egy hp probook 4525s laptopom van win7 64 es oppal.
Friss a flashplayer is meg a böngésző is.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszi:)

Üdv:

Neo


pén. aug. 03, 2012 8:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 16:59
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Van egy olyan problémám, hogy pl. youtube-on zenét hallgatok (IE, firefox), akkor a mély hangok torzak, recsegnek.
Ha letöltöm a klipet és lejátszom a gépen, a hang tökéletes.
A flash player-re gyanakszom. Letöröltem, újratettem, régebbi verziót tettem fel, frissítettem, de a hiba megmaradt.
Találkozott valaki hasonló jelenséggel?
Esetleg valamilyen kodek kavarna be?


szer. júl. 04, 2012 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség