Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:53



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szerintetek ezt az XML-U2 LED-et meg szabad venni?
http://www.lightmalls.com/xm-l-u2-1c-320lm-7000k-led-white-light-emitter-with-20mm-base-3-7-4-2v
5db felett 5,60$, ami elég jó ár. De egyáltalán igazi Cree LED?
De van itt XML2: http://www.lightmalls.com/new-cree-led-emitter-20mm-6500k-cree-xm-l2-led-emitter
Érdemes ilyen DX-es meg hasonló oldalakról XML LED-et venni? Milyen lehet a minőségük?


kedd júl. 09, 2013 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
csak lámpákban használom
Nagyobb gond most a hossza :) az egyik lámpámban hirtelen kedve támadt lötyögni :D Mondjuk úgyis szét fogom szedni, mert elcseszett egy konstrukció lett :(

------

ezt olvastátok-e ezt? :)


vas. jún. 30, 2013 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Jó az úgy is, csak nehogy rövidre zárd, (nehogy véletlenül zárlatba kerüljön)
mert akkor kiszabadul belőle az "ördög", láng tűz és hő kíséretében.


vas. jún. 30, 2013 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
éééééérdekesh...
Az egyik TrustFire akkum ha fel is van töltve 4 voltra, lámpába helyezve egyet villan, és kész. Ha párhuzamosan kötöm egy másik akkuval, visszatér belé a 4 volt, de megint csak egy villanásra

törprement az akku, vagy az elektronika? (védett akku)

---

mind1, szétbarmotam
Az akku köszöni, működik, az elektronika foshatta el magát :evil:


vas. jún. 30, 2013 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aztafényességes ...!
Vajon hány dinamó volt azon a bicajon?
Némelyiknél abban is kételkedek, hogy az úttestet látta-e.

kveszt! Tuti, hogy vasárnapra!


szomb. jún. 29, 2013 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Azt hittem, a kérdésed vége ez lesz: szimplán gagyi? :)

Végül milyen napra esett vasárnap? 8)


szomb. jún. 29, 2013 1:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ez vajon minden bringavilágítások öreganyja, vagy csak szimplán japó? :D


pén. jún. 28, 2013 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]

149. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. június 25. (vasárnap)
Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pál söröző, zsíroskenyér hagymával, üdítő, dinnyézés, miazmás (hozott anyagból).

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb. Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


Homokszem kerülhetett a gépbe.
Vasárnap az Júni 23, vagy Júni 25 az kedd :)

---

Hmm... minden kerékpárgumik öregannya?
Kép

Felnivel hajtott dinamóról hallott-e már valamelyikőtök? Én egy régi bringás könyvben olvastam, de a bringaboltban furán néztek rám.


csüt. jún. 20, 2013 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

149. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. június 25. (vasárnap)
Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pál söröző, zsíroskenyér hagymával, üdítő, dinnyézés, miazmás (hozott anyagból).

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb. Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


csüt. jún. 20, 2013 9:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
zoka írta:
Most gondolkodom azon, hogyan tovább :)


És már találtam is valamit (a jelenleg kapható legjobb CREE LED ?)
http://www.led-tech.de/en/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XM-Serie/CREE-XM-L2-U2-on-Copper-PCB-LT-2078_120_170.html
Cree XM-L2 U2 LED, réz hűtő lapon. Ígéretesnek tűnik, főleg azért, mert a legutóbbi XML és XPG LED beszerzéseimnél (ledrise) úgy tűnt, hogy a LED képességeit csak 60-70%-ig lehet kihasználni, mert a silány minőségű PCB vagy forrasztás nem képes elvezetni a hőt. Ez viszont réz lapon talán jobb hőelvezetést biztosít.

És láss csodát, végre találtam kimondottan XML-hez való optikát, amihez foghatót eddig nem láttam:
http://www.led-tech.de/en/High-Power-Su ... 6_122.html
Gaggione LLC49R, 45mm Half Width°=3,7 (már csak a méreténél fogva is tudhatja a 3,7°-ot.) Azt biztosan tudja sugárzási szögre, mint a rebel-hez a pici 21,6mm-es +/-4°-os optika.
Lehet, hogy egy optika, LED párost rendelek, csak még elég drága...
Gondoljunk bele, ebből 2 vagy 3 esetleg 4 !-F

És a LED-el együtt így néz ki:
Kép


szer. jún. 12, 2013 7:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Úgy látszik ebből a LED-es lámpa tervezgetésből nem tudok kinőni... :D

Emlékeztetőül még anno 4db Luxeon Rebel ES LED-el szerettem volna lámpát építeni, először tükrökkel:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/ec/ecc74beb532e1330b34d554ff04dba31.jpg

Majd hamar rájöttem, hogy ezek a tükrök nem érnek semmit, és lecseréltem optikákra, amivel 1,5x-es központi megvilágítást értem el. (14.400lx/m)
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b7/b706f9625fa393bfde51e3b894f82a27.jpg

Nem bírtam nyugodni, úgyhogy ezt is "szétbombáztam".

Majd további 4 Rebel ES-t rendeltem, optikákkal. Ott 2 sorban volt a 4LED.
Tehát 8db Luxeon Rebel ES + 8db Ledil LR1-RS optika: FWHM +/-4°
Ez már elméletileg 2560lm, és 33.000lx/m-t is mértem.

A problémám, hogy egyszerűen akármit is építek, nem megy 150-250m-nél távolabb a fény.Ekkor balu1 javasolta, hogy inkább valami erősen domború lencsével kellene próbálkoznom...

Rendeltem XM-L LED-et a Ledrise-tól valamint domború lencséket a DX-től. És az 50mm-es DX lencse már nem rossz, de kevés fényt hasznosít, ezzel 40.000lx-ot értem el 1m-ről, de ezt a 40.000lx-ot nem lehet egy napon említeni azzal a 33.000lx-al amit a 8 Rebel-el értem el. A Rebelek brutálisan verik ezt az XML + DX 50mm lencse kombinációt. Mert lehet, hogy ez a lencse még talán 300m-ig is elvilágít, de olyan szűk sávban, hogy az semmi.
Tehát az XML + 50mm lencse bevilágít néhány panel szintet, míg a Rebel-ek egy egész háztömböt.

Sajnos az XML-ről azóta levált a szilikon lencse (kis rásegítéssel) ami vitte a bekötő szálakat is. De egy drótszálat valahogy odaforrasztottam, úgy, hogy hozzáér a foszforréteghez és világít! Igaz, hogy 1 A fölött füstölög, tehát ez nem lesz egy tartós megoldás.

Most eljutottam odáig, hogy x10ezer forint elköltése után a tapasztalaton kívül mást nem szereztem, lámpám nincs. A LED-ek "bontott" állapotban vannak a fiókban... Csak néhány mellékszálon futó projektből vannak néhány 100 lumenes lámpáim.

Most gondolkodom azon, hogyan tovább :)


kedd jún. 11, 2013 13:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Igen, sajnos nagy a csend mostanában. Van esetleg másik fórum, ahova elpártoltak sokan, vagy csak minden lámpa elérte a fejlettsége csúcsát? :)

Holdnaptár: http://kalender-365.de/holdnaptar.php
(Mondjuk engem is mindig az itteni bejegyzés emlékeztet. Nem mintha el tudnék menni mostanában.)



Áá, szóval rendszer van benne !-F


Ezek szerint 23-a vasárnap a következő alkalom?


hétf. jún. 10, 2013 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
.....

---

Milyen csönd van...

kveszt írta:
Igen, sajnos nagy a csend mostanában. Van esetleg másik fórum, ahova elpártoltak sokan, vagy csak minden lámpa elérte a fejlettsége csúcsát? :)

Még itt füleskedünk (fülelünk, kukucskálunk) néhányan.

Épp ma találkoztam montuval a gát felé, illetve ameddig lehet menni.
Na de neki könnyű arra jutni, hiszen a kiöntött víz szélétől talán 50 méterre lakik.

Ja, és éppen Ő is olyasmit kifogásolt, hogy itt a fórumon nem nagyon van élet. :(


vas. jún. 09, 2013 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Igen, sajnos nagy a csend mostanában. Van esetleg másik fórum, ahova elpártoltak sokan, vagy csak minden lámpa elérte a fejlettsége csúcsát? :)

Holdnaptár: http://kalender-365.de/holdnaptar.php
(Mondjuk engem is mindig az itteni bejegyzés emlékeztet. Nem mintha el tudnék menni mostanában.)


vas. jún. 09, 2013 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Fully bringa ... check 8)
Kerékpárszállító cucc tesztelése ... check 8)
Világítás megépítése ... háátőőőő :hihi:

Most már csak az kéne, hogy pl a következő HHH ne mondjuk aznap legyen bejelentve, hanem 3-4 nappal előbb :) (meló szervezése, ugye, stb)

---

Milyen csönd van...
Szép színes, messziről látszik :)
Ez meg lehet, hogy messzire lát


szomb. jún. 08, 2013 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Talán nem késő.
Részemről megyek, de szerintem még a 20:45 is kevés lesz. Azért sietek.
A Pál-büfé péntek lévén biztos nyitva lesz.

[Telehódas Topik Túrák]

148. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. május 24. (péntek)
Időpont: 20:30 (-20:45)
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Pál-büfé, zsíroskenyér hagymával, melegszenya, sör-kávé-kóla-üdítő, dinnyézés, miazmás (hozott anyagból).
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi


pén. máj. 24, 2013 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Emmeg a Stellárium nevű igen kitűnő magyar platformindependent program:
http://kepfeltoltes.hu/130511/IMG384_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
:wink:


szomb. máj. 11, 2013 21:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
http://www.snyaudio.hu/spafi/Bringavila ... 00361c.JPG

Elől 1,5 W XPG + 3,5 W MCE,
hátul 15 db 1 cd-s SMD LED összesen 90 mA-rel (~180 mW).

Emmeg a Göncölszekér és környéke, kicsit kiemelve a halványabb csillagokat is:
http://www.snyaudio.hu/spafi/index/Goncolszeker.JPG


pén. máj. 10, 2013 23:05
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A motoron amúgy is 5W-os izzó van, jobban világít mint egy normál bicikli lámpa. Ez a 2W-nyi Ledteljesítmény kb 21Wos izzóénak felel meg,tehát féklámpa fényerő valóban .-) A kocsiknál ráadásul 2 is van hátul (42W),
Az fő újdonság, amit a power LEDnél taasztaltam, hogy nem fúkoszált kis szögben világít, hanem szinte 180fokban, rájön még a babetta szinszűrűre, ami bordázott is, tehát jól szór és az eredmény egy minden irányban szinte egyformán világító lámpa. De ha kiderül kint, hogy mennyire lesz zavaró és milyen messzire hogyan világít. Mert ha távolról csak olyan lesz mint egy sima lámpa, akkor nem sokat ér a plusz fényerő. De reménykedem benne, hogy sokkal távolabbról és sokkal fényesebbnek fog látszani.és nem fog vakítani. Bár ennyi minden egyszerre nem biztos, hogy összejön. de kdben biztos jól fog jönni.


pén. máj. 10, 2013 8:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Off

bringák :) [Youtube]


csüt. máj. 09, 2013 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
infra írta:
...piros ledekből. kb 900-1000mA ... mert sorba kötöm a 10W-os fehér leddel, ami előre fog világítani, és annak ennyi az árama.

Kicsit túlzás ekkora fényerő, de nagyon tetszik

... A 3 piros led huzamosabb idő alatt csak kellemes melegre (kb 40C) fűti fel csupán a hűtőlemezt még letakarva a színszűrővel is.
:shock: Hú, az még féklámpának is sok!
"Brutál futár" táskavillogómban 4db 1/4-ed wattos piros powerled van (CREE Xlamp 4550). Első példányban még 4×120mA-el mentek a ledek, (optika nélkül) Cateye akkori csúcs hátsó lámpájával megeggyező központi fényerőt produkált, -de 10×-es szögtartományban-.
Aztán a magam ülés alá szerelt példányán már levettem 4×60mA-re... De teleholdason így is mindig lekapcsoltatják velem a mögöttem tekerők, mert 5méteren belül nem lehet megmaradni mögötte! :mrgreen: nagy erővel szórja a fényt, a közelben minden pirosan világít, ugyanakkor messziről csak kb. úgy látszik mint egy átlagos hátsó villogó. :roll:


Nooormáááális?! :shock:
Nekem 3db XP-E megy kb 30mA-en lencsével, de szerintem így is meglehetősen erős fényt csinál.


csüt. máj. 09, 2013 19:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
infra írta:
...piros ledekből. kb 900-1000mA ... mert sorba kötöm a 10W-os fehér leddel, ami előre fog világítani, és annak ennyi az árama.

Kicsit túlzás ekkora fényerő, de nagyon tetszik

... A 3 piros led huzamosabb idő alatt csak kellemes melegre (kb 40C) fűti fel csupán a hűtőlemezt még letakarva a színszűrővel is.
:shock: Hú, az még féklámpának is sok!
"Brutál futár" táskavillogómban 4db 1/4-ed wattos piros powerled van (CREE Xlamp 4550). Első példányban még 4×120mA-el mentek a ledek, (optika nélkül) Cateye akkori csúcs hátsó lámpájával megeggyező központi fényerőt produkált, -de 10×-es szögtartományban-.
Aztán a magam ülés alá szerelt példányán már levettem 4×60mA-re... De teleholdason így is mindig lekapcsoltatják velem a mögöttem tekerők, mert 5méteren belül nem lehet megmaradni mögötte! :mrgreen: nagy erővel szórja a fényt, a közelben minden pirosan világít, ugyanakkor messziről csak kb. úgy látszik mint egy átlagos hátsó villogó. :roll:

Jelenleg épülő "rendszerlámpám" hátsó villogó részét már kikisérleteztem:
-Egy régi villogó búrába műtöttem bele 1-et a fenti powerledből +elé optikát tettem, hogy jól látszódjon távolról (közel meg ne vakítson).
-Belekerült még egy szélesen világító (batwing) high flux led.
-Meg még egy megreszelt elejű huzallábas is, hogy vízszintes síkban a 3 led eredő fénye egyenletes legyen.
2 üzemmódhoz vannak kikisérletezve a ledáramok :
1.) Normál= nagyon jól látható mindenhonnan de még nem bántó közelről sem, folyamatos fény +az egész búra jól láthatóan világít. :)
2.) Emelt fényerejű pulzáló fény= még éppen nem vakít, +az egész búra "virít"! :twisted:
...Szóval a tervezettnek kb. a felére vissza vettem a ledáramokat, különben vakított, még az 50m-es folyósó végéről is...
hátsó lámpa


csüt. máj. 09, 2013 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Elkezdtem csinálni a hátsó lámpámat az 1W-os piros ledekből. Felül kettő lesz és alul a harmadik. Mivel 1 led 300.350mA-rel terhelhető, ezért kell három a kb 900-1000mA hez mert sorba kötöm a 10W-os fehér leddel, ami előre fog világítani, és annak ennyi az árama.

Kicsit túlzás ekkora fényerő, de nagyon tetszik:
http://poliamid.uw.hu/led/a1.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/a2.jpg

És a fehér 1W-os leddel is kezdtem valamit: Modernizált régi zseblámpa. A fénye nem fúkuszált, nagy területet világít be, de elég durva fényerővel: Távolra 10m-en felül már nem világít, de közelre direkt jó, hogy fényesen nagy terület látni egyszerre. A piros ledek rögzítése is a alábbi képen láthatóan történt. Kifúrt alulemez két csavarral ráhúztam a ledekre, amiket természtesen hővezető pasztával megkentem. A felső alulemez nem sok hő vezet el, mert csak a műanyagon keresztül érintkedik a ledekkel, a lényeg, hogy rászorítja a ledek hűtőfelöületén az alső vastag lemezre. A 3 piros led huzamosabb idő alatt cak kellemes melegre (kb 40C) fűti fel csupán a hűtőlemezt még letakarva a színszűrővel is.

http://poliamid.uw.hu/led/a3.jpg


szer. máj. 08, 2013 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
[Telehódas Topik Túrák]
147. telehódas HHH


Na ez jó volt és az idő is tökéletes. Kiülni is lehetett, bár azért lefele nekem kellett a kabát.
Viszont a csapokból Fenyőgyönygyénél és a tetőn is szinte jégkocka folyt, annyira hideg volt a víz. :)


hétf. ápr. 29, 2013 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Valamennyire azért fókuszált volt a próbánál egy széles fénycsikot vetített előre. Már nem emlékszem mennyire látszott a határvonal, mert nem figyeltem, de most ezzel is gyarapodtam, hogy tudom mit kell még figyelni. De annyit mondhatok, hogy szemból nézve csak bizonyos szögekből vakított a fénye, egyébként más helyzetekből szemből nézve csak annyit látszik, hogy szép fényes fehéren világít, de nem vakít. Az is tetszik, hogy a műhelyben látszik a plafonon, hogy körbe is szórja a fényet és kint is látszott, hogy a motor első kereke alatt is remek fényviszonyok vannak, jól látni mindent, nem úgy mint sok lámpánál, hogy csak messzire egy bizonyos foltot világít meg jól, közelebb és jobbról balról meg sötétség van. 10W kicsit túlzás, bőven elég lenne 3W is, ahhoz, hogy jól lássak, sőt ahhoz, hogy a jelenlegi gyári fényáramot utánozzam leddel, elég lenne még szerintem 1W LEDteljesítmény is. Különösen a hátső 3X1W piros led rensdszer tetszik, nem holmi lilás fehér pirosas fény megy ki hátra, hanem szintiszta gyönyőrű spektrális piros fény, ami az egész műhelyt bevilágítja :-) Nem holmi gyenge pirosan folt a falon, ami tud produkálni, mint most a gyári megoldás.

A képen csak nem a Te lámpád van? Ha vannak képeid a lámpádról, mutass már párat, ha kérhetem, köszi!


vas. ápr. 28, 2013 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
infra írta:
Kipróbáltam, nagyon messzire is nagyon erős fénnyel világít és nem is fókuszált nagyon.Hatalmas területen világít beé s nagy nagy távolságokra. 50-100m-re.
A vetítési kép, az éles felső határvonal, (ami fölött sötét kell legyen), az is szépen látszott a próbánál?
Ötletes a hűtő borda megoldása is.

Egyébként DöG úrnak szoktak lenni hasonló eredeti ötletei.


vas. ápr. 28, 2013 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem a tükröt csinálom a ledhez, hanem a led tartóját csináltam a tükörhöz :-)
Tehát csak bele kell tolnom az eredeti tükörbe a már kész alukonzolom és kész is. Kipróbáltam, nagyon messzire is nagyon erős fénnyel világít és nem is fúkuszált nagyon.Hatalmas területen világít beé s nagy nagy távolságokra. 50-100m-re. Eredetileg izzó volt a tükörben (6V 15W) és a teljes alsó felét kapásból leárnyékolták ráadásul fekete lemezzel, ami elnyeli az izzó fele fényteljesítményét. Mivel a LED eleve csak felfelé világít, a teljes fényereje ki van használva. A felfelé itányuló fényt a tükör lefelé tükrözi, és az üveg bordázata is ehhez van tervezve gyárilag.

Annyi fogok még csinálni, hogy az alukonzolt, ami már most is elvezet vagy 2-3W-ot még tovább bordázom.

http://poliamid.uw.hu/led/7.jpg
Ott van az alját a háromnfurat menettel, pasztával megkenem, majd egy 2 mm-es lemezt teszek rá, aztán egy kis alukorongot, a mostani konzolátmérőjével egyező méretűt és megint egy nagy alumelezt és így tovább, annyi bordát ami még befér. Pasztával megkenem az érintkedő felületeket, amiket fel is csiszolok.
http://poliamid.uw.hu/led/h.jpg


vas. ápr. 28, 2013 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezzel elkápráztattál. Nagyon ötletes.
Majd kíváncsi leszek a végeredményre, amikor rajta lesz a tükör és csak egy éles vonal alatt vetíti a fényt.
Persze ahhoz megfelelő formájú tükör is kell. Ennek így jól kell működnie.

Ja, a 10 Wattos lednél az a 2 mm-es lemez lehetne akár a duplája is, hiszen a keletkező hő az teljesítmény és hatásfok függő is.
Na meg valami elegendő hő leadó felület is kellene, ahol a forró fém elég nagy felületen érintkezik a hűtőközeggel, vagyis a levegővel.

Még valami.
A lámpa amikor jól be van állítva, akkor a szembe jövő forgalom szem magassága alá vetít.
Ezzel forgalomban jól lehet közlekedni és a szabályoknak is megfelel, viszont forgalomtól mentes helyeken jó lenne kicsit távolabbra látni.
Ahhoz viszont kellene egy billentő mechanika, amivel tetszés szerint tudod emelni vagy süllyeszteni a fény magasságát.

Ilyesmire gondoltam:
Kép

A billentés kezelő szerve különösen fontos, hogy ergonómiai szempontból megfelelő legyen, mert egy alkalommal azért estem nagyot mert nem értem el út közben nagyobb tempónál a töredezett aszfalt út gödrös szélén haladva és végül annyit nyújtóztattam az ujjaim, hogy az első fék kart húztam meg véletlenül. A kerék keresztbe fordult a gödrökön és hanyatt estem (nem előre), de ez részlet kérdés.

Ez így a képen már jó. Ez a biztonságos megoldás. Már könnyen elérhető távolságban is van, és
a kiegészítő segéd karral tudom könnyen mozgatni. Már nem kell felemelni a kezem a kormányról.

Ehhez már nem engedem el a kormányt még extrém esetben sem, amikor állítani kell a fény magasságán.



szomb. ápr. 27, 2013 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Így gondoltam a felfogatást majd:

Kép

A kis 1W-os LED:
http://poliamid.uw.hu/led/9.jpg

A motorom lámpájának ledesítése:

gyertyaolvasztás
http://poliamid.uw.hu/led/a.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/c.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/2.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/3.jpg

Esztergálás asztli fúróval:
http://poliamid.uw.hu/led/4.jpg

A gipszet is lehet esztergálni könnyen:
http://poliamid.uw.hu/led/5.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/1.jpg

A 10W-os LED rápróbálása:
http://poliamid.uw.hu/led/6.jpg

Egy konzervdoboz homokba nyomotam a gipszmintát
http://poliamid.uw.hu/led/d.jpg

Aluöntés: (ajtókilincsekből)
http://poliamid.uw.hu/led/e.jpg
http://poliamid.uw.hu/led/f.jpg

Kész hűtű és tartókonzol egyben (200-300mA jó)
http://poliamid.uw.hu/led/7.jpg

gipszel körbeöntött visszforma
http://poliamid.uw.hu/led/g.jpg

A gipsz kiszáradása után sütőbe kiolvasztottam a viaszt és a helyére öntöm majd az alut.


szomb. ápr. 27, 2013 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ja igen, ha 1 Wattos a led akkor elég lehet. Ezzel együtt legalább 2mm-es lemezt használnék.
Oda elég lehet a 0.5mm is, de ha több led kerül egymás közelébe, akkor már csak szűken elég az a keresztmetszet.

Az sem mindegy, hogy a led egy régi, kis hatásfokú darab lehet, azért kerül ennyibe, viszont jobban melegszik.
A leszorított megoldás jó lehet ide, de hővezető paszta (vagy szilvalekvár :twisted: ) mindenképp kell alá, vékony egyenletes rétegben.


pén. ápr. 26, 2013 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi a részletes választ!

Ragasztani nem fogom, inkább a forrasztás fogom begyakorolni az a legnormálisabb megoldás. De egyelőre fúrtam egy vékony 0.5mm-es alulemezbe egy 5ös lyukat és azon pont kifér a lencséje és két csavarral odahúzom a vastagabb alu hűtőlaphoz a ledet hővezető pasztával az alját megkenve. Végülis az 1W nem egy nagy teljesítmény, teljesen magában is lasan melegszik. A hővezetőpaszta és alulemez páros egyhe szorítással is elég lesz szerintem.


pén. ápr. 26, 2013 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szerintem keresd meg egy ilyesmi lednek az adatlapját és ott megtalálod a reflow kemencés forrasztásnál megengedett hőmérsékleteket (hőfok görbét), a felfűtési és lehűtési időket és hőfokokat. Ha azt nem nagyon léped túl, akkor nem lesz baja.

Régebben készítettem egy videót egy led forrasztásról: http://www.youtube.com/watch?v=H62Tl-k8 ... Q&index=36
Igaz, hogy ez csak egy bemutató forrasztás volt, különben a vezetéket a legvégén tettem volna rá, miután a réz hővezető lap is rá került.

A hővezető lapot vagy csavart a levegőben melegítem fel, pontosabban egy vastag papíron keresztül szorítom fogóba és úgy melegítem.
Azután az olvadt cinnel befuttatott végét rányomom a ledre, amit szintén stabilan kell letenni valami mélyedésbe, hogy közben ne csússzon el (a lencsét se nyomja) és a két részt össze illesztés után fújással gyorsan le kell hűteni.
A forrasztó pasztát a végén le kell mosni róla vízzel, mert savas anyag.


Igaz, lehet ragasztani is a ledet, viszont arra fel kell készülni, hogy az úgy könnyen leválik.
Régebben asszem pinyó írta, hogy levált neki a ragasztott led és megsült a kristálya.
Igaz, én is jártam már úgy egy csavaros rögzítésnél. zsák furatba tekertem a csavart és nem szorította le az egyik ledet,
ami a réz lappal együtt némi hővezető krémen keresztül kapott valami hiányos hűtést.
Aztán lassan elveszítette a fényét és megbarnult, mint a karamell cukor.

Tehát a led forrasztható, csak gyorsan kell vele dolgozni.
Persze könnyítheted a munkád, ha alacsony olvadáspontú ónt (fémet) használsz.
Azért legalább kicsivel 100 fok fölött olvadjon, ne alatta, nehogy extrém esetben kiforrassza önmagát.

Lényeges, hogy elég meleg pákával dolgozz, különben csak ragad és alig olvadgat a cin.
Ezzel lehet tönkre tenni könnyen. Ha elég meleg a páka és elég a hő teljesítménye, akkor gyorsan be tudod fejezni a műveletet és gyorsan vissza tudod hűteni a végén.

Ha meg túlságosan meleg a páka, akkor gyorsan oxidálódik a cin és az már nem használható.
Szóval egy optimális hőfok kell, ami inkább kicsivel több legyen, mint kevesebb.
A forrasztás így lesz gyors. Arra azért vigyázni kell, hogy az elegendően forró pákával ne melegítsd sokáig.
Azzal össze lehet rakni gyorsan, viszont ha sokáig melegíted akkor sérülhet.


pén. ápr. 26, 2013 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Értem, köszönöm! Nagyon jó megoldás, de nem lesz baja a lednek, hogy az "ón" olvadáspontjáig, közel 200Cra hevül? Vagy vegyek alacsony olvadáspontú forrasztóanyagot? Vagy van valami hővezető ragasztó?


pén. ápr. 26, 2013 0:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pl. beónozod a led hátulját.
Beónozol egy réz csavar sík fejét.
A csavart a led fölé próbálod (még hidegen), hogy a kéz mozdulatokat begyakorold.
Aztán a páka forróságúra felmelegített és melegen tartott réz csavart fogóval (hőszigetelő anyagon keresztül megfogod) és rá illeszted a led ónozott hátuljára és miután egybe folyt az ón, elveszed a pákát a csavarról és gyorsan kezded fújással hűteni.

Ezzel a módszerrel rá lehet forrasztani pl egy vörösréz lemez csíkra is.
A panelt szerintem el lehet felejteni. Annak még ú.n. viákkal (lyukgalvános furatokkal teli panelon) is gyenge a hő vezető képessége.
Ha már építesz, akkor inkább már becsületesen csináld meg, különben a led gyorsabban öregszik a rendszeres, üzem közbeni hő sokktól.



csüt. ápr. 25, 2013 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Vettem egy 1Wos ledeket. 300mA mellett magukban lassan de jól melegszenek és nem igazán tudom, hogy kell felfogatni pl egy kis alulemezre őket. Ha simán egy nyáklapra forrasztom a ledeket , akkor az a vékony rézbevonat elvezeti a hőt (700mW)? Amúgy nagyon erős fénye van, a kismotorom hátső lámpájába belepróbáltam és már 1 db is jóval fényesebb, mint a gyári izzószálas. Mivel az első lámpa egy 10W fehér led lesz, hátul 3*1Wos teszek, hogy sorba köthessem őket, összesen 900mA kell. Brutális fénye van a 10Wos fehér lednek, nem tudtam olyan messzire világítani az 1holdas telken, hogy ne vakítson a fénye, pedig nem túl fókuszált, hatalmas területet világítottam meg. Hát akkor hátul a 3 piros led mit fog csinálni, biztos felfogyelnek majd a fényáradatra. Minimum egy ködfényszóró... érdekes, hogy nem fókuszált nagyon, tehát az egész hátsó lámpa minden irányból vakítóan fényes volt már egy leddel is.

ilyen: http://www.ipari-led.hu/shop_ordered/54 ... /20003.jpg


csüt. ápr. 25, 2013 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ááááá.
Mire földet ér, éhenhal.
Amúgy gondolom üvegből van, hogy az autósok nem látták.


szer. ápr. 24, 2013 8:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezzel fájhat egy borulás


kedd ápr. 23, 2013 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

147. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2013. április 25. (csütörtök)
Időpont: 20:00
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Pál-söröző a barlangnál, zsíroskenyér hagymával, üdítő, .
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


kedd ápr. 23, 2013 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ááá, kutyulimutyu... hübazmeg! :shock:


szer. ápr. 17, 2013 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kemping kerékpár


szer. ápr. 10, 2013 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
őőő.... power led ... egy smd ellenállás méretében

Cree XQ-D
Cree XQ-B


vas. ápr. 07, 2013 19:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Olyat kérdeznék hogy mi különbség van eme ledtipusok között:

XM-L T6-1A
XML-T6-10W-W
XM-LT6 1D
CREE XM family binning & labeling adatlapot nézd meg! "T6"=fényerő bin (3. oldalon). A szinezetet pedig a 7. oldal grafikonján láthatod:
-"1A" ~7000°K hidegfehér
-"1D" ~6000°K hidegfehér
"10W-W" számomra nem értelmezhető :hm:


Én inkább az alacsonyabb színhőmérsékletű ledeket preferálom:
-A Neutral/Coolwhite határán lévő 5000°K még kissé kékes-fakó színű, (kültérben még nem zavaró)
-4000°K már barátságos, "teljesen" fehér fény, már a színek is élénken látszanak, és csak alig néhány binnel "sötétebb" mint a hidegfehérek... ) :wink:


pén. ápr. 05, 2013 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
rendelgettem lámpákat a DX-ről, és az utolsó szállítmányban kettő is hibás.

Az egyiknek alig van fénye, alig lehet mozgatni a lencse egységét, a másik meg annyira laza, hogy a lencse keresztbe fordul a tokban !-F

Namondom, akkor vissza a feladónak, indítunk ticket. Igenám, de hogy gyorsak legyenek, meg minden, egyszerre csak 1 jegy indítható :jajne:
Érdekes
És persze ellenőrzi a cucc, hogy milyen termékkódot adtam meg, ezért egyszerre csak egy termékre reklamálhatok


szer. ápr. 03, 2013 22:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Olyat kérdeznék hogy mi különbség van eme ledtipusok között:

XM-L T6-1A
XML-T6-10W-W
XM-LT6 1D

ésatöbbi ésatöbbi.

Találtam ezt http://www.fasttech.com/products/0/10001904/1136805-cree-xm-l-t6-1a-7000k-white-led-emitter-with-20mm- itt nincs 4 diodó a led (legelső a listában), és van is hozzá foncsor óccsón.

Érdemes-e megvenni, itt jóval olcsóbban láttam eme ledet mint máshol.


szer. ápr. 03, 2013 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Szia RelakS!
A lámpámnak nem külső aksija van. 4 db 26650-es cella hajtja. Eredetileg 3 fért a pilácsba, de vettem hozzá egy hosszabbítót, így már belefér a 4 és kb. 60Wh-ra nőtt a kapacitása, a feszültsége is elég lett.


Érdekes

Ezt a 60Wh-t hogy kéne értelmezni? Mert max villanyórán tudom


hétf. ápr. 01, 2013 21:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia RelakS!
A lámpámnak nem külső aksija van. 4 db 26650-es cella hajtja. Eredetileg 3 fért a pilácsba, de vettem hozzá egy hosszabbítót, így már belefér a 4 és kb. 60Wh-ra nőtt a kapacitása, a feszültsége is elég lett.


pén. márc. 29, 2013 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
a kézi lámpáról beszélsz?

Van egy hasonlóm, én is tudnék örülni egy külső, mondjuk 10Ah-s akkupakknak, csak hogy a jó francba csatlakoztatnám a lámpához? :)


20 Ah itt van. Zselés akksik, beépítve. :D
Igaz kicsit (?) kényelmetlenül nehéz, de valamit valamiért.
Valamikor majd fel kell vinnem megmutizni =) 60 W, brutális.


pén. márc. 29, 2013 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
a kézi lámpáról beszélsz?

Van egy hasonlóm, én is tudnék örülni egy külső, mondjuk 10Ah-s akkupakknak, csak hogy a jó francba csatlakoztatnám a lámpához? :)


csüt. márc. 28, 2013 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Tessék, itt van hó:
https://picasaweb.google.com/1095153577 ... eholdasHHH

A drH féle sugárvető kapott múltkor óta akksibővítést, most már kézifegyverként is használható :)


csüt. márc. 28, 2013 16:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kár. Majd fényképezek neked havat.


szer. márc. 27, 2013 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség