Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 18:10



Hozzászólás a témához  [ 1007 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Webszerkesztés- segítség. 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Rendben. Ha kell, akkor szólj.


hétf. szept. 30, 2013 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
:)
Csak mert én úgy emlékszem, hogy azt mondtad, nem működik a .hu domain a szeródon...
De ha működik, és neked nem gond, lehet, kérek tőled majd később egy max. 10 Gb-osat.


hétf. szept. 30, 2013 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Már váltottam másikra. Amúgy az előzőn is működött.


hétf. szept. 30, 2013 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Squito írta:
Ha tárhely kell, csak szóljál.

Kösz, de ha jól emlékszem, nálad nem működik a .hu-s domain név:S


hétf. szept. 30, 2013 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Egyedül a memóriahasználatban van igazi különbség, mivel az másodikban egy változó méretét növeled folyamatosan. Amúgy az 5.5.0-s PHPtól kezdve kikerülnek a mysql függvények, úgyhogy használj mysqli függvényeket vagy PDO-t (utóbbi csak az OOP-t támogatja).


vas. szept. 29, 2013 3:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Ha tárhely kell, csak szóljál.


hétf. szept. 23, 2013 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Kössz a segítséket. Gondoltam rá, hogy két mappát csinálok, de ezt a cím vizsgálatot azárt találtam ki, hogy minél több helyem maradjon a tárhelyen, hogy tudjak fájlokat feltölteni :)


hétf. szept. 23, 2013 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Hát ha két címed van, akkor nem kell trükközni. A két címet két mappába irányítod. Amúgy a $_SERVER['SERVER_NAME'] tárolja az aktuális címet.


vas. szept. 22, 2013 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Van egy WOW klán honlap a tárhelyemen (http://theironthrone.energiamag.hu), és azt szeretném megoldani, hogy az én klánom is erről a honlapról műküdne, csak más címmel. Meg oldható-e valami módon, hogy meg tudhassam a PHP-ben, hogy melik cím van megnyitva? Azt akarom meg oldani, hogy az oldal tartalma mind két címen más legyen :)


vas. szept. 22, 2013 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Hát ehhez olyan webszolgáltatót válassz, akivel ezt előzőleg tisztázod, mivel nagyobb mennyiségű felhasználónál már az automatika le szokott tiltani, mert úgy hiszi, hogy spamküldésre használod a szerverüket. mail() függvénnyel vagy egy sima (forma)üzenetet küldesz, hogy van álláshirdetés vagy magát az álláshirdetést küldöd el üzenetként. Másrészt érdemes megkérdezni a kedves júzert regisztráláskor, hogy kér-e egyáltalán email értesítést. Ha új álláshirdetés van, akkor bekéred a juzer táblából az illető nevét és email címét (esetleg szűröd, hogy csak azoknak menjen, akik kérik) és küldesz neki egy szép névreszóló levelet. Érdemes ezt a műveletet időzítve (cronjob) csinálni mondjuk óránként. Megnézed, hogy az elmúlt órában volt-e új álláshirdetés és ha igen, akkor küldesz értesítést. Az álláshírdetés feladásához nem célszerű csatolni az értesítést küldő scriptet, mert ha a kedves júzer a hirdetés feladásakor bezárja a fület vagy más hiba történik, akkor nem biztos, hogy minden email kiküldésre kerül.


pén. aug. 23, 2013 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
kito írta:
Az álláshirdető oldalakon szokott lenni olyan funkció ,hogy értesíti a felhasználót emailben ha van új munka.

Ezt hogyan lehet kivitelezni?

Úgy nem akarnám ,hogy amikor egy felhasználó feltölt egy hirdetést, akkor küldje el az emaileket Eléggé belassítaná.

Szóval hogyan érdemes ezt megcsinálni?
Minden felhasználót értesít az új munkáról? Időnként értesít (mondjuk hétfőnkéntm egnézi, hogy van-e új meló azon a héten) vagy minden új hírdetésnél?


pén. aug. 16, 2013 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Köszönöm a segítséget :)


kedd aug. 06, 2013 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
A http://lujza24.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1117310 oldalon "tüzijáték" van, ami véletlenszerű helyeken jelenik meg. Ez nekem nagyon tetszik, és arra lennék kíváncsi, hogy ezt hogy lehet megcsinálni?

Egy másik kérdésem, hogy egy WOW klán, amiben játszok, szeretne weboldalt. Én nem vagyok túl jó dizájner, és sokáig is tartana. Tudtok valami előre készített WOW klán weboldalt, amit ingyen letölthetek?


szomb. aug. 03, 2013 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Akkor ráhibáztam. 8)


kedd júl. 09, 2013 18:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Pontosan ilyenre gondoltam, nagyon köszönöm a segítséget :)


kedd júl. 09, 2013 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Nem teljesen világos a kérdés, de próbálok válaszolni.

Van egy input mező, amibe beírsz valamit (kulcsszavak?), ennek az értékétől függően akarsz kiírni bizonyos változókat, de mi alapján? Valahogyan össze kell rendelned az értékeket a változókkal.

Olyat lehet csinálni, hogy egy tömbbe felcímkézve berakod a kiírandó szövegeket és ebből veszed ki a beírt érték alapján. Pl.:
Kód:
$tomb['autok'] = 'szöveg 1';
$tomb['emberek'] = 'szöveg 2';
...
echo $tomb[ $_POST['input'] ];

Ha az 'input' nevű mezőbe az 'emberek' szót írod, akkor az ehhez tartozó 'szöveg 2' fog megjelenni. De szerintem ez nem túl elegáns megoldás.

Ha több kulcsszó is kerülhet egy változóba, akkor az explode() függvénnyel tudod szétszedni, és az így kapott eredmény tömböt át tudod passzolni egy foreach szerkezetnek, valami ilyesmi formában:
Kód:
$tomb['akármi'] = 'akármihez tartozó szöveg';
...
foreach (explode(' ',$_POST['input']) as $elem) echo $tomb[$elem];


kedd júl. 09, 2013 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Azt szeretném megoldani, hogy a $_POST[''] értékéből if nélkül csináljak változót. Tehát azt szeretném elérni, hogy ha az inputba beírom pl. hogy autok, akkor az $autok = "" tartalmát írja ki anélkül, hogy if($_POST['input'] == "autok") echo $autok; sort írnék. A másik kérdés, hogy ezt meg lehet oldani úgy, hogy ha több szót írok be egy inputba, akkor a szavak szétválasztása nélkül írja ki a változók értékét?


kedd júl. 09, 2013 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Én úgy csináltam, hogy generáltam mt_rand-al 3 nagy számot, amiből MD5öt hasheltem, amit összeraktam egy stringgé. Ezt a stringet egy mezőként hozzácsaptam a user táblához. Ezt a szép hosszú stringet eltároltam sütiben. Ez alapján akármikor azonosítható az illető - erre egy külön kis php szkriptet írtam és ahol kellett include-oltam, valamint ha már ott jártam beolvastam egy változóba a lekérésből a usernevet is (amit be lehet rakni sessionbe) - és ezt a hosszúságú kombinációt hamisítani se lehet, mert nem lehet kitalálni.


pén. ápr. 12, 2013 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Szerintem jelszót ne tárolj sütikben, mert nem biztonságos. Ahogyan te is írtad, generálj egy *egyedi* azonosítót, az menjen a sütibe és egy adattáblába felhasználónévvel. Az azonosító lehet bármi, pl. a rendszeridő plusz egy véletlen szám, amire ráküldesz egy md5 függvényt. Ha már van ilyen, akkor újat generálsz. Így phpben vissza tudod keresni a felhasználót és nem kell közkinccsé tenni a jelszót sem.


szomb. ápr. 06, 2013 6:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
kito írta:
Nekem is van egy kérdésem.
Az adatbázisom tábláiban a mezőknek eddig az id-n kívül mindennek text típust állítottam be, semmi mást, tudom lehet szám, dátum, varchar stb.

Miért fontos ezt beállítani?
php-ben pl így is megtudok oldani mindent, hogy az összes text


Na látod ez egy jó kérdés :)
Szerintem ennek csak annyi értelme van, hogy tudd, mit tárolsz, és maximum mekkora lehet. Más értelmet én sem látok a dologban.

Amúgy kössz a segítséget a gombbal kapcsolatban. Én éppen nem jquery-s megoldással találkoztam, de ez is jó lesz :) Amúgy amit írtam, nem úgy értettem, hogy button használatával akarom megcsinálni, hanem hogy olyanné akarom tenni a két képet, mintha egy gomb lenne :)


szer. ápr. 03, 2013 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Lenne egy kérdésem egy olyannal kapcsolatban, amivel már találkoztam, csak nem emlékszem, hogyan kell használni.
Szóval lenne két képem, amiből egy gombot akarok csinálni. A lényeg, hogy mikor lenyomom az egérgombot, váltson át, majd mikor elengedem, váltson vissza. Valaki le tudja írni a scriptet?


hétf. ápr. 01, 2013 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Hát igen, ilyen ne lopj megjelenésekkel én is találkoztam már, és a BSS elektronikán sem volt használható a jobb klikk. Én nem egészen ezt akarom elérni. Jobb klikk a képre, megjeleníti a menümet, amiben lesz egy link is, amivel új lapon megnyithatjuk a képet. Ez után letölthető lesz. Másrészt nem akarom mindenre használni, a kapcsolásik rajzoknál levő képeken pl. nem lesz ilyen. Ki van ez találva :)
Kösz a segítséget.


pén. márc. 29, 2013 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy PHP-ben meg lehet-e valamilyen módszerrel határozni, hogy mekkora a megnyitott böngésző mérete pixelben? Konkrétan a lapom látható részére lennék kíváncsi.

Egy másik kérdésem is lenne, de ez nem annyira fontos. Más oldalakon (konkrétan e-mail fiókoknál) találkoztam azzal a dologgal, mikor jobb egér gombbal kattintok a linkre, és nem a böngésző sajátos link kezelője, hanem az oldal írói által készített kezelő jön elő. Ezt hogyan csinálják?

Egyébként a középről megjelenő kép nekem nem nagyon jött össze, nem tudom összehozni ezt a sok scriptet, így a kép is a háttérrel együtt, fokozatosan válik láthatóvá, de nekem legalábbis tetszik így is :)


vas. márc. 24, 2013 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Nos én már az elején el akadtam, nem tudom, hogyan tervezzem meg a képmegjelenítőm :D
Más dolgokkal is voltam már így, de nem azzal van gond, hogy milyen script, vagy tag kell nekem, ha nem az, hogy hogyan kezdjek bele... Egyszer, ha már nem koncentrálok rá annyira, majd beugrik :D , meg hát hétköznap van, és egész héten olyan munkánk volt, hogy gondolkozni is fáj :D


csüt. márc. 21, 2013 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
kito írta:
Kód:
Mind ezt úgy szeretném megoldani, hogy az esemény egyik fele a képen legyen, a másik fele egy, az általam meghatározott gombon.

Ezt nem értem.


Nos ezt úgy értettem, hogy mikor rá kattintok a képre, elő jön az oldal takarója, ami bizonyos szintig áttetszőlesz, de ettől függetlenülnem tudok újra a képre kattintani, főleh, ha a megjelenített kép eltakarja azt. Ezért a megjelenítésen belőlkell valami, amivel bezárható a képmegjelenítőm. Amit adtál linket, ott azt láttam, hogy megoldható, hogy két gombbal is meg oldható egy funkció, így elvileg ezzel megoldhatom.

Köszönöm a segítséget, megpróbálkozok ezekkel.


vas. márc. 17, 2013 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Szeretnék egy képmegjelenítőt csinálni, ami eltakarja az oldalam, és megjeleníti középen a képet. Ezzel nincs is gond, mert már csináltam ilyet, de ha már foglalkozok a menüim effekttel jönnek elő, itt is hasonlót szeretnék annyi különbséggel, hogy nem föntről jön le, hanem úgy, hogy a háttér(ami eltakarja az oldalt) fokozatosan láthatóvá válik, a kép pedig középről kiindulva nagyobbodik meg (áttetszőség nélkül). Mind ezt úgy szeretném megoldani, hogy az esemény egyik fele a képen legyen, a másik fele egy, az általam meghatározott gombon. Ezt hogyan tudnám megoldani?

Egy másik kérdésem is lenne. Azt szeretném megcsinálni, hogy a this-hez($(this).valami) valahogy diven belüli divet rendelni. Konkrétan arra gondolok, hogy akarok újabb menüt csinálni a kapcsolásokhoz felhasználói adatok megjelenítése gyanánt. A problémám az, hogy a kapcsolások száma lehet végtelen (persze a tárhelytől függően :D ), és így nem lenne jó megoldás a z id-zés, és valahol láttam, hogy class-al csinálja, és this-t használ. Szeretnék csinálni a div-et, amire ha rá megy az egérrel, megjelenik az ezen belüli div, és mikor ki megy belőle, eltűnik. A második divhez megint hülyeség lenne id-t rendelni, és mivel a stílusnál van lehetőség diven belüli divhez rendelni stílust, megpróbálkoztam vele itt is ugyan úgy a this-t felhasználva, de nem sikerült. Ezt meg tudom oldani valahogy?


vas. márc. 17, 2013 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Igazad van, nem figyeltem oda, és nem vettem észre, hogy egy másikat vizsgál...

Köszönöm a segítséget.


szomb. márc. 16, 2013 13:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Nem azt az elemet vizsgálod, mint amit változtatsz. Így mit csinál?
Kód:
   $('#feltolt_link').click(
     function(){
      if($('#feltolt_menu').is(':visible')){
        menu_nyit("feltolt_link", 9, 0);
        $('#feltolt_menu').slideUp(1300);
      }
      else{
        menu_nyit("feltolt_link", 1, 10);
        $('#feltolt_menu').slideDown(1300);
      }
     }
   );


pén. márc. 15, 2013 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Nekem ez nem igazán akar működni...
Így írtam meg:
Kód:
   $('#feltolt_link').click(
     function(){
      if($('#fonyilo_nyit').is(':visible')){
        menu_nyit("feltolt_link", 9, 0);
        $('#feltolt_menu').slideUp(1300);
      }
      
      else{
        menu_nyit("feltolt_link", 1, 10);
        $('#feltolt_menu').slideDown(1300);
      }
     }
   );

Ha rá kattintok folyamatosan zárja, de ha megfordítom a Down-t, és az Up-ot, akkor meg folyamatosan nyitja. Megnéztem firebug-al, a script törli a stílust, így megpróbáltam none-val, mert az állandó, de akkor meg hibát ír ki a hibakonzol. Mi lehet a probléma?


pén. márc. 15, 2013 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Egy elem tulajdonságait a .is() függvénnyel tudod lekérdezni.
A láthatóságot ezzel:
Kód:
$('#fonyilo_nyit').is(':visible')


pén. márc. 15, 2013 9:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Kicsit megakadtam... Azt szeretném, ha az almenüket is ugyan így jelenítené meg, de ugyan arra a linkre kattintva akarom megnyitni és eltüntetni. Hogyan tudom jquery-vel ellenőrizni, hogy nyitva van, vagy zárva?

Konkrétan erről a scriptről van szó:
Kód:
   $('#nyilo_menu').hover(
     function(){
      document.getElementById("fonyilo").style.display="inline";
      setTimeout(
        function(){
         $('#fonyilo_nyit').slideDown(1300);
         menu_nyit("fonyilo_link", 1, 10);
        },
        200
      )
     },
     function(){
      setTimeout(
        function(){
         document.getElementById("fonyilo").style.display="none";
        },
        1400
      )
      $('#fonyilo_nyit').slideUp(1300);
      menu_nyit("fonyilo_link", 9, 0);
     }
   );


pén. márc. 15, 2013 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Vackor régebben ez írtad nekem:

vackor írta:
...De az sem világos, hogy mit és hová kell tolni...


Most elkészült a módosítás egyik fele (persze még rengeteg módosítani valóm van), és eszembe jutottál. Most a http://proba.energiamag.hu/ oldalon meg tudod tekinteni, hogy a tologatással mire is gondoltam. Ha rámész a "Kapcsolási rajzok" menüre, akkor láthatod, hogy pontosan hogyan is tologatja azt a bizonyos csíkot a jquery. Az itt levő almenük (amik jelenleg még előugranak) is hasonlóan fognak elő jönni, annyi különbséggel, hogy nem lesz időzítőbe építve a script. A lényeg, hogy ezt a te háttértologatós módszereddel nem tudnám megoldani, mer akkor ami jelenleg mozog, és ami mozogni fog, hirtelen megjelenne a levegőbe, és nem tolná maga előtt a csíkot, és almenü esetében a többi szöveget.

Elektromann írta:
Érdekesen néz ki a dolog, de a problémám az, hogy van egy utolso_sor id-jű DIV-em is, ami a weblapomon a menü alatt jelenik meg áttetszővé váló képként. Elégé randán nézne ki, ha ez a csík a levegő lógna :D Ha jól tudom, a jquery-s módszerrel megoldhat hogy a lenyíló menü "maga előtt tolja" a csíkot.


Persze az elnevezésekkel tévedtem, az ilyeneket el szoktam felejteni :?


kedd márc. 12, 2013 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Nem, mivel azt kicseréled. Tedd az egyik.php <script> szakaszába, a fejlécben. Írd meg egy függvényben hogy mit csináljon, a masik.php-ben meg csak hivatkozol arra a függvényre.

Ha eseménykezelést is akarsz a frissen betöltött blokkhoz, akkor:
1. vagy ott helyben kell megírnod, pl. az onclick="..." használatával
2. vagy ha kívülről állítod be mint a $(...).click(...) formánál, akkor azt a betöltés után újra be kell állítani az ajax success eseményen belül, amikor már kicserélted a <body> tartalmát a betöltöttre.


szomb. márc. 09, 2013 0:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Szerintem úgy, hogy beleteszed a scriptet az egyik.php-be. Mivel nem a teljes dokumentumot cseréled ki, csak a body elemet, a script a fejlécben megmarad.


pén. márc. 08, 2013 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Kösz a segítséget :)


szer. márc. 06, 2013 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Bocs, én a jelenlegi honlapot néztem. :oops:
A scriptnél .click(...) helyett használd a .mouseover(...) és .mouseout(...) eseménykezelőket.


kedd márc. 05, 2013 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
vackor írta:
Az a helyzet, hogy nem látom mit hogyan csinálsz az új változatban, ezért csak találgatok. Azt látom, hogy most a menü megjelenítését a css-ben adod meg, vagyis a 'hover' eseményre reagál. Mit változtattál rajta? Valami js kóddal jeleníted meg?


Hát nem egészen... Az előzményekben megkérdeztem, hogy hogyan lehet animálva előhozni a menümet, és erre kaptam a következő hozzászólást:

kito írta:
Amúgy a gifes dolognál, amit én írtam annál se működik jól? mert nekem jól működik, szerintem az oldaladba hegesztésekor kavar be valami.


A másik kérdésedre a válasz:
Egy egyszerű példa:
Kód:
<html>
<head>
<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>
</head>
<body>
<span id="megjelenit" href="">jelenj meg</span><br/>
<span id="elrejtes" href="">elrejtés</span><br/>
<div id="doboz" style="background:#000;width:100px;height:100px;display:none">hello</div>
<script>
$($("#megjelenit")).click(function () {
$("#doboz").slideDown("slow");
});

$($("#elrejtes")).click(function () {
$("#doboz").slideUp(200);
});
</script>
</body>
</html>


slideDown után meg lehet adni ,hogy milyen sebességgel történjen a fel/le csúsztatás, lehet szóval(slow vagy fast) vagy számmal írod be, a példában ez a 200.

A jQuery kód mindig a végére kerüljön, mert csak úgy működik (erre nem tudom a magyarázatot).


Persze a későbbiekben ugyan itt írtátök, hogy van rajta módosítani való is, amit én el is végeztem a hozzásólás alapján. Ezt szeretném felhasználni, de úgy, hogy a "megjelenit" ne katttintás legyen, hanem mikor rámegyek az egérrel, az "elrejtes" pedig akkor működjön, ha lemegyek róla. Mindkettőt ugyan így két külön elemen akarom felhasználni.
A másik problémam az elrejtéssel van javascript esetében, de nem judom, jqueryvel hogy fog reagálni, így ez egyenlőre hagyjuk, most még csak az esemény az érdekes.


kedd márc. 05, 2013 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Elektromann írta:
Elkezdtem foglalkozni a menüm megjelenítésével. Olyan problémám van a dologgal, hogy ez csak akkor működik, ha a linkre kattintok (ha. jól értem), és én azt szeretném, hogy akkor jelenne meg, ha rámegyek az egérrel a linkre, és akkor tűnne el, ha kimegyek az almenüből. Konkrétan azt szeretném, ha ugyan úgy működne, mint most az energiamag oldalon, csak az újítással.
Egy másik probléma ugyan ezzel, hogy ha egy linkről lemegyek, ugyan úgy végbemegy az onmouseout, mintha kimennék az almenüből.

Ez hogy tudnám elérni?

Az a helyzet, hogy nem látom mit hogyan csinálsz az új változatban, ezért csak találgatok. Azt látom, hogy most a menü megjelenítését a css-ben adod meg, vagyis a 'hover' eseményre reagál. Mit változtattál rajta? Valami js kóddal jeleníted meg?


hétf. márc. 04, 2013 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
kito írta:
Olyat szeretnék .htaccess-el ,hogy erről a címről --> valami.hu/egy/ írányítsa át erre a címre --> valami.hu/ketto.php

Ha jól értem, akkor minden /egy/ kezdetű címet ugyanarra az egy címre szeretnéd?
Akkor valami ilyesmire lesz szükség:
Kód:
RedirectMatch 301 /egy/(.*) /ketto.php


hétf. márc. 04, 2013 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
[url][/url][url][/url]Elkezdtem foglalkozni a menüm megjelenítésével. Olyan problémám van a dologgal, hogy ez csak akkor működik, ha a linkre kattintok (ha. jól értem), és én azt szeretném, hogy akkor jelenne meg, ha rámegyek az egérrel a linkre, és akkor tűnne el, ha kimegyek az almenüből. Konkrétan azt szeretném, ha ugyan úgy működne, mint most az energiamag oldalon, csak az újítással.
Egy másik probléma ugyan ezzel, hogy ha egy linkről lemegyek, ugyan úgy végbemegy az onmouseout, mintha kimennék az almenüből.

Ez hogy tudnám elérni?


hétf. márc. 04, 2013 20:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
vackor írta:
Elektromann írta:
Érdekesen néz ki a dolog, de a problémám az, hogy van egy utolso_sor id-jű DIV-em is, ami a weblapomon a menü alatt jelenik meg áttetszővé váló képként. Elégé randán nézne ki, ha ez a csík a levegő lógna :D Ha jól tudom, a jquery-s módszerrel megoldhat hogy a lenyíló menü "maga előtt tolja" a csíkot.

Ezt nem egészen értem. Ilyen nevűt nem találtam, csak olyat hogy "also_sor", de az meg nem id volt, hanem class. :hm:
De az sem világos, hogy mit és hová kell tolni.


Igazad van, rosszul emlékeztem. Azt, hogy mit hová kell tolni, az erre az alsó sorra vonatkozik. Ugyan ez megvan az almenüben is. Ha a te módszereddel a hátteret mozgatom, akkor ez az alsó sor fixen a levegőben lógna, és ez úgy néz ki jól, ha a menüvel együtt mozogva jön le.

vackor írta:
Elektromann írta:
Ja és még egy kérdés:
a "background-repeat" és a "background-position" stílusokat css-ben adom ami a módosítás után befolyásol más linkeket is. Ezt a kettőt hogyan tudom megadni javával?

js: .style.backgroundRepeat="..."
jquery: .css("backgroundRepeat","...")

De a mást is befolyásol, akkor ne a stílusosztálynál add meg, hanem csak meghatározott elemekre (.classnév helyett #id-vel).

Igazad van, erre még nem gondoltam :D
Jelenleg úgy van beállítva, hogy #menu a, és ez mindegyikre vonatkozik, beleértve az almenüt is. Az viszont nem jutott eszembe, hogy class-al is meglehetne oldani a problémámat :D

Köszönöm a segítséget.


vas. márc. 03, 2013 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Elektromann írta:
Érdekesen néz ki a dolog, de a problémám az, hogy van egy utolso_sor id-jű DIV-em is, ami a weblapomon a menü alatt jelenik meg áttetszővé váló képként. Elégé randán nézne ki, ha ez a csík a levegő lógna :D Ha jól tudom, a jquery-s módszerrel megoldhat hogy a lenyíló menü "maga előtt tolja" a csíkot.

Ezt nem egészen értem. Ilyen nevűt nem találtam, csak olyat hogy "also_sor", de az meg nem id volt, hanem class. :hm:
De az sem világos, hogy mit és hová kell tolni.

Elektromann írta:
Lenne egy olyan problémám ezzel a js-es mozgóképpel, hogy ha lejövök róla, akkor továbbra is csinálja, mert az időzítő utána fut le. Van-e valami ötletetek rá, hogy hogyan állítsam le, mikor lejövök a linkről?

Van hát. A setTimeout() értékét be kell rakni valami globális változóba /timer1 = setTimeout(...)/, a kérdéses div-et pedig kiegészíted egy onmouseout="clearTimeout(timer1)" paraméterrel. Ez a div elhagyásakor törli az időzített függvényhívást. Lehet, hogy utána még vissza is kell állítani a képet a kezdeti pozícióba.

Elektromann írta:
Ja és még egy kérdés:
a "background-repeat" és a "background-position" stílusokat css-ben adom ami a módosítás után befolyásol más linkeket is. Ezt a kettőt hogyan tudom megadni javával?

js: .style.backgroundRepeat="..."
jquery: .css("backgroundRepeat","...")

De a mást is befolyásol, akkor ne a stílusosztálynál add meg, hanem csak meghatározott elemekre (.classnév helyett #id-vel).


szomb. márc. 02, 2013 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Ja és még egy kérdés:
a "background-repeat" és a "background-position" stílusokat css-ben adom ami a módosítás után befolyásol más linkeket is. Ezt a kettőt hogyan tudom megadni javával?


szomb. márc. 02, 2013 17:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Lenne egy olyan problémám ezzel a js-es mozgóképpel, hogy ha lejövök róla, akkor továbbra is csinálja, mert az időzítő utána fut le. Van-e valami ötletetek rá, hogy hogyan állítsam le, mikor lejövök a linkről?


szomb. márc. 02, 2013 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Érdekesen néz ki a dolog, de a problémám az, hogy van egy utolso_sor id-jű DIV-em is, ami a weblapomon a menü alatt jelenik meg áttetszővé váló képként. Elégé randán nézne ki, ha ez a csík a levegő lógna :D Ha jól tudom, a jquery-s módszerrel megoldhat hogy a lenyíló menü "maga előtt tolja" a csíkot.


csüt. feb. 28, 2013 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Van még egy javaslatom az animációhoz. Úgy is megoldható, hogy egy képen van minden animációs fázis, ezt beállítod háttérképnek, utána pedig a háttérkép pozícióját változtatod, így mindig csak egy adott rész látszik.

Egy példa 50x50 méretű képpel, 6 fázissal. A kép így 300x50 px.
Az animáció a 6. fázisnál leáll.
Kód:
<html>
<head>
<style type="text/css">
#i1 {
  width: 50px;
  height: 50px;
  background-image: url("bg.jpg");
  background-repeat: no-repeat;
  background-origin: content-box;
  background-position: 0px 0px;
}
</style>
<script type="text/javascript">
var delay = 150;
var n;
var anim;
function init(id){
  anim = document.getElementById(id);
  n = 0;
  setTimeout('animate()',delay);
}

function animate() {
  if (++n == 6) n = 0;
  else setTimeout('animate()',delay);
  anim.style.backgroundPosition = (-n*50)+'px 0px';
}
</script>
</head>
<body>
<div id="i1"></div>
<p><input type="button" value="Start" onclick="init('i1')">
</body>
</html>


csüt. feb. 28, 2013 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Bocs, hogy eddig nem írtam, de nem volt időm :?
Egyik mòdszerrel sem működik ùgy, ahogy szeretném, főleg, hogy nem a képolvasással, hanem a képpel van baj. Lehet, hogy a szerver híbája, de ezt nem igazán hiszem, mert fizetős tárhelyem van.
A lenyílómenüs scriptet köszönöm, amint holnap elkezdek azzal is foglalkozni, és a két változást egyszerre akarom feltölteni.


szer. feb. 27, 2013 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Oké. :-)


hétf. feb. 25, 2013 22:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
kito írta:
A jQuery kód mindig a végére kerüljön, mert csak úgy működik (erre nem tudom a magyarázatot).

Ez így nem egészen pontos, de sejtem mire gondolsz. A böngésző már akkor elkezdi feldolgozni a scriptet amikor az oldal még töltődik, aztán csodálkozik, hogy nem találja a hivatkozott részt (mert az még nincs is betöltve).

Azt kell biztosítanod, hogy a script akkor fusson, ha már betöltődött az egész oldal. Nyugodtan tedd a scriptet a HEAD-be, és kösd a végrehajtást a "ready" eseményhez:
Kód:
$(document).ready(function(){
  // ide jöhet a kód
});

A másik amit nem értek, hogy miért kell dupla kiválasztás??
Kód:
$($("#elrejtes")).click(...);

Helyette:
Kód:
$("#elrejtes").click(...);


hétf. feb. 25, 2013 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Webszerkesztés- segítség.
Meg találtam a megoldást, de ez még csak elmélet.
Szét fogom bontani a gifemet, és a javascriptel fogom létrehozni a mozgó képsort. A javascript időzítő scriptével akarom megoldani a képek közötti időzítést.

Csak azért szólok, hogy ne keressetek megoldást, mert ha ez működik, akkor nem kell semmi.

Viszont lenne egy kérdésem:
Hogyan oldhatnám meg azt, hogy mikor rámegyek a menüre, szépen lassan lenyíljon?


vas. feb. 24, 2013 16:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1007 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség