Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 16:02

Hozzászólás a témához  [ 767 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Apró kérdések Topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Kevés infót találtam róla, de az alapján ezt szűrtem le: Ez egy önálló alkalmazás, ami vagy beépített, vagy valamilyen operációs rendszer szintű WebView komponenst (html+js) használ, de nem egy tetszőlegesen megválasztható, külön telepített böngészőt. A honlapjuk szerint a Weather Watcher a Windows Vistától kezdve minden 32 és 64 bites verziót támogat. A probléma forrása ott lehet, hogy a Google térkép szolgáltatásából vett adatokat használ, de a megjelenítő komponens nem felel meg a Google által fejlesztett API-nak. Lehet, hogy hiányoznak a szükséges operációs rendszeri frissítések, de az sem kizárt, hogy a Google megváltoztatta az API-t.

csüt. szept. 28, 2017 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Az Ön által használt böngészőt a GoogleTérlép JavaScript API nem támogatja.
A Weather Watcher Live - ami egy kitűnő időjárásjelző alkalmazás - W8.1 és W10 alatt ezt az fenti üzenetet adja.
Nem tudok rájönni milyen lehet az a böngésző amelyet támogat?
Az IE11, a Google 61, a FF-t nem.
XP és W7 alatt nincs semmi probléma.
A helységnév beírásánál jelentkezik ez a gond a fenti oprendszereknél.
Vajon melyik lehet az aböngésző amelyet támogat?
Használ valaki Weather Watchert?

hétf. szept. 25, 2017 6:44
a fórum lelke

Supervisor írta:
Hogyan lehet illetve egyáltalán lehet-e Google Crome alól asztalra parancsikont küldeni?
(Úgy mint IE alatt a kedvencekből.)

Te tudod miért használsz Chrome-ot (nekem egy negyed óra alatt elég lett belőle). :o

De a FF esetén bármelyik könyvjelzőt rá lehet húzni az Asztal-ra. Vagy: Link másolása > Parancsikon beillesztése az Asztalon. Lehet, hogy hasonló működik a kedvencednél is. :wink:

pén. jan. 15, 2016 21:27
gyémánt tag

Hogyan lehet illetve egyáltalán lehet-e Google Crome alól asztalra parancsikont küldeni?
(Úgy mint IE alatt a kedvencekből.)

pén. jan. 15, 2016 21:11
gyémánt tag

TargeT! Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Már sok éve volt amikor használtam és nem akartam úgy nekiállni, hogy ne kérdezzem meg. :wink:

vas. jan. 19, 2014 15:59
a fórum lelke

Telepíted a VirtualBox programot és a kiterjesztés csomagot a rendszeredre
Utána létrehozol benne a kívánalmaknak megfelelő virtuális gépet dinamikusan növekvő háttértárral.
Néhány beállítás után a VirtualBox alatt bemountolod a telepítendő oprendszered .iso fájlját a CD/DVD-hez és elindítod az új virtuális géped. Ezzel elindul a rendszer telepítés, persze a virtuális CD legyen előrébb a bootsorrenben.
Mivel dinamikusan változó méretű a virtuális háttértár, így csak annyi helyet foglal, ami tényleg kell neki. Valamelyik adat partíciódon csak van annyi üres hely... :wink:
Azt, hogy hol legyenek a virtuális gépek legelőször állítsd be.
Amikor legelőször elindítod a telepített virtuális rendszered, a Eszközök menü alatt elindítod az integrációs szolgáltatások telepítését.

vas. jan. 19, 2014 15:06
gyémánt tag

Nézem a képeket, ez igen! :wink:
Valamikor régen használtam a virtuális gépet, de most már nem nagyon emlékszem rá hogyan kellett csinálni.
Egy E:\232 GB a partíciómentéseknek meg egyebeknek egy D:\116 GB XP, egy C:\116 GB Win7 a megosztás.
Akkor most hogyan is lehetne ide a virtuális mód?
Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni. :wink:

vas. jan. 19, 2014 13:21
a fórum lelke

Beletúrtam egy kicsit a Supervisor által felvetett témába 8 vs 8.1 ügyben:Valóban a proci lehet problémás,de nem veszélyes.(minimum 5 éves!) 8) Sem EFI sem PAE és egyéb huncutségok nincsenek a gépen,más kérdés hogy sebessége(virt.m) a ma igényekhez képest röhejes,bár egy xp-hez képest ez is expresszvonat.
Simán fut egy (virtualbox)félszemű procin.
A lemezkezelés hasonlóan a win8-hoz ugyancsak irtásra szorul ami 350-es partot illeti,ue másként ill.annak tartalma.
Amiről már regéltem nem kell annak akkorának lennie:itt egy w8 lemez-tökéletesen elvan a 100Mb-on is egy kis bűvészkedéssel.

PS: egy kép lemaradt ,hogy hihetőbb legyen

szomb. jan. 18, 2014 11:17
gyémánt tag

Egy kis off: Hová lett a stílusod??? :-)

Amúgy pár kérdésben más a véleményem. A text mód önmagában még nem oldja meg a problémát. Sok esetben a scriptek és a beépülők jelentenek gondot, amiket egyébként is lehet tiltani.

Víruskereső meg kell. Ne magadból indulj ki, a felhasználók zöme laikus, nem is érti, nem is akarja érteni hogy mik a kockázatok. Mint egy nagyváros, ahol vagy te, aki ismeri a kreszt, meg 500 akárki akik nem, aztán hajrá, közlekedjetek. Kell a nyakukba egy rendőr, különben ön- és közveszélyesek.

pén. dec. 06, 2013 22:48
a fórum lelke

Na,ez azért erős túlzás! :D
Ezen az alapon: akár az egész Ms által kifejlesztett op is oda tartozna és maga Google rendszere is A&doid,ami egy bolondbiztos kernelből (linux) gyártott egy egy dummy-t.-a felhasználók igénye szerint mindent lehet telepíteni,ha elfogadom a szerződést egy ok-val.. :hm:

Nemhiába mondá Laci_L barátunk.akár a telefonokkal akár a szoft-okkal kapcsolatos véleményét..,de ha már böngészőknél tartunk a mai napig fut a project: text mode bowser(több is van belőle!). Igaz kicsit fapados,de ott biztosan nem kattintgat félre az ember a hülye reklámok miatt és nem szed össze vírust.
Ha már itt tartunk: mindenki ismeri a véleményemet a vírusírókról: egy jő belőtt tűzfal többet ér mint a világ legújabb toplistás vírusirtója(nem is használok)Komolyan mondom sok volt a kezem ujja hogy hányszor volt az elmúlt 20 évben,hogy bármilyen szoft-ot a gépen irtani kellet akár kukkolás, hack vagy maleware miatt is.-na jó ritkán játszom,de akkor sokat :)-ezzel nem az akarom mondani hogy az NSA,ha akarna nem lát bele a gépembe...most hogy ez leírtam kifejezetten kíváncsiak leszek rám ill a gépeimre. :mrgreen:

pén. dec. 06, 2013 17:50
gyémánt tag

Chrome eleve egy böngészőnek álcázott kémprogram.

csüt. dec. 05, 2013 12:58
gyémánt tag

A leírás annyiban sántít, hogy valójában nem az előzmények törlését kell kikapcsolni, hanem a cookie-k törlését, csak IE-nél ezt egy kalap alá vették. Más böngészőkre is igaz egyébként, csak ugye máshol kell kiiktatni a cookie törlést.

Amúgy a Chrome ajánló nem sok vizet zavar, mert az első billentyűleütésnél eltűnik az egész oldal és a keresési találatok látszanak.

csüt. dec. 05, 2013 11:30
a fórum lelke

SziaMiAu írta:
... Akit zavar a "Google CHROME" ajánló ablaka ...

Konkrétan engem nem zavar, mert egyiket sem használom (IE8, Chrome) a sok negatív tapasztalat miatt.

csüt. dec. 05, 2013 10:09
arany tag

Üdv... :rulez:

"OFF"
Ez nem kérdés, inkább felvetés, válasz, ajánló, segítség... :roll:

Akit zavar a "Google CHROME" ajánló ablaka a "Google Kereső" oldalon... :nemjottbe:

:potyog:
1. Nyisd meg a böngésződet (IE)
2. Indítsd el a Google Kereső Web Lapját
3. Zárd be, az ott megjelenő "Google CHROME" letöltési ajánlót
4. Nyisd meg a böngésződben (IE) az "Eszközök"-nél az "Internetbeállítások"-at
5. Itt az "Általános" Lapon a "Böngészési Előzményeknél" vegyétek ki a "Böngészési előzmények törlése Kilépéskor"-i négyzetből a pipát, ha azt akarjátok hogy a Google Kereső oldal Indításakor,
ne legyen látható a "CHROME" felirat ajánló ablaka.
6. Ha visszamenőleg az előzményeket minimalizálni akarjátok,
akkor min. 1 napra állítsátok be a "Böngészés Előzmények"-nél a "Beállítások"-ban az
"Előzmények" részénél az "Előzmények megőrzése (Nap)"-nál a napok számát.
(Azt jelöli, hogy visszamenőleg hány napig őrizze meg a böngészésünk alatt megnézett Web oldalakat, helyeket...
7. Zárd be az Internet Beállítást, de előtte ha változtattál az itteni beállításokban, akkor ne felejtsd el azt "ALKALMAZ"-ni a beállításokat.
8. Zárd be a Böngésződet (IE)-t, és nyisd meg újra, ha a Google Kereső van beállítva az (IE) kezdő lapjának, akkor a Google, itt már a "Google CHROME" böngésző ajánló nélkül kell, hogy meg jelenjen. ]:->

:rulez:
Üdv... "HókuszPók"

csüt. dec. 05, 2013 1:44
a fórum lelke

Ilyen volt már korábban is, hogy valamelyik régi Outpost és NOD32 összeakadt, azután frissítettek és jó lett.
Valamikor a Vista megjelenése körül lehetett, vagy talán inkább Win7 beta, akkor még használtam Outpostot.

Az a vágólapos dolog nekem nem jött be, de persze nem vagyunk egyformák.

szomb. nov. 02, 2013 17:50
a fórum lelke

TargeT írta:
...

Összességében lehet, hogy igazad van. Ellenben úgy érzem hogy nekem továbbra sem sürgős váltani. A vágólapot sokszor használom, és fontos visszatérni régebbiekhez. Akár egy év múlva is. De úgy látszik egyedül állok a világon evvel a heppemmel, mert nem találok továbbfejlesztett verziót.

A DOS felületet a command fájlok ma is használják, ennek nyilvánvaló oka lehet.

Ha már a NOD szóba került: sikerült meglepetést okozni nekik, a világpiacon elsőnek.
Röviden: szoktam figyelmeztetni a barátaim, hogyha kijön egy újabb NOD verzió akkor szólok (ők vagy nem értnek hozzá, vagy lazák, mint a Riga lánc). Két hete is ez történt. De mire frissített az egyik amatőr haverom, kijött egy még újabb NOD (az előző után négy nappal). A telepítés utáni újraindításnál, a Win betöltés közben egy fekete képernyővel lefagyott a gép, és úgy is maradt minden újra próbálkozásnál. Az Uninstall sem segített csökkentett módban. Amikor hívott, hogy mi történt, azt hittem hogy elamatőrködött valamit. Felraktam én is, és ugyanúgy jártam, csak néztem. Még az ESET Uninstall sem segített egyikünknél sem csak a vissza Ghostolás.
Beszéltem a NOD Support-tal, először nem hitték, majd visszahívtak, hogy náluk is ugyanez a helyzet. Kiderült, hogy állítólag az Outpost Firewall API funkcióhívás használata hibás, és ettől borul meg a rendszer. Most ott tartanak, hogy ne használjam a NOD 7-es verziót, vagy az Outpost-ot. Csakhogy az én esetemben az a helyzet, hogy pont ezeket vettem meg pénzért. :shock: :? Írtam az Outpost-nak is, részben elismerték a dolgot, és már kapcsolatban vannak az ESET-tel.
Hangsúlyoztam nekik, hogy két piacvezető világcégnek illene egyeztetni, főleg ha a honlapjukon ajánlják is a másikat.

szomb. nov. 02, 2013 14:35
a fórum lelke

Nézd az önkritikával lehet, hogy fején találtad a szöget. :wink:
Egyébként meg biztosan lehetne találni egymilliomodnyi rész kivételt, ellenpéldát mindenre. Affenét biztosan. Próbáltad?
Tégy próbát egy virtuális gépen, amire kíváncsi vagy.
Na most ez nekem megint a gombhoz a kabátot esete. Annyira ragaszkodsz ehhez a vágólap kezelőhöz. Amit írsz, hogy a Win7-tel is volt valami gubanc az így innen nekem nem x86 kontra x64 problémának tűnik, hanem az oprendszer különbségének. Van a kompatibilis mód, vagy bejön azzal, vagy nem. És igen, lassan (vagy már nem lassan) pl. a DOS-t is el kell felejteni, bár a parancssori öröksége megmarad még valameddig.
Most komolyan mondod, hogy egy nyüves vágólapkezelő miatt inkább ítéletnapig maradsz az XP-nél? :shock: :lol: Persze sok helyen a céges gép még XP-s, de nem ezért. :P
Igen, szerintem fejlődni kell, és tudni kell rangsorolni, és ha muszáj, akár elengedni dolgokat.
Amilyen 32 bites programokat futtatok, azok közül soha egy sem nyavajgott, hogy nem akar. Illetve amelyik mégis, mint az említett NOD32, annak meg jó oka volt rá, hogy inkább a 64 bites verziót futtassam. Ez ugye eléggé belepiszkál a rendszerbe, így tökéletesen érthető.

pén. nov. 01, 2013 22:54
a fórum lelke

TargeT írta:
... Ami meg csak 32 bitesben van, az fog futni.

Ebben teljesen biztos vagy? Szvsz sajnos vannak, főleg az öregebbek között. Engem pl. ez tart vissza (na meg a vaskalap :)).

Mondok példákat. Van egy telefonkönyv (és tárcsázó) programom, ami nagyon bevált (legalább 10 éve, de inkább több). A másik egy vágólap kezelő (a dél afrikai fejlesztője meghalt). Átrágtam magam egy rakás újon, a közelébe sem jönnek. Azért gondolom, mert már a 32 bites Win7 sem szerette őket. :?

pén. nov. 01, 2013 18:03
a fórum lelke

És még azzal reklámozzák, hogy fényes. :P :lol: A proci meg gyatra. Na nem.
Szerintem Intelben i3 alatt nem érdemes beszállni.

A 64 bites rendszerrel és programokkal meg tényleg nem értem, hogy mit problémázol. Pláne konkrétumok nélkül.
Igen, van olyan, aminek a 32 bites verziója nem megy, pl. NOD32. De semmi gond, letöltöd a 64 bites verziót.
Egyébként is célszerű a 64 biteseket telepíteni, amiből van mindkét verzió és amúgy futna a 32 bites is. Hogy ezek neked még nincsenek meg 32 biten felnőve? Na és. El kell indulni. Hányról van szó? Letöltöd, oszt annyi.
Ami meg csak 32 bitesben van, az fog futni.

csüt. okt. 31, 2013 22:30
gyémánt tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat.
Valóban idegenkedek a 64 bit oprendszertől, elkezdtem felrakni a szoftvereket, de szinte mindegyikre 64 bites verzió kellene ez meg reménytelen ennyit beszerezni az időről nem is beszélve.
Akkor a Medion is Gericom szinten van minőségileg? Vagy olyan mint a Dacia volt a kilencvenes években?

Ilyesmiket írnak róla a neten: " - Megér-e ennyit? SIMÁN! Ember, ez a konfig így ahogy van, ha MSI lenne ráfirkantva, akkor 200e be kerülne... Ha meg SONY VAIO lenne, vagy samsung, megrúgná a 260-at... Ennyit megér az, hogy nem ismert a márka... De megnyugtató azért 3 év garancia!"

Szóval nem tudom, de a 64 bites verzió miatt problémás...
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/58_38619.htm

csüt. okt. 31, 2013 18:33
a fórum lelke

Mediont még 130-ért sem. De te tudod. :wink: Nem tudom, hogy hardverben egyáltalán milyen, és hogy ez a hardver összeállítás más márkáknál mennyi lehet.

Úgy látom, hogy nem vagy tisztában a 64 bites oprendszerrel. Az ugyanúgy futtatja a 32 bites alkalmazásokat. Csak a drivereknek kell értelemszerűen 64 bitesnek lennie.
Nem érdemes 32 bitesre váltani.

csüt. okt. 31, 2013 17:38
gyémánt tag

Elnézést kérek tévedtem, helyesbítek.
Az Aldi 129.900.- HUF-ért árulja a laptopot és Win8 64x oprendszerrel...
Akkor most ilyen esetben egyetlen 86x szoftver sem megy fel rá, gyakorlatilag használhatatlan mivel nagyon sok szükséges szoftverből nincs 64x.

Kérdésem: A garancia feltétele a 64x oprendszer vagyis ha lecseréljük 86x-re akkor jönnének a gondok?
Mármint a driverek illesztőprogramjai meg a többi...
Szerintetek érdemes lenne illetve lehet-e 64x-ről 86x-re visszaváltani?
Az Aldit sokan azért választják, mert 3 év a garancia a hibás árut meg azonnal visszaveszik és visszaadják a pénzt.

csüt. okt. 31, 2013 17:01
a fórum lelke

Supervisor írta:
... Az Aldi a Medion laptopokat még mindig Win7 oprendszerrel árulja...

Mert még nem tudta mind eladni. :)

Én biztos, hogy az Aldi-ban nem vennék ilyen komoly cuccot. Főleg, ha Medion-nak hívják. Jó, hogy nem a Kőbányi úti piacon vásárolsz.
TargeT jól mondta, hogy ezért a zsetonért már vannak komolyabb márkák is.

csüt. okt. 31, 2013 16:08
a fórum lelke

@Supervisor
Ha 160-ért vennék laptopot, akkor biztosan nem Medion lenne. :wink:
Ennyi pénzért és manapság már egész jó és megbízható márkákat lehet kapni, és az se feltétlen baj, ha FreeDOS van csak rajta.
Ez nekem megint valami gombhoz a kabátot hozzáállásnak tűnik, hogy mindegy, csak garantáltan Win7 legyen rajta.

Egyébként persze, létre lehet hozni akár előre a partíciókat, de nemigen értem, hogy mi a csudának kellene 350 GB egy bármilyen rendszernek. :shock: Vagy én értem félre? Nyilván, mert e bizonyos "rendszer" mellett lesz még Win7 és Win8 is. :roll: Ha lesz.

Az addig rendben van, hogy a 32 bites XP nem fogja látni a teljes 4 GB RAM-ot, de hogy fizikailag ne lehetne beletenni, mert kékhalál... Na erre mondom, hogy sz betűvel kezdődő ragacsos anyagból ne próbáljunk várat építeni. Úgy tűnik anno az Asrock nem volt még a helyzet magaslatán.
Alaplap, proci régi alkalmatlan cuccnak tűnik a mai világban. Tudom, hogy a pénz biztos számít, de a kínlódás és trükközés helyett el kellene gondolkodni egy platformváltáson.

szer. okt. 30, 2013 22:09
gyémánt tag

Supervisor írta:
Vakornak: Egyszer már futott a Win8 csak a csempék miatt lett uninstall...
[...]
Ugyanez a helyzet a Gericomnál is, akkor próbaként futott, de azóta már nem lehet újra felrakni.
Na ez az. Van egy állítás, hogy már futott rajta, meg van egy olyan, hogy rá sem lehet telepíteni. Én érzek némi ellentmondást...

- CPU és az alaplap pontos típusa? Abból igen sok kiderül.
- CoreInfo mit mutat?
- Legutóbb (amikor futott) ki telepítette?
- Ugyanerre a gépre?
- Ugyanabból a forrásból?
- Akkor simán ment?
- Változott valami hardver a gépen azóta?

szer. okt. 30, 2013 22:04
gyémánt tag

Laci_L írta:
Supervisor írta:
... aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P

Az nem lesz nehéz, mert más Op-pal manapság már nem kapható laptop. A lányom vett nem rég, ő mesélte hogy W7-tel akart venni egy jobb darabot, és nem talált.
Azért ez egy nagy disznóság, de erről már írtam máshol. :?

Az Aldi a Medion laptopokat még mindig Win7 oprendszerrel árulja. Már amikor még van belőlük, mert már nyitáskor azonnal elfogynak 160.000.-HUF.
Kár, hogy most nincs az Aldiban, máshol meg nem árusítják... :wink:
http://aldi.medion.com/md98920/mobile/hu/
Ha most lenne az Aldiban rögtön vennék egyet.

szer. okt. 30, 2013 20:19
gyémánt tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Vakornak: Egyszer már futott a Win8 csak a csempék miatt lett uninstall...
Köszönöm a linkeket, megnézem.
Mint itt a fórumban írtam már azt a bizonyos címet amely szerint megoldhatók lennének bizonyos problémák a telepítésnél, de sajnos nem működik mert már a diskpartnál nem jut tovább...
Ott leírja egy valaki, hogy a több tucat ugyanezen problémára megtalálta a megoldást, éppen AsRock alaplapon. Nekem is AsRock az alaplap, de a BIOS-ban még csak hasonló funkciók sem találhatók, amelyen ő megoldást megtalálni vélte...
Ugyanez a helyzet a Gericomnál is, akkor próbaként futott, de azóta már nem lehet újra felrakni.

TargeT: Köszönöm, akkor a Win.old kitörölhető és nem jelent gondot a későbbiekben sem?
Akkor a Lemezkezelővel...
Eredetileg 4 GB RAM-ot lehet beletenni, de az XP D:-n csak 3,5 GB RAM-mal működik 4 GB kékvégzet...

Mi lenne akkor ha 350 GB partíció előre elkészítve a rendszernek a többi a C:Win8 - D:Win7 és az E: ez a mentéseknek.
Akkor elvileg mivel már futott rajta a Win 8 de akkor így megérne egy próbát? :wink:

szer. okt. 30, 2013 20:15
a fórum lelke

@Supervisor
A Windows.old mappa nem gond a frissítés után. Kitörölhetnéd magad is, ha oké minden, mert ez a legnagyobb méretű felesleges helyfoglalás.
Legjobb viszont a Lemezkezelővel töröltetni frissítés után, az töröl mást is.

A RAM-ot ne keverjük bele a problémádba. Csak a proci utasításkészletének hiánya probléma.
3,5 GB RAM bőven elég a Win8-nak. Apropó, hogyan jött ez ki? Tényleg ennyi, vagy csak ennyit lát a 4 gigából.
Utóbbi esetben, meg egyáltalán, én csak 64 bites Windows tennék már fel.

Hogy a diskparttal mi a gondod, az nem világos, de ez nem Win8 kompatibilitási kérdés. Szerintem.
Ha ez a parancssoros játék neked valamiért mégsem jönne össze, megolható más partíciókezelő programmal is.

szer. okt. 30, 2013 18:17
gyémánt tag

Azt írtad, hogy ugyanezen a gépen már futott a Win8. Ha így van, akkor szerintem ismét össze lehet hozni.
Azt nézted, hogy a CPU miket támogat? Pl. a CoreInfo nevű programmal.
Hivatalosan:
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... quirements
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... ae-nx-sse2

szer. okt. 30, 2013 9:15
gyémánt tag

Nagyon köszönöm a válaszaidat.
windows-8-telepitese-pae-nx-vagy-sse2-t-nem-tamogato-processzorok-eseten
ezzel a címmel található leírás a neten, sajnos már az elsőnél, hogy diskpart nem jut tovább aki megkísérelni az ott leírtak szerint...
Ami biztos: 8.1 verzióval ne is próbálkozzunk, régebbi gépen S478 foglalatú 3,0 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett az alap Win 8 sem megy fel.
Hibaüzenetek:
Your PC needs to restart
Please hold down power button.
Error Code:0x0000005D
Parameters:
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E
Kell még a Win8? Vegyen új laptopot...

Avagy egy szakértőként megtalálható a neten személy szerint vegyen 19.000.- HUF-ért olyan Win8-at amely a meglevő jogtiszta oprendszert - így a Vistát is - Win8-ra frissíti...
Igen ám, de ha ez valóban így is van (lenne) akkor a frissített Vistából a Windows Windows.old néven ott marad a meghajtón? Abból meg semmi jó nem lehet...

Ui.: http://answers.microsoft.com/en-us/prot ... 62f99f9830
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitast ... x__oldal-1
http://www.tech-recipes.com/rx/26800/wi ... start-fix/

szer. okt. 30, 2013 7:33
a fórum lelke

Erőforrásban kicsit kevesebbel is beéri a Win 8, mint a Win 7. Ezért mondják, hogy amin a 7-es fut, azon a 8 se probléma. Ebből a szempontból teljes joggal.
Viszont a procira plusz feltétel néhány utasításkészlet ismerete, a 8.1-nél meg még továbbiak. Ezért nem lehet telepíteni valószínűleg.
A laptopok BIOS-a eléggé butított. Kérdés, hogy a virtualizáció bekapcsolható-e.
Nekem nem mai és Win 7-tel megjelent laptopon és sok éves asztali gépen is gond nélkül megy a Win 8.1.

kedd okt. 29, 2013 22:33
gyémánt tag

Win7 oprendszerrel futó laptopra egyszerűen képtelenség váltani Win 8-ra. Nem 8.1-re.
2.6 GHz CPU 2GB RAM és a Win 7 kifogástalanul fut a Win8-nak meg annyi...
Win 8 originál telepítő és már előzőekben leírt hibaüzenetek.
Szaktanács az illetékes telefonos szakértőktől: Vegyen új laptopot azon fut a Win 8... :roll:

kedd okt. 29, 2013 21:07
a fórum lelke

Supervisor írta:
... aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P

Az nem lesz nehéz, mert más Op-pal manapság már nem kapható laptop. A lányom vett nem rég, ő mesélte hogy W7-tel akart venni egy jobb darabot, és nem talált.
Azért ez egy nagy disznóság, de erről már írtam máshol. :?

kedd okt. 29, 2013 16:46
gyémánt tag

Ahol a Win8 témával foglalkoznak a neten, ott mindenhol azt írják, hogy amelyik gépen fut a Win 7 ott futni fog a Win8 is...
Sajnos én még egyetlen olyan géppel sem találkoztam: S478 foglalatú 3 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett sem, ahol a gyári új Win 8 telepítő tovább jutott volna a négy két ablaknál, aztán jöttek a már az előzőekben leírt hibaüzenetek.
Azért nem kell annyira elkeseredni, mert aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P

kedd okt. 29, 2013 15:20
gyémánt tag

Meggondoltam, az a leírás nagyon bonyolultnak tűnik meg nagyon időigényes is.
Marad a Win7-XP. Ghost mentésből vissza. :wink:

pén. okt. 25, 2013 18:02
a fórum lelke

well!-értem én a villanymozdony!,de mi hajtja?-..már a Balmer is nyugdíjas (bár, én is az lehetnék!)
..Én erről csak elvi sznten vitatkozok-és ki fogtok röhögni :éppen egy tableről-nos ezen nem az fut...mi,több, megint vagy gyorsabb vs lassabb vagyok a kelleténél=(félve-FÉLREGÉPELEK! :oops: )-'erre jau lenne de az ezt meghaladóra nem'?...azért megnézném hogy mikor startol fürgén egy arm-procis tableről 1M rammal..és mikor élveznek el mellettem a musicstól !-D

8.1-t csak a próbavers.-ben láttam virt.gép alől ékes us.nyelven...elvileg mint tetőcserépfedő szakmával rendekező házaló ügynök:vajon miért is nem telepíthetem egy 10*TB háttértárra amikor a diagnózisában hangsúlyozom "virtuál megfelel a hard követelményeknek és ott működik?-nem raktam fizikális gépre 8.1-t-akkor elvileg és gyakorlatilag nem a szoft-al van a gond és nem a vassal? :hm:

Más...ezt, Supervisor -nak:
Kell ez neked?-ha nincs más bajod-kínlódj vele vagy rakd vissza régit!-fetéve ha tudod

pén. okt. 25, 2013 17:33
a fórum lelke

@nacorvus
Írtam fentebb a szükséges Intel utasításkészleteket és talán nagyjából az AMD-t is.
Linkeltem is egy cikket, hogy ez már a 8.1 Previewnál kiderült. A véglegesnél dettó így van.
Szóval, ha a proci nem tudja, akkor marad Win8-on, mert nem lehet telepíteni, hibával elszáll. Ez nem Enterprise vagy Pro kérdés, hanem 8.1 verzió bármelyik.
Store-ból frissítve nem tudom hányan szívhatták meg.
Kereskedelmi dobozt nem láttam 8.1-ből, nem tudom mi van ráírva és hogy erre felhívják-e a figyelmet.

pén. okt. 25, 2013 16:50
gyémánt tag

windows-8-telepitese-pae-nx-vagy-sse2-t-nem-tamogato-processzorok-eseten
címmel írnak a neten egy bizonyos oldalon, de a linket aligha szabadna itt beírni...
Ha valaki olvassa nagyon érdekelne a véleménye, hogy megvalósíthatók-e az ott leírtak?

pén. okt. 25, 2013 16:43
a fórum lelke

:hm: Hol is írja az MS eztet 8.1 oldalán?
EAS vagy EAS + OMA DM-protokoll.? :shock: -vagy mik vogmuk?-kell az hardverileg? a w8 sima szoftból megcsinálták-nyilván hogy egy 3-4-5 éves proci ezt hardveresen nem támogatja ,de egy enterprise csak csak felnyomható a vasra..,ha meg nem akkor a hagyományos mosóporért: Strat-menüs kinézet, kár volt ennyit tuningolni a táblagépekért..abban egyébként is lefelé konyul a dolog..nem beszélve 'azokról a pocikról'. Kíváncsi lennék egy Full HD 7.1 filmlejátszásra azon a hardveren (tablet) ami az Ms szerint támogatott...képileg és hangilag is (Yóól szól a mobilom..buli van,hiszen dübbög a basszus!) :gigalol:

Ps:Hazudtam.. a táblázatkezelőkből azért ismerem a Lotust pl.. :lol:

pén. okt. 25, 2013 15:31
a fórum lelke

Valóban, a virtualizációba miért is túrt volna bele. Bár időnként a bizonyos varjú megjelenik a karón.
Ezt inkább mellesleg említettem, mint feltételt, és vissza lett kérdezve, hogy jó, de azt hogysmint. Ez valóban nem gond itt.

Ami a gond, és tényleg ki is derült, hogy az nyüves régi AMD procija nem ismeri a 8.1-hez szükséges új utasításkészleteket, így ezen a vason maximum Windows 8 MS oprendszer telepíthető. Sorry.

pén. okt. 25, 2013 14:55
a fórum lelke

OK!..,de ebbe vajon miért túrt volna bele?..hiszen csak upgradelni szerette volna a rendszert..tehát a hiba szinte kizárható BIOS-szinten!Ergo :arrow: maradjunk annál a jelölésnél az Mbr-ben-Ez egy Win telepítő lemezzel a mai napig is körülményes (alább írtam)..vagy kivitelezhetetlen
Be kell indítani akár egy live-CD vagy pen-linuxal és legyalulni az első 100-350 MB-s"unallocated" partot majd -"Fúj csúnya eszköz!" kihajtani a 10.-ről a segédeszközt..nekem ilyen már többet nem nem köll! jeligével..- a sántikáló kukás-csövest meg nem boldogítja hiszen mit is csinálhatna egy telepítő lemezzel pendrive-al..:a fűtőértéke kicsi..Ő meg hova is dughatná,ha eladni nem tudja?
Ezek után akár 'Köbüki-féle op-ot"(igaz,az visszafelé néz az időben.. :wink:) telepíthetjük a gépre.
Hacsak!!,nincs lemezhiba,de ez is szinte kizárt,hiszen előtte fent volt egy 'Yó'l működő rendszer(járt utat a járatlanért.. mondaná Laci_L..)minek az?... :gigalol:

Vkance,kancov..(eljutottam a mondandóm végére): By Litte Big Man:"..kígyó-tekintettel és erős akarattal az ember sok mindenre képes.." :lol:

Ps: Teljesen más téma:mindenki tudja már rólam közületek hogy nem egy mai bútordarab vagyok és igazán a vasak szögeléséhez értek-főként nagyüzemi szinten.
Az,hogy új szoftverek megjelennek az új vasakkal együtt az természetes,az új Op-okkal együtt...nagyjából elnavigálok benne,de hogy nekem részleteiben kellene ismernem akár egy Ms-Excell vs OpenOoffice,LibreOffice cellaformázását.. :hm: -az már számomra rúddal is nehezen megugorható mérce :oops:-csak hogy benne maradjunk a szigorú szoftver témában!

pén. okt. 25, 2013 13:49
a fórum lelke

Supervisor írta:
"A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren."
Ezt pontosan hol tudnám megnézni a BIOS-ban?

Nekem simán Virtualization Technology van az Advanced beállítások alatt.
De itt egy hasonló leírás a netről. :arrow: How to Enable Intel Virtualization Technology (vt-x) and amd-v in BIOS

kedd okt. 22, 2013 21:06
a fórum lelke

By TargeT :
Idézet:
Ez a sgnics dolog rendre előjön nálad. :wink: Már a jómúltkor se tudtunk zöldágra vergődni, hogy mi fán is teremne ez. !-F Még a Google pajtás se tudja. :P Akkor se igazán tudtad nekem elmagyarázni, bár mintha képeket is linkeltél volna.

Valóban a 8.1-t nem akartam még körbenyírni..
A sygnigcs kizárólag a dawngade vers.-re vonatkozik "nem vagy fizikálisan képes",hiszen a hradon(EZ,SZÉP ELIRÁS SZLÁV NYELVEKEN VÁRAT JELENT! :arrow: lsd Stell)-hardon ott a jel már az aktív lemez mbr-jében:telepítve volt az V.Wista.
Kizárólag a "szűz"telepítésre gondoltam-nincsenek 'virualbizbirgék',csak egylemezes laptop!

Azzal a géppel semmi más gond nincs.(ha felment a 8,akkor a 8.1 is felmegy lehet,hogy 350Mb-tól.. mármint:.Supervisor gépével csak törölni kellene ezt a partot az elejéről..aztán mindenki mondhat rám csúnyákat.. a virágokat meg az öltözőmbe kérem.. :wink:

kedd okt. 22, 2013 20:08
gyémánt tag

Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy így belemélyednek a témába.
Az eddigiek alapján biztos, hogy csak a 8-as verziónak kell(ene) futnia a 8.1 teljességgel kizárt.
(S78 3 GHz CPU). A 8-as verzió futott is de a csempék miatt akkor uninstall lett, most meg sehogyan sem akar felmenni.

"A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren."
Ezt pontosan hol tudnám megnézni a BIOS-ban?

kedd okt. 22, 2013 18:42
a fórum lelke

vackor írta:
Kipróbáltam, bár csak virtuális gépen, de ott jól működött:
- Win8 telepítő indítása, egyéni telepítés
- Particionálásnál létrehozza a 350MB-os boot-ot
- Telepítés leállítása (a partíció megmarad)
- Win7 telepítő start
- Új partíció -- nem hoz létre külön 100MB-osat! :D
- Telepítés elejétől a végéig
- Win8 telepítés új partícióra -- nem hoz létre újabb 350MB-osat! :D

Persze. :D Ezt mondom folyamatosan. ;) Ha nincs aktív partíció, akkor létrehoz egyet. (Win 7 100 MB, Win 8 350 MB)
Ha meg már van aktív partíció, az összes további telepítés azt használja boot partícióként, függetlenül attól, hogy az új rendszer maga hová települ.

Supervisor írta:
Azért nem tűnik olyan egyszerűnek a dolog, mint az XP-Win7 esetében.

Arra értettem, hogy XP mellé Win7 az nem egyszerűbb, sőt, mint Win7 mellé Win 8.

Supervisor írta:
3 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett a 8.1 verzió nem telepíthető.
A Win8 telepítőnél megjelenik a négy kis kék kocka aztán a hibaüzenet:Your PC needs to restart
Please hold down the power button.
Error code: 0x0000000A
Parameters:
0xFFFFFFE6
0x0000001F
0x00000000
0x80FF2EFAB
Ami különösen érdekes, hogy ugyanezen a gépen a Win8 hibátlanul futott csak kizárólag a csempék miatt lett uninstall a vége, valahogy akkor nagyon nem tetszettek.
A különböző internetes oldalakon látható leírások szerint azon a gépen ahol fut a Win7 - itt pedig kifogástalanul fut - ott a Win8-nak működnie kell(ene).
Lehet, hogy mégis kellene az a 350 MB a rendszernek, de a Win 7 telepítő csak 100 MB-t rak fel, azt meg nem tudom átírni. Valamelyik másik partícióból kellene elvenni?

Sorry, belefutottál egy hibába. A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren.
A proci lehet az akadály talán. A Windows 8.1 további feltételeket szab a procira, támogatnia kell a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD-nél 3DNowPrefetch) és LAHF/SAHF utasításkészleteket.
Ha ez nincs, akkor csak a Win8 használható azon a hardveren, azzal a procival. Volt egy rövid időszak, amíg a Windows 8.1 Preview nem volt telepíthető VirtualBoxra, amíg nem jött ki a frissítés rá, hogy a CMPXCHG16b működjön.
Itt írtak a problémás procikról. Mire telepíthető a Windows 8.1 előzetese?

nacorvus írta:
Naná hogy ot van és a 2/3 része szemét hiszen tartalmazza vilá összes nyelvét amire lefordították az Ablakokat :arrow: kieggyelni és csak az en-US és a hu-Hu ra van szükség itthon (perverzó esetén kell még a ciril és a latin készlet! :wink: )

:mrgreen: Igen, van ott jópár nyelv a bootmanagerhez. Kipucolni utólag lehet, de probléma adódhat a telepítéskor, hogy mit lép, ha nem fér el az aktív Win7 által létrehozott 100 MB-os boot partíción. :hm:

nacorvus írta:
'A bizonyos 100Mb'-be nem rak semmit csak magát a bootmanágert uu. mint egy pen.linux.

Ez így nem igaz, ha jól értem mire gondoltál. Ugyanúgy ott vannak a nyelvi csomagok a Win7 telepítés 100 MB-jában is a Boot mappában, csak nyilván kisebb összes méretben.
Megnéztem, a Win8.1 261 MB-ot pakol a 350-be, a Win7 pedig 28,4 MB-ot a 100-ba. És van ott még memtest, BCD mentés és még néhány egyéb apróság is a nyelvi cuccokon kívül.

nacorvus írta:
A virtális géppel való bűvészkedés amit vackor gyártott nekem azér tűnik hamiskásnak,mert nálam a w8 telepítés 'szűz lemezre uu.100MB unallocated-et eredményezett mint a w7 esetében..és arra a partícóra pakolta fel amin maga win is volt.

Nem hamiskás az :!: Viszont nem értem, hogy tudott ez nálad így települni 100 MB-os partícióval. :hm: Hacsak nem úgy, hogy az eredeti angol verzióban nincsenek ezek a lokalizált részek. Esetleg meg lehetne nézni egy Win8.1 Previewt a virtuális gépemen, de gyanús, hogy nem, ha te is a világ összes nyelvét említetted. :lol:
A magyar nyelvű telepítőkészlet nekem mindig 350 MB-ot hozott létre. Ezt kell biztosítani a dual bootos rendszerhez is.

nacorvus írta:
Supervisor :
Szvsz: ne a Win telepítő lemezzel próbálkozz!-mert mint láthatod a képet a a lemez MBR-jében van a boot szektorban van egy sygnics az életben nem telepítesz arra a lemezre semmit!-ha azt leítrod a (.1 is "simán" rámegy.

Ez a sgnics dolog rendre előjön nálad. :wink: Már a jómúltkor se tudtunk zöldágra vergődni, hogy mi fán is teremne ez. !-F Még a Google pajtás se tudja. :P Akkor se igazán tudtad nekem elmagyarázni, bár mintha képeket is linkeltél volna.
Szóval nincs ilyen, hogy XP vagy mi után nem tudsz más rendszert telepíteni. Többnyire semmi gond, de legfeljebb kell egy szabványos MBR beállítás a bootcfg /fixmbr parancs a telepítő helyreállító konzoljáról.
Még amivel gond lehet, az pont nem az MS cucc, hanem ha a Linux Grubot pakolják az MBR-be a boot partíció helyett.

kedd okt. 22, 2013 18:16
gyémánt tag

Régebben elsőre probléma nélkül sikerült a Win8-Win7 összehozása egy gépen.
Most meg csak a Win7 megy és nagyon úgy tűnik ahogy nacorvus írta ezzel nem fogom feltelepíteni...

kedd okt. 22, 2013 16:49
a fórum lelke

Ps:
Idézet:
..a 350 nekem még soha nem jött össze..lehet hgy az enyém lopott? vagy mégis ügyes vagyok :hm: :gigalol:
azért szépítek egy kicsit a dolgon..én sem a magam kútfejéből találtam ki. :oops:
Van a Microsoft oldalán egy usb/dvd download tool program,ami kimondottan erre a célra kitalált usb-telepítőt eredményez..valamivel gyorsabb is mint a duallayer telepítő..feltéve ha a gép megfelelően kezeli az usb-t.
(vistatól felfelé működik,hasonló mint az nlite,de annál azért kevésbé hajlékony.)

kedd okt. 22, 2013 15:59
a fórum lelke

:shock:
By TargeT :
Idézet:
A boot könyvtár az aktív partíción van, illetve lesz, plusz a bootmgr fájl annak gyökerében néhány további fájllal együtt.

Naná hogy ot van és a 2/3 része szemét hiszen tartalmazza vilá összes nyelvét amire lefordították az Ablakokat :arrow: kieggyelni és csak az en-US és a hu-Hu ra van szükség itthon (perverzó esetén kell még a ciril és a latin készlet! :wink: )
'A bizonyos 100Mb'-be nem rak semmit csak magát a bootmanágert uu. mint egy pen.linux.

A virtális géppel való bűvészkedés amit vackor gyártott nekem azér tűnik hamiskásnak,mert nálam a w8 telepítés 'szűz lemezre uu.100MB unallocated-et eredményezett mint a w7 esetében..és arra a partícóra pakolta fel amin maga win is volt.

..a 350 nekem még soha nem jött össze..lehet hgy az enyém lopott? vagy mégis ügyes vagyok :hm: :gigalol:

Supervisor :
Szvsz: ne a Win telepítő lemezzel próbálkozz!-mert mint láthatod a képet a a lemez MBR-jében van a boot szektorban van egy sygnics az életben nem telepítesz arra a lemezre semmit!-ha azt leítrod a (.1 is "simán" rámegy.

kedd okt. 22, 2013 15:42
gyémánt tag

Neked is nagyon köszönöm a fáradozásodat.
Most a Win 8 telepítő már el sem indul - természetesen formázott a winchester - így a 350 MB nem hozható létre. Korábban ezen a gépen kifogástalanul működött Win 7 mellett.
Win 7 telepítő start nálam létrehozza a 100 MB partíciót, amelyet nem lehet átírni 350 MB-ra.
A Win 7 kifogástalanul működik egymagában.
Win 8 telepítéskori újabb hibaüzenetei:Your PC needs to restart
Please hold down the power button.
Error code: 0x00000005D
Parameters:
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E
Az még érthető, hogy a 8.1 nem futna rajta de a korábban probléma nélkül futó 8 már fel sem telepíthető ez már aligha...

kedd okt. 22, 2013 15:33
gyémánt tag

Kipróbáltam, bár csak virtuális gépen, de ott jól működött:
- Win8 telepítő indítása, egyéni telepítés
- Particionálásnál létrehozza a 350MB-os boot-ot
- Telepítés leállítása (a partíció megmarad)
- Win7 telepítő start
- Új partíció -- nem hoz létre külön 100MB-osat! :D
- Telepítés elejétől a végéig
- Win8 telepítés új partícióra -- nem hoz létre újabb 350MB-osat! :D

kedd okt. 22, 2013 15:04
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 767 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő