Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:49



Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő
Apró kérdések Topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Vakornak: Egyszer már futott a Win8 csak a csempék miatt lett uninstall...
[...]
Ugyanez a helyzet a Gericomnál is, akkor próbaként futott, de azóta már nem lehet újra felrakni.
Na ez az. Van egy állítás, hogy már futott rajta, meg van egy olyan, hogy rá sem lehet telepíteni. Én érzek némi ellentmondást...

- CPU és az alaplap pontos típusa? Abból igen sok kiderül.
- CoreInfo mit mutat?
- Legutóbb (amikor futott) ki telepítette?
- Ugyanerre a gépre?
- Ugyanabból a forrásból?
- Akkor simán ment?
- Változott valami hardver a gépen azóta?


szer. okt. 30, 2013 22:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
Supervisor írta:
... aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P

Az nem lesz nehéz, mert más Op-pal manapság már nem kapható laptop. A lányom vett nem rég, ő mesélte hogy W7-tel akart venni egy jobb darabot, és nem talált.
Azért ez egy nagy disznóság, de erről már írtam máshol. :?


Az Aldi a Medion laptopokat még mindig Win7 oprendszerrel árulja. Már amikor még van belőlük, mert már nyitáskor azonnal elfogynak 160.000.-HUF.
Kár, hogy most nincs az Aldiban, máshol meg nem árusítják... :wink:
http://aldi.medion.com/md98920/mobile/hu/
Ha most lenne az Aldiban rögtön vennék egyet.


szer. okt. 30, 2013 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Vakornak: Egyszer már futott a Win8 csak a csempék miatt lett uninstall...
Köszönöm a linkeket, megnézem.
Mint itt a fórumban írtam már azt a bizonyos címet amely szerint megoldhatók lennének bizonyos problémák a telepítésnél, de sajnos nem működik mert már a diskpartnál nem jut tovább...
Ott leírja egy valaki, hogy a több tucat ugyanezen problémára megtalálta a megoldást, éppen AsRock alaplapon. Nekem is AsRock az alaplap, de a BIOS-ban még csak hasonló funkciók sem találhatók, amelyen ő megoldást megtalálni vélte...
Ugyanez a helyzet a Gericomnál is, akkor próbaként futott, de azóta már nem lehet újra felrakni.

TargeT: Köszönöm, akkor a Win.old kitörölhető és nem jelent gondot a későbbiekben sem?
Akkor a Lemezkezelővel...
Eredetileg 4 GB RAM-ot lehet beletenni, de az XP D:-n csak 3,5 GB RAM-mal működik 4 GB kékvégzet...

Mi lenne akkor ha 350 GB partíció előre elkészítve a rendszernek a többi a C:Win8 - D:Win7 és az E: ez a mentéseknek.
Akkor elvileg mivel már futott rajta a Win 8 de akkor így megérne egy próbát? :wink:


szer. okt. 30, 2013 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
@Supervisor
A Windows.old mappa nem gond a frissítés után. Kitörölhetnéd magad is, ha oké minden, mert ez a legnagyobb méretű felesleges helyfoglalás.
Legjobb viszont a Lemezkezelővel töröltetni frissítés után, az töröl mást is.

A RAM-ot ne keverjük bele a problémádba. Csak a proci utasításkészletének hiánya probléma.
3,5 GB RAM bőven elég a Win8-nak. Apropó, hogyan jött ez ki? Tényleg ennyi, vagy csak ennyit lát a 4 gigából.
Utóbbi esetben, meg egyáltalán, én csak 64 bites Windows tennék már fel.

Hogy a diskparttal mi a gondod, az nem világos, de ez nem Win8 kompatibilitási kérdés. Szerintem.
Ha ez a parancssoros játék neked valamiért mégsem jönne össze, megolható más partíciókezelő programmal is.


szer. okt. 30, 2013 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azt írtad, hogy ugyanezen a gépen már futott a Win8. Ha így van, akkor szerintem ismét össze lehet hozni.
Azt nézted, hogy a CPU miket támogat? Pl. a CoreInfo nevű programmal.
Hivatalosan:
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... quirements
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... ae-nx-sse2


szer. okt. 30, 2013 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon köszönöm a válaszaidat.
windows-8-telepitese-pae-nx-vagy-sse2-t-nem-tamogato-processzorok-eseten
ezzel a címmel található leírás a neten, sajnos már az elsőnél, hogy diskpart nem jut tovább aki megkísérelni az ott leírtak szerint...
Ami biztos: 8.1 verzióval ne is próbálkozzunk, régebbi gépen S478 foglalatú 3,0 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett az alap Win 8 sem megy fel.
Hibaüzenetek:
Your PC needs to restart
Please hold down power button.
Error Code:0x0000005D
Parameters:
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E
Kell még a Win8? Vegyen új laptopot...

Avagy egy szakértőként megtalálható a neten személy szerint vegyen 19.000.- HUF-ért olyan Win8-at amely a meglevő jogtiszta oprendszert - így a Vistát is - Win8-ra frissíti...
Igen ám, de ha ez valóban így is van (lenne) akkor a frissített Vistából a Windows Windows.old néven ott marad a meghajtón? Abból meg semmi jó nem lehet...

Ui.: http://answers.microsoft.com/en-us/prot ... 62f99f9830
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitast ... x__oldal-1
http://www.tech-recipes.com/rx/26800/wi ... start-fix/


szer. okt. 30, 2013 7:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Erőforrásban kicsit kevesebbel is beéri a Win 8, mint a Win 7. Ezért mondják, hogy amin a 7-es fut, azon a 8 se probléma. Ebből a szempontból teljes joggal.
Viszont a procira plusz feltétel néhány utasításkészlet ismerete, a 8.1-nél meg még továbbiak. Ezért nem lehet telepíteni valószínűleg.
A laptopok BIOS-a eléggé butított. Kérdés, hogy a virtualizáció bekapcsolható-e.
Nekem nem mai és Win 7-tel megjelent laptopon és sok éves asztali gépen is gond nélkül megy a Win 8.1.


kedd okt. 29, 2013 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Win7 oprendszerrel futó laptopra egyszerűen képtelenség váltani Win 8-ra. Nem 8.1-re.
2.6 GHz CPU 2GB RAM és a Win 7 kifogástalanul fut a Win8-nak meg annyi...
Win 8 originál telepítő és már előzőekben leírt hibaüzenetek.
Szaktanács az illetékes telefonos szakértőktől: Vegyen új laptopot azon fut a Win 8... :roll:


kedd okt. 29, 2013 21:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P

Az nem lesz nehéz, mert más Op-pal manapság már nem kapható laptop. A lányom vett nem rég, ő mesélte hogy W7-tel akart venni egy jobb darabot, és nem talált.
Azért ez egy nagy disznóság, de erről már írtam máshol. :?


kedd okt. 29, 2013 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ahol a Win8 témával foglalkoznak a neten, ott mindenhol azt írják, hogy amelyik gépen fut a Win 7 ott futni fog a Win8 is...
Sajnos én még egyetlen olyan géppel sem találkoztam: S478 foglalatú 3 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett sem, ahol a gyári új Win 8 telepítő tovább jutott volna a négy két ablaknál, aztán jöttek a már az előzőekben leírt hibaüzenetek.
Azért nem kell annyira elkeseredni, mert aki megvette a Win8-at az vegyen hozzá egy olyan laptopot is amelyre feltelepíthető... :P


kedd okt. 29, 2013 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Meggondoltam, az a leírás nagyon bonyolultnak tűnik meg nagyon időigényes is.
Marad a Win7-XP. Ghost mentésből vissza. :wink:


pén. okt. 25, 2013 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
well!-értem én a villanymozdony!,de mi hajtja?-..már a Balmer is nyugdíjas (bár, én is az lehetnék!)
..Én erről csak elvi sznten vitatkozok-és ki fogtok röhögni :éppen egy tableről-nos ezen nem az fut...mi,több, megint vagy gyorsabb vs lassabb vagyok a kelleténél=(félve-FÉLREGÉPELEK! :oops: )-'erre jau lenne de az ezt meghaladóra nem'?...azért megnézném hogy mikor startol fürgén egy arm-procis tableről 1M rammal..és mikor élveznek el mellettem a musicstól !-D

8.1-t csak a próbavers.-ben láttam virt.gép alől ékes us.nyelven...elvileg mint tetőcserépfedő szakmával rendekező házaló ügynök:vajon miért is nem telepíthetem egy 10*TB háttértárra amikor a diagnózisában hangsúlyozom "virtuál megfelel a hard követelményeknek és ott működik?-nem raktam fizikális gépre 8.1-t-akkor elvileg és gyakorlatilag nem a szoft-al van a gond és nem a vassal? :hm:

Más...ezt, Supervisor -nak:
Kell ez neked?-ha nincs más bajod-kínlódj vele vagy rakd vissza régit!-fetéve ha tudod


pén. okt. 25, 2013 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
@nacorvus
Írtam fentebb a szükséges Intel utasításkészleteket és talán nagyjából az AMD-t is.
Linkeltem is egy cikket, hogy ez már a 8.1 Previewnál kiderült. A véglegesnél dettó így van.
Szóval, ha a proci nem tudja, akkor marad Win8-on, mert nem lehet telepíteni, hibával elszáll. Ez nem Enterprise vagy Pro kérdés, hanem 8.1 verzió bármelyik.
Store-ból frissítve nem tudom hányan szívhatták meg.
Kereskedelmi dobozt nem láttam 8.1-ből, nem tudom mi van ráírva és hogy erre felhívják-e a figyelmet.


pén. okt. 25, 2013 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
windows-8-telepitese-pae-nx-vagy-sse2-t-nem-tamogato-processzorok-eseten
címmel írnak a neten egy bizonyos oldalon, de a linket aligha szabadna itt beírni...
Ha valaki olvassa nagyon érdekelne a véleménye, hogy megvalósíthatók-e az ott leírtak?


pén. okt. 25, 2013 16:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
:hm: Hol is írja az MS eztet 8.1 oldalán?
EAS vagy EAS + OMA DM-protokoll.? :shock: -vagy mik vogmuk?-kell az hardverileg? a w8 sima szoftból megcsinálták-nyilván hogy egy 3-4-5 éves proci ezt hardveresen nem támogatja ,de egy enterprise csak csak felnyomható a vasra..,ha meg nem akkor a hagyományos mosóporért: Strat-menüs kinézet, kár volt ennyit tuningolni a táblagépekért..abban egyébként is lefelé konyul a dolog..nem beszélve 'azokról a pocikról'. Kíváncsi lennék egy Full HD 7.1 filmlejátszásra azon a hardveren (tablet) ami az Ms szerint támogatott...képileg és hangilag is (Yóól szól a mobilom..buli van,hiszen dübbög a basszus!) :gigalol:

Ps:Hazudtam.. a táblázatkezelőkből azért ismerem a Lotust pl.. :lol:


pén. okt. 25, 2013 15:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Valóban, a virtualizációba miért is túrt volna bele. Bár időnként a bizonyos varjú megjelenik a karón.
Ezt inkább mellesleg említettem, mint feltételt, és vissza lett kérdezve, hogy jó, de azt hogysmint. Ez valóban nem gond itt.

Ami a gond, és tényleg ki is derült, hogy az nyüves régi AMD procija nem ismeri a 8.1-hez szükséges új utasításkészleteket, így ezen a vason maximum Windows 8 MS oprendszer telepíthető. Sorry.


pén. okt. 25, 2013 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
OK!..,de ebbe vajon miért túrt volna bele?..hiszen csak upgradelni szerette volna a rendszert..tehát a hiba szinte kizárható BIOS-szinten!Ergo :arrow: maradjunk annál a jelölésnél az Mbr-ben-Ez egy Win telepítő lemezzel a mai napig is körülményes (alább írtam)..vagy kivitelezhetetlen
Be kell indítani akár egy live-CD vagy pen-linuxal és legyalulni az első 100-350 MB-s"unallocated" partot majd -"Fúj csúnya eszköz!" kihajtani a 10.-ről a segédeszközt..nekem ilyen már többet nem nem köll! jeligével..- a sántikáló kukás-csövest meg nem boldogítja hiszen mit is csinálhatna egy telepítő lemezzel pendrive-al..:a fűtőértéke kicsi..Ő meg hova is dughatná,ha eladni nem tudja?
Ezek után akár 'Köbüki-féle op-ot"(igaz,az visszafelé néz az időben.. :wink:) telepíthetjük a gépre.
Hacsak!!,nincs lemezhiba,de ez is szinte kizárt,hiszen előtte fent volt egy 'Yó'l működő rendszer(járt utat a járatlanért.. mondaná Laci_L..)minek az?... :gigalol:

Vkance,kancov..(eljutottam a mondandóm végére): By Litte Big Man:"..kígyó-tekintettel és erős akarattal az ember sok mindenre képes.." :lol:

Ps: Teljesen más téma:mindenki tudja már rólam közületek hogy nem egy mai bútordarab vagyok és igazán a vasak szögeléséhez értek-főként nagyüzemi szinten.
Az,hogy új szoftverek megjelennek az új vasakkal együtt az természetes,az új Op-okkal együtt...nagyjából elnavigálok benne,de hogy nekem részleteiben kellene ismernem akár egy Ms-Excell vs OpenOoffice,LibreOffice cellaformázását.. :hm: -az már számomra rúddal is nehezen megugorható mérce :oops:-csak hogy benne maradjunk a szigorú szoftver témában!


pén. okt. 25, 2013 13:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
"A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren."
Ezt pontosan hol tudnám megnézni a BIOS-ban?

Nekem simán Virtualization Technology van az Advanced beállítások alatt.
De itt egy hasonló leírás a netről. :arrow: How to Enable Intel Virtualization Technology (vt-x) and amd-v in BIOS


kedd okt. 22, 2013 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
By TargeT :
Idézet:
Ez a sgnics dolog rendre előjön nálad. :wink: Már a jómúltkor se tudtunk zöldágra vergődni, hogy mi fán is teremne ez. !-F Még a Google pajtás se tudja. :P Akkor se igazán tudtad nekem elmagyarázni, bár mintha képeket is linkeltél volna.

Valóban a 8.1-t nem akartam még körbenyírni..
A sygnigcs kizárólag a dawngade vers.-re vonatkozik "nem vagy fizikálisan képes",hiszen a hradon(EZ,SZÉP ELIRÁS SZLÁV NYELVEKEN VÁRAT JELENT! :arrow: lsd Stell)-hardon ott a jel már az aktív lemez mbr-jében:telepítve volt az V.Wista.
Kizárólag a "szűz"telepítésre gondoltam-nincsenek 'virualbizbirgék',csak egylemezes laptop!

Azzal a géppel semmi más gond nincs.(ha felment a 8,akkor a 8.1 is felmegy lehet,hogy 350Mb-tól.. mármint:.Supervisor gépével csak törölni kellene ezt a partot az elejéről..aztán mindenki mondhat rám csúnyákat.. a virágokat meg az öltözőmbe kérem.. :wink:


kedd okt. 22, 2013 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy így belemélyednek a témába.
Az eddigiek alapján biztos, hogy csak a 8-as verziónak kell(ene) futnia a 8.1 teljességgel kizárt.
(S78 3 GHz CPU). A 8-as verzió futott is de a csempék miatt akkor uninstall lett, most meg sehogyan sem akar felmenni.

"A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren."
Ezt pontosan hol tudnám megnézni a BIOS-ban?


kedd okt. 22, 2013 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
Kipróbáltam, bár csak virtuális gépen, de ott jól működött:
- Win8 telepítő indítása, egyéni telepítés
- Particionálásnál létrehozza a 350MB-os boot-ot
- Telepítés leállítása (a partíció megmarad)
- Win7 telepítő start
- Új partíció -- nem hoz létre külön 100MB-osat! :D
- Telepítés elejétől a végéig
- Win8 telepítés új partícióra -- nem hoz létre újabb 350MB-osat! :D

Persze. :D Ezt mondom folyamatosan. ;) Ha nincs aktív partíció, akkor létrehoz egyet. (Win 7 100 MB, Win 8 350 MB)
Ha meg már van aktív partíció, az összes további telepítés azt használja boot partícióként, függetlenül attól, hogy az új rendszer maga hová települ.


Supervisor írta:
Azért nem tűnik olyan egyszerűnek a dolog, mint az XP-Win7 esetében.

Arra értettem, hogy XP mellé Win7 az nem egyszerűbb, sőt, mint Win7 mellé Win 8.


Supervisor írta:
3 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett a 8.1 verzió nem telepíthető.
A Win8 telepítőnél megjelenik a négy kis kék kocka aztán a hibaüzenet:Your PC needs to restart
Please hold down the power button.
Error code: 0x0000000A
Parameters:
0xFFFFFFE6
0x0000001F
0x00000000
0x80FF2EFAB
Ami különösen érdekes, hogy ugyanezen a gépen a Win8 hibátlanul futott csak kizárólag a csempék miatt lett uninstall a vége, valahogy akkor nagyon nem tetszettek.
A különböző internetes oldalakon látható leírások szerint azon a gépen ahol fut a Win7 - itt pedig kifogástalanul fut - ott a Win8-nak működnie kell(ene).
Lehet, hogy mégis kellene az a 350 MB a rendszernek, de a Win 7 telepítő csak 100 MB-t rak fel, azt meg nem tudom átírni. Valamelyik másik partícióból kellene elvenni?

Sorry, belefutottál egy hibába. A BIOS-ban a virtualizációnak bekapcsolva kell lennie, de ez nem lehet probléma, ha a Win8 már ment ezen a rendszeren.
A proci lehet az akadály talán. A Windows 8.1 további feltételeket szab a procira, támogatnia kell a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD-nél 3DNowPrefetch) és LAHF/SAHF utasításkészleteket.
Ha ez nincs, akkor csak a Win8 használható azon a hardveren, azzal a procival. Volt egy rövid időszak, amíg a Windows 8.1 Preview nem volt telepíthető VirtualBoxra, amíg nem jött ki a frissítés rá, hogy a CMPXCHG16b működjön.
Itt írtak a problémás procikról. Mire telepíthető a Windows 8.1 előzetese?


nacorvus írta:
Naná hogy ot van és a 2/3 része szemét hiszen tartalmazza vilá összes nyelvét amire lefordították az Ablakokat :arrow: kieggyelni és csak az en-US és a hu-Hu ra van szükség itthon (perverzó esetén kell még a ciril és a latin készlet! :wink: )

:mrgreen: Igen, van ott jópár nyelv a bootmanagerhez. Kipucolni utólag lehet, de probléma adódhat a telepítéskor, hogy mit lép, ha nem fér el az aktív Win7 által létrehozott 100 MB-os boot partíción. :hm:


nacorvus írta:
'A bizonyos 100Mb'-be nem rak semmit csak magát a bootmanágert uu. mint egy pen.linux.

Ez így nem igaz, ha jól értem mire gondoltál. Ugyanúgy ott vannak a nyelvi csomagok a Win7 telepítés 100 MB-jában is a Boot mappában, csak nyilván kisebb összes méretben.
Megnéztem, a Win8.1 261 MB-ot pakol a 350-be, a Win7 pedig 28,4 MB-ot a 100-ba. És van ott még memtest, BCD mentés és még néhány egyéb apróság is a nyelvi cuccokon kívül.


nacorvus írta:
A virtális géppel való bűvészkedés amit vackor gyártott nekem azér tűnik hamiskásnak,mert nálam a w8 telepítés 'szűz lemezre uu.100MB unallocated-et eredményezett mint a w7 esetében..és arra a partícóra pakolta fel amin maga win is volt.

Nem hamiskás az :!: Viszont nem értem, hogy tudott ez nálad így települni 100 MB-os partícióval. :hm: Hacsak nem úgy, hogy az eredeti angol verzióban nincsenek ezek a lokalizált részek. Esetleg meg lehetne nézni egy Win8.1 Previewt a virtuális gépemen, de gyanús, hogy nem, ha te is a világ összes nyelvét említetted. :lol:
A magyar nyelvű telepítőkészlet nekem mindig 350 MB-ot hozott létre. Ezt kell biztosítani a dual bootos rendszerhez is.


nacorvus írta:
Supervisor :
Szvsz: ne a Win telepítő lemezzel próbálkozz!-mert mint láthatod a képet a a lemez MBR-jében van a boot szektorban van egy sygnics az életben nem telepítesz arra a lemezre semmit!-ha azt leítrod a (.1 is "simán" rámegy.

Ez a sgnics dolog rendre előjön nálad. :wink: Már a jómúltkor se tudtunk zöldágra vergődni, hogy mi fán is teremne ez. !-F Még a Google pajtás se tudja. :P Akkor se igazán tudtad nekem elmagyarázni, bár mintha képeket is linkeltél volna.
Szóval nincs ilyen, hogy XP vagy mi után nem tudsz más rendszert telepíteni. Többnyire semmi gond, de legfeljebb kell egy szabványos MBR beállítás a bootcfg /fixmbr parancs a telepítő helyreállító konzoljáról.
Még amivel gond lehet, az pont nem az MS cucc, hanem ha a Linux Grubot pakolják az MBR-be a boot partíció helyett.


kedd okt. 22, 2013 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Régebben elsőre probléma nélkül sikerült a Win8-Win7 összehozása egy gépen.
Most meg csak a Win7 megy és nagyon úgy tűnik ahogy nacorvus írta ezzel nem fogom feltelepíteni...


kedd okt. 22, 2013 16:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ps:
Idézet:
..a 350 nekem még soha nem jött össze..lehet hgy az enyém lopott? vagy mégis ügyes vagyok :hm: :gigalol:
azért szépítek egy kicsit a dolgon..én sem a magam kútfejéből találtam ki. :oops:
Van a Microsoft oldalán egy usb/dvd download tool program,ami kimondottan erre a célra kitalált usb-telepítőt eredményez..valamivel gyorsabb is mint a duallayer telepítő..feltéve ha a gép megfelelően kezeli az usb-t.
(vistatól felfelé működik,hasonló mint az nlite,de annál azért kevésbé hajlékony.)


kedd okt. 22, 2013 15:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
:shock:
By TargeT :
Idézet:
A boot könyvtár az aktív partíción van, illetve lesz, plusz a bootmgr fájl annak gyökerében néhány további fájllal együtt.

Naná hogy ot van és a 2/3 része szemét hiszen tartalmazza vilá összes nyelvét amire lefordították az Ablakokat :arrow: kieggyelni és csak az en-US és a hu-Hu ra van szükség itthon (perverzó esetén kell még a ciril és a latin készlet! :wink: )
'A bizonyos 100Mb'-be nem rak semmit csak magát a bootmanágert uu. mint egy pen.linux.

A virtális géppel való bűvészkedés amit vackor gyártott nekem azér tűnik hamiskásnak,mert nálam a w8 telepítés 'szűz lemezre uu.100MB unallocated-et eredményezett mint a w7 esetében..és arra a partícóra pakolta fel amin maga win is volt.

..a 350 nekem még soha nem jött össze..lehet hgy az enyém lopott? vagy mégis ügyes vagyok :hm: :gigalol:

Supervisor :
Szvsz: ne a Win telepítő lemezzel próbálkozz!-mert mint láthatod a képet a a lemez MBR-jében van a boot szektorban van egy sygnics az életben nem telepítesz arra a lemezre semmit!-ha azt leítrod a (.1 is "simán" rámegy.


kedd okt. 22, 2013 15:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Neked is nagyon köszönöm a fáradozásodat.
Most a Win 8 telepítő már el sem indul - természetesen formázott a winchester - így a 350 MB nem hozható létre. Korábban ezen a gépen kifogástalanul működött Win 7 mellett.
Win 7 telepítő start nálam létrehozza a 100 MB partíciót, amelyet nem lehet átírni 350 MB-ra.
A Win 7 kifogástalanul működik egymagában.
Win 8 telepítéskori újabb hibaüzenetei:Your PC needs to restart
Please hold down the power button.
Error code: 0x00000005D
Parameters:
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E
Az még érthető, hogy a 8.1 nem futna rajta de a korábban probléma nélkül futó 8 már fel sem telepíthető ez már aligha...


kedd okt. 22, 2013 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Kipróbáltam, bár csak virtuális gépen, de ott jól működött:
- Win8 telepítő indítása, egyéni telepítés
- Particionálásnál létrehozza a 350MB-os boot-ot
- Telepítés leállítása (a partíció megmarad)
- Win7 telepítő start
- Új partíció -- nem hoz létre külön 100MB-osat! :D
- Telepítés elejétől a végéig
- Win8 telepítés új partícióra -- nem hoz létre újabb 350MB-osat! :D


kedd okt. 22, 2013 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azért nem tűnik olyan egyszerűnek a dolog, mint az XP-Win7 esetében.
3 GHz CPU 3,5 GB RAM mellett a 8.1 verzió nem telepíthető.
A Win8 telepítőnél megjelenik a négy kis kék kocka aztán a hibaüzenet:Your PC needs to restart
Please hold down the power button.
Error code: 0x0000000A
Parameters:
0xFFFFFFE6
0x0000001F
0x00000000
0x80FF2EFAB
Ami különösen érdekes, hogy ugyanezen a gépen a Win8 hibátlanul futott csak kizárólag a csempék miatt lett uninstall a vége, valahogy akkor nagyon nem tetszettek.
A különböző internetes oldalakon látható leírások szerint azon a gépen ahol fut a Win7 - itt pedig kifogástalanul fut - ott a Win8-nak működnie kell(ene).
Lehet, hogy mégis kellene az a 350 MB a rendszernek, de a Win 7 telepítő csak 100 MB-t rak fel, azt meg nem tudom átírni. Valamelyik másik partícióból kellene elvenni?


kedd okt. 22, 2013 12:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A boot könyvtár az aktív partíción van, illetve lesz, plusz a bootmgr fájl annak gyökerében néhány további fájllal együtt.
Ha ez az aktív partíció a 100 MB-os, akkor oda, ha a 350-es, akkor oda, ha nincs külön boot partíció, hanem valamelyik telepített rendszer partíciója, akkor meg oda rakja a rendszer többi fájlja közé.
De nem pl. a Win8 a sajátját a saját rendszerpartíciójára, ha nem az az aktív. Sőt, lehet több vinyó vagy SSD is bent egyszerre, akkor is az aktív boot partícióra pakolja, még ha az egy másik vinyón van is.

A kérdés itt az volt, hogy vajon elég lesz-e a Win7 telepítő által létrehozott 100 MB-os boot partíció a Win8-nak, ami 350 MB-osat hoz létre, és nálam bőven 100 MB feletti foglalt területek vannak rajtuk.
Igaz volt, hogy valamelyik másik vinyó rendszerétől kaptak néha meghajtóbetűjelet is, így van Lomtár és System Volume Information mappa is, lehetnek a boothoz szükségtelen fájlok is rajta.

Meg kellene néznem az egyik virtuális gépen mennyit foglal ténylegesen, azon tuti nem matatta semmi.
Az a helyzet, hogy mivel tudtam a 350 MB-ról, én magamnak eleve így csináltam meg, ha Win7/Win8 többszörös bootot akartam.
Supervisornak meg azt javasoltam, hogy szépen születési sorban, de a Win7 ugye kisebbet hoz létre.
Nem akartam jobban összezavarni, de már akkor láttam, hogy rókafogta csuka helyzet lesz így. De hátha nem lesz gond. Viszont amikor a partíció méreteket írta, és kérdezte jó lesz-e, meg kellett említenem, illetve utána.


hétf. okt. 21, 2013 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Én úgy tudom, hogy a Win8 telepítő nem nyúl a Win7 boot partíciójához, hanem a sajátjára teszi a fájlokat egy "boot" könyvtárba. Ugyanezt teszi a Win7 is, ha nem tiszta telepítést csinálsz, hanem XP-ről frissítesz, vagy már particionált meghajtóra telepíted.


hétf. okt. 21, 2013 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
A Win8 alapból hozza a 350 MB-t rendszernek a Win 7 által létrehozott 100 MB-t ugye nem lehet átírni?

Ha a Win8 hozza létre, akkor 350 MB-osnak hozza létre, de ha már a Win7 létrehozta 100 MB-osnak, akkor nem piszkálja, illetve ezt csak feltételezem eddig, mert így nem próbáltam.
Én direkt megnöveltem a boot partíciót 350 MB-osra, amikor mindkét rendszert tettem egy vinyóra. SSD-re csak egyesével tettem.
Van egy kis rossz hírem, mert most megnéztem, a 100 MB-os Windows 7 boot partíció foglalt terület 30 MB, tehát rendben van.
A Windows 8 350 MB-os boot partíció pedig 241 illetve 311 MB, tehát a 100 MB-ot bőven meghaladja, még ha van is rajta valami feleslegesen.
Nem tudom, hogy mit lép egy 100 MB-os bootra a Win8 telepítő, de célszerű volna egy disk managerrel megnövelni a 100 MB-ot 350 MB-osra a szomszédos partíció rovására.
Vagy ha nincs telepítve még, el lehet kezdeni újra is akár a Win8 telepítéssel azzal létrehozatva a 350 MB-osat, és annak bootmgr fájlját elmenteni a meghajtóbetűjelet nem kapott partícióról, hogy a Win7 telepítés után felülírhasd.

Idézet:
Ahhoz, hogy a D:-re kerüljön a Win7 a Partíció 2-t vagy a Partíció 3-at kell kiválasztani?

Ez már nem XP :!: Itt a meghajtóbetűjel mindenképpen C: lesz, akár a Win7, akár a Win8 bootol be bármelyik partícióról. Nem kell ezzel foglalkozni.

Laci_L írta:
Bocs hogy belekotty, de minek egy gépen a két Op rendszer?
Hacsak nem valami teszt, vagy kísérlet.

Nem árt az, ha van két oprendszer, ha van rá lehetőség. Bár fentebb én is utaltam rá, hogy nem feltétlen kell a Win8.1 mellé másik.


hétf. okt. 21, 2013 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Kísérlet is teszt is meg az egészségügyi szoftverek nagy része még az XP alá íródott...
Szóval ami a Win7-en megy azt nem biztos, hogy a Win8 is elfogadja... :wink:


hétf. okt. 21, 2013 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... a D-re felraknám a Win7et akkor a C:-n a Win8 ...

Bocs hogy belekotty, de minek egy gépen a két Op rendszer?
Hacsak nem valami teszt, vagy kísérlet.


hétf. okt. 21, 2013 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A Win8 alapból hozza a 350 MB-t rendszernek a Win 7 által létrehozott 100 MB-t ugye nem lehet átírni?
Ahhoz, hogy a D:-re kerüljön a Win7 a Partíció 2-t vagy a Partíció 3-at kell kiválasztani?
Azért kérdezem, mert régebben ha bármelyikre telepítettem is akkor is a C:-re került, amit nem értek, hogyan. Szóval valamit rosszul csinálhattam, hogyan kell úgy felrakni, hogy a Win7 a D:-re kerüljön?


hétf. okt. 21, 2013 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Jó lesz. :D
Felrakod a Win7-et előbb, utána a Win8-at.
Még a teljes üres helyre létrehozathatsz a telepítővel egy partíciót, hogy ne kelljen később.
Én még annyit finomkodtam volna, hogy a Win8-cal hozattam volna létre a boot partíciót, hogy 350 MB-os legyen, de jó lesz a 100 is.
Váltig mondom, hogy Windows 8.1-et telepíts, ne a 8-ról kelljen fissíteni.
Apropó legális, vagy meg tudod oldani az aktiválást? :wink:


hétf. okt. 21, 2013 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Lemez0:100 MB a Rendszer számára
Lemez0: Part2: 116.8 GB
Lemez0: Part3: 116.9 GB
Lemez0 Szabad: 231.9 GB
Így néz ki, akkor ha a Lemez0: Part3: 116.9 GB-ra megy a Win7
a Lemez0: Part2: 116.8 GB-ra a Win 8 akkor működni fognak?
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, ha valamit elrontanék akkor még kérni szeretném. :wink:


hétf. okt. 21, 2013 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nem egészen azt montam, ahogy értetted. Szerintem.
Az XP és Win7 esetében ugyanaz a helyzet indíthatóság szempontjából. Sőt rosszabb, az XP-nek egész más boot loadere van, ott nem elég egy sima fájl felülírás, ha a korábbi XP-t telepíted a Win7 után.
Hogy miért ne menne egy orvosi program Win8.1 alatt, ha Win7-en meg igen, azt nem tudom. Lehet telepíteni kompatibilis módban is, hátha. Ettől lehet még, hogy a telepítőben vagy a programban van valami speckó ellenőrzés, ami vizsgálja a rendszert. Elég hülyeség volna, mert a Win8 asztaliban gyakorlatilag szinte ugyanaz, mint a Win7.

Rá lehet telepíteni előre létrehozott vagy meglévő partícióra is, de amúgy is célszerű ilyenkor formáztatni legalább gyorsformázással.
A telepítő meg tudja csinálni, de egyszerűbb a partíció törlés és ismételt létrehozás, mert akkor megteheted a kívánt méretre, plusz létrejön a közös boot partíció.
A rendszerpartícióknak én nem adnék 60 GB-nál nagyobbat, de függhet attól mennyit szánsz rá, mennyi nagyméretű programot akarsz telepíteni. Felmehet 80 gigáig is, de inkább felesleges pazarlás.
A fennmaradó lesz a közös adatpartíció. Én így csinálnám.
A partíciókat egyébként később is át lehet méretezni.


hétf. okt. 21, 2013 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Akkor ez korántsem olyan egyszerű mint az XP a D:-re Win7 a C:-re való telepítése.
Ezeket csak felrakjuk és kész indításkor kiválasztjuk melyiket akarjuk indítani és működnek.

Itt előre megpartícionáltak a meghajtók akkor ezekre nem célszerű a rákényszerítés.
Ha jól gondolom akkor ha a D-re felraknám a Win7et akkor a C:-n a Win8 már el sem tudna indulni, hibaüzenet lenne..
Akkor most hogyan lenne a legcélszerűbb, mert egy 500 GB megosztva C: és D: egyenként 116 GB E: 232 GB ez utóbbi a partíciómentéseknek.
Maradjon az 500 GB megpartícionálás nélkül és először megy a Win7.

Amúgy csak próbaképpen érdekelne a dolog mivel a Win8 sajnos még nagyon sok egészségügyi vonatkozású szoftver futtatására képtelen és ezért kell a Win7.


hétf. okt. 21, 2013 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Mindig a régebbit kell előbb telepíteni, ha nem akarsz gubancot. Természetesen a gubanc később is orvosolható, csak macera és érteni kell hozzá.
Tehát előbb a Win7, utána a Win8. Illetve ma már inkább ne Win8 legyen, hanem Win 8.1.
Ha nem kényszeríted rá előre létrehozott partícióra, akkor a Win7 telepítő 100 MB-os boot partíciót hoz létre, a Win 8/8.1 pedig 350 MB-osat. Ezt célszerű engedni neki, hacsak nem sajnálsz erre külön "elpazarolni" egy elsődleges partíciót, mert másra szánod. Itt 2 oprendszernél ez a boot nem gond, pont jó.
Ami a gond, hogy a Win7 felülírná a Win8.1 boot managerét, ha másodjára telepíted, így utóbbi ezután nem bootolna be.
A megoldás vagy megfelelő sorrendben telepíteni, vagy később felülírni a bootmgr fájlt a Win8-éval, mert az természetesen bootolja a Win7-et is.

A megosztást nem nagyon akartam érteni ebben az esetben. Célszerű volna törölni a partíciókat a telepítővel és újra létrehozatni a megfelelelő és kívánt méretben.
Illetve még kérdés, hogy tényleg indokolt-e a Win8.1 mellé a Win7. Használatra elég és jobb a 8-as, hacsak nem akarunk még kísérletezni a Win7-tel is. Persze biztonságból egy ilyen dualboot egyébként direkt jó. 8)


hétf. okt. 21, 2013 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Megosztott - IDE csatlakozós - winchesteren C-D-E megosztás van. Kérdésem az lenne, hogy telepíthető-e amúgy próbaképpen a D:-re Win7 és a C-re: Win 8?
Vagy mi lenne a helyes sorrend?


hétf. okt. 21, 2013 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon köszönöm a segítséget Laci_L!
Az elsőt előzően is megkíséreltem többször is, de minden regisztrációnál minden e-mail címet spamnak írt ki, de végül is sikerült hosszas kísérletek után.
Ez egy free program, amit rengetegen keresnek a neten, ha sikerül a regisztráció, akkor az első címen megtalálható a magyar verzió.


szer. máj. 01, 2013 13:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Ha valaki találkozott volna már vele nagyon köszönném ha megírná hol található.

Nem találkoztam vele, nem is nagyon kell.

De hát a Google a mi barátunk, csak jó valamelyik:
http://www.lspeed.info/index.php?topic=1605.0
http://www.youtube.com/watch?v=68NECvklPB4
http://www.youtube.com/watch?v=ic6b_sApOZQ


kedd ápr. 23, 2013 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A CamStudio magyar változata valahol létező jelenség, mert több kép is megtalálható róla a neten.
Free verzió és angol, német nyelv van benne, állítólag van hozzá valahol magyarítás is.
Ha valaki találkozott volna már vele nagyon köszönném ha megírná hol található.


kedd ápr. 23, 2013 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ja, úgy érthető. 8)


szomb. márc. 09, 2013 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
Nincs ilyen??? ...

Sorry, tényleg van. :wink:

De én nagy lazán csak a Megjelenés alatt kerestem. :)


szomb. márc. 09, 2013 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nincs ilyen???

Kép Kép


pén. márc. 08, 2013 23:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon köszönöm a segítségeteket.
Nálam sincs olyan, hogy Elem.


pén. márc. 08, 2013 22:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Még egy kérdésem lenne: Az asztali parancsikonok feliratának betűméretét és betűtípusát pontosan hol lehet megváltoztatni?

Google a mi barátunk: :wink:
http://support.microsoft.com/kb/310543

Mellesleg nálam nincs olyan a leírt helyen, hogy Elem. Arra emlékszem, hogy régebben volt. Mikor, és hova lett nem tudom, de nekem így is jó. :)


csüt. márc. 07, 2013 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Felraktam a KuaiZip programot az egyik gépen automatikusan berakta magát a másikon sehogyan sem tudom megjeleníteni a listában.

:idea: Egy tipp: Ha megnézed EZEN az oldalon az utolsó képet...


csüt. márc. 07, 2013 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
TargeT írta:
... Itt pl. egy cikk. http://www.tucows.com/article/1187 ...

Ezen a helyen a Context Menu tartalmának csak egy kis része van, a többi szétszórva egyéb helyeken. A megjelenés tartalma is fájl kiterjesztés függő (meg még mástól is).

Az biztos, hogy annyira nem egyszerű editálni kézzel. Ha egyáltalán sikerül. Nekem nem mindig ment. Végső soron csak a kihívás miatt érdekelt a dolog.


csüt. márc. 07, 2013 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon köszönöm TargeT! A Kuaizipet én sem ismertem, de miután mindent azzal tömörítve küldtek így ha elakartam olvasni vagy megnézni, akkor fel kellett rakni. Így eggyel több van. :wink:

Még egy kérdésem lenne: Az asztali parancsikonok feliratának betűméretét és betűtípusát pontosan hol lehet megváltoztatni?


csüt. márc. 07, 2013 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség