Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:45



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nekem még van pár elfekvő, lefotózom egyben, aztán válogathatsz. :)
Szállítás köv. Teleholdra (vagy posta, ha nem pesti vagy), árban megegyezünk. :)

Rudolfking írta:
Sziasztok!
Lehet még optikát venni valahol CREE MC-E LED-hez? Szeretnék egy egy MC-E-s lámpát építeni, hogy cseréljem a most 6 éves XR-E-s lámpámat. Sajnos a jó öreg khatod optikákat sehol sem találom... Lehet ebből még 25 vagy 40 °-osat venni itthon, vagy rendelve valahonnan külföldről? Van esetleg más ami jó?
Sőt, mivel az idő haladt, a projekt állt: jó még ez az MC-E LED, vagy azóta már vannak hasonló, de jobb hatásfokú LED-ek a piacon?


szer. ápr. 30, 2014 0:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 18, 2008 19:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budaörs (Pest)
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi az infót, elnézve tényleg jobb. Az MC-E 80 lm/W, ez pedig 115 lm/W körül van. A hátrány, hogy van már egy MC-E-m. Persze lehet még megérné ezzel összerakni.
Az a baj, itt a cutter-nél nagyon drága a szállítás (20 dolcsi?), és ha veszek egy XML-2-t, meg egy optikát is hozzá, az kicsit húzós. Van hely, ahol még ezeket be lehet szerezni? Ebay nem volt túl segítőkész, optika pedig egyáltalán nincs. Ha jól látom, az öreg ChipCad leadott a kínálatából...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rudolfking csüt. máj. 01, 2014 13:06-kor.



kedd ápr. 29, 2014 22:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
MC-e? Szerintem az XM-L2 ledek ennél sokkal jobbak. Régebben a cuttertől szoktam rendelgetni, Náluk van MC-E optika és tükör


vas. ápr. 27, 2014 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 18, 2008 19:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budaörs (Pest)
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
Lehet még optikát venni valahol CREE MC-E LED-hez? Szeretnék egy egy MC-E-s lámpát építeni, hogy cseréljem a most 6 éves XR-E-s lámpámat. Sajnos a jó öreg khatod optikákat sehol sem találom... Lehet ebből még 25 vagy 40 °-osat venni itthon, vagy rendelve valahonnan külföldről? Van esetleg más ami jó?
Sőt, mivel az idő haladt, a projekt állt: jó még ez az MC-E LED, vagy azóta már vannak hasonló, de jobb hatásfokú LED-ek a piacon?


vas. ápr. 27, 2014 15:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
Gondoltam közkinccsé teszem egy kínai lámpával gyűjtött tapasztalataimat. Ezzel itt:
http://www.ebay.com/itm/CHT-4000-Lm-2-x ... 3f2b3e9c2a
Talán a Magicshine MJ-880 pilácsot igyekeztek lemásolni, sikerült is nekik.
A felépítése nem rossz, a lámpa test aluminiumból készült, a műanyag részek sem rosszak, jók az illesztések, mégis, a felső élét sikerül a kis kínainak leütnie, sebaj. A ledeken nem múlik semmi, 2 db cree xm-l U2-es led szerény véleményem szerint elég egy bringásnak. Talán 30 km/h fölött terepen nem baj, ha bekapcsoljuk másik lámpánkat is. Jól szórja a lámpa a fényt, nincs túl erős, kicsi közepe, az egész út jól látszik. Jó, hogy két gombja van: az egyik a ki-, bekapcsoló (ill. a be- és ki), a másikkal lehet a fényerőt állítani. 3 fokozata van, azaz használat közben max. kétszer kell megnyomni módváltáshoz. (Később jöttem rá, hogy van egy 4. fokozata is, ugyanis, ha visszakapcsoljuk a leggyengébb módba, az onnantól kétszer erősebb lesz (80 mA<->160 mA). Utáltam azokat a lámpákat, amiket a fényerő csökkentéséhez ki kellett kapcsolni egy pillanatra, nem is beszélve a felesleges vi-l-logó mó-dr-ól. Még jobb lett volna a fényerőgombot kirakni a kormányra a könnyebb kezelhetőségért. Azaz eddig pozitív a mérleg. De sajnos nem véletlenül kerül a magicshine kb. ötször annyiba.
Nézzük az cellákat. Azt írják, hogy 6800 mAh-s a pakk. Nagyobbat nem mertek írni? Pana cellákra cseréltem a gyáriakat, azokra ezt tényleg rá lehet fogni. Kimértem, az egész 4 cellás akku 7 Wh-snak bizonyult, valahol 500 mAh fölött kicsivel lehetett egy cella kapacitása a 3400 mAh helyett! A csere kb. 10000 Ft-ba került. A pakkot nem lehet biztonságosan a vázhoz rögzíteni a kapott tépőzárakkal. Épeszű ember meg sem próbálja, én a nyereg alá helyeztem el. Újabb rossz pont, hogy a lámpa kikapcsolt állapotban is 25 mA-t eszik. Ezt a két zöld indikátorled kilövése után mértem, azaz minden használat után le kell venni a pilácsot a pakkról. A piros, merülésjelző indikátor ledek érdekes módon egész jókor aktiválódnak, még biztonságosan haza lehet érni vele (a pana cellákkal).
Összegezve nekem bejött a lámpa, már több hónapja használom. (Van tapasztalatom 1 és 3 xm l-es pilácsokkal is.) Aksicsere óta megbízható, jó szolgálatot tesz esti tekeréseimhez.


hétf. ápr. 21, 2014 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

159. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. április 15. (kedd)
Időpont: 20:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. ápr. 11, 2014 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2011 17:00
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:

Ezzel az a gond, hogy a ledekből az összes kilépő fénynek el kell érni a lencsét, amit hasznosítani szeretnénk, különben belül elnyelődik vagy szóródik különböző célszerűtlen vakító irányokba (esetleg akár felfelé is) a visszaverődő része. ...


Nagyrészt értem amit írsz, de pár ponton kicsit talán más a helyzet. Bár most én is elnéztem valamit, eddig azt hittem 40mm-es a lencsém, de megmértem, és csak 30mm... :( (az a felület, ahol LED-et tudok elhelyezni, az kb. ~20mm átmérőjű) Viszont az is érdekes, ha befelé döntjük, még akkor is, ha szélen fényesebb lesz.
Még az is egy jó kérdés, hogy ha előre néznek a LED-ek, akkor fókuszáltan lehet hogy nem is esik teljesen egybe a fényük. Kb. amúgy csak ezt szeretném elérni, hogy kicsit visszahúzott fókusznál ne egy pontba világítson.
De az a baj, hogy pont fókuszált állásban már tényleg elveszhet a LED-nek sok fénye.
Szóval akkor valami alternatíva kellene egy széthúzottabb fénycsóva eléréséhez, jó fényhasznosítással.

A hűtéshez annyit, hogy az 5 LED ~250mA-en menne, vagy max. ~500mA-en, de akkor már nagyon hajtom a gépet. Továbbra is agygenerátoros a táp, így addig világítok amíg huzat is van. És a lámpa teste olyan, hogy a hátsó felén is viszonylag nagy aluborda van, szóval lazább fókusz mellett csak a lencse körüli borda vinne kevesebb hőt, a többi rész lehet hogy önmagában is elég. (Gyárilag nagyon gyatrán van megcsinálva, ott lötyög benne egy kis aluhenger(rajta a LED, benne az elektronika), paszta nélkül, de ezeken sokat lehet segíteni, a belét úgy is kompletten cserélem.)


pén. ápr. 11, 2014 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
scarbantia írta:
5db XP-G méretű LED-et szeretnék trapéz elrendezésben egymás mellé tenni, a szélső LED-eket szeretném némi széttartással feltenni. (két sorban, 3-2 LED)

Ezzel az a gond, hogy a ledekből az összes kilépő fénynek el kell érni a lencsét, amit hasznosítani szeretnénk, különben belül elnyelődik vagy szóródik különböző célszerűtlen vakító irányokba (esetleg akár felfelé is) a visszaverődő része.

Ha trapéz alakban megdöntöd a ledeket, akkor a középső egyenes állásúnak a fénye, legalább is annak egy része ki tud lépni elöl.
A többi belül elvész v. véletlen szerűen elszóródik, miközben jelentősen legyengül, mire esetleg valamerre ki is lépne.

Ami oldalra néz akár csak is szögben is, annak a fénynek nagy része belül a lámpa burkolatának a belsejét világítja meg. Ha ez tükör és megfelelően tervezett formájú, akkor jó. Lencsével viszont csak egy kis töredékét hasznosíthatod, ami a lencse átmérőnek megfelelő középső területre esik. A többi fény nem hasznosul.
Esetleg a trapézt befelé dőlőnek gondoltad? Tehát oldalról uis köpen lévő lencse felé világít?
Azzal a szélei felé fog erősebb fényt adni, mert a megdöntött lencse másképp töri a fényt.
(Ezzel itt már valaki komolyan kísérletezett, piontosabban valami optikai vizsga munkájában kidolgozta ezt és itt régebben megosztotta velünk.)
Azóta már kipróbáltam és tényleg úgy működik.

Gondolj csak bele, ha egy led kilépő csóvájának fő része kb 90 fokos, akkor a led fényének széttartása, az optika távolsága és az optika átmérője határozza meg, hogy minden fény eléri-e a lencsét, vagy belül árnyékolódik a lencse mellett.

Amit egy trapézzal kifelé megdöntöttél, az mindenképp féloldalra fog világítani és nem a lencse felé.
Vagyis annak a fénye nagy mértékben elvész.

Leginkább az egymáshoz közel elhelyezett ledekkel és legalább 40-50 mm-es(vagy nagyobb), erősen domború lencsével lehet jó hatásfokú fény gyűjtést elérni. Annál is vigyázni kell, hogy a ledből kilépő fény lehetőleg ki tudjon mind lépni a lencse átmérőn keresztül.

Az oldalsó ledek fényének is ki kell tudni lépni takarás nélkül.
Azzal lehet eltérő méretű ér erősségű fény foltot elérni, szórtabbat alul és fókuszoltabbat elől távolra, ha a ledeket különböző távolságra szereled a lencse mögé.
Vagy több különálló lencsével is megoldható ez, ahol mindegyik eltérő fókusszal vetít.

Így érted, hogy mi a probléma?
A többi, az eltolható lencse könnyű siklása már kiderült, hogy úgy nem működik jól.
Vagy ha mégis elég könnyen fut, akkor nincs elegendő hő átadás.
Szerintem nagyon jó az is, ha a sebességnek megfelelően szórtabbra, vagy megállva és szorosan arrébb csúsztatva szűkebbre és erősebbre állítod.
Eztén így szoktam. Nem véletlenül nem lett továbbm építve a fókusz-billentés kapcsolat. :)

Itt van amit montu Lacival csináltuk:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/U ... directlink

Ennél a két csúszó tag között kettő gumi O gyűrű tartaná benne a hővezető kenő anyagot, ami olaj.
A kapilláris hatás úgy is bent tartaná. A gyűrűk viszont védik a portól.

Ez így nagyon is tökéletes ahogy van, de annyira nem mozdul könnyen, hogy távvezérelni lehetne.
Jó az kézzel is.

Volt amikor felfelé másztam lassan az erdőben és inkább jó volt ha szélesen látok (mi zörög az avarban). :huha:
Aztán gyorsan lefelé gurulva viszont szúrósabbra állítottam a fényt, hogy távolabbra vigyen.
Hidd el, jó az úgy kézzel állítva is.



pén. ápr. 11, 2014 4:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2011 17:00
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Szia!

Mit értesz smd alatt? Mert az összes power-led ilyen kivitelű, de sima nyákon nem igazán lenne értelme használni. Ha 5050, 5630 v. hasonlóra gondoltál, akkor az vajon elég erős lesz?
Nyák esetén egyébként egyszerű megoldani a szögeltérést, külön db-ok kellenek, amiket a széleknél megfelelő szögbe illesztés után össze lehet forrasztani.


Igen tudom, hogy ilyen kialakítású. Cree XP-G2, vagy XT-E LED-ről van szó, vagy ilyen méretben valami hasonlóan jó hatásfokú LED-re gondoltam. Érdekes amit felvetettél, bár nem tudom, mennyire életképes. Viszonylag szűk helyem van, kb. 20mm-es átmérőn kell elférnie 5db LED-nek. Ha több nyákot rakok össze(nyák csíkot) szögben, akkor kicsi az esélye hogy elférek, ráadásul két sorban szeretném elrendezni őket. És akkor még azt is meg kell oldani, hogy valami hővezető fém felületre felüljön az egész.

Egyszerűbb megoldás, hogy egy irányba néz az összes LED, és valami egyéb fényterelővel széthúzom a fényt laposabbra(amúgy állítható kondenzor lencse van a LED-ek előtt), csak kérdés, hogy milyen hatásfokkal lehet ezt összehozni.

Az 5 LED fénye fókuszáltan úgy nézne ki, hogy egy középre távolra, mellette egy-egy ugyanabban a magasságban csak kicsit eldöntve kétoldalt, és két LED ami kicsit lejjebb világít, szintén egymás mellé.
Igazából ez a része még erősen elmélet.
Ami a lényeg, hogy 5 LED van, és előtte állítható lencse. Olyan vetítési kép kell, ami laposabb, viszonylag széles területet bevilágít, és némi fényt ad valamivel közelebb is, így hosszabb útszakaszt látok. (trapéz alakzat)


hétf. ápr. 07, 2014 0:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia!

Mit értesz smd alatt? Mert az összes power-led ilyen kivitelű, de sima nyákon nem igazán lenne értelme használni. Ha 5050, 5630 v. hasonlóra gondoltál, akkor az vajon elég erős lesz?
Nyák esetén egyébként egyszerű megoldani a szögeltérést, külön db-ok kellenek, amiket a széleknél megfelelő szögbe illesztés után össze lehet forrasztani.


hétf. ápr. 07, 2014 0:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2011 17:00
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Valakinek nincs ötlete, hogy kis méretű SMD LED-eket hogyan lehetne eltérő szögben egy NYÁK-ra forrasztani?
5db XP-G méretű LED-et szeretnék trapéz elrendezésben egymás mellé tenni, a szélső LED-eket szeretném némi széttartással feltenni. (két sorban, 3-2 LED)

balu1! Ha minden jól megy, lehet sikerül összehoznom a lámpád továbbgondolt változatát. Azaz a döntéssel arányosan változó vetítési szöget. Sikerült egy tök jó lámpatestet szereznem, ami épp alkalmas erre.
Hibátlanul kivitelezhető a dolog, két nehezebb pont van, a fent említett eltérő szögű LED-ek, és a billentő-visszatoló rugók, valamint a zoom szorosságának aránya. Azaz a bovden húzásával arányosan billentse a lámpát és húzza a LED-et a lencsétől. (jelenleg nagyon szoros, de ha nem szorul ennyire, akkor meg rossz a hőátadás, talán valami nagyon sűrű hővezető paszta segítene)


vas. ápr. 06, 2014 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem, de azért próbálkozott. :)
Hajladoztak az antenna tornyok, szemmel látható volt.

A barlangbüfé is nyitva volt, kár hogy melegszendvics nélkül.

-=RelakS=- írta:
Na, nem fújt el tegnap senkit a szél?


kedd márc. 18, 2014 0:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Na, nem fújt el tegnap senkit a szél?


hétf. márc. 17, 2014 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Megyek biztosan, de offtopik módon, mert már nem lesz időm bringára váltani előtte. Batyira elvileg odaérek indulásra.
Reméljük nyitva lesz a barlangbüfé.

DöG-1 írta:
Nálam is tervben van. :)
Bár már több mint egy éve semmit nem építettem :oops: ...


vas. márc. 16, 2014 17:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Pinyo1970 írta:
Most jó korán írom:


Ha nem lesz ítéletidő, akkor végre megyek. :)
Nálam is tervben van. :)

Bár már több mint egy éve semmit nem építettem :oops: ...


pén. márc. 14, 2014 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Pinyo1970 írta:
Most jó korán írom:


Ha nem lesz ítéletidő, akkor végre megyek. :)



Három napja egy szikla alatt élsz, vagy csak reménykedsz a lehetetlenben? :D

Mondjuk beszélt már félre az időkép nem egyszer...


csüt. márc. 13, 2014 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Most jó korán írom:


Ha nem lesz ítéletidő, akkor végre megyek. :)


csüt. márc. 13, 2014 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aki még nem készült el a lámpájával, vegyen lidlis lámpát négyezeré (ha még talál)
Nem rossz, bár elég keskeny fénykéve, úgy kialakítva, hogy a távolabbra eső fény világosabb (!)
Hátsó lámpa
Tölthető akku az elsőbe
Töltő a lámpához :hihi:

Egyszer talán a ledet lecserélem benne, hátha egy XM-L-el tutibb a fénye :)


csüt. márc. 13, 2014 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Most jó korán írom:

[Telehódas Topik Túrák]

158. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. március 16. (vasárnap)
Időpont: 19:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. márc. 10, 2014 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Attól a lencsétől sok tényleg nem várható, ami előtte van.
Egyébként minél kisebb egy led világító felülete, annál kisebb a kivetített képe.
Egyébként egyetlen nagy átmérőjű vastag, erősen domború lencsével érhető el a legjobb eredmény.
A gyakorlatban akárhányszor próbáltam, a nagyobb átmérőjű "erősen domború" lencsék
mindig több fényt vetítettek előre, mint a kisebbek, ami szintén erősen domború volt.
Ennek nem tudom a pontos okát, de így tapasztaltam. Méghozzá jelentős volt mindig a különbség, akárhányszor is próbáltam különböző lencsékkel.


szomb. márc. 08, 2014 3:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
William125 írta:
Kjhun
Es mi lenne ha ezzel a lencsevel fokuszalnam be
Amit DöG-1 is linkelt :
http://www.hqelektronika.hu/info/hu/lamp_00000_le_5.html
Azt írják 5D (gondolom 5dioptria, azaz 1méter/5= 20cm-es fókusztávolságú...
Magában biztos nem elég, csak külső tagnak (több lencsés kombóban, ahogy kjhun is írta)... 3 lencse alkalmazása esetén pedig valószínűleg a 3D-s változattal még szűkebb spot képezhető... :) Ennél már csak egy naaaagy fresnel lencse lehetne talán jobb (egy kiszuperált írásvetítőből)! :mrgreen:


pén. márc. 07, 2014 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 0:35
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu1
Igen ilyen 100wos van benne
Csak meg van egy lencsem is rajta
http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg

Memsokara megjon a 100mm lencse majd teszek fel kepet mennyivel tudtam
Javitani a fokuszt:)


pén. márc. 07, 2014 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
William125: az a 100 Wattos led ilyen?
http://www.youtube.com/watch?v=1jdpP46jx1Q

Ennek akkora nagy felülete van, hogy gyakorlatilag nem lehet kicsi fókusz pontba vetíteni.
Ahhoz, hogy kicsi pontot kisebb széttartást tudj elérni, inkább 10 Wattos lámpákból kellene
egy csokrot egymás mellé tenni, mindegyiket külön saját optikával.
http://www.youtube.com/watch?v=Vrjfu7S9oVY


pén. márc. 07, 2014 1:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 0:35
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kjhun
Es mi lenne ha ezzel a lencsevel fokuszalnam be
Amit dög 1 is linkelt :
http://www.hqelektronika.hu/info/hu/lam ... _le_5.html
Egyebkent a vidiben amit a **** osszerakott eleg "kokany" fadoboz meg elemekbol rakta ossze a 32vot...
Kivancsi leszek ha megjon a 100mmlencse egyebkent ha nem vallna be
Erdekelne valakit? 1500ftert 2db lencse van benne.


csüt. márc. 06, 2014 23:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Szerintem alu (vagy réz) hűtőfelületre vihetik fel a fényport (ami elég jó hatásfokkal konvertál)


Hát, nem biztos, szerintem fémkeretben lesz, ha jól megnézed a képet, ott átvilágít a lézer, a sárga foszforrétegen. Csak, akkor jöhetne szóba, a fémre felvitt fénypor, ha tükör gyanánt használnák.

Az a 99mm-es lencse, az csak sima domborított üveglap, mint a spot-égőkön lévő üvegbúra. Van otthon 1-2db 4cm-es méretben.

Itt, a lézer-lámpa felépítése óriási felbontásban, ezen jól látszik a foszforos rész is: http://media.npr.org/assets/img/2014/02/21/p90143233-highres_wide-8f5de4603c84af43af2cd4d1925d6703d9e08790.jpg

Maga, a lámpatest nem olyan nagy, egy bicón is elférne akár: http://s3.motoringfile.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/02/P90143674.jpg

Így, néz ki a maga valójában (Kis UV is van benne?): http://www.osram.com/media/resource/lightbox/369004//osram-laser-activated-remote-phosphor-light.jpg

És, egy kis LED off, miért nem tesznek, ilyen extrém domború lencsét a mai Power LED-ek zömére, mint ez??
Kép
Nichia Jupiter 1W-os SMD LED


csüt. márc. 06, 2014 22:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
A lézer "gerjesztett fényerősítő" energia átalakítási hatásfoka jobb mint a klasszikus fehér lednél adódik.
...Az így létre jövő fény kicsi területen jelentősen nagyobb lehet a ledeknél megszokott fény sűrűséghez képest.
Sőt a kék lézer ledek a foszforon a megfelelő helyre történő fókuszálásával létre lehet hozni egy elvárt optimális vetítési képet, ami az úton a legkedvezőbb egyenletes megvilágítást biztosítja közelre és távolabbra is. Ennek a speciális, tervezett eloszlású fény foltnak a kivetítését egy domború lencsével lehetne megoldani.

Azért lehet ezzel kisebb és párhuzamosabb fény csóvát létre hozni, mert jóval kisebb területen jön létre a fény...
Ott a pont! 8)
Szóval egyrészt alapból jobb a hatásfok, másrészt (lényegesen) kisebb optikaméret elegendő ügyanolyan nyaláboltsághoz, harmadrészt pedig a fényporfolton megfelelően "eloszlatva" a gerjesztés energiáját, könnyedén formálható a kilépő fehér fény szögeloszlása :P
Szerintem alu (vagy réz) hűtőfelületre vihetik fel a fényport (ami elég jó hatásfokkal konvertál)

Néhány nagyobb méretű lencse begyűjtött linkje (egyiket sem ismerem):
75mm
[url=http://www.satisled.com/optical-glass-lenses-for-power-led-spotlight-1090-degree-adjustable-Φ100mm_p321.html]100mm[/url]
99mm
130mm


csüt. márc. 06, 2014 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egy ilyen lézer, körülbelül mekkora méretű fényponttal rendelkezik? Ami, nem a végtelenre, hanem 5-10cm-re lenne fókuszálva a legkissebbre? 1mm, vagy annyi se? Ha, jól sejtem az így lézerrel gerjesztett fénypor, pont úgy fog világítani, mint egy fehér LED dedómolva. Vagyis közel 180fokos szögben. Ebben az esetben RLT-s optika is kéne rá, és így egy jó lencsével szerintem simán le lehetne pipálni a DEFT-X/Black Bullet X-et is lux/cd-ban. Ezeknél, olyan 1.5*1.5mm körül van, ha nem több a dedómolt LED-chip nagysága. Netán LED-lencse és aszférikus kombóval fókuszálni. Bár, az ilyen lézer-lámpa nem bírna annyit mint a LED, élettartam szempontjából. Vajon a CPF-en ez valakinek ezébe jutott-e már. Miféle hő vezető felületen lehet a fénypor? Üvegen kívül acélfoglalatban, más nem igen jöhetne szóba szerintem. Fehér LED-nél, még úgy lehetne még, megoldani, hogy dedómolva van és oldalról 1-2-3 lézerrel gerjeszted a foszfort és azt fókuszálod össze lencsével, netán RLT optikával együtt, azon pici lyukakon keresztül átengedni a lézerfényt. Igencsak spéci lámpa lenne. !-F


csüt. márc. 06, 2014 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
balu1: .. ennek a lézeres rácsot vetítő lámpának mi az értelme, az jó kérdés? :?:
A rácsot egy alacsonyabb szögből vetíted az út domborzataira és magasabb nézőpontból nézed.
Így szint vonalak rajzolódnak ki a kiállóbb terep tárgyakon. Vagyis úgy látod magad előtt a tájat a normál megvilágító lámpa fényében, hogy halványan látszik a környezetet láthatóvá tévő megvilágítás tetején egy fény háló, ami úgy néz ki, mint a térképen a szimbolikus szint vonalak.



kjhun írta:
Ez, kéne inkább biciklire: http://www.origo.hu/auto/20140211-bmw-i8-lezerfenyszoro-bemutato.html
Csak, azt nem értem, ha kék lézerrel gerjesztem a sárga foszfort, az szerintem nem lézer-szerűen fogja a fehér fényt kibocsátani, mint a képen is látható, hanem szórtan, mint a fehér LED-ek is.
z A léer "gerjesztett fényerősítő" energia átalakítási hatásfoka jobb mint a klasszikus fehér lednél adódik.
Ezért azonos betáplálással nagyobb optikai teljesítmény leadására képes egy nagyon keskeny spektrumban.
Az úgy nem igazán lenne használható a maga kék fényével az út megvilágítására, még ha optikával szét húznánk, akkor sem.
nem csak a színe miatt de a lézer fény önmagával interferenciába léphetne és sok minden szemcsézetet és interferencia mintát vethetne az útra a legkisebb porszemektől is, amin elhajlik a fény.

Ezért sokkal jobb megoldás, ha egy fehér fényben lumineszkáló foton transzmitter réteg, közismerten használt nevén 'foszfor' kerül a lézer fény útjába. Ezt a kék lézer fénye erős világításra készteti.

Az így létre jövő fény kicsi területen jelentősen nagyobb lehet a ledeknél megszokott fény sűrűséghez képest.
Sőt a kék lézer ledek a foszforon a megfelelő helyre történő fókuszálásával létre lehet hozni egy elvárt optimális vetítési képet, ami az úton a legkedvezőbb egyenletes megvilágítást biztosítja közelre és távolabbra is. Ennek a speciális, tervezett eloszlású fény foltnak a kivetítését egy domború lencsével lehetne megoldani.

Azért lehet ezzel kisebb és párhuzamosabb fény csóvát létre hozni, mert jóval kisebb területen jön létre a fény,
ami nem koherens, hanem normál fehér fény lehet, amit a megfelelően kevert foszfor képes leadni.
A kicsi felületről vetített fény viszonylag szűk csóvában vetíthető ki, mint általában a nagy fénysűrűségű és kicsi kilépő felületű lézereknél is már megszokhattuk. A lézer önmagában is a kicsi kilépő felület miatt vetít szűk csóvát!

A kicsi területű foszfor rétegen a gerjesztés fényerejét, az alkalmazott gerjesztő teljesítményt a foszfor hő tűrése korlátozhatja. Ezért valószínüleg valami hő vezető felületre hordhatták fel a fényport, amit a kék lézer gerjeszt világításra.


Egyébként még régebben láttam (úgy emlékszem) SKori weblapján fél és egy Wattos kék lézer ledeket, amit videó projektorból épített ki, aminek részletesen szemléltette a működését. Mostanra sajnos eltűnt ez a cikk, már egy ideje keresem de nem találom. Akkor sajnos nem mentettem le az oldalt.

Esetleg ő tudna ilyesmivel kísérletezni és erről többet megtudni.


csüt. márc. 06, 2014 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia William125

Szép, lett. :D

Ha, jól látom csak 1/3-ad "gőzzel" hajtottad csak ki a LED-et, a lámpában lévő V/A-mérő kijelzése alapján.

Azért, így se rossz flood lámpának, legalább jó nagy területet bevilágít. Közelre bőven jó, pláne ha kihajtod a LED-et rendesen. A linkelt 10cm-es lencsével jobb lesz, csak nehogy aztán túl szűkre fókuszáld, mert akkor ronda "pöttyös" lesz a fénye. (Mind a 100 LED-chip látszódni fog.)

Így, világít egy 100W-os LED-es lámpa, a lencse+tükör kombóval, amit összeraktál. Ezen a videón valamivel jobban látszik a fénye, és mennyivel erőssebb a közvilágításhoz képest.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=pWGX3HVb_zc

Igazából, egy óriási LED-lencse kéne közvetlenül a LED-re (olyan, mint a huzallábas LED-é, 4-5cm-es), és egy 10-15cm-es domborúbb lencse, így szép holdszerű fénye lenne.

Ilyen egy 10W-os LED + 10mm-es LED-lencse + 5 cm-es aszférikus lencsével ki fókuszálva (a bal oldali fényfolt): http://www.kephost.com/images4/2014/3/6/a1_2014_3_6_k71ux1cxs2.jpg


Li-aksi kiárusítás!
Látni & látszani! topkiból a link: http://www.itcapital.hu/fenykepezogep_tartozek_akkumulator-c840100

A legjobb a Canon BP945-ös pakk, abban 6db 18650-es cella van. (2.-ik oldalon.)

RelakS: Jobban megnézve a képet, ha jól látom, a lézerfényt lefelé tükröző tükör alatt lesz a sárga színű foszfort tartalmazó üveglap. Így, már érthető. Bár, ahol a 3 lézer fénye egy helyre vetül, az miféle tükör/lencse lehet? :hm: Lehet, ilyen "fényport" kapni valahol? Tele, a net kék-lézeres videókkal, szerintem házilag is megépíthető egy ilyen lámpa. Vajon 1W-os kék lézerrel + sárga foszforral mennyi lumen jönne ki? Ha, valakinek van kék/UV-lézerje, nézze meg, mit csinál, ha egy fehér LED foszforrétegére ereszti rá a lézerfényt. Hogy világít?

Közben, megleltem az 1 millió cd-ás lézerkardot. :)
Black Bullet X: http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?364136-Black-Bullet-X-1-000-000-Lux-Candela


csüt. márc. 06, 2014 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 0:35
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Udv mindenkinek,
Kész lett a kis masina,csináltam pár fotót amin lehet látni a problémát a fokuszával.

http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg

ha már lúd legyen kövér:D


szer. márc. 05, 2014 23:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kjhun írta:
Ez, kéne inkább biciklire: http://www.origo.hu/auto/20140211-bmw-i8-lezerfenyszoro-bemutato.html

Pár, szösszenet róla: http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1289248433&no=130

Csak, azt nem értem, ha kék lézerrel gerjesztem a sárga foszfort, az szerintem nem lézer-szerűen fogja a fehér fényt kibocsátani, mint a képen is látható, hanem szórtan, mint a fehér LED-ek is.


Szerintem itt az a lényeg, hogy a lézer jóval erősebb fény, mint a led, jóval erősebben tudja a foszfort gerjeszteni.
A lámpából meg azért megy ki a majdnem párhuzamos fény, mert ügyes tükör van alatta, nem a lézer miatt ;)


szer. márc. 05, 2014 23:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 0:35
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hali.

kjhun: a lencsém 44mm*19mm
még nincs kész várom h száradjon a festék a zárókupakon,de itt van pár kép:)

http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg


egyenlőre az áttoló karmantyúban egy tölcsért faragtam bele amit alufóliával vontam be:D egyenlőre!

http://aprod.hu/hirdetes/dupla-100-mm-e ... 1PdL3.html
(Dupla 100 mm-es kondenzor lencse, nagyító foglalatban)
ezt a lencsét próbálom elé tenni hogy koncentráltabb legyen a fény.


szer. márc. 05, 2014 13:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok

Már, rég jártam erre. A lámpák még mindig csak félkészek, sajnos. (Cree XR-E LED-es, XM-L, 10W-os sok chipes.) Lásd itt: http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1289248433&no=118 Azóta, egy lámpa vázba bedobtam ezt, meg egy nagy kapcsolót és egy 18650-es akkut bele. Egyelőre kézben tartva használtam pár alkalommal bicón sötétben, nem volt rossz így látni is valamit az útból. :)

balu1: Nem. rossz ez a sebesség-kijelzős lámpa, ezt már tavaly március végén láttam már. És, ennek a lézeres rácsot vetítő lámpának mi az értelme, az jó kérdés? :?:

Ez, kéne inkább biciklire: http://www.origo.hu/auto/20140211-bmw-i8-lezerfenyszoro-bemutato.html

Pár, szösszenet róla: http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1289248433&no=130

Csak, azt nem értem, ha kék lézerrel gerjesztem a sárga foszfort, az szerintem nem lézer-szerűen fogja a fehér fényt kibocsátani, mint a képen is látható, hanem szórtan, mint a fehér LED-ek is.

William125: Az, ütős lesz kíváncsian várom a képeket. Mekkora lencséid vannak, van előtte feltéve? 10-12cm-es aszférikus lencsét, némi szerencsével régi mozigépből belezhetsz ki, talán van akkora bennük. 7-8cm-eseket személy/teherautó lámpatestekből belezhetsz ki. Ha, kimondottan szúrófény lenne a cél, én a LED-et is cserélném kisebb világító felülettel rendelkezőre. Az általad használt 100W-os LED-nek kb. 25*25mm-es a világító felület nagysága. Ha, picit kevessebb W-al is beéred, én Luminus CSM-360-at (4 chipes, 40-80W), emez LED-nél, kb.: 10*10-11*11mm-es a világító felület nagysága, félgömb domború LED-lencsével van ellátva vagy CBT-140-es LED-el (50-75W), ennél csak 5mm átmérőjű kör alakú csak a világító felület, de LED-lencse nincs rajta.

Variációk LED-ekre és lencsékre:

100W-os LED: Egy 25-30mm nagyon domboró aszférikus lencsét tennék közvetlenül a LED elé 1-2mm-re, így jó esetben 120fokra, már összefókuszálhatod a LED fényét. Ez elé, meg egy 5-8-10cm-es ugyancsak aszférikus lencsét rakni, lehetőleg úgy, hogy az összes fényt, amit a kissebbik lencse összefókuszált, azt is fókuszáljuk tovább, így körülbelül 40-60 fok körül lesz a sugárzási szög, ha messzebb rakod, akkor kisebb szögben fog világítani. Ezt, kísérletezéssel lehet, kipróbálni és a lencséktől is függ.

Luminus CSM-360 LED: Itt 3-4 cm-es (zoomos lámpából vagy egyéb), esetleg kisebb, de a LED felé eső oldalán enyhén homorú lencsét tennék eléje, ez is aszférikus vagy jó domború lencse legyen: Ez elé, aztán egy 5-8cm-es aszférikusat ugyanúgy. Lehetőleg, a lencsékkel mennél több fényt, és kissebbre fókuszáljuk össze. Ezt is kísérletezzük ki. Extrém esetben egy 3.-ik lapossabb lencsét a nagyobbik lencse elé, ez legyen valamivel nagyobb átmérőjű a mögötte lévőnél. Akár a 100W-os LED-es elrendezéshez is.

Luminus CBT-140 LED: Emez LED-nél, mivel nincs LED-lencse rajta, így egy kis méretű igencsak domború lencsét tegyünk közvetlenül a LED elé, 1-2mm-re vagy rátenni, itt 12-15mm-eset használjunk. Ehhez megfelelhet szerintem az ékszerdíszitéshez használt caboson/kaboson (van átlátszó üvegből is, mint egy nagyítólencse, nem akril és ásvány-féle!), ezek vannak ilyen kis méretben, és félgömb-domború/aszférikus lencseként kaphatóak igen olcsón. (Ha, akad épp eladó.) Ez elé egy 20-30mm-es aszférikus lencsét (zoomos lámpából), utána meg egy 5-8cm-es aszférikus/lapossabb lencsét eléje. Bár, ez függ attól is mekora fókuszálhatóságot akarsz. Pl.: 5 foktól 60-90 fokig, vagy csak szúrófényt, minimális fókuszálhatóság mellett.

A 900kCd-ás DEFT-X lámpa, meg le lett taszítva a képzeletbeli trónról, valaki ennél erőssebbet is csinált, 1-1.25MCd-ás fényerejűt. :shock:


szer. márc. 05, 2014 13:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 0:35
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok nem igazan bringara valo ledes lampat keszitettem hazilag de nem talaltam igy gyorsabban
Aktualis topicot neki,
Szoval epitettem egy
125 KGE csobe:)
100wos cree leded hozza domboru kis lencse
Hutovel,generatoral stb,
De a problemam a kovetkezo
Sajnos meg igy is nagyon terit a feny,szeretnem fokuszalni a fenyt
Hasonlokeppen mint a kis zoomolos creed lampaknal.
Ugy szeretnem hogy tennek egy nagyobb domboru lencset a vegere
(ami az attolo karmantyuban lenne es lehetne fokuszalni)
A baj ott kezdodik hogy hol lehetne kapni,125cm domboru lencset...?
Kepeket kesobb teszek fel a kis pilacsrol;)


szer. márc. 05, 2014 0:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A TME-nél is van CREE, az XML egész tűrhető áron:

http://www.tme.eu/hu/katalog/optoelektr ... 3A45606%3B

Nade 300 Ft-ért van az Ebay-en 10 W-os, kicsit gagyibb, kicsit gyári hibás, de még mindig jól használható LED.
http://www.ebay.com/itm/10pcs-10W-Warm- ... 4543?rt=nc

Én már összeraktam egy 100 W-os lámpát fotózáshoz, egész frankó! Azért 200 W még jobb lenne, folyamatban van az is.


szer. feb. 19, 2014 0:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha már tegnap nem mentem teleholdra, ma sötétben kicsit többet tekeregtem


szomb. feb. 15, 2014 19:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hátha valakit érdekel...
Hestoreban CREE ledeket is lehet kapni! :wink:


pén. feb. 14, 2014 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Elég tetszetős a zidő.
Lesz telihold? A naptár elvileg holnapra mondja. Igaz, csak alibi lámpám van (világít, de csak "ideiglenes" megoldás, lassan 1 éve !-F ), de van :)


[Telehódas Topik Túrák]
157. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. február 14. (péntek)
Időpont: 18:30 (inkább 18:45 :-)
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. feb. 14, 2014 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Túlmerítés előtt ezek a Canon akkuk le szoktak kapcsolni, ami nekünk is van.
Gondolom a többi is. Ilyent már csinált nekem is, de aztán töltésre tettem és feléledt.
Azt meg sem próbáltad, ezek szerint?

Ha bár, 6.9V -ot mondtál, hogy volt az aksiban.
Annak a fele 3.45 V . Ott azért még nem kellene lekapcsolni. Persze az is lehet, hogy
amikor terhelve volt, akkor alacsonyabbra esett az értéke.
Szerintem ha csak ennyi volt akkor a töltő is meg kellett volna, hogy oldja.


. . Kép
--> http://global-akku.addel.hu/7087-canon-helyettesito-akkuk/71614-canon-bp-970-7200mah-utangyartott-akku <--


csüt. feb. 13, 2014 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
montu írta:
A Mester átlátta a problémát és első lépésként, rövidre zárt két pontot a nyákon, hogy az elektronika elfelejts ezt a hülyeséget

Remélem, megnézted, melyik volt az a két pont.
Kalapáccsal ütni mindenki tud, de hogy pontosan hova? Na ezt kell általában megfizetni :-)


Persze! Alkoholos filccel jelölve. Egy ezrest kért a tudományért, szivesen adtam.
Reset gombot az akksikra!
Vagy mégse? Lehet, hogy csak fel kellet volna tenni a töltőre és az kibillenti a kábulatból. Hiszen semmi baja, minden meg lett védve.


csüt. feb. 13, 2014 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Tudom, hogy off, de:
És az egyszerű emberek ezt nem akarják megérteni a számítástechnikában.

Egyszer elkezdtem elolvasni az elejétől, de annyi szöveg van, hogy nem bírtam. Az azért megmaradt, mikor 1-2 órai szopásért el akart a boltos kérni 2000 forintot, aztán hozzávágtak egy 500-ast, hogy ez is elég lesz :D


csüt. feb. 13, 2014 21:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Kalapáccsal ütni mindenki tud, de hogy pontosan hova? Na ezt kell általában megfizetni :-)


Ez jó! :)


csüt. feb. 13, 2014 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Elég tetszetős a zidő.
Lesz telihold? A naptár elvileg holnapra mondja. Igaz, csak alibi lámpám van (világít, de csak "ideiglenes" megoldás, lassan 1 éve !-F ), de van :)


csüt. feb. 13, 2014 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
montu írta:
A Mester átlátta a problémát és első lépésként, rövidre zárt két pontot a nyákon, hogy az elektronika elfelejts ezt a hülyeséget

Remélem, megnézted, melyik volt az a két pont.
Kalapáccsal ütni mindenki tud, de hogy pontosan hova? Na ezt kell általában megfizetni :-)


szer. feb. 12, 2014 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Akkor a kedves egészségedre!
Ezt neked küldöm, meg akinek még jut belőle.
..ha valaki még ott látja a képernyőn, annak jutott. :)

. . Kép


kedd feb. 11, 2014 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Idézet:
Még csak egy sört sem ittam

Hát itt a gond! Gyorsan pótold! :)


kedd feb. 11, 2014 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Tegnap én nagyon álmos lehettem amikor írtam, mert nagyon nem arra válaszoltam ahogy nézem mint ami a kérdés volt.
:oops: ... arra válaszoltam, hogy mit lehet tenni ha az akku bekötése megadja magát. Azt gondoltam, hogy levált a bekötési pontja. :oops:

Nem tudom mi volt velem de ezt jól benéztem.
Még csak egy sört sem ittam meg előtte. Tényleg nem értem magam. :?


hétf. feb. 10, 2014 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A Váci úti GP boltból elhajtottak. Nem szerviz, nem tökölnek hibakeresgéléssel. Viszont a Pannonia utca 46/b-ben van egy rádió labor, ahol életre keltették az akku elektronikáját, semmi forrasztás! Az volt a gond, hogy az akksi elektronikája, úgy gondolta, hogy zárlat van, vagy túlmerült az akksi és lekapcsolt. A Mester átlátta a problémát és első lépésként, rövidre zárt két pontot a nyákon, hogy az elektronika elfelejts ezt a hülyeséget, hiszen 6.9V van az akksiban, lámpa nem zárlatos, amitől minden rendbe jött. A lámpa világít! Ezt szeretem!


hétf. feb. 10, 2014 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezeket én forrasztani szoktam gyorsan, ha lehet és nem vettem észre utána gondot.
Ha elég nagy teljesítményű a páka, akkor először befuttatom a levált szalag mindkét oldalát cinnel, vagy vezetékkel kötöm.
Aztán az akku elektródát (a pozitívot könnyebb) folyasztó szer jelenlétében az elegendően forró pákán megfelelő mennyiségű cinnel megkapargatom. Ilyenkor elég gyorsan felmelegszik a fém helyileg annyira, hogy a cin hozzá köt rendesen.
Aztán az elő ónozott átkötő csíkot vagy vezetéket rá lehet forrasztani.

Ha savas folyasztó szert használsz, akkor utána azt onnan le kell mosni, különben folyamatosan korrodálja a fémet.

Egyébként ha elviszed a lehel piaccal szemben lévő akku boltba ( http://www.gp.hu ),
A két sok emeletes panel között a lapos szolgáltatóház szerű épületben van.
Tudod ahol vettük az akkukat, ott szerintem még egyszerűbben megcsinálják talán valami apró pénzért.


vas. feb. 09, 2014 23:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
BP-970G 7.4v 6600mAh akkumulátorom elektronikája megadta magát! Tud valaki olyan helyet, ahol meg tudják javítani?
Köszönöm!


vas. feb. 09, 2014 21:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség