Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:13



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
SPafi írta:
Aztán lehet, hogy 50 W-osak azok a LED-ek...


... De 10x erősebbet használ, tehát az 50W adott.


Írják/mondják ezt valahol?


pén. dec. 26, 2014 0:52
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Voltunk ajándék beszerzésen, és a Praktikerben mit talált nekem az asszony a leértékelt polcon? GU5.3 3W 12V-os LED-es "izzó" 749Ft-ért (jófajta 3 power LED-el és nem egy marék SMD-vel). Az 5W-os is annyi és OSRAM. Ami gáz lehet kicsit, hogy 24fokos... Gyorsan kipróbáltam tápról, 6V-nál 500mA-t vett fel (hú de pontos!), 13,8V-ról 200mA-t. Erre nincs ráírva hogy AC/DC és 12...16V, de úgy tűnik jó lesz. Nincs jelölve a +, és világít is láb bekötéstől függetlenül. Már csak fel kellene szerelni.


szomb. dec. 20, 2014 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
SPafi írta:
Aztán lehet, hogy 50 W-osak azok a LED-ek...


Így van. Nem írt 5W-os ledekről, az első megközelítésben 2000db 500lm-est említ, az lenne kb. 5W. De 10x erősebbet használ, tehát az 50W adott. A képen nem tűnik nagynak a kocka, de az asztalon látszanak az arányok, és a leírásban benne van, hogy 26x26x10cm-es. Vagyis kb. 8cm-esek a reflektorok.
A meghajtás teljesítményét sem írja, csak a 20x-os kimeneti fényt.


szomb. dec. 20, 2014 2:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ez bizony igaz.
A led fény teljesítménye nem lineárisan arányos a meghajtással, ez kiderül az adatlapjából is.


csüt. dec. 18, 2014 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Toroid írta:
Sziasztok
Igaz ez sem ide vág, de felkeltette érdeklődésem.
A pixinfo-találtam egy cikket ahol egy nagysebességű fotózáshoz használatos ledes vakuról írnak, ami képes a másodperc több ezred részére felvillanni. De nem is ez az érdekes hanem az, hogy a 9db 5w-os cob led 1Mega lumen fényáram kivilágítására képes a 20x-os túlhajtásnak köszönhetően, anélkül hogy károsodna vagy felmelegedne a led.
Valóban tulhajtatóak a ledek ilyen rövíd időre?
A cikk:http://pixinfo.com/hirek/2014-12-02_275417


Persze, simán túlhajthatók, de az 1000 000 lumen egyrészt csak egy vágy, másrészt még el is számolták. De a jelek szerint te sem vagy tisztában az ezer és millió közti különbséggel (nem ezred, hanem milliomod másodperces expozíciós időket tűztek ki célként).

Elszámolták, hiszen 9*5=45W, ez még 20-szoros túlhajtás mellett is csak 900 W, vagyis ha 110 lm/W-ot tudnának a LED-ek, akkor 100 ezer lm jönne ki, nem pedig 1 millió. De ez is csak vágy (ahogy a kickstarteren gyakran lenni szokott), mert 20-szoros túlhajtás esetén nem jön ki 20-szoros fényáram. Én 5-szörös áram mellett 3...4-szeres fényerőt mértem 10 W-os LED-ekkel, de ehhez a feszültséget is kb. 40 %-kal kellett megemelnem, tehát a hatásfok összességében kb. felére csökkent. Úgy saccolom, hogy 20-szoros teljesítményen jó ha 7-szeres fényáram kijön, vagyis kb. 30 ezer lumen.

Aztán lehet, hogy 50 W-osak azok a LED-ek...

Mondjuk a fejlesztő 20-szoros fényáramról beszél, és nem tűnik amatőrnek, de azért nem tudni, hogy ezt mire alapozza. Ehhez lehet, hogy 100-szoros teljesítmény is kell.


csüt. dec. 18, 2014 23:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Idézet:
a fiaim kicsit csodálkozva nézték aznap este az apjukat, hogy miért bringázik körbe-körbe az udvarban, kezében egy lengedező drótoktól vakító fényforrással...

Elképzeltem... :wink:
Köszönöm.


vas. dec. 07, 2014 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 21:54
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
inhouse!

Örülök, hogy tetszik az MR16-os lámpa, szerintem ez az egyik legegyszerűbb megoldás agydinamóhoz, - de persze az is nagyon jó érzés, amikor a fáradságos munkával megtervezett és külön áramgenerátorból, optikából és LED-ből összeszerelt lámpád világítani kezd... (Szerintem csinálj a külön LED-ekből pl. fejlámpát (sisaklámpát), vagy épp konyhapult-világítást.)
A bringáinkon egy kivétellel 3 W-os agydinamók vannak, de az egyetlen 2,4 W-os is tökéletesen világít a 4x1W-os MR16-os lámpával, - persze mindenhol LED-es a hátsó lámpa is. (Egyébként engem is az bosszantott fel még régen, hogy kb. 1 nyarat bírt a drága 2,4 W-os Tungsram halogén izzó az első lámpáinkban, és a végén már olyan sötét lett a búra az elpárolgott wolframtól, hogy alig világított.)
Anno én is rendeltem jó néhány komolyabb LED-et az itt megosztott ötletek és építési javaslatok alapján (DX és társai), - amikért nem lehetek eléggé hálás az itteni "szakiknak és guruknak" - és ennek hatására fogtam újra forrasztópákát a kezembe. Viszont a legtöbb családtagomnak nem volt szüksége a legszuperebb lámpára, csak arra, hogy egyszerű, üzembiztos és strapabíró világítása legyen. Amikor először kötöttem rá egy vezetékkel a céges irodánkban már évek óta világító egyik 12 V-os MR16-ost az agydinamómra, rögtön tudtam, hogy ez a legkevesebb munkával járó út. (a fiaim kicsit csodálkozva nézték aznap este az apjukat, hogy miért bringázik körbe-körbe az udvarban, kezében egy lengedező drótoktól vakító fényforrással... :lol: )
Az első lámpában még volt kapcsoló és az MR16-oshoz való porcelán foglalat http://www.dx.com/p/mr16-bulb-light-wire-connector-socket-white-81360 is, de utána már vagy két saruval, vagy csak forrasztással kötöttem be, természetesen közvetlenül, hiszen a belső elektronika http://www.dx.com/p/3w-3-led-power-drivers-for-mr16-lamp-light-12v-5-pack-66270 megengedi az AC/DC táplálást, és nem probléma az agydinamó 6V-nál jóval magasabb feszültsége sem, - ha netán szeretsz "száguldozni" is... 8)
Jó barkácsolást!


pén. dec. 05, 2014 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Toroid írta:
A pixinfo-találtam egy cikket ahol egy nagysebességű fotózáshoz használatos ledes vakuról írnak, ami képes a másodperc több ezred részére felvillanni. De nem is ez az érdekes hanem az, hogy a 9db 5w-os cob led 1Mega lumen fényáram kivilágítására képes a 20x-os túlhajtásnak köszönhetően, anélkül hogy károsodna vagy felmelegedne a led.
Valóban tulhajtatóak a ledek ilyen rövíd időre?
A cikk:http://pixinfo.com/hirek/2014-12-02_275417


Ehhez két lényeges dolognak kell teljesülnie.
Az egyik, hogy az impulzus áram hatására a chip bekötő huzaljai ne olvadjanak el,
ehhez elég kicsi ellenállásúnak kell lenni (arany, többnyire abból van) és elegendő vastagságúnak.
A másik is tejesül, a led chipnek a méretétől függően van egy hő tehetetlensége,
vagyis a felmelegedéséhez, amíg telítődik a tömege hővel, ahhoz idő kell. Itt az idő tényező nagyon rövid.
Amíg nem telítődik, a chip kicsi tömege és a hordozó felület elegendő hővel, addig nem történik túlhevülés sem.
A működési idő itt nagyon rövid. Tehát elvileg működhet.


pén. dec. 05, 2014 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Satellite!

Köszönöm az infót, az ötlet jó, így nem kellene vesződni a hűtéssel, foncsorral és az ára is kedvező...de pont most fogok kapni egy marék LED-et, amiket szétbontott telefonokból mentettek ki... :) Ezekkel mit fogok kezdeni? :)
Egyébként rá 1 hétre kiégett végre az elszíneződött első izzóm. Vagyis megint nem volt egyértelmű, kivettem, ellenállásmérésben rámértem, sípolt...affene, megint nem érintkezik? De gyorsan rányomtam tápra, nem világít...épp úgy hiccent el a szál, hogy a műszer zárlatot mért, persze a táp elintézte a maradék wolframot. :) Most új izzó van egyelőre még mindig nincs időm rá, belső munkálatokat végzek.
Nagyon jók a linkek, tényleg ezek lehetnének a legegyszerűbb megoldások. A 6V 2,4W-os agydinamóhoz mit alakítottál a LED-eken? Áramgenerátorosok, vagy soros ellenállás van bennük?


pén. dec. 05, 2014 11:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2014 12:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok
Igaz ez sem ide vág, de felkeltette érdeklődésem.
A pixinfo-találtam egy cikket ahol egy nagysebességű fotózáshoz használatos ledes vakuról írnak, ami képes a másodperc több ezred részére felvillanni. De nem is ez az érdekes hanem az, hogy a 9db 5w-os cob led 1Mega lumen fényáram kivilágítására képes a 20x-os túlhajtásnak köszönhetően, anélkül hogy károsodna vagy felmelegedne a led.
Valóban tulhajtatóak a ledek ilyen rövíd időre?
A cikk:http://pixinfo.com/hirek/2014-12-02_275417


csüt. dec. 04, 2014 12:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pár napja én is pont ilyeneket néztem. Van több fajta, jó lenne egy teszt ezekről.

Kép

http://www.ebay.com/itm/New-Car-LED-Headlight-H4-High-Low-5000K-Lamp-Vehicle-Lamp-5200lm-60W-High-Power-/281516017559


kedd dec. 02, 2014 23:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az általad linkelt képen látszik is, hogy a párban lévő ledek kb középen vannak, viszont amit elfektettek, ott majdnem a végén van a led.
Ugyebár úgy van kialakítva a H4 lámpája, hogy a tövéhez közelebb levő izzó a refi, a távolabb levő a kanállal meg a tompított, szóval nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó ötlet a refi másik oldalát takarni :) Hacsak nem pótolja ki a kitakart részt a tompítottal egy elektronika, ugyanis a tompítottat reflektor esetén még a Trabant is lekapcsolta :]

Jó, tudom, nem ilyen prémium, de a totalcar csinált led "izzó" tesztet

Mondjuk ha lenne normális, H7 méretbe tudnék neki örülni. A hatóság gondolom kevésbé, mert a halogénnek más a vetítési kép előírása, mint a xenonnak és a LED-nek

itt tesztelik ennek a H7 verzióját. Mintha az izzónak szabványosabb lenne a fénye !-F


kedd dec. 02, 2014 19:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Bár nem kerékpár, de LED. H4 autóizzó ledesítő Kínai kitt: :)

KépKép

videó (kiváncsi lennék élőben is a fényére, mennyire passzol az optikákba... :roll: )

A tükörre merőlegesen elhelyezett ledek + elöttük lévő árnyékolás akadályozza a direkt fény kijutását. (Jól saccolom, hogy lámpafejenként 2 led van, egymásnak háttal? egyik kicsit előrébb, másik hátrébbcsúsztatva, ezzel "hangolva", hogy vízszinteshez képest milyen szögben világítson lefelé-illetve felfelé a lámpa 2 fele? Csak az egyik led világít a tompított fénynél; fényszórónál pedig a másik ég erősebben -de ez is kap valamekkora áramot-?)
Belső bordák nem annyira, a hátsó menetes nyakon keresztüli hőközlés a lényeges, a kívúlről rátekerhető hűtőborda-ventillátoregység veszi ki a hőt! A tartórúdon történő hővezetést gondolom lehetne hőcsövekkel hatékonyítani...


hétf. dec. 01, 2014 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 21:54
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
inhouse!
A családi- és rokoni körben már az összes agydinamós bringánkra (10+) ilyen LED-es lámpákból csináltam első világítást:
http://www.banggood.com/Wholesale-MR16-4W-Warm-White-High-Power-Focus-4-LED-Spot-Lamp-Bulbs-ACDC-12V-p-25706.html
http://www.banggood.com/MR16-3W-White-3-LED-Spotlight-LED-Light-Bulb-12-24V-p-915371.html
http://www.banggood.com/Wholesale-MR16-3W-300LM-Pure-White-Energy-Saving-LED-Spot-Light-Bulb-12V-p-14920.html
(beszerezhető akár a http://www.dx.com/-ról vagy az http://www.aliexpress.com/-ről, vagy akár itthon is, kicsit drágábban).
Városban és túrázáshoz ideális: a bringa előtti 5-6 méteren széles látószögben fényárban úszik minden, nappal csak a vak nem vesz észre, és minimális a szerelési igénye: egy megfelelő méretű (villanyszerelésben használt) "Bergman-csőbe" pontosan beillik, a felfogatás csak az adott helyhez (kormány, kosár alatti csavar, első villa) kitalált tartó vagy bilincs kérdése, festés igény szerint.
Az elsőre még raktam kapcsolót, de a többi fixen bekötve világít...
(Természetesen jól működik hagyományos "palackdinamóval" is).
Ha még ennyit sem akarsz vesződni a szereléssel. akkor kicsit több pénzért: http://www.banggood.com/Motorcycle-Bicycle-Assist-Lamp-LED-Headlights-Modification-Spotlight-p-919876.html - ennyi pénzért ez is nagyon jó agydinamóról meghajtva.
(Ha rákeresel, a neten sok érdekes MR16-os lámpát találhatsz.)

inhouse írta:
Szia Balu!

Nem akarok akadékoskodni, igen láttam, hogy 4db LED-ből meg lehetne oldani elektronika nélkül. De nekem 1db LED-em van és nem szándékozok venni még 3-at, valamint hűtés is kell rájuk. Tehát új lámpaburkolat is kell. Ez most nem fog menni. Ti túráztok, erdőt, hegyet jártok vele városon kívül. Nekem a 2,4W-os izzó helyett kell valami, mert túlnyomórészt közvilágítás alatt tekerek egy kisvárosban (99%-ban).
A legnagyobb gond nem a +3LED ára, hanem a munka, mire fel lehet szerelni a bicóra.
Köszönöm az infókat.

RelakS!

Köszönöm az infót, Skori oldalát régebben is látogattam és nemrég újra elővettem ezzel kapcsolatban (is).


kedd nov. 18, 2014 23:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
És melyik a 3A-en 3000 lument tudó led?

3 ledes lámpára írtam. Ledenként 1000. :)

-=RelakS=- írta:
.. és csak 4800 lument mertek ráírni :D Az én 7ledes ilyenemre még 8000-et írtak :D

Az oldalon ez van: Theoretical Lumens 7500lumens. Actual Lumens 4800lumens. Ezek szerint az optikán esik 2700 lumen. Vagy theoretical XM-L T6, Actual Shangyung red star Q4 emitter. :D Az enyém elméletben jobb hatásfokú, 3 ledes csak, mégis 4000 lument írtak rá. Lehet, hogy holnap átcímkézem XM-L2 U4 10000 lumenre.

** szerk.:
Erre is kíváncsi lennék: http://www.ebay.com/itm/CREE-XM-L2-XML2 ... 1287499908 Eredeti Shenzhen Citek XM-L2, 85°C-os fényerő bin! :gigalol:


hétf. nov. 17, 2014 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Doom3d írta:
A fényerőnél meg így számolnak: Ha XM-L T6 bines ledek lennének a 3 ledes lámpában, és magas fokozaton 3A-en mennének, akkor alacsony fokozaton 1000 lument tudna, közepesen 2000-t, magason 3000-et, tehát az összesen 6000 lumen.

És melyik a 3A-en 3000 lument tudó led?
Még a cree sem ír 1000 lumennél sokkal többet 3A-en a legjobb ledjére :)

Ezt azért megnézném, mit világít, ha mindegyik led legalább 1A-el ki van hajtva és csak 4800 lument mertek ráírni :D Az én 7ledes ilyenemre még 8000-et írtak :D


hétf. nov. 17, 2014 20:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A 26650-t írja többször, meg a 4000 mAh is hihetőbb 26650-nel. Ebay-en gyakorlatilag az összes akkut úgy írják, hogy szétszedett párhuzamos kapacitás x összerakott pakk feszültség. Nem gond, tudok osztani. :)

A fényerőnél meg így számolnak: Ha XM-L T6 bines ledek lennének a 3 ledes lámpában, és magas fokozaton 3A-en mennének, akkor alacsony fokozaton 1000 lument tudna, közepesen 2000-t, magason 3000-et, tehát az összesen 6000 lumen. Ezt szépen ráírják a lámpára. Vagy valamit 3000 és 6000 között. Az enyémre pl. 4000 lument. Arra a lámpára, ami magas fokozaton ledenként 2A-en megy, és nem XM-L T6 van benne, tehát tudja a ráírt 6000 helyett 3000 lumen kétharmadának (2A vs. 3A) a 60%-át (XM-L T6 vs. Vörös csillag mgtsz. LED melléküzemág) . Azaz kb. 1200 lument.
Ez benne van az árban. Olyan lámpát akartam, ami tudja a Sigma sport Karma Evo Pro 1 ledes lámpa teljesítményét, ezért rendeltem 3 ledes kínait 10x olcsóbban. Már csak normális akku kellene hozzá. :D

***
Ami a dinamóról hajtott ledet illeti: egyenirányító híd + zener+ puffer kondi + egy ilyen megteszi: http://www.ebay.com/itm/381035288205
Esetleg még egy kisebb ellenállat mehet a led elé áramot stabilizálni. Egy akkut rákötve az állóhelyzeti fény is megvan.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Doom3d hétf. nov. 17, 2014 21:22-kor.



hétf. nov. 17, 2014 20:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
1024 pixeles merci lámpa

Egy ideje már nekem is jár ilyen a fejemben :) Mert ugye minek a mechanika? Ha meg lehet oldani, hogy sok apró led, egyenként alacsony árammal, az útfelület kis részét világítsa be, akkor:
1: egy ma is létező kamerás képfeldolgozó rendszerrel a vakítás kiküszöbölhető, lásd Audi
2: a magasságállítás is megoldható ledekkel
3: a fénycsóva váltása városi/országúti/autópálya fények között kitakarás helyett ledek kapcsolgatásával oldható meg
4: egy fényszóróval megoldható a jobb oldali, bal oldali, amerikai fénymintázat, legfeljebb lesz nem használt ledcsoport, és ezek között lehetne kapcsolgatni. Az olcsósított verzióban eleve ki is maradhatnak azok a ledek, míg maga a fényszóró azonos kivitelű, tehát olcsóbb lehet.

Ez maga a hír, mert a galériából macerás elérni

Ugyan nem a kistévé a fényszóróban, meg nem bringa, de ez a mercis videó is érdekes lehet :]
New Mercedes Multibeam LED Headlights Matrix HD Commercial


hétf. nov. 17, 2014 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A lehetőségek adottak.
Az igény is adott.
A többi már tényleg csak rajtad múlik. :)


hétf. nov. 17, 2014 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia Balu!

Nem akarok akadékoskodni, igen láttam, hogy 4db LED-ből meg lehetne oldani elektronika nélkül. De nekem 1db LED-em van és nem szándékozok venni még 3-at, valamint hűtés is kell rájuk. Tehát új lámpaburkolat is kell. Ez most nem fog menni. Ti túráztok, erdőt, hegyet jártok vele városon kívül. Nekem a 2,4W-os izzó helyett kell valami, mert túlnyomórészt közvilágítás alatt tekerek egy kisvárosban (99%-ban).
A legnagyobb gond nem a +3LED ára, hanem a munka, mire fel lehet szerelni a bicóra.
Köszönöm az infókat.

RelakS!

Köszönöm az infót, Skori oldalát régebben is látogattam és nemrég újra elővettem ezzel kapcsolatban (is).


hétf. nov. 17, 2014 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Úgy, hogy a Li-Ion cellák 3,6, 3,7V névleges feszültséggel rendelkeznek (mikor melyikre mit sikerül írni). Még mindig kevesled? 4,2V-ra szokás feltölteni őket. Nna, így már talán kijön két cellából :D

Igen, Kína, én így szeretlek :D

Közben megnéztem a hirdetést, és letettem a hajam :D
Hát ezek mindent mindennel összadtak :D

Rendben, hogy 4db 26650-es akku van benne, fejenként 4000mAh töltéssel, de ez csak akkor igaz, ha mind párhuzamosan van kötve, márpedig a feszültség alapján kettő akku sorosan van kötve, és egy ilyen csomagból kettő párhuzamosan. Ez nem tobb 8000-nél.
Másrészt most akkor 26650, vagy 18650, mert mindkettőt említi !-F


hétf. nov. 17, 2014 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Üdv!
Bocsi, hogy belevau, eddig csak nézegettem ezt a topicot, de nem szóltam hozzá
De most nem bírom megállni a kérdést:

HOGY lehet összerakni 3.2V-os cellákból 8.4V-ot???
A hirdetésben leírt 16Ah is kicsit meredeknek tűnik.


hétf. nov. 17, 2014 8:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha jól látom, megnyertem a lámpa nem építő versenyt. Vagy rajtam kívül van még valaki versenyben? :D Egy kínai lámpában kicseréltem a 350 mA noname ledet XR-E Q5-re, de az - gondolom - nem számít építésnek.
Rég jártam erre..

**
18650 / 26650 8.4V akkupakk, vagy hozzá való cella és balanszírozó áramkör beszerzésére mi a legjobb forrás? Vettem ebay-en 3x XM-L lámpát, és az akku alig bír ki maxon egy órát. Az eladó szerint 1600 mAh-s 18650 cellákból van összerakva.
Valami 60..200 Wh közötti volna jó, pl. 6x26650 2s3p. Ebay-en láttam ezt: http://www.ebay.com/itm/231364982486 , csak nem tudom, mennyi igaz belőle, vagy van-e máshol olcsóbban.


vas. nov. 16, 2014 18:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
én sorosan kötöttem két ledet, de azért még belefért egy graetz meg pár elko.

Inhouse, Skori weboldalát nézd meg, van ott pár építeni való cutt :]


szomb. nov. 15, 2014 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
inhouse írta:
Nem gondolkodok ilyen nagyban, mint te,..
A 3W-oshoz kell komolyabb elektronika és új lámpa hűtéssel.
Kép
Nem, nem. A 3 Wattoshoz nem kell semmilyen elektronika az antiparallel kapcsolt ledeken kívül.
Ha lehet, akkor 2-2 db led kell sorosan legyen kötve,
két led esetén a leadott teljesítmény felét kell félperiódusonként (elfűtenie) és fénnyé alakítania,
négy led esetén a negyedét.

Kép

Ez így közvetlenül mehet rá az agydinamóra, ha a ledek teljesítménye összesen nagyobb,
mint amit az agygenerátor le tud adni.


szomb. nov. 15, 2014 0:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Értem, hogy miről beszélsz. :)
Van, hogy a feleségemtől kérek tanácsot, elmesélem a sztorit úgy, hogy nagyjából ő is megértse (nem hülye, csak nem szakmabeli). Aztán mire elmondom a sztorit és felvázolom a 2 változatot, rájövök a harmadikra, ami üti a kettőt és azt csinálom. Aztán vagy jó lesz, ahogy képzeltem, vagy nem. :)


pén. nov. 14, 2014 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
inhouse írta:
Sziasztok!

Pár napja nem világít az első lámpám, amit egy Nexus HB-NX60 agydinamó hajt meg. Az izzó bár füstös, de jó,
[...]
Update!
[...]
Update2:
:D Jöhet a LED-esítés! Kösz, hogy meghallgattatok!


Szívesen :)
Hányszor van ilyen a munkahelyen hogy szívok valami problémán egy órája, odahívom a kollégát, elmondom neki a problémát, meghallgat és aztán hirtelen rájövök magamtól, és a kolléga visszamegy a helyére anélkül, hogy egy mukkot is szólt volna. Ilyenkor megköszönjük egymásnak a szakértő meghallgatást :)


pén. nov. 14, 2014 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem gondolkodok ilyen nagyban, mint te, elsőre egy LED-es lesz, a 0,5W-os. A 3W-oshoz kell komolyabb elektronika és új lámpa hűtéssel. A záróirányra vigyázok, köszönöm.


pén. nov. 14, 2014 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A LED-nél arra vigyázz, nehogy záró irányú feszültség (vagy félperiódus) jusson a ledre, mert az a záró irányú 5V fölött tönkremegy.
Viszont két ledet antipallarell kapcsolsz, akkor megvédik egymást ettől. A ledeknek legalább 2 Wattosnak kell lenniük, vagy fölötte. Be lehet kötni 4 chipes ledet is ebben a kapcsolásban, akkor nem tűnik fel a villogás, mert közel vannak a chipek. Úgy kettő-kettő chipet sorosan és a kettő soros csoportot ellentétes irányban, párhuzamosan kötheted.
A két-két soros led középső pontját is érdemes össze kötni az ellenirányú közepével. Akkor mehet rá közvetlenül az agydinamóra, mert az ellenirányú megvédi a fordított polaritástól. Na meg azért valami kicsi hűtés is kell neki.
.


pén. nov. 14, 2014 3:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Pár napja nem világít az első lámpám, amit egy Nexus HB-NX60 agydinamó hajt meg. Az izzó bár füstös, de jó, egyébként világít. Kivezettem a dinamót és rámértem, nem ad feszültséget. Megmértem ellenállásmérésben, mindkét irányban 2-2,2ohm. Valahol mintha olvastam volna, hogy 5ohm körül kellene lennie a tekercsnek. Zener zárlat lenne? Javítható? Szokott valami más lenni?
Pont most vettem próbára 0,5W 10mm és 3W power LED-et, de így egyelőre tárgytalan.

Update!
Közben eszembe jutott egy hülyeségem. DC-t mértem, ez meg AC, megmértem újra gyorsan és ahogy pörgetem felmegy 7,xxV-ra. Ezek szerint nem ott van a gond. De az izzó 7V-ról világított a műhelyben, a vezetékeket kimértem, sípolt aminek kellett, és nem volt testen egyik sem. Az izzó tökig becsavarva, az érintkezője szép fényes. Az lehet még, hogy az izzóhoz menő vezeték vékonyabb, mint amivel mértem és nem ér hozzá rendesen a saruhoz lent. Este jól megtakarítom és megpróbálok jó kontaktot csinálni, meg rámérek fent összeszerelve csipeszes kábellel...

Update2:
Megtörtént a csipeszes mérés, ott van az izzónál a feszültség! :) Jobban megnézve a dolgot, az izzó egy műanyag betétben van és a hernyó külseje nem ért ki rendesen belőle, így a villa alakú érintkező nem érte el a fenekét. De pár évig jó volt...aztán elmúlt, szétszedtem, tökig betekertem és mégsem. Faragtam a műanyag karimából így most jó. :D Jöhet a LED-esítés! Kösz, hogy meghallgattatok!
Ja, ebben a típusban nincs zener, jól megtekerve kézzel, 9,5V is jött belőle, hátmég ha szakadékban hátszéllel tekerek...


csüt. nov. 13, 2014 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

166. telehódas HHH
Hely: Budapest

Dátum: 2014. november 6. (csütörtök)
Időpont: 18:30

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés(?), miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. nov. 03, 2014 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kis OFF, de a témához kapcsolódik valamennyire:

Nobel-díjat kaptak a kék LED felfedezői. Viszont a LED feltalálója megsértődött. Érthető, a tudós sértődöttsége.

2 cikk majdnem ugyanazzal a címmel:
http://www.origo.hu/tudomany/20141007-nyertek-a-led-lampa-feltalaloi-fizikai-nobel-dij-2014.html
http://www.origo.hu/tudomany/20141007-fizikai-nobel-dij-2014-zsebunkben-a-nobel-dijas-talalmany.html

És: http://www.origo.hu/tudomany/20141008-fizikai-nobel-dij-2014-sved-kiralyi-tudomanyos-akademia-nick-holonyak-jr-megsertodott-a-led.html

És, picit korábbról egy másik LED-es cikk (Nanotechnológiával 57%-al fényesebb/hatékonyabb LED?): http://www.princeton.edu/engineering/news/archive/?id=13571


szer. okt. 08, 2014 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]
165. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. október 8. (szerda)
Időpont: 19:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés(?), miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


kedd okt. 07, 2014 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

164. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. szeptember 8. (hétfő)
Időpont: 20:30

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés(?), miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. szept. 08, 2014 8:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ígértem dhpage-nek egy olyan online terep térképet, ahol
az erdei utak és ösvények lejtésének irányát nyilak mutatják.
Bekapcsolható: Jelölt turista utakat mutatja a jelölés ábrájával együtt.
Át lehet váltani városi nézetre, ahol nem látszanak a turista utak.
Van még több lehetőség, amit érdemes megismerni rajta.
Itt található : http://merretekerjek.hu/#zoom=14&lat=47 ... e=montival

Pinyó : Abban a kicsi lámpában nagyon érdekesen néz ki a fehér fényű led. Ilyent még nem láttam.
A felülete, (ha nagyítóval megvizsgálod kikapcsolt állapotban) akkor nem sárgásnak látszik,
hanem fémes tükrös csillogású. Gondolom valami nagyon vékony, néhány atomnyi
fém tükör réteg lehet rajta valami okból.
Láttál hasonlót már fehér fényűben?
..látott már valaki ilyent?

Még más ami fény..
Amit ott néztünk, nagyobb széttartásra állított lézer fényével távoli dolgokat is jól meg lehet világítani,
anélkül, hogy a fénye kárt okozzon bárki szemében. Ezt használják is ilyen célokra.
Demó videó : https://www.youtube.com/watch?feature=p ... zMBPk#t=67



vas. júl. 13, 2014 2:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

162. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. július 12. (szombat)
Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


kedd júl. 08, 2014 14:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszönjük szépen, Pinyó!

-
Találtam valami érdekeset, amiről már volt itt szó említés szintjén.
Már úgy látszik egyre több infót lehet róla találni.
Ez a "Lumigrid" lámpa.

http://www.ledker.hu/hirek/cikkek/led-e ... oknak-1-72

https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=Fhy ... q=lumigrid
Kép

http://tekd.com/2013/06/28/lumigrids-bi ... onditions/




csüt. júl. 03, 2014 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Naszóval elnézést, elfelejtkeztem róla, beírom ide a jövőben is, mert régi ismerősökkel mindig jó találkozni. Ha meg a ködben agyonreflektorozzuk a tornyot valami erőművel, az még jobb :)


vas. jún. 29, 2014 20:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Valóban köszi Pinyonak a beírásokat. Kicsit most úgy jártunk, mint a télen etetett madarak, mikor elmarad a kaja. :)

RelakS gondolom úgy értette, hogy hol _máshol_?

Én itt találtam:
KERÉKPÁROS TOPIK 2.0

Egyébként kik szoktak menni? Amikor párszor voltam, akkor főleg innen voltak a lámpások. (Most is úgy látom, csak 5 ember ment.)
Olvastam bringás fórumokon, hogy régebben nagy csapat is összejött.

Most utánaolvasva látom, hogy péntek hajnali 5-kor volt a teljes telehold. Talán azért lett csütörtök a túra napja, mert az közelebbi?


szer. jún. 18, 2014 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Amúgy hol szokta Pinyó hirdetni?

Itt néhánnyal lejjebb megtalálod az előző havit is.
Korábban is itt szokott lenni a havi aktuális időpont, rendszeresen.
Gondolom, már annyira nem (nagyon) megy innen senki, hogy azért maradt el a bejegyzés.
Mindenesetre eddig is köszönjük Pinyónak, hogy megtette, még ha egyre kevesebben is élünk vele.


-=RelakS=- írta:
A lámpa meg nem, hogy nem készült el, én speciel el sem kezdtem :D

ja, hát úgy könnyű nem megcsinálni! !-F


kedd jún. 17, 2014 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Akkor még jó, hogy pénteken nem pakoltam fel a bringát, és mentem pestre? :D

Amúgy hol szokta Pinyó hirdetni?

A lámpa meg nem, hogy nem készült el, én speciel el sem kezdtem :D


kedd jún. 17, 2014 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szóval meg volt? Akkor itt maradt csak ki a bejegyzés,
na de így is köszönhetjük Pinyónak, hogy egyáltalán eddig mindig itt volt az időpont.

Eléggé hallgat ez a topik mostanában. Úgy látszik, mindenkinek elkészült már a lámpája. :hihi:


hétf. jún. 16, 2014 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Neeem, természetesen az aktuális teleholdat néztem, ami elvileg naptár szerint most pénteken volt, a túra viszont csütörtökön.


hétf. jún. 16, 2014 1:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
..rákeresve most látom más topikban, hogy 1 nappal előbb volt a túra...

..nappal?? Hónappal!


vas. jún. 15, 2014 23:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Talán az érdeklődés hiánya miatt nem írtátok a mostani teleholdast. Néztem a napot, gondoltam ha hazaérek időben, akkor elmegyek. Szerencsére nem értem haza, mert rákeresve most látom más topikban, hogy 1 nappal előbb volt a túra...
Talán péntek 13. miatt? :hm:


vas. jún. 15, 2014 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Remélem nem fog szakadni az eső. Mert ha igen, akkor sietni kell.

[Telehódas Topik Túrák]

160. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2014. május 14. (szerda)
Időpont: 20:30

Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, dinnyézés, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. máj. 12, 2014 10:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Vettem Auchanban 500Ft-os elemes lámpát. Arra jó lesz, hogy kivágom belőle a lényeget, és ledet rakok a helyébe. Jobban néz ki, mint egy szögletes doboz.
Viszont ha már van, gondoltam, kipróbálom. Nem számítottam arra, hogy gyakorlatilag világításra alkalmatlan a cucc, max látni lehet, hogy valami jön szemből !-F


pén. máj. 09, 2014 21:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 18, 2008 19:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budaörs (Pest)
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia dhpage! Érdekelne az MC-E optika ajánlat, lehetőleg minél szélesebb szögű optikát keresek :) Szerencsére pesti vagyok, bár nem bringás, hanem fejlámpás-túrás :) Köszi szépen!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rudolfking csüt. máj. 01, 2014 13:19-kor.



csüt. máj. 01, 2014 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezek elméleti dolgok, amit ha megfelelően értelmezel, akkor tudod használni a gyakorlatban.

Kép

Itt nézelődj további részletekért: http://www.sasovits.hu/cnc/irodalom/Fenytan.pdf

Az, hogy a led-lencse távolságot figyelembe veszed-e vagy sem annál nagyobb, de legalább akkora hibát okoz, ha nem gömb hanem sík felületen méred. Viszont még ez is csak elméleti hiba. A gyakorlatban ennél nincs jelentősége ekkora pontosságnak.


csüt. máj. 01, 2014 2:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Amikor egy LED-es zseblámpa által kibocsátott maximális lux értéket megadják 1m távolságból, akkor az 1m-t hogy kell érteni? Ha van egy 5cm hosszú tükör, akkor a tükör végétől indul az 1 m vagy minden esetben a LED chip felszínétől kiindulva kell számolni a métert (ez esetben az a lámpa végétől csak 95 cm...)

Köszi!


szer. ápr. 30, 2014 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség