Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:37



Hozzászólás a témához  [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Következő
Firefox 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
nacorvus írta:
A lényeg nem ez,hanem jóval olcsóbbak lesznek az ssd lemezek fél éven belül! :D

Na ez már lehet. Vagy ámen, úgy legyen. :rulez:
Csak az nem valószínű, hogy csatoló probléma legyen a most vásárolt SSD miatt fél év múlva. Napersze egy régi alaplapba ne próbáljunk tuszkolni egy új M.2 SSD-t, de a SATA3 SSD még mindig sokkal jobban muzsikál SATA2 csatlakozással, mint egy vinyó.


csüt. szept. 10, 2015 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
By TargeT:
Idézet:
...az Asus a Z170 Deluxe alaplapjához mellékel egy ilyen U.2 kártyát, ha netán valamikor kellene

Well :hm:..az egy szép alaplap.. :)
Őszintén,van a közönséges home-userek között aki nekiáll barkácsolni magának egy ilyen LGA 1151 lapból(price cc:300$),a belevaló i5-i7 procival(price 250-350$)+
Idézet:
16 GB DIMMs running at DDR4/2400 speeds for just $1,980.
+a kölöcnkék:táp,ház,no meg egy 1-2db 1Tb SSD :?:

Az Intelnek korábban is voltak halva született ötletei pl a balkezes BTX....az sem kellet a kutyának sem.

A lényeg nem ez,hanem jóval olcsóbbak lesznek az ssd lemezek fél éven belül! :D


csüt. szept. 10, 2015 16:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
nbela írta:
... ha valóban tökkre megy olyan hamar mint írod, akkor veszek egy másik ssd-t ...

Pont ezt írtam. Ha tönkremegy a jelzett időben (ami nem biztos), akkor havi 300 Ft-ba került addig a használata. Mellesleg a jelzett 8 év alatt úgyis simán elavul.

Hogy mi lesz addigra, ki tudja...


vas. szept. 06, 2015 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
nacorvus írta:
SSD-ügyben legalább fél évet ki kell várni-jön az Intel..bár valószínűnek tartom valami úgy csatolóval,ami miatt az egész vasat ki kell dobni.. :mrgreen:

Akkor én is kötözködök így visszafelé, meg off. :wink:
Nem valószínű, hogy olyan nagyon gond lenne a csatolókkal. A legújabb alaplapok tartalmazzák, vagy PCIe kártyán belerakható, ami kell.
A SATA Express az nudli, el se nagyon terjedt, de az új alaplapokon van belőle.
Lehetne még a jövőben U.2 alias SFF-8639, de ez se annyira valószínű az otthoni gépeknél. Mindenesetre az Asus a Z170 Deluxe alaplapjához mellékel egy ilyen U.2 kártyát, ha netán valamikor kellene.
Ami a legvalószínűbb az M.2 elterjedése, mert ez is csak alig van a kezdet után. Az meg kérdés sebesség szempontjából is, hogy ez az M.2 milyen csatolót tartalmaz, SATA, PCIe AHCI, vagy PCIe NVMe.
NVMe-s se sok van még, de úgy látszik ez a szép és gyors jövő. :D Úgyhogy én nem tartom valószínűnek, hogy fél éven belül olyan nagy változás lenne, meg hogy ezért kellene "kidobni" egy új alaplapot vagy megvásárolt SSD-t. Pláne, hogy az árak húzósabbak a bevezetés után.
Egyébként a SATA3 SSD is elég tisztességes sebességet tud. Normál használatnál bőven elég, amúgy is az a fő lényeg, hogy SSD legyen a rendszer alatt.


vas. szept. 06, 2015 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
nacorvus írta:
:gigalol: ez a legkomolyabb gond az SSD-vel, hogy egy program hova cache-sel és mennyit..?..Ennél sokkal komolyabb és zsebbevágóbb gondok vannak az egész meghajtóval(meghajtócsaláddal-majdnem meghajtócsalást írtam,AMI LÉNYEGÉBEN IGAZ IS!)
Nekem nincs olyan széleskörű rálátásom a hw területre mint Neked, csak a saját közvetlen tapasztalataimra tudok támaszkodni. Aszerint pedig az itthoni i3+ssd gépem porig alázza a céges i5+sata3 szerkezetet. A céges gépen már kezd zavaró lenni az a pár tized másodperces késlekedés és kerregés amíg a hdd-ről betölt vagy lement valamit. Ehhez képest komolyan élményszámba megy az ssd-re telepített rendszer sokkal gyorsabb használata. Majd kiderül, meddig bírja, de ha valóban tökkre megy olyan hamar mint írod, akkor veszek egy másik ssd-t, ráteszem a lementett rendszert és használom tovább.

Biztosan igazad van abban, hogy nyugodtabban hagysz ott egy hdd alapú szervert Pusztakócson, mert nem kell leutaznod javítani. Elhiszem, hogy élettartamban a HDD tovább bírja, de nekem házi használatra sokkal kellemesebb az ssd alapú rendszer, akkor meg miért ne?


vas. szept. 06, 2015 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
By Laci_L...
Idézet:
Egy SSD kb havi 300 Ft
:hm: na de kérem:http://www.amazon.com/Intel-S3700-800GB-2-5-Inch-Solid/dp/B00APLB6G6..
Ráadásul egy-egy szerverben hasznáják csak és azt is csak mixed módban,mellette ott a wincsi..

Ha már a 360-720 Kb floppyt előhoztad..ott kerreg idestova 20-22 éve a szkázi 40 gb lemez iszonyatos sebességgel adatszerverként,igaz annó borsos ára volt,de megérte :lol: -Lehet, hogy a lap előbb pusztul ki alóla és nem lesz mibe betenni a vezérlőkártyát (ISA) :jajne:


kedd aug. 25, 2015 19:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Hát igen. Kár túlzásba vinni a félelmet. Egy SSD kb havi 300 Ft. Ha meghal, annak van jele előtte. Újat kell venni, és kész. Erre írtam, hogy ki tudja mi lesz itt 8 év múlva. Hogy nem ilyen, és ekkora tároló, az biztos. Csak nézzünk vissza 8 éve mi volt.

Off:
Nekem még volt olyan PC-m a cégnél, ahol a 650KB-os alaplapi memória kiegészítésre külön kártyát kellett belerakni, ami 2 MB-os volt, és félévi fizetésembe került. :mrgreen: A leltárnál csak ezt nézték meg, a többi nem is volt fontos.
A merevlemez meg 25 MB-os volt (ha jól emlékszem). Ma röhögünk rajta. A floppykon meg főleg (egy nagy tenyérnyi méreten kb 350 KB fért el, csak később jöttek a kisebb méretű floppyk). :shock:


kedd aug. 25, 2015 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Na jó, de nem is mindenki rak vissza egy partíciómentést, ha valamelyik FF kiegészítő megnyekken, vagy ezer más piti dolog miatt. :wink:
Bocs, erős túlzás volt, de valahogy muszáj volt egy poént ellőnöm. !-F
Vizsgálták ezt, és irdatlan adatot írogattak folyamatosan, és alig akartak az SSD-k megmurdelni. Itt petabájtokról van szó. Nem kell túlóvatoskodni, használni kell amire való, és kész. :D


hétf. aug. 24, 2015 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
vackor írta:
... Szerintem egyáltalán nem kell aggódni miatta.

Kétségtelen. De egy partíció visszaállítás 20-30 GB-ot lóbál egyszerre. A mentésről nem is beszélek. Sok kicsi sokra megy.

Lehet, hogy mindenki túlaggódja az SSD élettartamot (nekem most 8 évet jelez). Ki tudja mi lesz akkorra. Meg sem merem mondani hány éves leszek akkorra... :shock:

Még az is lehet, hogy kötelezően mecsetbe (vagy Felcsútra?) fogunk járni. :jaj: :D


hétf. aug. 24, 2015 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Én csak annyit tennék hozzá, hogy laptopon, amit szinte csak netezésre használunk, tehát van mit kesselni a böngészőknek, 2 év alatt 1,2 TB írás történt. Ezt a meghajtó saját maga méri, nincs csalás. Ebben amúgy benne van a Win7+SP1 telepítése is. Szerintem egyáltalán nem kell aggódni miatta.


hétf. aug. 24, 2015 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Az SSD-nek nem a sebességgel van baj, megjelenik az előny már SATA2 mellett is a vinyóhoz képest. Persze, egy 5400-as fordulatú 2,5"-os vinyó helyett a laposban, nos az tényleg ég és föld. Még ráadásul nincs mozgó fej és a motor sem duruzsol.
Az állandó és feleslegesnek tűnő írással van a baj az SSD-nél. Hogy ez mennyire valós félelem, vagy mire tényleg tönkremenne emiatt, már úgyis simán kidobod a 2020-as években.
Viszont egyesek pont ezért akarnak megszüntetni minden felesleges írást, és menjen inkább a memóriába, sehová, vagy a lassú vinyóra. Hogy azután ezekből a MB-okból mikorra lesznek problémás tera vagy inkább petabájtok, az más kérdés.
A memória meg még az SSD-nél is gyorsabb.


hétf. aug. 24, 2015 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
By TargeT
..
Tökéletesen egyetértek,és a Mozilla uu.fog járni mint a redmontiak: csinálhatnak akármilyen SUPER-t-os-t,browsert os-al..oszt minek..megkérdezik tőlük:Láttad már a középső ujjamat..mert tudok uuÚ-Újat mutatni.. :|

By Laci_L & nbela
:gigalol: ez a legkomolyabb gond az SSD-vel, hogy egy program hova cache-sel és mennyit..?..Ennél sokkal komolyabb és zsebbevágóbb gondok vannak az egész meghajtóval(meghajtócsaláddal-majdnem meghajtócsalást írtam,AMI LÉNYEGÉBEN IGAZ IS!)
:hm: Gondban vagyok..itt fejtegessem vagy a hard témában :?:
Ide is tartozik,hiszen egy "nagyméretű-penderedve"-megfelelő szoft nélkül..Lásd BIOS,mint halottnak a puszi!
-Alapvető gond a buxa :!: :arrow: vettél volna egy 240(-50)- 500Gb-s v.1T lemezt,(trimmelni ott is kell,de kit érdekel hogy egy browser rajta hagy kb 320-500 Kb szemetet.)-Ha megnézed a 'pendrájvot' amit egyszer bedugtál egy win-es gépbe miért lesz rajta egy System volume mappa,vagy egy linux -bsd gépben egy Tarsh--mert felcsatolta..és lehet hogy 0 byte,de a helyet foglalja-kölcsönösen törölhető a másik os-ból.-de sem itt sem ott nem kell atörölt filokat helyreállítani.

A gond a hardverrel van:csak speciális kihegyezett alaplappal UEFI-vel és GPT part táblával hozza azt amit a gyári tesztben ígértek-hiába sata-III...az igazi minőségbeli növekedést a laptopon hozza,amikor az 5400-rpms sata-II-t (500Gb) lecseréled egy 120Gb UEFI-vel,na akkor az egy pöpec,ha,csak egy rendszer van rajta :arrow: indul mint a villám..'osztanék" hová teszed az adatlemezedet-tudom viszel egy másik külsőt,azért ahogy a browser tudjon cashelni+Adatok biztonságos mentése..erre már egy "okostelefon" is jobb a HSD-kártyával,mert kisebb+azon lehet telefonálni is :twisted:

SSD-ügyben legalább fél évet ki kell várni-jön az Intel..bár valószínűnek tartom valami úgy csatolóval,ami miatt az egész vasat ki kell dobni.. :mrgreen:

OFF:egy linxos pendrive kb uu sebességet mutatja most is :arrow: Puppy-linux (800MB adatmentésestül-browser adatmentésestül)-külső driver-a filmeknek...igaz működés közben lassabb,mert eszi a PIII-1024Mb-jét.. It's only joke !-F


hétf. aug. 24, 2015 16:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
:hm: Van benne valami.
http://pcforum.hu/hirek/17409/ennyi-vol ... -a-mozilla


szomb. aug. 22, 2015 8:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Közben javítottam az előző hsz-em. A mappa törlést leírtam.

Az első ötletem nekem is az volt, amit írtál. De hiába nyomtam meg, semmi sem történt. De lehet, hogy azért, mert közben a disk cache le lett tiltva, és ezért nem foglalkozik vele a FF.
A lényeg az, hogy üres, és nem nyomja az SSD-t.


pén. aug. 21, 2015 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Igen, ott marad és kézzel törölni:
FF Beállítások, Speciális, Hálózat, Gyorsítótárazott webtartalom,
Törlés most, Törlés most, és a "cache2" mappa kiürül.


pén. aug. 21, 2015 16:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Áthelyeztem én is a RAM-ba a cache-t a te beállításoddal (nekem is SSD van). Köszi a tanácsot, figyelem a tapasztalatokat. :wink:

Kód:
memory
Number of entries:    37
Maximum storage size:    128000 KiB
Storage in use:    119 KiB
Storage disk location:    none, only stored in memory

disk
Number of entries:    37
Maximum storage size:    128000 KiB
Storage in use:    119 KiB
Storage disk location:    none, only stored in memory

Az érdekes az, hogy a disk-en továbbra is ott maradt a Cache2 mappa 260 MB mérettel (úgy ahogy volt). Azt vártam volna, hogy az átkonfigurálás után ezt törli, vagy legalább is nullázza. Az "entries" tartalmát, meg az index fájlt töröltem. Nem történt semmi, szépen működik. A Cache2 mappa továbbra is nulla méretű marad.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L pén. aug. 21, 2015 16:48-kor.



pén. aug. 21, 2015 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Kód:
memory
Number of entries:    274
Maximum storage size:    128000 KiB
Storage in use:    3386 KiB
Storage disk location:    none, only stored in memory
disk
Number of entries:    274
Maximum storage size:    128000 KiB
Storage in use:    3386 KiB
Storage disk location:    none, only stored in memory
A fenti beállítás után a P4 gépemen a böngésző megtáltosodott, a lapok megnyitásakor megszűnt a HDD folyamatos kerregése. De nem élvezhettem sokáig, mert az alaplapot ki kellett dobni. A mostani gépemen nem igazából érzek különbséget, hogy a cache az SSD-n vagy RAM-ban dolgozik. Csak a tudat, hogy a sok kis file nem amortizálja az SSD-t.

Források:
Firefox cache áthelyezése RAMDISK-re
Firefox cache áthelyezése RAM-ba

A browser.cache.memory.capacity értékének "-1"-et is lehet adni. Ekkor ezen táblázat szerint automatikusan határozza meg a cache méretét. Például 8G RAM esetén 32M. Én 128-ra állítottam magamnak, több lapon annyit ajánlottak.


csüt. aug. 20, 2015 23:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Érdekes a beállítás.
Nálam az első két sorban FF default van (nem állítgattam), azaz "true". Így mind a két memória területet használja.
A harmadik sor nem létezik, így korlát valószínűleg nincs (vagy nem ismerjük).

Cache:
Kód:
memory
Number of entries:    23
Maximum storage size:    27648 KiB
Storage in use:    393 KiB
Storage disk location:    none, only stored in memory

disk
Number of entries:    3696
Maximum storage size:    256000 KiB
Storage in use:    69664 KiB
Storage disk location:    C:\Users\Laci\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\ebtzijyr.default\cache2


csüt. aug. 20, 2015 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Én is találtam egy firefox okosságot. Először olyat találtam, hogy a gyorsítótárat helyezzük át ramdiskre. Egy másik lapon mag találtam egy olyan beállítást, hogy a hdd (ssd) gyorsítótárat tiltsuk le, és a memóriában foglaljuk le a cache területet:
Kód:
about:config                         (Beállítások)
browser.cache.disk.enable=false      (Disk cache kikapcsolása)
browser.cache.memory.enable=true     (Memória cache bekapcsolása)
(új egész szám bejegyzés létrehozása:)
browser.cache.memory.capacity=128000 (Memória cache beállítása 128MByte)
about:cache                          (Browser cache infó)


csüt. aug. 20, 2015 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Hátha valakit érint:

Az utóbbi időben egyes oldalakon egyes belinkelt video ablakok egyáltalán nem jelentek meg, csak a fölé írt szöveg.
IE tabbal, vagy csökkentett módban simán működött. :|

Rengeteg tökölés (pl. minden kiegészítő letiltása) sem hozott eredményt. Logikus volt, hogy valahol a config-ban a hiba. Kiderült, hogy egy böngészést gyorsító beállítás az oka. :shock:

Az ötlet innen van.

Azaz az about:config > privacy.trackingprotection.enabled > false állapotban kell lenni.

Ha ezen az oldalon látszik a video ablak, akkor minden rendben van. :D

Így fogadjon meg tanácsokat az ember.


szer. aug. 19, 2015 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Firefox
Remek, nagyon köszönöm a segítséget :)


hétf. júl. 27, 2015 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Google lapon a sarokban:
Beállítások, Keresési beállítások, A találatok megnyitásának helye...


szomb. júl. 25, 2015 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Firefox
Lenne egy olyan problémám, hogy ha a Google-ban keresek valamit, a linkre kattintva új lapon nyitja meg, nekem meg jobb volt, mikor ugyan abban a lapban nyitotta.

Mit állíthattam el, hogyan állíthatom vissza? :D


szomb. júl. 25, 2015 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
De azért jó előre is tudni, hogy milyen idő várható.
Ezek a programok különösen a Weather Watcher Live szinte órára pontosak az előrejelzésben. :wink:


kedd jan. 27, 2015 16:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... Aztán van még ...

Én kinézek az ablakon. Meg szól a rádió. :D


kedd jan. 27, 2015 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Valószínűleg így van. Már több helyen is láttam a neten, hogy írtak erről a problémáról.
Minden bizonnyal ezért nem tud frissülni.
Az 1-ClickWeather pillanatnyilag még működik.
Aztán van még Weather Watcher Live, HTC Home, YoWindow Windowshoz.


kedd jan. 27, 2015 14:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... Akkor mégegy korábbi nagyon jó kiegészítőnek annyi...

Dehogy is. Lehet, hogy azok a szerver linkek változtak, amit használ. Az új verzióra meg nem tud frissülni, mert nincs FF 35-öd. Frissíts rá, és jó lesz. Szerintem. :)


kedd jan. 27, 2015 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
A Forecastfox 2.0.19 verziójáról van szó. Éveken át kifogástalanul működött a napokban áll le és azóta sem tud kapcsolódni.
Akkor mégegy korábbi nagyon jó kiegészítőnek annyi...


kedd jan. 27, 2015 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... nem tud kapcsolódni a Firefox időjárásjelző programja a Forecastfox ...

Nem bizony, mert csak a Firefox v35-ön megy (feltéve, hogy ugyanarra gondolunk):

Forecastfox Weather 2.2.2 https://addons.mozilla.org/hu/firefox/a ... x-weather/


kedd jan. 27, 2015 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Napok óta nem tud kapcsolódni a Firefox időjárásjelző programja a Forecastfox.
Lehet, hogy már annyi neki?
Kár érte, nagyon jó volt.


hétf. jan. 26, 2015 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Firefox
vackor írta:
Ha beírod hogy about:config, majd rákeresel a browser.newtab.url kulcsra, ott az áll, hogy about:newtab?
Ha nem, akkor jobb klikk, és válasz a visszaállítást.

Istenkirály vagy, kösz a segítséget :)

A kulcsok törlése kissé nehézkes lenne, mert nem tudom a progi nevét :? Nem akarok olyan kulcsot törölni, amit még használok.


szer. jan. 14, 2015 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Egen.. meg a regeditet,az ingyen benne van a win-ben és 'ecce/icce ingyér' keyword search-kulcs keresése- mindent töröl -majd örül.-ez leginkább az un "tsökkentett' módus: a W8,,8,1 Különleges rendszerindítás :hm: -ősi magyar szóval ez úgy hívják..no'bozdmeg-eme csatakiáltással rontottak őseink az ellenre-(by anyám ELT-és magyar nyelvtan könyvéből-magyar-tört szak 56..akkoriban ugrott neki a finnek is-aztán Franciaországban szerzett-"csak közepes diplom"-t a nyelvből amit itthon nem ismertek el..nekem is van 'középfok"? :lol: -na nem franciázásból-annak idején nem volt kötelező a nyelv a diplomhoz,-ma meg..""vazze!-"" :gigalol: kritikán aluli-A Mindenkori-kormány embereinek ajánlom menjen legalább egy hónapra akár Svédországba,Oroszországba,Kínába egy hónapot közmunkásnak utóbbi kettőben még meg is élhetne a magyar bérezésből,de nem kellene egy SZVSZ magyarul igen jól kommunikáló amcsit a nyílt utcán egy hülye ügyvéddel letámadni,hogy tolmácsot kérek...


kedd jan. 13, 2015 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
nacorvus írta:
... mert visszaköszön mint a 'gereble" ...

Meg kellene próbálni az AdwCleaner-t. :shock:


kedd jan. 13, 2015 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Im afraid! :( Ez amit vackor ajánlott csak a jéghegy csúcsa!
Minél előbb bele kell túrni a registry-be és az összes kulcsot törölni ami a törölt programra vonatkozott-mert visszaköszön mint a 'gereble" !-F


kedd jan. 13, 2015 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
vackor írta:
Nem, az csak a kérdés része. :)

:D


hétf. jan. 12, 2015 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Nem, az csak a kérdés része. :)


hétf. jan. 12, 2015 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
vackor írta:
... about:newtab? ...

A kérdőjel is ott van a végén? Mert nálam nincs. :shock:


hétf. jan. 12, 2015 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Ha beírod hogy about:config, majd rákeresel a browser.newtab.url kulcsra, ott az áll, hogy about:newtab?
Ha nem, akkor jobb klikk, és válasz a visszaállítást.


hétf. jan. 12, 2015 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Firefox
Van egy problémám:
Telepítettem egy progit, ami kezdőlapnak beállított egy oldalt. A kezdőlapomat visszaállítottam, és a progit is töröltem (nem volt alkalmas a számomra).
DE!
Azóta, ha új lapot nyitok meg a mozillában, ezt akarja megnyitni:
Kód:
chrome://quick_start/content/index.html

Mivel a progi már nincs fenn, ezért azt írja ki, hogy a fájl nem található. Eredetileg új lap megnyitásakor Fast Dial jelent meg. Hogyan tudnám visszaállítani a Fast Dialt?


hétf. jan. 12, 2015 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Firefox
jancsi000 írta:
Van valakinek jó ötlete??

Egy kis olvasgatás:
http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?f=10&t=40213


hétf. okt. 28, 2013 7:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Firefox
Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy a youtuben nem megy a video lejátszás, de a videa-n megy.
Nem régi gép kb. 1 éves.
lap, proci nemtudom mi de 8Gb ram van benne.
Video kari Asus gt 640.
win7 x64 települ emiatt a hiba miatt már 3. alkalommal egy nap alatt.
A legújabb driverek és flash lejátszó van leszedve.

Elkezdi a betöltést, megáll a kép, újra kezdi előröl, elindul, megáll a kép, flash összeomlott.
Víruskereső sincs még fent meg semmi.
Szűz win, mozilla, driverek, flash, java, csak ezek vannak és még sem jó.

Saját gépemen is ez a win7 megy gond nélkül.

Van valakinek jó ötlete??


szomb. okt. 26, 2013 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Nálam a gmail már csaknem két hete Firefox alatt normál nézetben elérhetetlen.
Amióta jöttek a gmail újításai azóta eltűnt a kilépés funkció normál módban.
Nagyon nem hiányoztak nekem ezek az újítások...


szomb. okt. 26, 2013 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 11, 2013 18:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
sys1003 írta:
... Hát nagyon nem kellett bajlódni/bíbelődni ...

Dehogy nem - kellene. Olvasd végig, amit írtam. A FF vizsgálata lemaradt.

Szia! Sehogy sem lett jobb, így újra telepítettem. Most minden rendben van :)


hétf. okt. 14, 2013 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
sys1003 írta:
... Hát nagyon nem kellett bajlódni/bíbelődni ...

Dehogy nem - kellene. Olvasd végig, amit írtam. A FF vizsgálata lemaradt.


szomb. okt. 05, 2013 15:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 11, 2013 18:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
sys1003 írta:
... Rendben, köszi!! Holnap akkor elbíbelődök majd vele :)

Szívesen. :wink:
Az eredményt írd meg, hátha tanulságos lesz majd másnak is.

Hát nagyon nem kellett bajlódni/bíbelődni, mert a kiegészítőknél / bővítménynél csak a Shockvawe flash és a kiterjesztéseknél meg az avaszt van. Eredmény semmi :(


szomb. okt. 05, 2013 6:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
sys1003 írta:
... Rendben, köszi!! Holnap akkor elbíbelődök majd vele :)

Szívesen. :wink:
Az eredményt írd meg, hátha tanulságos lesz majd másnak is.


pén. okt. 04, 2013 20:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 11, 2013 18:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
sys1003 írta:
... Az meg volt..

Akkor futtasd csökkentett módban a Firefoxot. Ha így jó, akkor a normál módban az összes kiegészítőt kikapcsolni, majd egyesével vissza (közöttük mindig újraindítás). Ami nem kell azt el kell távolítani.
Ha így sem jó, akkor a MozBackup programmal mentsd el az összes beállítást, majd Uninstall, és újratelepítés. Az elmentett dolgokat egyesével rakd vissza (közöttük mindig újraindítás). Lehet kezdeni a Könyvjelzőkkel, mert attól szinte biztos, hogy nem lassul, majd szépen tovább haladni.

El lehet vele tökölődni, de biztos a siker. Ami hibás volt azt újra be kell állítani, telepíteni.

MozBackup 1.5.1 (free): http://mozbackup.jasnapaka.com/

Rendben, köszi!! Holnap akkor elbíbelődök majd vele :)


pén. okt. 04, 2013 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
sys1003 írta:
... Az meg volt..

Akkor futtasd csökkentett módban a Firefoxot. Ha így jó, akkor a normál módban az összes kiegészítőt kikapcsolni, majd egyesével vissza (közöttük mindig újraindítás). Ami nem kell azt el kell távolítani.
Ha így sem jó, akkor a MozBackup programmal mentsd el az összes beállítást, majd Uninstall, és újratelepítés. Az elmentett dolgokat egyesével rakd vissza (közöttük mindig újraindítás). Lehet kezdeni a Könyvjelzőkkel, mert attól szinte biztos, hogy nem lassul, majd szépen tovább haladni.

El lehet vele tökölődni, de biztos a siker. Ami hibás volt azt újra be kell állítani, telepíteni.

MozBackup 1.5.1 (free): http://mozbackup.jasnapaka.com/


pén. okt. 04, 2013 19:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 11, 2013 18:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
sys1003 írta:
... Tudnátok segíteni? ...

Futtasd a CCleaner programot. Ne piszkáld a beállításokat, elsőre hagyd úgy ahogy települ.

Az meg volt.. plusz az előzmény és a sütik törlése is..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sys1003 pén. okt. 04, 2013 19:56-kor.



pén. okt. 04, 2013 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
sys1003 írta:
... Tudnátok segíteni? ...

Futtasd a CCleaner programot. Ne piszkáld a beállításokat, elsőre hagyd úgy ahogy települ.

http://www.piriform.com/ccleaner


pén. okt. 04, 2013 19:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség