Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:41



Hozzászólás a témához  [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Firefox 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Mondom, ez egy ritkán használt, tartalék "vészhelyzeti" laptop. Időnként azért bekapcsoljuk, hogy a frissítések felmenjenek, meg leteszteljük, hogy működik-e rajta minden. Nem is az a gond, hogy nem tudnék működő, friss Firefoxot varázsolni rá, hanem ez az agyatlan megoldás, hogy a telepítő nem tudja frissíteni a már fent lévő példányt, miközben a saját frissítő szolgáltatása (Maintenance Service) aktív.


kedd júl. 09, 2019 21:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Javasolnám akkor inkább a Firefox Portable használatát. Ahhoz nem kell rendszergazda jog, és a kiegészítőket is nyugodtan lehet telepíteni, frissíteni admin jog nélkül.
A portable verzió is ugyanúgy frissül később online.
Sőt lehet egy rendszeren telepített és portable Firefox egyszerre. Kis érdekesség azért akad, mert ha az elindított portable programot tűzöd le a tálcára, a tálca ikonról a telepített Firefox fog elindulni.
Ha viszont magát a portable Firefox parancsikont húzod le a tálcára, akkor arról a portable fog indulni.
És lehet ezzel így játszani, hogy a két különböző profil közül melyik induljon.

Azt nem tudom, hogy hány verziót kell kihagyni, hogy ne frissülhessen a Firefox, de szerintem jó sokat. Vagy talán ott más gond van.


kedd júl. 09, 2019 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox frissítés agyrém
Van a Firefoxnak egy része, ami totál sz*rul működik: A frissítés. Ha egy frissítési lépés kimarad (ritkán használt, tartalék gép), akkor csak a teljes telepítővel tud frissíteni ("A frissítés sikertelen. Töltse le a legújabb verziót"). Azt viszont nem a 'Mozilla Maintenance Service'-en keresztül teszi, vagyis rendszergazda jog kell hozzá. Céges gépről van szó, admin jog természetesen nincs. Ha így indítom a telepítőt, akkor felrakja külön a saját profilom alá, de ettől a régi verzió még ott marad. A plusz poén, hogy amikor a saját profilom alá telepítettet megpróbálom eltávolítani, ahhoz is admin jelszót kér.
:( :jaj: :cry:


kedd júl. 09, 2019 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Volt a 61-nek is már több frissítése, ki tudja mi mindenbe nyúltak bele a hivatalos changelog mellett... :D
Én is jártam már úgy, hogy egy hibát csak az eltávolítás és újratelepítés párossal tudtam javítani, pedig normál esetben a frissítéskor minden fájlt meg registry beállítást aktualizálni kell(ene).


csüt. aug. 16, 2018 5:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Futottam néhány kört. Még szerencse, hogy könnyű elmenteni/visszarakni a FF-ot.

Tehát:
1. Az összes kiegészítőt letiltva (csökkentett mód) a hiba megvan.
2. Ezután a Chrome mappát töröltem (saját beállítások vannak benne), a hiba megvan.
3. Visszaraktam a kezdő 57.0 verziót (kiegészítők, és Chrome nélkül), a hiba megszűnt.
4. A legújabb beta verzióval (62.0b17) nincs hiba.
5. Visszarakva a kiegészítőket, és Chrome mappát, nincs hiba.

Azaz a 61 és a 62 verzió között valamit csináltak, mert megjavult. :)
Pontosabban az ablakban maradt a kurzor, de a görgetősávba visszakerült a nyíl. Érdekes lenne az okát ismerni.
Annyival egészítem ki, hogy az öregebb 60.1 ESR verzióval sincs hiba. :shock:


szer. aug. 15, 2018 15:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Nem lehet hogy valamelyik bővítmény kavar bele? Nálam nem csinál ilyet, nem is tudtam előidézni.


kedd aug. 14, 2018 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Van egy fura dolog a Firefox-ban (61.0). Ha egy ablakra kerül az egérmutató, átvált szerkesztő kurzorra. Ez még hagyján, de az oldalsó görgetősávban is olyan marad. Ha az ablakon kívül van, akkor a nyíl van ott. És a jobb-szélen levő görgetősávban is nyíl van (fotók).

Kép

Kép

Kép

Ugyanez a hiba az Internet Exploler-ben (11.0) nincs meg (ugyanazt az oldalt nézve).

Mitől lehet ez? Úgy emlékszem, hogy régebben nem volt ilyen a Firefox.


kedd aug. 14, 2018 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox

Köszi. :)


vas. dec. 03, 2017 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
Egy érdekeset tapasztaltam az Feladatkezelőt nézve: a firefox.exe 7 példányban fut. Eddig ez egy volt, mint ahogy bármelyik másik program is. Nálatok is így van? Mi lehet ez?

Tartalom folyamatok beállítása


vas. dec. 03, 2017 17:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
Amúgy meg le van ejtve, az a dolga, hogy foglaljon memóriát. Nem mindegy (4) - 8 - 16 GB RAM mellett, hogy éppen hányszázpár MB-ot foglal? :twisted:

Ezzel én is így vagyok, azért tettem 16 GB-ot a laptopomba, hogy ne érdekeljen az ilyen. :)


szomb. dec. 02, 2017 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Laci, nem program fut több példányban, hanem több folyamatra bontották. Amit látsz, az a több folyamat. :wink:
Egyébként nem csak az 57 verzió óta, írtak erről már korábban is. Az 54-ben már 4 folyamat volt. https://www.hwsw.hu/hirek/57631/firefox ... zilla.html
Ami meg a memóriát illeti, most már a Firefox foglal kevesebbet. Ezt le is ellenőrizék néhány más böngészővel, nem keresem, hogy hol.
Amúgy meg le van ejtve, az a dolga, hogy foglaljon memóriát. Nem mindegy (4) - 8 - 16 GB RAM mellett, hogy éppen hányszázpár MB-ot foglal? :twisted:


szomb. dec. 02, 2017 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Köszi mindenkinek. :D

Egy futtatható programot általában nem is lehet több példányban elindítani, bár van ilyen (pl. a Total Commander).
Mindenesetre a memóriát foglalja rendesen a Firefox, az biztos. :shock:


szomb. dec. 02, 2017 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Firefox
Laci_L írta:
A júliusban leírt Firefox problémám az 57-es verzióval megszűnt. Jónak tűnik az új verzió. :)

Egy érdekeset tapasztaltam az Feladatkezelőt nézve: a firefox.exe 7 példányban fut. Eddig ez egy volt, mint ahogy bármelyik másik program is. Nálatok is így van? Mi lehet ez?

Kép

A Chrome esetében ezt már régen megszoktam.
Igaz, mindig ÖT ablakot tartok nyitva...


szomb. dec. 02, 2017 0:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Csak úgy próbaképpen megnyitottam Firefox és Chrome alatt is 3 lapot (Google, Bing, Időkép).
Mindegyikben csak egy reklámszűrő bővítmény van (uBlock).

Chrome: 10 folyamat, 296 MB memória
Firefox: 6 folyamat, 201 MB memória


szer. nov. 29, 2017 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Én alapból nem ezt használom, de megnéztem, igen, több példányban fut. Valószínűleg több különálló folyamatra bontották a működését.


szer. nov. 29, 2017 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
A júliusban leírt Firefox problémám az 57-es verzióval megszűnt. Jónak tűnik az új verzió. :)

Egy érdekeset tapasztaltam az Feladatkezelőt nézve: a firefox.exe 7 példányban fut. Eddig ez egy volt, mint ahogy bármelyik másik program is. Nálatok is így van? Mi lehet ez?

Kép


szer. nov. 29, 2017 21:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Nem biztos, hogy ez a Firefox hibája. Lehet pl. egy script, ami használat közben csak szívja magába az adatokat, egyre több memóriát felzabálva.

Próbáld kielemezni az about:performance és az about:memory lapokon, hátha feltűnik valami kiugró érték.


hétf. júl. 10, 2017 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Mostanában (néhány hónapja) azt tapasztalom, hogy a FF nagyon belassul, a proc. használat 50-80%. De csak akkor ha a Facebook-ot pörgetem (mellette néhány másik nyitott fül). Kb. 5-10 perc után, egyszer csak előjön a hiba. Ha nagy kínnal kilépek a FF-ból, az ablakja eltűnik, de a firefox.exe tovább fut. Az Eszközkezelőben látszik, és innen ki tudom lőni (600 MB helyett 800 MB RAM-ot foglal). FF újra indítás után sokáig megint rendben van.

Amiket kipróbáltam:
1. A legújabbtól visszafelé a 45-ös verzióig sok félét, és több ESR verziót is
2. Kikapcsoltam az összes (nem sok van) kiegészítőt
3. Alapállapotra visszaállítottam (Hibakeresés > Frissítés)

Ugyanoda jutok előbb-utóbb. Ha a Facebook nem fut, akármit csinálok, nem jön elő ez az izé.

Mit gondoltok? Én feltettem a kezeimet. :D


hétf. júl. 10, 2017 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
https://pcforum.hu/hirek/19662/a-chrome ... stoplistat


pén. júl. 07, 2017 4:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Well..!
Az a gáz,hogy a Google,kezd olyan lenni Mint az MS,Oracle,Adobe..sorolhatnám a a nagy vírus-és egyéb-elhárító cégeket.
Árukapcsolt hirdetésből áll a net 96-98%-a.
..nem része É.Korea:onnan csak lőnek :roll:


csüt. júl. 06, 2017 19:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Ja, és a hozzá nem értő szakértők helyében én a teljesen haszontalan és irritáló cookie-figyelmeztetések helyett (hehe, nem is a cookie a problémás, hanem bizonyos scriptek) inkább arra összpontosítottam volna, hogy olyan szoftvereket ne lehessen terjeszteni, amik önkényesen átírogatják a böngészők kezdőlapját, a keresőt, fű alatt bővítményeket telepítenek (meg lehet tenni felhasználói beleegyezés nélkül is). Na meg a "software bundle"-k, amikor egy szoftver mellé kapsz néhány kéretlen másikat is, ha nem figyelsz. K**vaannyukat.


szer. júl. 05, 2017 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Nekem BrightCloud a reimageplus-ra hozott ki magas kockázatot, amiben persze benne van az is, ha egy site kártékony dolgokra hivatkozik.
A lényeg, hogy megvan a bűnös, még ha nem is feltétlenül károkozási célból hozza be azt az oldalt...


szer. júl. 05, 2017 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
A NOD szerint nem a reimageplus.com-al van a baj, hanem a vele együtt megnyílni akaró crm.efix.com/visitor/index.php-val. Ezt keményen letiltja.


szer. júl. 05, 2017 21:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
vackor -nak volt igaza:Az All Video download volt a bűnös.

A malwerbytes nálam is villogott de minek,attól még a popup uu. megjelent. FF és Opera alatt ue nem volt,ráadásul,linux és a telefonon sem alkalmazható.
THX! Megoldódott!! :D


szer. júl. 05, 2017 20:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Igen, nekem is elég volt csak rávinnem a kurzort a reimageplus.com linkre klikkelés nélkül, és egyből dobta fel a Malwarebytes az üzenetet.

Kép

Szerintem is érdemes volna pucolni. Talán pont a Malwarebytes. Az sok egyéb szmötyit megtalál.


szer. júl. 05, 2017 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Gondoltam megnézem mi az a reimageplus, de kapásból letiltott a tűzfal, hogy magas kockázatú weboldal (spyware & adware), szóval szerintem nézd át milyen chrome bővítmények vannak telepítve.


szer. júl. 05, 2017 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Ide is felteszem bár,írtam már Stell-nek pü-t..,de,hátha valaki..
A k....Google Crome valamilyen okból platformfüggetlenul (win,linux és egyéb) a keresőoldalról rendszeresen elzavar a keresőoldalról nyitott linkekből http://www.reimageplus.com oldalra. :arrow: nem a gépen hanem a Google böngészőben van a hiba az eltérítés,mert a könyvjelzőket export-import-al a Firefox és az Opera is normálisan lekezeli és ott nincs ue. anomália.
Van-e valakinek okos ötlete? :hm:


szer. júl. 05, 2017 18:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Firefox villódzás
Sziasztok! Tudnátok javasolni valamit egy ismerősömnek a következő problémára?

Firefoxot használ és nagyon idegesíti, hogy időnként fehér felvillanásokat produkál. Sok helyen, de legjobban a Google képkeresőben látszik, amikor egy képről átvált egy másikra. Ilyenkor a kép helyén felvillan egy fehér téglalap, mielőtt megjelenne a kép. Ez többnyire csak tizedmásodpercekig tart, de durvább esetben 1-2 másodperc is lehet. Egy idő után tényleg baromi idegesítő, de nekem a Fox minden gépen ezt csinálta, amin csak kipróbáltam. Ez kb. 10 gépet jelent, van köztük Windowsos és Linuxos egyaránt. A jelenség amúgy nem korlátozódik a Firefoxra, Az IE és az Edge is ezt csinálja, a Webkites böngészők viszont nem! (Chrome, Chromium, Opera).

Nincs ötletem rá. Más böngészőt nem hajlandó használni, de naponta kapom a panaszáradatot, hogy villog az a sz*r... :hm: :jaj:


kedd márc. 28, 2017 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
A Google-t már végignéztem és letiltottam false-ra mindent, de semmit nem változott.
Az általad írott blocklist.xml false-ra állítása után eltűnt a kéretlen plugincheck.
Nagyon köszönöm a segítséget!


vas. júl. 24, 2016 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Emlékezni nem, de van ez a Google, vagy segít, vagy nem.
Szóval aszongyák a legjobb megoldás erre a Firefox frissítése. :lol: Mi amúgy is ezt szoktuk mondani. ;)
Van még valami blocklist.xml bizergálás, ami nem annyira javallott.


vas. júl. 24, 2016 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét a tisztítással kapcsolatban.
Időigényesen aprólékos munkával megoldható a dolog, 70%-os orvosi alkohollal is besegítve ahol szükséges.

Lenne egy olyan kérdésem, most ismét kéretlenül betöltődik a https://www.mozilla.com/hu/plugincheck/
Az about:config.-ban ezt hol/hogyan lehet letiltani?
Néhány éve volt ez a jelenség, akkor az about:config.-ban valahol sikerült letiltani, de már nem tudom hogy hol...
Valaki emlékszik még rá? A régi retro gépen 3.6.28 verziónál jelentkezik.


vas. júl. 24, 2016 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Különösen akkor jóó a Jar-Züff+brasieses truimviratus ha be is van kapcsolva a masina!
Akkor kiír ilyeneket a képernyőre villogások közepette:BrvsKh :) !-úgy beragad mint annak a rendje!
Szét kell szedni,és jar-os vízben áztatni a billentyűzet..mármint csak a tetejét...mert,ha nem a zsíroldós trutyi többet árt mint használ a fóliának.
A 'cüff" nem jó mert igaz hogy a koszt is ledörzsöli ,de a buttount is,amellet meg simán befolyik a KV,Kisfröccs stb

Nem egyszer írtam már hogy az ipari felhasználású billentyűzet (igaz nem is 2500 HUF/stück) pl a betonkeverőben-(nem a házi 1 köbös,)hanem ami a mixert tölti legalább 6 m kanóccal és a régi AT dugóval működik....idestova 20x+x éve -bár számomra érdektelen,hogy csapolnak e még ott minőségi betont :hm:

Ps: Mindenhol jó,de legjobb sehol..mire végzek két eset lehetséges: a kocsmák már bezártak,vs még ki sem nyitottak: bennük a nők,ha vannak 'igen nyitottak'-minden értelemben.-Többen vannak mint a pasik.. a többit rátok bízom. :jajne:

Ps2:..jut eszembe EZ mitől szoftver téma?..mert lágyan kell billenteni és akkor tartós :hm: ?


szer. feb. 17, 2016 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Firefox
A CIF + ecset páros is csodákat tud.


szer. feb. 17, 2016 7:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
:wink: Ez: http://www.argep.hu/trend/JARM/Jar-mosogatoszer.html


hétf. feb. 15, 2016 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
Jar a nedves szivacsra ...

Az mi? :shock:


hétf. feb. 15, 2016 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Jar a nedves szivacsra, bedörzsölöd, hosszabb szálú műanyag kefével átkeféled, végül szárazra törlöd.

De lehet bonyolultabban is. :wink:


hétf. feb. 15, 2016 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Retro: Win 3.1 PI gépen még mindig működik.
Win95 PII gépen szintén.
Win98 PIII gépen szintén.
Win ME PII IBM gépen.
Ez utóbbival kapcsolatban kérdezném, hogy az eredeti IBM billentyűzetét mivel lehetne olyan tisztává tenni mint amilyen eredetileg volt? Ugyanis sokáig álltak és a por meg minden nyomott hagyott, de valamennyi életre keltve feltuningolva amennyit elbírnak CPU, RAM, HDD stb.
Az a bizonyos kínai ragacsos tisztító semmit sem ér. Valami hatásos bevált módszer?
Tudom fóliázni kellett volna a billentyűzetet...


vas. feb. 14, 2016 22:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Igen, az. :D A grafikus felületen kívül annyival volt több a DOS-nál, hogy kooperatív multitaskingra volt képes.


vas. feb. 07, 2016 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
... összeomlott a Windows 3.1 oprendszer ...

:rulez:

Az még DOS alapú volt, ha jól emléxem.


vas. feb. 07, 2016 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Legalább. :wink: De inkább Win 8.1, vagy méginkább ahelyett is Win 10.
Most hogy az XP-n futó Firefox meg az ő kiegészítője mennyiben lenne más, mint a Win 7-en... :roll:
Tényleg nem tudom, hogy micsoda orvosi vagy milyen programok, amik úgy vannak megcsinálva, hogy kizárólag Windows XP-n fussanak, és még kompatibilis módban se máson. Nem mai csirke egyik sem, ha se frissítés, se programfejlesztés rá, nem mondom, hogy olyan is, de a világ halad. Az orvosoknál is, meg a betegeknél is. de ha muszáj, mert nincs helyette új, jobb, vagy sokat kellene rá fizetni.

Azért jók ezek a régi dolgok. Amellett, hogy egy csomó bankautomata még mindig embedded XP-t futtat. Volt is, amit emiatt tudtak hekkelni valami egyszerű USB pendrive-val. No persze hozzá kellett férni.
De a legszebb, tavaly év végén az egyik francia reptér omlott össze, mert összeomlott a Windows 3.1 :!: oprendszer, amin a csomagkezelő rendszerük futott. :P :gigalol: Nyilván nem futott a program XP-n. !-F


szomb. feb. 06, 2016 21:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
Hát kedves barátom, kezdek rájönni, hogy ez esetedben kizárólag valami user error lehet. :lol:
Nálam kifogástalanul működik a World IP. A 44.0-on is megy, meg ment előtte is folyamatosan.


Gondolom, hogy nálad legalább Win7-ről van szó, amíg nálam XP-nél.


szomb. feb. 06, 2016 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Tisztelettel jelzem, hogy nekem már évek óta a Flagfox van erre a célra. Tökéletes, és rendszeresen frissül is. Egy próbát megér. :)

Ami meg a Google Chrome-ot illeti, nekem sosem volt szimpatikus. Többször (időben eltolva) felraktam próbaképpen, aztán még leszedni sem lehetett. A megoldást csak a partíciómentés visszaállítása volt. Nekem egy ilyen erőszakosan terjeszkedő, helyet foglaló program nem kell. Ez egy szellemiséget takar (olyasmi, mint a Win10-nél is van), amit én sosem fogok tolerálni. És sajnos nem csak a böngészőnél van ez, hanem a való életben. Csak körül kell nézni itt. :cry:


csüt. feb. 04, 2016 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Vajon mi lehet? Ott vannak, nem ütköznek és mégsem működnek.
Hangsúlyozom egy teljesen új tiszta telepítésről van szó.
Talán egy alacsonyabb számú verzió?


csüt. feb. 04, 2016 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Hát kedves barátom, kezdek rájönni, hogy ez esetedben kizárólag valami user error lehet. :lol:
Nálam kifogástalanul működik a World IP. A 44.0-on is megy, meg ment előtte is folyamatosan.


csüt. feb. 04, 2016 5:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Felraktam a WorldIp-t és ez is kompatibilis a 44.0-val de mégsem működik. Ott van a kiegészítők között nincs letiltva és ugyanaz a helyzet mint néhány mással...
Ezeket nem a negyvenesekre tervezték...


szer. feb. 03, 2016 23:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
IP-sben legjobb szerintem a World IP. Na azzal minden meg tudsz jeleníteni zászlóstól mindenfajta tetszés szerinti színekben. És garantáltan működik. Nem szabad leragadni a megszokásnál.
A többinek nem tudom a létjogosultságát, meg hogy miért olyan fontos neked. A Fasterfox az tuti felesleges szerintem. Amúgy meg szokták frissíteni a kiegészítőket, már aki :P, és utána működhet. Ha meg nem, annyi és annyit is ér.

Jó lesz, ha hozzászoksz a gondoloathoz, hogy nemsoká ezt az összes kiegészítőt, ami most van elfelejtheted, hacsak nem írják át a Google Chrome-nál is használt nyelvre.


szer. feb. 03, 2016 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Az biztos, hogy a soknak nincs értelme de ezt nem értem, hogy ebből a kevésből ami feltelepül azok sem működnek...


szer. feb. 03, 2016 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
A sok kiegészítő rendesen leterhelheti a gépet. Szerintem csak azt kell használni, ami tényleg kell, ami csak úgy van, mert jópofa, az mehet a kukába.


szer. feb. 03, 2016 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Most raktam fel a FF 44.0-t. A FlipClock, Memory Fox, Show MyIP feltelepül és nem írja ki hogy nem kompatibilis, de mégsem látható csak a kiterjesztések között.
Mindössze a Forecastfox fix, a Flagfox, az All-in-one Sidebar és az X-notifier kiegészítők működnek. Ez ám a fejlődés...


szer. feb. 03, 2016 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Firefox
Idézet:
Na ez már lehet. Vagy ámen, úgy legyen. :rulez:

Úgy lesz.
Gondol bele:
- bejöttek a TFT-k, 12" képmérettel, 100e körül. Mert iszonyat volt a selejt (70-80% is eleinte) és most mekkora is a monitorod és mennyiért vetted?
- RAMok Eleinte mind horror, aztán? Most 4 GB DDR3 ~5500, a DDR4 meg majd 9000. És mennyi lesz 2 év múlva?
Mióta is vannak a piacon a nagyobb kapacitású SSD-k?
A Kingstom 120G-s nincs 15.000. Ennyi a legolcsóbb 1 terás


csüt. szept. 10, 2015 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség