Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:47



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
EZT találtam még MSI ügyben. :hm:


szer. jan. 25, 2017 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Hát... Érdekes. Mivel maga a fájl nem változik a C-ről vagy D-ről futtatás során, az látszik valószínűnek, hogy a kérdéses mappával van valami. Lehet hogy tök rosszul gondolom, és semmi köze a jogosultságokhoz?

Én formázás után rögtön át szoktam állítani a D meghajtó hozzáférési jogait (Mindenki, teljes hozzáférés). Nem a megosztásnál, hanem a fájlrendszernél.

Egy olyan msi esetén, amelyik nem működik, mit mutat? (Jobb klikk, Tulajdonságok, Biztonság fül, esetleg azon belül a Speciális nézet.)


szer. jan. 25, 2017 10:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor

Kipróbáltam a teljes átmásolást. A D:-t leformáztam (nem gyors), majd visszamásoltam mindent. Ugyanúgy maradt a probléma. De véletlenül rájöttem: ha az .msi fájlt a D: gyökérbe másolom, onnan települ. Ha bármilyen mappában, almappában van (akkor is, ha az meg van osztva), akkor már nem jó. :shock:

Ehhez mit szóltok?


szer. jan. 25, 2017 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... másold át az összeset a C-re, töröld az összeset a D-ről, másold vissza C-ről D-re, végül töröld a C-ről...

Kipróbáltam, néhány fájllal. Nem jó sajnos. :(
Pedig másoltam. Oda, és vissza is. Az eredetit előtte töröltem. :jajne:


kedd jan. 24, 2017 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Biztos hogy a jogokkal van gond. Ha megoldható, másold át az összeset a C-re, töröld az összeset a D-ről, másold vissza C-ről D-re, végül töröld a C-ről.
A másoláshoz használj TC-t, ne a windows intézőt!
Mindenképpen másold, ne áthelyezd, mert az viszi a jogokat is.

A legokosabb, ha a D-n csinálsz egy külön mappát nekik, és visszamásolás előtt ellenőrzöd, hogy az új mappára milyen jogok vannak beállítva (legyen Mindenki, teljes hozzáférés).


kedd jan. 24, 2017 17:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem régen írtam, hogy a D:-ről nem lehet telepíteni .msi fájlt. Aztán a megosztás jogait "Teljes hozzáférés"-re állítva, jó lett. :)

Egészen a mai napig. Egy rossz telepítő miatt vissza állítottam a két héttel ezelőttire a C: partíciót, amivel nem is volt gond. De az .msi azóta megint nem települ, hiába állítom át ugyanúgy a jogot. Akármit próbálok, nem megy (bármelyik másik partícióról igen). A C: partíción az elmúlt két hétben semmit sem állítottam át, azaz a vissza mentés pontosan olyan, mint volt a jogok megadásakor az előző esetben.
A legszebb az, hogy a D:-n van kb 70 msi fájl, és ebből kettő futtatható a helyén is, a többi nem. Az egyik a Calibre telepítő, a másik egy Windows Media Player Plugin), A Calibre nem ment a jogok megadása előtt, pont emiatt kérdeztem itt először.

Csak állok és nézek, mi lehet. :shock:

Kép


kedd jan. 24, 2017 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A Windows félét felejtsd el. Mondtam már, hogy mit javasolok. Memtest86+
Annak 5.01 verziója van egy ideje. Én az .iso változatot használom, nekem betölti USB-ről a Syslinux boot manager. (Lásd még bootolható pendrive és Xboot v1.0 beta14) Szóval nem feltétlen kell CD-re írni. :wink:
Szerintem megvan ez Live Linuxokon, egyéb gyűjteményekben is, de a letöltési oldalon találsz USB-re telepítős és floppy megoldást is. Ezeket én hanyagoltam.


kedd jan. 17, 2017 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Rászánom az időt és a leírtak szerint lesz a teszt.
Az Ultimate Boot CD V5.3.5 free-n az alábbi tesztprogramok vannak:
AleGr MEMTEST V.2.00
DIM ID V3.57
Memtest86 V4.3.7
TestMemIV
Windows Memory Diagnostic V.04 ( Ez utóbbi futtatása végtelennek tűnik)

Ezek közül melyiket javasoljátok?


kedd jan. 17, 2017 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Oké, tehát megtaláltuk a hibát, valamelyik RAM hibás. Addig, amíg ez fennáll, kár és teljesen felesleges bármilyen telepítéssel próbálkozni.
Ha több RAM van, akkor egyesével futtatod a tesztet. Amelyik oké, az egyelőre átment, félrerakod, hogy jó még valamire. Ha nem, annak annyi. Esetleg másik foglalatban vagy alaplapban próbálhatod.
És így sorban a végére jutsz. Azután a jókat teszteled párosával. Ha ez is átment a vizsgán, akkor derül már az ég, ha nem, az már macerásabb, hogy melyik miatt nem jó vagy miért nem működnek együtt.
Addig próbálod így sorba az összessel, míg a teszt nem mutat piros hibát, mert addig semmi esélyed, még ha netán sikerülne is felerőltetni egy rendszert. Vackor elmondása szerint még hibátlan tesztnél is lehet gond.
A hosszú tesztnek akkor lehet értelme, ha nincs hiba, és tutibbra akarsz menni a hosszabb futtatással. Ha egy hiba is van, felesleges tovább futtatni ebben a felállásban.


kedd jan. 17, 2017 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Szóval ha egy piros akkor annyi.
Na de mikor van/lesz vége a tesztnek meddig fog futni?
Na és hogyan tudom meg, hogy a három/négy RAM közül melyik a hibás?


kedd jan. 17, 2017 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Most mi ez, hogy error 496? Ha az, amit jelez, vagy amire gondolok, akkor az error, és valami gáz van.

Amit írtam, Memtest86+, az különdéle teszteket futtat, és igen többször és sokáig. (Pass).De ha alul nem mutat pirosan hibát, akkor jó.
Nem kell feltétlen órákig futtatni. Ha kijön a hiba, akkor kuka a RAM. Már az elsőnél, és nem 495-nél. :wink:


kedd jan. 17, 2017 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Pedig kellene lenni valamilyen gyorsabb memória tesztnek, mert az kizárt, hogy a gyárban ennyit tökölődjenek vele. De az is kizárt, hogy vizsgálat nélkül kiadják az árut.


kedd jan. 17, 2017 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Ultimate Boot CD V5.3.5 free:
AleGr MEMTEST V.2.00
DIM ID V3.57
Memtest86 V4.3.7
TestMemIV
Windows Memory Diagnostic V.04 ( Ez utóbbi futtatása végtelennek tűnik)

Ezek közül melyiket javasoljátok?
Lehetőleg olyant kérnék, amelyik egy napon belül befejezi a tesztet.
A segítséget előre is köszönöm.


kedd jan. 17, 2017 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Memtest86+: Ez mennyi ideig fut? Jó félnapon át futott. Error:495-nél kikapcsoltam.
Hiren's CD: Szintén ugyanez a helyzet.
Szóval ha végig akarom futtatni mindkettőt akkor ha hajnalban elindítom valamelyiket akkor az éjfél előtt végez a teszttel?
3 illetve 3,5GB RAM van a gépekben 2,66 illetve 3GHz CPU.


kedd jan. 17, 2017 11:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Hát igen ezek a rövidítések... De sokszor vannak ennél sokkal rosszabb zanzásítások, felesleges rövidítések.

Ami a SUBST-ot illeti, az egy DOS parancs, de működik a Windows 7-nél is. Meghajtó mappelést, betűjel hozzárendelést jelent mappához gyakorlatilag. (Én is átváltottam. :wink: :lol:)


hétf. jan. 16, 2017 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... Miért nem tudok .msi fileokat telepíteni?[/url]

Itt már félig-meddig van megoldás, de ez sem írja a hozzáférést. Bár, lehet hogy azért, mert ha idegen géppel van megosztva, ott tényleg bele lehet nyúlni a forrásba.

De ezt csúnyán elizélték az MS-nél. Azt, hogy meg sem nézi mi a hiba oka, és oda nem illő hülyeségeket ír az ablakba.

off:
Ami meg az idézett tanácsadót illeti, mi az hogy "v. subst-olt". Gondolom: vagy megosztott. Nagyon nem szeretem az ilyet. Vagy helyett v., hogy helyett h. stb. Fáj az ujja talán? Nem fizet többet a szövegért, ha leírja. Hirtelen átvált angol rövidítésre, mert ő olyan okos... :cry:


hétf. jan. 16, 2017 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: MSI fájl hiba
Laci_L írta:
vackor írta:
... bizonyos esetekben a Home változat együtt állítgatja őket ...

Nekem Win7 Prof van. :wink:

Igazad van, nem csak a Home-ra igaz. :oops:


hétf. jan. 16, 2017 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
@Laci_L
Olyanféle. :lol: Minthogy az említett emelt joggal való futtatás sincs alapból.
De pont a te problémádra jött most szembe egy precízebb leírás. Miért nem tudok .msi fileokat telepíteni?


hétf. jan. 16, 2017 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Az msi fájl nem egy futtatható fájl, hanem egy adatfájl (csomag), amit a telepítést végző alkalmazás nyit meg. Mintha megnyitnál egy Word fájl, elindul a hozzárendelt alkalmazás. Vagyis nem futtatod a fájlt, hanem megnyitod.


hétf. jan. 16, 2017 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: MSI fájl hiba
vackor írta:
... bizonyos esetekben a Home változat együtt állítgatja őket ...

Nekem Win7 Prof van. :wink:


hétf. jan. 16, 2017 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Közben még írtam hozzá egy mondatot, de gyorsak voltatok. :D

"Meg az is fura, hogy bármi mást lehet csnálni, futtatni, csak az .msi-t nem. Ez valami különleges fajta izé?"


hétf. jan. 16, 2017 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem csak Win 10 persze. How to Force an MSI Package to Install Using Administrator Mode
Igaz a kérdés nem ez volt, csak mellékesen utaltam rá. Vagy mégis lehet ez irányba menni? :hm:

Szokott valami hibaüzi lenni az .msi futtaására. Valami ilyesmi, bár ez angolul van. "A DLL required for this install to complete could not be run."

Közben látom megoldódott. :D


hétf. jan. 16, 2017 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: MSI fájl hiba
Laci_L írta:
Egyszóval: jó lett, köszi mindenkinek. :wink:

Hát ez elgondolkodtató, én ugyanis nem a megosztásnál megadott jogokra gondoltam, hanem a fájlrendszeri jogokra. :)

Oké, bizonyos esetekben a Home változat együtt állítgatja őket, de nem mindig. Külön lehet állítani a megosztás tulajdonságainál és a fájl tulajdonságainál, de együtt lehet az Intézőből, a jobb-klikkes megosztással.

Laci_L írta:
Ez olyan, mintha otthon saját magamtól kéne engedélyt kérni, hogy kimenjek a konyhába.

Éppen az a helyzet, hogy nem vagy "egyedül". A Windows-ban alapból több felhasználó van (System, LocaService, NetworkService, stb...), és még csak ezután jönnek a valódi felhasználók. Nem(csak) neked kell az engedély, hanem nekik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vackor hétf. jan. 16, 2017 19:25-kor.



hétf. jan. 16, 2017 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: MSI fájl hiba
vackor írta:
... Tipp: Nézd meg milyen hozzáférési jogok vannak beállítva az MSI fájlokhoz...

Megnéztem, és igazad van. :lol:

Csak olvasási jog volt. De most sem értem, hogy ha saját magam csinálok valamit a saját drive-on, az miért megosztás? Hogy más gépről benézve mit lehet csinálni, az más. Azt hittem csak erre vonatkozik a megosztásnál az engedély. Ez olyan, mintha otthon saját magamtól kéne engedélyt kérni, hogy kimenjek a konyhába. Ha bejön valaki kintről, az más. :shock:
Meg az is fura, hogy bármi mást lehet csnálni, futtatni, csak az .msi-t nem. Ez valami különleges fajta izé?

Egyszóval: jó lett, köszi mindenkinek. :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L hétf. jan. 16, 2017 19:24-kor.



hétf. jan. 16, 2017 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás MSI fájl hiba
Laci_L: Szerintem is valamilyen jogosultsági dolog lesz a nyitja. Te, felhasználóként hozzáférsz a fájlhoz, de amikor megnyitod, akkor a Windows valami rendszerfolyamatként nyitja meg (TrustedInstaller, vagy micsoda), és szerintem így nincs meg a szükséges joga. Amikor átmásolod másik meghajtóra, akkor az ott beállított jogokat kapja, amivel már hozzáfér. Nem kellett hogy hozzányúlj, áthelyezéskor a Windows viszi a jogosultságokat is (másoláskor nem!), ami másik felhasználói fióknál gond lehet.

Tipp: Nézd meg milyen hozzáférési jogok vannak beállítva az MSI fájlokhoz. Szükség esetén hozzáadhatod a "Mindenki"-t, olvasási joggal.

Memtest: Én már láttam többször is amikor hibát talált, de ebben az esetben sem a Windows memtestje, sem a Memtest86 nem jelzett hibát, de még valamelyik Linux telepítőn is volt ilyesmi, az sem. Pedig a memória volt rossz, az biztos.


hétf. jan. 16, 2017 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem csak egyféle Memtest van. Olyat már hallottam, hogy az egyik nem jelezte, amit a Memtest86+ igen.

Laci, ha olyannal akarsz beszélni, akinél jelzett a Memtest, itt vagyok én. :wink:
Volt, hogy a megvásárolt laptop RAM nem volt oké, jelzett a Memtest, cserélték.
Olyan is volt, hogy XP telepítési hiba más gépén, Memtestet futtattam, hibás volt a RAM.

:hm: Érdekes ez az .msi probléma. Én mindenütt, ahol jogosultsági probléma van, hozzáadom a mappához a rendszergazda jogú userem full joggal. Program Files alatt, ha ott kell menteni, stb., a Vista óta cizelláltabbak a jogosultságok, és tiltás is jobban szerepel.
Az .msi fájloknál alapból nem is lehet emelt admin joggal futtatn jobb klikkre, de van olyan Win 10 tweak, ami után igen.


hétf. jan. 16, 2017 16:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... Azt viszont nem értem, hogy a Memtest semmi hibát nem talált, pedig sokszor lefutott.

Én még nem láttam olyat, hogy a Memtest jelzett volna. De olyannal sem beszéltem, akinél konkrétan jelzett volna. :shock:
Otthoni körülmények között (nincs cseredarab semmiből) nehéz eldönteni, hogy mi a rossz. Ezért sem rakok össze gépet szívesen.

És ha már írok, lenne egy kérdésem. Van 4 partíció a gépemen, a C:-n van a Win7. A D:-n van egy mappa, ahol az összes letöltött program el van mentve. Innen szoktam telepíteni is, amivel nincs gond. Kivéve az .msi fájlokat, mert arra hibaablak jön: sérült a fájl, nincsenek jogok, stb. Ha átmásolom bármelyik másikra, onnan simán települ. A jogokhoz soha nem nyúltam, úgy van, ahogy települt. Megnéztem, minden egyforma. Egy különbség van, a D: meg van osztva. Ez azt jelenti, hogy néha egy otthoni laptopra másolok át anyagot, de az szinte mindig ki van kapcsolva.
Mit szóltok ehhez? A Neten nem találtam semmit, csak olyasmit, amikor eleve sehol sem megy a gépen az .msi telepítés. De itt nem erről van szó.


hétf. jan. 16, 2017 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Kb. 1 évvel ezelőtt nagy szívásban volt részem. Ismerősnek raktam össze gépet, de többször lefagyott a windows telepítő. Sikerült felrakni, de azután is rendszeresen fagyott a gép. Minden új volt rajta, semmi használt alkatrész. Napokon keresztül teszteltem, leginkább a ramokat, de semmi hiba nem jött elő. Garis alaplap csere után ugyanaz. Végül a ramok cseréjével megszűntek a hibák (ez az az eset, amikor a "brand" nem jelent semmit). Azt viszont nem értem, hogy a Memtest semmi hibát nem talált, pedig sokszor lefutott.


hétf. jan. 16, 2017 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Írtad, hogy csereberéltél memóriát, de a Memtest86+ is lefutott hiba nélkül?


hétf. jan. 16, 2017 5:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Bővült a hibalista: MEMORY MANAGEMENT 0x000001a
UNEXPECTED KERNELMODE TRAP 0x000007f
PAGE FAULT NONPAGED AREA 0x0000050


vas. jan. 15, 2017 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
WDC WD5000 IDE HDD-ről van szó, ami nem éppen mai példány a HDS szerint most 100-100% az állapot kijelzése.
Annak idején többet is vettem belőlük, ma már a neten sem találtam egy kifogástalan állapotú eladó példányt sem használtan. Újat meg ne is keressen senki.
Időnként előfordul 1 vagy 2 szektorhiba, ez a 3 volt eddig a legtöbb.
AsRock alaplapok IDE csatlakozás.
Amennyiben cserélni kell, ide milyen HDD felelne meg SATÁ-ban?


szomb. jan. 14, 2017 22:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Supervisor írta:
... 3 gyenge szektort kijavított több nem volt...

De lesz, az biztos. Egy ilyenről azonnal le kell menteni a fontos anyagot (ha van), és kidobni a fenébe. :shock:

Egy ilyenre új rendszert telepíteni (amit nyilván használsz majd), abszurd dolog. Nem olyan drágák már a merevlemezek, hogy ilyennel érdemes legyen vacakolni. A ráfordított idő, meg az esetleg elveszett adat többe kerül.

Szerintem. :wink:


szomb. jan. 14, 2017 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Köszönöm a segítségeket.
Előzően végigment a HDD regenerátor 3 gyenge szektort kijavított több nem volt.
A HDSentinel szerint is hibátlan lett most is hibátlannak találja.
Azért holnap végigfuttatom még rajta a HDD reg-et és CHKDISK-et.

A hibaellenőrző kódok:IRQL NOT LESS OR EQURAL 0x0000000a
KERNEL MODE EXCEPTION NOT HANDLED 0x10008e
NTFS FILE SYSTEM 0x0000024


szomb. jan. 14, 2017 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A hibakód mi?

https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... 71(v=vs.85).aspx
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 23d1df3893

A hogy Vackor is mondja, a fájlrendszer is emlegeti hibaképpen.


szomb. jan. 14, 2017 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Szerintem kéne egy fájlrendszer ellenőrzés, szektor szintű olvasási együtt (van-e hibás szektor, ami miatt nem lehet betöltetlen rendszerfájlokat).


szomb. jan. 14, 2017 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Hardverhibára gondolok, de mi lehet?
A meghajtó ellenőrzésnél konkrétan mire gondolsz?


szomb. jan. 14, 2017 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Meghajtó ellenőrzés is volt? Lehet hogy hardver hiba.


szomb. jan. 14, 2017 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Win7 Ultimate új telepítés után BlueScreenView Minidump hibaüzenetei:
KERNEL_MODE_EXPECTION_NOT_HANDLED (3x)
NTFS_FILE_SYSTEM
IROL_NOT_LES_OR_EQUAL

Eddig cserélve CPU,
3x1 GB Kingmax 400 3200 RAM
1 512MB Kingmax RAM
VGA csere Nvidia GeForce 6600 GT.

Az 512 MB RAM kivéve a többi egyenként, de a hibaüzenetek maradnak BlueScreen.
Mi lehet az oka?


szomb. jan. 14, 2017 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Köszi szépen.

Minden úgy lett (alig kellett állítani) ahogy írtad. Sajnos ugyanaz az eredmény.
Kétféle ISO-val is próbáltam, egyik sem jó.
A host gépre (mint írtam) ugyanez a W10 felment lazán.

Ba.sszus, mi a fene lehet?


hétf. aug. 22, 2016 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Na megnéztem, ez ugyan Win 8.1 telepítés VirtualBoxra, de ezt hoztam létre még a régi 8 éves rendszeremen. A Windows 10 telepítésnél is dettó ezeket használom. Nálam minden 64 bites.
Aktuális VB Extensions természetesen telepítve.

VirtualBox 5.1.2 (Még nem frissítettem, de éppen sikított, hogy kellene.)
VB Rendszer beállítások / Alaplap fül / Lapkakészlet ICH9, Alapmemória 1836 MB, I/O APIC engedélyezve, a többi nincs pipálva (EFI, UTC). Boot sorrend: 1. optikai, 2. merevlemez, a többi nincs.
Processzor 1 CPU (akkor még kétmagos procim volt csak), PAE/NX engedélyezve.
Gyorsítás VT-x/AMD-V és memóriavirtualizáció engedélyezve. (Az inteles VT a BIOS/UEFI-ben is.) Paravirtualizációs interface: örökölt
Képernyőn a 3D gyorsítást nem engedélyezem sosem, most látom itt a 2D is lemaradt, de azt szoktam. Videomemória 128 MB.
Tároló: Optikai IDE ICH6, gazda I/O cache engedélyezett, virtuális HDD SATA AHCI, itt nincs gazda I/O cache
A többi gyakorlatilag alapértelmezett. A hálózatnál lehetne NAT helyett bridge egy másabb működésre. Van talán néhány beállítás, ami az első vdi létrehozásakor még nem volt, csak a VirtualBox frissítésével jött elő, jött létre. Azok az ami.
Nem mondom, hogy feltétlen csak ez a jó megoldás, meg hogy neked tuti amiatt nem jó, hogy nálad nem ezek a beállítások, de próbálkozni lehet.
Azután lehet, hogy ez csak nálad egy speckó hardver-szoftver együttállás bug.
A Win 8-tól kezdve vannak a procira követelmények, de inkább a 64 bitesre, bár a 32 biteseket már nemigen figyelem. Az oké, hogy ez egy virtuális környezet, de talán ha a host gép procija nem jó a telepítendő Win 10 rendszeredhez, akkor virtuálisan sem tudja emulálni. Ez csak egy tipp, vagy igaz, vagy sem.
Esetleg próbálkozhatsz másik Win 10 telepítőkészlettel.
Ma akadt elém egy fórum topic, ami azzal foglakozott, hogy esetleg a Win 10 Anniversary Update kinyírhatja magát a VirtualBoxot is. Csak nagyon futtában láttam, meg a főcímet.
Nálad ugyan nem ez van, Win 7 alatt nem tudsz telepíteni Win 10-et. Még ráadásul ez a rendszer, ahonnan írok épp egy 1607-es legújabb Win 10, és megy a VirtualBox is, meg az említett virtuális gép is elindul. Persze attól, hogy nálam jó, másnál még lehet rossz.
:hm: Egyelőre ennyi.


hétf. aug. 22, 2016 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A PAE/NX már a Windows 8-nál is kellett. Ha hazamegyek majd megnézem mik vannak nálam beállítva.


vas. aug. 21, 2016 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Úgy látszik ez nem az én hétvégém. Az Xbox sem akar menni, mindenáron frissíteni akar, de már kétszer belefagyott a frissítésbe. Harmadszorra nem indítom el, majd holnap. Vagy jövő hét végén...

Mondjuk mindkettő MS termék, nem kell csodálkozni.


vas. aug. 21, 2016 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Kicsi lett, mert végül mindent töröltem a SoftwareDistribution alól. :D

A gépet végül elvitték így, de nem is érdemes görcsölni rajta. Kiderült, Internet kapcsolat nem is lesz, csak arra fogják használni, hogy tévéműsort felvenni, esetleg kiírni DVD-re, az meg megy rajta. Windows update kikapcsolva, a műveletközpontban minden figyelmeztetés letiltva.


vas. aug. 21, 2016 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... Megvolt az is, de semmi változás ... hogy lehet még 278 frissítés...

A C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ mappa kicsi lett? Lehet, hogy rendszergazdai joggal kellene futtatnod a bat-ot.
A futtatás után az Update azt írta nálam, hogy nem volt még frissítés. De volt, és ott is maradt mind. Az első frissítés után helyreállt a szöveg.

A Win kiterjesztett karbantartót futtattad?


vas. aug. 21, 2016 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
Néhány hónapja nekem is "tekert", de az Update ürítésével megoldódott (semmi egyéb MS megoldás nem volt jó).
Még itt javasoltam egy tisztító bat futtatását (és egy Loader-t). Ezt a bat futtatást megcsináltad?


Megvolt az is, de semmi változás. Azt sem értem, hogy a WSUS után hogy lehet még 278 frissítés. A telepítő csomag Win7 SP1-es, eleve kiesnek az SP1 előtti dolgok.


vas. aug. 21, 2016 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
Feladtam...

Szinte hihetetlen. :shock:

Néhány hónapja nekem is "tekert", de az Update ürítésével megoldódott (semmi egyéb MS megoldás nem volt jó).
Még itt javasoltam egy tisztító bat futtatását (és egy Loader-t). Ezt a bat futtatást megcsináltad?

TargeT írta:
... meg kellene nézni, a rendszer és proci alatt, szinte mindent be kell pipálni...
... Illetve a host gép BIOS-ában is van virtuális gép engedélyezési beállítás...
... Gondolom a Win 10 is 32 bites lenne...

Kipróbáltam minden variációt. Egyedül akkor indult el, ha az "Enabele PAE/NX" nem volt bepipálva, de ekkor meg kiírta, hogy nincs 4 GB RAM, és azért állt le.
A host BIOS-ban engedve van, megnéztem. De szvsz akkor a többi Op rendszer sem menne.
Minden 32 bites. A host és a telepítő is. Még nem vagyok olyan vájtfülü, először legyen jó a 32 bites. Mellesleg a host gépre simán feltelepült ugyanez a Win10.

Erre varrj gombot. :shock:
Esetleg ránéznél az Oracle fórumra, illetve a hibajegyre?


vas. aug. 21, 2016 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Feladtam. Kb. 10 órányi keresés után megszülte, hogy 278 frissítés van. További 6 óra alatt eljutott 0%-ig. Ez egy katasztrófa.


szomb. aug. 20, 2016 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A RAM még talán rendben is volna. Nekem is ment korábban 4 GB RAM mellett, bár nálam 64 bites rendszer megy már nem is tudom mióta. Olyan 1,7-1,8 gigát adtam azt hiszem a virtuális gépnek ilyen esetben. Ez szerintem meghaladja a minimális követelményt.
A beállításokat is meg kellene nézni, a rendszer és proci alatt, szinte mindent be kell pipálni. Illetve a host gép BIOS-ában is van virtuális gép engedélyezési beállítás.
Gondolom a Win 10 is 32 bites lenne, az kevésbé volt háklis, a 64 bites az néhány processzor utasításkészlet nélkül nem működik. Ez már a Win 8.1 óta van.


szomb. aug. 20, 2016 21:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... Egyébként már van 5.1.4 verzió a Boxból, talán próbáld azzal.

Próbáltam avval is. Ugyanaz a baj. 2-3 mp-ig sem fut a telepítő. El nem tudom képzelni, mi lehet. A gépemben 4 GB RAM van (ebből 3.2 GB-ot lát a 32 bit miatt). Nehogy már ne legyen elég ennyi. 50% fölé még sosem ment a proc. foglaltság (FF-al). Ha nem fut semmi, 23% a foglaltság. Így sem megy.
Az a baj, hogy az Oracle fórumon sem válaszol senki, pedig minden mellékletet feltöltöttem. :(
A baromi hosszú log fájlt nem értem. tele van mindenféle adattal.


szomb. aug. 20, 2016 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Telepíteni csak jóval korábbi VirtuaBox verzióra telepítettem, azóta időnként frissítettem alatta a VBoxot, de semmilyen gond nem volt. Valószínűleg még az első Win 10 kiadás volt, de lehet hogy mégis a 1511. Most meg ugye már itt a 1607 Anniversary az összes nyűgjével.
Egy ideje kevésbé foglalkozom a virtuális gépre telepített rendszerekkel, csak nagynéha próbálok ki rajtuk egy-egy program telepítést az éles rendszer előtt.

Egyébként már van 5.1.4 verzió a Boxból, talán próbáld azzal.


szomb. aug. 20, 2016 20:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség