Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:10



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
WiFi probléma 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Köszi az infót! Tegnap én is próbálkoztam pár dologgal, de nem jutottam előre, mert nem jöttek a betolakodók (vagy csak nem vettem észre).


csüt. feb. 16, 2017 6:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WiFi probléma
:hm: Kapásból én sem tudom, hogy hol tárolja a Windows. A WirelessKeyView program szerint a C:\ProgramData\Microsoft\Wlansvc\Profiles\Interfaces mappa alatt van egy hexa kódnevű mappában az aktuális. Ez alatt van egy xml fájl, amiben kódolva van.
Illetve a C:\ProgramData\Microsoft\Wlansvc\MigrationData\Profiles\Interfaces alatt lehet az összes eddigi szerintem.
PC-n a Colasoft MAC Scannert szoktam arra használni, hogy felderítse milyen IP címekkel milyen MAC address csatlakozik. Lehet, hogy van más, jobb is, nem is igazán jó annyira, mint az Android appok, amelyből több van.
Legutoljára a Fing az ami a legjobb és több szempontból bejött. Csatlakozom a telóval WiFin, és csekkolom az adott hálózatot. Van amit felismer elég pontosan, de leginkább én adok nevet, amit be tudok azonosítani.

Ha már szóba került, Androidnál a /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf fájl tartalmazza, de rootolt teló kell matatni. Persze a jelszó kódolva van, de látod az összes SSID-t, amihez csatlakoztál.


szer. feb. 15, 2017 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Üdv mindenkinek! Pár napja vettem észre - a Windows Hálózat csoportját megnyitva -, hogy ismeretlen eszközök jelentek meg a hálózaton. Van egy Huawei mobil, egy médialejátszó (ez lehet akár egy tévé is, a miénk is így jelenik meg), és egy ismeretlen eszköz. Oké, lehet hogy nem egy atombiztos wifi jelszót adtam meg, de a howsecureismypassword szerint kb. 6 év alatt lenne feltörhető.

A jelszót persze meg fogom változtatni, de addig is próbálom kideríteni mi történhetett.
- Hol tárolja a Windows a wifi jelszót? Registry? Dekódolhatja ezt más program is?
- Van Win10-es gépünk, de én tiltani szoktam a wifi jelszó megosztást. Egy laptopot fél éve kölcsönadtam, a Win10 pedig a féléves frissítések után mindig bepróbálkozik a "mindig mindent megosztok a Microsofttal" beállítással. Elképzelhető, hogy így jutott valaki a jelszóhoz?


szer. feb. 15, 2017 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WiFi probléma
A sztori itt csak két Win7 képernyőmentéssel indult. Erre mondtam, hogy a nyilvános hálózatot az adapteren át kell váltani, mert úgy tuti nem lesz jó.
Még ki lehetett volna egészíteni, hogy utána majd meglátjuk.
nbela egyből írta, hogy ennek már előzménye van egy másik fórumon.

Van itt valami nagy keveredés, az biztos, hogy úgy nem lehetett jó, ahogy az ipconfig is mutatja, hogy az USB kábelmodem nem kapott IP címet a DHCP szervertől, helyette megkapta az MS APIPA címet.
nbela is írta fentebb.


szomb. jún. 02, 2012 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Mókás, hogy nem hiszed el amit leírtam :)
1.kép:
A jobb oldali USB panelon oda van írva, hogy nincs Internet. Az interneted a bal oldali utp kapcsolaton működik.
2.kép:
Ugyanaz látszik. Az USB kapcsolat ip címe 169.254.107.166. Ez olyan ip cím, amit az oprendszer oszt ki, mert a modemtól nem kapott ip címet.
3.kép:
Itt a modem USB kapcsolat elhappolta az ip címet a routertől. Ezért nem műxik sem a router, sem a wifi.

Leírom mégegyszer: Modem USB+UTP egyszerre nem megy. Dobd el az USB kábelt és menni fog a router, a wifi és a LAN kapcsolat is. Vagy tartsd meg az USB kábelt és szenvedj tovább...

Ha hülyeséget írtam, akkor majd valaki kijavít. De ha nem, akkor hidd el, hogy így van...


szomb. jún. 02, 2012 7:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Ez a az ipconfig lemaradt, ez akkor készült amikor NEM működött a wifi:

http://kepfeltoltes.hu/view/120602/ipco ... es.hu_.jpg


szomb. jún. 02, 2012 6:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Sziasztok!
A PROBLÉMA MEGOLDÓDOTT!
Reggel történt még egy teljes áramtalanítás, - utolsó próbálkozásként - és bevált.
Képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/120602/wifi ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120602/wifi ... es.hu_.jpg

Az első képen láthatjátok, hogy a kapcsolatok adatforgalma felcserélődtek, ugyanis a "helyi hálózat 2" a modem, míg a "helyi hálózat 4" pedig a wifi router.
Készítettem egy ipconfig-ot, hátha abból le tudjátok szűrni a hiba forrását, a régebbivel összehasonlítva.
Köszönök mindent, és akinek ezek után összeáll a kép mi lehetett a probléma, kérem írja meg a későbbi ehhez hasonló problémák elkerülése érdekében.

Üdv.
Ferenc


szomb. jún. 02, 2012 6:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: WiFi probléma
gamer9229 írta:
A 3. és 4. pontot kifejtenéd bővebben, hogyan tudom leellenőrizni, beállítani?
Amikor a routert használatba veszed, néhány dolgot be kell rajta állítani. A legfontosabbak:

WAN: az Internet csatlakozás módja. Pl Dynamic(UPC), pppoe(Digi)
Wireless: WPA2 PSK titkosítás és jelszó beállítása
ADMIN: Router alapértelmezett jelszavának megváltoztatása

Mindezeket egy böngésző segítségével. A böngésző címsorába beírod, hogy 192.168.1.1 és bejön a router config felületének a login ablaka. Kér egy nevet (admin) és egy jelszót. Típustól függően a jelszó üres vagy admin. A router ip címe is típusfüggő. Lehet 192.168.0.1 vagy 192.168.2.1 is. Sikeres belépés után tudod állítani a fentieket.


szer. máj. 30, 2012 17:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WiFi probléma
A 3. és 4. pontot kifejtenéd bővebben, hogyan tudom leellenőrizni, beállítani?


szer. máj. 30, 2012 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: WiFi probléma
gamer9229 írta:
Az a helyzet,hogy az általad írt kábel elrendezéssel a " nincs internetkapcsolat" szöveg fogad.
Így elég nehéz lesz, ha csak idáig jutottál a hibakereséssel. Azt fogadd el, hogy általános esetben a leírtak szerint kell hálózatot összerakni. Tehát koax - modem - utp - router_wan_port - router_lan_port - utp - számítógép. Az előzetes usb kavarás miatt célszerű a modem+router áramtalanításos újraindítása.

1. Routert szükség szerint resetelni (reset gomb 10 másodpercig).
2. Számítógép lanos ip-t automatikusra tenni.
(win7-et és a fent említett nyilvános/otthoni beállítást nem ismerem)
3. 192.168.x.1 címen a router login ablak bejön?
4. Routerben wan kapcsolatot beállítani.
5. Router status felületen ellenőrizni, hogy a router kapcsolódik-e a netre.


szer. máj. 30, 2012 14:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WiFi probléma
Szia!
Az a helyzet,hogy az általad írt kábel elrendezéssel a " nincs internetkapcsolat" szöveg fogad.
Én is gondoltam erre, nem értem miért nem működik.


szer. máj. 30, 2012 7:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: WiFi probléma
gamer9229 írta:
a wifi és az asztali pc-n lévő kábeles net szinkronban nem használható, ezt kellene orvosolni.
Lehet a szolgáltató konfigolt valamit, amitől nem megy a félresikerült neted. Azért félresikerült, mert a modemet vagy usb vagy utp kábellel kell használni. A kettőt egyszerre bizonytalan. Vagy megy, vagy nem - mint a Te példád is mutatja. Tehát az usb kábelt eldobod. Koax kábel be a modembe, onnan utp kábel be a router wan portjába. Onnan pedig vagy wifivel vagy a lan csatikon utp kábellel mész tovább a számítógépeidhez. Egyébként ugyanezt válaszolták Neked a HWSW fórumon is, de nem reagáltál rá. Itt sem tudunk mást mondani... Legfeljebb annyit, hogy ott sem meg itt sem kellett volna emiatt új topicot nyitni.


kedd máj. 29, 2012 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WiFi probléma
A nyilvános hálózatot tedd át otthonira.
Én ugyan a munkahelyi hálózat beállítást használom mindenütt.


kedd máj. 29, 2012 17:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás WiFi probléma
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az elromlott wifi hálózatom hibájának helyreállításához.
A probléma egyik napról a másikra történt. A hibának semmi előjele nem volt.
A helyzet a következő: a net kábeles netről megy és a modemhez van hozzá kötve egy D-link router aminek köszönhetően az egész házban van internetkapcsolat. Ez az utóbbi 4 hónapban kifogástalanul működött, reggelre azonban azt vettem észre,hogy nincs net se wifin se modemes neten.
A problémát részben úgy lehet megoldani,hogy letiltom a D-link routert és akkor a másik elérhetővé válik, tehát van net az asztali pc-n, de a wifi nem működik.
Lényeg: a wifi és az asztali pc-n lévő kábeles net szinkronban nem használható, ezt kellene orvosolni.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/120527/wifi ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120527/wifi ... es.hu_.jpg

Az első képen láthatjátok azt az esetet amikor mindkettő engedélyezve van, nem működik!
A második képen pedig amikor a wifit letiltom, akkor az asztalin tudok netezni!
Én valamilyen beállítás módosulásra gyanakszom, hiszen egyik napról a másikra jelentkezett a probléma.

Kérem aki tud segítsen!
Előre is köszönöm!

Üdv.
Ferenc


kedd máj. 29, 2012 16:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség