Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:41



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Megbízható eladót kell választani. :)
Én vettem már többet is, de csak újakat, amin még sértetlen volt a gyári csomagolás.


hétf. júl. 10, 2017 20:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT írta:
... De én nem vennék Vaterán vinyót...

Eszembe nem jutna. De a mai elfogadható árak mellett ez csak kaland keresés.


hétf. júl. 10, 2017 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tudom, hogy Supervisornál mnden retro. Hellyel közzel még meg is tudja magyarázni miért.
De én nem vennék Vaterán vinyót. Habár a pénzét visszakapta.


hétf. júl. 10, 2017 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Supervisor írta:
... csak 62 szektorhiba volt rajta...

Na neeee. Ha csak egy látszó szektorhiba is van, akkor a legjobb megoldás az, amit Macika javasolt. :)

Minden merevlemeznek van egy rejtett (nem látható) tartalék része, amiből a saját szoftvere pótolja az estleges hibákat, így továbbra sem látszik semmi. Ha ez betelik, akkor válnak láthatóvá a hibák. De ez már egy beindult hiba folyamat, ami tovább fog nőni, az biztos. Egy ilyen eszközön adatot tárolni bátor dolog. Játszani még lehet vele (kísérleti telepítés, stb.).

De végső soron úgy szúrsz ki magaddal, ahogy akarsz. :D


hétf. júl. 10, 2017 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Merevlemezek
vackor írta:
De most is azt mondom, hogy ÉN ilyen meghajtóra nem bíznék adatokat. Mindegy mit mondanak róla a szoftverek, ha minden előzmény nélkül olvashatatlanná válik, akkor egész egyszerűen nem alkalmas a feladatra. Használt, de hibátlan példányokat hirdetnek pl. Vaterán is, egész olcsón...


Vettem a Vaterán is egy cégtől, de csak annyira volt szektorhibás, hogy formázni sem lehetett. Visszaküldtem, nagyon udvariasan közölték, hogy akkor kicserélik küldenek másikat. Később jelezték, hogy sajnos nincs másik ugyanolyan és visszautalták a vételárat.

A Jófogáson is vettem egyte egy budapesti egyéntől, csak 62 szektorhiba volt rajta. Visszaküldtem, de azóta sem jelzett vissza. Bizonyára eladja még jónéhányszor...

A hardverapro.hu a legmegbízhatóbb mert értékelt felhasználók vannak. Itt is vettem és nem volt gond az eladókkal és az áruval sem.


hétf. júl. 10, 2017 8:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron írta:
Ha már formázni se nagyon lehet, akkor az induló szektorok környékén vannak bibik.
Javasolt felhasználási terület:
- könyvtámasz
- újságnehezék
- csúzlitöltet

A legfontosabbat ne hagyjuk ki (de tényleg) a kiszedett neodímium mágnesek baromi jól használhatók másra!

A lemeztányér meg egyszer használatos, bámulatosan lehet vele – kellő gyakorlattal – vízen kacsázni.


pén. márc. 03, 2017 17:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ha már formázni se nagyon lehet, akkor az induló szektorok környékén vannak bibik.
Javasolt felhasználási terület:
- könyvtámasz
- újságnehezék
- csúzlitöltet


szer. márc. 01, 2017 20:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
De most is azt mondom, hogy ÉN ilyen meghajtóra nem bíznék adatokat. Mindegy mit mondanak róla a szoftverek, ha minden előzmény nélkül olvashatatlanná válik, akkor egész egyszerűen nem alkalmas a feladatra. Használt, de hibátlan példányokat hirdetnek pl. Vaterán is, egész olcsón...


csüt. feb. 23, 2017 19:36
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Oprendszer nélkül nyilván csak másik gépben, vagy valamilyen live rendszerrel.


csüt. feb. 23, 2017 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A hibás szektorokat így hogyan találom meg?
Oprendszer nem telepíthető, így nincs HDS a VDCLEAR és a HDDREG szerint meg hibátlan.


szer. feb. 22, 2017 22:00
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Még valami...
Supervisor írta:
eddig még nem volt hibája
És? Ez garancia arra, hogy soha nem is lesz?

Egy gyári zsír új meghajtón is lehetnek hibák, illetve használat során is keletkezhetnek. Ha a meghajtó szoftvere ilyet érzékel, akkor feljegyzi, és a tartalék szektorok egyikét használja helyette (bad sector remap), észre sem veszed a cserét. Amíg van tartalék.


szer. feb. 22, 2017 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Normál esetben a hibás szektorokat meg lehet jelölni a fájlrendszerben, így azok használaton kívül maradnak. Nagyon valószínű, hogy nálad a hibás szektorok a partíciók rendszer területére esnek (pl. MFT), emiatt a formázás (hibátlan fájlrendszer kialakítása) nem lehetséges. Ezért írtam azt, hogy amennyiben össze tudod szedni hol vannak a hibás szektorok, akkor lehet úgy particionálni, hogy a hibák a partíciókon kívül essenek. Mivel a C-t kivéve mindegyik hibás, elég jó esélyed van rá, hogy sok a hibás szektor.

Az biztos, hogy én egy ilyen meghajtóra nem bíznék adatokat. Átmenetileg jó lehet, de hosszú távon szinte garantált az adatvesztés.


szer. feb. 22, 2017 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Eddig sohasem találkoztam még ilyen jelenséggel. Új particionálás látja a meghajtókat de formázni nem engedi. Aztán újraindítás után csak a C:-t látja a D: és az E:-re --: --: jelek vannak a D: --:-nél még kiírja a méretet de az E. --:-nél már csak nullát mutat.

HDDREG és a WDCLEAR nem találnak hibát a HDS-hez meg fel kellene tudni rakni egy oprendszert.
DOS formázást még nem csináltam elvileg format a meghajtó betűjele és /V ha jól emlékszem.
Egyébként csak tárolásra használnám ha sikerül vele valamit kezdeni, eddig még nem volt hibája.


szer. feb. 22, 2017 8:31
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A hibás szektorokat nem lehet ténylegesen kijavítani. A javítás ez esetben azt jelenti, hogy az erre tartalékolt szektorokat használja fel a hibásak helyett. Elvileg nem is látsz hibás szektort amíg a tartalékok el nem fogynak. Ha mégis, az többnyire azt jelenti, hogy már nagyon sok a hibás.

Ha be lehet határolni a hibás szektorokat, akkor meg lehet próbálni úgy particionálni, hogy azok ne legyenek használatban. De az ilyen meghajtó nem igazán megbízható már, akármi is mond a HDS.


kedd feb. 21, 2017 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Samsung 400GB HDD HDS szerint 100-100%. Friss telepítés. C: D: E: partíciókkal.
Reggel nem indul. Csak a C: partíció látható a többi nem de az oprendszer XP a D:-van a Win 7 a C:-re került volna.
WDCLEAR lefut nem talál hibát.
A helyzet változatlan. HDDREG indul azonnal 4 bad szektort talál és javít.
Újra particionálás rendben, de formázni már nem lehet a partíciókat.
Akkor mielőtt kuka esetleg egy DOS alatti formázás?


kedd feb. 21, 2017 22:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
palfiaL írta:
Az SSD lemezemre a "HD Sentinel" 0% kondíciót ír ki...

Ez nem tegnapról mára történt. Nem árt néha tesztelni az SSD-t, és ha elkezd csökkenni a kondíció, újra kell cserélni, és menteni az adatokat.


kedd jan. 10, 2017 16:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
palfiaL írta:
Az SSD lemezemre a "HD Sentinel" 0% kondíciót ír ki. Bizonytalan vagyok, hogy cserélni kell-e lemezt, mert idáig tökéletesen működik, pedig elég régóta jelzi ezt a hibát. Van-e valami más ellenőrzési lehetőség, program, hogy biztos legyek a kiírásban? Örömmel venném a segítséget.

Szerintem hinni lehet neki.
A 0%-ot akkor mutatja, amikor MÉG le lehet menteni róla szinte mindent (de már nem biztos).
Én a helyedben rohadt gyorsan menteném, ami érték...


hétf. jan. 09, 2017 23:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron írta:
Pont az ilyen problémák miatt használok 2 db mobildiszket.
Az egyik kaszniban egy 320-as HDD ücsörög, rajta mindennel, ami szemnek-szájnak ingere.
És van egy 10000 éves 40gigiás ATA portos a másikban, az viszont eddig minden eszközön boot-olható volt és indult.
Az a fura, hogy bár évek óta árulgatnak USB portos külső házakat, olyan laptop diszket, ami <500mA-t fogyaszt, még nemláttam.

Itt egy ilyen!


hétf. jan. 09, 2017 23:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 19, 2016 19:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Az SSD lemezemre a "HD Sentinel" 0% kondíciót ír ki. Bizonytalan vagyok, hogy cserélni kell-e lemezt, mert idáig tökéletesen működik, pedig elég régóta jelzi ezt a hibát. Van-e valami más ellenőrzési lehetőség, program, hogy biztos legyek a kiírásban? Örömmel venném a segítséget.


hétf. jan. 09, 2017 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Pont az ilyen problémák miatt használok 2 db mobildiszket.
Az egyik kaszniban egy 320-as HDD ücsörög, rajta mindennel, ami szemnek-szájnak ingere.
És van egy 10000 éves 40gigiás ATA portos a másikban, az viszont eddig minden eszközön boot-olható volt és indult.
Az a fura, hogy bár évek óta árulgatnak USB portos külső házakat, olyan laptop diszket, ami <500mA-t fogyaszt, még nemláttam.


hétf. jan. 09, 2017 10:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
Macika írta:
... KIVÉVE, ha meggondoltammagam, nemtetszikaszíne, rájöttemhogymégsemezkellnekem okkal is kötelesek visszavenni egy hibátlan terméket.

Attól tartok, hogy ez csak a Netes rendelésnél van így. Ha személyesen veszik boltban, jó esetben 3 nap van erre. De az már elmúlt.

Végülis nézd a jó oldalát, a vinyó hibátlan, tökéletes állapotú, másra használható.
Csak nem a megfelelő célra vettétek (szerintem manapság már nem is lehet kapni olyat, ami jó lenne egy 5-6 éves – még USB2.0-s TV-hez), de attól még a maga készülék teljesen hibátlan.


hétf. jan. 09, 2017 10:22
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Saját tapasztalatom az, hogy pont a tévék és a médiaboxok amik nem annyira finnyásak az USB áramfelvételre, sokkal inkább a laptopok. Persze ez alapján nem lehet általánosítani.

Ha tényleg az áramfelvétel miatt nem működik a meghajtó, azt könnyű kideríteni. Ha a füledhez teszed, halkan hallható ahogyan próbál felpörögni a motor, aztán egy kattanás, amikor az USB lekapcsolja az áramot, a meghajtó pedig a parkoló sávra tolja a fejet. Ezt kb. másodpercenként ismételgeti. Ha ez a probléma, akkor sincs minden veszve. Kell egy olyan USB hub, aminek van külső adaptere, és az majd biztosítja a szükséges tápáramot.


vas. jan. 08, 2017 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Macika írta:
... KIVÉVE, ha meggondoltammagam, nemtetszikaszíne, rájöttemhogymégsemezkellnekem okkal is kötelesek visszavenni egy hibátlan terméket.

Attól tartok, hogy ez csak a Netes rendelésnél van így. Ha személyesen veszik boltban, jó esetben 3 nap van erre. De az már elmúlt.


vas. jan. 08, 2017 21:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
Macika írta:
... Külső tápos a vinyó? ...

Nem, USB-n át megy a táp. A Media Markt nem hajlandó visszacserélni, vagy átcserélni, mert náluk minden eszközön működik. Mondtam a lányomnak, hogy 'sírjanak', az sokszor bejön, de ere nem hajlandó. :)

Ilyen a pech. :(

Akkor szinte biztos, hogy az van, amit mondok, mert egy 2 terás vinyót nem fog kihajtani egy USB2-es port 500 mA-e.

Ezért megy laptopról.

Ha egy Y-kábellel meghajtod egy USB-s mobiltöltőről, mindjárt menni fog.

Én úgy gondolom, hogy a vinyó hibátlan, nincs ok a visszavételre. KIVÉVE, ha meggondoltammagam, nemtetszikaszíne, rájöttemhogymégsemezkellnekem okkal is kötelesek visszavenni egy hibátlan terméket.


vas. jan. 08, 2017 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
Macika írta:
... Külső tápos a vinyó? ...

Nem, USB-n át megy a táp. A Media Markt nem hajlandó visszacserélni, vagy átcserélni, mert náluk minden eszközön működik. Mondtam a lányomnak, hogy 'sírjanak', az sokszor bejön, de ere nem hajlandó. :)

Ilyen a pech. :(


Macikának igaza lehet. Meg kell próbálni Y USB kábellel. Persze valószínűleg a TV-n csak 1 USB csatlakozó van. :hm:
Akkor az Y egyik ágába benyomni egy 5 V-os külső tápot. Oké, ez így macerás, de ha USB 2.0 csak a TV, akkor ez van. Azért valóban nem cserélik vissza, ha az USB 3.0 csatlakozású vinyót USB 2.0 aljzatról akarjuk használni.
Habár Karácsony után oly sok mindent visszacseréltek, még amit nem kellett volna is.


vas. jan. 08, 2017 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Macika írta:
... Külső tápos a vinyó? ...

Nem, USB-n át megy a táp. A Media Markt nem hajlandó visszacserélni, vagy átcserélni, mert náluk minden eszközön működik. Mondtam a lányomnak, hogy 'sírjanak', az sokszor bejön, de ere nem hajlandó. :)

Ilyen a pech. :(


vas. jan. 08, 2017 16:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
A lányoméknak tojt a Jézuska egy külső HDD-t. (Western Digital, 2TB, USB3, NTFS). A rávett filmeket sem az új tévéjük, sem a média boxuk nem látja, pontosabban a drive-ot sem látja. A laptop meg igen. Van egy régi USB2-es szintén 2TB-os régebbi külső HDD-jük, ha azon vannak a filmek látja minden.
Visszavitték a Media Markt-ba, bedugták, ott meg jó volt mindennel. Persze nem vették vissza. Elsírták a bánatukat nekem, de nem tudtam semmi értelmeset mondani. Ti tudtok? :shock:

Külső tápos a vinyó?

Egy modern, USB3-as 2 TB-s vinyó viszont nem nagyon adja alább 6-700 mA-nél az áramigényt...

Ezzel kínlódtam én is, amikor a UPC kicserélte nálam a régi STB-ket az új, HORIZON-ra.
Csak 512 GB-ig volt hajlandó kezelni, mert csak USB2-es csati van rajta, 512 GB felett viszont szinte mindegyik vinyó 600 mA felett igényel.
És akkor találtam meg a WD Scorpio Blue vinyókat, amelyek elvannak 460 mA-rel is, rögtön vettem 2 db 1 TB-ost belőlük.


vas. jan. 08, 2017 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem 100% hogy ez a hiba oka, csak egy lehetőség amivel már találkoztam. A gyártók meg általában desktop/laptop használatra készítik, ami persze igaz, csak jelen esetben nem elég...


pén. jan. 06, 2017 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
vackor írta:
Találkoztam hasonló jelenséggel...

Ez azért gáz. Ráadásul egy drága, és ismert márka. Náluk ez nem gond? Jó sokan megszívhatták a nagyvilágban. :jaj:


pén. jan. 06, 2017 10:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Találkoztam hasonló jelenséggel. Van olyan külső meghajtó, ami nem simán "usb mass storage" eszközként működik, hanem interfészként (USB/IDE vagy USB/SAS bridge), és ehhez csatlakozik a meghajtó. Na, ezt nem minden szereti. Laptopról persze működik, mert az általános célú oprendszerek kezelik, de a speciális, eszközre szabott firmware esetén ez nem garantált.

Ha másképp nem megy, akkor szét kell kapni, kivenni a meghajtót és berakni egy másik külső házba (~ 2-3.000 Ft). A garanciának persze annyi.


pén. jan. 06, 2017 10:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A lányoméknak tojt a Jézuska egy külső HDD-t. (Western Digital, 2TB, USB3, NTFS). A rávett filmeket sem az új tévéjük, sem a média boxuk nem látja, pontosabban a drive-ot sem látja. A laptop meg igen. Van egy régi USB2-es szintén 2TB-os régebbi külső HDD-jük, ha azon vannak a filmek látja minden.
Visszavitték a Media Markt-ba, bedugták, ott meg jó volt mindennel. Persze nem vették vissza. Elsírták a bánatukat nekem, de nem tudtam semmi értelmeset mondani. Ti tudtok? :shock:


pén. jan. 06, 2017 9:47
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ha még aktuális a kérdés, akkor MBR helyett GPT partíció kell a meghajtóra.


szomb. dec. 31, 2016 20:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hello
Vettem egy 3Tb-s hdd-t, és ráraktam a win10-et. 1Tb hiányzik.
Olvastam hogy MBR a probléma.
No de mit csináljak, hogy mind a 3Tb -t tudjam használni?
Nem baj, ha újra kell rakni, mert már letöröltem a w10-et ahogy próbálkozgattam.
GA-P61-USB3-B3 alaplapom van, nem uefi-s


szomb. dec. 24, 2016 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tőlük többször vásároltam, tegnap megrendeltem:
http://www.pcx.hu/termek/platinum-mydrive-cp-500gb-usb-2-0-103018-kulso-merevlemez-110592

Köszi a segítséget!


csüt. dec. 13, 2012 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Mindhárom gyártó diszkjeit nyugodt szívvel tudom ajánlani.
Amúgy ezeket a Mydrive-okat 18k-ért árulja egy budapesti boltocska.
Persze csak ha nem akarsz feltétlen külföldről vásárolni.
3 év garival.

pcx.hu


csüt. dec. 13, 2012 9:37
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Szerencsére ott vannak!


szer. dec. 12, 2012 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Közben megtaláltam, a BESTMEDIA :
A Platinum MyDrive meghajtókat Németországban készítő német cég a tároló belsejébe első osztályú merevlemezeket épít, a Toshiba, Seagate és Western Digital winchestereiből válogat. Emiatt vállalható az asztali HDD-khez képest is hosszabb jótállási idő ezekre a tárolókra.

Persze, ha ez igaz,hogy ezek a merevlemez gyártok az élvonalba vannak?


szer. dec. 12, 2012 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Bocs Tron, még egy kérdésem lenne a márkát illetően:

http://www.bestmedia.de/products/c/platinum_mydrive_usb_20.html?L=1&cHash=8d7d2a806b0995facc2538c8886e0ae1

Details
Capacity:500 GB
Read speed:max. 35 MB/sec. (with USB 2.0)
Write speed:max. 25 MB/sec. (with USB 2.0)
Buffer:8 MB
File system:NTFS formatted
Weight:ca. 160 g
Warranty:3 years after day of purchase
Data
Size (W x L x H):81 mm x 130 mm x 16 mm
Hard drive type:2.5”, 5400 rev/min, quiet, low power drain
Connection:USB 2.0
Power supply:through the USB bus, no external power supply required

Ennek a cégnek a termékei megbízhatók?


kedd dec. 11, 2012 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron írta:
integral írta:
5-8ezerért van USB-s "doboz" laptop HDD-hez

Ha Neked ennyiért kínáltak, át akarnak verni!
http://www.pcx.hu/termek/n-drive-eh-25nds2-merevlemez-keret-106479


Ez tényleg jóval olcsóbb. Tudja ez a SATA3-as HDD adatátvitelét?


kedd dec. 11, 2012 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sanyi46 írta:
Mindenképpen javasolt a külső táp?


Nem. 2.5"-os lapostop diszukeknek jellemzően elég 1 USB teljesítménye. De csak jellemzően, érdemes beszerezni egy "Y" kábelt, aminek van egy második USB csatija, onnan viszont csak a villanyt szívja.
Ha a TV-n is van több USB, ennyi elég lesz.
3.5"-ös lemez esetén semmiképpen nem úszod meg a külső tápot, a PC-be való diszkek ugyanis 12V-ot is kérnek, másképp nem megy.

integral írta:
5-8ezerért van USB-s "doboz" laptop HDD-hez

Ha Neked ennyiért kínáltak, át akarnak verni!
http://www.pcx.hu/termek/n-drive-eh-25nds2-merevlemez-keret-106479


kedd dec. 11, 2012 15:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
By Tron:
Idézet:
Évek óta hurcibálok(megj:hurcinbálok-szebb és ékesebb kifejezés!(hurcolok+cibálom is) :D ) magammal egy laptop HDD-t USB adapterrel..

Én már ehhez is öreg vagyok ill. ugrottam egyet:ha nem cégről van szó:1-2Gb linux-pendrive(leginkább puppy,mert a tiny core nem igazán nyerő ide és aztán a culod-ra fel:virusustul a dokukat..Onnnan már nem jöhet vissza tűzfal mögé a S*zar..s*ág,..vas*tagon, legalábbis a szemem láttára.. :macso:
A céges még egyszerűbb,mert semmit nem kell a helyi gépre visszaraknom,csak a jogosultságokat-hiszen minden meg van a szerveren :twisted: -kivéve a privát weboldalait és jelszavait etc..

Integral: az a legolcsóbb amit Tron javasolt házi használatra..dolgozol vele és gyakorlatilag csak az elméleti tapasztalatot fogod megszerezni:nem érdemes barkácsolni,mert pénzben uo. vagy,de ha neked az idő nem pénz..gyártsál kábeleket,tápot+dobozt-lemezt(utóbbit én is próbáltam):nem tudsz,mert,az és sem tudok pedig próbálkoztam lemeztányérokkal cserélgetve,vezérlőkkel stb,volt olyan is ami működött kb. 3-4 hónapig,de az csak annyira volt hordozható amíg az egyik gépből a másikba átszerelem éés... :potyog:
-az általad emlegettet csati abszolúte a silány minőség,de jobb kivitelben sem jobb!Ha belegondolsz nem is lehet jó, hiszen a soros párhuzamosítása ekvivalens a kör négyszögesítésével:a négyszögletes kerék sem gurul..legalábbis nem meggyőzően!Ennél egyszerűbb adatátvitelre mint adatmentés sem alkalmas az usb-ről párhuzamosra lásd egyszegyszrű motorvezérlés,vagy printervezérlés v. csak írass ki egy sort egy postciripterrel,sornyomtatóval..akkor rájössz mi a magyarok istene,de legalább az adataid megmaradnak a gépen..Ezzel, meg elküldöd az enyészetbe, avagy a gondviselésre bízod.

Ps:But Just Do It!-'Ne hallgass a a begyökeresedett VF-ekre..hiszen Gailei is megmondta:.phanta reih=a pantalló is nadrág és mégis belelépett.. :hm: Ja,az más volt és régebben mondta és ...hiába folyt minden a máglyán égett el-- :jajne:


hétf. dec. 10, 2012 18:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron írta:
integral!
Évek óta hurcibálok magammal egy laptop HDD-t USB adapterrel egy kis műbőr zacsiban pendrájv helyett. Egyelőre csak az USB csati kikopása okoz gondot.


Akkor jó :) 5-8ezerért van USB-s "doboz" laptop HDD-hez. Ami azért nem olcsó a HDD árával összevetve. A meglévő 3,5-es HDD-ket egyelőre vezetékezgetem az említett Gembird adapterrel.


hétf. dec. 10, 2012 15:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron!

Köszi a választ.
A TV-n van USB1[HDD], USB2, USB3, csatlakozási lehetőség.
Samsung UE40D6500VSXXH típus.
Gondolom az USB1 HDD csati kiadja a megfelelő energia mennyiséget a HDD részére.
Mindenképpen javasolt a külső táp?
Csak itthoni használatra szeretném. Gépről feltöltöm az anyagot a HDD-re, majd TV csatlakozás.
Ha csak erre a célra kell, ill. adat tárolásra mindenképpen 2.5"-os, vagy 3.5"-os a nyerő?


hétf. dec. 10, 2012 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral!
Évek óta hurcibálok magammal egy laptop HDD-t USB adapterrel egy kis műbőr zacsiban pendrájv helyett. Egyelőre csak az USB csati kikopása okoz gondot.

Sanyi46!
Egyelőre nem elterjedt az USB3, szerintem ne törd a fejed ezen. Videó lejátszáshoz bőségesen elegendő a 2-es. Amit viszont nézz meg: a TV csatija kiadja-e a megfelelő árammennyiséget a diszkhez?
Ha esetleg nem, feltétlen olyan házat nézzél, amin van tápcsati (vagy dupla végű kábelt adnak hozzá) és gondoskodj megfelelő külső tápról.
Amúgy az A-data nem gyárt diszket, csak házat. Nézd meg, milyen lemezegységet építenek be, mert az lesz a kritikus, nem a kaszni.


hétf. dec. 10, 2012 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Külső merevlemezt szeretnék vásárolni, a következőt néztem ki:
A-Data
Külső merevlemez kapacitása 500 GB, csatlakozik a számítógéphez USB-n keresztül.
Szín Fehér
Vonal CH94
Mélység [mm] 130,6
Szélesség [mm] 86,8
Meghajtó Méret [cm] 2,5
Magasság [mm] 14,5
Felület USB 2.0
Az alkalmazott technológiák Plug & Play
Cache [MB] 8
Csatolt felszerelés USB kábel
Fordulatszám [ford. / Min.] 5400
Maximális átviteli 480 Mb / s

TV-n pendrive-ról tudok filmet nézni,van USB bemenet. Erre a célra szeretném és archiválásra. Igaz a felület csak USB 2.0, viszont az USB 3.0 jóval drágább és az asztali gépemen sincs USB 3.0
Van értelme ebben gondolkodni?


vas. dec. 09, 2012 19:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral írta:
Tehát a tápkábelhez van átalakító, ez jó.
Mit értesz az alatt, hogy ebben az összeállításban nem tűnik túl praktikusnak?

Nem fogja védeni semmi, csak oda lesz rakva az asztalra (ágyra, székre). Gyakran nem lesz hurcibálva a HDD, jellemzően a lakásban lesz.

Csak arra gondoltam, hogy így csupaszon nem praktikus magaddal vinni. Persze ha nem is ez a cél, akkor túltárgyaltuk. :)


pén. dec. 07, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A netbookomon és a céges laptopon nincs eSata csati. Egyelőre adattárolás lenne a cél, gyakran nem lenne elővéve, mert a CD, DVD tartalmakat másolnám be rá (ne kelljen a lemezekkel szenvedni), archiválásra kéne. Viszont jövőre vennék asztali gépet. Így abban tudnám használni fixen vagy rackben ezt a HDD-t. Mondjuk az is igaz, hogy az asztali gépbe már valószínűleg SSD-t tennék, amin az oprendszer és a programok lennének. De lehet, hogy nem jutna SSD-re pénz. Így ebben az esetben egy "mindenre jó" adattárolóval szerintem jobban járnék, mégha most hordozhatónak kialakítva kényelmetlen is a sok kábel és a táp. Aztán a csuda tudja, melyik a jobb megoldás...
Egy USB-s hordozható 500GB-os HDD 20ezer ft-tól van. Az 500 GB-os notebook HDD 14ezer. Végülis nem olyan nagy különbség ha 10 év használatra elosztom. De most szempont az olcsóbbság.


pén. dec. 07, 2012 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ha már ház semmiképpen nem kell a vinyónak, nem feltétlen kellene ragaszkodni a meglévő adapterhez.
Van olyan adapter kábel is, ami egyik oldalon SATA adat és táp, másik oldalon power eSATA.
Igaz ezt meg csak eSATA csatis gépre tudod rádugni, viszont Windows rendszer is telepíthetsz rá és bootoltathatod erről is. Persze csak azon a gépen.
A kérdés, hogy mi a cél. Ha csak adatoknak lesz a vinyó, jobban jársz szerintem valamilyen USB 2.0 vagy USB 3.0 megoldással. A SATA/eSATA kábel nem praktikus, elég merev.

Még el lehetne gondolkodni SSD-n, hogy ne legyen mozgó alkatrész, de ekkora kapacitásban árban még igen húzós.


pén. dec. 07, 2012 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tehát a tápkábelhez van átalakító, ez jó.
Mit értesz az alatt, hogy ebben az összeállításban nem tűnik túl praktikusnak?

Nem fogja védeni semmi, csak oda lesz rakva az asztalra (ágyra, székre). Gyakran nem lesz hurcibálva a HDD, jellemzően a lakásban lesz.


pén. dec. 07, 2012 15:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A működéssel valószínűleg nem lesz gond, csak ebben az összeállításban nem tűnik túl praktikusnak. Ehhez kell még egy sata adatkábel (ez már biztos van), illetve kell egy molex/sata tápkábel adapter is. Mi fogja védeni a meghajtót?


pén. dec. 07, 2012 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség