Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:33



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Újra van kisvonatos sztorim... :)
A múltkor az index ment el, ütögettem, akkor jó volt egy darabig. Meg lett kérdezve, az ehhez való 14.000Ft, és 3-4nap, mire megjön...nanee...sima háromlábú index relé, csak egy vízmentes csatlakozója van, nem a hagyományos lapos sarus. Legrosszabb esetben régi levág, új felrak, onnantól jó a sima is. De mivel gyorsan kellett, belenéztem, épp nálam volt a fatertól nemrég kapott gázpákám és kipróbálhattam. Természetesen néhány forrasztás el volt repedve, főleg a relé lábai. Átforrasztottam őket és jó lett.
Aztán ma szólnak, hogy meg kéne nézzem, mert a hátsó kocsin nem megy semmi, se világítás, se index...
A mozdonyon és az első kocsin igen.
A kocsik között utánfutó dugókon megy át a delej. Nézem, a hátsón valóban semmi...akkor lehet, hogy test baj lesz, ellenkező esetben nehéz lenne előidézni a hibát. Nézem az első kocsinál, mérem az aljzatot, minden van, de fék lámpa az nincs. A vontatón tényleg minden van, az első kocsin minden más jó, de az nem. Akkor ez még érdekesebb... De, hogy még inkább az legyen, jobbra indexelésnél kattog a hátsó kocsiban a hangfal...húú, itt nagy kóc lehet! Kezdjünk a féklámpával! Kapcsolóból kettő van a pedálnál, az egyik pluszt, a másik testet kapcsol és jók, a +12V is ott van. A vontató hátulján vagy egy doboz, benne kötések és relék. Ott még van kapcsolt +12V a féktől, a reléje mégsem húz be. A relé behúzójának másik fele megkapja a testet. Akkor rossz a relé, szerencsére foglalatos, sima 4 lábas. Van itt csere! Azzal sem megy...hmmm... Megmérem a relé behúzóját, szakadt, nézem a cseréjét, az is... :hm: Nézem a rajzát, nem a szabvány két szemben levő a behúzó és a kontakt, hanem az egymás mellett levők. :jajne: Mérem úgy, ami cserének raktunk szakadt, ami benne volt nem. Nézem a harmadikat, az szabvány bekötés, belerakom, jó. Ja, ők már próbálták cserélni... Oké, akkor a fék jó. Nézzük a hátsó kocsit...nem lehet, hogy fel lett cserélve a hang és a világítás csatlakozója? Hát...mérem, ja, azon van minden. :) Átcserélve megszűnt a hiba. Tehát csináltak maguknak 2 hibát, amiért nekem ki kellett menjek, hogy rájöjjek. Mint valami szívatós show. :)


vas. nov. 19, 2017 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hidrogén tárolása


pén. nov. 17, 2017 22:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Skori írta:
... de átfér pl az acél kristályszerkezetén, azaz az acéltartályból (is) szép lassan elszökik...

Ez komoly? Megértem ezt a hajlott kort, de erről még nem hallottam. :shock:

De ha csak ez lenne a gond, biztos hogy csinálnák. Valami más lehet. A kémiához nem értek, örülök, hogy a középiskola után nem kellett tanulnom, és foglalkoznom vele. :)
Hacsak nem valami olajlobbi érdek van mögötte.

Ps: jobban vagy?


pén. nov. 17, 2017 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A hidrogén tárolása problémás. Az egyik dolog, hogy sokkal tűz és robbanásveszélyesebb mint más éghető gázok, mert nagyon széles keverék-arány tartományban robbanásképes. A másik, hogy a hidrogén elég kicsi atom (1 proton 1 elektron) és nehezen ugyan, de átfér pl az acél kristályszerkezetén, azaz az acéltartályból (is) szép lassan elszökik. Persze ha jó vastag falú a tartály, akkor csak hetek-hónapok alatt. Ezért célszerűbb valamilyen szénhidrogénben "tárolni", mint pl. PB gáz, benzin, alkohol, stb...


pén. nov. 17, 2017 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Oké, de azt az energiát amit a vízbontásra fordítasz, fordíthatod egyből akku töltésére is. Minél kevesebb átalakítás, annál kevesebb veszteség.

Nem egészen.
A hidrogén tároláshoz csak egy jó acél tartály kell, és az lehet jó nagy is. Az akkuk tárolóképessége manapság kicsi, főleg ha olcsóbb anyagokból (ólom) van. És a fajlagos ára (pl. 1 KW tárolása) jóval nagyobb, mint a hidrogéné. Nem számoltam (néztem) utána, de azt hiszem több nagyságrend a különbség.
És még nem volt szó a környezet szennyezésről. Minden akku szennyez a nyersanyag kitermelésnél, a gyártásnál, a hulladék megsemmisítésnél. A hidrogénből víz lesz, slussz.

Nyilván valamiért nem olyan egyszerű a dolog, mert már csinálnák, és nem tökölődnének atomerőművel, szélkerékkel, stb. Csak azt nem tudom, mi az oka. :shock:


csüt. nov. 16, 2017 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Oké, de azt az energiát amit a vízbontásra fordítasz, fordíthatod egyből akku töltésére is. Minél kevesebb átalakítás, annál kevesebb veszteség.


csüt. nov. 16, 2017 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én azt nem értem, hogy miért nincs megoldva a hidrogén készítése energiatárolás céljára. Napfény és víz van ingyen. Aztán már a hidrogénből akkor csinálnak áramot (vagy akármi mást), amikor akarnak. Akár nagyüzemileg, akár otthon kicsiben. A biztonságos tárolás is könnyebben megoldható, mint egy autóban.


csüt. nov. 16, 2017 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mennyi energia szükséges 800 km-re? Az 1 perc alatti "feltöltést" úgy tudom elképzelni, hogy gyorsan kicserélik a kisült akkut egy feltöltöttre. :gigalol:


csüt. nov. 16, 2017 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Még 5 év... Addig még vagy 60 forradalmian új akku NEM kerül forgalomba :twisted: :gigalol:


csüt. nov. 16, 2017 8:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
És igen! Már megint egy világmegváltó akkumulátor bejelentése... :hm:


csüt. nov. 16, 2017 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
inhouse írta:
... Meg mi van, ha odacsapom a próbánál a falhoz? :)

Veszel egy másikat. Amikor azt is odavágtad, egy harmadikat... :D

:D :D :D

Aztán a negyediktől már saját célokra, mert függővé vált....


pén. nov. 03, 2017 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Meg mi van, ha odacsapom a próbánál a falhoz? :)

Veszel egy másikat. Amikor azt is odavágtad, egy harmadikat... :D


pén. nov. 03, 2017 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vettünk egy gyerkőcnek ajándékba egy távirányítós helikoptert egy nagyáruházban. Az eddigiekből tanulva, mondom belenézek, kipróbálom óvatosan. Legnagyobb meglepetésemre nincs benne magyar nyelvű. Ez nem kötelező már jópár év óta minden Magyarországon forgalmazott készülékhez?
Este elolvastam az angolt, de még nem lőttem össze, agyalok, hogy tudom úgy kibontani, hogy vissza is tudjam állítani a rögzítéseket. Meg mi van, ha odacsapom a próbánál a falhoz? :)


pén. nov. 03, 2017 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nekem egy külső 1 terás HDD-t hoztak, hogy elfüstölt.
Az eredeti tápja (12V) eltűnődött, de találtak egy pont passzolót.
Laptop tápot 19V-osat ...

Amúgy a kínai azt gyárt, amit megvesznek.
A magyar meg azért jár a piacra, hogy olcsón **** vegyen aztán mérgelődjön.


pén. nov. 03, 2017 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
- Ez nem ennek a hajónak a távirányítója, hanem egy másiké...
Én anno egy "elromlott" routerrel jártam így, hogy nem a megfelelő (saját) dugasztáppal házasították, hanem egy gyengébbel. De a dolog pikantériája, hogy hetekig-hónapokig működött vele, aztán egyszer csak kezdett véletlenszerűen nem működni, már kevés volt neki a táp. Az eredeti dugasz "természetesen" nem került elő, így vehettek új routert. :D


csüt. nov. 02, 2017 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
.....de attól még Kínában gyártották...

Szinte mindent Kínában gyártanak, csak az nem mindegy, hogy milyen minőségben, milyen ellenőrzés mellett. Nem is értem, hogy miért kell valamit annyira olcsón gyártani, hogy egy doboz gyufa ára, de ****. Akkor legyen inkább 3-4-szer annyi, ami még mindig teljesen jó ár, de nem kell azonnal a szemétbe dobni, mert elsőre elműködött.
Azt még nem tudni ennél a hajónál sem, hogy a vizet hogyan bírja majd...


csüt. nov. 02, 2017 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tegnap vittem vissza a barátoméknak, hogy minden jó, csak közel kell hozzá állni... Nézi a srác a távirányítót...
- Ezt ki adta neked hozzá?
- A feleséged rakta a hajó mellé...
- Ez nem ennek a hajónak a távirányítója, hanem egy másiké...
- Ahha, akkor máris tisztázódott pár körülmény! :)
Szóval a saját távirányítója úgy néz ki, mint a dobozon, olyan elem kell bele és viszi olyan 4-5m-ig. :)


csüt. nov. 02, 2017 9:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Mondjuk úgy, hogy a működtetése elég sok tényező miatt nehézkes volt, és nem is javult meg teljesen. Pedig nem a kínai piacon vették...

.....de attól még Kínában gyártották... :(


kedd okt. 31, 2017 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mondjuk úgy, hogy a működtetése elég sok tényező miatt nehézkes volt, és nem is javult meg teljesen. Pedig nem a kínai piacon vették...


hétf. okt. 30, 2017 11:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csodálatos. Gyakorlatilag mindent elszúrtak, amit csak lehetett???


hétf. okt. 30, 2017 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy barátomék 5 éves kisfiának volt a szülinapja, persze a játékoké volt a főszerep. Kapott sok mindent, köztük egy másik barátoméktól egy távirányítós hajót. Másnap a próbáknál kiderült, hogy gond van vele...nem megy, kifolytak benne a gombelemek, meg megy a szivattyú folyamatosan. Vissza lehet-e vinni? Nem, (vidékiek vagyunk) Pesten jártukban vették egy játékáruházban...az ára nem kompatibilis a szállítással. Megnézném-e? Persze. Kis hadihajó, egy vízsugár fecskendővel. A dobozán ugyanaz a hajó hátul kerekekkel szerepel, itt két gondolában két kis motor propellerrel. A dobozán a távirányító előre/hátra és balra/jobbra, itt mindkettő előre/hátra, tankszerű a vezérlés. A képen 2xAA elem a távirányítóba, a valóságban 9V-os. A felépítményt leszedve látszik a gombelemek helye, kitakarítottam a folyás maradványát, szép lett, nem mart el semmit. Az elemek egy papírzsepibe csomagolva, AG13 alias LR44. A dobozon LR1154, kikerestem, ugyanaz, de így még nem láttam. Volt otthon AG13, beleraktam a műanyagba sütött ábra szerint. Rámérek 4,5V, az jó, bekapcsolom. Semmi...LED-ek vannak benne, meg egy hangszóró, de némák. Rámérek a kapcsoló után 1,21V...na, az elemtartón, ott is! Kikapcs, térnek magukhoz az elemek, 3,9...4..4,1V. Nézem az ábrát, jól raktam bele, akkor itt a chip zárlatos lehet... De nem tetszett valami, dióda vizsgáló állásban rámértem egy LED-re, az világított és zaj hallatszott a hangszóróból. Hmmm...a dióda anód/katód alapján az elemek fordítva vannak. Berakom az ábra szerint fordítva, berreg a hajó, lő, világít minden. Az szép, és nem egy matrica, hanem belesütve a műanyagba fordítva. Akkor ez a rész pipa. A képen 4xAA megy bele, a valóságban 5db. Az elemeket betéve valóban rögön megy a szivattyú. Az angol nyelvű dobozfeliratok és ábrák szerint a vízágyú oldalra mozgatásával lehet kapcsolni a szivattyút és a mozgást ki/be. Működik, csak hát ugye magyar nyelvű leírás nélkül ez van akinek nem egyszerű. Már csak a távirányítás van hátra. Távirányítón kis elhúzós kapcsoló, de nem mozdul...ki van öntve egy pöcök műanyagból, mintha az lenne. A gombokat nyomva világít rajta egy LED, hátha. A hajó is bekapcsolva talán...de semmi, az antennák 5-10cm-re egymástól működik, annál messzebb nem. A hajót teljesen szétbontva meg van a panel, antenna nincs leszakadva, egyszerű kis egy db SMD tranzisztoros vevő egy tekerccsel és a logikai rész IC-kkel. A tekercs állításával se nem javul, se nem romlik a helyzet. Van egy szintén 40MHz-en működő hajóm, de egyik sem reagál a másik távirányítójára. Nekem itt megállt a tudomány, minden jó, csak közel kell maradni a hajóhoz. :)


hétf. okt. 30, 2017 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
Idézet:
Ez így hasra azért az USB Type-C 100W-ját is lekörözi.

Most futott be pár új laptop a céghez.
Port replikátorral.
Miért írom?
A replikátorba (!) kell dugni a tápot, onnan szívja USB-C-n a lapostop is az energiát.
OK, hogy csak 35W a gép fogyasztása, de ha jóltudom még mindig csak 5V jön.


Nem egészen. Nekem is már Type-C dock van,a bból tölt a laptop, viszont mivel **** Dell, nem tudom, pontosan mit tud.
35W felett azért már kezd belépni a képbe az akár 20V-os feszültség is.


kedd okt. 10, 2017 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Ez így hasra azért az USB Type-C 100W-ját is lekörözi.

Most futott be pár új laptop a céghez.
Port replikátorral.
Miért írom?
A replikátorba (!) kell dugni a tápot, onnan szívja USB-C-n a lapostop is az energiát.
OK, hogy csak 35W a gép fogyasztása, de ha jóltudom még mindig csak 5V jön.


kedd okt. 10, 2017 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azt is meg kell oldani. Egy 3000 mAh-s akku 5 s alatti feltöltéséhez 2000 A kell, 5 V-ról. Az veszteség nélkül 10 kW, vagyis 230 V-ról 43 A.


hétf. okt. 09, 2017 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:

"Ennek köszönhetően egy mai okostelefont másodpercek, egy elektromos autót pedig percek alatt lehet majd feltölteni. "

Ahham ... Ez így hasra azért az USB Type-C 100W-ját is lekörözi.
Szóval a kb 4-5mm vastag okostelefonba majd bedugjuk a kábelt, amiben szintén kb 4-5mm vastag erek rohangálnak. Vagy majd a telefonban lesz okosság, ami a 230VAC-ból csinál töltésre alkalmas energiát, hogy ne kelljen drótkötélen szállítani a delejt? !-F


hétf. okt. 09, 2017 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Á, csak a szokásos...
http://hvg.hu/tudomany/20171009_akkumul ... etem_mxene


hétf. okt. 09, 2017 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Lassan minden napra jut egy forradalmi újítás...
... amit persze még sok-sok évig tökéletesíteni kell, amíg...
... nem lesz belőle semmi.
http://index.hu/tech/2017/09/07/elkeszu ... kumulator/


csüt. szept. 07, 2017 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Persze, ezért írták, hogy ennél biztonságosabb kellene...csak nekem fura, hogy ez éppen a magnézium lenne... :roll:

A kémiából sosem voltam jó (épp hogy átmentem a szigorlaton), de itt magnézium-kloridról beszélnek. Az lehet, hogy nem olyn gyúlékony. :shock:


csüt. szept. 07, 2017 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Persze, ezért írták, hogy ennél biztonságosabb kellene...csak nekem fura, hogy ez éppen a magnézium lenne... :roll:


szer. szept. 06, 2017 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A lítium is tud érdekes dolgokat.


kedd szept. 05, 2017 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy újabb akta lesz egy szekrényben...ha úgy jár, mint az évek alatt itt belinkelt többi.
Nekem nem az rémlik általános iskolából, hogy a magnézium annyira biztonságos anyag lenne...


kedd szept. 05, 2017 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
N.C. - https://autopro.hu/trend/Ez-lehet-a-mag ... ese/23126/


hétf. szept. 04, 2017 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A bőrönd nyilván a hype része, ez nem az a cucc amit az ember magával visz repülőre vagy egy zsúfolt vonatra. :twisted:
Persze egy minőségi kütyü megérdemel egy normális csomagolást. Ennek még van értelme, nem úgy mint a brutál drága "kiegyenlített" UTP kábelnek.


kedd aug. 29, 2017 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát, nem tudom. Nekem parasztvakításnak tűnik a kis bőröndjével együtt. Ha stúdióba kell, akkor pl. simán felesleges a csicsa hozzá. Ettől függetlenül meghallgatnám...


kedd aug. 29, 2017 7:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ilyesmit professzionális célra használnak (pl. hangstúdiók), abban az árkategóriában ez még egy aránylag olcsó darab. :)

Szerk.: A cikk írója "tökéletesen" megragadta a lényeget. Csak azokról a paraméterekről nem írt, amik befolyásolják a hangminőséget (átviteli tartomány, érzékenység, teljesítmény). A membrán mérete nem sokat számít, és ha rendesen össze van rakva, akkor tök mindegy hogy kézzel vagy sem.


hétf. aug. 28, 2017 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ennek az AudioTechnica fülesnek mi a létjogosultsága? Ki a megcélzott vásárló csoport?


hétf. aug. 28, 2017 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ja, jönnek az 1000 amperes töltők...


hétf. júl. 24, 2017 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, már megint szuper gyorsan töltődnek majd az akkuk! :)


hétf. júl. 24, 2017 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Profi munka. Kb. olyan, mintha én zongoráznék...


kedd júl. 18, 2017 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://imgur.com/yE4vd
http://m.cdn.blog.hu/me/mekk-elek/image/11%20december/foldeles.jpg


kedd júl. 18, 2017 7:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nagymamámnak volt egy olcsó, kapcsolós, három konnektoros, földelt elosztója.
Láttam, hogy görbe az egyik földelés, szóval közöltem, hogy akkor ezt a gyenge **** cseréljük.
Mondom, a derót jó lesz valamire. Szétszedem, ééés ... a földelt konnektor és a földelt elosztó között két szürke vezetéket tartalmazó kábel van :shock:
Ennyit a földelésről !-F (Gy.k.: csak dísz)


vas. júl. 16, 2017 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szépek! :shock:


pén. jún. 16, 2017 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:


Ez ugyan nem nyír ki, de b+...

Másfél font körüli USB-s 4 csatornás akku töltő


csüt. jún. 15, 2017 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
USB töltő is megb@xhat, ha hibás a transzformátora.
Ez se kutya... :jaj:


csüt. jún. 15, 2017 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
USB töltő is megb@xhat, ha hibás a transzformátora.


csüt. jún. 15, 2017 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek

A leírás alapján van benne valami. Konkrét kutatási adatokat adott, nem csak azt hogy "angol tudósok"... :)


csüt. jún. 15, 2017 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már megint egy új felépítésű akkumulátorral váltják meg a világot...vagy nem.


csüt. jún. 15, 2017 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most itthonról OK.
Nemértem, mert a benti gépemmel eddig ilyen gond nem volt.


vas. jún. 11, 2017 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
U.i.: a jutub videó amit linkeltél nélam 5 másodperc után újraindul.


Fura, nálam a melóban is működik. Firefox-ot használok.


szer. jún. 07, 2017 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
Akku cserét nem tartom nagyon lehetetlennek.

Én se, komplett autóversenyt "építettek" köréje.
A kérdés inkább az, mit kapsz vissza? Mennyire elgyötört a pakk?

U.i.: a jutub videó amit linkeltél nélam 5 másodperc után újraindul.


szer. jún. 07, 2017 9:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség