Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:09



Hozzászólás a témához  [ 521 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Windows XP SP3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Már csak amolyan őskövület vagyok, szeretem a régi dolgokat...
Informatikában, autóban egyaránt. Az egyik autóm 32 éves most volt műszakin 68 ezer kilométer van benne a másik 12 és 18 ezer kilométerrel.

Az új oprendszereket akkor használom, ha feltétlen szükségesek.
Az XP-ről természetesen rendszeresek a Ghost mentések, minden eshetőségre számítva.

A Firefox ajánlott verzióját is felrakom egy próbát az is megér.


pén. jún. 05, 2020 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
A járvány miatt is kényelmesebb otthonról meg nincs időhöz kötve és másnap már a számlán is van a nyeremény. A lottózóban egyszer sorbaállsz és feladod. Aztán ha nyertél a jövő héten fizetik, megint sorba állsz és kifizetik.

Ez oké, nem is azt mondtam, hogy gyalogolj. ;-) Ha már ilyen "bűnös" szerencsejátékokat űzöl, természetesen inkább online. (Én nem űzök ilyet.)

Idézet:
Vannak laptopok W 8,1, W10, W7 de rengeteg fontos adatom van az XP-n és már hosszú ideje vagy kedvem nem volt vagy időm, hogy átvigyem őket.

Azt azért most sem értem, hogy miért csak azon a gépen lehet lottózni, ahol az a rengeteg fontos adat van. Meddig tartott volna elindítani az egyik laptopon a (leg)frissebb böngészőt???
Apropó, azt úgy értetted, hogy az a sok fontos adat magán az XP partícióján van, és nem egy külön adatpartíción? Ez nem igazán oké.
Valóban szerethetsz veszélyesen élni, de hogy bonyolultan és magadnak problémákat generálva, az tuti. :D
Mellesleg az XP-n biztos akad jó pár befoltozatlanul maradt biztonsági rés.


pén. jún. 05, 2020 15:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
... Gondoltam az Opera megér egy próbát ...

Firefox-ot próbáltad? Nekem a 66.0.2 verzió megy az XP-n, egyelőre hibátlanul (ez az utolsó verzió, ami fut XP-n). A nejem nézeget vele mindenféle oldalt. Én nem használom. Egy próbát megér talán

Innen le tudod szedni (az összes FF verzió itt van).


pén. jún. 05, 2020 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
rengeteg fontos adatom van az XP-n és már hosszú ideje vagy kedvem nem volt vagy időm, hogy átvigyem őket.
Megértelek, van aki szeret veszélyesen élni.
Épp a rengeteg fontos adat miatt lenne indokolt lépni.


pén. jún. 05, 2020 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Képek itt: http://harcoljunkajogainkert.hu/viewtop ... 7e6623d82b

Természetesen vannak a környéken lottózók és posták is.
A járvány miatt is kényelmesebb otthonról meg nincs időhöz kötve és másnap már a számlán is van a nyeremény. A lottózóban egyszer sorbaállsz és feladod. Aztán ha nyertél a jövő héten fizetik, megint sorba állsz és kifizetik.

Vannak laptopok W 8,1, W10, W7 de rengeteg fontos adatom van az XP-n és már hosszú ideje vagy kedvem nem volt vagy időm, hogy átvigyem őket.

Gondoltam az Opera megér egy próbát és felraktam. A tanúsítvánnyal itt is gond van, de a mindenképpen továbbra megnyitja a lapot és működik, amíg itt is nem az lesz ami a Chrome esetében....

A megoldás nem az én érdemem, hanem a tietek, mert nagyon jó volt a következtetés a tanúsítványokra. Mindenkinek köszönöm a segítségét.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor pén. jún. 05, 2020 18:45-kor.



pén. jún. 05, 2020 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
:twisted: Tényleg nincs más hardver a környéken, hogy lottózni tudj? :shock: Se egy korszerűbb PC, se egy laptop, se egy okostelefon?
Na mindegy, a borsó az borsó marad. :wink: De most még csakazértis megoldottad a múzeumban. 8)


pén. jún. 05, 2020 11:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Mindenkinek nagyon köszönöm a részletes segítséget.
Az sajnos tény, hogy egyre több támogatás szűnik meg semmi sem tart örökké, még a Covid-19 sem.
Megoldásként felraktam az Operát, ezzel kalandos uton bejön a honlap, ha én nyerem meg az Eurojackpoton az 5+2 -öt vagy az 5+1-et akkor nem leszek hálátlan a segítőknek.
Részletesen leírom a tanúsítvány gondokat meg képeket is fogok felrakni.
Mégegyszer is köszönet a segítőknek.


pén. jún. 05, 2020 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
:rulez: Ismét egy szuper és részletes levezetés. Ha ez sem elég, akkor nem tudom mi kell még.

Laci_L írta:
Itt valami más lesz. Talán hardver, esetleg BIOS baj? Mert az, hogy a Win7-nél is baj van azonosan, ezért gondolom.

Nem, szerintem (is) a régi verziójú böngésző tanústványa körül lesz a bibi. Az tud hasonlót produkálni.
Kérte is vackor a képet róla, de még nem láttuk.
Természetesen a múzeumi gép is bekapcsol, ha az alkatrészek még üzemképesek. A régi oprendszer ugyanúgy elindul, a korábban telepített programok is működnek. Pont ez lenne az értelme és lényege a régi orvosi alkalmazások miatt ebben az esetben.
A problémák a lokális gépen kívül, online lehetnek, ahogy vackor is leírta.
Egyébként igen nehezen tudom felfogni, hogy miért ezen a múzeumi gépen kell erőltetni a netezést manapság. Nem igaz, hogy nincs más, akár egy zsebben lévő mobiltelefon. :wink:


pén. jún. 05, 2020 5:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Chrome alatt néztem, és 83-as verzió. :D :D

Valószínűleg én lehettem akiről TargeT írt, szerintem egy párszor már levezettem, hogy mit jelent az, hogy megszűnik egy termék támogatása. Tömören: onnantól bármikor működésképtelenné válhat. Nem ezt a pillanatot kell megvárni, hanem fel kell készülni rá.

Az XP kiterjesztett támogatása 5 éve megszűnt, a Google pedig 2017-ben dobta az XP támogatását. Az évek mennek tovább és a világ sem áll meg. Új szoftverek, új szolgáltatások, új protokollok, új szabványok jelennek meg. Ezeket az online rendszerek szépen elkezdik használni, a régi megoldásokról átállnak az újakra, az elavult szoftverek meg csak pislognak, hogy most akkor mi van? Lehet hogy a gép, az oprendszer, és a szoftver is hibátlanul működik, csak már nem mindig érti a környezete "nyelvét".

A megbízható online szolgáltatások tanúsítványokat használnak a titkosításhoz és saját hitelességük igazolásához. Mivel az XP és a Win7 már jó ideje nem kap frissítéseket, a rendszerbe telepített főtanúsítványok lejárnak, onnantól pedig borul az egész online móka. Simán lehet, hogy a Firefox jól működik, a Chrome meg nem, mert a Firefoxnak saját tanúsítvány kezelője van, lehet hogy később jár le.

Simán lehet, hogy mindössze annyi történt, hogy a böngésző nem tudja lekérdezni a pontos időt, mert megszűnt az a szolgáltatás.
Vagy nem szűnt meg, csak másik hitelesítőre váltott, ami a neki ismeretlen (=blokkolt).
Vagy csak letiltották az elavult, sérülékeny SSL/TLS protokoll verziókat.
Vagy egy fájlrendszeri hiba miatt megkattant a Chrome.
De lehet registry hiba is, olyan, amit egy sima takarító (CCleaner és társai) nem szúr ki.
Esetleg hálózati hiba. Pl. a szerver önvédelemből szóba sem áll elavult szoftverrel.
Malware? Akár egy rootkit, ami eltérítheti a hálózati forgalmat.
Közbelépett a Nemzeti Kibervédelmi Intézet. (Mondjuk ennek kicsi az esélye :D )

Tudnám még sorolni, de nincs értelme. A kommunikációnak nagyon sok eleme van, te ebből az utolsó néhányat (gép, oprendszer, szoftver) tudod felügyelni. Hiába tartod életben, ha bármelyik másik megváltozik és nem tudod lekövetni.

Ígérem, most írom le utoljára: jó dolog a nosztalgia, de produktív munkára nem használunk múzeumi eszközöket.
Vagy ha mégis, akkor fel kell készülni az armageddonra. Legyen B-terved!


csüt. jún. 04, 2020 22:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
TargeT írta:
... Ősi oprendszer, ősrégi verziójú böngésző ...

Van olyan laptopom, amin XP SP3 fut Firefox-al. Egy másik gépen Win7 van. Semmi probléma nincs velűk, minden oldal bejön. Ilyen furcsa időprobléma sincs.

Itt valami más lesz. Talán hardver, esetleg BIOS baj? Mert az, hogy a Win7-nél is baj van azonosan, ezért gondolom.


csüt. jún. 04, 2020 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
Chrome alatt nézted és hányas a verzió? Nekem 49-es alatt és itt lehet a hiba.

Persze hogy. :wink: Ősi oprendszer, ősrégi verziójú böngésző. Mire számítasz :?: Minden tökéletes lesz a végtelenségig :?:
Egyszer nagyon szépen levezette egy fórumtársunk, (talán vackor), hogy az oké, hogy őskövület hardvereket és múzeumi oprendszert is használsz, mert van néhány extra és szükséges (orvosi) program. Azokhoz mindnképpen az kell. Ez rendben. De akkor használd célirányosan és csak erre, de ne a napi normális és általános használatra.
Vagy ne csodálkozz, ha néha különös hibákba futsz. :wink:


csüt. jún. 04, 2020 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
A kép elmentve az asztalra, de jó is lenne ha emlékeznék rá, hogy ebben a fórumban hogyan kell felrakni. ...

A képet fel kell tölteni egy tárhelyre, és a linket ide beszúrni.

Tárhely például: https://postimg.cc/


csüt. jún. 04, 2020 7:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
A kép elmentve az asztalra, de jó is lenne ha emlékeznék rá, hogy ebben a fórumban hogyan kell felrakni. Talán egyszer nagyon régen raktam fel egy képet...

Chrome alatt nézted és hányas a verzió? Nekem 49-es alatt és itt lehet a hiba.


szer. jún. 03, 2020 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Semmi különöset nem mutat. Tudsz posztolni egy képet ahol látszik a hiba?


szer. jún. 03, 2020 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Esetleg próbáld meg ezt, nálad mit mutat https://www.nyerotippek.hu/
A tanúsítványok érvényesek.


szer. jún. 03, 2020 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Az a vicces, hogy nem tudom reprodukálni a hibát, hiába állítom el az órát vagy a dátumot.
Ezek szerint valami teljesen más oka lesz.

Nyiss meg egy olyan oldalt ahol előjön ez a hiba, azután nézd meg a tanúsítvány lánc elemeit, melyiknek mi az érvényesség ideje?
Ilyesmire gondolok:

Kép


szer. jún. 03, 2020 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Igen, azok is jók.
Egyszerűen nem értem, hogy néhány napja miért van ez a jelenség?
Néztem a https://time.is/ oldalon 1,7 mp késést írt ki.
A Chrome hibáját tartom valószínűnek.


szer. jún. 03, 2020 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Az ország és időzóna beállítása is jó?


kedd jún. 02, 2020 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
A HDSentinel jogtiszta verziója szinkronizálja az atomórához.
Két napja jelentkezik ez a dolog.
A nyári időszámítás is be van állítva.
XP és Win 7 oprendszerek.


kedd jún. 02, 2020 7:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Szinronizálás egy atomórához is megvolt?
Esetleg a nyári időszámítás keverne be? Azt is be kellene állítani.
Valahogy a tanúsítvány nem tetszik a weboldalnak. Vagy az őskori oprendszer.


kedd jún. 02, 2020 5:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Igen, mind jók.


hétf. jún. 01, 2020 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
Az órája siet ...

A teljes dátum is jó?


hétf. jún. 01, 2020 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Az órája siet
Ez a piros felirat fogad a webhelyek megnyitásakor, annak ellenére, hogy a számítógép a pontos időt mutatja.
Idő beállítva a BIOS-ban, új elemcsere és változatlan, minden gépen ugyanez a jelenség van XP és Win 7 alatt is.
A 8.1 és a 10 -et már meg sem merem nézni...
Van valamilyen megoldás?


hétf. jún. 01, 2020 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Nagyon köszönöm a segítséget. Az NVidia driverre már gondoltam de nem találtam jobbat a jelenleginél.
A videókat illetően körül kell néznem, mert lehet olyan egy-két letöltés amelyek nem jöttek le és nem lettek kitörölve. Őszintén szólva ez utóbbira nem is gondoltam.
A CCleanert is lefuttatom.
Az a furcsa, hogy a jelenség mindig az ESET Smart Security betöltése előtt következik be.


szomb. okt. 12, 2019 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Nekem ilyen rejtélyes, tálca-lefagyós jelenséget okozott már nVidia driver is, meg hibás kodek, de olyan is előfordult, hogy sérült (pl. letöltés közben megszakadt) vagy eleve hibásan készült videó fájlok voltak a felhasználói mappákban (letöltések, videók, stb.), és ezek törlése után simán működött. Néha egy kis takarítás (CCleaner vagy hasonló) is csodát tud tenni.


kedd okt. 08, 2019 6:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Bizony, hogy kell, havonta.
Így például a NilNocere gyógyszeradatbázisát havonta kell frissíteni, miként az ORKA-t és a Dokipluszt is. Bizonyos diagnosztikai programok frissítéseit sem szabad elhanyagolni.

Egyébként még nem tudtam rájönni a rejtélyes jelenségre az indításkor, változatlanul az ESET lehet a gond okozója mivel a támogatása már megszűnt ennek a verziónak és az XP-n ezen kívül már csak egy verziója - aminek jóval nagyobb a rendszerigénye - futtatható.


szer. okt. 02, 2019 7:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Jé. újra működik a Wiki?

Ami kérdést illeti. Egy orvosi szoftvernek kell Internet? Mert ha nem, akkor nem kell csatlakoztatni a gépet. És akkor nem kell antivírus sem.


szer. okt. 02, 2019 6:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Akkor még mindig XP SP3, mert bizonyos egészségügyi szoftverek magasabb oprendszeren nem működnek.
Indítás után sokszor előfordul, hogy a rendszer nem töltődik be, vagy betöltődik de a tálca lefagy.
Ilyenkor F8 és VGA mód engedélyezése után indul.
NVIDIA GeForce 6600GT a VGA és Eset Smart Security 10-et használok.
A jelenség legtöbbször az ESET betöltése előtt következik be az töltődne be utoljára az induláskor.
Még egy év van a licencből, sajnos ennek már megszűnt a támogatása és az egyetlen még XP alatt működő verzió már sokkal jobban terheli a rendszert.
A megoldás talán az ESET bootolásának a változtatása lehetne, de erre nem találtam módot a WinPatrol-ban nem lehetséges ilyen beállítás.


kedd okt. 01, 2019 6:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
nacorvus írta:
Teljesen pályán kívülről:
Supervisor kb ugyanakkor regisztrált mint jómagam-akkor én 'rendszegizda" voltam Ő meg egy cybercafé-tulaj..azóta is úgy fejleszt mint jómagam :hm: lefelé ]:-<

Ps: Ezeréves elfelejtett szoftok,hardverek..és a hülye kérdések:miért nem megy... potamu sto :arrow: ..mert nekem nincs rá pénz...se'tanulni,sem a vasra.. :arrow: " Se,szerszám,se paripa és tudás.."De,kell a kovácsnak is alamizsna..(arra,sincs) mint a cormwellli nótában a patkószeg miatt a csata is elveszett-nekem a fejem azért hogy hazajöttem-adhatok még ötleteket-de Ő,nem egy nyugdíjas Laci_L!..aki meg van barátkozva talán már win 10-el is.. :hihi:

más: A sz.arvas még működik :idea: :?:
Igen.. megnyugudtam !-F- a motor olyan mint a fent emlegetett fórumutárs..


A hülye kérdéseket illetően, szerencsére vannak itt olyan segítőkész fórumtársak mint vackor, Laci
-L, TargeT, és mások akik minden hülye kérdésben segítenek a megoldásban...

A régi dolgokat nem azért kérdezem, mert nincs új oprendszerem meg új szoftverek, hanem azért mert ha egyszer az utókorból emlékezni akarnak a régiekre, akkor még a fórumban megtalálják a válaszokat...

A régi dolgokat Win 3.1-tól megőrzöm az utókor számára és igen működnek PI és PII, PIII gépeken...
A fent emlegetett fórumtársak aktivitása, segítsége nélkül bizony nagyon is gyenge lenne a fórum, ezúton is köszönöm nekik a sok segítséget!


szomb. ápr. 20, 2019 8:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
vackor írta:
... mint venni egy használt 10 éves autót...

Érdekes, hogy 1971 óta vannak autóim, de még egyiket sem vettem használtan. Inkább tovább használtam őket (6-8 évig).


szer. ápr. 17, 2019 20:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Én is sok mindent megtartok és használok, amíg van értelme, de azért van egy bizonyos pont, amikor a ráfordított időt és munkát is figyelembe véve többe kerül életben tartani a 40 éves Trabantot, mint venni egy használt 10 éves autót. Plusz időnként fel kell újítani a gépezet elemeit, ami pénzbe kerül, viszont ha jól csinálod, akkor az teljesítményben sokszorosan visszajön. Nem beszélve olyan dolgokról, hogy egy mai olcsó okostelefonban nagyobb teljesítmény lakik, mint egy 10 éves notebookban. :D


szer. ápr. 17, 2019 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Teljesen pályán kívülről:
Supervisor kb ugyanakkor regisztrált mint jómagam-akkor én 'rendszegizda" voltam Ő meg egy cybercafé-tulaj..azóta is úgy fejleszt mint jómagam :hm: lefelé ]:-<

Ps: Ezeréves elfelejtett szoftok,hardverek..és a hülye kérdések:miért nem megy... potamu sto :arrow: ..mert nekem nincs rá pénz...se'tanulni,sem a vasra.. :arrow: " Se,szerszám,se paripa és tudás.."De,kell a kovácsnak is alamizsna..(arra,sincs) mint a cormwellli nótában a patkószeg miatt a csata is elveszett-nekem a fejem azért hogy hazajöttem-adhatok még ötleteket-de Ő,nem egy nyugdíjas Laci_L!..aki meg van barátkozva talán már win 10-el is.. :hihi:

más: A sz.arvas még működik :idea: :?:
Igen.. megnyugudtam !-F- a motor olyan mint a fent emlegetett fórumutárs..


szer. ápr. 17, 2019 19:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Laci_L!
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást.
Feltétlenül megnézem, mert ha újra kell rakni valamilyen okból az oprendszert, akkor vagy ad a forgalmazó egy licencet vagy nem és mindig újat venni, azért...
Nagyon köszönöm még egyszer is!


hétf. ápr. 15, 2019 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
... vannak olyan szoftverek is amelyeket már megvenni sem lehet, meg átmenteni sem, hogy működjenek...

Ha a szoftvered a licencet telepítéskor a hardver elemekhez kötötte, és úgy jegyezte be a Registry-be, akkor fújhatod. Ha átrakod a Ghost-tal egy másik eltérő hardverre, akkor sem fog működni, ha a Windows túléli a buherát.

Ha van ilyen macerás szoftvered, minden adatát el kell menteni. Ezeket próbáld meg:
1. Megnézni az Everything-el hova telepített fájlokat (keresni a program nevével, és annak jellemző töredékével)
2. Amik itt vannak, mindent elmenteni. Ha másik drájvon is van, azt is, de ez már nehéz ügy lesz.
3. Hasonló szavakkal rákeresni a Registry-ben, és mindent exportálni
4. Az új hardveren telepíteni a programot azonos nevű mappába, azonos helyre.
5. Minden helyet, ami a mentésben van, összehasonlítani az újjal. A különbséget átvinni (felülírni) az új helyen
6. Minden mentett Registry bejegyzést összehasonlítani az újjal. A különbséget átvinni (felülírni) az új helyen

Ezek után vagy működik, vagy nem. Próba szerencse.


vas. ápr. 14, 2019 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Biztosan jobban járnék a tiszta telepítéssel, de sok olyan szoftverlicencem van, amelyeket ha újra telepítek nem működnek az új telepítésen, kérnem kell új licencet a forgalmazótól, akkor vagy adnak vagy nem...
Aztán meg vannak olyan szoftverek is amelyeket már megvenni sem lehet, meg átmenteni sem, hogy működjenek.

A virtuális gépet már régebben használtam aztán egy Ghost mentéssel véletlenül elrontottam.
Amint időm engedi felrakom újra és meglátom milyen lesz.


vas. ápr. 14, 2019 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
A legjobb megoldás az XP-re még mindig egy virtuális gép lenne. Azt tényleg oda viszed és azon futtatod amin akarod...


szomb. ápr. 13, 2019 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Supervisor írta:
... ha a sors is úgy akarja, akkor még talán működhet is...

Hja, úgy és akkor biztosan. :wink: :mrgreen:
Nagyon rá vagy kattanva erre az ide-oda, keresztbe és kasul ghostolásra.
Ha Windows 8 vagy 10 lenne, garantáltabb a siker, azok a Windows To Go-t is tudják. Az XP az neccesebb, de tényleg próba cseresznye.
Nem tudom, hogy mi és mennyi van telepítve azokra az XP-kre :roll: , de nemrég már felmerült, hogy jobban jársz a tiszta telepítéssel. Persze Win7 után és mellérakni az XP-t az szintén beavatkozást igényel, mert akkor meg a Win7 bootját kell helyreállítani, majd EasyBCD-vel berakni az XP bootját a boot menübe.


szomb. ápr. 13, 2019 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Így van!
Vannak ezek a különbözőségek, ha lesz időm azért próbaként megnézem, ha a sors is úgy akarja, akkor még talán működhet is...


szomb. ápr. 13, 2019 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Te nagyon szereted a kihívásokat, igaz? Két különböző platform. Az egyik egy Intel 478-as alaplap VIA chippel, a másik meg egy AMD 754-es, nForce chippel. Hogy működhet-e, azt szerintem csak akkor tudjuk meg, ha kipróbálod.

Unokatestvéremnek volt egyszer egy Trabantja, amibe a gyári 600-as motor helyett beszereltek egy 900-as Suzuki motort. Az működött, úgyhogy lehet érdekes kombókat csinálni. Talán neked is van esélyed...


szomb. ápr. 13, 2019 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Köszönöm az XP-s videó címeket, megnézem őket.

AsRock P4 V88 alaplapról készült Ghost 2003 mentéseket AsRock P4 V88 D:\XP C:\Win 7 ha átviszem ASUS K8N alaplapra természetesen a D:\XP-t a D:\-re, a C:\Win7 Ghost mentést a C:\-re, akkor el fognak indulni?

Gondolom, be kell rakni a Win 7 lemezt és a számítógép javítását kell kérni.
Ezután lesz egy helyreállítottként megjelölt Win 7.

Ebben az Easy BCD-t kell megnyitni és az XP-t beállítani, ezután tud csak indulni az XP.
A kérdés: A két alaplap hardver különbözősége okozhatja-e, hogy egyik oprendszer sem fog elindulni?


szomb. ápr. 13, 2019 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
XP videók: https://www.youtube.com/user/mjd7999/videos


csüt. ápr. 11, 2019 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget.
Tudom, hogy nagyon is időigényes lesz, mivel sok dolgot kell megcsinálni, de talán még így is kevesebb időt igényel, mintha újra raknám az egészet.

Előzően próbáltam a DokumentandSettingből átmásolni a 2-es felhasználót de nem igazán volt sikeres, jó néhány program csak a 2-esnél működik.

ASC futtattam a rendszer megtisztításához.


hétf. feb. 25, 2019 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Tipp #1: Maradsz a 2. felhasználónál, de kitakarítod a profilt. XP-n már volt MSCONFIG? El kell tiltani az automatikus indulástól mindent amire nincs szükség, esetleg ráküldeni egy CCleaner-t vagy hasonlót a szemét fájlok és a registry megtisztításához.

Tipp #2: Alkalmazás 2. felhasználóként uninstall, 3. felhasználóként install.

Tipp #3: Nekiállsz és kigyűjtöd az alkalmazás registry bejegyzéseit, exportálod, aztán behúzod user3 alatt. Ugyanígy kigyűjtöd és átmásolod a profilban lévő konfigurációs fájlokat. Aprólékos, időigényes munka, és nem biztos hogy célravezető lesz, mert maradhatnak bennük hivatkozások user2-re.


hétf. feb. 25, 2019 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Laptopon amit már régen használtam három felhasználó van. A 2-es telepítette a programokat, de mivel betöltődéskor már lassú volt, létrehoztam egy új fiókot ami sokkal gyorsabb.
A gondok:Több programot is újra kellett aktiválni az új fiókban. Illetve olyan programok amelyek a 2-es alatt hibátlanok nem működnek az új fiókban.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e valahogyan az új fiókban használni az előzően a 2-es fiókban telepített programokat?
Ha igen akkor hogyan, mit kell tenni, hogy az új fiókban is működjenek?


hétf. feb. 25, 2019 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Köszönöm a hozzászólásokat. Napokig nem volt netszolgáltatás ezért nem tudtam írni.
Win 7 alól belépve megy az átírás a DS-ben is. A vezérlőpultban "A" átnevezve "B"-nek Win7 alól ugyanígy az "A"-nak csak a neve változik mindene marad. A gond az, hogy így az XP nem akar indulni.

Az új felhasználó létrehozásakor meg az a gond, hogy nem minden program működik, gondolom azért mert másik felhasználó alól lettek feltelepítve. Ezen a DS-ből átmásolás sem mindig segít.

A felhasználó átnevezése az adatlapon a sajátgép tulajdonságoknál a registryben könnyen megoldható.
Valamelyik fórumban olvastam, hogy a registryben az átnevezés a DS-ben is megoldható ilyen módon de nem mentettem el a fórum címét.
Főként a hely miatt kellene a két felhasználó helyett egy átnevezett.
Megnézem a közölt leírást hátha sikerül a megoldás.


szer. aug. 26, 2015 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Sajna mindkét win elég rendesen tárolgat dolgokat a registry-ben, ott meg ugye jól nem névvel teszi el.
Át lehet varázsolni, hogy más név látszódjon, de igazándiból a D&S mappa dolgaiban lényeges változást így nem tudsz elérni.
Vegyél fel új júzert és mentsd át az anyagokat abba.


kedd aug. 25, 2015 12:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Hamarosan úgyis újratelepíted, addig már minek. :-(


hétf. aug. 24, 2015 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Na de akkor elég létrehozni egy új usert, a régit meg utána törölni, oszt nincs ennyi hókuszpókusz. :wink: Oké, a beállítások nulláról indulnak.


hétf. aug. 24, 2015 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
TargeT írta:
... Én azt hittem, hogy inkább csak esztétikai okok miatt kell ...

Így van. Kaptam egy laptopot, de a User más nevű, és így hülyén néz ki. Csak ennyi. :)

Inkább csak elméleti szinten érdekelt. Mint minden hasonló dolog. De a gugli segített. :wink:


hétf. aug. 24, 2015 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
:rulez: Igen, ez lesz az Laci. Kicsit kacifántos, meg kérdés, hogy ér-e ennyit. Mi a pontos cél és miért így? Én azt hittem, hogy inkább csak esztétikai okok miatt kell.
Nacorvus a hozzáférés logikusnak tűnő oldaláról próbálta megfogni. Ebben teljesen igaza van, csak valahogy a konkrét kérdés nem ez volt. A hálózat csak mint hasonlat jelent meg.


hétf. aug. 24, 2015 19:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 521 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség