Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:53



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Supervisor írta:
... Mi lehet az oka, hogy a hivatalos oldalról letöltött SP1 nem tud feltelepülni?

Ha van partíció mentésed, kezdd előröl, de ne így.

Futtasd a WSUS_Offline-t, az leszed minden különbséget. Ezt tedd rá a WSUS_Offline saját telepítőjével.
Ha kész, akkor futtasd a Win Update-t. Elvileg minden különbséget felrak a WSUS_Offline, de azt tapasztaltam, hogy akad néhány különbség, amit a Win Update elintéz. Ennyi, evvel kész. :)

Ha a WSUS_Offline használatban, beállításban kell segítség, szólj. Bár nem nehéz.


hétf. máj. 27, 2019 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Régi Win7 telepítésen nincs SP1, gondoltam a hivatalos oldalról letöltve felrakom.
99%-ig konfigurálta, de tovább nem megy és nem indul a rendszer.
Mi lehet az oka, hogy a hivatalos oldalról letöltött SP1 nem tud feltelepülni?


hétf. máj. 27, 2019 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Szerintem ez mind hozzájárult ahhoz, hogy egyre többen használnak mobil eszközöket, és nem PC-t. Két Android verzió között is lehetnek különbségek, de talán még az iOS/Android között sincs annyi, mint amit a Microsoft művelt a Windows 7-8-10 óta.

Aztán ott van még a kényelem. Most éppen úgy használom a mobilt, hogy navigációs sáv helyett gesztus-vezérléssel. Nem bonyolultabb a képernyő alján legyinteni egyet, mint "megnyomni" egy virtuális gombot. Igen, ezt is meg kell szokni, cserébe viszont több a hasznos hely a kijelzőn. Jelentős változás? Igen. Kötelező ezt használni? Nem. Na ezt kellene megtanulni az MS-nek. Jöhetnek az új ötletek, de ne legyen minden azonnal kötelező. Legyen választási lehetőség, és majd a nép eldönti melyik tetszik neki.


szer. ápr. 10, 2019 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
Szvsz..Nem csak Ms office x+n kiadása használhatatlan,de az összes:belértve a platfomfüggetleneket is..vagy én vénülem meg. :hm:

Tejelmes lassú..és a felesleges ikonok a 15% elfolalják a hasznos képenyőnek-igaz lehet letiltani midnent-kivéve az Ms-félét-ott ajálnl és megnyit egy weblapot,hogy milyen jól nézne ki a weben+ adjahozzá azt is ez egy hivatalos levélben imerősöket is-lehet szelektáni..de egy magánzónak kell egy hivatalos levélben?

Maga a W10......részben (nagyon) erősen agitáltam annó fejelesztőként a Wistának :oops: -szégyellem magam,de egyben büszke is vagyok magamra abblól lett a W7 ami egy nagy ugrás volt,a W8 ami úgyszin nagy ugás, de a mélybe,.. :? -azért mem én szégyellem magam 8)
Manapság-de,csak hitem szerint-nem hinném hogy,6.osztályos gyereknek problémát okozna az,hogy windoson,linuxon ,(andoidon) kell hogy boldoguljon :rulez: -ez győzelem és egyben vereség is-most már nem tudok keretszplattformokat proramozni-főleg 64 biten...

Discussio:Villon-al élve: 'én, ki megjártam mind a hat világot,
megáldva és leköpve mindenüt" :jajne:

Mivel jövel ünepe a feltámadottak kinek apostolai 12-1+-1 :arrow: Lászlóm!=ne rettegj!-Tudom jogy jobb volt,mint lesz,ámbátor van már rosszabb is!-pl.:nézz meg egy mostani Nokiát..".mm...EGY ÉRINTŐKÉRENYŐ SZÖVEGÉT A 2,5 BEN SEM LÁTOM 5,5"-n !-F


szer. ápr. 10, 2019 0:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
Jaj. És mi lesz a megvett licenccel? :)

Semmi. 8) Ez egy Win7-ről frissített Win10, nem került semmibe, és ha akarom, bármikor felrakhatom újra.


szomb. ápr. 06, 2019 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
Nálunk a céges gépeken 3 hete cserélték az Office-t 2010-ről 365-re. A 2010 sem volt szép, de a 365 valami kib***ott undorító. Csont fehér az egész, az ikonok meg fekete (vagy sötét szürke?) körvonalak csupán. Nagyjából a Windows 3.0 nézett ki így, bár ott legalább az ablakkeret színes volt.

Hát ja. A cégnél még Office 2007 van, ehhez van licenszük. Én a 2010-et jobban szeretem, mert volt egy-két dolog, ami nem volt frankó a 2007-ben vagy kimaradt. Persze jó volt sokáig a 2003 is, de az már régi, időnként váltani kell.
Én szoktam magam kapacitálni arra, hogy megszokjam az újdonságokat. Ezért a 2010 mellett használok Office 2016-ot is. Ez a 365-nek felel meg kábé kinézetben. A grafikája nekem sem jött be eleinte, de megszoktam.
A leghülyébb megoldás, hogy a gyorselérési eszköztáron nagyon távol kerültek egymáshoz a primitív ikonok. Végül is 24"-os monitornál éppen elférek valahogy így is.
Nekem kellenek az Excel makrók, és én nem is próbálkozom ezért sem más ingyenes alternatívával. Meg amúgy sem. :wink:

Laci_L írta:
vackor írta:
... Csont fehér az egész, az ikonok meg fekete (vagy sötét szürke?) körvonalak csupán...

Pont ez a bajom (mint írtam) a Win10 alap megjelenésével, amihez alkalmazkodik pl. a TC is. Csak akad valami állítási lehetőség, vagy külső Tweak.

Én már nem emlékszem a Win7 alatti TC-re, hogy mennyiben volt más kinézetű. Csak ilyesminek gondolom,mint Win10-en, bár biztos igazad van, ha még van összehasonlításod.
Talán ajánlottam már a Winaero Tweaker-t. Azzal némileg a színekbe is bele lehet avatkozni.


szomb. ápr. 06, 2019 17:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... Csont fehér az egész, az ikonok meg fekete (vagy sötét szürke?) körvonalak csupán...

Pont ez a bajom (mint írtam) a Win10 alap megjelenésével, amihez alkalmazkodik pl. a TC is. Csak akad valami állítási lehetőség, vagy külső Tweak.
De ugyanez a halványság a bajom a Google Maps-al is. Ezek mind meghülyültek Amerikában (vagy ki tudja hol)?

vackor írta:
... En bloc töröltem a teljes partícióját ...

Jaj. És mi lesz a megvett licenccel? :)


szomb. ápr. 06, 2019 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Nálunk a céges gépeken 3 hete cserélték az Office-t 2010-ről 365-re. A 2010 sem volt szép, de a 365 valami kib***ott undorító. Csont fehér az egész, az ikonok meg fekete (vagy sötét szürke?) körvonalak csupán. Nagyjából a Windows 3.0 nézett ki így, bár ott legalább az ablakkeret színes volt.

Nem szeretem a csicsás dolgokat, sokkal inkább a kicsit minimalista dizájnt, de ez a hiper-puritán koncepció egyszerűen taszító. Kimondottan rossz ránézni. Itthoni gépen inkább a LibreOffice-t használom. Van hagyományos menü, személyre szabható eszköztár, mindent tud ami nekem kell, tudom használni Linux alatt is, ráadásul ingyenes.

Mondjuk erre rásegített a Windows is, mert a legutóbbi frissítéssel megint eljátszotta, hogy
1 Frissítések keresése, letöltése, telepítése
2 Újraindítás
3 Sikertelen frissítés visszavonása
4 Újraindítás
5 Go to 1

Amikor ötödször akarta felrakni azt a frissítést amit nem tud (a köcsögje azt nem árulta el miért nem sikerült), akkor berágtam. En bloc töröltem a teljes partícióját és kinyújtottam a Linuxot az egész SSD-re. Nagyon felszabadult érzés, másnak is tudom ajánlani. :D :D :D


pén. ápr. 05, 2019 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
Az Office-nál se a szívem csücske a szalag menü, de meg lehet szokni, pláne kényszerből, hogy már nincs más...

Én nem is használok új Office-t. A 2003-as fut a mai napig, a 2007-es kiegészítéssel.
Van Classic Menü a legújabb Office-hoz is: www.addintools.com

Ja igen: mit lehetne csinálni a Win10ben, hogy a Total Commander úgy jelenjen meg, mint a Win7-ben? Mert egy halvány valami lesz belőle. És nem a TC olyan, hanem a Win megjelenítése. Nagyjából hasonló az Intézőben is a különbség.


pén. ápr. 05, 2019 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Az Office-nál se a szívem csücske a szalag menü, de meg lehet szokni, pláne kényszerből, hogy már nincs más, és még akár meg is lehet érteni, hogy ez volt a koncepció. No meg a sávra kipakolt sokszor használt ikonok segítenek javítani a használatot.
De a Foxitnál ez, és főképp ahogy megcsinálták, az nagyon gáz.

Nem nagyon kell már Classic Start menü sem a Win10-nél, csak másképp kell használni. Néhány lényeges program ki van tűzve a tálcára, még néhány az Asztalra, és fel se nagyon merül, hogy a Start menüben bóklásszak programot indítani.
Van persze ezeken kívül is még program, de azok is indíthatók másképpen, mint hogy egy hierarchiában végigzongoráznám a Start menüt az egérrel. Helyette rábökni a bal alsó Windows ikonra, és elkezdeni beírni a futtatandó program nevét. Feldobja a találatot, és már lehet is klikkelni rá az egérrel. Pl. elég beírni egy N betűt és már ott is van a Jegyzettömb. Van ez olyan gyors, mint Start menüben kikeresni, csak más koncepció, és a billentyűzetet is használni kell.
Valamiféle Start menü pedig a Win10-ben is van.
Nekem nincs telepítve a Classic vagy hasonló társai. A Windows 8-nál inkább volt még értelme ennek. Ki is próbáltam párat, de végül összességében annyira nem jött be egyik sem.


pén. ápr. 05, 2019 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... maradt az a very primitív kivitelben megoldott, Microsoft Ofiice-ot majmoló szalag menü. Na ezt nem...

Hűha. Csak nem? Kezdesz konzervatív lenni? :D :jaj:

Nekem a Win8-as csempék tették be a kaput először, aztán még sok minden. Szerencsére van Classic Start Menü. :roll:


pén. ápr. 05, 2019 16:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A nagyobb méret nálam még nem lett volna kizáró ok. Az a Foxit Reader verzió tette be a kaput, amelyiknél a Toolbar kinézetet nem lehetett visszaváltani a hagyományosra, hanem maradt az a very primitív kivitelben megoldott, Microsoft Ofiice-ot majmoló szalag menü. Na ezt nem.
Nem tudom, hogy ez-e az legeslegutolsó még átváltható menüs verzió-e, de nekem a 7.2.8.1124 verzió volt letöltve, és azóta is ezt használom a frissítés letiltása mellett.


pén. ápr. 05, 2019 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... PC-n valóban a Foxit Reader, annak is egy régi, frissítés nélküli verziója jön be nekem is...

Nahát, úgy látszik hasonlóan látjuk, hogy az újabb verziók csak nagyobbak, és ha tudnak is többet, az nem használjuk ki.
Én leragadtam a Foxit Reader 5.4.5.0124-nél. A célnak bőven elég.


pén. ápr. 05, 2019 6:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem volt még olyan igényem, feladat, megoldás, amihez csak és kizárólag Ashampoo programot kellett volna használni. Azt nem mondom, hogy régesrég egyet-kettőt ki ne próbáltam volna, de mentek is a levesbe hamarosan, hiába voltak első blikkre tetszetősnek tűnők.
Egy valamire mégis emlékszem. Ahogy elterjedtek a bazi nagy sebességű CD írók, az író programokkal a beállítható legkisebb írási sebesség is legalább csak 4x-esről indult. Voltak olyan kényes asztali CD lejátszók, hogy zenei CD-t tömörítetlen WAV fájból írva kellett az 1x-es sebességű írás. Na volt egy Ashampoo íróprogram, ami tudott 1x-est is.
De hol van ez már, minden vonatkozásában, meg amúgy rétegigény.

PC-n valóban a Foxit Reader, annak is egy régi, frissítés nélküli verziója jön be nekem is. De érdekes módon Androidon legjobban szeretem az Adobe Readert.


csüt. ápr. 04, 2019 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Már írtunk az Ashampoo-ról még régebben. Valami komoly gond volt vele, mert leszedtem, és töröltem a program mentésekből is. Én is csak azt tudom mondani, hogy ne használd. Persze könnyű ezt mondani, mert én is hasnoló helyzetben vagyok egy-két programmal. :)

Ami az Adobe-ot illeti, én már régen nem használom semmire sem. A mérete hatalmas, sok felesleges funkcióval. PDF konvertálásra tökéletes a pdfFactory, nézegetésre meg a Foxit Reader. Photoshop-ot meg nem használok.


csüt. ápr. 04, 2019 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha az Ashampoo-hoz kell a dll, jobban jársz, ha lemondasz az összes Ashampoo-ról. :wink:
De biztos, hogy fizetni nem fizetnék érte. :P


csüt. ápr. 04, 2019 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Igen, jó fájlt töltöttem le, ezért is nem értem a dolgot.
Win 8.1 alatt az oprendszer része ez a hiányzó dll, meg gondolom, hogy a 10 alatt is.

Talán megoldás lehetne a clientsetup DLL-Files Client szoftvere letöltve a demo, megtalálja kiírja a verziószámot is.
4,800.- HUF a licenc csak az a kérdés, hogy nem járok-e vele úgy mint az Ashampoo licencekkel?


csüt. ápr. 04, 2019 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Supervisor írta:
a frissítés nem érvényes erre a számítógépre a hibaüzenet. Jogtiszta Win 7 van.

Pedig az MS weblapján ott van az érintett oprendszerek között.
Jó fájlt töltöttél le? (Win7 és a szükséges 32/64-bites változat?)


csüt. ápr. 04, 2019 7:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Az adobe https://helpx.adobe.com/hu/download-ins ... aunch.html én is megtaláltam és letöltöttem a (KB2999226) frissítést, letöltöttem de a frissítés nem érvényes erre a számítógépre a hibaüzenet. Jogtiszta Win 7 van.

Ez egy olyan dll amelyet több szoftver is használna ha lenne, mint az Adobe, Ashampoo Uninstaller 7 amelyekhez kellene ez a dll.


csüt. ápr. 04, 2019 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Nálam (Win10) van ilyen és a részleteknél azt írja, hogy a Windows operációs rendszer része.
Valamelyik C fordító része, egy csomó ilyen van behajítva a DriverStore mappa alá.
Másik "kedvencem" a WinSxS. Kb. húszezer mappából áll...


csüt. ápr. 04, 2019 7:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Érdekes Win7-ed van. Mert az én gépemen nincs api-ms-win-crt-runtime-I1-1-0.dll, és abpb.exe sem. Pedig naprakész.
Minek a mije ez?


csüt. ápr. 04, 2019 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Ezt találtam rá:
https://helpx.adobe.com/hu/download-ins ... aunch.html


csüt. ápr. 04, 2019 7:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Win 7 alatt hibaüzenet: backupClient-abpb.exe-Rendszerhiba
A program nem indult el, mert api-ms-win-crt-runtime-I1-1-0.dll hiányzik a számítógépről.. A probléma megoldásához próbálja meg újratelepíteni a programot.

Lehet akárhányszor újratelepíteni, de a hibaüzenet az marad...
Mi lehet a megoldás?
Lehet-e honnét/hogyan pótolni ezt az api-ms-win-crt-runtime-I1-1-0.dll-t?


csüt. ápr. 04, 2019 6:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Windows 7
Megoldódott a probléma, leírom ide is hátha más is hasznát veszi: Ismét újra telepítettem a win7-re az intel USB3 drivert, de most más módszerrel. Eddig úgy csináltam, hogy az eszközkezelőből kijelöltem a driver mappát és onnan frissítettem a drivert, ezzel látszólag minden települt, de úgy tűnik ez nem mindig jó megoldás. Most viszont a driver mappájában levő setup.exe-vel indítottam a telepítést. Ez annyival csinált többet, mint a korábbi módszer, hogy a driver fájlokon kívül felrakott egy iusb3mon.exe nevű kicsi programot is, amit egy registry bejegyzés indít automatikusan. Azóta úgy tűnik minden működik.


hétf. márc. 25, 2019 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Skori írta:
amikor legközelebb kikapcsolt állapotból bekapcsolom a PC-t , Win7-et indítok, ismét csak az USB2 sebességgel működik a külső meghajtó...
Hasonlóval szívtam én is sokáig, plusz még volt benne egy olyan csavar, hogy néha újraindítás után en bloc eltűnt a rendszerből az USB port és csak teljes kikapcsolás és 5-6 perc várakozás után éledt fel ismét. USB kártya csere lett belőle, mert semmilyen szoftveres bűvészkedés nem segített. Ez persze nem mindig megoldható (pl. notebook), meg arra sincs garancia, hogy az új kártya normálisan fog működni.


hétf. márc. 11, 2019 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Skori írta:
... AZ USB drivereket már újratelepítettem, BIOS-t is frissítettem az alaplapon a legfrissebbre. Mi lehet a megoldás?

Volt már olyan, hogy egy újabb driver, vagy Bios az adott helyzetben (hardver, Op rendszer) rossz volt, esetleg összeakadt.
Ha van partíció mentésed, próbálj meg visszatérni egy régebbi állapotra, és lépésenként frissíteni ezt-azt.
Ha nincs, próbáld meg visszarakni a régebbi drivereket, és a Biost.

A Win újra telepítése lenne az utolsó lépés.


vas. márc. 10, 2019 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Windows 7
Tényleg lassan két éve nem írt ide senki? Na mindegy azért hátka kapok tippeket...
Win7 alatt szeretnék külső USB3 házban SSD-t használni. Működik is, de csak USB2-nek megfelelő sebességgel. Újraindítom a PC-t Ubuntuval, ekkor működik USB3 sebességgel, tehát valami szoftveres nyűg lehet, talán USB3 driver. De itt jön a csavar a dologban: ismét újraindítom a PC-t, és most már Win7 alatt is megy USB3 sebességgel. Örülök. Csakhogy amikor legközelebb kikapcsolt állapotból bekapcsolom a PC-t , Win7-et indítok, ismét csak az USB2 sebességgel működik a külső meghajtó... AZ USB drivereket már újratelepítettem, BIOS-t is frissítettem az alaplapon a legfrissebbre. Mi lehet a megoldás?


vas. márc. 10, 2019 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
Köszi, ez a jó link. :wink:


Nincs mit.

Tron írta:
Bizinyos (nemtudom mennyi, de nagy) verzió eltérés esetén a mozillában nem megy az automatikus frissítés.
Korábban is így volt.


ESR-nél nem. Ott az eggyel korábbi verziót se frissíti sokáig automatikusan. Pl. a 45.8-as verzió még fog ugrani 45.9-re, és csak utána jön majd az 52-es főverzió (a közte lévő verziók kimaradnak), ld. korábbi hsz.-omban a linket. Azért csodálkoztam, hogy Lacié miért frissít már most automatikusan. Ott szerintem a mozbackup kavarhat, esetleg átírja a frissítési csatornát a defaultra talán. Nekem a 45.8 ESR nem frissít, még ha manuálisan rányomok, akkor sem. Persze letölthetem az 52-est kézzel és ráfrissíthetem a telepítőjével már most, ha akarom. De a 45-ös FF ESR majd a 45.9-es ciklusának a végén fogja felajánlani a frissítést 52-esre. Ez pontosan le van írva a jelzett linken is. Megjegyzik, hogy az 52-es lesz az utolsó XP/Vistára kiadott verzió.


hétf. márc. 13, 2017 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 7
Bizinyos (nemtudom mennyi, de nagy) verzió eltérés esetén a mozillában nem megy az automatikus frissítés.
Korábban is így volt.


hétf. márc. 13, 2017 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
.gúnár. írta:
... Innen próbáltad? ...

Köszi, ez a jó link. :wink:


hétf. márc. 13, 2017 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 7
Érdekes, én rányomtam a 45.8-ason a névjegyre, és azt mondta, hogy ez a legfrissebb. A kis telepítő hdd-men még szerintem a régebbi verzió van, ha kell szólj, felteszem valahova.

Innen próbáltad?
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/45.8.0esr/

Sajnos elképzelhető, hogy idővel kivezetik az ESR-t, régebben volt Thunderbirdből is. Régebbi Windowsokra is ezt ajánlották (XP, Vista), de ha jól láttam, 2017 szeptemberében leállítják az XP/Vista támogatást.


vas. márc. 12, 2017 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
.gúnár. írta:
... megjelent az 52-es ESR, de szerintem még ne térj akkor át rá. Értelemszerűen az automatikus frissítés nem is frissít, csak ha letöltöd és telepíted.

De bizony automatikusan frissít. Kb. 2 MB-ot tölt le (nyilván a különbséget), és újabb kérdés nélkül telepíti is.

Ps: le akartam tölteni a 45.8 teljes telepítőjét, de olyan nincs. A 45-ös oldalról is az 52 jön. valamit elszúrtak. :shock:


vas. márc. 12, 2017 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 7
Passz, a kérdéseidre nem tudom a válaszokat, de örülök, hogy megoldódott. Az ESR-ről én is csak annyit tudok, amit nyilván magad is megtaláltál, hogy a főverziót ritkábban és később frissítik, és a főverzió frissítések között csak biztonsági frissítések jönnek. Valamint hogy főverziót frissíteni sem kötelező rögtön, mert a régihez is tovább jönnek a patchek. Tehát tkp. azért lett jó, mert régebbi főverziód van fent, a 45.8-as most a "legfrissebb" ESR, és ezzel valszeg minden cuccod, kiegészítőd stb. kompatibilis. Mire a főverzió oda fog ugrani, ahol a mostani sima kiadásé van, addigra meg remélhetőleg a többi cucc frissítései miatt megoldódnak a kompatibilitási gondok is. Tudom, nem az igazi taktika, de beválik.
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/o ... tions/faq/

Ui.: most nézem, megjelent az 52-es ESR, de szerintem még ne térj akkor át rá. Értelemszerűen az automatikus frissítés nem is frissít, csak ha letöltöd és telepíted.


vas. márc. 12, 2017 7:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
.gúnár. írta:
... Én Win7 alatt a FF ESR csatornás verzióját szoktam használni, azzal általában nem szokott gond lenni ...

Felrakom, kipróbálom. :shock:

Eltelt egy hét, nem jött elő a hiba, azaz JÓ LETT. Mi van ebben az ESR verzióban (vagy mi nincs), hogy más lett?

Még egyet vettem észre: a Mozbackup mentés eddig beleírta a fájlnévbe a FF verzió számot. Ennél meg nem, sőt ott hagyja a már nem létező 51.0.1 verzió számot. Teljes Uninstall után a szám eltűnik, de a most aktuális 45.7.0 nincs ott. Na ez meg hogy lehet? Máshonnan veszi az infót, és oda az ESR nem ír?


hétf. márc. 06, 2017 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
.gúnár. írta:
... Én Win7 alatt a FF ESR csatornás verzióját szoktam használni, azzal általában nem szokott gond lenni ...

Felrakom, kipróbálom. :shock:


kedd feb. 28, 2017 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 7
Ez a Firefox bosszantó tud lenni, máshol is tapasztaltam ilyet, gondolom minden vírus átnézésen túl vagy (én a Malwarebytes - Adwcleaner párost szoktam használni, bár utóbbi már szintén Malwarebytes tulajdon), meg a kiegészítőkön is. Én Win7 alatt a FF ESR csatornás verzióját szoktam használni, azzal általában nem szokott gond lenni. Vírusvédelem is lehet simán.


kedd feb. 28, 2017 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Van egy új jelenség:

Böngészés közben a FF egyszer csak nagyon belassul Az egyik proc. mag 100%-on fut folyamatosan. Csak a FF újraindítása segít, de ilyenkor is előbb külön ki kell lőni a firefox.exe-t a Feladatkezelőben, mert nem áll le, addig meg nem indul újra. A jelenség csak akkor jön elő, ha hosszabb ideig a Facebook-on molyolok. Sehol máshol.


hétf. feb. 27, 2017 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A gyanús alkalmazások keresése szerintem a weblapok elérését, betöltődését nemigen befolyásolhatja. Vagy a jó ég tudja mi hogy függ össze. :lol: Placebó? :wink:
Inkább a web alatt néznék szét, webhozzáférés, protokollok, egyebek. Nálam ugyan default van minden.


hétf. feb. 06, 2017 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... Szokott még mostanában a NOD panaszkodni a WorldIP kiegészítő miatti tanúsítványproblémára.

Mintha lett volna ilyesmi.

Az a komikus, hogy életemben összesen két programot vettem meg. Az egyik volt az Outpost (Lifetime), ami behalt az élethosszával együtt. :| A másik a NOD32, avval meg gondok vannak (vagy nem avval). De a remény hal meg utoljára, bízok benne, hogy valami más lehet a gond, és/vagy javítani fogják. Mégse egy futottak még márka.

Tegnap letiltottam a NOD-ban a "Vírusirtó > Általános > Gyanús alkalmazások keresésesének engedélyezése opciót. Mintha jobb lenne. Ma nem értem rá (holnap sem), de fogok beszélni a Support-tal.


hétf. feb. 06, 2017 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A NOD is belepiszkál persze, van a web és e-mail védelem része. Itt van a protokollszűrés opció, de azt hiszem a legtöbb keveredés az SSL/TLS résszel lehet.
Még rátesz, ha Firefox kiegészítők vannak telepítve, ami a https-t bizergálja. Ilyenek, mint HTTPS Everywhere és társai.
Nekem volt olyan, hogy belépve az OTPdirektnetre, a jó égnek nem akart semmi történni Firefox alól. Én is egy NOD32-https-Firefox-kiegészítő-OTP együttállásnak gondoltam. A microsoftos Edge alól ugyanezen a rendszeren használható volt. Mostanra a Firefox alól sincs probléma, azon túl, hogy szokásosan lassú az oldal, de ugye több minden is frissülhetett időközben.
Szokott még mostanában a NOD panaszkodni a WorldIP kiegészítő miatti tanúsítványproblémára.


hétf. feb. 06, 2017 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... Vagy esetleg a vírusirtód is okozhatná, mert az is belepiszkál...

B@sszus. :jaj:

A NOD32 csinálja. Mert ha a Win tűzfal megy, de a NOD le van tiltva (ami nem is olyan egyszerű), minden gyors. De -mint már írtam- csak a NOD32-vel is jó, ha nincs tűzfal.

Ezek szerint összevesznek. Csak azt nem értem, ezt más nem tapasztalja? Beleértve az ESET céget. Majd beszélek velük. Szerencsére korrekt a Support. Ha lesz valami, megírom. :wink:

Köszi a segítséget.


vas. feb. 05, 2017 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Én egyáltalán nem nyúlok a Windows tűzfalhoz, csak kivéve, ha valamelyik alkalmazást direkt le akarom tiltani a net hozzáféréstől. Különben megy default.
Ezen kívül van nagyritkán, ha valamelyik telepített alkalmazás hozzáférést kér a magánhálózaton kommunikálni, azt általában leokézom.
Szóval nemigen kell itt állítgatni semmit, szerintem. (? :hm:)
Inkább az lesz talán, hogy beragadt valami az Outpost eltávolításnál, ha nem tiszta telepítés volt. Ezek a védelmi programok belepiszkálnak a rendszerbe, böngészőkbe.
Vagy esetleg a vírusirtód is okozhatná, mert az is belepiszkál.
Éppen a napok híre, hogy a Firefox és a Google szoftvermérnökei szedik le a keresztvizet emiatt a védelmi programokról, hogy több bajt okoznak, mint hasznot hoznak, és használjunk inkább csak semmit, illetve a beépített Windows Defendert. :wink: Böngészős részről ez persze érthető. :lol:


vas. feb. 05, 2017 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Uraim!

Már említettem, hogy az Outpost tűzfalat levettem a gépemről, és a Win sajátját használom. Nem állítgattam benne semmit.
De azóta a FF böngészőben egyes honlapok (nem mind) elérése lassú lett: 3-10 mp, véletlenszerűen. Olyan is van, hogy hibát jelez, majd az újratöltés után bejön az oldal. Baromi bosszantó, csak ülök, és nézek.

Csináltam néhány kísérletet:

1. FF csökkentett módban > ugyanolyan
2. IE > ugyanolyan
3. Win tűzfal kikapcsolva > jó lett mindegyiknél

Lenne valami ötletetek, hogy mit állítsak a Win tűzfalban? Mert nyilván attól van. :shock:


vas. feb. 05, 2017 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... ha jól látom, hirtelen összesen ezt az egyet találtam, különösebb visszhang nélkül...

Hát az MS-t nem rázta meg a probléma, a második kérdésre már nem is válaszolt. Ez van. Marad a kötőjel, vagy a felkiáltójel. Jó érzékkel futok bele az ilyesmikbe. :wink:


szomb. jan. 28, 2017 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Más is látott már ilyet. :shock: Nem túl sok említés van róla, ha jól látom, hirtelen összesen ezt az egyet találtam, különösebb visszhang nélkül.
https://social.msdn.microsoft.com/Forum ... mentissues

:hm: Ha annyira első helyre akarod tenni a mappát, akkor rakj inkább egy mínuszt. :wink:
Én azt szoktam, ezek szerint ösztönösen. !-F


pén. jan. 27, 2017 22:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha valakinél van Win7 gép, próbáljátok már ki, hogy más gépen is van ilyen, vagy csak én szívtam? :shock:

Kipróbáltam más partíción, ha van szóköz, ott is rossz. :hm:


pén. jan. 27, 2017 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Kép ÁÁÁÁÁÁÁ!


pén. jan. 27, 2017 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
MEGVAAAAN!! :D

Nem a jogokkal, vagy a megosztással volt a gond, hanem a szóközzel. Ha szóköz van az első helyen, a mappanév előtt, akkor jön elő a jelenség.

Nálam az összes telepítő mentése egy ilyen nevű mappában van a D:-n. Raktam elé egy szóközt, hogy legfelül legyen, jól láthatóan, a többi mappanév felett. Ha bármi más (felkiáltójel, alsó vonal, stb.) van az első helyen (utána már lehet szóköz), akkor semmi gond nincs az .msi telepítéssel. akárhányadik almappában van. Hogy függ ez össze az Win Installer-el és/vagy az .msi-vel, arra azért kíváncsi lennék.

Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek, tanulságos a dolog. :roll:


pén. jan. 27, 2017 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Ahhoz a mappához, amiből futtatni akarod, tulajdonképpen nem kellene lennie másnak, mint a Mindenki csoportnak egyedül hozzáadva teljes joggal.
Ahogy Vackor is mondta, mint magának a teljes meghajtónak.
Amiket írsz, hogy Hitelesített felhasználó, meg SYSTEM, Rendszergazdák, stb. olyankor van inkább, ha ez rendszermeghajtó, vagy mókolod a jogokat, megosztást csinálsz.
Egy külön adat meghajtónak, partíciónak nem kell feltétlenül ezeket a felhasználókat, csoportokat tartalmaznia a Biztonság fül alatt. Tehát vagy hozz létre egy új mappát és legyen Mindenki full joggal, és próbáld onnan.
Illetve még az van, hogy mégis megjelenik itt a Mindenki mellett a SYSTEM és a Rendszergazdák is. A SYSTEM az érdekes, mert első körben csak a Speciális engedélyek látszanak, de ha a Speciális/Szerkesztésben megnézed, minden jog be van pipálva nála.
:hm: Vagy esetleg lehet egy olyan probléma opció, hogy ahová kicsomagolná TEMP mappába ezeket az .msi tartalmakat, ahhoz nem lenne megfelelő jogod. Ez szinte lehetetlen normál esetben, de rémlik valami korábbról, hogy mintha hasonló gondom lett volna NOD32 msi installer telepítésnél, amikor megkutyulódott az AppData alatt a userem jogosultsága.

Nálam is van az, hogy megosztott mappáknál, és itt a VirtualBox alól csak olvasható joggal elérhető mappa is játszik azt hiszem, bepakolja azoknak a felhasználóknak jó részét, amit Laci is írt, és dual/multi bootnál meg Ismeretlen fiók (S-1-5-21-xxxxxx) látszik a másik rendszer hozzáadott felhasználójaként. Jártam már úgy, hogy csak olvasni tudtam ilyen többszörös megosztást az egyik meghajtóról bootolva, de írni nem, míg a másikról simán meg volt minden jogom.


szer. jan. 25, 2017 19:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... Egy olyan msi esetén, amelyik nem működik, mit mutat? (Jobb klikk, Tulajdonságok, Biztonság fül, esetleg azon belül a Speciális nézet.)

Teljes hozzáférés (mindenhol pipa):
Hitelesített felhasználók
System
Rendszergazdák
Felhasználók


szer. jan. 25, 2017 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség