Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:19



Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Google Chrome 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Google Chrome
nbela írta:
Igen, pontosan ott kell beállítani.
És a saját ip beállításoknál is ellenőrizheted, hogy megkapta a géped azokat a DNS beállításokat.

Köszi. Azaz minden marad. Az "Enable DHCP Server" is, meg minden ami alatta van, csak az üres helyeket kell kitölteni?

Közben eszembe jutott, hogy ezen a routeren át jön az IPTV is. Azt nem rongálja meg az új beállítás?


pén. júl. 10, 2020 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Bocsi, ez nem rivalizálás akar lenni, tényleg nem. Onnan indult az egész, hogy tele a net olyan mémekkel, hogy mekkora memóriazabáló a Chrome, és kíváncsi lettem, mégis mennyivel nagyobb az igénye. Innen jött a meglepődés is az eredményen. 8-16 GB memória mellett engem sem izgat ha kell neki 1-2 GB, bár általában nem nyitok meg 20+ lapot egyszerre.

Régebben és is nagy Firefox rajongó voltam, de egy időben elég sok bajom volt vele, folyton lefagyott, azért nyergeltem át krómra és Vivaldira. Droidon is kipróbáltam sok mindent, a Vivaldi vált be legjobban.


pén. júl. 10, 2020 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Google Chrome
Értem én, hogy az emberek szeretnének minél kevesebb memóriahasználatot és gyorsaságot. A böngészőben is, meg másban is.
De most nem tökmindegy, hogy dupla-e Firefox memóriaigénye, ha pár száz MB-ról van szó néhány oldalnál :?: :roll: :twisted:
Vagy akár még a több nyitott oldali GB-os tételeknél is :!: Azt mondom, ez fel sem tűnik az adott rendszer használatában. A 8 GB RAM lassan alap, aminek a fele tuti üres normál használat mellett. Azért van a RAM, meg az egyéb hardverek elemek is, hogy használjuk.
Nyilván jobb lenne, ha kevesebb lenne a Firefox étvágya, de ez a mai világban pillangófing. :wink:
Lehet persze remek összehasonlító teszteket csinálni erre is, meg benchmarkokat, hogy melyik böngésző melyikben mennyire gyors, de a mindennapi használat és felhasználói élmény szempontjából szerintem semmit nem jelent, mert azt már nem ez befolyásolja ezen a szinten.
Ha valakinek kismillió oldalt kell folyamatosan nyitva tartani, akkor lehet ez egyáltalán kérdés. Már amennyiben el tud igazodni köztük. De ott valószínűleg a hardver is combosabb. Úgyhogy GOTO 10 :wink:

Engem nem nagyon tudnának rávenni, hogy Chrome-ot használjak. Akkor volt rá példa régebben, ha néhány oldalnál okkal vagy anélkül valamiféle kompatibilitási probléma lépett fel.
De újabban akkor se Chrome, hanem Edge. Habár az is Chrome alap lett mára.
Androidon sem a Chrome-ot használom. Egyszereűen nem jön be. Mondjuk Androidon a Firefox se túlzottan, azt inkább csak néha használom.


pén. júl. 10, 2020 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Google Chrome
Igen, pontosan ott kell beállítani.
És a saját ip beállításoknál is ellenőrizheted, hogy megkapta a géped azokat a DNS beállításokat.


pén. júl. 10, 2020 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Chrome vs Firefox
nbela írta:
... a routeren beállítod, hogy a szolgáltatói dns szerver helyett másik dns szervert használsz...
Elsődleges DNS: 1.1.1.1 (Cloudflare)
Másodlagos DNS: 8.8.8.8 (Google) ...

Erre gondoltál (ezen a helyen)? Mert mást nem találtam a Telekomtól kapott Cisco routreben:

Kép


pén. júl. 10, 2020 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Memória diagram upgrade (Edge Chromium)

Kép


pén. júl. 10, 2020 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Chrome vs Firefox
Laci_L írta:
Hogy lehet az, hogy a FF kétszer annyit fogyaszt mint a Chrome a görbe elején?

Jó kérdés. Én eleve arra számítottam hogy a Chrome lesz több, eleve a sandbox miatt. Mindkét böngésző több processzt futtat, de hogy ezek közül melyik milyen feladatot végez, abba így nem látunk bele.

nbela írta:
Elsődleges DNS: 1.1.1.1 (Cloudflare)
Másodlagos DNS: 8.8.8.8 (Google)

Ezt pár hónapja én is így használom, és csak javasolni tudom mindenkinek.

nbela írta:
lejjebb görgetve még van x db Chrome háttérfolyamat is, ami nem tudom hozzá lett-e adva?

Hozzáadja, ki lehet bontani és akkor látszik mindegyik külön is:

Kép


pén. júl. 10, 2020 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Chrome vs Firefox
vackor írta:
mennyi az alkalmazás teljes memóriahasználata (Windows Feladatkezelő alapján)
Itt azon gondolkoztam el, hogy a Win feladatkezelő mutatja, hogy a Google Chrome (x) alkalmazás mennyit fogyaszt összesen, de kicsit lejjebb görgetve még van x db Chrome háttérfolyamat is, ami nem tudom hozzá lett-e adva?


pén. júl. 10, 2020 7:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Chrome vs Firefox
Laci_L írta:
Ps: egy-két napja észrevettem, hogy az oldalak lassan (2-5 mp alatt) jönnek be (a magyarok is), de nem mindegyik. A sebességteszt (speedtest.net) is lassan jön be, de a teszt jó. A ping 10, a sebesség a garantált maximum (150/5 nálam). Akkor mi lehet ez?
Leginkább szolgáltató oldali probléma, nem igen tudsz ellene tenni. Esetleg a routeren beállítod, hogy a szolgáltatói dns szerver helyett másik dns szervert használsz. Én már párszor szívtam az UPC-vel, ezért ezt állítottam be a routeren:
Elsődleges DNS: 1.1.1.1 (Cloudflare)
Másodlagos DNS: 8.8.8.8 (Google)
Ha a gépen dhcp-t használsz akkor a router ezen címeket fogja átadni. Ha fix ip van a gépeden, akkor a gépen kézzel beállítani a 192.168.x.1 helyett.


pén. júl. 10, 2020 7:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Chrome vs Firefox
vackor írta:
... Őszintén szólva, én meglepődtem az eredményen...

Hát, én is. Hogy lehet az, hogy a FF kétszer annyit fogyaszt mint a Chrome a görbe elején? Gondolom, a FF fejlesztők is látják ezt. Nem akarnak, vagy nem tudnak lépni?
Még régebben (évekkel ezelőtt) próbáltam a Chrome-ot. Hatalmas mérete volt, és telerakta magával a gépet mindenhová. Nem is lehetett Uninstallálni teljesen. Itt is, ott is voltak maradékok utána. Azóta használom a FF-ot. Az legalább csak egy helyre rak mindent, és így könnyen menthető/visszaállítható. A kiegészítők is jók.

Ps: egy-két napja észrevettem, hogy az oldalak lassan (2-5 mp alatt) jönnek be (a magyarok is), de nem mindegyik. A sebességteszt (speedtest.net) is lassan jön be, de a teszt jó. A ping 10, a sebesség a garantált maximum (150/5 nálam). Akkor mi lehet ez?


pén. júl. 10, 2020 6:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Google Chrome
by Supervisor :
[b][Az XP-t még egyszer felraktam, de ugyanez volt az eredmény, aztán egy korábbi Ghost mentést vittem át amivel jó lett.
Win 7: Még kijelzi pirossal, hogy nem biztonságos, mint minden megnyitott oldalt így most a fórumot is, de már elérhetők.
Igaz , nincs még frissítve a rendszer.
Köszönöm a segítséget, frissítem./b]
Kb 1-1,5 hónapja ütközten bele hasonló problémába..:Asus laptop
Annó kb '17-18-as gép win wistával gyárilag..-szemeláttára feltett win7 a... most... lejárt a támogatással-igaz a proci intel 64-s,dual,de a 1,5 Gb memóval erre egy középkategórás telo többet tud...és mivel volt kollegám egy hetet el... **** =**** (Jé működikk :o )- Aztán akv sz,...vAS MIIA ZE AMMiÉRTNEM
A 3.win tepítés után rájöttem erre a semit nem lehet=nem érdemes telepiteni azon a rendszeren erőlkődhetsz, ahogy arakasz semmi nem frissül egyrészt mert a 'vas"nem bírja másrészt a szoftot-ha megírod arra vasra :potyog: akkor igen ügyes linuxod van a gépen
-seg-iséggtel megirták és uu. ku'va lassu,de megy..igaz a 6.-7 vers valamelyik (jóképü lx vers ubuntu vagy má' ne mis tudom mi :hm: )..sokat kellet kinlóni , hogy kábelel vs.annélkül telepítem (router-WIFi)-5.x sikerült a megtalánom azt a melyik a weben is elfogadtató sebességet produkálja,miközben nyomtat és háttrben grafikont tervez ..igaz a garfikokon még 20 peccet írt.. :D

A lényeg 'arra" még jó lesz a vas-de én má' öreg vagyok,lehet hogy 'csak hülyéket mondok"! :wink:


kedd júl. 07, 2020 16:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Chrome vs Firefox
Időről időre előkerül a téma, hogy mekkora memóriazabáló a Chrome. Bezzeg a Firefox, az takarékos. Na, gondoltam csinálok egy konkrét összehasonlítást, hogy ez a memóriazabálás mégis mit jelent százalékban kifejezve. Az eredményről csináltam egy diagramot is.

Első körben megnyitottam a két böngészőt csupaszon, bővítmények nélkül. Elkezdtem egyesével lapokat nyitni, mindegyikben ugyanazokat, és mindegyik után felírtam, hogy mennyi az alkalmazás teljes memóriahasználata (Windows Feladatkezelő alapján). A nyitott lapok nyitva is maradtak.

Második körben annyit változtattam, hogy mindkettő kapott egy reklám blokkolót (uBlock Origin) azonos beállításokkal. A diagramon látszik, hogy a bővítmény miatt kapásból több a memóriahasználat, de ezt néhány lap megnyitása már ellensúlyozza.

Őszintén szólva, én meglepődtem az eredményen. Nagyon. De tényleg. Klikk a képre!

Kép


hétf. júl. 06, 2020 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Az XP-t még egyszer felraktam, de ugyanez volt az eredmény, aztán egy korábbi Ghost mentést vittem át amivel jó lett.
Win 7: Még kijelzi pirossal, hogy nem biztonságos, mint minden megnyitott oldalt így most a fórumot is, de már elérhetők.
Igaz , nincs még frissítve a rendszer.
Köszönöm a segítséget, frissítem.


csüt. ápr. 09, 2020 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Vagy a rendszer dátum/idő rossz, vagy a Windows főtanúsítvány-frissítést kell telepíteni. Mivel a tanúsítványok hitelességi ideje korlátozott, egy friss telepítésnél csak a régi, jó eséllyel már lejárt példányok vannak a rendszerben. Azzal meg nem fog menni a hitelesítés.

Mondjuk az is kérdéses, hogy le tudja-e tölteni a frissítéseket, mert ahhoz is https, tehát tanúsítvány szükséges. Ha szerencséd van, akkor a Microsofté még nem járt le.


szer. ápr. 08, 2020 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Friss XP és Win7 telepítés. Chrome 49: "Az Ön kapcsolata nem privát."
XP alatt be sem lehet jelentkezni.
Chrome: A TeamViewer oldalát nem engedi megnyitni.
Régebbi telepítésnél kifogástalanul működnek.
Hogyan lehet vagy lehet-e kiütni ez a kapcsolatot, mielőtt még engem ütne ki...?


szer. ápr. 08, 2020 6:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Chrome-ban beállítva, hogy ott folytassa ahol abbahagyta.
Ennek ellenére újraindítás után eltűnnek a rögzített lapok.
Lehet, hogy valahol még valamit be kell/kellene állítani, hogy minden úgy maradjon a következő indításkor?
De mit és hol?


csüt. dec. 19, 2019 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Már úgyis csak azok miatt van az XP amelyek Win 7 vagy felfelé nem működnek, mert a szoftverfejlesztők nem írtak hozzájuk működőképes szoftvereket.


szomb. dec. 07, 2019 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Megszűnik a támogatása, de ez nem csoda. Az XP 2001-ben jelent meg és 2014-ig volt támogatva. Az nem kevés, most többnyire 4-6 évet jelent a hosszútávú támogatás.

Supervisor írta:
Azért még szerencsére sikerül bizonyos dolgokat összekeresgélni hozzá

Már jó néhányszor kifejtettem, hogy XP-n csak azt futtasd, amihez feltétlenül szükséges, aktív napi használatra már alkalmatlan.
Lehet, hogy rengeteg keresgéléssel, utánajárással, fórumozással meg lehet oldani, de nincs sok értelme.


pén. dec. 06, 2019 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Sajnos az XP támogatása egyre több vonatkozásban megszűnik. Azért még szerencsére sikerül bizonyos dolgokat összekeresgélni hozzá, így a levelezőprogramot is, amely az Email Notifier.

Az AVG-nek volt egy 2010-11-es link szkennere, amely a levelezőrendszert és még a helyiség időjárását is tartalmazta. Sajnos már csak a 2013-as verziót találtam meg a neten ez meg már nem tudja a előzőekben írottakat. Ahogy múlik az idő úgy tűnnek el a régi jó bevált szoftverek, mert ha valami igazán jól beválik, akkor sürgősen változtatni kell rajta...


pén. dec. 06, 2019 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Nem tudom milyen szoftverről van szó, meg azt sem, hogy magán vagy céges használatú gép, de nálunk pl. van egy olyan előírás, hogy a támogatás nélküli szoftvereket (operációs rendszert is beleértve) minél előbb le kell cserélni. Én azt tartanám életképesnek, hogy egy naprakész rendszeren (akár Win 7-8-10, bár a 7-es is lassan kiesik a sorból), virtuális gépen fut az XP azokkal a szoftverekkel, amiknek mindenképpen XP kell. Minden más a gazda gépen. Esetleg, ha nincs szükség MS Office-ra, tennék egy próbát a Linux + WINE (XP módban) kombóval, feltéve ha a programoknak nem kell valami speciális hardver.

Hasonló megoldásoknak lehet hosszabb távú jövője, de önmagában egy XP-t toldozgatni és mindenre azt használni, csak saját magunk szivatása. Mintha direkt 2 számmal kisebb cipőt vennél fel. Akármit csinálsz benne, szorítani fog.


csüt. dec. 05, 2019 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Google Chrome
Hát ne mellőzd. Vackor úgy leírta, hogy annál jobban már nem lehet.
Ha ragaszkodsz néhány ilyen programhoz, akkor tarts fenn nekik erre egy XP-t. De ne azt használd általában, se böngészésre, se egyéb napi működésre. Fogadd el, hogy ez az XP már csak egy csökevényes és ritka speciál használat lesz.
Vagy múzeum.


kedd dec. 03, 2019 5:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Talán a PopTray 3.20 az ami még fut az XP-n.
Sajnos rengeteg olyan szoftver van, ami még csak az XP-n fut, Win 7-en és feljebb már nem és remény sincs arra, hogy XP-n kívül más rendszeren is használható legyen. Ezért nem tudom mellőzni az XP-t.


hétf. dec. 02, 2019 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
XP? Hmm. Oké, értem hogy van néhány program ami nem működik a Windows újabb verzióival, de az nem megoldás, hogy mindent mást is ehhez igazítasz. XP-n azt használd amit feltétlenül szükséges, minden másra - beleértve a böngészést és a levelezést is - használj naprakész oprendszert és szoftvert. Senki nem fogja a szoftverét életben tartani egy 5+ éve beszántott rendszerhez. Maradnak a régi verziók, meg azok a szoftverek amiket azóta nem fejlesztenek. Külön szopóág, ha egy kliens/szerver jellegű szoftver (pl. böngészők) szerver részét továbbfejlesztik, az elavult kliens meg ettől működésképtelenné válik.


hétf. dec. 02, 2019 8:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Win 7-ről van szó és a legújabb frissítésről.

Lenne egy olyan kérdésem. hogy létezik-e még olyan levelező program XP-hez, amelyik még támogatott és működőképes.
A bővítmények között eddig még egyet sem találtam.


szomb. nov. 30, 2019 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Win7? Mivel az (most még) támogatott rendszer, használd rajta a legújabbat.
Persze csak akkor, ha nem akarod magadat szívatni.

Az importálás lehetősége a kiválasztott új böngészőtől függ. Általában lehet. De nem biztos hogy érdemes másikra váltani. Amelyik jó, annak hasonló az erőforrás igénye.


szer. nov. 20, 2019 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
XP-n a 49-es az utolsó verzió, most Win7 érdekelne, hogy melyik az a verzió amelyiket érdemes még használni? Valamelyikről olvastam, hogy nagyon problémás, de már nem emlékszem a verziószámára.

Annyira megszoktam már a FF-t és a Crome-t, tudom, hogy ugyancsak van rendszerigény, de a sok elmentett könyvjelzőt, jelszavakat egyáltalán lehetne-e importálni egy másik böngészőbe?


szer. nov. 20, 2019 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Idézet:
Hatalmas a mérete, átveszi a hatalmat a gépen, több kéretlen izét telepít.

??? Firefox: 204 MB, Chrome: 220 MB. Szvsz, nem túl nagy különbség. Memória használatban sem.
A kéretlen izé az a Google update service? 8)

Supervisor:
Viccen kívül, pontosan a böngésző az, amit rendszeresen frissíteni kell, és nem túl okos dolog régi verziót használni. A 49-es pedig egy 3 és fél éves verzió. Ha nem bírja a hardver, akkor több értelme van lecserélni valami másikra, de abból sem egy régire. De tényleg. A Firefox eléggé gyors lett, kicsivel takarékosabb is. Ugyanazt a weblapot megnyitva mindkét böngészőben, Firefox 368 MB, Chrome 396 MB memóriát "eszik". Ez sem nagy különbség, de lehet hogy pont ennyin múlik...


kedd nov. 19, 2019 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
... Melyiket érdemes használni?

Szerintem egyiket sem. Hatalmas a mérete, átveszi a hatalmat a gépen, több kéretlen izét telepít. Gyakorlatilag eltávolíthatatlan a gépről. Akinek nincs rendszermentése, az megszívta.

Úgyhogy én nem mazsoláznék a verziók között. )


hétf. nov. 18, 2019 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Melyik az a Chrome verzió amely Win7 alatt a legjobb? A 78.0.3904.87 hivatalos nagyon lassú verzióját frissítette 78.0.3904.97 verzióra, ez valamivel gyorsabb, de a 49-es verzió jobb volt.
Melyiket érdemes használni?


szomb. nov. 16, 2019 8:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Nem keresem az informatikai témájú problémákat, de valahogyan mégis mindig megtalálom... :lol:

Akkor van az Eurojackpot, amiből most telitalálat esetén élete végéig sörben fürödhet aki megnyeri., meg a leszármazottai is...
Magyarországon éppen az előző héten volt egy 5+1 találat le sem írom hány százezer eurót nyert, de sajnos nem én voltam.
Nekem csak a 4+2 jött össze. 5+2 Magyarországon még nem volt, talán éppen ezen a héten lesz... :wink:


szer. ápr. 10, 2019 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Kép


hétf. ápr. 08, 2019 7:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Google Chrome
vackor írta:
TargeT írta:
de hogy képrnyő felbontás miatt ne tudna pénzt szórni... :roll: :mrgreen:

És ez tényleg a honlap készítőjének a hülyesége, mert még mobilról is működik.

A Zrt-nek korlátlan pénzeszközei vannak, tehát nem ez a gond. Hanem az a valaki, aki most is az élén áll, és aki kiválassza az alkalmas embereket, többek között erre is. A lényeg, hogy NER kompatibilis jó haver legyen. Az, hogy mit, és hogyan ért a honlap szerkesztéshez, az másodlagos. Lehetne még példákat sorolni. Ez van manapság, de volt már ilyen. :(


hétf. ápr. 08, 2019 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
TargeT írta:
de hogy képrnyő felbontás miatt ne tudna pénzt szórni... :roll: :mrgreen:

És ez tényleg a honlap készítőjének a hülyesége, mert még mobilról is működik.


vas. ápr. 07, 2019 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Google Chrome
:twisted: Laci, ha Supervisor fizeti a söröd, akkor kidobhatsz annyi pénzt az ablakon ilyen bűnös szerencsejátékra. :wink:
Egy mikro esélyed volna a nyerésre. Legfeljebb riszteltek.

Azt mindig is tudtam, hogy Supervisor vonzza a különös problémákat, de hogy képrnyő felbontás miatt ne tudna pénzt szórni... :roll: :mrgreen:


vas. ápr. 07, 2019 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
... tölts ki egy szelvényt hátha már az elsőre... :D
Akkor neked is küldök egy láda sört... :D

Tanultam valószínűség számítást. A nyerési esély egyértelműen konvergál a nullához. Úgyhogy nem játszok semmi ilyesmit. :)

Mellesleg a hősidőkben kb. 10 évig lottóztam ugyanazokkal a számokkal. Talán két kettesem volt. Megnéztem a Zrt. honlapján, hogy a mai napig mit nyertem volna. 50 év alatt 3 db hármas, és tíz egynéhány kettes. Azóta sörre költöm a pénzt. :)


vas. ápr. 07, 2019 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
Már arra gondoltam, hogy alaplapot cserélek és oprendszert...

A sikertől függetlenül, ez nem rossz ötlet! :D


vas. ápr. 07, 2019 13:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Akkor IPA legyen meg nekem végre ne hiányozzon egy szám a Luxorhoz és menni fog a sör.

De tényleg erre nem is gondoltam, meg a közönségszolgálatnál sem tudták megmondani mi lehetett az oka.
Már arra gondoltam, hogy alaplapot cserélek és oprendszert...
Nagyon köszönöm a segítséget!


vas. ápr. 07, 2019 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
Amennyiben én nyerem meg a Luxort, akkor küldök neked egy láda sört a legdrágábbikból!

Ne abból, az IPA fajtákat szeretem. 8) :D


vas. ápr. 07, 2019 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Vackor! Nagyon szépen köszönöm! Amennyiben én nyerem meg a Luxort, akkor küldök neked egy láda sört a legdrágábbikból!
Igazad van, a felbontás...
Csakhogy ezt a közönségszolgálat sem tudta...

Laci_L! A Luxor egy szerencsejáték, tölts ki egy szelvényt hátha már az elsőre... :D
Akkor neked is küldök egy láda sört... :D


vas. ápr. 07, 2019 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
az volt a válasz, hogy a böngészőből törölni kell az előzményeket. Minden törlés megtörtént, de a helyzet nem változott.

Rájöttem! Nem az előzményekkel van baj. 1024px széles kijelzőn nem jelenik meg, 1280px szélesen igen.
Én virtuális gépen könnyen állítok felbontást, te a kicsinyítéssel tudsz játszani. 80%-os nézetben már látszik.


szomb. ápr. 06, 2019 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
Gratulálok Szerencsejáték Zrt! Ez igazán "férfimunka" volt...!!! :lol:

Pedig nálad lesz a hiba...
http://kepkezelo.com/images/x3ttu175dadefgzg5p5g.png


szomb. ápr. 06, 2019 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
... Luxor ...

Az mi?

Én jártam ott, de mi köze van ennek az egyiptomi műemléknek a Szerencsejátékhoz? Bexarok. :)


szomb. ápr. 06, 2019 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
A D:\ mentést átvinni, hogy működjön is a másik C:\-n csaknem reménytelen és nagyon időigényes lenne. Inkább egy új telepítés az biztos.

Visszatérve a https://bet.szerencsejatek.hu/ oldalra felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol az volt a válasz, hogy a böngészőből törölni kell az előzményeket. Minden törlés megtörtént, de a helyzet nem változott.
A Luxor helyett az edzők ligája, meg a lóverseny került be, amelyek engem és még nagyon sokan másokat sem érdekelnek.
Az sem hoz megoldást Win7 alatt sem, ha a legújabb 73-as verzióra van frissítve a Chrome...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor vas. ápr. 07, 2019 9:13-kor.



szomb. ápr. 06, 2019 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
adott két ugyanolyan típusú laptop. Az egyiken, nevezzük 1-esnek van három részre osztott meghajtó: C:\Win7, D:\XP, E:\Partíciómentések. Erről a laptopról szeretném átvinni a másik laptopra a D:\XP Ghost mentését a 2-es laptop C:\meghajtójára. Ezen csak megosztott C: és D: meghajtó van és a C:\meghajtón van az XP.

Supervisor írta:
Laptopon nem XP és nem Win 7 van

Jó, én ezt már nem tudom követni. Nevezd el őket valaminek, hogy egyértelmű legyen mikor melyik laptopról van szó, és azon melyik oprendszerről.

Azt sem értem, ha van olyan oprendszer amelyikkel jól működik, akkor miért nem azt használod?


pén. ápr. 05, 2019 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
Laptopon nem XP és nem Win 7 van de jónéhány egészségügyi és más programért az XP-t kell használni, mert csak XP alatt van szoftver.
Az előző héten még volt Luxor a böngészőben XP alatt már csak a laptopon érhetem el 8.1 alól, már nem meglepő, hogy ha így bizonyos dolgok elérhetetlenek lesznek...


pén. ápr. 05, 2019 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Google Chrome
vackor írta:
Inkább olyasmiben kellene gondolkozni, hogy lecserélni az oprendszert egy újabb, támogatott verzióra, arra telepíteni minden olyan szoftvert amire szükség van. Az XP és a csak XP-vel futó szoftver meg kerüljön fel egy virtuális gépre, de csak az. Desktop integrációval használhatod az XP-s programot úgy, mintha az újabb rendszeren futna, cserébe nem lesznek ilyen szopások a többi programmal.

:rulez: Maximálisan egyetértek. Én sem értem, hogy miért azon a muzeális XP-n kell minden egyéb napi dolgot is futtatni, használni. Elég, ha azt tudja, amire megtartották, azt az egy-két speckó és csak XP alatt futtatható programot indítani.
De hogy böngésző, meg hasonlók... Na ne! :roll:


pén. ápr. 05, 2019 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Google Chrome
Supervisor írta:
vagy ennyi volt és már csak magasabb verziószámokon érhető el?

Nyilván nem a verziószám teszi, illetve csak közvetetten. Ha a böngésző nem támogat bizonyos technikát mert elavult, akkor nem lehet csodát tenni.

Úgy összességében nem értem az erőlködésedet. Van valami régi, de irtó fontos szoftver ami csak XP-n fut, és emiatt a teljes rendszert ennek akarod alárendelni. Zsákutca. Nem vezet sehova. Pont 5 éve szűnt meg az XP támogatása (ami egyébként is irreálisan hosszú volt), az emberek azon kezdenek aggódni, hogy jövőre a Win7 támogatása is lejár, te meg az XP-t nyújtanád még tovább.

Inkább olyasmiben kellene gondolkozni, hogy lecserélni az oprendszert egy újabb, támogatott verzióra, arra telepíteni minden olyan szoftvert amire szükség van. Az XP és a csak XP-vel futó szoftver meg kerüljön fel egy virtuális gépre, de csak az. Desktop integrációval használhatod az XP-s programot úgy, mintha az újabb rendszeren futna, cserébe nem lesznek ilyen szopások a többi programmal.


pén. ápr. 05, 2019 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
A szerencsejatek.hu honlapjáról XP alatt a 49-es verziónál nem érhető el a Luxor játék lehetősége.
Valamit törölni kellene, de mit hol és hogyan lenne a kérdésem.
A böngészési előzményeket és a böngészési adatokat töröltem, de nem változott.
Mit lehetne még törölni, vagy ennyi volt és már csak magasabb verziószámokon érhető el?


pén. ápr. 05, 2019 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Google Chrome
TargeT! Nagyon szépen köszönöm a részletesen leírt segítséget a fáradozásodat.Amint lesz időm, megpróbálok a leírtak szerint eljárni, egy próbát megér.
Még mindig vannak szép számmal olyan főként egészségügyi szoftverek, amelyek csak XP alatt működnek, ezért kell az XP is.


szer. ápr. 03, 2019 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Google Chrome
Így már érthetőbb, és lehet realitása, csak dolgozni kell vele. Ekkor a másik laptopon is csak XP van, így a Win7 kanyar kimarad, és marad az eredeti XP boot manager.
Viszont a ghostolás után megszűnhetnek a boot fájlok a laptop partíción, ha a Ghost mentésben sem voltak, és esetleg a partíció se marad aktív.
Ezért biztonságból ki kell másolni valahová az XP boot fájlokat. (Ntldr, Ntdetect.com, boot.ini) Ez lehet a D: partíció, pendrive, bármi, innen simán vissza lehet később másolni, és a boot.ini-t szerkeszeni majd.
A ghostolás után meg kell nézni, hogy aktív maradt-e a C: partíció, ha nem, aktívvá tenni. Megnézni, hogy megvannak-e az XP indítófájlok. Ha nem, bemásolni.
Ja, mindezt hogyan, ha laptopban van a vinyó, nem kiszerelhető, vagy nem akarod kivenni, és nincs dualboot oprendszer? :hm: Akkor pendrive-ról futtatott Windows 8.1 vagy Windows 10 Windows To Go rendszer, vagy Live Linux. Ami jobban kézreesik. Mondom, hogy macerás ez. :wink:
Ha ezek a feltételek teljesültek, akkor XP recovery console indítás, fixmbr, fixboot, bootcfg /rebuild parancsok kiadása, és elvileg jó lesz. Ha nem, kéziben megszerkeszteni a boot.ini fájlt, hogy a megfelelő partícióra mutasson.
Ha minden oké, és bebootol az XP, akkor jön az, amit az előbb írtam, hogy lehetnek "bedrótozott" D: meghajtóbetűjeles hivatkozások a registryben. Ezeket a Regeditben ki kell cseréltetni mindet C:-re.
Röviden ennyi. Tőlem már próbát ne várj, hosszú évek óta Win7-et sem használok, nem hogy XP-t. :mrgreen:


szer. ápr. 03, 2019 14:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség