Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:00



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Mérni kelene a sebességeket más irányokba is, és utána lehet majd agyalni.

A mért adatok a WiFi-n át (Win10): 45/6 Mbps, ping: 40 ms (a LAN-nal bekötött Win7 gépen: 150/6 Mbps, ping: 13 ms, ez a határ, ezt fizetem)

Egy 200 MB-os nagyobb fájl letöltése a Win7 gépről a Wi10 gépre: 5 Mbps (Total Commander mérés). Egyéb forgalom nincs, és nem is volt.


szer. dec. 25, 2019 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kellene pár karácsonyi laposra win10-et tenni. De nincs kedvem molyolni vele, inkább leírom a tulajoknak a hogyanját. Eddig én mindig úgy telepítettem, ahogy a neten több helyen is le van írva: MediaCreationTool -> ISO -> Rufus -> GPT -> USB -> boot -> Shift+F10 -> diskpart -> GPT -> telepítés... De nem akarom a usereket ijesztgeni a Rufussal és diskparttal.

Most kipróbáltam, hogy a MediaCreationTool egyből hozza létre az USB telepítőt. Meglepetésemre MBR pendrájvot készített. Ekkor a pendrájvot diskpart előkészítettem GPT rendszerre, de a MediaCreationTool akkor is MBR-t csinált! Grrr! Mi akkor ennek a hivatalos és nagymamás módja, ha GPT telepítést szeretnék? Olyasmit olvastam, hogy MBR pendrájvval csak MBR win10 telepíthető. Jó. Akkor a Rufus elkerülhetetlen.

Az igazi kérdésem, hogy ha GPT pendrájvról secure boot telepítek, akkor a telepített rendszer is GPT lesz? Mint írtam, eddig minden esetben a diskprattal konvertáltam telepítés közben GPT-re. De most nem tudom kipróbálni, hogy anélkül (tehát csak a grafikus felületen törölni a particiókat) milyen rendszert hoz létre?


szer. dec. 25, 2019 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
a szépen működő új hálózati kapcsolaton a másolás igen csak lassú: 1500 kbps. Ez a százada annak ami a gépen van. Jó ez? Vagy ilyen a WiFi? Vagy valami beállítás még necces?
Nem jó! Minimum 10-20x annyinak kellene lenni a legrosszabb wifi kapcsolat esetén is. Mérni kelene a sebességeket más irányokba is, és utána lehet majd agyalni. Például itt. Ha minden irányban ilyen lassú, akkor wifi driver frissítés keresése. (Vagy esetleg a háttérben a win10 elkezdett frissítéseket töltögetni és fogta a sávszélességet.)


szer. dec. 25, 2019 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Teszi a dolgát, avagy tenné, ha nem lustultam volna el a backupban. :?

Engem sokszor húzott ki a sz.arból. Voltak megmagyarázhatatlan jelenségek, hibás telepítők. Ha nincs kezdhettem volna előröl.

A legutolsó példa: a PdfFactory (virtuális pdf nyomtató). Egyszerűen nem települt az Update Uninstall után sem. Ami volt ezután nem működött. Kiderült, hogy már az előző backup is hibás. Majdnem egy évvel kellett visszamenni. Azóta jó. El nem tudom képzelni mi okozta.

Ja igen: a szépen működő új hálózati kapcsolaton a másolás igen csak lassú: 1500 kbps. Ez a százada annak ami a gépen van. Jó ez? Vagy ilyen a WiFi? Vagy valami beállítás még necces?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. dec. 26, 2019 16:40-kor.



szer. dec. 25, 2019 12:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Megoldás szinte mindenre van, de magánhasználatra a Macrium ingyenes. :D
Én így használom, nem bolygatom. :wink: Teszi a dolgát, avagy tenné, ha nem lustultam volna el a backupban. :?


kedd dec. 24, 2019 17:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Macrium Reflect tényleg nagyon jó, ingyenes, és elég rendszeresen frissítik is.
Szerintem ajánlottam már neked ...

Hiába, öregszem. Maga program súlyosan fizetős. De van megoldás. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. dec. 26, 2019 16:40-kor.



kedd dec. 24, 2019 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:D Örülök, hogy csak összejött.
Szerintem nincs ez elbonyolítva. Egyszerűen annyi, hogy két gép összekapcsolódásához biztonsági szempontból jelszó kell. Még ha otthoni is. Különben meg ki mondaná meg, hogy most otthoni vagy sem és miből?
Nincs abban semmi bonyolult, ha egy kapcsolódáshoz usernév és jelszó kell. A többi, hálózatfelderítés, fájl- és nyomtatómegosztás meg csak annyi, hogy bekapcsolja a hálózati funkciókat, amik alapból nem aktívak.
A Microsoft próbálkozott ugyan ezen valamit egyszerűsíteni az Otthoni hálózat bevezetésével, de hogy az miben állt, miben volt könnyebbség a lúzer júzereknek, fogalmam sincs, mert sose használtam, le volt tiltva nálam. Csatlakozni meg gond nélkül csatlakoztam jelszóval, amit azután egyszerűsítésként elmentve már ezután meg sem kellett adni.
Azután valamelyik nemrégi Win10 build frissítéssel ki is pusztították az Otthoni hálózatot a rendszerből.

A Macrium Reflect tényleg nagyon jó, ingyenes, és elég rendszeresen frissítik is.
Szerintem ajánlottam már neked, ha nem többször, az Isoo Backup kapcsán tuti rémlik. Mintha az lett volna a reakció, hogy az Isoo kisebb méretű. Hja, valamit valamiért. :wink:


kedd dec. 24, 2019 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Sikerült! :idea: !-F

Térdre borulok a nagyságotok előtt. Végigcsináltam a beállításokat, és visszaállítottam a hálózati kapcsolódásnál a jelszó kérést. Azért furcsa, hogy miért kell így elbonyolítani egy primitív házi kapcsolatot. Ha nem segítetek, sosem csinálom meg. Mindenesetre a Neten található leírások (az MS is) másokat írt. Sehol sincs egy olyan összefoglaló, ami lépésről lépésre leír mindent, mind a két gépen.
Mégiscsak tojni fog a Jézuska egy laptopot. :)
**************************************************************

Más téma, de hátha érdekel valakit:
Elég sokáig keresgéltem korrekt Op rendszer partíciókat mentő, klónozó programok után (a Ghost15 helyett, mivel az már nem jó a Win10-hez). Volt amit megvettem (EaseUS Todo Backup Home) :jaj: , többet kipróbáltam: Acronis True Image, Isoo Backup. Volt ami hibásan állított vissza, volt ami nem mentett Op rendszert bootolható pendrájvról , volt ami csak egész Disk-et tudott klónozni. Csak egy volt, ami mindent tudott, nagyon korrekten: Macrium Reflect x64 7.2.4557
Ajánlom.

És még egyszer BÚÉK. :D


kedd dec. 24, 2019 10:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
"1. Hálózatfelderítés és fájlmegosztás bekapcsolva, jelszókérés kikapcsolva mind a két gépen"
Milyen jelszókérés van kikapcsolva?
Mindkét gépen a felhasználónak van jelszava, de bejelentkezéskor nem kell beírni? (ennek most nincs jelentősége.)
Vagy a jelszóval védett megosztás ki/be kapcsolása? (Ez maradjon inkább bekapcsolva.)

"2. A Win10 gépen látható a másik Win7 gép megosztandó D: drive-ja (meg még mások is)"
OK

"3. A tanácsok szerint a Win7-en létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win10 tulajdonos rg fiókja"
OK

"4. Ugyanitt (a Win7-en) létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win10 gépneve"
Ilyet nem kell csinálni. (És csúnya is! :wink: )

"5. A Win10-en létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win7 tulajdonos rg fiókja"
Ez akkor kell, amikor a win7 kapcsolódik a win10 megosztására.
---
Alapbeállítások esetén mennie kellene a kapcsolódásnak, de valami el van most konfigurálva.
Google szerint másoknak a lentiek egyike segített.

NetBIOS mindkét gépen:
Vezérlőpult
Hálózati...
Adapterbeállítások
A használatos adapter tulajdonságai
TCP/IPv4 tulajdonságai
Speciális
Wins

A NetBIOS Alapértelmezett jó szokott lenni.
Próbáld meg kényszeríteni az engedélyezést.

Win7 gépen 128 bites hálózati protokol:
Vezérlőpult
Hálózati...
Speciális
Otthoni vagy munkahelyi lenyitása
128 bites titkosítás használata
Jelszóval védett megosztás bekapcsolása


Win10 gépen SMB1 protokol engedélyezése:
Vezérlőpult
Programok...
Bal oldalt Windows szolgáltatások
SMB1.0 mindhárom összetevőjének bekapcsolása
Számítógép újraindítása

Ez az SMB1 akkor kell, amikor XP-hez akarsz kapcsolódni. De van akinek ez segített hasonló helyzetben.
Például amikor lebutult a Win7, mint ahogy TargeT is írta.


hétf. dec. 23, 2019 21:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
De miért kapcsoltad ki a jelszókérést? :shock: Éppen az előbb pedzegettem. Hiszen pont létrehoztál jelszavas usereket.
Szerintem legyen bekapcsolva. Sohasem kapcsolom ki, és jó szokott lenni, bár mostanában nem nagyon csatlakozok már Win7-tel sehová. Igaz a laptop régi HDD-jén egy külső házban még meg van a Win7 is, eSATA csatijával be tudna bootolni.
A Win7 és a Win10 ebben nemigen különbözik, az XP-s csatlakozás esetén volt, hogy hozzá kellett butítani a Win7 titkosítását. Esetleg nem ragadt be ez így a Win7-eden?


hétf. dec. 23, 2019 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszi a segítséget. De vagy teljesen elhülyültem, vagy valami csoda van, mert akármit csinálok, ugyanaz a hibajelzés:
A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a ... összetevővel.
Nincs engedélye, kérjen hozzáférést a rendszergazdától


Ami el van végezve:
1. Hálózatfelderítés és fájlmegosztás bekapcsolva, jelszókérés kikapcsolva mind a két gépen
2. A Win10 gépen látható a másik Win7 gép megosztandó D: drive-ja (meg még mások is)
3. A tanácsok szerint a Win7-en létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win10 tulajdonos rg fiókja
4. Ugyanitt (a Win7-en) létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win10 gépneve
5. A Win10-en létrehoztam felhasználói fiókot azonos névvel és jelszóval, mint a Win7 tulajdonos rg fiókja

Az eredmény ismert. Mit tolok el, vagy mit hagyok ki? A nejemnek hozná a Jézuska a laptopot holnap, én meg itt bénázok már egy hete. :(


hétf. dec. 23, 2019 15:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az eredeti hibaüzi az elutasított csatlakozással pont olyan volt, mint amikor jelszó nélküli userrel akarsz csatlakozni.
Pedig nbela nagyon jól és részletesen leírta, hogy kell. Vagy akkor ennél még egyszerűbb a szitu, ha mindkét gépen eleve azonos nevű rendszergazda fiókot hozol létre. Akkor nem kell másik fiók.
Nem az van, hogy írásod szerint közben és korábban kikapcsoltad a jelszókérést? (Persze lehet, hogy már azóta visszakapcsoltad.)
Az e-maillel kapcsolatban meg nem kell elfogadni a Microsoft fiók létrehozását, amit alapértelmezetten erőltet. Az apró betűknél alul bal oldalon ki lehet kapcsolni, és helyi fiókot létrehozni.

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt kívánok én is mindenkinek, aki még egyáltalán olvassa a fórumot.


hétf. dec. 23, 2019 6:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
...

Sajnos most sem kapcsolódik. A Win10 gépen mit kell csinálni? Hol kell megadni a Win10User jelszavát, mert nem kérdez rá?
A Win10-nél ha hozzá akarok adni egy felhasználói fiókot, Email címet kér. Minek? Mi köze hozzá? Itt hagytam abba.

És kívánok Neked, de a többieknek is kellemes ünnepeket, é boldog újévet.


vas. dec. 22, 2019 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A linkelt hivatkozás szerint akkor kell mmc-t használni, ha "A számítógép tartomány tagja".
Tehát például egy munkahelyi tartományvezérlési környezetben.
A Te géped egy otthoni "számítógép munkacsoport tagja".

Win7 gépen felhasználó létrehozása:

Vezérlőpult
Kategória nézet
Felhasználói fiókok hozzáadása vagy eltávolítása
Új fiók létrehozása
Fiók neve: win10user
Bepöttyözni, hogy Általános jogú felhasználó vagy
Rendszergazda, aki minden mappához hozzáfér
Fiók létrehozása
Fiók listában klikk a win10user-re
Jelszó létrehozása
Jelszó megadása
Jelszó létrehozása

Így akkor a felhasználó létrejött.
A profilját nem kell létrehozni azt jelenti, nem lépünk be a gépbe a nevével.

Megosztás beállítása:

Számítógép
Klikk a meghajtóra
Jobb klikk a megosztandó mappán (vagy meghajtón)
Tulajdonságok
Speciális megosztás
Pipa=Mappa megosztása
Engedélyek
Itt alapértelmezetten "Mindenki" Olvasásra van beállítva
Ekkor a win10user már olvasásra eléri a mappát

Én jobban szeretem a "Mindenki" hozzáférését eltávolítani, és helyette:

Hozzáadás
win10user
Névellenőrzés
Win7gép\win10user
OK
Teljes hozzáférés vagy olvasásra bepipálása
OK, OK, Bezár

Teljes hozzáférés beállítása esetén a mappához úgy fog hozzáférni,
ahogy a win10user-t beállítottad rendszergazdának vagy felhasználónak.


szomb. dec. 21, 2019 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
--- A win10usernek legyen jelszava.
A win10user a jelszavával együtt legyen létrehozva a win7 gépen.
A profilját nem kell létrehozni, csak a név létezzen felhasználói vagy rendszergazdai jogkörrel.
A win7 mappa megosztás engedélyezési listájában legyen ott a Mindenki és/vagy a win10user.

Köszi. :)

Neked ez nagyon megy, de nekem nem. Megtennéd, hogy kicsit jobban részleteznéd a lépéseket a Win 7 gépen (ezt akarom elérni a Win10-ről). Kerestem mit ír erről az MS: Nyissam meg a mmc paranccsal a konzolt, és a bal oldalon... De itt nálam nincs semmi, egy üres ablak, Konzol néven.

Szóval: hogyan kellene csinálni?


szomb. dec. 21, 2019 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ki tudnám fizetni, de dögöljek meg, ha egy fillért is adok ezért.
Ez olyan Lacis volt :nevet:

A win10usernek legyen jelszava.
A win10user a jelszavával együtt legyen létrehozva a win7 gépen.
A profilját nem kell létrehozni, csak a név létezzen felhasználói vagy rendszergazdai jogkörrel.
A win7 mappa megosztás engedélyezési listájában legyen ott a Mindenki és/vagy a win10user.


pén. dec. 20, 2019 22:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Megint bajban vagyok, és megint Win10 Prof. (nem mókolt, valódi kulccsal aktivált).

A már említett HP laptoppal szerettem volna a meglévő Win7/32 asztali géphez csatlakozni WiFi-vel. Nem sikerült sehogy sem. Ugyanehhez a géphez a routeren át, kábellel egy másik, öreg laptoppal (XP) simán tudtam csatakozni, rendszeresen használom.

A hibajelzés egy ablakban: Nincs engedély a csatlakozásra, forduljak a rendszergazdához Naná.

Minden tanácsot kipróbáltam a Win10-en: fájl és nyomtató megosztás engedése, jelszókérés ki, Services.msc-vel beállítások, tűzfalak kikapcsolása mind a két gépen. Semmi.

A Win10 fájlkezelőben látszik a másik gép a mappáival, de rákattintva jön a hibajelzés. A WiFi kapcsolat nyilván jó.
Ha távoli asztal kapcsolatot csinálok, az működik, a Win7-ről simán bejön a Win10 asztal.

Felhívtam az MS Supprtot. Kiderült, hogy kerek 5000-ért segítenek. Hiába van sok pénzért vett kulcs. :(
Ki tudnám fizetni, de dögöljek meg, ha egy fillért is adok ezért.

Van valami ötletetek?


csüt. dec. 19, 2019 21:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Nekem nem sikerült az említett hibát reprodukálni...

Hát akkor passz. Még kaparászok. Köszi-
Ha kiveszed a pipát a jobb gombos felugróban a "Replace the taskbar Clock" elől, akkor lesz olyan, mint amit írtam.
A Free hasonlóan működik, de nem lehet elmenteni semmilyen beállítást.


csüt. dec. 12, 2019 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nekem nem sikerült az említett hibát reprodukálni. Működés szempontjából mindegy, hogy Trial vagy Retail. Laptopon is próbáltam. Esetenként laptopon fel szokták húzni a szöveg nagyítást 125%-ra, amivel egyes programok kinézete torzul. Próbáztam, jó volt. Próbáltam a leírt aláírás mellőzéssel is. És a VC_redist nélkül is. Ez utóbbit egyébként külön kell letölteni és telepíteni.


szer. dec. 11, 2019 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Írtad, hogy az 1st Clock jogtiszta, és tettél utána egy szmájlit. Ezért arra gondoltam, hogy nem legfrissebb alkalmazást használod, hanem valami régebbi feltörtet, vagy egy rosszul sikerült patch kavar be. (Tehát nem a win10 kms-re gondoltam.) A VC_redist.x64 fel van téve?


Képzeld el, az 1st Clock jogtiszta. Annyira, hogy a legfrissebb, Win10-re javított verzió. Nem lehet feltörni, még senkinek sem sikerült. A cég külön Retail verziót ad ki annak aki fizet. Azonnal települ, nincs benne semmilyen sorozatszám, vagy visszacsatolt kulcs. És ez tökéletesen fut az én gépemen, de az új HP laptopon már nem. Pedig ugyanaz volt a Win telepítő ISO fájl.

A VC_redist.x64 nincs benne a telepítőben, vagy az Updatde-ben?
Egy dolog pozitív volt a Win10 telepítésnél: minden probléma nélkül feltelepült egy négy éves asztali gépre, és egy vadonat új HP laptopra is. Semmit sem kért. Megpróbáltam a Win7/32 is telepíteni, elakadt a drivereknél. Abba is hagytam.

Felrakom a felhőbe az 1st Clock-ot, ha tennél egy próbát, elküldöm pü-ben a linket.
Amiért használom: kicseréli a Win órát, plusz az óra alatt és felett két színes vonallal jelzi a proc. és RAM foglaltságot. Van amikor teker a Win, és azt sem tudom, miért lassul be. Így látszik, hogy nem egyéb baj van. És a naptárja ia nagyon klassz.

Az a funkciója nem akar működni, ami kicseréli a Win órával. Azaz ott van mint egy ikon a képernyőn, bárhova húzható (a Win órára is), csak éppen nem cserélődik ki.


kedd dec. 10, 2019 21:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Írtad, hogy az 1st Clock jogtiszta, és tettél utána egy szmájlit. Ezért arra gondoltam, hogy nem legfrissebb alkalmazást használod, hanem valami régebbi feltörtet, vagy egy rosszul sikerült patch kavar be. (Tehát nem a win10 kms-re gondoltam.) A VC_redist.x64 fel van téve?


vas. dec. 08, 2019 22:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Nem lehet, hogy a "jogtisztítód" kavar be :?:

Ez lehet, de hogy tudom kipróbálni?

Mellesleg mind a két gépen ugyanaz a "jogtisztító" van: KMSAuto Lite Portable v1.5.6, még Target ajánlotta régebben. Több gépen, másnál is jól szerepelt.


vas. dec. 08, 2019 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Frissen telepített virtuális Win10/64/1909 verzón teszteltem a frissen leszedett Trial változatott. Hiányolta a vcruntime140.dll fájlt és simán kiakadt párszor 10 példányban :twisted: A gépet ki sem lehetett kapcsolni csak a shutdown paranccsal. Utána telepítettem a legfrissebb VC_redist.x64 alkalmazást. Ekkor már jó volt. Simán indul a user startup-ból, nem kell mókolni sem feladat ütemezővel sem RG joggal :idea: Taskbar csere is működik. Nem lehet, hogy a "jogtisztítód" kavar be :?:


szomb. dec. 07, 2019 0:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Beleszaladtam egy furcsa problémába. Van egy Win10/64-em már egy éve, azon próbálgatok, tanulok. Hagyom, hogy a legfrissebb legyen.
Van olyan program, ami nem hajlandó elindulni a rendszerindításkor, ha be van jelölve benne a Win-nel együtt indulás. A Feladatütemezővel ez megoldódott. Ott van olyan, hogy csak a fiók betöltése után, és kiemelt rendszergazdai jogokkal induljon. Ez bevált, működik is.

Most telepítettem egy kopasz HP laptopot, ugyanaz a Wi10/64 Prof van rajta, mint a másik. Itt is előjött az indulási probléma. A feladatütemezőt ugyanúgy beállítva, nem indul el az egyik, hiába van kiemelt rg jog. A program (1st Clock) Win10-re van hitelesítve, és jogtiszta is :). Ha manuálisan indítom, elindul, de egy funkciója (Taskbar csere) nem. Azt jelzi, hogy rg joggal kell indítani a programot. Csakhogy úgy van indítva. Hiába írtam nekik, nem válaszolnak.

Mi lehet a gond? Hogy kellene futtatni?


pén. dec. 06, 2019 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nekem sem frissít magától, mert rányomok 35 nap halasztást. Havonta 1x pedig klikkelek a frissítés folytatására és leteszem tálcára. Pár perc múlva szól, hogy készen van, lehet újra indítani. Nem akarok mazsolázni, azt frissít amit akar. Csak egyetlen egy dolgot szeretnék. Amikor klikkelek a frissítés folytatására, akkor ne kezdjen el főverziót sem letölteni sem frissíteni. Erre nincs jobb ötletem, mint a klikk előtt megnézni, hogy mennyire naprakész a főverzióm.


csüt. dec. 05, 2019 13:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A 1903-ról 1909-re frissítés az nem különösebben nagy, talán még egy havi kumulatív frissésnél is könnyebben vagy gyorsabban felment. Ehhez még csak .iso se nagyon kell, hacsak egyébként nem tiszta telepítéshez. Én még le se töltöttem a legújabb .iso-t.

A frissítéseket meg ne úgy korlátozd, szabályozd, ahogy az MS látványosan engedi. Van egy egyszerű registry mod, ami lehetővé teszi, hogy olyasmi legyen, mint régen. Nekem sosem frissít semmit magától automatikusan, ha én nem akarom. Csak feldob egy üzenetet, hogy frissítések vannak, és az Update alatt lesz egy Letöltés gomb. Csak erre klikkelve kezdi el letölteni, majd telepteni, bár az igaz, hogy ilyenkor az összes megjelent frissítést.
Ha mazsolázni akarnál közülük, akkor 3rd party programokkal ez is lehetséges.
Bocs, de ezt csak általánosságban tudtam most leírni. Mobilról nem vagyok abban a passzban, hogy a registry modot copyztam, a programot linkeljem. Talán nemsoká tudom pótolni.


szer. dec. 04, 2019 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Windows10Upgrade9252: Nem álltam fölötte, csak ritkán néztem rá. Kb. 1-2 óra kacatolás után azt hittem kész, de kiderült az még csak az előkészület volt. Az iso-t csak egyszer kell indítani, utána csinálja magától és szerintem fele annyi idő alatt végez. Szóval minden frissítés előtt meg kell nézni, hogy mi a legújabb verzió, nehogy egy pár perces háttér frissítés helyett akaratlanul belefussak egy több órás telepítgetésbe.


szer. dec. 04, 2019 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Mint kezdő w10 használó folytatom az amatőr kérdéseket :D

Azt szeretném, hogy akkor frissítsen amikor nekem alkalmas, ezért rányomok 5x az egy hetes halasztásra. Amikor klikkelek a frissítésre, akkor a háttérben elkezd pár frissítést letölteni és telepíteni. Utána megint halasztok 35 napot. Miről fogom észrevenni, hogy most nem apró, hanem fő verzió frissítés következik? Mert akkor azt nem frissíteni szeretném, hanem iso formátumban letölteni. És honnan tudom, hogy ami iso-t letöltök, az még 1903, vagy már a következő verzió?

Upszi! Most olvasom ott fentebb, hogy már 1909 verziónál járunk. Ezen a laposon meg 1903 van. Klikkeltem a frissítésre, de csak apró kacatokat frissített. Le lehet tölteni a MediaCreationTool1909-et. (Nevében benne van, hogy ez már az újabb.) Meg le lehet tölteni egy Windows10Upgrade9252 fájlt, ami kikényszeríti az 1909 frissítést. Most kipróbálom ez utóbbit.

Persze továbbra is az a kérdés, hogyan tudok rákészülni a fő verzió frissítésre. Ne az legyen, hogy klikkelek a frissítésre és amikor fél óra múlva ránézek, akkor veszem észre, hogy ez bizony hosszú lesz. :roll:


szer. dec. 04, 2019 8:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:rulez: Már halványan bennem is felmerült, de nem próbáltam ki.


kedd dec. 03, 2019 5:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Virtuális gépre telepítettem egy 1803 verziót és leszedtem az 1909 iso-t. A win alól megnyitottam az iso-t és indítottam a setup exe-t. A szokott módon szöszmötölve gond nélkül frissítette magát 1909-re...


kedd dec. 03, 2019 1:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Régebben volt a telepítésnek egy olyan fázisa, hogy újraindult, és egy minimál-grafikus felülettel jött vissza, ahol elvégezte a frissítést. Az a kérdés, hogy először felmásol-e mindent ami kell, vagy még ilyenkor is szükség van a telepítő fájlokra (meghajtóra), mert akkor bukta.


hétf. dec. 02, 2019 7:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Én sosem frissítek online. MCT-vel letöltöm az .iso-t, Rufus progival kiírom pendrive-ra. A pendrive-ról elindítva a Setup.exe-t, meglesz a frissítés.
2 éves dolog. Már akkor meg akartam kérdezni. Ha nem akarok pendrive-al vackolni, akkor a hdd-n az iso-t megnyitva is indithatom a Setup.exe-t?
Persze, igen, biztosan indíthatom. De ekkor nem omlik össze frissítés közben?


vas. dec. 01, 2019 23:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... De továbbra is érdekelne, hogy mi ennek a normálisabb módja?

Legszívesebben azt mondanám, hogy ne használj Win10-et. :)

Én csak azt nem értem, hogy miért nincs ezekből kapitális balhé világszerte. Mert több száz millió embert érint, akik még fizettek is érte. Van néhány kretén, aki szabadon csinálhat bármit az MS-nél, a többi alkalmazott meg végrehajtja. Sok ilyen probléma lehet, és tojnak rá.

Én úgy védekezek ellene, hogy amíg lehet, nem használom ezt a sz*rt. :( Gyakorlatozok vele egy különálló merevlemezen, és kész. Hátha lesz másképp is.


hétf. okt. 21, 2019 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Meguntam és kiürítettem a két érintett mappát:
c:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Quarantine\
c:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\
És most béke van :)
De továbbra is érdekelne, hogy mi ennek a normálisabb módja?


vas. szept. 29, 2019 6:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szervusztok!
Windows 10, ver 1903. Kipróbáltam a Windows Defendert. (Jelszóval tömörítve tárolok pár vírust tesztelési célokra.) Felismerte, és ezek most mind ott vannak a "Védelmi előzmények" között. A műveletek között csak egyet lehet velük csinálni: engedélyezni. Én szeretném véglegesen eltávolítani a karanténból és a védelmi előzményekből is, de nem tudom. Guglizás után sem. (Ez egy 1903 specialitás.) A legígéretesebbnek ez a megoldás tűnt:

gpedit.msc, számítógép, felügyeleti, windows, windows defender, karantén...
felülbírálat=letiltva, eltávolítás=1 nap

vagy

powershell Set-MpPreference -ScanPurgeItemsAfterDelay 1

(Mondjuk ami régen egy gombnyomás volt, azt most mókolni kell?)
Két nap eltelt, és még mindig nem ürítette az előzményeket.
Ötletek?


vas. szept. 29, 2019 6:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Azt kell megadni, hogy ... bejelentkezéskor...

Ez az! Így jó lett. Köszi. :gigalol:

Én a programindítást jelöltem be, ami ezek szerint ugyanaz, mintha az indítópultban lenne a program.


kedd aug. 13, 2019 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lehet hogy náluk jó, csak valószínűleg nem Windows 10 alatt. A Win10 biztonsági okból nem engedi automatikusan futni az admin jogú alkalmazásokat. (Ezt a programozó részéről úgy szokták, hogy van az alkalmazásnak egy dedikált szolgáltatása, ami teljes joggal fut, maga az alkalmazás pedig vele kommunikál.)

Tipp: A Feladatütemezővel meg lehet oldani. Azt kell megadni, hogy akkor fusson, ha a felhasználó be van jelentkezve, be kell jelölni hogy emelt szintű jogokkal fusson, illetve indításnak azt kell megadni, hogy bejelentkezéskor. Műveletnek meg az adott program indítását.


hétf. aug. 12, 2019 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Már írtam, hogy egy másik gépen próbálom szokni a Win10/64-et. :shock:

Van egy program (ClipMagic), ami a Win7 alatt hibátlanul fut, de a Win10/64 alatt már nem. Alapvetően a program ugyanúgy fut, de van olyan program eleme, ami nem működik. Pontosabban csak akkor működik, ha rendszergazdaként van futtatva a program. Csakhogy együtt indul a Win indítással (benne van a feladatkezelőben), és ilyenkor már nem indul el a program. De ha a Win már megy, és akkor futtatom, már rendben működik rendszergazdaként is.

1. Megpróbáltam a feladatütemezőben létrehozni egy alapfeladatot, de onnan sem indul. A szép az, hogy azt jelzi a feladatütemező, hogy fut a program, közben meg nem.
2. A felhasználói fiók felügyelet csúszka le van húzva nullára.
3. Találtam egy primitív megoldást: ha egy batch fájlba teszem a program fájlt, majd a batch fájl parancsikonját teszem az indítópultba, akkor működik.
Nem értem mi lehet ez.

A gyártó Win10-re is javasolja a programot. Leírtam nekik a problémát, azt válaszolták, hogy náluk jó, és kész. Sokra nem mentem velük.

Van valakinek ötlete a jó megoldásra? A Win10 a legfrissebb, de az előző program verzióval is ugyanilyen volt a hiba.


hétf. aug. 12, 2019 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Céges gépen (Win10 Enterprise) beállítottam néhány hálózati meghajtót, azóta minden belépéskor sír, hogy nem sikerült csatlakoztatni mindegyiket. De ha megnézem mindegyik megvan, mindegyik csatlakozva, mindegyik működik is. Most akkor mi van?

Sikerült megoldani. Ég a pofám rendesen, hogy nem ezzel kezdtem: töröltem az összes csatolást, reboot, csatoltam őket újra, és ennyi. Kilépés, belépés, nem sírdogál.


kedd jún. 25, 2019 13:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
MCT-nél csak a nyelvet és azt lehet kiválasztani, hogy 32 vagy 64 bites. Telepítéskor a particionálás előtt kell választani, hogy home/education/pro vagy N. Ez utóbbi választás valahogy kimaradt és egyből a Home verziót telepítette. SSD wipe után is. Az UEFI BIOS emlékezett rá. Két dolgot piszkáltam, nem tudom melyiktől javult meg. Egyik a load bios default.


Pár hete én is belefutottam ebbe, vagy hasonlóba. A Windows To Go-t akartam cserélni egy külső SSD egyik partícióján Win 8.1-ről a legújabb Win 10 1903 buildre.
Az Aomei Partition Assistant azonban kérdés nélkül a Home verziót pakolta fel.
A WinToUSB-vel frankón ki lehetett volna választani a Pro-t is, de az meg ledúrta volna az összes partíciót. :evil:
Végül a DISM paranccsal kiszedtem az istall.esd fájlból a Pro telepítőt, és ebből csináltam meg a teleptőkészletet. Így már az Aomei is kénytelen volt a Pro-t telepíteni. 8)


kedd jún. 25, 2019 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Céges gépen (Win10 Enterprise) beállítottam néhány hálózati meghajtót, azóta minden belépéskor sír, hogy nem sikerült csatlakoztatni mindegyiket. De ha megnézem mindegyik megvan, mindegyik csatlakozva, mindegyik működik is. Most akkor mi van?

Másik gondom, hogy a hivatalos levelezésre természetesen az Outlook van rendszeresítve (Office 365), de az értesítések teljesen önálló életet élnek. Jön egy üzenet, megjelenik az értesítés, de hiába kattintok rá, nem nyitja meg az üzenetet. Átváltok az Outlookra, elolvasom, de az értesítés ottmarad. Ez most tényleg ilyen trágya és csak nekem vannak túlzott elvárásaim? Ez nem tud normálisan működni, úgy mint mobilon?


kedd jún. 25, 2019 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
MCT-nél csak a nyelvet és azt lehet kiválasztani, hogy 32 vagy 64 bites. Telepítéskor a particionálás előtt kell választani, hogy home/education/pro vagy N. Ez utóbbi választás valahogy kimaradt és egyből a Home verziót telepítette. SSD wipe után is. Az UEFI BIOS emlékezett rá. Két dolgot piszkáltam, nem tudom melyiktől javult meg. Egyik a load bios default. A másik pedig egy ei.cfg file a telepítő usb sources mappájába a következő tartalommal:
Kód:
[EditionID]
[Channel]
Retail
[VL]
0
Ez álítólag kikényszeríti a pro választást. Végül is nekem nem kikényszerítette, hanem végre feldobta a "home/education/pro vagy N" választási ablakot. Offline aktiválás után vette a frissítéseket és már nem vágta vissza a Home verzióra.


csüt. nov. 29, 2018 1:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Basszus. Eddig úgy volt, hogy már a Media Creation Tool-nál ki kellett választani, melyik változatot töltse le. Ezek szerint megint belenyúltak valamibe. Lehet, hogy egységesítették a telepítőt, és majd a telepítés során kell kiválasztani??? Particionálás után sem kérdez rá?


szer. nov. 28, 2018 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
MediaCreationTool1809-el letöltött iso telepítésekor megkérdi a nyelvet, pipa szerződésnek és egyből a particionáláshoz ugrik. Meg sem kérdi, hogy melyik win10 verziót akarom kiválasztani a telepítőről. Szóval vesztésre állok, de nem adom fel..


szer. nov. 28, 2018 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szerintem nem fogja. Az alternatív módon aktivált windows nem kacsintgat az MS felé, mert egyből borulna az aktiválás, aminek az MS-nél nincs nyoma.


szer. nov. 28, 2018 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Biztosan megoldás, de nem tudom nem fogja-e utólag visszavágni Home verzióra? Egy próbát megér.
Most fut egy full ssd wipe, utána újrahúzom net nélkül, aktiválom, s majd kiengedem a netre és majd mesélek...


szer. nov. 28, 2018 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az nem járható út, hogy az aktiválásig nem engeded ki a netre?


szer. nov. 28, 2018 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ígen. Finoman szólva alternatív módszerrel szeretném aktiválni, de a piszok mindig beelőz...


szer. nov. 28, 2018 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hm, azért nem adsz meg telepítéskor kulcsot, mert kulcs nélkül, más módszerrel szeretnéd aktiválni? :wink:


szer. nov. 28, 2018 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ez már a Pro telepítése után történt? A rendszer tulajdonságoknál a jobb alsó sarokban ott van, hogy másik termékkulcs megadása?


szer. nov. 28, 2018 18:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség