Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:06



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én az Xboot-ot használom már elég régen erre. Ez vált be akkor a legjobban.
Lehet, hogy érdemes egy próbát tennem ezzel az újabb Ventoy programmal.


csüt. máj. 28, 2020 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Eddig én mindig úgy telepítettem, ahogy a neten több helyen is le van írva: MediaCreationTool -> ISO -> Rufus -> GPT -> USB -> boot -> Shift+F10 -> diskpart -> GPT -> telepítés...


nbela posztját csak azért idéztem, mert erről jutott eszembe. Brutál jó dolgot találtam. Persze lehet hogy már sokan ismerik, nekem újdonság volt, és mostantól ezt használom!

A neve: Ventoy. Jelentsen akármit is, fantasztikus ötlet. Nem kell többé Rufus és társai. Fogsz egy pendrájvot, telepíted rá a Ventoy-t, onnantól bármilyen bootolható ISO fájlt csak rámásolsz a pendrájvra, akár többet is, és egy kulturált menüs rendszerből kiválaszthatod melyiket indítsa. Legacy és EFI bootot is támogat, állítólag még secure bootot is, ezt nem próbáltam. Annyi telepítő lemez lehet egy meghajtón, amennyi ráfér. Ráadásul open source.


szer. máj. 27, 2020 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
1. A Win10-nél a fejléc vagy fekete, vagy fehér...

Ez így ebben a formában ... nem állja meg a helyét. Mióta az eszemet tudom, nekem sötétkék a Win10 fejléce.
Az első időkben talán még így lett volna, de már akkor is volt Winaero Tweaker, amivel ezt is könnyen lehetett állítani.
Talán most már a Win10 beállításoknál is van erre opció, de meg nem mondom, hogy nálam most a Winaerotól kék, vagy az újabb telepítéseknél a Windows Beállításokban teszem ezt meg, és a Winaerot csak egyéb beállításokhoz használom.
Csak onnan gondolom ezt, hogy régen mindig bekapcsoltam a Winaeroval az Aero Lite opciót, most már nem, és mégis fehérről kékre tudom állítani a fejlécet.
Szerintem már ajánlottam, linkeltem neked ezt a programot. Sok minden könnyen testre szabható vele, sőt a beállítások (egy része) exportálható egy következő új telepítéshez. Ezzel szoktam kezdeni a beállításokat minden telepítés elején, van néhány háklim. Parancsikon nyilak eltávolítása, ne jelenjenek meg duplán az eltávolítható meghajtók, stb., stb.


szomb. máj. 09, 2020 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Lehet próbálkozni ...

Köszi. :)

De ez elképesztő, hogy így kell megfusizni egy új rendszert, hogy használható legyen. :jaj:


szomb. máj. 09, 2020 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lehet próbálkozni skínező csomagokkal és alkalmazásokkal is. Amit az oprendszerből közvetlenül megtehetsz:
Gépház, Személyre szabás, Színek, Témaszín kiválasztás, Automatikus pipa ki, színválasztás, és alatta két pipa.
Az inaktív ablakkeret színét menüből nem lehet módosítani, csak registryból. Például szürkére:
---
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\DWM]
"AccentColorInactive"=dword:00888888
---
Betűk: Ellenőrizendő, hogy a natív felbontás van-e beállítva?
Továbbá: Gépház, Személyre szabás, Betűtipusok, és jobbra fent ClearType
Továbbá: Gépház, Könnyű kezelés, Kijelző, Szöveg nagyító csúszka, %-os nagyítás...


pén. máj. 08, 2020 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy kérdésem. Van lehetőség arra hogy a Win10-en az ablak fejléce, vagy a tálca megjelenése némileg hasonlítson a Win7-en levőre. A képen balra a Win7, jobbra a Win10 megjelenése látszik.

1. A Win10-nél a fejléc vagy fekete, vagy fehér. Ez nagyon primitív nekem, amikor mozgatni akarom az ablakot, egybemosdik a megfogandó rész az alatta levő ugyanolyan fehér sávval.
2. A tálca is hasonló. Annyit elértem a Classic Start Menu-vel , hogy nem tök fekete, hanem szürke, de a nem aktív fül így is összemosódik a tálcával. Nagyon primitív.
3. Az már apróság, hogy a betűk vékonyabbak, rosszul látszanak.

Azt nem értem, hogy ez nem tűnik fel másnak, vagy tán én vagyok béna?

Kép


pén. máj. 08, 2020 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Azért mondom, hogy a VA jobb ebben az IPS-nél. A profibb monitorok és jobb tévék inkább a VA valamelyik változatát tartalmazzák, mint a legutóbb inkább elterjedt IPS-t. Az OLED egy másik kategória, de annak is vannak egyéb nyűgjei.
A jó régi Dell UltraSharp monitorom is VA paneles, és CCFL háttérvilágítású, mert abban az időben LED-es még nemigen volt.
Később, amikor a Sony 4k-s tévét vettem, inkább örültem, hogy abban is VA panel van, nem IPS.
Nyilván az IPS-nek is vannak előnyei. Most kapásból meg nem mondom mi. :wink:


pén. ápr. 03, 2020 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Én nem vennék rá mérget, hogy az IPS jobb a VA-nál színhűségben. Sőt.
A TN-nél viszont jobbnak kellene lennie.

Nyilván, nem csak a panel típus számít, hanem (főleg) a színtér lefedettsége.

A kardomba dőlni nem fogok miatta, amire használom arra tökéletes így is.

Laci_L írta:
De az biztos, hogy addig többet nem veszek semmit (monitor, laptop), amíg nem látom a két szememmel.

Na, majd ha elterjednek és megfizethetőek lesznek az OLED panelek...


csüt. ápr. 02, 2020 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én csak tátom a számat, hogy mik vannak. De az biztos, hogy addig többet nem veszek semmit (monitor, laptop), amíg nem látom a két szememmel. A teszt program kicsi, portable, el lehet vinni bárhova.


szer. ápr. 01, 2020 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én nem vennék rá mérget, hogy az IPS jobb a VA-nál színhűségben. Sőt.
A TN-nél viszont jobbnak kellene lennie.


szer. ápr. 01, 2020 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Furcsa eset(ek)nek lettem szemtanúja, illetve szenvedő alanya. Nem olyan rég Laci_L küzdött egy színhibásnak vélt laptoppal, aminek aztán visszaküldés lett a vége. Én is hasonlóan jártam, csak visszaküldés nélkül. És még dupláztam is, biztos hatost dobtam előtte.
Szóval:

Van egy desktop gépem, általában ezt használom. A monitor mérete miatt nem éppen hordozható, ezért pár hete vettem egy laptopot. Nem titok, egy Asus VivoBookról van szó és nem a budget kategória (~250 kHUF). Amikor Windows frissítés miatt egymás mellé tettem őket, feltűnt ugyanaz a piros/narancs eltérés amit Laci_L is tapasztalt. Nem tragikus, de azért jól látható.

Kép

A vicc az, hogy a desktop monitor "csak" VA, a laptop pedig IPS paneles, vagyis a színhűség pont fordított mint vártam. Nem, nem a háttérképpel van baj. Rajzoltam egy 100% piros képet, a nagy monitoron (VA) piros lett, a laptopon (IPS) narancs. F*!

A második felvonás azzal indul, hogy eljött hozzánk is 2020 tavasza, na meg a SARS2 koronavírus. A cégnél hozzám vágtak (meg másokhoz is) egy laptopot, hogy oda aztán senki be ne tegye a lábát. Home Office, jeee. Arról dolgozok, de rádugtam egy ősrégi Samsung monitort is, mert hát a dual desktop jó dolog. És mi történt? Igen, ugyanaz. Az özönvíz előttről származó TN-paneles Samsung szebb színeket produkált, mint a céges Lenovo ThinkPad IPS kijelzővel. Kipróbáltam ugyanazzal a 100% piros (#FF0000) képpel. TN:piros, IPS:narancs. Nem, egyiken sincs elkonfigurálva a szín.

Összefoglalva: Mindkét esetben a TN/VA panelek produkáltak szebb (színhelyesebb) képet, pedig az IPS-eknek illett volna. K* nagy csalódás. Persze nem lehet kizárni, hogy a jóárasítás jegyében a mai IPS-ek köszönő viszonyban sincsenek azokkal, amikről az összehasonlító tesztek ódákat zengnek, de mint tudjuk: C’est la vie. :shock: :jajne: :evil:


kedd márc. 31, 2020 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hahó! Ha kell, most vegyetek Win10 Pro kulcsot, még 10 € sincs. Ma jött egy Emailben:

goodoffer24.com > use code GOEDM for extra discount

Windows 10 Pro Professional CD-KEY (32/64 Bit) €9.68

és még ezek:
Windows 10 Enterprise 2019 LTSC €10.49
Windows 10 Pro + Office 2016 Pro -Bundle €26.59


kedd jan. 28, 2020 16:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Bocsánat,de megint "szükszájú levelibéka' leszek! :oops:
A W7 upgrade W10 az amit vackor irá:csak addig működik amig ua. gépban nem cserélsz hardvert pl wincsit,nálam már ram :shock: bővítésnél is kerte az új kulcsot :arrow: telefonyos support-és hasonlóan megkaptam a nyakam közé-minek nyúl hozzája uccse tudja megcsinálni!-ostoba kioktatóstílust a support-menágertől aki életében nem látott belüről gépet,de monták neki:legyen profitorientált 8)


szomb. jan. 25, 2020 9:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
A kulcs nem csak ugyanazon a gépen használható?

Jó kérdés. Meg kellene nézni egy teljesen végigvitt Op rendszer csere telepítésnél, hogy mit ír a Win (tulajdonságok). Ha digitális licencnek hívja, akkor átvihető más hardverre. Én nem tudtam kipróbálni, mert berosált menet közben.


vas. jan. 19, 2020 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A kulcs nem csak ugyanazon a gépen használható?


szomb. jan. 18, 2020 14:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ezt a hírt olvastam tegnap itt (az URL beszúrás valahogy nem működik ennél e linknél):
Kód:
https://hvg.hu/tudomany/20200114_microsoft_windows_10_frissites_ingyen_telepites_windows_7_windows_8_1#utm_source=hvg_top&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2020.01.16&utm_content=top1&type-id=HvgTopHvg&user-id={@(%22@%22)sid}

Tényleg működik a speciális telepítő, adja az új Win10 kulcsot is. :shock:
Mondjuk nem nekem, mert a 32 bites a Win7 Upgrade közben, a sokadik újraindításnál úgy összetojta magát, hogy csak pislogott a fekete képernyő, és kész. Újraindítás után is. Még jó, hogy volt partíciómentésem. :)
Kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor mit csinál egy egyszerű User?

De hátha nektek kell egy ingyen Win10 kulcs. :wink:


pén. jan. 17, 2020 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Azt azért nem értem, hogy adhat Online valaki korrekt, működő kulcsot az MS ár tizede alatt. Ő is csak onnan tudja beszerezni, és egy részét át is kell adnia a bevételnek. Vagy lehet fake kulcsot gyártani, ami működik? Nehezen hiszem. Én azt gondolom, hogy minden, az MS által generált kulcs valahol el van tárolva, és csak avval aktivál, ami megegyezik a tárolttal. Én legalább is így csinálnám.
Pedig van ilyen, leginkább promóciós célból. Az MS-nek minden cent megéri, nincs vele semmi költsége, mivel adathordozót sem adnak hozzá. Az viszont üzleti szempontból kimondottan hasznos nekik (khmm), ha valaki Win10-re vált... Gondolom épp emiatt még mindig van olyan, hogy Win7/8-ról frissítéskor nem kér termékkulcsot, simán beforgatja a régit, mint anno a promóciós időszakban, amikor ingyenesen lehetett frissíteni.


hétf. jan. 13, 2020 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... A supportos emberke ezt rosszul mondta, ő sem tévedhetelen.

Pedig nagyon annak tartotta magát. Úgy leb.szott, hogy nagyanyám megirigyelhette volna. :) Én csak hápogtam. Végső soron ő az informatikus, és nem én. El kellett hinnem. Ha majd lesz egy újabb laptop, kiderül hogy az aktiválás hogy lesz.

Azt azért nem értem, hogy adhat Online valaki korrekt, működő kulcsot az MS ár tizede alatt. Ő is csak onnan tudja beszerezni, és egy részét át is kell adnia a bevételnek. Vagy lehet fake kulcsot gyártani, ami működik? Nehezen hiszem. Én azt gondolom, hogy minden, az MS által generált kulcs valahol el van tárolva, és csak avval aktivál, ami megegyezik a tárolttal. Én legalább is így csinálnám.


hétf. jan. 13, 2020 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ez érdekes, mert a laptopot Free Dos-al adták át. A HDD-t kivettem, SSD ment a helyére, erre lett telepítve a Win10 Prof. Azaz nem lehetett benne kulcs, csak ha a Win írta bele. Most már történelem, hogy egyáltalán volt-e benne mert visszament az eladóhoz. De az MS Supportos ember állította, hogy a Win írja bele.
Nagy tétben fogadtam volna, hogy az Emagos visszafizetés nem lesz sima ügy - és vesztettem volna.
Mivel Free Dos-al adták, nem lehet benne semmiféle beégetett termékkulcs. Ezt csak a nagyobb gyártók írhatják (nem kötelezően, csak ha akarják) be az ACPI területre. Innen a kulcsot a Win telepítő kiolvassa, de írni nem írja sem a telepítő, sem a Windows, és sem az OEM forgalmazó sarki számtech bolt, csak a gyártó. A supportos emberke ezt rosszul mondta, ő sem tévedhetelen.


vas. jan. 12, 2020 17:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Ezt nem a Windows írja be, hanem az OEM terméket előállító, például a laptop gyártója...

Ez érdekes, mert a laptopot Free Dos-al adták át. A HDD-t kivettem, SSD ment a helyére, erre lett telepítve a Win10 Prof. Azaz nem lehetett benne kulcs, csak ha a Win írta bele. Most már történelem, hogy egyáltalán volt-e benne mert visszament az eladóhoz.
De az MS Supportos ember állította, hogy a Win írja bele. Azt nehezen hiszem, hogy beleégette a ROM területre. Ha meg szoftverben van, azt a Bios elem tartja, azaz ha kiveszem, el kell felejtenie.
De lehet, hogy az egészet rosszul gondolom?

Idézet:
A Win10 a Futtatás-ba írt parancsok eltünnek

Az infót köszi. Az a furcsa, hogy én nem állítottam itt semmit, egyszer csak eltűnt. A témát állítottam, lehet, hogy az vitte magával. Érdekes módon akkor lett kontúros az ikon felirat is. De most már mindent tudok. :) Vagy nem. :wink:


vas. jan. 12, 2020 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
A Win10 a Futtatás-ba írt parancsokra emlékezett. Most eltűnt. Ha beírok valamit, a végrehajtás után eltűnik. Mit tekertem el?
Gépház, Adatvédelem, Általános...


vas. jan. 12, 2020 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Azért ez egy nagy disznóság. Olyan helyekre írogat be a Win, amit el sem lehet távolítani (vagy igen?). Miért hagyja ezt az lapalapi vezérlés? A Bios reset (elem ki/be) után is ott van?
Ezt nem a Windows írja be, hanem az OEM terméket előállító, például a laptop gyártója. A fenti tartalmat az RWEverything 1.7 alkalmazással olvastam ki, de nem kerestem rá az írási vagy törlési lehetőségekre. Mivel azon a területen hardver specifikus adatok vannak tárolva, inkább nem kísérlezek vele. (Nem zavar, mert a telepítő konfigurálással egyszerűen megkerülhető. És hát nem telepítem minden nap azt a laptopot :D ) Elem ressetel nem próbálkoztam, de szerintem tuti ott marad a kód, mivel nem bios, hanem hardver információs adatterületen van elhelyezve.


vas. jan. 12, 2020 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Re:nbela
Idézet:
És hol voltál amikor 2018-ban itt rinyáltam, hogy egy laptopra nem tudok pro verziót telepíteni, mert kérdés nélkül a Home verziót teszi fel aktivált kulccsal?
-az amikor nem is wóz I'm..? :hm:
Most jöttem rá,hogy nincs sávszélem..pl:a mutlkor sem tudtam képet(et) küldeni..a teló sovány a cégnél meg nem lehet ellenőrizetlenül feltöleni(le sem)-nem én vagyok a 'gizda" ezért betűtben adagolatm az infót :oops:
A tábla igaz,sőt egyes gyártók (pl:Lennovo) el is szabták,ha egy ilyen gépet linuxx-al telepítesz előbb lemerül az akkuja,min win alatt :hm:
Ezek a sorok lényegesek:
Creator Revision 0x00000001 (1)
Version 0x00000001 (1)
Reserved 0x00000000 (0)
Data Type 0x00000001 (1)
Data Reserved 0x00000000 (0) ,ha itt a fentartott (reseved) 0,akkor minden bűntény nélkül ne fogadod el az oem-et- és telepítesz másik rendszert..kis testi hiányokkal


vas. jan. 12, 2020 11:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
....

Azért ez egy nagy disznóság. Olyan helyekre írogat be a Win, amit el sem lehet távolítani (vagy igen?). Miért hagyja ezt az lapalapi vezérlés? A Bios reset (elem ki/be) után is ott van?
*******************************************************************************************

És lenne egy újabb kérdésem. A Win10 a Futtatás-ba írt parancsokra emlékezett. Most eltűnt. Ha beírok valamit, a végrehajtás után eltűnik. Mit tekertem el?
A Win7-ben volt megoldás a Start menüben, de itt ilyen nincs.


vas. jan. 12, 2020 11:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szóba került, hogy egyes gyártók a biosban tárolják az OEM termékkulcsot. Utánaolvastam, és egész pontosan nem a biosban, hanem az ACPI táblában van letárolva.
Idézet:
Mi az ACPI? A speciális energia- és konfigurációs illesztő felület (Advanced Configuration and Power Interface, avagy ACPI) gyártók egy csoportja által létrehozott szabvány, amely a hardveres erőforrások és az energiagazdálkodás egységes felületét rögzíti (innen a neve).
És egy példa a táblában tárolt (szoftveresen kiolvasható) termékkulcs adatokra:
Kód:
MS Digital Marker Table: 0x000000009A8EEF48

4D 53 44 4D 55 00 00 00 03 88 5F 41 53 55 53 5F   MSDMU....._ASUS_
4E 6F 74 65 62 6F 6F 6B 09 20 07 01 41 53 55 53   Notebook. ..ASUS
01 00 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 01 00 00 00   ................
00 00 00 00 1D 00 00 00 48 54 58 4E 43 2D XX XX   ........HTXNC-XX
XX XX XX 2D XX XX XX XX XX 2D XX XX XX XX XX 2D   XXX-XXXXX-XXXXX-
XX XX XX XX XX                                    XXXXX           

Signature        "MSDM"
Length           0x00000055 (85)
Revision         0x03 (3)
Checksum         0x88 (136)
OEM ID           "_ASUS_"
OEM Table ID     "Notebook"
OEM Revision     0x01072009 (17244169)
Creator ID       "ASUS"
Creator Revision 0x00000001 (1)
Version          0x00000001 (1)
Reserved         0x00000000 (0)
Data Type        0x00000001 (1)
Data Reserved    0x00000000 (0)
Data Length      0x0000001D (29)
Data             HTXNC-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX


vas. jan. 12, 2020 8:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:rulez: Az ei.cfg megoldás tényleg a legegyszerűbb. Nekem nem jutott eszembe, bár ismertem, amikor hasonló problémám volt. Helyette nekiestem "nagybaltával" és kigyomláltam a felesleges verziókat az install.wim-ből, vagy azt hiszem fordítva, a Pro verziót lehetett önmagában kimenteni.
De legalább a telepítő méret is kisebb lett. :wink:
Most ránéztem a dologra, és van más szövegfájlos megoldás is. Pl. ez:
https://social.technet.microsoft.com/Fo ... itprosetup


pén. jan. 10, 2020 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ama bizonyos laptop még most is őrzi a BIOS-ban az OEM HOME termékkulcsot (HTX...),
annak ellenére, hogy a PRO (VK7...) van rá telepítve.
Nirsoft ProduKey képmetszet.


pén. jan. 10, 2020 6:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
by nbela
Idézet:
Nem segített a full wipe ssd, sem a load bios default, sem a secure bios key reset sem. Igen, az uefi bios tárolta a licensz kulcsot. (A gombelem resetet nem próbáztam.)
Na nee.. ez egy fake,hiszen akkor egy uefis gépre nem lehetne multiboot rendszert telepiteni!
Első lépésként uefi ki gparted minden part teljes törlése,létrehozás GPT-re,majd uefi be telepít kulcs nélkül,azán auto KMS-vagy hasoló :arrow: a többi op telepítése :arrow: örül
Tudom, hogy sokkal több tapasztalat és bölcsesség halmozódott fel nálad, de most mégsem tudom elfogadni az általad leírtakat. És hol voltál amikor 2018-ban itt rinyáltam, hogy egy laptopra nem tudok pro verziót telepíteni, mert kérdés nélkül a Home verziót teszi fel aktivált kulccsal?

Próbáltam lenyúzni az SSD-t a telepítő diskpart parancsával, hiren's boot usb-vel és pmagic usb-vel is. Full wipe alkalmazásokkal próbáltam az SSD teljes tartalmát felülírni, de utána is ragaszkodott a Home verzióhoz. Végül úgy sikerült kikényszeríteni az op választási menüt, hogy a win10 telepítő usb sourses mappába beraktam egy ei.cfg állományt.

Elég sok helyen olvastam, hogy az uefi biosban tárolódik a telepítő kulcs. Persze attól, hogy sok helyen írják, még nem biztos, hogy igaz. De én is erre következtettem, amikor hiába nyúztam agyon az ssd tartalmát. Sok találat van a "product key stored in BIOS" kifejezésre. Egy hazai fejtegetést be is idézek:
Kód:
újdonság, hogy az UEFI kulcs-érték párok tárolására vonatkozó képességét kihasználva, a márkás számítógépre a gyártók által előtelepített Windows 8 operációs rendszerek termékkulcsa nem a számítógépre ragasztott COA matricán található, hanem az UEFI memóriájában eltárolva. Ez a megoldás rendkívül előnyös a szoftverkalózkodás visszaszorítása ellen is, de a felhasználók a termékkulcs elvesztése ellen is védve vannak, ugyanis az operációs rendszer újratelepítésekor a telepítő automatikusan az UEFI memóriájából olvassa ki a termékkulcsot, nincs szükség annak manuális megadására.


csüt. jan. 09, 2020 21:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L
Idézet:
Én nem vagyok olyan magasságokban, mint te.

Dehogynem, Te már mint "úrjagumizott"=retired számomra elérhetelen magaságogban leleddzel! :oops:
Mégyszer nekiurgrok mert a fotók hagynak némi kívánnivalót.. :oops:


csüt. jan. 09, 2020 19:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
...

Köszi. :)

Az MS Support ezt írta a kulcs törléssel kapcsolatban. Hátha nektek is hasznos lehet:

Parancsok kulcs törléséhez: rendszergazdai joggal > cmd >

slmgr.vbs /rilc
slmgr.vbs /rearm
slmgr.vbs /upk

Parancs a teljes Windows 10 kulcs megkereséséhez:

wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

nacorvus írta:
...

Jesszusom, nem tudnád érthetőbben? Én nem vagyok olyan magasságokban, mint te. :)
************************************************************************************************************

Ps: Mindenkinek: az EMAG visszautalta a HP laptop teljes vételárát. Ingyen vitték vissza (a Posta), két nap múlva utaltak. Tényleg korrekt, el kell ismernem.


csüt. jan. 09, 2020 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
by nbela
Idézet:
Nem segített a full wipe ssd, sem a load bios default, sem a secure bios key reset sem. Igen, az uefi bios tárolta a licensz kulcsot. (A gombelem resetet nem próbáztam.)

Na nee.. ez egy fake,hiszen akkor egy uefis gépre nem lehetne multiboot rendszert telepiteni!
Első lépésként uefi ki gparted minden part teljes törlése,létrehozás GPT-re,majd uefi be telepít kulcs nélkül,azán auto KMS-vagy hasoló :arrow: a többi op telepítése :arrow: örül


csüt. jan. 09, 2020 6:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
hogy lehet eltüntetni az asztal ikon feliratok körüli sötétebb kontúrt? Egy másik gépen sikerült, de nem emlékszem mit csináltam. :)
Vezérlőpult, Kis ikonok, Rendszer, Speciális rendszerbeállítások, Teljesítmény, Beállítások
Legalul: Vetett árnyék... pipa ki. Szükség esetén ki és bejelentkezés


szer. jan. 08, 2020 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Majd leesett az állam, hogy a kulcs az alaplapra (így mondta) is rákerült. Na itt elakadtam. Hova? Hogyan? Talán a Bios-ba? Ne már.
Ugyanezen topicban már írtam arról, hogy egy Win10 Home S laptopot leformáztam és a Pro verziót akartam rátenni. De a telepító nem adta ki a választást, egyből a Home S verziót tette fel aktivált kulccsal. Nem segített a full wipe ssd, sem a load bios default, sem a secure bios key reset sem. Igen, az uefi bios tárolta a licensz kulcsot. (A gombelem resetet nem próbáztam.)

Végül is az lett a kiguglizott megoldás, hogy az operációs rendszer választási menüt ki kell kényszeríteni a következő módon: A telepítő usb pendrájv "sources" mappájába be kell másolni az "ei.cfg" konfigurációs fájlt az alábbi tartalommal:
Kód:
[Channel]
_Default
[VL]
0


szer. jan. 08, 2020 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Én egyébként a GoodOffer24-nél szoktam beszerezni, ott most épp $15 egy Win10 Pro, és a Home változat is.

Én is ott vettem a kulcsot októberben, akkor 11 USD volt.

Ma beszéltem a magasságos MS Supprt-tal, rákérdeztem a licencre. Kiderült, hogy a digitális kulcs átvihető más hardverre. De letoltak, hogy a laptop visszaküldése előtt miért nem töröltem a kulcsot. Mondtam neki, hogy visszakerült az eredeti HDD a gépbe, amivel vettem, azon sosem volt Win10, csak az eredeti DOS. Majd leesett az állam, hogy a kulcs az alaplapra (így mondta) is rákerült. Na itt elakadtam. Hova? Hogyan? Talán a Bios-ba? Ne már.
Amúgy lehet még korrigálni, de telefonon kell majd aktiválni, az új hardverre telepített Win10 aktiválásnál kapott adatsorral.

Ehhez mit szóltok?

Ja igen: hogy lehet eltüntetni az asztal ikon feliratok körüli sötétebb kontúrt? Egy másik gépen sikerült, de nem emlékszem mit csináltam. :)


szer. jan. 08, 2020 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Elvileg a normál kereskedelmi licenc átvihető másik gépre, az OEM - ha már aktiváltad - akkor nem. De van valami olyan is, hogy hibás új gép esetén lehet kérni a kulcs újraaktiválását az ügyfélszolgálaton.

A Pro-nak egyébként tényleg 80 eFt körül van az ára, ha olcsóbban vetted, akkor az vagy akciós volt, vagy OEM.
Én egyébként a GoodOffer24-nél szoktam beszerezni, ott most épp $15 egy Win10 Pro, és a Home változat is.


kedd jan. 07, 2020 7:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A HP laptopot ma elvitték. :)

De a pénzért vett Win10 Pro kulcs maradt. Szerintetek, evvel lehet egy másik telepítést aktiválni (nem ugyanolyan laptopon), vagy elbuktam? Ma néztem az MS honlapot, egy ilyen kulcs 80 eFt náluk. Én közel sem ennyiért vettem, de meg vannak ezek zavarodva? Akad épeszű ember, aki náluk vásárol?


hétf. jan. 06, 2020 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ja, akkor ez tényleg belépőszintű cucc volt. 70 ropiért nem is lehet IPS panelt várni.
De legalább működni működik. :twisted:


szomb. jan. 04, 2020 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Egy mai laptopnál azért ennyire gáz talán nem lehetne már a helyzet. Nem tudom pontosan milyen HP típust vett Laci és hol, de ha visszaküldhető, akkor olyan nagyon régi kivitel nem lehet. Hacsak nem valami nagyon kifutó konzumer termék...

HP 15-rb000nh Laptop
https://support.hp.com/bg-en/product/hp ... 85/manuals

A kijelző matt, de egyéb semmit sem adtak meg róla. Az EMAG-nál vettem, 70 eFt volt 100 eFt-ről promóciózva. 2019. 01.20-án készült a HP gyárban. A hardvere, kinézete, adatai mind korrektek voltak ezért az árért. Persze csak DOS volt rajta.

Kép

A panel tényleg nagyon gáz volt, emiatt megy vissza. De tanulni jó volt. A másik monitor egy legalább 10 éves Samsung. Azóta már csak fejlődött a technika.

Még egyszer köszönöm a sok segítséget. :) Majd keresek másikat, de amíg nem látom, nem veszem meg. A panelekről hol van valami korrekt összefoglaló?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L szomb. jan. 04, 2020 20:37-kor.



szomb. jan. 04, 2020 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Bocs, de most vettem észre a kérdést:
Van csillag, azaz GPT
Be van kapcsolva
Akkor rendben, jól volt beállítva a bios, aktiválta a secure boot funkciót.


szomb. jan. 04, 2020 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Egy mai laptopnál azért ennyire gáz talán nem lehetne már a helyzet. Nem tudom pontosan milyen HP típust vett Laci és hol, de ha visszaküldhető, akkor olyan nagyon régi kivitel nem lehet. Hacsak nem valami nagyon kifutó konzumer termék.

Sok éve vettem egy HP ProBook 4520s laptopot, még i3 M350 procival. De a lényeg, hogy mindenképpen matt kijelzőt akartam. Akkor kizárólag TN panelesek voltak, full HD felbontás a mesében sem volt még és szinte mindegyik fényes kijelzős volt.
Ekkor ráakadtam az említett típusra matt kijelzővel elfogadható áron, ráadásul a konzumer és a biznisz kategória közötti köztes kategóriában.
Egy bajom van vele leginkább, a kijelző brutál silány betekintési szöge. Én még ilyet rosszat sehol máshol se láttam. Ha csak pár fokkal más szögben nézem, változik a dőlésszög, nem lehet normálisan látni a kijelző tartalmát, és nem sokkal több kell hozzá, hogy szinte semmi se látsszon. Egy laptopnál azért gáz, mert elég változatos a használat, dőlésszög.
Valami AU Optronics panel van benne, ha jól emlékszem.
Így járt, aki matt kijelzőt akart.


szomb. jan. 04, 2020 5:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Éppen ezért nem értem, hogy sok leírás miért ragaszkodik az ISO-RUFUS-GPT sorrendhez feleslegesen? És szintén sok leírásban erőltetik, hogy a telepítés lemezválasztó felületén Shift-F10, és a parancssorban kiadott diskpart paranccsal elő kell készíteni a GPT konverziót. Minek? Anélkül is GPT lesz, ha a BIOS jól van beállítva.
Elképzelhető, hogy régebben erre szükség volt. 2 TB alatt nem gond az MBR és az UEFI is megy, de a GPT mégiscsak modernebb, kevesebb korlátozással.

Laci_L írta:
A piros szín csak téglavörös, a színkontraszt pedig nagyon kicsi volt, a látószög pedig 20-30 fok. A hardver hiába volt korrekt. Azt hittem, hogy a video driverrel lehet javítani, de nem. A HP lerázott avval, hogy ez ilyen, nem javítható.
Vásárlás előtt érdemes megnézni a panel típusát (a TN panel olcsó, de tényleg nem várhatsz tőle sokat, a VA vagy IPS viszont nagyságrenddel jobb), na meg a szín reprodukciót, hogy melyik színtér hány %-át fedi le. Mondjuk ebben meg az a csavar, hogy a különböző színerek kék és piros csúcspontjai elég közel vannak, inkább a zöldnél van jelentős eltérés. Plusz még bekavarhat a %-os érték is. Pofonegyszerű, nem? Nem. Mindenesetre egy sRGB-s TN paneltől ne várj sokat, a jobbaknál meg ne hivatkozzon arra a gyártó, hogy ez ilyen.


pén. jan. 03, 2020 22:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Amúgy Neked milyen struktúrát csinált? (Futtatás, diskpart, list disk, az utolsó oszlopban ha van csillag, akkor GPT)
És a Windows biztonság Eszközbiztonság fülén ki van-e írva, hogy "A biztonságos rendszerindítás be van kapcsolva" :?:

Bocs, de most vettem észre a kérdést:
Van csillag, azaz GPT
Be van kapcsolva
*******************************************************************************

Mellesleg hiába dolgoztam hetekig az ú laptopon, vissza lesz küldve a 30 napos lehetőséggel. Mégpedig azért, mert a HP laptopnál a kijelző botrányosan gyenge minőségű volt. A piros szín csak téglavörös, a színkontraszt pedig nagyon kicsi volt, a látószög pedig 20-30 fok. A hardver hiába volt korrekt. Azt hittem, hogy a video driverrel lehet javítani, de nem. A HP lerázott avval, hogy ez ilyen, nem javítható. Erre fogtam magam, és visszaküldöm. Sokat melóztam vele, de legalább tanultam. Egy biztos, így soha sem veszek többet laptopot, monitort, tévét. Csak ha látom előtte.


pén. jan. 03, 2020 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:idea: Köszi a korrekt összefoglalót. És a leírtak meg is magyarázzák a korábban leírt telepítési tapasztalataimat.
Jó, hogy én mindig az ISO-t töltöm le (mert többször felhasználom, pl virtuális géphez is), de egy átlag felhasználó esetében (aki csak egyetlen telepítést végez) tökéletesen megfelelő ha az MCT-vel közvetlenül készíti a telepítő pendrájvot. Éppen ezért nem értem, hogy sok leírás miért ragaszkodik az ISO-RUFUS-GPT sorrendhez feleslegesen? És szintén sok leírásban erőltetik, hogy a telepítés lemezválasztó felületén Shift-F10, és a parancssorban kiadott diskpart paranccsal elő kell készíteni a GPT konverziót. Minek? Anélkül is GPT lesz, ha a BIOS jól van beállítva.


szer. jan. 01, 2020 23:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
1. Alapesetben az MBR-CSM és a GPT-UEFI tartozik össze, de ez nem kizárólagos. MBR esetén is működik az UEFI megfelelő partíció típussal (0xEF), és GPT-nél is lehet kompatibilis mód a protektív-MBR felhasználásával. Ebből a szempontból tehát a particionálási séma nem perdöntő.
2. A telepített rendszeren az UEFI boot csak akkor lehetséges, ha a gép eleve UEFI módban indult el, és ebbe a külső ill. cserélhető meghajtók is beletartoznak.
3. Az MCT-vel készített vagy letöltött ISO telepítő mindkét rendszerindítást támogatja.
4. A Windows telepítő üres meghajtóra UEFI rendszerhez GPT-t hoz létre, de ez független attól, hogy a telepítő adathordozón mi van.

A sok rizsa után a lényeg: a kompatibilis mód letiltásával csak az UEFI lehetséges, és nem számít, hogy a telepítő meghajtó hogy van particionálva. Az számít, hogy UEFI módban indul-e róla a gép.


hétf. dec. 30, 2019 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Én az eredeti MS Win10 Pro ISO-t ahogy volt Rufus-al (nem állítottam benne semmit) felírtam egy 16 GB-os pendrájvra, és azonnal indult, és telepített.
Azzal nincs baj, hogy telepít, csak az nem értem mikor telepít GPT és mikor MBR struktúrával? Most például teszteltem egy laptop telepítést UEFI BIOS + CSM Disabled + Secure Boot beállítással. Az MBR rendszerű telepítő pendrájv GPT alapú win10-et hozott létre :jajne: Maradok a biztos módszernél: Rufussal GPT telepítő + BIOS biztonsági beállítások.

Amúgy Neked milyen struktúrát csinált? (Futtatás, diskpart, list disk, az utolsó oszlopban ha van csillag, akkor GPT)
És a Windows biztonság Eszközbiztonság fülén ki van-e írva, hogy "A biztonságos rendszerindítás be van kapcsolva" :?:


pén. dec. 27, 2019 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
lett egy 64 GB-os pendrájvom (3 USD :) ), amin exFAT formázás van. Ha kisebb fájlokat másolok rá, baromi lassú (3-400 kbyte/mp). Nagy fájlnál ez már 6-8000 kbyte/mp). Van valami tapasztalatotok?
Találkoztam ilyennel és nem tudtam vele mit csinálni. Sokat szöszmötöl a fáljbejegyzésekkel. Azért én még tesztelném a tényleges kapacitását is.
Van ahol azt írják, ha sok apró fájlt másolsz rá, akkor az NTFS gyorsabb.


pén. dec. 27, 2019 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Macrium Reflect PE v7.1.3196
- ismeretlen hibával leállt :?: ...

Ez egy öreg verzió. A 7.2.4557-et próbáltam, az szépen ment Win10 Pro-val.

Én az eredeti MS Win10 Pro ISO-t ahogy volt Rufus-al (nem állítottam benne semmit) felírtam egy 16 GB-os pendrájvra, és azonnal indult, és telepített.

De lenne egy kérdésem: lett egy 64 GB-os pendrájvom (3 USD :) ), amin exFAT formázás van. Ha kisebb fájlokat másolok rá, baromi lassú (3-400 kbyte/mp). Nagy fájlnál ez már 6-8000 kbyte/mp). Van valami tapasztalatotok?


csüt. dec. 26, 2019 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Valahogy sejtettem, hogy a GPT-s pendrive telepítő GPT partíciókat fog létrehozni eredetileg MBR-es meghajtóra is. De a próba a tuti. :rulez:
Ha Pro rendszer települ kérdés nélkül, az még oké. Jártam már úgy hasonló esetben, hogy mindenképpen a Home verzió akar települni. Kénytelen voltam a telepítőkészlet install.wim-ből kigyilkolni a Home verziót, és így már muszáj volt neki Pro-ként települni arra a gépre is, mert nem volt más választása. :wink:

A Media Creation Tool az csak MBR-es telepítő pendrive-ot hoz létre NTFS fájlrendszerrel. Nem tudom miért nincs más opció. :? Mindegy, ott a Rufus a GPT UEFI-hez, mert annak FAT32 kell. A korábbi verziókban a Rufus még az egész pendrive-ot FAT32-re tette, de újabban csinál egy kis FAT32 partíciót, ami jó az UEFI-nek, a többi meg már NTFS.


csüt. dec. 26, 2019 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Akkor teszteltem, hogy egy GPT pendrájv telepítő milyen struktúrát hoz létre. :potyog:
Backup után legyalultam egy laptop ssd-jét és MBR rendszerre konvertáltam.
Ennek ellenére a telepítő korrekten GPT struktúrát hozott létre. :idea:
(Mondjuk nem tudom mennyire volt releváns a teszt, mert az UEFI megint emlékezett
és kérdés nélkül a PRO verziót tette fel. És nem kért termékkulcsot sem.)
:jajne:
De a legpozitívabb, hogy a backup image visszaállítása sikerült. :P

Ja! És a backup: Hiren’s BootCD PE x64 (v1.0.1) Hard Disk Tools – Imaging

Macrium Reflect PE v7.1.3196
- ismeretlen hibával leállt :?:
Acronis TrueImage 2018 build 11530
- nem látta a 16 megás microsoft particiót, ezért el sem indítottam :!:
AOMEI Backupper v4.1.0
- ez korrekten működött oda-vissza
]:->


csüt. dec. 26, 2019 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az a 45 Mbps egy átlagos WiFi-n elmegy. Ehhez képest az 5 Mbps valóban karcsú.
A Total Commander kbyte/mp formátumban szokta a sebességet kiírni.
Ha 5 Mbit/s helyett 5000 kbyte/mp-et írtál volna, akkor az normális (40 Mbps).


szer. dec. 25, 2019 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség