Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 20:51



Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Windows 10 hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Sajnos ez a helyzet, a Dlink csak 10/100-as porttal rendelkezik, ez a maximum amire képes.

UPnP: szerintem nincs jelentősége, mert a WAN port nincs használatban.

PPPoE esetén van még egy harmadik lehetőség is, a PPPoE Relay. Ezt előbb engedélyezni kell a közvetlenül csatlakozó routerben, és ahhoz csatlakoztatni a másik WAN portját.


kedd jan. 26, 2021 19:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
... Másik módszer a switch üzemmód...

Működik. Köszi. :)

Az UpNP -t is ki kell kapcsolni? Most nincs.

A bánatom az, hogy az eddigi 150 Mbps letöltési sebesség 78 Mbps-re csökkent. Az Ethernet adatlapon régebben 1 Gbps volt a sebesség, most 100 Mbps lett. Mivel a DLINK speckó 10/100 LAN -t ad meg, attól tartok ez így marad, vagy vehetek egy új routert. :(


kedd jan. 26, 2021 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Először is azt kell eldöntened, hogy a DLINK routert router vagy switch módban akarod használni?
---
Router módban a DLINK saját kis alhálózatot hoz létre, a jelenlegi házi hálózatod alatt.
Ekkor a Telekom LAN csatiját a DLINK router WAN csatijával kábelezed össze.
A Telekom hálózaton a Telekomos routered címe 192.168.0.1.
A kapcsolt eszközök (a DLINK router WAN oldala is) pedig 192.168.0.x lesz.
A DLINK LAN oldali IP címét célszerű megváltoztatni 192.168.1.1-re.
Így a DLINK LAN oldali kábeles és vezetékes eszközök IP címe 192.168.1.x lesz.
Ezeket a 192.168.1.x címeket a DLINK router DHCP szolgáltatása osztja ki.
Ez utóbbi hálózatban 2x lesz routolás (címfordítás) mivel 2 routeren keresztül kapja a netet.
Működni korrekten működik, csak a portok forwardolását nehézkesebb beállítani.
---
Másik módszer a switch üzemmód.
(Nálam például UPC router a hálóban -> powerline KIT -> DLINK DIR 635 [igen!] a nappaliban switch módban.)
Ekkor a DLINK beállításai:
- Network settings: IP=192.168.0.201/255.255.255.0 (A 201 kívül van az UPC router DHCP tartományán.)
- Network settings: DHCP szolgáltatás letiltva (Ne a DLINK, hanem a Telekom osztogasson IP címeket.)
- Telekom router LAN portját összekötni a DLINK router LAN(!!!) portjával.
Így akkor az 1 port helyett (csak) plusz 3 portot kapsz.
Azon a 3 porton továbbra is a Teleom router fogja osztogatni a 192.168.0.x címeket.
A DLINK WIFI-re csatlakozó eszközöknek széntén a Telekom router fog IP címeket osztogatni.
Tehát minden eszközöd marad egyetlen, a 192.168.0.x Telekom router alhálózatában.


kedd jan. 26, 2021 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Megoldás lett mind a két fenti problémámra:
1. Hálózat hiba.
A Registry-ben valami valahogy átírta a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters tartalmát (IP címek, linkek). Ettől hülyült meg. Visszamásova egy jó gépből, rendben lett. :)
2. Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből.
Egy szerencsétlen pillanatomban megváltoztattam a Default Sytem Font-ot a Neten talált leírás alapján. Meg is változott. Az eltünt nyíl csak hónapokkal később derült ki, amikor társítani akartam valamit. Hasonlóan az első megoldáshoz, itt is visszaállítottam az eredeti reg bejegyzést, és jó is lett. :)

De nem ezért sírok most. A Telekom routernek 4 kimenete van, ebből kettőt elfoglalnak az IPTV boxok, és a maradék kettő helyett több kellene, ráadásul ennek a Telekom routernek a WiFi-je nagyon karcsú (még antennája sincs).
Gondoltam berakok egy WiFi routert. Kaptam egy régebbi DLINK_DIR_635_Routert. Reseteltem. Bedugtam oda, ahol eddig az egyik PC volt 192.168.0.13 címen, amit a Telekom router adott.
Nem adott át semmit. Megváltoztattam az IP címét 192.168.0.1-ről 192.168.0.13-ra. Semmi.
Mit kellene másképp csinálni? Sajnos a hálózati beállításokhoz nem értek.

Ja igen. A Telekom routernek és a DLINK routernek is 192.168.0.1 a Setup linkje. Amikor összedugtam, a DLINK jött be, de jó ez így?

Az 1,2 kép az eredeti állapot, a 2,3 a DLINK-el együtt

Kép Kép Kép Kép


kedd jan. 26, 2021 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Állítólag a Windows úgy nézi az aktív internet kapcsolatot, hogy megnyitja a http://www.msftconnecttest.com/connecttest.txt címet és ellenőrzi a kapott választ. Ha ezt valamiért nem sikerül, akkor úgy veszi, hogy nem aktív.
Ennek sok oka lehet. Tűzfal, hálózati hiba, vírusirtó közbeszól, DNS szerver hiba, stb.


vas. jan. 17, 2021 22:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Van egy rejtélyes, nagyon bosszantó hiba:

A Win10/64 20H2 jelzi, hogy nincs hálózati kapcsolat. Pedig van, mert minden működik (böngésző, sebességteszt).

Kép Kép

A hálózat javítást indítva azt írja, hogy nem tudja mitől van, de helyreállítja az alap állapotot. Újraindítás után újra jó. Ha megint újra indítom a gépet: rossz. Újab javítás után újraindítom: jó. :hm:

Előzmény volt még tegnap délután, hogy visszaraktam több régebbi partíciómentést. Egy elég régivel még jó volt, a többivel mind rossz. Miután a gép hónapokig rendben működött, ez helyzet fel sem tűnt tegnapig (nem nézegettem a hálózat ikont). Egy friss Win telepítéssel rendben volt (azaz nem hardver, vagy router hiba). Órákat szórakoztam a kísérletekkel.

Az általam ismert összes parancssoros javítást kipróbáltam, nem használt:
netsh winsock reset
netsh firewall reset
netsh advfirewall firewall
ipconfig -flushdns

Azt hittem, hogy a A VirtualBox adapter ütközik. Csináltam egy teljes VirtualBox Uninstall-t, utána is hibás. Leszedtem a Realtek Ethernet Controller Drivert (újabb verzió), újra raktam Win7 kompatibilis módban, rendszergazdaként. Újraindítás után jó. Ki/bejelentkezés > jó. Még egy újraindítás > rossz. Egy óra múlva újraindítás > jó.
Pedig már nincs Virtualbox sem. :cry:
Ha a Hálózati kapcsolatok-ban az Ethernet-et letiltom, majd újra engedem, minden esetben megjavul. Újraindítás után megint rossz. Visszarakva a VirtualBox-ot, már nem igaz, hogy a letiltás/engedélyezéstől megjavul.

Kész vagyok. :jajne:
*************************************************

Megoldottam: visszaraktam egy régebbi partíciót, ahol még jó volt. Sosem fog kiderülni, hogy mi volt ez. Ráment 2 napom. :cry:
Hab a tortán, hogy ezzel megint előjött az eltűnt nyíl probléma (Marlett font, december 20). Talán az is megoldódik. :)


szomb. jan. 16, 2021 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Hogyan? Mi volt a valódi hiba?

Valami elkefélte a Marlett fontot, vagy a reg bejegyzését. Mire elolvastam a segítséget, már megoldottam. Visszaállítottam egy 10 nappal korábbi partíciómentést, amiben még jó volt. Alig kellet valamit pótolni.

Az azért rejtély, hogy mi csinált ilyet, mert semmit sem buheráltam, vagy telepítettem. De nagyon hülyén nézett ki. Voltak Web lapok, ahol a > vagy < jel hülyült meg.

Egy biztos, nagyon fontos a partíció mentés, ha nem akar valaki órák hosszat tökölődni a hibakereséssel, estleges újratelepítéssel.
************************************************

Szerk: most olvasom ezt.
Ez bizony összefügg a bajommal. Amit meg az MS ír, az kész röhej. :(


hétf. dec. 21, 2020 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hogyan? Mi volt a valódi hiba?


vas. dec. 20, 2020 23:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... nézd meg, hogy az megvan-e.

Köszi, megoldódott. :)


vas. dec. 20, 2020 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből. Mitől lehet?

A Windows az ablakokhoz meg egyes vezérlőelemekhez a Marlett fontot használja.
Nyisd meg a karaktertáblát és nézd meg, hogy az megvan-e.


vas. dec. 20, 2020 11:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből. Mitől lehet?

Kép


vas. dec. 20, 2020 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Minden eredeti, még voltam olyan szerencsétlen, hogy azt a nyomorult Vistát is megvettem. Egyszeri telepítés után uninstall lett...


kedd dec. 01, 2020 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... Azóta újra raktam a rendszert ...

Csak halkan kérdezem: eredeti Win telepítőt használsz, nem valami gányoltat? Mert sok olyan van.


kedd dec. 01, 2020 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A "sürgősen" egy elég relatív fogalom. Az XP támogatott életciklusa 14 évig, a Win7 13 évig tartott. Más rendszereknél ez 2-3 év, hosszú távú támogatásnál 5-6 év szokott lenni, ahhoz kipest kiemelkedő.

Változtatni meg azért is kell, mert fejlődik a technológia. Egy darabig biztosítják a kompatibilitást, de egy idő után ez rendkívül költséges, és sok esetben a további fejlődést gátolja. Ez nem csak a Windows-ra igaz, hanem mindenre. A Windows-t sem lehetne használni 286-os processzoron, de még 486-on sem. Ahogy írtam, az elavult technológiák életben tartása egy idő után rendkívül költséges. Ahogy pl. Te is rengeteg időt és munkát fordítasz arra, hogy régi rendszereket életben tarts.

Azon persze rengeteget lehet vitatkozni, hogy az új miben lett jobb vagy szebb. A Win10-nek is van egy csomó rossz tulajdonsága, olyanok, amire bátran mondhatjuk, hogy visszalépés volt (a kinézete, a kényszerített frissítések és újraindítások, a telemetrikus adatgyűjtés, stb.).


kedd dec. 01, 2020 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Köszönöm a segítséget, akkor megtaláltam ugyan a dolgokat de nem sikerült leállítani a nem kívánt programot vagy törölni.
Azóta újra raktam a rendszert, de még nem néztem meg, hogy működik-e a letiltás, esté megnézem. Lehetséges, hogy az akkor tapasztalt Gépház hiba okozhatta?

Az kétségtelen, hogy a Win7 nagyon jó, de ha egy oprendszer beválik, akkor sürgősen változtatnak rajta...


kedd dec. 01, 2020 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A Feladatkezelőben van egy Indítás fül, ott lehet letiltani amit nem akarsz automatikusan indítani.

Supervisor írta:
(Milyen egyszerű is ez az XP esetében, nincsenek tálcahibák, és nincs gond a vezérlőpulttal sem. Ez volt a régi jó oprendszer...)
Az XP-vel is rengeteg szívás volt, elég csak a különböző kodek-csomagokra vagy a kezdetleges DirectX-re visszagondolni. A Win7 volt az igazi, ott azért nagyot dobott a Microsoft.


hétf. nov. 30, 2020 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1.: Az első jelenséggel korábban egyszer találkoztam már olyan formában, hogy a tálca kettő szintnél nem volt magasabbra felemelhető.

2.: A Gépház a tálcára ugrott vonatkozásában ilyen jelenséggel még nem találkoztam, ez egy friss újratelepítés utáni lefagyás után jelentkezett.
Újratelepítés után az említett hibák nem jelentkeztek, remélem, hogy nem is fognak.

Egy kérdés: A Feladatütemezőből Win 10 esetében hogyan lehet törölni azokat a programokat, amelyeket nem szeretnénk, ha elindulnának?
(Milyen egyszerű is ez az XP esetében, nincsenek tálcahibák, és nincs gond a vezérlőpulttal sem. Ez volt a régi jó oprendszer...)


hétf. nov. 30, 2020 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... két sor után a három sor mérete nem állítható be az kimarad és ezután a negyedik sorméret a következő...

Kipróbáltam, nálam nincs ilyen. A rendszered 64 bites?
Mellesleg minek a magas tálca? Csak helyet vesz el a képernyőn, több információt nem ad. Én még az eredeti dupla magasat is leveszem a legkisebbre. Minden látszik így is.

Ha jól értem a Gépházat a tálcára húztad. Lehet, hogy ez volt a baj.


hétf. nov. 30, 2020 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Tényleg misztikus dolgok ezek. Az 1. jelenséget nem tudtam reprodukálni, pedig több gépen is próbáltam. A másodikat meg én sem értem. A tálcán megjelenik az ikon, de az ablak nem? Vagy hogy kell elképzelni?


vas. nov. 29, 2020 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1.: A tálca hibajelenségre nem találtam a neten sem megoldást. Újratelepítés...
2.: Természetesen aktivált rendszernél jelentkezett a hiba. Újratelepítés...


vas. nov. 29, 2020 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1./ Passz. Sosem állítom magasabbra a tálcát, engem zavarna.

2./ Ezt nem igazán értem, hogy a tálcán jelenik meg. Addig a személyre szabás nem működik, míg nincs aktiválva a rendszer.


szomb. nov. 28, 2020 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Windows 10 hibák és javításuk
Windows 10 hibák és javításuk

Mivel engem a oprendszerek hibái mindig megtalálnak és erről az oprendszerről még nem írtam, így most két olyan hibajelenségről, amelynek a megoldását nem találtam eddig a neten.

1.: A tálca méretét a zárolás feloldása után tetszés szerint változtathatjuk. Beállíthatunk egy, kettő, három négy öt stb magsságú sort.
Azonban olyan hibajelenséggel találkoztam, hogy a két sor után a három sor mérete nem állítható be az kimarad és ezután a negyedik sorméret a következő.
Mi lehet a megoldás?

2.: Asztal-Személyre szabás és a Gépház a tálcán jelenik meg az asztal helyett és használhatatlan lesz, mert semmit nem tudunk rajta beállítani.
Mi lehet a megoldás?
Várom a Win10 szakértők szíves segítségét.
Köszönöm.


szomb. nov. 28, 2020 18:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség