Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:28



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Macika írta:
... Napok óta meg van zuhanva a telenor online ...

Tegnap óta a T-Home levelező szervere is be van halva. :(


pén. dec. 14, 2012 21:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
ddddd4 írta:
Kaptam laptophoz ilyen ajándék hipernet ****, és nagyon örültem neki, de nem tartott sokáig az örömöm:

Elvileg 1 Giga net és 500 forint egyenleg jár hozzá. Elején működött is, majd elkezdett fogyni az egyenleg. Most már nulla forint az egyenleg. Nem is enged netezni. Nézem a telenor go-n, hogy mennyi netem van, és ezt írja: "Tájékoztatjuk, hogy adminisztratív okok miatt jelenleg nem tudunk információt adni a mobilinternet forgalmáról. Megértését köszönjük. Üdvözlettel, Telenor"

Most akkor technikai hiba miatt nem érzékeli a netcsomagt, és ezért ment le a pénz, vagy az végleg eltűnt?

Napok óta meg van zuhanva a telenor online. Mondták tegnap, hogy TALÁN hétfőn...

Szerk.:
ÉS NEM! Ma este magához tért és - úgy tűnik - rendesen működik is.


csüt. dec. 13, 2012 19:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Kaptam laptophoz ilyen ajándék hipernet ****, és nagyon örültem neki, de nem tartott sokáig az örömöm:

Elvileg 1 Giga net és 500 forint egyenleg jár hozzá. Elején működött is, majd elkezdett fogyni az egyenleg. Most már nulla forint az egyenleg. Nem is enged netezni. Nézem a telenor go-n, hogy mennyi netem van, és ezt írja: "Tájékoztatjuk, hogy adminisztratív okok miatt jelenleg nem tudunk információt adni a mobilinternet forgalmáról. Megértését köszönjük. Üdvözlettel, Telenor"

Most akkor technikai hiba miatt nem érzékeli a netcsomagt, és ezért ment le a pénz, vagy az végleg eltűnt?


csüt. dec. 13, 2012 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Akkor ezt megbeszéltük! 8)


vas. nov. 04, 2012 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
... Csak nem bankár, bróker vagy?

Ó, nem. Lehet, hogy több dohányom lenne. :)

Mellesleg: Profil ikon a Fórumon, és ott látható mit csinálok. Nem titok, mióta Fórumtag vagyok. Az meg igen régen volt. :wink:
http://forum.wikitech.hu/memberlist.php?mode=viewprofile&u=643


szomb. nov. 03, 2012 20:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
Laci_L írta:
A pénzügyi képzettséged finoman szólva is hiányos. De ezt napilapból, és tv-ből nem lehet megszerezni (konkrétan nem akarom megnevezni). :shock:


Csak nem bankár, bróker vagy?

Figyelj! Erre itt nincs semmi szükség!

Nem érdekel, hogy az életben valószínűleg nem lehet ellentmondani Neked, ez itt egy fórum, ahol ha nem értenek egyet a véleményeddel, nem kell bevetni a nehéztüzérséget, személyeskedést, mindent, hogy Neked legyen igazad.

Néha elég lehet levonni a következtetést, lehet, hogy ESETLEG mégis rosszul gondolod, amit...

Érvekkel (korrektekkel!!!) meg lehet védeni az álláspontodat, a személyeskedés azonban nem tatozik ezekbe bele.


szomb. nov. 03, 2012 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Laci_L írta:
A pénzügyi képzettséged finoman szólva is hiányos. De ezt napilapból, és tv-ből nem lehet megszerezni (konkrétan nem akarom megnevezni). :shock:


Csak nem bankár, bróker vagy?


szomb. nov. 03, 2012 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
... az ingyenélőket toljam meg pénzzel, így is túl nagy hatalmuk van...

A pénzügyi képzettséged finoman szólva is hiányos. De ezt napilapból, és tv-ből nem lehet megszerezni (konkrétan nem akarom megnevezni). :shock:


pén. nov. 02, 2012 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Nincs százmillióm. Ha lenne sem vinném tőzsdére, hogy az ingyenélőket toljam meg pénzzel, így is túl nagy hatalmuk van.
A problémát már leírtam, hogy nem értem miért nincs csak kártyások között is használható családi csomag.


pén. nov. 02, 2012 9:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
Szerintem majdnem annyit kaszíroznak a szolgáltatók, hogy az ügyfél azt hiszi, hogy meghosszabbították az opciót, ami a kedvezményes telefonálásra jogosít. Közben meg visszaállt az "eredeti" magasabb tarifára és úgy használja.

Nem nagyon értem ám, tulajdonképpen mi a problémád!

Ha irigyled a szolgáltatók milliárdos bevételeit (vigyázzunk, nem nyereség, csak bevétel, nagyon nem ugyanaz!) és nem érdekel, hogy micsoda sápot húz le róluk az állam, akkor legyél a részvényesük, fektess be százmilliós nagyságrendet, majd meglátod, micsoda zsíros buli! :)


kedd okt. 30, 2012 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Szerintem majdnem annyit kaszíroznak a szolgáltatók, hogy az ügyfél azt hiszi, hogy meghosszabbították az opciót, ami a kedvezményes telefonálásra jogosít. Közben meg visszaállt az "eredeti" magasabb tarifára és úgy használja.


hétf. okt. 29, 2012 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
De a kártyástól előre le vonják a pénzt...

Segítek kicsit. Van egy prepaid kártyám + rá egy havidíjas extra. Ha nincs az egyenlegemen annyi, hogy az időszaki díjat levonják, nem él az extra csomag. Ha feltöltök, gyakorlatilag azonnal leveszik a díjat és aktív a csomag.
Lassan második hónapja <20 Ft van a kártyán. Szerinted? :-)


hétf. okt. 29, 2012 9:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
Ez világos, de itt nem erről van szó, hanem egy havonta megrendelendő/megújuló szolgáltatásról. Nem 24 hónapra kell megrendelni.

Amit Laci_L írt, arra írtam, amit.


vas. okt. 28, 2012 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Ez világos, de itt nem erről van szó, hanem egy havonta megrendelendő/megújuló szolgáltatásról. Nem 24 hónapra kell megrendelni.


vas. okt. 28, 2012 17:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
De a kártyástól előre le vonják a pénzt. Tehát nem értem, hogy mi van nemfizetés esetén. Ha nincs pénze, akkor megrendelni se tudja a havidíjas szolgáltatást, se egy percet telefonálni sem. Ellenben a postpaid ügyfél később fizet, ha fizet. Szóval nem értem a kártyások háttérbe szorítását.

Akkor elmagyarázom. :)
Ha egy előfizető vesz egy készüléket, 24 hónapig röghöz köti magát, tehát tervezni lehet a tőle származó rendszeres bevételre.
Egy kártyásnál nem tudni, fel fogja-e tölteni a kártyáját, vagy csak hagyja, hogy 1 évig elérjék aztán dobja kukába a SIM-et.


szomb. okt. 27, 2012 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Laci_L írta:
integral írta:
... Nem tök mindegy, hogy ki fizeti ki a díját, kártyás vagy számlás? ...

Nem. :x

Véletlenül a Telenornál dolgozik egy kedves barátom igen komoly beosztásban. Ő mesélte, hogy a kártyás ügyfél nem megbízható ügyfél. Az csak van, fizet ha akar, lelép ha akar, szóval "gyüttment". A számlást könnyebb mindenfélére kényszeríteni, az a biztos ügyfél.



De a kártyástól előre le vonják a pénzt. Tehát nem értem, hogy mi van nemfizetés esetén. Ha nincs pénze, akkor megrendelni se tudja a havidíjas szolgáltatást, se egy percet telefonálni sem. Ellenben a postpaid ügyfél később fizet, ha fizet. Szóval nem értem a kártyások háttérbe szorítását.


szomb. okt. 27, 2012 15:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
...Telenornál....


Mindhárom szolgáltatónál így működik a dolog, nem csak a Telenornál, a másik T-nél szintén legalább 1 előfizetés kell a családbarát kedvezményhez, a Vodánál pedig minimum 2 előfizu kell a családi csomaghoz, és csak utána vonhatsz be kártyásokat...

Régebben a voda próbálkozott kártyások közti ingyen hívással, nagyon hamar megszűnt a dolog, mert nem érte meg nekik...


hétf. okt. 22, 2012 10:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Laci_L írta:
integral írta:
... Nem tök mindegy, hogy ki fizeti ki a díját, kártyás vagy számlás? ...

Nem. :x

Véletlenül a Telenornál dolgozik egy kedves barátom igen komoly beosztásban. Ő mesélte, hogy a kártyás ügyfél nem megbízható ügyfél. Az csak van, fizet ha akar, lelép ha akar, szóval "gyüttment". A számlást könnyebb mindenfélére kényszeríteni, az a biztos ügyfél.

Ez van. Lehet benne logikát keresni, de ha nincs, akkor is ez van.

Mellesleg minden lépésüket komoly matematikusok számolják ki, az összetett forgalmi adatokból. Aki azt hiszi egy pillanatig is hogy jól jár, az téved. Pontosabban van egy kisebbség, akinek jó esetleg valamilyen csomag, árváltozás, de nagy átlagban kizárólag a szolgáltató jár jól. Aki azt hiszi, hogy nem így van, az piszok nagyot téved. Pont olyan ez, mint a szerencsejáték, vagy a lottó. Ott is valaki jól jár (az állam mindenképpen), de a nagy rész ráfázik, elveszti a pénzét.

Szél ellen nem lehet pisilni. :D

Így van, de kicsit egyoldalú az írásod, a többi 2 honi szolgáltató PONTUGYANÍGY csinálja... (és sanszos, hogy a negyedik (ha lesz) is ezt fogja...)


vas. okt. 21, 2012 22:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
integral írta:
... Nem tök mindegy, hogy ki fizeti ki a díját, kártyás vagy számlás? ...

Nem. :x

Véletlenül a Telenornál dolgozik egy kedves barátom igen komoly beosztásban. Ő mesélte, hogy a kártyás ügyfél nem megbízható ügyfél. Az csak van, fizet ha akar, lelép ha akar, szóval "gyüttment". A számlást könnyebb mindenfélére kényszeríteni, az a biztos ügyfél.

Ez van. Lehet benne logikát keresni, de ha nincs, akkor is ez van.

Mellesleg minden lépésüket komoly matematikusok számolják ki, az összetett forgalmi adatokból. Aki azt hiszi egy pillanatig is hogy jól jár, az téved. Pontosabban van egy kisebbség, akinek jó esetleg valamilyen csomag, árváltozás, de nagy átlagban kizárólag a szolgáltató jár jól. Aki azt hiszi, hogy nem így van, az piszok nagyot téved. Pont olyan ez, mint a szerencsejáték, vagy a lottó. Ott is valaki jól jár (az állam mindenképpen), de a nagy rész ráfázik, elveszti a pénzét.

Szél ellen nem lehet pisilni. :D


vas. okt. 21, 2012 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Eléggé logikátlan a "Kártyás családi csomag" és "Kártyás családi csomag mini" a Telenornál. Ugyanis a leírás szerint kell hozzá számlás előfizető is, pl csak 2 kártyás előfizető nem is használhatja.

http://www.telenor.hu/szolgaltatas/kolt ... adi-csomag

Nem tök mindegy, hogy ki fizeti ki a díját, kártyás vagy számlás? Miért nem lehet csak kártyások által fizetve használhatóvá tenni? Értelmetlen számomra ez a megkötés, további fekete ponttal jutalmazandó.


vas. okt. 21, 2012 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Olyan nagyon en sem bizom benne, esetleg egy csomaggal lejjebb lehet menni, de ha lepni kell ,a telenor online-t azert sajnalni fogom :/


vas. aug. 05, 2012 20:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Ja, most, hogy olvasom a tied, havi 275+afa nem lebeszelheto itt is befigyel meg bonuszban (van meg max 1000 perc limit csoporton belul, de az nem erdekel, toredeket sem hasznaljuk ki). Viszont par sim csak, mi nem tudunk egyezkedni, szoval kenytelen vagyok korbenezni, mert modositas nelkul havi 20% kornyekere jon ki a plusz fizetendo, azt meg talan nem kene...
Csak a mobilparkolas inditasan, megallasan tobb szaz ft. megy el, hogy ami eddig 1-2 masodperc volt, arra most egy full percet szamlaznak.

Bár nagy magabiztossággal befenyítettem őket, hogy elmegyünk máshová, de közben körülnéztem és bizony, sehol nem kaptam jobb ajánlatot, mint a tervezett emelésekkel (mind a 4-gyel) lett volna. Magyarul még úgy is jobban jártunk volna, mint máshol.
Persze lehet, hogy Nektek több szerencsétek lesz máshol...


szomb. aug. 04, 2012 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Ja, most, hogy olvasom a tied, havi 275+afa nem lebeszelheto itt is befigyel meg bonuszban (van meg max 1000 perc limit csoporton belul, de az nem erdekel, toredeket sem hasznaljuk ki). Viszont par sim csak, mi nem tudunk egyezkedni, szoval kenytelen vagyok korbenezni, mert modositas nelkul havi 20% kornyekere jon ki a plusz fizetendo, azt meg talan nem kene...
Csak a mobilparkolas inditasan, megallasan tobb szaz ft. megy el, hogy ami eddig 1-2 masodperc volt, arra most egy full percet szamlaznak.


szomb. aug. 04, 2012 17:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Megjott az egyoldalu szerzodesmodositos level a ceges elofizura. Egy random szamla alapjan kiszamoltam, mivel kerulne tobbe. Csak arra, hogy az elso percet masodpercalapubol percalapuva modositottak, 30%-al tobbet fizetunk, mintha a teljes hivasmennyisegre (ingyenduma is!) radobtak volna 2 ft nettot percenkent (gy.k: mar csak ezzel a modositassal tobb penz landol a telenornal, mint amennyi telekomadot be kell utanunk fizetnie, azaz a mi elofizetesunkon nyereseges neki ez a buli). Es akkor ehhez kene meg hozzaadni azt, amit azon bukunk, hogy a teljes lebeszelhetoseget megosztottak 50% halon belul, 50% halon kivuli iranyba (nem, meg veletlenul sem az adott ugyfelszamra, hanem simekre van ez megosztva, hogy garantaltan buko legyen az elofizetonek).

A mi 320 fős flottánkban komoly egyeztetések voltak, eredetileg 4 ponton akartak megfogni bennünket, 50-50%-os lebeszélhetőség-megosztás, 990+ÁFA-s előfizetésidíj-emelés (ami nem lenne lebeszélhető, csak a régi rész), 500 percben akarták maximálni a flottán belüli ingyenességet, Valamint el akarták venni a 60 db belföldi ingyen SMS-t. Erre (én vagyok a kapcsolattartó) megmondtam, hogy ez nem elfogadható számunkra így, ebben a formában.
2-3 heti küzdés után megegyeztünk 900 + ÁFA előfizetésidíj-emelésben és 1000 perc/hó flottán belüli ingyenességben, az 50-50%-os lebeszélhetőségtől meg az SMS-ek megvonásától elálltak. Így végülis 1143 Ft-tal lesz több az eddigi 2290 Ft-os előfizetési díj, de gyakorlatilag semmi más korlátozás nincs.


szomb. aug. 04, 2012 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Megjott az egyoldalu szerzodesmodositos level a ceges elofizura. Egy random szamla alapjan kiszamoltam, mivel kerulne tobbe. Csak arra, hogy az elso percet masodpercalapubol percalapuva modositottak, 30%-al tobbet fizetunk, mintha a teljes hivasmennyisegre (ingyenduma is!) radobtak volna 2 ft nettot percenkent (gy.k: mar csak ezzel a modositassal tobb penz landol a telenornal, mint amennyi telekomadot be kell utanunk fizetnie, azaz a mi elofizetesunkon nyereseges neki ez a buli). Es akkor ehhez kene meg hozzaadni azt, amit azon bukunk, hogy a teljes lebeszelhetoseget megosztottak 50% halon belul, 50% halon kivuli iranyba (nem, meg veletlenul sem az adott ugyfelszamra, hanem simekre van ez megosztva, hogy garantaltan buko legyen az elofizetonek).


szomb. aug. 04, 2012 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Mondjuk a forgalomkvótázást is illene már egyszwe pontosan beállítniuk, de a számlázás is nagy falat, mint a példa mutatja.


szer. júl. 04, 2012 8:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Na jo, tudom, hogy mashol epphogy nem mukodott a meroke mar regota, de en par honapja tulszaladtam, es nem lassitos csomag leven az fizetos volt (tehat nalam mert). Az persze termeszetesen biztos, hogy ugy -eddig- felhavi hitelt adni az osszes elofizetonek nagyobb zur, mint a netmeres (bar az is zur, mert ha nezed az nmhh statisztikat, toronymagasan a telenorosak forgalmaznak a legtobbet/juzer).


szer. júl. 04, 2012 7:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Valami nyűgjük bizonyosan van.
Nekem 14-i számlazárásom van, általában 20. körül megjön a számla, hóvégi befizetési határidővel.
Most 14-i számlazáráshoz 23-i keltezésű számla érkezett meg hétfőn (2-án), 9-i befizetési határidővel.
(Mivel csopbesz-szel fizetek, ezért nem annyira szigurúan nézegetem mikor jön meg végre a számla, csak most, hogy akkor vettem ki a postaládából amikor más esetekben már fizetni kell, ekkor tűnt fel.)


szer. júl. 04, 2012 6:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Beszaras, hogy meg mindig a rendszerfrissitest nyogik. Maskor ilyenkor mar elkestunk a befizetessel, most meg nemhogy megerkezett szamla, de meg szamlakep sincs. A legujabb, hogy kiszamlazatlan hivasoknal a netcsomagom masodik fele tele van 1 kbyte-os adatmennyisegu kapcsolattal -ami nyilvan nem annyi- (ertsd: egy ido ota nem mukodik a meroke). Namost hiaba van 3g watchdogom, az azert sajna messze van a pontostol, ergo ha egyszercsak utolag osszetakoljak az adatokat es tullogok a keretemen es az a resze fizetos lesz, akkor en meg morcos. Es meg reklamalni is fogok.

100 MB-os csomaggal, LASSÍTÁS NÉLKÜL csinálom egymás után a 7-800 MB-okat vagy 3-4 hónapja. Kollégámnak 1,6 GB is összejött a FociEB miatt, szintén 100 MB-os csomaggal.
Szerintem most kisebb baja is nagyobb a Telenornak, minthogy ezzel foglalkozzon.


szer. júl. 04, 2012 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Beszaras, hogy meg mindig a rendszerfrissitest nyogik. Maskor ilyenkor mar elkestunk a befizetessel, most meg nemhogy megerkezett szamla, de meg szamlakep sincs. A legujabb, hogy kiszamlazatlan hivasoknal a netcsomagom masodik fele tele van 1 kbyte-os adatmennyisegu kapcsolattal -ami nyilvan nem annyi- (ertsd: egy ido ota nem mukodik a meroke). Namost hiaba van 3g watchdogom, az azert sajna messze van a pontostol, ergo ha egyszercsak utolag osszetakoljak az adatokat es tullogok a keretemen es az a resze fizetos lesz, akkor en meg morcos. Es meg reklamalni is fogok.


kedd júl. 03, 2012 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
TargeT írta:
Azt azért sikerült elérni, hogy a szolgáltatóra haragudjanak az emberek...
... Egyeztetés nulla ...

Ez az ördögi a stílusban. A bevétel megvan, mégsem emelnek árat konkrétan. Ki van ez találva. Annak idején a tandíj meg a vizitdíj bravúrosan le lett szavazva. Pedig most is fizetik az "emberek", csak közvetve. És a sok birka nem jön rá, hogy be lettek palizva.
Egyeztetés meg minek, ha "Magyarország ránk szavazott". A többi 48% meg le van tojva.

Elemezhetitek reggelig a jogszabályokat, jól biztos hogy nem járunk. :(


hétf. jún. 18, 2012 15:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Macika írta:
Félreértesz.
A 2 Ft-nak nem kell, hogy NETTO 2 Ft legyen!
Itt csúszott el az elképzelésed.

Nem kellene, de az adó annyi.
A szolgáltatónak netto 2 Ft-ot kell fizetni 1 percnyi hívás után. Ezt 2 féleképpen tudná behajtani, amiből az egyiket, hogy simán továbbszámlázza, megtiltották neki, ráadásul nagyságrendekkel bonyolultabb is, tehát marad az, hogy netto 2 Ft-tal emelni kell a percdíjat, ha nem akarja ő kifizetni az adót. Innentől kezdve, miután a percdíj 27%-os adóköteles díj, ezért a 2 Ft Neked 2,54 Ft-ba fog kerülni, ebből ugye 2 Ft a különadó, és 0,54 Ft az ÁFA, tehát a szolgáltatónál pont 0 Ft marad belőle.
(persze nem sajnálom én a szolgáltatókat sem, de ezt most pont nem ők találták ki)


hétf. jún. 18, 2012 8:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Azt azért sikerült elérni, hogy a szolgáltatóra haragudjanak az emberek. Vagy egy részük.
A dolog ott indult, hogy az állam, illetve a kormány a korábbi telekom adó mellett újabb adót vezet be, ami kis összegű és szétterül széles adóalanyi körre.
Egyeztetés nulla, a szolgáltató meg ripsz-ropsz szedje be és fizesse be az állami adót, alakítsa hozzá a számlázási rendszerét.
Azután jött a hirtelen ötlet, hogy nehogymá' az emberek fizessenek. Hát ki? Ezért nem az előfizető, hanem a szolgáltató lett az adóalany, aki vagy áthárít, vagy nem, vagy részben.
Így most azon megy a polémia, hogy a szllgáltató jól hárított-e át, vagy hogyan kellett volna. A szolgáltató lett a bűnbak.

Mellesleg kicsit meglepődtem, nem gondoltam át nem ismerve ennek az adószabálynak a szövegét, de egyes internetes VoIP hívásokra is vonatkozik a 2 Ft-os adó.
Az ePhone közölte, hogy ő is szedi, ha vonalas számot hívok. Igaz emellett beígért valami további olcsósító megoldást.


hétf. jún. 18, 2012 4:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
joc_ írta:
Macika, a helyzet ennél bonyolultabb.
Trabinak igaza van.

Mivel az adó alanya nem az előfizető, hanem a szolgáltató, így a szolgáltató nem jogosult megjeleníteni külön, áfakörön kívüli tételként ezt az adót a számlában. Neki csak olyan bevétele lehet, amire rászámolja a törvényes áfát.

A jelenlegi "megoldással" nem a szolgáltató, hanem állambácsi jut extra bevételhez a plusz 27% áfával.

És abban is biztos lehetsz, hogy Matelcsy bácsi ezt egészen pontosan tudja. De nyilván ezt sem bánja. És "nem véletlenül" nem kommunikálta.

Szerintem várjuk meg huhogás helyett. Annyira konkrétan kihangsúlyozták, hogy NEM 2+ÁFA, hanem 2 Ft mindenestől, hogy ne mhsizem, hogy mégis úgy lenne.

Már nem kell 30-at sem aludni... :)


hétf. jún. 18, 2012 1:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Macika, a helyzet ennél bonyolultabb.
Trabinak igaza van.

Mivel az adó alanya nem az előfizető, hanem a szolgáltató, így a szolgáltató nem jogosult megjeleníteni külön, áfakörön kívüli tételként ezt az adót a számlában. Neki csak olyan bevétele lehet, amire rászámolja a törvényes áfát.

A jelenlegi "megoldással" nem a szolgáltató, hanem állambácsi jut extra bevételhez a plusz 27% áfával.

És abban is biztos lehetsz, hogy Matelcsy bácsi ezt egészen pontosan tudja. De nyilván ezt sem bánja. És "nem véletlenül" nem kommunikálta.


vas. jún. 17, 2012 22:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
Miert jutna?
Szerinted az afa a szolgaltatonal marad?
Segitek, nem. Az is, mint a 2 ft ugyanugy ado...

Félreértesz.
A 2 Ft-nak nem kell, hogy NETTO 2 Ft legyen!
Itt csúszott el az elképzelésed.


vas. jún. 17, 2012 17:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Miert jutna?
Szerinted az afa a szolgaltatonal marad?
Segitek, nem. Az is, mint a 2 ft ugyanugy ado...


vas. jún. 17, 2012 16:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
Macika írta:
Azt állították (elhangzott sokszor a kérdés), hogy 2 Ft és ezt nem terheli semmiféle adó.

Ez igy van, azonban ahhoz, hogy a szolgaltato ki tudjon fizetni netto 2 ft-ot, es ne legyen belole veszteseg, ahhoz netto 2 ft bevetel kell. Ez ket felekeppen lehetseges, vagy kiszamlazzak egy az egyben az adot, de ezt nem igazan tamogatja a szamlazasi rendszer, viszont ekkor tenyleg 2 ft-ba kerulne nekunk is az ado. Vagy percdijat emelnek, de ugye ez adokoteles, tehat ahhoz, hogy netto 2 ft maradjon a szolgaltatonal, 2 ft + afa-t kell beszedni...

Utóbbi esetben viszont a szolgáltató extra bevételhez jut, lévén neki percenként 2 Ft-ot és nem 2 Ft + ÁFA-t kell befizetnie.

Ahogy léteznek most is a számlában 0 ÁFA-val beállított tételek (pl. késedelmi díj), úgy ezt a plusz adót is bármiféle gond nélkül be lehetett volna rendezni ÁFA-mentesre. Ez - szerintem -a szolgáltatók hisztije...


vas. jún. 17, 2012 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Macika írta:
Azt állították (elhangzott sokszor a kérdés), hogy 2 Ft és ezt nem terheli semmiféle adó.

Ez igy van, azonban ahhoz, hogy a szolgaltato ki tudjon fizetni netto 2 ft-ot, es ne legyen belole veszteseg, ahhoz netto 2 ft bevetel kell. Ez ket felekeppen lehetseges, vagy kiszamlazzak egy az egyben az adot, de ezt nem igazan tamogatja a szamlazasi rendszer, viszont ekkor tenyleg 2 ft-ba kerulne nekunk is az ado. Vagy percdijat emelnek, de ugye ez adokoteles, tehat ahhoz, hogy netto 2 ft maradjon a szolgaltatonal, 2 ft + afa-t kell beszedni...


vas. jún. 17, 2012 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
zoli62 írta:
joc_ írta:
Viszont ha már gyalázó: figyeljetek rá, a vezetékeshívó eddig a lebeszélhető keretből mehetett, most egyértelműen nem.


Ezt honnan vetted?
ÁSZF http://www.telenor.hu/upload/letoltes/p ... -07-16.pdf
147. oldal írta:
A Vezetékes-hívó szolgáltatás percdíja és kapcsolási díja az egyes tarifacsomagok havidíjának lebeszélhetősége tekintetében nem kerül figyelembevételre. Ezen díjak az egyes tarifacsomagok havidíjának lebeszélhetőségére tekintet nélkül kerülnek kiszámlázásra.

Ez eddig így hangzott:
Idézet:
A szolgáltatás használata során az egyes hívásokhoz kapcsolási díj kerül felszámításra. A kapcsolási díj a forint alapú lebeszélhetőségbe beleszámít, de a perc alapú lebeszélhetőségbe nem (perc alapú lebeszélhetőséggel rendelkező tarifacsomagok: MobilKvartett tarifák, Momentum tarifacsomag).


szomb. jún. 16, 2012 22:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
zoli62 írta:
asdf_ írta:
Ezesetben meg neccesebb 20 filleres percdijhianyt 2.5 ft-os kapcsolasi dijjal "kompenzalni", mert akkor gyakorlatilag 13 percnel erjuk el azt, hogy tenyleg annyit fizet a paciens, mint amennyi az ado lenne, nem pedig tobbet. Jo, alairom, feloras rizsanal meg mar 4.5 ft-tal beljebb van a user.
Mindenesetre erdekes, hogy sirtak ritak a szolgaltatok, hogy jajj a szamlazasi rendszer igy, meg ugy, meg hogy ezt a hivasadot mennyire bonyolult, meg mennyire draga megoldani, sot, a bevezetes hataridejeig egyenesen lehetetlen, es ahelyett, hogy most rab****tak volna minden hivasra 2 ft-ot adokent, csinaltak egy sokkal bonyolultabb szabalyrendszert. A koltoi kerdest nem teszem fel.


Addig megy a szabadrablás, amíg a negyedik potenciálisan piacra nem lép.

....és be nem áll ő is a sorba :)


szomb. jún. 16, 2012 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Ezesetben meg neccesebb 20 filleres percdijhianyt 2.5 ft-os kapcsolasi dijjal "kompenzalni", mert akkor gyakorlatilag 13 percnel erjuk el azt, hogy tenyleg annyit fizet a paciens, mint amennyi az ado lenne, nem pedig tobbet. Jo, alairom, feloras rizsanal meg mar 4.5 ft-tal beljebb van a user.
Mindenesetre erdekes, hogy sirtak ritak a szolgaltatok, hogy jajj a szamlazasi rendszer igy, meg ugy, meg hogy ezt a hivasadot mennyire bonyolult, meg mennyire draga megoldani, sot, a bevezetes hataridejeig egyenesen lehetetlen, es ahelyett, hogy most rab****tak volna minden hivasra 2 ft-ot adokent, csinaltak egy sokkal bonyolultabb szabalyrendszert. A koltoi kerdest nem teszem fel.


Addig megy a szabadrablás, amíg a negyedik potenciálisan piacra nem lép.


szomb. jún. 16, 2012 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
joc_ írta:
Viszont ha már gyalázó: figyeljetek rá, a vezetékeshívó eddig a lebeszélhető keretből mehetett, most egyértelműen nem.


Ezt honnan vetted?


szomb. jún. 16, 2012 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
asdf_ írta:
... A koltoi kerdest nem teszem fel.

Pedig egyértelmű a dolog:

Az államnak (illetve az azt képvislő kormánynak) az az érdeke, hogy minél nagyobb bevételt generáljon, főleg akkor ha idióták is vannak köztük, és két kézzel szórják a bevételt.

A szolgáltatónak az az érdeke, hogy minél jobban levegye a felhasználót. Egészen addig, amíg már nem mennek el a másikhoz, vagy mondanak le a használatról.

A felhasználónak meg az az érdeke, hogy minél olcsóbban használja a szolgáltatást, és sírjon ha nem így van. Vagy elköltözik más országba, ott meg másért fog sírni.

Ez látható itt a topikban is. Költői kérdés, hogy ki fog nyerni. A kör bezárult. :shock:


szomb. jún. 16, 2012 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Ezesetben meg neccesebb 20 filleres percdijhianyt 2.5 ft-os kapcsolasi dijjal "kompenzalni", mert akkor gyakorlatilag 13 percnel erjuk el azt, hogy tenyleg annyit fizet a paciens, mint amennyi az ado lenne, nem pedig tobbet. Jo, alairom, feloras rizsanal meg mar 4.5 ft-tal beljebb van a user.
Mindenesetre erdekes, hogy sirtak ritak a szolgaltatok, hogy jajj a szamlazasi rendszer igy, meg ugy, meg hogy ezt a hivasadot mennyire bonyolult, meg mennyire draga megoldani, sot, a bevezetes hataridejeig egyenesen lehetetlen, es ahelyett, hogy most rab****tak volna minden hivasra 2 ft-ot adokent, csinaltak egy sokkal bonyolultabb szabalyrendszert. A koltoi kerdest nem teszem fel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asdf_ szomb. jún. 16, 2012 16:48-kor.



szomb. jún. 16, 2012 9:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
joc_ írta:
Nyilván nettó. Egy időben (amikor még mindenki azt hitte hogy közvetlenül átterhelik) akkor írták is. De már csak azért is nettó kell legyen, mert a szolgáltató is áfátlan adót kell befizessen.

Azt állították (elhangzott sokszor a kérdés), hogy 2 Ft és ezt nem terheli semmiféle adó.


pén. jún. 15, 2012 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
A szamokra csak annyi, hogy a hivasdijba mondjuk a praktikumnal beleraktak 1.8 bruttot, ami 1.41 netto, hianyzik meg 59 filler, hogy egalban legyunk a telefonadoval (nem tudom, egyaltalan vegul megszavazasra kerult-e a havi elso 10 perc adomentessege, ha igen, akkor errol most megfeledkezunk, 25.4 ft buktat adjunk hozza a vegeredmenyhez). Ha jol remlik, az nmhh szerint az atlagos hivashossz 1.6 perc. Segitsegul hivtam excel es random.org baratomat, haaaaaaaaat, csak hosszu es egyenletes eloszlasu (tehat nem 1.6 perces atlagu) hivasoknal tudott olyan kijonni, hogy jobban jart az ember, amugy kb. fixen rosszul. De aki meg sokat dumal, az ugye nem prepaides es plane nem praktikumban van.
Csak szemleltetesul az egyik random pelda, -amibol kovetkezteteseket ne tessek persze levonni, mert nem reprezentativ minta-: 30 db. 0.1 es 4 perc kozotti, egyenletes eloszlasu hivasnal 19.5 ft-tal fizet tobbet az emelt percdij+kapcsolasi dijal, mint amennyi az eredeti percdij+2.54 ft telefonadobol kijon a fenti tarifacsomagban (ha el az elso 10 perc adomentes, akkor viszont 44.9-cel).


pén. jún. 15, 2012 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Viszont ha már gyalázó: figyeljetek rá, a vezetékeshívó eddig a lebeszélhető keretből mehetett, most egyértelműen nem.


pén. jún. 15, 2012 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Nyilván nettó. Egy időben (amikor még mindenki azt hitte hogy közvetlenül átterhelik) akkor írták is. De már csak azért is nettó kell legyen, mert a szolgáltató is áfátlan adót kell befizessen.


pén. jún. 15, 2012 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: PANNON(Telenor)GYALÁZÓ
Meg mielott belemegyunk, van valami hiheto forras, hogy ez a 2 ft most brutto vagy netto? Mert mindenhol csak ket forintoztak, de ezt meg veletlenul sem irtak (a megszavazott verziot meg epp nem olvastam).


pén. jún. 15, 2012 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség