Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 16:40



Hozzászólás a témához  [ 3671 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Következő
Nokia 6600 kérdések és válaszok... 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 21:39
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Mogyesz írta:
Miután nem sikerült, korrektül jelezte, h természetesen nem kerül semmibe...
Vagyis korrektül ingyen b.ta el a telódat. :c)


Igen.

De hála Macikának, újra működik! :lol:


hétf. szept. 17, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Mogyesz írta:
Miután nem sikerült, korrektül jelezte, h természetesen nem kerül semmibe...
Vagyis korrektül ingyen b.ta el a telódat. :c)


pén. aug. 31, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 21:39
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Ákoskához, vagy Macikához jelentkezz be, hogy nézzék meg a telefont. A pénzt meg amit kértek a szoftverfrissítésért gyorsan kérd vissza!


Köszi!

Küldök PÜ-t.

Pénzt azt nem kért. Szólt előtte, h lehet nem sikerül, meg a szabvány szöveg. Miután nem sikerült, korrektül jelezte, h természetesen nem kerül semmibe...


pén. aug. 31, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Ákoskához, vagy Macikához jelentkezz be, hogy nézzék meg a telefont. A pénzt meg amit kértek a szoftverfrissítésért gyorsan kérd vissza!


pén. aug. 31, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 21:39
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

Néha le-le fagyott a 6600. (3.x es sw volt(?) rajta.)

Elvitték frissíteni, de visszahozták, hogy nem sikerült... (T-mobile boltban volt ismerősöm ismerősénél*)

Jelenség a következő: vagy megjelenik a Nokia felirat, és kb. 2 perc után a kijelző világít egyfolytában (akku kivételéig), vagy bekapcsolás után megjelenik, elhalványul a nokia felirat, ez 3-4 alkalommal, majd kikapcsol.

Orvosolható még? Vagy kuka?


Köszönettel.: mogyesz

ui.: * tudom, ilyenben ne bízzon az ember...


pén. aug. 31, 2007 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Chain írta:
Köszönöm,megoldódott.
-Felmerűlt egy másik problémám, mégpedig az, hogy ha kapok BT-n egy csengőhangot, vagy valami audionális dolgot, a bejövő üzenetekből csak egy "saját mappába" tudom áthelyezni ami szintén a telefon memóriáját emészti fel. Van rá megoldás,hogy valahogyan átmentsem a mem.kártyára , mert így nem tudom se átkűldeni BT-n,se elmenteni sz.gépre.
Köszönöm a segítséget.
Üdv:Chain
Audionális? Ez tetszik! Ennek a képi megfelelője a videonális? ;)

Szóval ha kapsz BT-n valamit, akkor azt meg tudod keresni a kártyán (ha beállítottad megelőzően, hogy a beérkező üzeneteket a memóriakártyára mentse), valamelyik könyvtárban, a /mail alatt.
Ne megyszerű, mert rengeteg van. De egy 2.200 Ft-os kártyaolvasó csodákra képes. És onnantól már oda másolod, ahová akarod.


vas. aug. 05, 2007 19:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Köszönöm,megoldódott.
-Felmerűlt egy másik problémám, mégpedig az, hogy ha kapok BT-n egy csengőhangot, vagy valami audionális dolgot, a bejövő üzenetekből csak egy "saját mappába" tudom áthelyezni ami szintén a telefon memóriáját emészti fel. Van rá megoldás,hogy valahogyan átmentsem a mem.kártyára , mert így nem tudom se átkűldeni BT-n,se elmenteni sz.gépre.
Köszönöm a segítséget.
Üdv:Chain


vas. aug. 05, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás Re: videórögzités
Chain írta:
Ezen a telón csak egy másik progi telepitésével lehet 10mp-nél hosszabb videót felevenni,vagy van más módja is (a telefoncserén kivül)?
nokiaprogramok.hu-ról, vagy egyéb száz más helyről tudsz letölteni programot, amely képes az egész szabad memóriakártyakapacitást kihasználni.


csüt. aug. 02, 2007 7:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás Re: videórögzités
Chain írta:
Ezen a telón csak egy másik progi telepitésével lehet 10mp-nél hosszabb videót felevenni,vagy van más módja is (a telefoncserén kivül)?


Szerintem csak annyit fog tudni felvenni, mint amennyi a gyári érték.

Ha esetleg lecserélnéd a 6600-t
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=793101#793101 (evvel max. 10 perces videót lehet rögzíteni)


csüt. aug. 02, 2007 6:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás videórögzités
Ezen a telón csak egy másik progi telepitésével lehet 10mp-nél hosszabb videót felevenni,vagy van más módja is (a telefoncserén kivül)?


csüt. aug. 02, 2007 6:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Két dolog jut eszembe:

- használj bluetoothot, küldd el a sis fájlt BT-on, ekkor a bejövő üzenetmappában jelenik meg
- használja egy normális file kezelőt (pl. X-plore a Lonelycatgames-től), azzal minden file, így a kártyán levő sis fájlok is látszani fognak és indíthatóak lesznek.


vas. júl. 15, 2007 22:35
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Légyszives mondjátok meg,
-hogyan lehet erre a telóra csak egy kártyaolvasó segitségével progikat telepiteni?A másolás tökéletesen megy , de telepitendő fileokat másolva a telóban nem láthatóak,igy kezelésük sem megy...
-mibe konvertáljam a videókat,hogy szaggatásmentesen játsza?
köszike az infókat elóre is.


vas. júl. 15, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Gép előtt
Hozzászólás 
LeonSilver írta:
Emberek.sikerült már valakinek a PC Suite programot használni ezzel a k***a telefonnal??
Simán tudom használni a Bluetoothot (fáljt másolni a telefonra vagy a telóról küldeni a gépre) de ez a nyomorék szoftver nemhajlandó csatlakoztatni a telót.


Hát ha egy kicsit is utána néztél volna, akkor tudhatnád, hogy a 6600-nak saját külön PC Suit-ja van. Ezzel sosem fog menni. Javaslom itt: http://europe.nokia.com/A4143896


vas. ápr. 08, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Emberek.sikerült már valakinek a PC Suite programot használni ezzel a k***a telefonnal??
Simán tudom használni a Bluetoothot (fáljt másolni a telefonra vagy a telóról küldeni a gépre) de ez a nyomorék szoftver nemhajlandó csatlakoztatni a telót.

Kép


Kép


vas. ápr. 08, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Thx.


szer. feb. 14, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Sham Lee írta:
Hi.Az lenne a problémám,hogy a haverom Nokia 6600 telója csak úgy egyik pillanatról a másikra nem hajlandó elindulni.
Igen, mindenki ezt mondja, pedig az esetek 99%-ában valami hülye (inkompatibilis) progi telepítése a ludas. Elsőre próbálja meg memóriakártya nélkül elindítani, ha nem megy, akkor marad a kézi vagy boxos formázás, a tel.számoknak annyi. Legközelebb biztos csinál majd róla mentést.


szer. feb. 14, 2007 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Gép előtt
Hozzászólás 
Sham Lee írta:
Semmilyen mód nincs a telószámok kimentésére?KB:200 fontos telefonszám van benne.Sajnos sehol máshol nincsenek meg ezek a számok. :?

Nekem is volt hasonló. Ugyan nekem mindig van mentésem a telóról, és mivel másodtelefon, annyira nem érdekelt, így nem is vittem szervizbe. Láss csodát! Kb. 2 hét sikertelen bekapcsolás után egyszercsak jó lett, és azóta is kitünően működik.


szer. feb. 14, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Semmilyen, viszont a haverod /ha elég magas áron is/ de megtanulja, hogy ha valami fontos, arról csináljon mentést, vagy ha nem akkor ne legyen meglepődve, akkor ha egy szép nap elszáll mindene.

Guni


szer. feb. 14, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Semmilyen mód nincs a telószámok kimentésére?KB:200 fontos telefonszám van benne.Sajnos sehol máshol nincsenek meg ezek a számok. :?


szer. feb. 14, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Sham Lee írta:
Hi.Az lenne a problémám,hogy a haverom Nokia 6600 telója csak úgy egyik pillanatról a másikra nem hajlandó elindulni.Azt irja ki:telefon inditása nem sikerült, kérem vegye fel a kapcsolatot a forgalmazóval.A baj az,hogy a telefon memóriájában van az összes telefonszám,nem a kártyán.Ja és semmilyen gombnyomásra nem reagál.Mit lehet ilyenkor tenni,hogy megmaradjanak a telefonszámok,és még el is induljon a telefon?


A telefon adatait nem hiszem hogy vissza tudnád nyerni. Formázás: Zöld (felvesz gomb), * (csillag gomb), a 3 (hármas gomb) és a bekapcsoló gomb együttes lenyomása kikapcsolt állapotban kb 25 mp-ig. Ettől a telefon alaphelyzetbe kerül, minden törlődik a C meghajtójáról.


szer. feb. 14, 2007 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Hi.Az lenne a problémám,hogy a haverom Nokia 6600 telója csak úgy egyik pillanatról a másikra nem hajlandó elindulni.Azt irja ki:telefon inditása nem sikerült, kérem vegye fel a kapcsolatot a forgalmazóval.A baj az,hogy a telefon memóriájában van az összes telefonszám,nem a kártyán.Ja és semmilyen gombnyomásra nem reagál.Mit lehet ilyenkor tenni,hogy megmaradjanak a telefonszámok,és még el is induljon a telefon?


szer. feb. 14, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Rian írta:
Ebben a telóban milyen hangchip van?

Tehát hány kHz átvitelére alkalmas hangprocesszort szereltek bele? Sokáig úgy gondoltam, hogy 22 khz, de úgy gondolom, hogy ennél gyengébb. Valaki tud valamit? Szeretném optimálisan lekonvertálni az mp3-akat, hogy ne a teló konvertálsagga.


"The upper decoding speed limit of the RealAudio 8 codec supported in the Nokia 3650 and Nokia 6600 is 96 kbit/s.
Note that maximum digital-to-analog sampling conversion provided by the Nokia 3650 device is 8 kHz; by the Nokia 6600 it is 16 kHz."

forrás: http://www.videotechnology.com/nokia/Vi ... 1_0_en.pdf

:)


hétf. jan. 22, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Ebben a telóban milyen hangchip van?

Tehát hány kHz átvitelére alkalmas hangprocesszort szereltek bele? Sokáig úgy gondoltam, hogy 22 khz, de úgy gondolom, hogy ennél gyengébb. Valaki tud valamit? Szeretném optimálisan lekonvertálni az mp3-akat, hogy ne a teló konvertálsagga.


vas. jan. 21, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
kerelyfe írta:
Hogyan tudok belőle jpg-t csinálni, hogy más telefonban is használhassam?
Hirtelen nincs jobb ötletem, mint hogy FExplorerrel megnyitod, mentesz egy screenshot-ot, aztán megszerkeszted.
:idea: :rulez:


kedd okt. 31, 2006 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Hogyan tudok belőle jpg-t csinálni, hogy más telefonban is használhassam?
Hirtelen nincs jobb ötletem, mint hogy FExplorerrel megnyitod, mentesz egy screenshot-ot, aztán megszerkeszted.


kedd okt. 31, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Czumy írta:
...
2. Jól tudod.
3. Egyetértek!


hétf. okt. 30, 2006 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
C:\System\Data\backgroundimage.mbm

Hogyan tudok belőle jpg-t csinálni, hogy más telefonban is használhassam?


hétf. okt. 30, 2006 23:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
joek írta:
sziasztok egy kérdés nokia 7610-esnek van automatikus billentyuzára????


1.) NOKIA 7610-es topik: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=14225

2.) tudtommal egyik S60-as (pl. 3230, 3250, 3650, 3660, 6260, 6600, 6630, 6670, 6680/6681, 7600, 7610, "N" és "E" széria ...stb) Nokiában sincs automatikus billentyűzár.
De van egy pár ilyen alkalmazás a symbian op.rendszerekre, pl. a www.nokiaprogramok.hu -n.

3.) Nagybetű, írásjelek... "teccikérteni"? :D


hétf. okt. 30, 2006 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
joek írta:
sziasztok egy kérdés nokia 7610-esnek van automatikus billentyuzára????
A 7610-nek van saját topicja, akár ott is kérdezhetted volna. Miután symbianos, ha akarod, van rajta, ha akarod, nincs.


hétf. okt. 30, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 30, 2006 19:07
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás 
sziasztok egy kérdés nokia 7610-esnek van automatikus billentyuzára????


hétf. okt. 30, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Probálkoztam már mindenféle kombinációban mert régebben nekem is előfordult hogy a sok telepitgetéstől kiakadt,és csak az mmc nélkül sikerült ujra gatyába rázni .
Macika!
Szeretnék kérni valami elérhetőséget privátba ha nem gond.Talán jövő hét elején lesz egy viszonylag szabad napom ha minden jól megy.
Köszi:Esh


pén. okt. 27, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 07, 2004 17:45
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
eshe írta:
Sziasztok!
Azért ide irok mert a 3650-es topik éppen süllyedőben van.A következő gondom lenne :tegnap megint elkezdte a baromságot hogy kevés a memoria töröljek adatokat.Elkezdtem a szokásos procedurát nyelv át angolra, napló törlése.A telefon újraindult nyelv váltáskor aztán induláskor lefagyott és vége.Bekapcsolom ujra azota már el sem indul.Megjelenik a nokia felirat a billentyüzet világitás kigyullad egy kicsit aztán ujraindul a telefon és ezt csinálja folyamatosan.A következő lenne a kérdés, hogy ujra éleszthető a telefon lehetőleg a benne lévő adatok,telefonszámok megtartásával vagy inkább én is lépjek be ide 6600 tulajkéntjavascript:emoticon(':)')
Smile
Köszi a választ:Eshe


MMC nélkül próbáltad bekapcsolni?
Hátha akkor sikerül.


pén. okt. 27, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
eshe írta:
Sziasztok!
Kiprobáltam az ott leirt dolgot,de az eredmény semmi. Ugyanazt csinálja továbbra is. Sajnos munkámból adódóan ritkán vagyok Bp közelében hétköznapokon emberi időben,de azért ha egy mód van rá szeretném Macika segitségét kérni
Köszike:Esh
Hááát, emberi időben én is ritkán.
Leginkább délután 5-től éjfélig, nemritkán 2-3-ig vagyok... ;)


csüt. okt. 26, 2006 22:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kiprobáltam az ott leirt dolgot,de az eredmény semmi. Ugyanazt csinálja továbbra is. Sajnos munkámból adódóan ritkán vagyok Bp közelében hétköznapokon emberi időben,de azért ha egy mód van rá szeretném Macika segitségét kérni
Köszike:Esh


csüt. okt. 26, 2006 20:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Macika írta:
Nem tudtam erről a 999-es trükkről...

A legjobb az egészben az, hogy mikor még új volt a kicsike (több, mint 2,5 éve), akkor persze minden sz*r progit rányomtam, s utána jött is az első 7370, utána viszont elfelejtettem visszállítani ezt a "fícsört", és az addig benne levő SMS-eket már nem tudtam többet elővarázsolni. Biztos felülírta az index-et, ami tárolja a fejléceket(?) és így ugrott az a pár darab, ami már benne volt. A fáljok azóta is benne vannak a telefonban, és biztonségi mentéskor ki is menti őket, de többé nem hajlandó látni a telefon őket... :cry:

Macika írta:
A HARD reset az stimmel, de a SOFT reset az pont mást jelent többünk szerint

Mondom én, hogy aludnom kéne... :wink:


csüt. okt. 26, 2006 18:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
levike7 írta:
Bocsi, de ezt nem értem...
Nem tudtam erről a 999-es trükkről...


csüt. okt. 26, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
levike7 írta:
eshe írta:
Szia!
Mit értessz soft.reset alatt?
Ez szervizes téma ,vagy itthon is meg lehet csinálni?
köszi:Esh

A fogalmazással már megint meggyűlt a bajom... :wink:
Nézd meg ezt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=12314&postdays=0&postorder=asc&start=3000
alulról a 6-7. HSz, ott van a 6600 Hard Reset leírva... Egyébként szerintem akadna olyan itt a fórumozók között, aki szívesen adna új soft-ot a telefonodnak... :wink:
A HARD reset az stimmel, de a SOFT reset az pont mást jelent többünk szerint ;)

(HARD<>SOFT)


csüt. okt. 26, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
eshe írta:
Szia!
Mit értessz soft.reset alatt?
Ez szervizes téma ,vagy itthon is meg lehet csinálni?
köszi:Esh

A fogalmazással már megint meggyűlt a bajom... :wink:
Nézd meg ezt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=12314&postdays=0&postorder=asc&start=3000
alulról a 6-7. HSz, ott van a 6600 Hard Reset leírva... Egyébként szerintem akadna olyan itt a fórumozók között, aki szívesen adna új soft-ot a telefonodnak... :wink:


csüt. okt. 26, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Macika írta:
Kérdezhetek?

Miért ne tehetnéd?

Macika írta:
Hogy csinálod, hogy a telkönyvet az MMC-re teszed? Érdekelne!

Oké, nem fogalmaztam eléggé tisztán, és egyértelműen... A C:\system\Data\Contacts.cdb helyen levő file a telefonkönyv. Ezt biztonsági mentés után fel szoktam másolni a memóriakártyára (bármi előfordulhat alapon), s így azt vissza tudtam állítani (cerkás indítás után rögtön valami módon megengedte, hogy felülírjam az eredetit, azóta nem próbáltam, nem tudom működne-e megint...) Tehát így értendő a "telefonkönyv a memóriakártyán volt" mondatrász. Elnézést, valóban nem volt következetes az, amit írtam... :oops: Persze hozzátenném, hogy ez nem valami elegáns dolog, és sokkal egyszerűbb, valamint tisztább, ha az ember rendszeresen készít biztonsági mentést a telefonról, és egy soft-reset, vagy csere után szépen visszaállítja ezeket az adatokat, vgay egyszerűen szinkronizál valami alkalmazással (pl Outlook - na, ezt én nem használom, így ez a lehetőség ugrik...)
Az MMC-n levő SMS-ek meg elsőre nem látszanak a szoftverfrissítés után, be kell állítani, hogy felhasznált memória Memóriakártya, meg mentett üzenetek száma 999 (ennyi a max tudtommal, amit ott be lehet írni), és ezek után gyönyörűen ott lesz minden, ahol eddig volt. Persze a biztonsági mentés - visszaállítás funkció is megteszi ezt nekünk, ha épp legyalulnánk az MMC-t is.

Macika írta:
Valamint az is, hogy mit ér, ha a bejövő üzenetek megvannak a kártyán a SAJÁT könyvtárstruktúrájuknak megfelelően. Tudom, hogy ki lehet olvasni utólag a szöveget (mellékleteket), de abból SMS újra már nem lesz, semmivel nem vagy előrébb vele, mintha a PC-re, netán egy (több) CD-re archiválva tárolnád.

Bocsi, de ezt nem értem... tudom, sötét vagyok, de a mai nap hosszú volt, így kérlek nézd el nekem! :oops:
Mindeemellett az üzenetek, mellékletek ki vannak mentve text-fáljba, illetve a PC-n pihennek, csak a fontosabbak vannak a telefonban is meg. Régen benne tartottam mindet, de kb 3500-3600 darab mellett a telefon nem kezelte őket rendesen (értem ez alatt azt, hogy nem küldött SMS-t, nem tudott fogadni, és piszok lassú lett)... Konkréten azt kell érteni a "nem küldött" kifejezés alatt, hogy rányomtam a küldést, és egy sikertelen hibaüzenettel már el is intézte a dolgot a kicsike :) Aztán ha "jó kedve volt", akkor elküldte, ha nem, akkoer ismét sikertelen... A legjobb az egészben az volt, amikor egy-egy üzenetz "elakadt" a kimenő és az elküldött mappa közt valahol... Tehát az SMS elment, a címzett megkapta, jelentést én is kaptam, az SMS törzse "eltűnt", vagy legalábbis nem látszott, míg a fejléc a kimenő mappában maradt! :oops: Vajon erről tudnak Nokiáék? :wink:


csüt. okt. 26, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
levike7 írta:
...mind az SMS-ek, mind a telkönyv adatok a memóriakártyán pihennek... :)
Kérdezhetek?

Hogy csinálod, hogy a telkönyvet az MMC-re teszed? Érdekelne!

Valamint az is, hogy mit ér, ha a bejövő üzenetek megvannak a kártyán a SAJÁT könyvtárstruktúrájuknak megfelelően. Tudom, hogy ki lehet olvasni utólag a szöveget (mellékleteket), de abból SMS újra már nem lesz, semmivel nem vagy előrébb vele, mintha a PC-re, netán egy (több) CD-re archiválva tárolnád.


csüt. okt. 26, 2006 2:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szia!
Mit értessz soft.reset alatt?
Ez szervizes téma ,vagy itthon is meg lehet csinálni?
köszi:Esh


szer. okt. 25, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
eshe írta:
Sziasztok!
Azért ide irok mert a 3650-es topik éppen süllyedőben van.A következő gondom lenne :tegnap megint elkezdte a baromságot hogy kevés a memoria töröljek adatokat.Elkezdtem a szokásos procedurát nyelv át angolra, napló törlése.A telefon újraindult nyelv váltáskor aztán induláskor lefagyott és vége.Bekapcsolom ujra azota már el sem indul.Megjelenik a nokia felirat a billentyüzet világitás kigyullad egy kicsit aztán ujraindul a telefon és ezt csinálja folyamatosan.A következő lenne a kérdés, hogy ujra éleszthető a telefon lehetőleg a benne lévő adatok,telefonszámok megtartásával vagy inkább én is lépjek be ide 6600 tulajkéntjavascript:emoticon(':)')
Smile
Köszi a választ:Eshe


Kb 1,5 évvel ezelőtt az én 6600-ám csinált hasonlót (bár jól tudom, hogy most egy 3650-ről beszélünk...) Nekem akkor a soft.reset (nem a *#7370#) megtette a dolgát, és utána minden rendeben ment, megmaradtak az SMS-ek, a telefonkönyvadatok, szóval gyakorlatilag minden. Mondjuk hozzá tartozik a dologhoz, hogy mind az SMS-ek, mind a telkönyv adatok a memóriakártyán pihennek... :)


kedd okt. 24, 2006 11:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Azért ide irok mert a 3650-es topik éppen süllyedőben van.A következő gondom lenne :tegnap megint elkezdte a baromságot hogy kevés a memoria töröljek adatokat.Elkezdtem a szokásos procedurát nyelv át angolra, napló törlése.A telefon újraindult nyelv váltáskor aztán induláskor lefagyott és vége.Bekapcsolom ujra azota már el sem indul.Megjelenik a nokia felirat a billentyüzet világitás kigyullad egy kicsit aztán ujraindul a telefon és ezt csinálja folyamatosan.A következő lenne a kérdés, hogy ujra éleszthető a telefon lehetőleg a benne lévő adatok,telefonszámok megtartásával vagy inkább én is lépjek be ide 6600 tulajkéntjavascript:emoticon(':)')
Smile
Köszi a választ:Eshe


vas. okt. 22, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
savaria írta:
Én ugy tudtam a li-ion akksikat nem kell formázni....


Macika írta:
Jól tudod.

Butaság a formázás Li-ion és Li-Polymer esetén.

De jól terjed...


Huppsz! Ezt jól benéztem! Bocsika utólag is... :oops: :oops: Ég a pofám rendesen


kedd okt. 17, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
kerelyfe írta:
Hol/milyen néven talál(hat)om meg a képet a telefonban?
C:\System\Data\backgroundimage.mbm

Kösz, megvan!


hétf. okt. 16, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Hol/milyen néven talál(hat)om meg a képet a telefonban?
C:\System\Data\backgroundimage.mbm


hétf. okt. 16, 2006 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
BT-n keresztül kaptam egy képet. Az üzenetet megnyitva a képet rögtön beállítottam háttérképnek, majd az üzenetet töröltem. A képet külön nem mentettem el sem a telefonmemóriába, sem a memóriakártyára. Hol/milyen néven talál(hat)om meg a képet a telefonban?
Köszönöm.


vas. okt. 15, 2006 19:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
savaria írta:
Én ugy tudtam a li-ion akksikat nem kell formázni....
Jól tudod.

Butaság a formázás Li-ion és Li-Polymer esetén.

De jól terjed...


szer. okt. 04, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Én ugy tudtam a li-ion akksikat nem kell formázni....


szer. okt. 04, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
savaria írta:
Még szeptember elején rendeltem a speedshoptól hozzá egy BL6C akksit (1050 mAh) -igaz gyári csomagolás nélkül, de eredetinek mondták- és max 2 napig megy el vele a telóm.
Szerintetek ez normális, nem tul kevés?


Lehet, hogy hülye a kérdés, de leformáztad Te azt az aksit? Mert elképzelhető, hogy ha nem történt ez meg, akkor nem bírja sokkal tovább, mint a gyári.
Viszont a két nap nem is olyan rossz eredmény, ha mellette netezel, meg valóban használod a telefont. Nekem a gyári aksival kibír max. 2,5-3 napot, de akkor szinte hozzá sem nyúlok. Ha használom is, akkor kb 1-1,5 nap. :oops:

Persze a mai világban bármi elképzelhetó, és bármi megtörténhet! :) :wink:


szer. okt. 04, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3671 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség