Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 7:35



Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Erösitö,trafó,hangfal kérdés 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Megint én! :lol:

Agy autós véget kellene építeni ismerősnek. Kb.30-40W kellene 12v-on.
Csak ic-set akarok csinálni. TDA1560/1563-on gondolkoztam, de a gyári pdfekben meglepő kapcsolások voltak. Pl.: a 1560-as doksijában a 11.oldalon van a legjobbnak tünő kapcsolás, de valami olyasmit is kivettem, hogy valami vágási frekit lehet kondikkal beállítani. 16-17-es láb - temp./mode sel. - ezek miért nincsenek bekötve? Nem kellene pl. a hőfokvédelemhez? Vagy az már bent meg van csinálva?
Ha azt a rajzot így megcsinálnám, jó lenne?

http://www.alldatasheet.co.kr/datasheet ... A1560.html

Köszi
Gergő


pén. okt. 29, 2004 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Köszi. Megnyugtattál. Igazából a gerjedéstől féltem, de így már semi gáz.

Gergő


pén. okt. 29, 2004 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gergo!

Az eddig megépült 40-50 példány közül nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Ha egyszer tökéletesen működött, akkor utána nem szállt el. Persze a hamis tranyók miatt bármi lehetséges, ezért szoktam előtte tesztelni a tranyókat. Ha nagyon kíváncsi vagy, zárd rövidre 10 percre! Ha túlélte, akkor nem valószínű, hogy később gond lesz. Illetve még mindig eltörhet egy forrasztás, túlfeszt kaphat, vagy hasonló, de maga a kapcsolás elsősorban megbízhatónak lett tervezve.


pén. okt. 29, 2004 18:48
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Szal azt akartam kérdezni, hogy ha egyszer beindula a végfok és megy, előfordulhat-e csak úgy valami gerjedés, ami az egészet gallyravágja.

Ezt csak a nagyobb teljesítmény miatt kérdezem, mert még 100W volt a maximum, amit építettem. Itt meg nagyobb a fesz, az áram, és bizonytalan lettem.

Gergő

ui:Bocsi az értelmetlen megfogalmazásért, de este már nagyon fáradt voltam.


pén. okt. 29, 2004 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
gergo04

Nem ertem hogy most pontosan mit szeretnel tudni/megkerdezni.
Remelem Spafi fogja erteni....


pén. okt. 29, 2004 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
SPafi

Lenne egy kérdésem az általad tervezett végfokról(még mindig :D ):
Az erősítő megy szépen, de odaadtam a gazdájának(már megint). Most nem ejtette el. :D Csak azon gondolkozom, hogy nem-e fogja egyszer megadni magát. Nálam nem ment hosszú ideig, de gondoltam, ha egyszer megy, akkor nem lesz vele baj. Lehet, hogy kicsit buta kérdés, de nem szeretnék a srácnak a végén mindent kifizetni, ha leég és viszi esetleg a hangszórót is.
Mindig attól féltem, amikor bekapcsoltam, hogy na, mindjárt csattan.
Még akkor is, ha szépen szólt.
Szóval, mi a véleményed?

Köszi
Gergő


csüt. okt. 28, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello SPafi!

Igazad van, nem fogalmaztam elég pontosan. Minimálisan 32 ohm-os fülesre gondoltam. A nagyobbakat úgy is meg tudja hajtani (megfelelő erősítéstartalék esetén), hiszen ennél nem a kimeneti fesz. lesz a korlát. :)
Azért kérdeztem a teljesítményt, mert ebből könnyebb a hangerőre következtetni. Persze ehhez tudni kéne az érzékenységet is. Pl. a jelenlegi fülesemre 96 dB SPL van megadva 1 mW mellett. De nem tudom, hogy ez mennyire általános érték, mert ennek 1...2 mW is elég lehet, de egy érzéketlenebbnek már nem biztos.
Ez kb. 8 mA-es munkaponti áramot igényel. Hát, úgy tűnik, hogy nincs nincs túl nagy mozgástér a megválasztásában. :(
Ja, és ez az egész a katódporlódás miatt lényeges. A katód hőmérséklete tényleg nagyobb hatással van rá, de azért ez is számít.

Üdv,
Jimi


csüt. okt. 28, 2004 16:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl írta:


Kösz a címet. Majd nézegetem.

Üdv,
Jimi


csüt. okt. 28, 2004 15:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Jimi!

Egy gond van: ha az áramod kötött, akkor miért a teljesítményt kérdezed?

Az a helyzet, hogy van millió féle fülhallgató, és mindnek más az impedanciája. 8-600-ig minden előfordul. Általában elmondható, hogy egy tisztességes hangerőhöz olyan 1-2V körüli feszültség kell. Ez áramban olyan 3...125 mA közötti tartományt jelent.

Ha leszűkítjük a kört a kifejezetten otthoni HiFi célú, jó minőségű fülesekre, akkor többnyire 200 ohm körüli impedanciákat találsz, ehhez 5 mA elég lehet. Hát ez sem kevés egy csőnek. Bár én még soha nem hallottam, hogy a csőnek életartam szempontjából a katódáram számítana. Sokkal inkább a fűtőáram!

Aztán persze igen fontos kérdés, hogy mekkora hangerőt szeretnél? 80 dB már viszonylag hangos, de azért szerintem illene elérni a 100 dB-t. A két érték között 10-szeres különbség van áramban.


csüt. okt. 28, 2004 7:00
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.headwize.com ismered?

egyébként a füleseknek ált. 100mW szokott lenne a pówer értékük. (lsd AKG). viszont ez inkább max adat, tehát szvsz 30-50mW bőven jó a meghajtáshoz, és akkor még van tartalék is. ha kimondottan nagy érzékenységű, szvsz a 25mW is okés. nagyon függ a fülestől. 100mW az én gagyi (?) Thomson fülesemnél már fájdalomküszöb :lol:


szer. okt. 27, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Csak egy kérdés: egy átlagos fejhallgató meghajtásához kb. mekkora teljesítményre van szükség? Az a helyzet, hogy egy csöves fejhallgatóerősítőt akarok építeni kimenő trafó nélkül, csak egy katódkövetővel a végén. A cső élettartama szempontjából pedig egyáltalán nem mellékes a munkaponti katódáram. 5...10 mW már elegendő lehet?

Üdv,
Jimi


kedd okt. 26, 2004 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Zajstúdió! Használtan kapsz reflexet és nem kell reszelni.


kedd okt. 26, 2004 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Visszatérek az aktiv fórumozók közé! :)

Kaptam egy quad végerösitöt, azzal a problémával, hogy a meghajtó tranyók(BD244C) nagyon melegszenek,
de egyébként dolgozik az erösitö.
Ezt azóta produkálja, mióta 2 ohm miatt a tranyók egy része meghalt (természetesen a rosszak ki lettek cserélve)...
Próbáltam már cserélni a meghajtókat, de nem változott semmi.
Van valami tipp, hol kezdjem?

Tudna valaki hangfal ügyben segiteni? Egy szélessávú hangfalat kéne összedobni max. 60eft-ért a párt.
Hangositásra kellne, a hangminöség nem elsödleges szempont... :)
Ötletek, javaslatok?


hétf. okt. 25, 2004 20:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Nem csak magával a BD tranyókkal van a baj, hanem azzal is, hogy ezeket ha megnéztek egy profibb cuccot, ott sem csak egy csavarral rögzítik, mert ez a bad és hasonló tokok átka, hanem mindenhol még két csavarraL ÉS EGY plusz RÖGZÍTŐ LEMEZZEL!!! Pl régi ORION tápoktól kezdve(nagyszámítógépek) de pl IBM nagyszámítógépben is láttam ha jól emlékszem meg más gyári cuccokban is ilyet. Én is igy szoktam rögzíteni ha komolyabb igéncevételről van szó. Sok PC táp is volt már a kezemben, legalább a felénél le voltak lazulva a diódák meg a tranyók a nagy hőingadozás miatt, csak ez igy jó mert amugy hogy romolna el és adhatnának helyette újat.:))


kedd okt. 19, 2004 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 0:01-kor.



hétf. okt. 18, 2004 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tej-Kakao írta:
Sziasztok!

12-14V-os tápot szeretnék csinálni IC-s erősítőhöz, 12V mellett 8-10A-t kéne tudnia.

El tudnátok indítani valamilyen úton, esetleg linket ahol találok kapcsolási rajzot és hogy hol érdemes alkatrészeket venni?

Köszönöm!


Első körben megnézhetnél egy kapcsüzemű tápot. Valami régi AT-t és annak a 12 V-ját használni. Ha megvan a táp, akkor majd a képek(vagy kapcsolás) alapján megsúgjuk, hogy mit kell kicserélni/megerősíteni benne, hogy hosszú üzemben is bírja a 10 A-t.

Ha nem akarsz kapcsüzemmel foglalkozni, akkor azt kellene eldönteni, hogy stabilizált vagy csak sima pufferes feszt szeretnél.

Szvsz neked elegendő lenne egy 10 V-os (max 11 V-os) váltakozó feszültségű trafó, amire az egyenirányítás után egy darab 33000 uF-ot teszel. A kondiban még tudok is neked segíteni ha nem gond a méret, mert vannak 100000 uF/16 V-os és 68000 uF/25 V-os kondiaim.

Üdv, Funkee


vas. okt. 17, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 8:47
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

12-14V-os tápot szeretnék csinálni IC-s erősítőhöz, 12V mellett 8-10A-t kéne tudnia.

El tudnátok indítani valamilyen úton, esetleg linket ahol találok kapcsolási rajzot és hogy hol érdemes alkatrészeket venni?

Köszönöm!


szomb. okt. 16, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!

Én a hamis tranyókat a budai Skála mögött vettem.

Szvsz a pofátlanság az, hogy a hamis tranyóra is ugyan azt a specifikációt adják meg, mint az ONSEMI tranyójára. A másik pofátlanság, hogy egyáltalán árulják azt. Valamivel jelezni kellene, hogy ez nem valódi tranyó, mert:
-csere esetén az adott eszköz el fog szállni, hiszen a teljesítménytől szál el a tranyó és a hamis nyílván gyengébb..... -> A javítás értelmetlen
-csere esetén az adott eszköz nem fog hasonlóan működni, mert nagyobb bázisárammal kell meghajtani, mint az eredetit
-csere esetén egy kihegyezett paraméretű végfokban előfordulhat, hogy a lassabb tranyó miatt gerjedékenyebb lesz
-építésnél/tervezésnél számítunk a specifikált adatokra, majd megszívjuk több ponton. Csakhogy egyet említsek: Adott hűtőbordára több tranzisztort kell szerelni a hamisból, ami nem biztos, hogy lehetséges.
Lehet, hogy nem pofátlanság, de szemétség.

Üdv, Funkee


szomb. okt. 16, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Én azt értem ki belőle, hogy a gagyi hamisítványt féláron adják az Onsemi-hez képest, viszik is, mint a cukrot, pótrendelést kellett feladniuk, mert elfogyott a készlet.
Te nem így értelmezed?


szomb. okt. 16, 2004 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
???

Fejtsd ki légyszi bővebben Funk, nem értem ezt: "Pofátlanság A normális árral rendelkezőhöz még oda is írják, hogy ONS."

Köszi!


szomb. okt. 16, 2004 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl írta:


Ez a pofátlanság! A normális árral rendelkezőhöz még oda is írják, hogy ONS. Amúgy nem drága.


szomb. okt. 16, 2004 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
hákúvidejó

http://edl.atw.hu/mj15003_4.jpg


szomb. okt. 16, 2004 11:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gergo!

Eredetileg értettem, csak azért bizonytalanodtam el, mert továbbra is ajánlgatod a SOSelektronik-ot. Amúgy köszi!

edl!

Ha valami ingyen van, azzal nehéz konkurrálni, úgyhogy megértem Transztyuszerest, de ha a bolti cuccokból kell építkezni, akkor összességében egy kicsit jobb az onsemi. A fajlagos teljesítményük (W/Ft) kb. egyforma, de az MJ-ket nem feltétlenül kell hidalni, ami nagy előny, mert a hidalást nehéz igazán jól, zárlatvédetten megcsinálni. Ha nagyon olcsó tranyó kell, akkor IRF640/9640.

Üzembiztos működéshez, és "háklis" hangfalakhoz 32 db BD-t javasolnék 1000W-hoz, hacsak nem stabilizált a táp (de miért lenne az?).


pén. okt. 15, 2004 17:19
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl írta:
1., S z a r b ó l aranyat kategória. (bocsi, de szvsz ez így van.) minek építkezni 300Ft-os BD-kből egy bizonytalan alkatrésztemetőt, ha kétszer annyiért frankó TO3-as eszközöket kapsz?
A halál fog üzem alatt 20db végtranyót kiválogatni... Ahhoz min. 30db kell, és már nem éri meg...
Inkább 200V-os TO3-as Onsemikből hidalnék.

2., 650Ft egy eredeti Onsemi MJ15003/4 végtranyó.

3., Várom SPafi reagálását is, ő sokkal inkább ért a témához.


Ne várd meg!

Spafi is csinált BD-kből ilyen végfokot. Annyi különbséggel, hogy ő csak 8 Ohm/ 400 W-ot írt rá, nem 500 W-ot(4 Ohm 1000-nek felel meg). Annyi biztos, hogy olcsó lett, de marha sok munka van vele.

Én 700 Ft-ért 6 évvel ezelött vettem a hamis tranyókat! 190 W-on garantáltan elszálltak. Béta sehol stb.

Üdv, Funkee


pén. okt. 15, 2004 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
edl írta:
Ekkora tápfesznél többet is lead, mondjuk 2*450W/8ohm. Ehhez 8-8db MJ tranyó kéne, de atombiztos, és a kategóriájában nagyon-nagyon jó minőségű lenne!
BD tranyókat ekkora teljesítményeknél szvsz el lehet felejteni... :wink:
1200VA-es toroid-bácsi kell hozzá... Ez viszont nem óccsó... xxxx.-t vagy Elektris-t ajánlom...

üdv!

edl
BD249C/BD250C tranyók 1000W szinuszost tudnak hídba max 4 Ohmra,igaz hogy 20db üzem alatt bemért kell hózzá meg nem két 10mF-os kondi,de nálam egy ilyen fűtötte be a műhelyt zenére 8) .

Mely terem sarkába nem elég 1000W effektív ?!!!

A Motorola cuccok kétségtelenül tutik,csak darabja kb.1500 pénz. BD-t meg tudok 0Ft-ért. :D


Hello!

1., S z a r b ó l aranyat kategória. (bocsi, de szvsz ez így van.) minek építkezni 300Ft-os BD-kből egy bizonytalan alkatrésztemetőt, ha kétszer annyiért frankó TO3-as eszközöket kapsz?
A halál fog üzem alatt 20db végtranyót kiválogatni... Ahhoz min. 30db kell, és már nem éri meg...
Inkább 200V-os TO3-as Onsemikből hidalnék.

2., 650Ft egy eredeti Onsemi MJ15003/4 végtranyó.

3., Várom SPafi reagálását is, ő sokkal inkább ért a témához.


Kérésre a személyes adatok eltávolítva a hozzászólásból.
Moderálva: Hannibal.


pén. okt. 15, 2004 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 0:03-kor.



csüt. okt. 14, 2004 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
SPafi!!!

Hail.

Az a mosoly sajna irónikus :( Azt hittem, veszed a lapot. Bocs, nem volt egyértelmű.
Szóval hamisak! Az eredetieknek kb a fele a csip.
Az erősítő működött +-65V-ról, amíg a srác, akinek csináltam, le nem lökte a szekrényéről és a hidegindító masszív 20W-os ellenállása felszakította a panelt és valahogy beleérthetett a meghajtótranyóba meg a ház fém burkolatához(az égésnyomokból gondolom). Szal asszem ~230V került rá. Most csinálhatom neki megint. Kb. 3 napig hajtotta szegényt. De most várhat rá, jogsira tanulom a kreszt, nincs időm neki megcsinálni.
Még az a mák, hogy nem nekem kell fizetni a javítást. Ő ejtette le...
Még a doboza is behorpadt. Most már nem is olyan szép :(

De amúgy elismerésem az erősítőhöz! Gratulálok! Negyon jól szól! Tiszta a hangja, telt basszust ad, igaz eléggé melegszik de hát azért van a venti :D
Volt egy kis gerjedési hibám de a földelést megcsináltam és jó lett.

Gergő


csüt. okt. 14, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gergo04 írta:
Na, megnéztem a végtranyókat.

Ezek sem hamisítottak..... :D

http://gergo04.fw.hu/pic_0002.jpg

Gergő


Gergő!

Azóta sem tudom eldönteni, hogy tényleg eredetinek hiszed a tranyóidat, vagy az a mosoly ironikus?


szer. okt. 13, 2004 23:28
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Már rá is szereltem a bordára, a kolektor kb fél cm, az emiter kb 4cm 1,5mm-es tömör mcu rézkábel, bázis kb 4cm vékony tömör rézkábel.

Gergő


csüt. okt. 07, 2004 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Hát ha tudod közvetlenül bordára tenni a tranyókat, akkor mindenképpen
úgy a jó, de a kábelezés ne legyen hosszú, mert akkor meg gerjedhet !


csüt. okt. 07, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Akkor baj van...

Át kell pakolni a tranyókat közvetlenül a bordára, mert 4ohmon lesz hajtva... Végülis csak át kell kábelezni a panelről a tranyókat. Ja, meg felszerelni.

Köszi a gyors választ. :D

Gergő


csüt. okt. 07, 2004 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Attól függ mennyire hajtod, rövidzárban biztos kevés lenne,
de 8 ohmra átlag használat mellett elég, innentől a kettő között
van valahol, de elég nehéz megjósolni, hogy ez pontosan mire elég.


csüt. okt. 07, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hy SPafi.

Úgy oldottam meg, hogy a tranyók alá egy 2mm vastag alulemezt tettem, amit L-alakban meghajtottam, majd agy nagy külső bordára erősítettem. Természetesen hűtőzsírt is használtam. Kérdésem az, hogy ez így el fogja tudni vezetni a keletkezett hőt? Vagy az a 2mm-es alulemez kevés lesz?

Gergő


csüt. okt. 07, 2004 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi mindkettőtöknek, továbbítottam az érintett felé a linkeket.


hétf. okt. 04, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.kvgy.hu/content.php?menu=1708&page_id=52

itt pl. van már pár infó!


hétf. okt. 04, 2004 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://home.t-online.de/home/electrosmo ... its.htm#11


hétf. okt. 04, 2004 15:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a gyors reagálást!

Nos, mind írtam én nem vagyok érintett az ügyben, tehát nem tudok mindent, de a srác, aki megkért, azt megmondta, hogy ELMÜ-től nem nagyon tudunk segítséget kérni, azért próbálkozom máshol.

De szerintem már az is segítség neki, amit Te írtál.

köszi


hétf. okt. 04, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás Re: trafó
Pace írta:
Üdv mindenkinek!


Előre bocsátanám, hogy teljesen nem vagyok képben a témában, de egy barátom megkért, hogy próbáljak utánanézni a dolognak.

Amiről szó van, az egy átlagos, utcai, ELMÜ vagy más szolgáltató által használt trafóház. Erről, illetve ezekről kellene némi általános információ úgymint, mekkora áramot használ, milyen áramerősséget, ha van, akkor mekkora az esetleg gerjesztett mágnese tér, illetve ezek mennyire lehetnek károsak az egészségre, vagy milyen eszközökkel szerelik pluszba fel ezeket a trafókat, hogy védjék a környezetet.

Sajnos többet én sem tudok a dologról, ha esetleg bárki tudna információkkal szolgálni, illetve ezeken az infokon kívül olyanokat mondani, ami még hasznos lehet, azt nagyon megköszönném.


Hello!

Elműnél érdeklődtél már?
Lehet, hogy elhajtanak, de megérne egy próbát!

Úgy tudom, hogy pl. meg szokták adni egy adott trafóháznál mT-ban a mágneses tér nagyságát egy adott távolságban a trafóháztól. Fejből nemtom az értéket...

http://www.kvgy.hu
itt is érdemes szétnézni!


hétf. okt. 04, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás trafó
Üdv mindenkinek!


Előre bocsátanám, hogy teljesen nem vagyok képben a témában, de egy barátom megkért, hogy próbáljak utánanézni a dolognak.

Amiről szó van, az egy átlagos, utcai, ELMÜ vagy más szolgáltató által használt trafóház. Erről, illetve ezekről kellene némi általános információ úgymint, mekkora áramot használ, milyen áramerősséget, ha van, akkor mekkora az esetleg gerjesztett mágnese tér, illetve ezek mennyire lehetnek károsak az egészségre, vagy milyen eszközökkel szerelik pluszba fel ezeket a trafókat, hogy védjék a környezetet.

Sajnos többet én sem tudok a dologról, ha esetleg bárki tudna információkkal szolgálni, illetve ezeken az infokon kívül olyanokat mondani, ami még hasznos lehet, azt nagyon megköszönném.


hétf. okt. 04, 2004 12:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, ott jó a BD is.


vas. okt. 03, 2004 13:27
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
SPafi
Még lenne 1 kérdésem: a munkapontnál a BD139 maradhat? A rajzodon ez van itt. Csak a biztonság kedvéért kérdezem meg... :D


vas. okt. 03, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, pont mint az eredeti:

http://sound.westhost.com/fakes-r1.jpg


szomb. okt. 02, 2004 19:50
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, megnéztem a végtranyókat.

Ezek sem hamisítottak..... :D

http://gergo04.fw.hu/pic_0002.jpg

Gergő


szomb. okt. 02, 2004 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Aha... Ez megtévesztett.
Én is ezt a progit használom, de ezt nem tudtam.


szomb. okt. 02, 2004 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
gergo04 írta:
De bizony az volt a baj....

Kivettem, diódavizsgálós mérés után nem találtam rossznak, fordítva tettem be, de nem ment. Valószinűleg kimúlt valahogy. De az újjal már jó.

Először azért tettem be fordítva, mert Cortez nyáktervén hűtőfelülettel van felfelé. Már ha jól értelmeztem. De aztán kapcsrajz+beültetés és valahogy nem jött össze.
Esetleg az MJE-k fordított lábkiosztásúk a BD-khez képest?

Gergő


Nem, "labkompatibilisek".
Cortez NYAKrajzolo programja igy jeloli, hogy berajzolja a hatuljan lefo fem-reszt is.


szomb. okt. 02, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
De bizony az volt a baj....

Kivettem, diódavizsgálós mérés után nem találtam rossznak, fordítva tettem be, de nem ment. Valószinűleg kimúlt valahogy. De az újjal már jó.

Először azért tettem be fordítva, mert Cortez nyáktervén hűtőfelülettel van felfelé. Már ha jól értelmeztem. De aztán kapcsrajz+beültetés és valahogy nem jött össze.
Esetleg az MJE-k fordított lábkiosztásúk a BD-khez képest?

Gergő


szomb. okt. 02, 2004 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
naugye :)
En meg szureteles utan is ilyen szemfules vagyok!
Csipofogoval szuretelni, az a jo! :)


szomb. okt. 02, 2004 15:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Aztaa.... :D Végig ott volt a képen, mi meg nem vettük észre... :P


szomb. okt. 02, 2004 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
gergo04 írta:
Hy.

Bocsi mindenkinek, hogy feleslegesen raboltam az idejét!!! :oops:

Megvan a hiba: a munkapontbeállító BD139 nem akart normálisan menni, kapott egy újat és megy!!!

A többi BD-t pedig kicserélem MJE-kre, csak meg kell rendelni a boltban. Rengeteg MJ-jük van, de ez nincs. Szal várni kell rá.

Köszi a segítséget!!
Gergő


Veletlenul nemlehet hogy az volt a gond a tranyoval (BD139), hogy a hataval "felfele" volt beultetve?
Az elso kepen priman latszik. Persze, mar aki meg tudja nyitni a kepet :)
http://gergo04.fw.hu/pic_0001.jpg


szomb. okt. 02, 2004 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hy.

Bocsi mindenkinek, hogy feleslegesen raboltam az idejét!!! :oops:

Megvan a hiba: a munkapontbeállító BD139 nem akart normálisan menni, kapott egy újat és megy!!!

A többi BD-t pedig kicserélem MJE-kre, csak meg kell rendelni a boltban. Rengeteg MJ-jük van, de ez nincs. Szal várni kell rá.

Köszi a segítséget!!
Gergő


szomb. okt. 02, 2004 10:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 141 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség