Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 6:17



Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Autórádió beszerelés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 7:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello! Van egy vmi noname fejegyseg az automban es egy ideje nem hasznaltam,ki is volt veve es mikor vissza kotottem (persze a kiveves ugy tortent hogy kenytelen voltam levegni minden szalat) allo helyzetben megy tokeletesen de jaro motorral szakadozik meg kihagy,lehet,hogy rosszul kotottem vissza?sztem vagy tul sok aramot kap vagy tul kevesett?!Amugy meg ha mind a negy hangszorot rakotom el sem indul ha harmat akkor minden ok,asszem zarlatos lehet az egyik?Igazsag szerint ra volt kotve 2 kozep, 2 eles es 2 a kozeppel egybekotott ilyen kis dioszeru aprobb hangszoro,lehet hogy sok volt neki?!De a legzavarobb akkor is az,hogy jaro motorral nem tudok zenet hallgatni!Elore is koszi!!!


szer. júl. 16, 2008 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
10A-es biztis van a fejegységen, attól nem éghet el egy 1,5-es vezeték...ott zárlat volt bizti nélkül.

Üdv
Inhouse


kedd ápr. 22, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 21, 2008 14:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
4db 4Ohm-os hangszóróra van rákötve. Gyári Toyota hangszórók. A poén az volt hogy használtan vettem az autót és a csávó visszakötötte bele a gyári fejegységet. A gyárinak meg ami a testelése/földelése volt, én azt kötötte rá erre is. Ez a kábel viszont az új fejegységet nem bírta és leolvadt a burkolata sűrű szürke füst kíséretében, kb 1óra használat után. És most mióta rendesen 'letesteltem' a kasztnihoz, próba képpen úgy használtam kicsit hogy nem volt még beszerelve. Ekkor vettem észre h milyen meleg az oldala. Maga a fejegység háza is meleg, de az csak langyos, ami forró az ez az oldalsó lemez. De ha tényleg elfogadható akkor minden oké:)
:D KÖszönöm szépen a segítséget:)


hétf. ápr. 21, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ez teljesen normális. Mákszemnyi hűtőfelület, zárt térben. 4x 4 ohmra dolgozik? Az alá nem illik menni. Ezekben 99,9% hogy valami 4x hidalt TDA végfok, vagy hasonló klónja lakozik.


hétf. ápr. 21, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 21, 2008 14:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Fejegység melegedés
Helló!
Vettem egy JVC KD-G431es fejegységet(MP3-as). Beszereltem autómba, ehhez át kellett kötni a kábeleket ISO csatlakozásúra,mivel 93'as évjáratú Toyotám van. Meg is volt, mindent jól bekötöttünk, azt hiszem....A fejegység teljesen jól működik.
A problémám a következő: A fejegység bal oldala egy 3-4mm vastag aluminium lemez határolja, ami 1mm-es réssel(csavarokkal) csatlakozik a házhoz. Gondolom ez egy hűtőborda. A gond csak az, hogy pár perc zenehallgatás után ez a lemez olyan forró lesz hogy az ember az ujját sem tudja rajta tartani.
Mitől lehet a túlmelegedés? Vagy ez teljesen normális?


hétf. ápr. 21, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 7:13
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Hyundai kábel
Sziasztok! Vettem egy Hyundai típusú autórádiót és nincs meg a gyári kábele, ami a fenekébe megy. Van ötletetek, hol lehet beszerezni? Esetleg csinál valaki?


pén. ápr. 04, 2008 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Gafly
Idézet:
Nem ertek hozza, de gondolom az a legfobb
baja hogy akkor nem kapcsolt 12 V lesz.

:D Egyébként nem hiszek neked! :wink:


haby
Idézet:
Télleg ha a kapcsolt 12v-ot is az akksiról húzom be akkor annak mi hátránya van?

Nincs nagy baj, mert én is így használom, de tudni kell, hogy fogyaszt kb. 50-100mA-t, van amelyik többet. Meg kell mérni és ha 100mA körül fogyaszt, akkor két hét alatt akár lemerítheti az akkut. De legtöbbször sűrűbben használjuk, így nem okoz bajt. Emellett meg gondolni kell rá, hogy az akkut néha fel kell tölteni rendesen(akarom mondani szakszerűen!!).
De vannak kényelmi okok, amit Gafly is említett, ami miatt érdemes bekötni, ha van rá mód... (én pl. útálom, ha csak kulcsal lehet zenét hallgatni, bár annak is van előnye...)


kedd máj. 08, 2007 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Télleg ha a kapcsolt 12v-ot is az akksiról
> húzom be akkor annak mi hátránya van?

Nem ertek hozza, de gondolom az a legfobb
baja hogy akkor nem kapcsolt 12 V lesz.

Pl. nem kapcsol ki a kutyu ha kiveszed a kulcsot
es ha teljesen le van veve a hangero akkor
nem veszed eszre es lemeriti az akkut.


kedd máj. 08, 2007 12:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 9:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Akkor jól gondoltam. Köszi a segítséget ha valami nem jó majd még kérdezek. Ha kiégett az autó akkor meg tökmind1 :D
Télleg ha a kapcsolt 12v-ot is az akksiról húzom be akkor annak mi hátránya van?


kedd máj. 08, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A grundot :) és a folyamatos +12v-ot az akkutól(befér a többi kábel átvezetőnél, csak behúzó kell). Az akkunál kell egy lengő, vagy egy rögzíthető biztosíték, bele 10A-es biztivel.(hacsak nem akarod felgyújtani a gépet).
A kapcsolt 12V-ot a gyújtáskapcsolóról lehet lenyerni egy műszer segítségével.
Használj kábelvégeket(0,75-ösöket, vagy 1est kábeltől függően ill. az akkutól bejövőre 1,5 öst, 2-est), nem kell feltétlenül fogó hozzá, én is sima fogóval szoktam összenyomni.
Használj sorkapcsot(csokit), de valami jó félét és ne a legkisebbet. Ebbe nagyon jól illik a kábelvég. Kösd rá a rajzok szerint a tápokat, hangszórókat, mérd le a feszeket, hogy a feketéhez képest a piros és a sárga +12V legyen, és csak utána csatlakoztasd a dugókat a magnóba! Ha van motoros antennád azt se felejtsd ki(lila szokott lenni vagy kék), és a lámpáról is lehozhatsz vezetéket, ha van ilyen bemenete a magnónak(narancs szokott lenni). Ez utóbbi arra jó, hogy a magnó izzói bekapcsolnak, ha felkapcsolod a lámpát, így nem kell este keresgélned, viszont a nappali lámpahasználat miatt nem feltétlenül előnyös az izzókra nézve.


kedd máj. 08, 2007 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 9:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Corsa A
Helló!
Nem tudom hogy nézi e még valaki ezt a topicot, de hátha. Szóval van egy 93-as Opel Corsa A járgányom amibe vettem egy mp3-as rádiót aminek ISO csatija van, de az én kis autómba se csati se rádióhoz való vezetékek nincsenek csak a hanszóró vezetékek. Vettem iso csatlakozó csak azt nem tudom hogy honnan húzzam a folyamatos 12voltot meg honnan a másikat, meg a groundot :oops:


kedd máj. 08, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
SiposF írta:
Tab120L írta:
Sose volt dolgom ilyennel, de én fájlrendszer hibára gondolok. Nemtom mit használsz, de próbáld meg másikkal :)

Ehh...
Akkor leformázom a kártyát és teszt újra.
Hmm, nem nagyon értem. Beleraktam egy 256-os SD kártyát, nem ismerte fel. Voltam gumisnál, utána visszafele úton gondoltam megpróbálom újra a kártyát. Akkor meg felismerte és lejátszotta a számokat. Fene se érti...


pén. nov. 03, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Sose volt dolgom ilyennel, de én fájlrendszer hibára gondolok. Nemtom mit használsz, de próbáld meg másikkal :)

Ehh...
Akkor leformázom a kártyát és teszt újra.


csüt. nov. 02, 2006 15:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Sose volt dolgom ilyennel, de én fájlrendszer hibára gondolok. Nemtom mit használsz, de próbáld meg másikkal :)


csüt. nov. 02, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sikerült berakni a rádiót, működik. Viszont se az USB-s pendriverot sem az SD kártyát nem ismeri fel. A rádió egy Hyundai ARM 1153 SU típusú, USB-vel és SD/MMC kártyaolvasóval. A rádió ERROR 12-t ír ki mindkettő esetén (próbáltam többfajta pendriveot is).


csüt. nov. 02, 2006 14:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm szépen, ez a nekem kellő csati:
http://www.hqvideo.hu/pic/102/10227HQ.JPG

Hétfőn fel is hívom és veszek ha van raktáron :)


szomb. okt. 28, 2006 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
http://www.hqvideo.hu/pr?srch=iso&sm=2& ... 86000#list

Itt mindenféle ISO átalakító van, pár 100 Ft-ért.


szomb. okt. 28, 2006 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kaptam páromtól egy új cd-s rádiót a kocsiba. Az előbb akartam beszerelni. Ki is szedtem a korábbi rádiót, de ekkor megakadtam. Az előző rádió csatlakozója ilyen:
Kép

Kép

Kép

Gondoltam, hogy majd az a csatlakozó jó lesz amibe ez a kis "átalakító" be van dugva:
Kép

De nem jó, mert az új rádió csatlakozója meg ilyen:
Kép

Mi kell nekem? Hogy hívják a szükséges átalakítót?

(katt a képekre a nagyobb képekért)

Köszi.

Üdv,
Sipi


szomb. okt. 28, 2006 13:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Egyre jobb! Kösz mindenkinek!


szer. okt. 04, 2006 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Gezax!

Ja, bocs én egyből Swiftre gondoltam a Suzukiról, valahol egyébként van egy csomó bekötésem, csak tudnám hol... :roll: Annak idején le lehetett egy pár helyről tölteni ilyesmit...

Ha van a környéken Media Markt, akkor lehet, hogy olcsóbb megvenni, de le tudod rajzolni...

Suzuki:
https://www.bluespot.co.uk/install/show_model.asp?id=256

Üdv
Inhouse


szer. okt. 04, 2006 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Frog70!

Találtam még valamit:
http://www.lowcostcaraudio.co.uk/shop/Autoleads-PC2-09-4-PC2094-Honda-ISO-Lead_pageJJ9ZZproductJJ169ZZcategoryJJ/ACCESSORIES/

Ebből elég jól ki lehet silabizálni, nagyíthatsz a képen.

Gezax!

http://www.funkyjamjars.ie/products_details.php?pn=Suzuki_to_ISO_Harness&p_id=4445842&km=111558&kc=222574&cmd=reset&product_type=all

Neked ezt kellene átnézni, ami biztos, hogy a test nincs benne a gyári csatiban, külön kell vételezni.

Üdv
Inhouse


szer. okt. 04, 2006 8:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Bocs, bénázom a képpel, itt a közvetlen url:
http://kepfeltoltes.hu/061003/411765001 ... es.hu_.jpg


kedd okt. 03, 2006 21:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Most megint én: Látott már valaki ilyen ISO-csatlakozót (ez pl egy Suzukiben van)?[img]http://kepfeltoltes.hu/view/061003/411765001untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/061003/411765001untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
Ehhez kéne lábkiosztás.
Kösz előre!


kedd okt. 03, 2006 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Frog70!

Idézet:
Van ötleted?


Van.
Vidd el egy hozzáértőhöz, nem jutsz vele dűlőre...
Menj el a MédiaMarktba, vagy egy Honda szalonba és vegyél egy ISO átalakítót, vagy másold le a bekötést. Az autóból jövő kanócokat ígyis-úgyis meg kell találnod, melyik micsoda.

Ezt még megnézheted:
http://hondainfo.freeweb.hu/

Üdv
Inhouse


kedd okt. 03, 2006 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 29, 2006 7:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!Egy kis segitrség kellene,egy IGNIS-be való Blau rádio kodját hogyan kell megadni?A kod megvan csak a beadás mikéntjét nem ismerem.
Elöre is kösszi a segitséget.


pén. szept. 29, 2006 7:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 12:01
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Inhouse!

Köszi, de pont itt akadtam el..
1. Honnan kerítek "fehér dugót"?
2. Mi a lábkiosztása?
3. És ha levágom a végét,akkor a fej kiosztását sem tudom.
Van ötleted?


pén. szept. 29, 2006 7:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Akkor ez egy 2*15W-os darab, amiben van egy olyan Fader poti, ami 2*2ohm-os, és ez osztja el a hangerőt a hangszórók között.
4x5W-os körül lehet, mert a hangszórók párhuzamosan kapcsolódnak, de a poti ellenállása is sorbanvan a hangszóróval, így az eredő ellenállás az erődítőn kb 4ohm, aminek a fele a poti.
Ha netán a poti kisteljesítményű, akkor kondis leválasztással a végfk IC ágait monóként kötötték be, és akkor 4x7W körül tud.

Természetesen itt watt ok csak irányadóak, teljesen ponotsan nincs értelme kiszámolni.
Egy biztos, hogy a legtöbb mai fejegység kimenete nagyobb, mert azokban 4db hidalt végfok van, míg ebben max 2 és azok vannak szétosztva 4 felé potival, vagy "kondival".


pén. szept. 29, 2006 5:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
NEC μPC1230H2 -ből 2 db.
De jó hogy sehol egy darab leírás nincs róla... :/
Vagy nem tud valaki japánul? :D
Egyébként belülről így néz ki. (nagy kép!)


csüt. szept. 28, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ebben a kivitelben, láttam már trafós kimenetű példányt, ami majdnem tudott 4x50W-ot. Ebben nem tudom mivan..


csüt. szept. 28, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Köszi a segítséget!
Most már végleg feleslegessé vált az anno tda7375-ből tákolgatott és persze mukkanni sem akaró végfokom :)
Azért kételkedtem egyébként a nagyjelű kimenetben, mert kicsit kicsinek találtam az eq-ban leledző hűtőfelületet és az ic-ket. :) (sacc 2x(2x10)w... talán csúcsban tudja a 100-at)
Legalább már ezt is tudom. Még egyszer köszi!


csüt. szept. 28, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
:D
Naná, hogy nagyjelűt. És ha jól sejtem négy erősített kimeneten, amik között a Fader gombbal lehet a front és a Rear között beállítani a hangerőt.


csüt. szept. 28, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
őŐő... (:
van kisjelű kimenet a magnón, természetesen.
De ha az eq-ra azt kötöm, akkor az milyen jelet fog kiadni?
Erősítettet vagy kisjelűt? (ez lett volna az előző kérdésem is csak kicsit ködösen fogalmaztam)


csüt. szept. 28, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
De akkor a kisjelű bemenet kisjelű kimenetként is fog megjelenni ha nem csalnak a megérzéseim?

Ezt nemigazán értem. A kisjelű bemenetnek kisjelű kimenet kell ami a magnódon kéne, hogy legyen, ha van. Ha nincs akkor nagyjelűt tudsz használni csak, de ott az korábbi írásom szerint óvatosnak kell lenned, ha nem akarod kukába dobni a végfok IC-ket..


csüt. szept. 28, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
watt: igen, nagyjelűből is kettő van.
De akkor a kisjelű bemenet kisjelű kimenetként is fog megjelenni ha nem csalnak a megérzéseim?


csüt. szept. 28, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Frog70!

Vagy levágod az autó felőlit (fehér) és bekötöd fixre az autóba, de akkor csak ezzel a fejjel jó, csere esetén be kell raknod egy ISO csatit, vagy már eleve számolsz ezzel és az autóba iso dugó, a fehér dugó helyére pedig ISO aljzat. Így a legközelebbi cserénél már ISO kompatibilis vagy.

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 28, 2006 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
FeF
Igen az egy nagyjelű bemenet, de vigyázz, mert lehet, hogy a test pontja az a testen van. Ez azért nem egyértelmű, mert a mostani magnók mindkét kimenete erősített, tehát egy erősítő negatív kimenete, nem test. Ha egy ilyen kimenetet bektsz egy ilyen csatira, aminek a testje nincs leválasztva akkor az egyik végfok tönkremegy. Láttam már leválasztott bemenetű megoldást is, de ezt nem lehet kívülről megmondani, csak mérni.

cynch-eingang szerintem kisjelű bemenet. Ha van ilyen kimenet a magnódon ezt használd inkább.

A nagyjelű bemenetből is csak kettő van ugye?


csüt. szept. 28, 2006 5:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Ha már avtorággyó kategóriánál vagyunk... :)
Sikerült szereznem egy equalisert, csak egy a gondom: nem tudom, hogy a bemenet vonali vagy erősített... A csatlakozója megegyezik a kimenetével, csak nem anya hanem apa, továbbá a kimenetre hangszóró kerül, ennyit tudok.
Meg még egy kérdés: van rajta 2 RCA anya, jobb-bal, cynch-eingang néven... Ez mi lehet? Szinkron bemenet (azmiaz)?! Vagy a vonali szintű bemenet lenne? Még a leírás sem említi meg.
Előre is köszi a segítségért!


szer. szept. 27, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 12:01
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Tud valaki segíteni? Van egy rádióm:Pioneer (HONDA) DEH-M6356ZH, van egy 90-es civic-em amiből hiányzik a gyári csatlakozó és van egy átalakítóm kék és fehér véggel... Szeretném ha a rádió a kocsimban szólna.
Ez kicsit gyengére sikerült... :) Tehát a kék vége megy a rádióba (iso csati), a fehérnek kellene menni a 90-es civic "iso?" csatijába ami nincs. Tehát kellene nekem egy "fiú" fehér csati, vagy a kék csati lábkiosztása (ha a fehéret levágom róla). Képek
Eleje
http://www.freeweb.hu/frog70/index_elemei/image003.jpg

Hátulja
http://www.freeweb.hu/frog70/index_elemei/image005.jpg

Fehér
http://www.freeweb.hu/frog70/index_elemei/image007.jpg

Kék
http://www.freeweb.hu/frog70/index_elemei/image009.jpg

Teljes "kanóc"
http://www.freeweb.hu/frog70/index_elemei/image011.jpg


A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Frog70 szer. szept. 27, 2006 22:32-kor.



szer. szept. 27, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Próbára dugj bele egy darab (1-1,5m) vezetéket (tudod az antenna aljzat közepébe) és ha jobban jön, mint eddig, akkor a fej jó, az antenna gáz. (ne a garázsban, vagy híd alatt próbáld...)

Üdv
Inhouse


kedd szept. 26, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Természetesen megírom mire jutottam, csak még fel kell hajtani valmi boltot, ahol tudok venni antennát. :lol:


kedd szept. 26, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Amúgy ez egy Ródszar tipusú mp3-at is játszó kütyü.

Attól még lehetne jó is! :) Ezért írd meg, hogy mire jutottál!


kedd szept. 26, 2006 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Arra én sem merek gondolni, csak nem... :? Amúgy ez egy Ródszar tipusú mp3-at is játszó kütyü.
Először is inkább az antennát cserélem ki aztán majd meglátjuk. (régen eltört, úgy lett összegányolva).


kedd szept. 26, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Akkor gáz van, mert vagy az antennád rossz, vagy az erősítőd. Sajnos...
Mondjuk arra nem is merek gondolni, hogy a fejegységed rossz..


kedd szept. 26, 2006 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Ezt nem írtam, de a 12V kimegy megmértem, azért keresem az erölködőt, h kicseréljem.


kedd szept. 26, 2006 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ez súlyos vakság lehet nálad, írtam is, hogy az erősítő ott van a képen, az a fém csőgenya...
És ne az erősítőt keresd, hanem a csatlakozó antenna vezetékének mérhető réz végét, hogy ott van-e a 12V!


kedd szept. 26, 2006 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ!
Még annyit kérdznék, hogy kb merre keressem az erősítőt? A tetőkimenet közelében, vagy valahol a műszerfalban?


kedd szept. 26, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Watt leírta mi ez.

Üdv
Inhouse


kedd szept. 26, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szerintem is egy erősítő látható a képen. Kell neki egy test, amit a fejegységtől kap az antenna csatitól, és kell neki egy +12V amit a képen látható vezetéken keresztül kap, ha azon a csatlakozó lábon a magnód kiadja a feszt.(meg kell mérni...) Ha a fesz rendben van, akkor elképzelhető, hogy tönkrement az erősítő.


kedd szept. 26, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Tévedtem, az a szürke vezeték a világítástól jött.
A képen látható kis fém doboz, az nem egy anetnna erősítő? Nekem az antenna kábbellel együtt megy direktbe a 12V, de ha széthúzom akkor sem történi semmi. Nem hogy beszart az erősítő?
teljesen tanácstalan vagyo, gyakorlatilag nem lehet rádíót halgatni mert folyton súg!
Valaki hoozáértő szóljon please... :cry:


kedd szept. 26, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 18:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Kép

A képen is megy egy drót az antennához, de ez sem motoros...
Amúgy meg ez egy szürke vezeték ami a kocsiba van, abszolút nem szabvány semmi, mert ez egy 96-os daewoo :-)
Gondolom ezzel mindent elmondtam :-D
Szerintem kipróbálom, és bekötöm, (a régi rádiónál is be volt kötve), csak annyi érdekességet láttam már ebben a kocsiban, hogy jobbnak láttam ha üresen hagyom.


hétf. szept. 25, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 117 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség