Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 22:35



Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
p4 es proci illetve alaplap kompatibilitás. 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Josef írta:
StSanya írta:
A P4 Prescott egyedül videókódolás, illetve egy-két nagyon speciális területen használt program miatt javasolható csak...

Ez nálam pedig szempont, a 3D szerkesztgetés (Blender) mellett!
Ami prescott az az LGA 775 foglalatú?


inkább ami 775 az prescott. de nem minden prescott 775-ös.


szer. máj. 25, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Kicsit nem ide tartozik, de, feltettem máshol egy kérdést, de sajnos valahogy az XP telepítéséhez tartozó témát kevesen látogatják.
Nem úgy mint ezt - szerencsére.
Megkérhetek valakit, aki tud segíteni, hogy segítsen erre: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=476048#476048


szer. máj. 25, 2005 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:
A P4 Prescott egyedül videókódolás, illetve egy-két nagyon speciális területen használt program miatt javasolható csak...

Ez nálam pedig szempont, a 3D szerkesztgetés (Blender) mellett!
Ami prescott az az LGA 775 foglalatú?


szer. máj. 25, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Pedig nagyon kemény ez a proci. A videókódolásban nagyon odaver az összes mai procinak, még az Athlon FX-55-öt is csúnyán elveri.

Csak hát az Intel jó szokásához tartja magát. Új proci - új alaplap(chipkészlet)


szer. máj. 25, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha már p4 és kompatibilitás:
Idézet:
Rossz hírrel szolgál az orosz X-bit labs a legalacsonyabb órajelű kétmagos Pentium D processzort megvásárolni szándékozó felhasználóknak. A vélhetően napokon belül megjelenő processzorcsalád 2,8 GHz-es órajelen üzemelő példányának minden jel szerint kompatibilitási problémái akadnak az NVIDIA rendkívül népszerű nForce4 Intel Edition alaplapi lapkakészletével.

Az X-bit labs tesztelői sehogyan sem tudták stabil működésre bírni a tesztre érkezett processzort nForce4 vezérlőre épülő alaplapokban (Asus P5ND2-SLI Deluxe, NVIDIA nForce4 IE referencialap), miközben a kétmagos Pentium Extreme Edition problémamentesen együttműködött a platformmal. A híroldal saját tesztjeit igazolta a P5ND2 típusú alaplapot gyártó Asus, mely terméktámogatási oldalán meg is jelentetett egy (időközben törölt) felhívást, melynek értelmében a 2,8 GHz-es órajelű Pentium D 820 csak egymagos módban működik a cég nForce4-es alaplapjában.

Időközben a lapkakészletet gyártó NVIDIA részéről hivatalosan is megerősítést nyert, hogy az Intel processzorok mellé szánt nForce4 alaplapok csak 3,0 GHz-es vagy annál gyorsabb processzorokat támogatnak. A gyártó képviselője az alacsony órajelű processzorok iránti várhatóan alacsony keresletre hivatkozva kijelentette, hogy a későbbiekben nagy valószínűséggel nem fog olyan lapkakészlet-revízió készülni, mely megoldja ezt a problémát.

Az alacsonyabb órajelű (és ebből kifolyólag nyilvánvalóan olcsóbb) kétmagos központi egységek tehát a jelek szerint csak az Intel 945 és 955X lapkakészletével fognak hibátlanul működni, így azok, akik belépőszintű kétmagos Intel processzorra vágynak, le kell mondjanak az nForce4-re épülő megoldásokról.


szer. máj. 25, 2005 16:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
Eddig úgy voltam vele, hogy minél olcsóbban megjavítassam a gépet, amit nagy ügyesen tönkretettem.
Most - hogy a dominó-elven egyre bonyolultabbá, és drágábbá válna a javítás - már inkább megkérdezem, hogy milyen irányban érdemes új gépet csináltatni.
Említetted pl. az AMD 64-es rendszert. Az jobb mondjuk egy 3 GHz körüli PIV-nél?


Ne izgasd fel magad, ez általában így szokott működni másoknál is...

A P4 Prescott egyedül videókódolás, illetve egy-két nagyon speciális területen használt program miatt javasolható csak... Minden egyébre, és persze a normál felhasználónak, általános feladatokra egyértelműen az AMD64 a jó választás!

Az alaplapon, pontosabban az alaplapi chipkészleten már többet lehet vitatkozni... :D


szer. máj. 25, 2005 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
StSanya írta:
djsms írta:
StSanya írta:

De mondjuk én az Asrock-ban nem bízok, meg ha intel845-ös akkor azért lehetőleg i845PE...

én sem, de úgy voltam vele, hogy ha a proci meghalna akkor kicserélik gariban... ;) Meg hát így nyertem egy 3.2-est egy 2.4-ért cserébe ;)


Bocsi, de ezt most nem értem...

némi ráfizetéssel elcseréltem egy 3.2-es procit egy 2.4-re. Vagyis nekem volt a 2.4-es és azt cseréltem el 3.2-re. Egy ismerősöm megvette a 3.2-est, de a bd7-es lapja nem komálta azt és így gép nélkül maradt, mert a régi prociját beszámolták.


szer. máj. 25, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Említetted pl. az AMD 64-es rendszert. Az jobb mondjuk egy 3 GHz körüli PIV-nél?


a prescottnál bőven jobb, pláne ha game-lni akarsz.


szer. máj. 25, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Eddig úgy voltam vele, hogy minél olcsóbban megjavítassam a gépet, amit nagy ügyesen tönkretettem.
Most - hogy a dominó-elven egyre bonyolultabbá, és drágábbá válna a javítás - már inkább megkérdezem, hogy milyen irányban érdemes új gépet csináltatni.
Említetted pl. az AMD 64-es rendszert. Az jobb mondjuk egy 3 GHz körüli PIV-nél?


szer. máj. 25, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
Josef írta:
mást nem akarok cserélni...


Én naiv! :( Utánanéztem a memória-rekeszeknek, és rájöttem, hogy a 184 érintkezős DDR, és a 168-as UDRAM közel sem ugyanaz...



Jah, hát igen, az SDRAM-okat elárvereztetheted...


kedd máj. 24, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Josef írta:
mást nem akarok cserélni...


Én naiv! :( Utánanéztem a memória-rekeszeknek, és rájöttem, hogy a 184 érintkezős DDR, és a 168-as UDRAM közel sem ugyanaz...


kedd máj. 24, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
StSanya írta:
Viszont nem drága... :D


Nekem pedig most ez a legfontosabb.
Csak az alaplap ment tönkre, mást nem akarok cserélni. Így nincs különösebb szükségem pl. SATA-ra, vagy 8x-os AGP-re a GF MX400-amhoz.

Szóval, ha nagy valószínűséggel működik az 1,6-os processzorom vele, akkor maradok ennél...


A Te pénzed, a Te döntésed...

Mondjuk tényleg nem drága... Azért én a i845PE chipset-et javaslom mindenképpen...

Az i865-ben pedig az a jó, hogy tényleg modern chipset, és ha megnézed, annyival meg nem drágább... Ha két memória modulod van, a duál RAM lehetősége megfontolandó, az intel CPU-kon nagyon sokat segít...


kedd máj. 24, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:
Viszont nem drága... :D


Nekem pedig most ez a legfontosabb.
Csak az alaplap ment tönkre, mást nem akarok cserélni. Így nincs különösebb szükségem pl. SATA-ra, vagy 8x-os AGP-re a GF MX400-amhoz.

Szóval, ha nagy valószínűséggel működik az 1,6-os processzorom vele, akkor maradok ennél...


kedd máj. 24, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
djsms írta:
StSanya írta:

De mondjuk én az Asrock-ban nem bízok, meg ha intel845-ös akkor azért lehetőleg i845PE...

én sem, de úgy voltam vele, hogy ha a proci meghalna akkor kicserélik gariban... ;) Meg hát így nyertem egy 3.2-est egy 2.4-ért cserébe ;)


Bocsi, de ezt most nem értem...


kedd máj. 24, 2005 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
StSanya írta:

De mondjuk én az Asrock-ban nem bízok, meg ha intel845-ös akkor azért lehetőleg i845PE...

én sem, de úgy voltam vele, hogy ha a proci meghalna akkor kicserélik gariban... ;) Meg hát így nyertem egy 3.2-est egy 2.4-ért cserébe ;)


kedd máj. 24, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Vagy egy olcsó 865-ös:

http://www.dsp-system.com/index.php?m=4 ... let=&akmn=


kedd máj. 24, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Pl:

http://www.dsp-system.com/index.php?m=4 ... let=&akmn=


kedd máj. 24, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
StSanya írta:
Figyelj, Neked is valami 478-as intel chipsetes alaplap kéne, szerintem 845 - 865 körüli (845-ben nincs dual RAM, nincs 8x AGP, illetve nincs SATA)


Mondjuk ez jó lenne a processzoromhoz? http://www.dsp-system.com/index.php?m=2 ... let=&akmn=


Pl...

De mondjuk én az Asrock-ban nem bízok, meg ha intel845-ös akkor azért lehetőleg i845PE...

Viszont nem drága... :D


kedd máj. 24, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:
Figyelj, Neked is valami 478-as intel chipsetes alaplap kéne, szerintem 845 - 865 körüli (845-ben nincs dual RAM, nincs 8x AGP, illetve nincs SATA)


Mondjuk ez jó lenne a processzoromhoz? http://www.dsp-system.com/index.php?m=2 ... let=&akmn=


kedd máj. 24, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
no igen én is csak azért próbáltam bele a prescottot támogató alaplapba, mert végülis a 3.2-es is prescott tehát maximum fél gázon indulhat el a proci, más gond nagyon nem lehet. Ráadásul a HT-t is ismeri az alaplap.
Mondjuk jó kérdés mit kezdene egy butább öregebb alaplap egy mai
"okosabb" procival
Amúgy meg ami a proci nem támogatást jelenti azért van némi gyógyír! Van egy ismerősöm, aki bios hekkeléssel szinte csodákra képes! Csak kérdés megéri-e, mikor használtan 10 körül már szinte fullextrás lapok vannak. Én holnap-holnapután fogok venni egy 1 hónapos IS7-G-t 12k-ért :)


hétf. máj. 23, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
Ezek szerint, egy nem teljesen összeillő alaplap és processzor nem jelenti automatikusan egymás halálát? Igazából nekem csak erre van szükségem...



Hát azért erre mérget ne vegyél... :lol:

Vannak korlátok, pl az FSB, a szorzószámkezelés, az alaplapi CPU feszültség előállító rész (Lécci, valaki mondja meg a pontos nevét, most ha megölnek sem tudnám!)... Némelyiket az alaplap tervezéséből adódóan esetleg ki lehet küszöbölni, de van, amikor nem tudunk tenni semmit sem...

Nagy csalódásom volt pl. amikor az öcsém ismerősének nem tudtam segíteni: Az Intel szépen válaszolt az email-re, hogy nem, az Intel Desktop Board D845GEBV2 nem fogja az életbe sem támogatni az Intel Celeron D 478-as CPU-kat...

Figyelj, Neked is valami 478-as intel chipsetes alaplap kéne, szerintem 845 - 865 körüli (845-ben nincs dual RAM, nincs 8x AGP, illetve nincs SATA) nézz körül aproneten, meg ilyen helyeken... Esetleg számtech boltban, van sok ember, aki mostanában át akar állni AMD64-es platformra...

Ámbár Neked is el kéne ezen gondolkodni... :lol:


hétf. máj. 23, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Josef írta:
Az 1 mega cache tényleg sokat gyorsíthat, ha azt vesszük, hogy a processzor nagyságrendekkel gyorsabban tud ahhoz hozzáférni, mint a memóriához.


Még akkor is, ha a kérdés csak költői volt... :wink:


hétf. máj. 23, 2005 6:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
djsms írta:
kicsit én is játszottam nem teljesen összeillő cuccokkal :)
Adott volt egy Asrock p4i45gv alaplap (prescott ready :) ) ami 533MHz-s FSB-t tud. "találtam" egy 3.2-es Prescott procit, gondoltam beleteszem a mostani 2.4GHz-s Celeron D helyett. Alapból 1.6GHz-n indult el ugye. Semmi gond, legalább nem melegszik annyira - gondoltam én naivan... Ugyanúgy 50 fok körül vigyorog pedig csak fél gázon megy... Adtam neki plusz FSB-t (100->133) és így is 50 fok! Sajna 166-on nem stabil, pedig a proci bírná :)
Ja és még valami. BIOS-ban a Hyper threading funkció szerepel és default-on van (vagy lehetne disabled is) de valahogy ezzel nem akar foglalkozni a mocsok gép... pedig a 3.2-es ezt is tudná!
Jah amúgy barátnőm szerint (az ő gépe :) ) gyorsabb lett a gép, még 1.6GHz-n is! Ennyit számít az 1 mega belső cache? (költői)


Ezek szerint, egy nem teljesen összeillő alaplap és processzor nem jelenti automatikusan egymás halálát? Igazából nekem csak erre van szükségem...

Az 1 mega cache tényleg sokat gyorsíthat, ha azt vesszük, hogy a processzor nagyságrendekkel gyorsabban tud ahhoz hozzáférni, mint a memóriához.


hétf. máj. 23, 2005 6:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
kicsit én is játszottam nem teljesen összeillő cuccokkal :)
Adott volt egy Asrock p4i45gv alaplap (prescott ready :) ) ami 533MHz-s FSB-t tud. "találtam" egy 3.2-es Prescott procit, gondoltam beleteszem a mostani 2.4GHz-s Celeron D helyett. Alapból 1.6GHz-n indult el ugye. Semmi gond, legalább nem melegszik annyira - gondoltam én naivan... Ugyanúgy 50 fok körül vigyorog pedig csak fél gázon megy... Adtam neki plusz FSB-t (100->133) és így is 50 fok! Sajna 166-on nem stabil, pedig a proci bírná :)
Ja és még valami. BIOS-ban a Hyper threading funkció szerepel és default-on van (vagy lehetne disabled is) de valahogy ezzel nem akar foglalkozni a mocsok gép... pedig a 3.2-es ezt is tudná!
Jah amúgy barátnőm szerint (az ő gépe :) ) gyorsabb lett a gép, még 1.6GHz-n is! Ennyit számít az 1 mega belső cache? (költői)


vas. máj. 22, 2005 22:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:


Ha betetted másik lapba a BIOS chipet, akkor az UNIFLASH esetleg segít...

http://www.uniflash.org/

A BB a BIOS része, általában frissítés során nem nyúl hozzá a frissítést végző program, de néha igen... Ha utóbbi esetben van probléma, áramszünet stb. akkor megsérülhet, s nem fog működni...


Sajnos nem. Túl régi lehet az alaplap: A program PCI-os buszt akar. :x , ami nincs (csak ISA, bár a program-leírás szerint ez nem jelenthetne bajt).


vas. máj. 22, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
StSanya írta:

Leszedted a BIOS chipet? :shock:


Azt még azért tudnod kell, hogy csak akkor működik ez a módszer, ha a Boot Block nem sérült meg...


Le.
Hogy ez a BB megsérült-e, azt nem tudom (ez egy belső része az IC-nek?), de maga az IC eléggé: néhány lába letört, de a másik gép tokjában úgy tűnt, hogy minden érintkezés rendben. Csak az az alaplap nem támogatta a BIOS írását.

Most azért megpróbálom visszavarázsolni az eredeti alaplapra...

De komolyan érdekelne az is, hogy milyen alaplapot vehetek a processzoromhoz?



Ha betetted másik lapba a BIOS chipet, akkor az UNIFLASH esetleg segít...

http://www.uniflash.org/

A BB a BIOS része, általában frissítés során nem nyúl hozzá a frissítést végző program, de néha igen... Ha utóbbi esetben van probléma, áramszünet stb. akkor megsérülhet, s nem fog működni...


vas. máj. 22, 2005 10:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:

Leszedted a BIOS chipet? :shock:


Azt még azért tudnod kell, hogy csak akkor működik ez a módszer, ha a Boot Block nem sérült meg...


Le.
Hogy ez a BB megsérült-e, azt nem tudom (ez egy belső része az IC-nek?), de maga az IC eléggé: néhány lába letört, de a másik gép tokjában úgy tűnt, hogy minden érintkezés rendben. Csak az az alaplap nem támogatta a BIOS írását.

Most azért megpróbálom visszavarázsolni az eredeti alaplapra...

De komolyan érdekelne az is, hogy milyen alaplapot vehetek a processzoromhoz?


vas. máj. 22, 2005 6:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:

Ez nagyon jól hangzik, csak sajnos már késő...
Mivel a korábbi fórum-témában nem született számomra használható ötlet, ezért „lesz, ami lesz”-alapon „leszedtem” az IC-t, így most nincs is már az alaplapon. Az említett régi géppel próbáltam elindítani az aflash.exe-t, de persze nem sikerült.
Ezért kezdtem el komolyan gondolkodni az új alaplapon, és ezért írtam most már ebben a fórumban.

Bár, amit írtál, biztos jó, úgyhogy lehet, hogy megpróbálom visszatenni a régi vagy egy új IC-t, de egyből meg is próbálok elöbb egy tokot forrasztani az alaplapra...

Ha mégsem sikerülne: a korábbi kérdésemben szereplő Spacewalker alaplap jó az én processzoromhoz?



Leszedted a BIOS chipet? :shock:


Azt még azért tudnod kell, hogy csak akkor működik ez a módszer, ha a Boot Block nem sérült meg...


szomb. máj. 21, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Ne vegyél ASUS alaplapot légysziveeeeees........


szomb. máj. 21, 2005 16:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:
Josef!


Elképzelhető, ez a spórolás eredménye... :evil:


Akkor már csak a Boot Block BIOS floppy marad...


Ez egy boot floppy három file-val: Az AWARD Flash progi, a BIOS file, és egy AUTOEXEC.BAT, ami tartalmazza a következőket:

awdflash.exe biosfile.ext /PY/SN/CC/CP/CD/LD/R

ahol: /PY - Program BIOS, /SN - No Save, /CC - Clear CMOS, /CP - Clear PnP (ESCD), /CD - Clear DMI, /LD - Destroy CMOS Cheksum, R - Restart

Például: Ha a BIOS-od: 1.14in12.bin, az AWARD Flash pedig: flash613.exe
akkor a következő van az autoexec.bat-ban: "flash613.exe 114in12.bin /Py /Sn /CC /CP /CD /LD /R" - az idézőjelek nélkül persze.

S szerezz be a biztonság kedvéért egy PCI-os VGA-t, azzal biztosan látod a dolgokat! Húzz le minden IDE egységet, vegyél ki minden bővítőkártyát, csak a PCI VGA és a floppy csatlakozzon az alaplaphoz...

Pár perces művelet az egész, ha nem látnád az eseményeket...


Ez nagyon jól hangzik, csak sajnos már késő...
Mivel a korábbi fórum-témában nem született számomra használható ötlet, ezért „lesz, ami lesz”-alapon „leszedtem” az IC-t, így most nincs is már az alaplapon. Az említett régi géppel próbáltam elindítani az aflash.exe-t, de persze nem sikerült.
Ezért kezdtem el komolyan gondolkodni az új alaplapon, és ezért írtam most már ebben a fórumban.

Bár, amit írtál, biztos jó, úgyhogy lehet, hogy megpróbálom visszatenni a régi vagy egy új IC-t, de egyből meg is próbálok elöbb egy tokot forrasztani az alaplapra...

Ha mégsem sikerülne: a korábbi kérdésemben szereplő Spacewalker alaplap jó az én processzoromhoz?


szomb. máj. 21, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef!


Elképzelhető, ez a spórolás eredménye... :evil:


Akkor már csak a Boot Block BIOS floppy marad...


Ez egy boot floppy három file-val: Az AWARD Flash progi, a BIOS file, és egy AUTOEXEC.BAT, ami tartalmazza a következőket:

awdflash.exe biosfile.ext /PY/SN/CC/CP/CD/LD/R

ahol: /PY - Program BIOS, /SN - No Save, /CC - Clear CMOS, /CP - Clear PnP (ESCD), /CD - Clear DMI, /LD - Destroy CMOS Cheksum, R - Restart

Például: Ha a BIOS-od: 1.14in12.bin, az AWARD Flash pedig: flash613.exe
akkor a következő van az autoexec.bat-ban: "flash613.exe 114in12.bin /Py /Sn /CC /CP /CD /LD /R" - az idézőjelek nélkül persze.

S szerezz be a biztonság kedvéért egy PCI-os VGA-t, azzal biztosan látod a dolgokat! Húzz le minden IDE egységet, vegyél ki minden bővítőkártyát, csak a PCI VGA és a floppy csatlakozzon az alaplaphoz...

Pár perces művelet az egész, ha nem látnád az eseményeket...


szomb. máj. 21, 2005 10:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
StSanya írta:
Nem akarlak lebeszélni a vásárlásról, de ez az alaplap szerintem még 2.500,- Ft körüli összeg ráköltését megérdemelheti...

Ahogy az alaplap könyvét pdf-ben nézegettem, a BIOS chip nem beforrasztott, hanem ebben az újabb típusú tokozásban van...

http://www.asuscom.de/pub/ASUS/mb/sock4 ... bm-102.pdf

A másik topicban megadott www.biosiras.hu -n ilyen chipeket is írnak, kb ennyi pénzért...


Vagy még a BootBlockBIOS floppy segithetne rajtad, illetve a HotSwap-os BIOS frissítés... DE a leginkább megbizható számodta, a BIOS égető lenne...


Valóban tokozva van a pdf-ben, és a kézikönyvében, de a valóságban sajnos nem. Legalábbis nálam.
Nem értem, hogy voltak képesek így megcsinálni, ha azt veszem alapul, hogy egy ezeréves Siemens gépben (100 MHz, még PCI csatolók sincsenek az alaplapon...) ugyanilyen típusú BIOS IC-t tokozva tettek be.

Szóval azt hiszem marad a vásárlás. Csak azt kéne tudnom, hogy milyet vehetek a processzorhoz... :?


szomb. máj. 21, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Josef írta:
Sziasztok!

Nem konkrétan az előzőekhez, de ebben a témában szeretnék kérdezni.
Kompletten vettünk kb. 2 éve egy Asus P4 gépet - így a processzorról nincs semmi leírásom, de néhány dolgot sikerült kideríteni a felirata és órajele (1,6 GHz) alapján, részletesen:
http://josef.uw.hu/letolt/egyeb/processzorom.pdf
Az alaplap Asus P4B-M: http://www.asuscom.de/prog/spec.asp?m=P4B-M&langs=07 Ez alapján úgy hiszem, hogy a processzorom vagy NorthWood vagy Willamette (bár nem tudom, hogy ezek mit is jelentenek pontosan...).

Az alaplap viszont tönkrement. (Aki olvasta korábbi kérdéseimet a Szoftver/BIOS frissítés témában, az most fölfedezhet egy-két összefüggést :? )

Most vennék ehhez a régi processzorhoz egy alaplapot, de egy üzletben mondták, hogy nincs, mert csak HyperThreading-es van, és az kizáró ok.
De itt van például egy ilyen:
http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58724445&f=MBO&o=0
Ez támogatja mindhármat. :shock:

Ezekután milyen alaplapot tudok venni?


Nem akarlak lebeszélni a vásárlásról, de ez az alaplap szerintem még 2.500,- Ft körüli összeg ráköltését megérdemelheti...

Ahogy az alaplap könyvét pdf-ben nézegettem, a BIOS chip nem beforrasztott, hanem ebben az újabb típusú tokozásban van...

http://www.asuscom.de/pub/ASUS/mb/sock4 ... bm-102.pdf

A másik topicban megadott www.biosiras.hu -n ilyen chipeket is írnak, kb ennyi pénzért...


Vagy még a BootBlockBIOS floppy segithetne rajtad, illetve a HotSwap-os BIOS frissítés... DE a leginkább megbizható számodra, a BIOS égető lenne...

Szerk: Helyesírás


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StSanya kedd máj. 24, 2005 17:34-kor.



pén. máj. 20, 2005 21:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem konkrétan az előzőekhez, de ebben a témában szeretnék kérdezni.
Kompletten vettünk kb. 2 éve egy Asus P4 gépet - így a processzorról nincs semmi leírásom, de néhány dolgot sikerült kideríteni a felirata és órajele (1,6 GHz) alapján, részletesen:
http://josef.uw.hu/letolt/egyeb/processzorom.pdf
Az alaplap Asus P4B-M: http://www.asuscom.de/prog/spec.asp?m=P4B-M&langs=07 Ez alapján úgy hiszem, hogy a processzorom vagy NorthWood vagy Willamette (bár nem tudom, hogy ezek mit is jelentenek pontosan...).

Az alaplap viszont tönkrement. (Aki olvasta korábbi kérdéseimet a Szoftver/BIOS frissítés témában, az most fölfedezhet egy-két összefüggést :? )

Most vennék ehhez a régi processzorhoz egy alaplapot, de egy üzletben mondták, hogy nincs, mert csak HyperThreading-es van, és az kizáró ok.
De itt van például egy ilyen:
http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58724445&f=MBO&o=0
Ez támogatja mindhármat. :shock:

Ezekután milyen alaplapot tudok venni?


pén. máj. 20, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a northwood kevesebet fogyaszt, kevesebb hőt ad le kisebb hűtő elég neki. talán a prescott egy nagyon nagyon jó hűtővel jobban tuningolható.


pén. jan. 07, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2004 17:29
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ja és még annyi hogy a 3.4 prescottrol mi a vélemenyetek megeri vagy inkabb northwood magosat vegyek??adjatok tanacsot


csüt. jan. 06, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2004 17:29
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
koszi szépen


csüt. jan. 06, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha frissítesz biost és nem 775-ös a p4-es proci akkor igen.
amugy itt a hivatalos válasz:
http://www.asus.com/support/cpusupport/cpusupport.aspx


csüt. jan. 06, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2004 17:29
Hozzászólások: 20
Hozzászólás p4 es proci illetve alaplap kompatibilitás.
Nah csak annyi lenne hogy venni akarok egy 3.4ghz prescott procit meg egy Asus P4C800-E Deluxe I875P Dual DDR400 alaplapot és azt szeretnem megtudni hogy ezzel az alaplappal menne e a proci???


csüt. jan. 06, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 39 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség