Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 23:50



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
Tárgyfotózás HELP 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Megjött a könyv amit ajánlottál, nagyon jó! Sok színes illusztrációs stb. stb.
Szerintem a többi részt is megveszem! A szürke lapot hétvégén fogom kipróbálni! Remélem mükszik majd!


szer. jún. 29, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Köszi a tanácsokat!

Meg is rendeltem a könyveket! Már alig várom, hogy megérkezzenek!


pén. jún. 24, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Igen, nem olcsok de nagyon szepek es mar csak a kepek nezegetese is sokat elarul. Persze soxor van olyan erzese az embernek, hogy sosem fogja elereni ezt a szintet, de azert feladni nem szabad :wink:


csüt. jún. 23, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
http://www.corvina.hu/konyv.php?konyv_i ... OLVWLCRagv


Köszi szépen! Itten megtaláltam! Szerinted érdemes megvenni a sorozat többi részét?? Sokat lehet belõlük tanulni??


csüt. jún. 23, 2005 7:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Na itt a kezemben:

ISBN 9638633433
Fotó Iskola, Tájak és képek
Robert Caputo

Az elso boritoja dupla kihajthato belul 18% szurke.


szer. jún. 22, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Köszi!

Amúgy én ezeket néztem (4 db van ezen az oldalon)

http://www.corvina.hu/konyv.php?konyv_i ... N05A10WXTE


szer. jún. 22, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nem mindben van, meg ugyanazon konyv ket kiadasa is elter, egyikben van a masikban nincs... Hogy melyik konyv nem emlexem pontosan. Majd megnezem mert van nekem is konyvem meg ocsemnek is de nem tom melyikben van mert engem a szurke nem izgatott (mivel van erdeti kartyam es patch sorom).


szer. jún. 22, 2005 9:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Viszont van nehany natgeo fotozasi konyv aminek a belso boritoja direkt ilyen 18%-os. Nem teljesen olyan mint a gyari de azert hasznalhato. Nezd vegig oket mert nem mindegyikben van.


Melyik könyv az amelyikben van ilyen 18-os szürke????
Nem igazán találtam!

Köszi elöre is!


kedd jún. 21, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 8:03
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pécs(-Budapest)
Hozzászólás 
Tigrincs... teljesen jogos a dolog. 10es obi az annyit is ér. én csak azt kérdeztem, hogy ez normális e. ezekszerint igen. csak ennyit akartam tudni.
bar elfogadni akkor sem tudom, hogy - akármilyen olcsó is - ennyire "****".
de mindegy. ha rajtam mult volna 300d-t veszünk usm-es kitobival ( black limited ) usm-en kivül a vaz mérete miatt is. jobb fogas.
de valszeg hamarosan lesznek + obik.) ha minden igaz vannak valahol régről.. egyenlőre csak annyit tudok, hogy egy is, usm -es tele, meg egy "sima" usm. de még nem láttam őket. csak ennyit tok roluk.
_optikus_ hat jo.. nemigazan látok már ebbe jobban bele. szal elfogadom amit mondasz.
egyébként azzel robálkoztam egy időben, hogy legyen a képen fehér... és ahoz igazítom... csak mégse volt jó.. ugymond túl fehér lett.. de akkor ezekszerint a 18 as szürke kellett volna..
350d nél elkészült képet tudunk megadni referenciának, szal gond nélkül megy a vakuhoz igazítás. sony f717nél ez nem ment igy.
raw-ozáshoz sajnos kevés az idő és sok a kép. ps-ezésre mostmár csak annyi időt fordítok, hogy crop adott méretre. mármint az "átlagos" termék fotokon.


hétf. jún. 20, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
-=pamacs=- írta:
de amugy nemértem teljesen.. ps be csinálni egy 18% os szürkét A4.. 300-600dpi.. és szinhű tintasug. vagy foto nyomtató+ fotópapirra kinyomtatva?

De mivel fogod osszevetni ha nincs igazi 18%-os szurked. Honnan tudod, hogy az jo amit csinalsz. Raadasul a gyari szurke az szurke, es minden hullamhosszon egyenletes a visszaverese. Ez nagyon jo mikor utolag allitod be a szinegyensulyt. Csinalsz egy olyan kepet amin rajta van a szurke lap es utana photoshopban erre allitod a pipettat (maj ezt a referenciat alkalmazod a tobbi kepre is). Ha meg netan sikerul egy szurke patch skalat is szerezni akkor azzal a feher-szurke-fekete is pipettazhato.

-=pamacs=- írta:
costum wb-t vakuval állítom persze. csak! sony-nál (717) ez nem igazán működött.. (azért kérdeztem), mert ott nem elkészült képet lehetett megadni referenciának, mint 350d-nél.. hanem megnyomtam a megfelelő gombot a fehér papírra fokuszálva/irányitva és pár sec. alatt beállította arra az "állapotra"... így vakura nemigazán tudtam csak az állandó alapfényekre.

Igazad van vakunal nehez a wb-t beallitani (bar gepe valogatja van amelyik ugy allitja, hogy egy rendeset exponal es ez akar mehet vakuval is, de a 350d-nel ezt nem tom, hogy van).
Egyebkent meg hasznalj raw-ot es utolag allitsd be a wb-t.


szomb. jún. 18, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Pamacs, atee, mi a fenét vártok egy 10 rugós kitobjektívtől?
Szerintetek, ha egy átlagos Canon objektív 50-60 ezernél kezdődik, akkor a 10 ezret érő kitobi vajh mit tudhat? Induló objektív, hogy a kezdő fotóst ne üsse meg a guta, hogy van egy használhatatlan de drága gépe. Komoly munkára csak és kizárólag úgy alkalmas, hogy az expókat lehetőség szerint kézzel állítod, és a képeket komoly utómunkálatoknak veted alá. De szerintem ha valakinek vakura telik, mert dolgozik vele, annak egy objektív sem különösebb tétel... Félre ne értsetek, kitobit használok, az enyém is lötyög pedig 300D-m van, de semmi bajom nincs azzal, hogy ez egy erősen kompromisszumos megoldás. Van kitobi 10 ezerért, lötyögő lencsetaggal, és van ugyanolyan zoom USM obi, 60 ezerért, precíz lencsetagokkal... Lehet választani! Más kérdés, hogy szerencsére a 300D robosztussága miatt sosem érzem, hogy lötyögne a lencsetag, a 350D-nél szerintem sokat ront a helyzeten a picike markolat, amit nem lehet marokra fogni expo közben. De ez szubjektív.


szomb. jún. 18, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Hali!
Engem most kezdett érdekelni,hogy belsőteret,külsőteret.stb egy pontból 3-4szer lefényképezek,és azt összefűzöm sz.gépen,hogy egy csík fotó lesz!(nem tudom mi a technika neve,mert amatör vagyok(:)!
Viszont kérdezném hogy ti milyen programot használtok hogy jó legyen!
Én PANAVUE progival próbálkozok,de nem mindég tökéletes!
Ha tudnátok ajánlani valamit megköszönném!Jó lenne ha tudna magyarul is!

Üdv tomash


szomb. jún. 18, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Sajna nekem is mozog valami az obiba a 350d-nél???
Én is kérdezem ez normális, vagy vigyem vissza a boltba!


pén. jún. 17, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 8:03
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pécs(-Budapest)
Hozzászólás 
először is köszönöm.
a kábellel való összekötés folyamatban. hensel-nek vanis elvileg erre "megoldása" tartrozékként lehet venni.
ja igen mig el nem felejtem: a 350D obija (kit18-55) "zörög" ... lötyög benne valami (lencse..?). a mozgó rész ( ami zoomoláskor ) kitolódik belőle, összevissza mozog. oldalsó irányba. szerintem van egy mm is a kimozgása.
ez normális lenne? nemhiszem, hogy pont egy optikának kée "lötyögnie"..
mert a képek nekem a kezdetek óta kicsit homályosnak tűnnek. próbáltam úgyis, hogy leraktam..., hát úgyse tűnt jobbnak az eredmény. arra gondolok, hogy már a tükör felcsapódása megrázhatja annyira, hogy ez látható legyen. hisz az pont "jó" időben és közel is van a lencsékhez...
hozzátenném.. ha mozgatom az optika végét ( a kijövő rész.. MF esetén amit tekerek ).. mozog a kép is a keresőben és igy a cmos ra érkező is expnálásnál! vélemény?
amig nincs 18as szürke.. addig malad a +1-+1,3, mint eddig. de amugy nemértem teljesen.. ps be csinálni egy 18% os szürkét A4.. 300-600dpi.. és szinhű tintasug. vagy foto nyomtató+ fotópapirra kinyomtatva? persze nyilván lehet nemlesz olyan pontos mint a "gyári" megvásárolható,de.... ?.. szerintem kiis próbálom
costum wb-t vakuval állítom persze. csak! sony-nál (717) ez nem igazán működött.. (azért kérdeztem), mert ott nem elkészült képet lehetett megadni referenciának, mint 350d-nél.. hanem megnyomtam a megfelelő gombot a fehér papírra fokuszálva/irányitva és pár sec. alatt beállította arra az "állapotra"... így vakura nemigazán tudtam csak az állandó alapfényekre.
a vaku "erejének" szabályozását úgy értettem, hogy ha aztnézzük, hogy a vakufény csak egy "pillanatig" tart, akkor a záridő annyire nincs rá hatással.. az csak inkábba külső fényekre.. míg ha a blendét húzzuk szűkebbre akkor a vaku pillanatnyi fényét le tudjuk csökkenteni abból a pillanatnyi nagy fénymennyiségből csak kevesebb jut be...
amugy ezt azthiszem a fotovilag.hu-n olvastam vagy dékán istván könyvében. és abszolút működik a gyakorlatban. partyfotozás.. nagyobb zártól elmósodik kicsit a háttér, színesebb, világiosabb lesz ( 1/6-1/8 ) ha közel van a személy vagy a tárgy ( és vakuval csinálom a képet ) akkormeg a blendét kicsit szűkebbre veszem..( leszűkítem 3,5-4 re (F717nél F2 a minimum)
könyvajánlást továbbra is megköszönném;)


pén. jún. 17, 2005 8:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Hat a lezernyomtatok nagy resze csak feketet tud (no persze ha van szines de az nem tul gyakori).
Szoval referencia hianyaban nem tudsz nyomtatni hazilag. Meg azzal sem konnyu mert valahogy raszterezni kell ugy, hogy ugyanakkora legyen a fedetsege.
Ha annyira kell egy 18%-os szurke akkor vegyel egy natgeo konyvet, nem olyan draga es sok okos dolog van bennuk.


csüt. jún. 16, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
És ha lézernyomtatóval csinálom, akkor milyen színekböl keverjem ki????
Van ötleted???
Nincs natgeo könyvem sajna!

Elöre is köszi!


csüt. jún. 16, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Hazilag nehez mert nincs referenciad amihez hasonlitsd (lezer nyomtatoval szoktak de kell egy gyari 18%-is hogy legyen mivel beloni...)

En evekkel ezelott az amzon.com-rol rendeltem (Bp-en talan a tripontnal erdemes megkerdezni).

Viszont van nehany natgeo fotozasi konyv aminek a belso boritoja direkt ilyen 18%-os. Nem teljesen olyan mint a gyari de azert hasznalhato. Nezd vegig oket mert nem mindegyikben van.


csüt. jún. 16, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Esetleg lehet házilag is készíteni valami hasonlót????


csüt. jún. 16, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
18%-os szürke lapot hol tudok várásolni???
Webáruház érdekelne, mivel nem vagyok Bp-i!

Köszi


csüt. jún. 16, 2005 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Köszi. Sokat tanultam töled!


csüt. jún. 16, 2005 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Azert azt tudni kene hogy a vaukbol kijovo kanoc masik vegen mi van. Ha pc tipusu elsuto csatlakozo az jo. Viszont a gepeden sajna nincs aljzat hozza (a 350D-n lesporoltak, a 2e ft-os Zeniten E-n meg van...).
Ezt ugy lehet athidalni, hogy kell egy olyan kis muanyag adapter amit a vakusinbe csusztatva a kozepso erintkezot kivezeti egy pc aljzatra (nezd meg a soosfotonal az Erzsebet teren, Bp.).
Ebbe mar be tudod dugni a fejek zsinorjat. Remelhetoleg eleg egy aljzat es az mar el tudja sutni a ket fejet egyszerre, mert ha nem akkor kell valami kutyu amivel kozositeni lehet a ket vaku elsutojet (persze lehetne egyszeruen ossze is kotni de azt nem biztos, hogy szeretik a vakufejeid, utana kene nezni valami doksiban).

Ha ez idaig osszejon akkor a gepet M modba köll rakni es hasonloan a fenysatorhoz tul kell expozni, hogy a feher az feher legyen ne pedig szurke. Ha veszel egy fenymereshez hasznalatos 18%-os szurke lapot akkor arra spot fenymeressel ramerve es beallitva az expot, jo lesz a kep.
Okolszabalykent lehet olyat is, hogy a feher hatterre spot meressel ramersz es a helyes expohoz mert ertekhez kepest nyitsz 2 blendet (2FE tulexpo).
Persze a vakufejeken fixalod a teljesitmenyt. Ha barmit elallitasz (fej vagy fgep) akkor ujra kell fenytmerni. Diginel elony, hogy egybol tudsz probat is csinalni es ennek megfeleloen allitani a zaron/rekeszen.
Persze a targyat is figyelembe kell venni, ha sotet tonusu es arnyekok is vetodnek ra akkor lehet, hogy meg tobbet kell nyitni de ha vilagos akkor forditva. Probazni kell. Lenyeg, hogy a targy legyen szepen exponalva ne a hatter.
Ja es ilyenkor (nehany kiveteltol eltekintve) a gep sajat vakujat nem szabad hasznalni az csak bezavar.

WB-t a feher hatterre kell allitani de azt is a vakuzassal, nehogy a beallitofenyre vagy a szobaban levo tobbi fenyre allitsd mert az elkefeli. Sot fotozas kozben ne legyen felkapcsolva a villany (legjobb valami sotet szoba) mert a keverdo fenyek kulonbozo szinhomersekletuek (nap,vaku,vilagitas vagy a hama lampak) es ez teljesen osszezavarja a szineidet.

A zarido ugyanolyan hatassal van a megvilagitasra mint a rekesz, egy blende fenyero valtozast nem csak a rekesszel lehet allitani hanem a zarido duplazott erteku emelesevel/csokkentesevel (pl.: 1/60s->1/125s = egy blende zaras).


szer. jún. 15, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 8:03
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pécs(-Budapest)
Hozzászólás 
_optikus_ énis köszönöm ezt az infot! nekem is nagyonsok fejtörést okozott..
mondjuk ugy hidaltam át, hogy +1, +1,3 kompenzáció. vagy max ps.
mer igy utolag visszagondolva -hogy a wb jo és nem azér szürke- télleg igaznak tűnik már így nekemis.. mert histogrammot nézva.. és a csuszkat a histogramm "végéhez" huzva már színhelyes lett a kép.. mindig volt "pár mm sötét rész a histo. jobb oldalán"...
de akkor lennemár nekemis pár kérdésem..
termékfotózásról van nálam is szó. idáig egy sony dsc 717 volt. háttér plusz (leginkább) a mennyezeti neon fény. arra beállítottam a WB-t (fehérlap) , +1-1,3 fé és hajrá. a képek a szüségesnek megfelelőek voltak. figyelembe véve hogy email és egyéb miatt egy kép mérete olyan 100-200k-nal nemnagyon kellett hoyg több legyen. gép kezdett haldokolni...
igy most lett egy eos 350D meg kaptam hozzá 2 hensel 500ast. egyenlőre a géppel ismerkedem (1 napja van meg)
namármost. a vakuzással probálkoztam már párszor.. méga sony idején is..( volt/van 2 kisebb hama lámpa is) de sajnos kevés sikerrel.. nemtudtam semmit csinálni, hogy megközelítőleg is elfogadható legyen a kép vaku használatakor. igy utólag ez részben már talán a sony hibája is volt.. talán... mer a 350d vel uygaanaz, ugyanugy már megközelítőleg használható eredményt hozott.
hogy tudom összekötni az eos-t a vakukkal? kábellel.. (tehát nem az "érzékelős" dologra gondolok. (gép vakuját érzékeli a lámpa.) ) a henseleken van 1-1 nagy jack aljzat.. meg adtak egy kábelt is hozzá aminek a másik végén egy csatlakozó van... se a sony-n se az eos-on nemtom hova dugni.
mikre kell figyelni még, mi milyen változást okoz... rekesz/z.idő/iso/
( bár pl azt már tom, hogy a z.idő nem fog rá hatással lenni különösbben hanem inkább a blendével lehet jobban szabályozni. tapsztalat party fotózásnál )
gép honnan fogja tudni hogy kap még "2 lámányi fényt".)) wb-t mire állitsam..? costum vagy jo a gyári vaku wb default (6000k) mennyi lehet egy ilyen színhöméréséklete.
nahjó egyenlőre ennyi. tudom hogy ez most igazából sok.. mármint az in fo mennyisége amire szükségem lenne. így azt is megköszönném ha valaki könyvet vagy neten valamit tudna ajánlani a "vakuzással" kapcsolatban! hogy megtudjam tanulni... mint az eddigieket.
Dekán István ( a d. f. ) kényve pl. sokat segytett, de ez már annyira mélyen nem megy bele.
köszönöm előre is a bármiféle helpet.
( amugy mielött megjegyezné bárki... nem tanultam fotosnak. miota ez lett a munkam:) ( kb 1 ev ) azota kezdtem el ezzel foglalkozni.. és pont ezt a "tanulást" szeretném folytatni.) és a fizetésem is ennek megfelelő:( tehát... ) probálom megoldani a problémákat és ezáltal újakat tanulni.. igymondanám:)
köszönöm még1x előreis


szer. jún. 15, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ha szurke a hatter az a jo. Akkor helyes a szinegyensuly. A fenymeressel van a gond hisz a gep mindig probalja 18%-szurkere exponalni a temat. Atlag temaknal ez jo is de mellekhatasa hatasa, hogy a nagyon vilagos temak eszurkulnek (alexpo) a sotetek meg felhuzottak lesznek (tulexpo). Hasznalj manualis modot es kezzel allitsd a zarat/rekeszt. Esetleg hasznalhatsz expo kompenzaciot is. Ha lenne 18%-os szurkelapod (kodak gyartja) akkor spottal arra ramersz es manualisban arra allitod a helyes expoziciot igy jo lesz a kep.


szomb. máj. 14, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Szerintem maga a géppel nincs gond, csak valamit én hibázok el!
Csak tudnám mit!! De majd próbálkozok mindenféle beállítással!


pén. máj. 13, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Hát attól még lehet eltérés mert bármely gépbe bekerülhet egy eltérő értékű alkatrész. Egy 70000-Ft-os gép is lehet igen jó minőségű és pontosan épített. Jópár évvel ezelőtt volt pont az EOS-oknál egy botrány amikor a fém vázas fém bajonettes géphez készítettek 75-300-as totál műanyagházas műanyag bajonettes optikát, ami az üveglencsék súlya alatt behajlott.( ezek persze még filmes gépek voltak)


pén. máj. 13, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Az is előfordul, hogy a fényképezőgép színhelyessége hagy kívánnivalót maga után. Az optika a szűrők a feldolgozó szoftver is lehet sok esetben nem teljesen pontos, enyhén szólva. Ha 3 fényképezőgéppel lefényképezzük ugyanazt a témát, nem egyforma színűek lesznek sőt néha eszméletlen különbséget tapasztalunk.


Eos 300D-m van!


pén. máj. 13, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az is előfordul, hogy a fényképezőgép színhelyessége hagy kívánnivalót maga után. Az optika a szűrők a feldolgozó szoftver is lehet sok esetben nem teljesen pontos, enyhén szólva. Ha 3 fényképezőgéppel lefényképezzük ugyanazt a témát, nem egyforma színűek lesznek sőt néha eszméletlen különbséget tapasztalunk.


pén. máj. 13, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Na ezeket tök nem ismerem persze elfelejtettem hogy a magyar izzógyártás echte kilfeldi lett. Én eladtam a cuccomat azokban még Tungsram Largiphot 125 és 250 wattos nagyítóizzók voltak amik eléggé színhelyesek voltak. Marad a próbálgatás és néha ha a téma engedi vakut is kell használni.


Hát elvileg színhelyes izzók ezek is! (5000 K)


pén. máj. 13, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Na ezeket tök nem ismerem persze elfelejtettem hogy a magyar izzógyártás echte kilfeldi lett. Én eladtam a cuccomat azokban még Tungsram Largiphot 125 és 250 wattos nagyítóizzók voltak amik eléggé színhelyesek voltak. Marad a próbálgatás és néha ha a téma engedi vakut is kell használni.


pén. máj. 13, 2005 12:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Milyen izzók vannak a reflektorokban?


Bowens Fluorescent - 30 watt - 5000K


pén. máj. 13, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Milyen izzók vannak a reflektorokban? Az összes fehéregyensúly állítást ki kell próbálni, és amelyiknél a legjobb az összhatás azt kell használni!
Jártam már úgy hogy neonnál beállítottam a neon állásokat és egy se lett színhelyes, míg egy izzólámpa állás lett jó.


pén. máj. 13, 2005 11:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
nord írta:
A fehér lapot megvilágítja a két lámpa?
Vakut is használsz?


Igen megvilágítja két oldalról! Vakut nem használok!


pén. máj. 13, 2005 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A fehér lapot megvilágítja a két lámpa?
Vakut is használsz?


pén. máj. 13, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Tárgyfotózás HELP
Sziasztok!

Tárgyfotózással kapcsolatban lenne kérdésem!

Van egy fénysátram, két jó lámpám!
A fénysátorban fehér háttér+vallami tárgy!
A fehéregyensúlyt beállítom manuálisan a fehár lapra, de valahogy mindig szürke lesz a háttér! miért??? mit hibáztam el????

köszi elöre is!


pén. máj. 13, 2005 11:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség