Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 3:07



Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
nedudgi írta:
... Igen a fejet, gondoltam kimosom. Akkor kuka, köszönöm a segítséget.

Esetleg még megnézheted a fejhez vezető laposkábel csatlakozó kötéseit. Hátha. Mert az elektronikával biztos, hogy nem tudsz semmit sem csinálni.


szer. dec. 29, 2010 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:29
Hozzászólások: 67
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Laci_L írta:
Nem a patront? A fejet nem olyan egyszerű kiszedni. A patron simán tud folyni.
Ha meg a fej is folyt, akkor nincs (vagy hibás) a fejvezérlés.

Marad az a megoldás amit már írtak: kuka. Te szinte biztos hogy ne tudod megjavítani. A szerviz meg annyi lenne, amiért egy újat vehetsz.


Igen a fejet, gondoltam kimosom. Akkor kuka, köszönöm a segítséget.


szer. dec. 29, 2010 15:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
nedudgi írta:
... amikor kivettem a fejet ...

Nem a patront? A fejet nem olyan egyszerű kiszedni. A patron simán tud folyni.
Ha meg a fej is folyt, akkor nincs (vagy hibás) a fejvezérlés.

Marad az a megoldás amit már írtak: kuka. Te szinte biztos hogy ne tudod megjavítani. A szerviz meg annyi lenne, amiért egy újat vehetsz.


szer. dec. 29, 2010 15:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:29
Hozzászólások: 67
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
nacorvus írta:
Szerinted mennyire van beszáradva ha egy csepp tinta sem préselődik a papírra?Egy Fej amibe beledugdosod a patronokat és onnan kéne spriccentenie két komplett nyomi árával vetekszik.
A próbálkozás módját vázoltam fentebb esély kb 20%,hogy legalább részeleges eredmény legyen.

Nyomtatáskor nem jön ki semmi, amikor kivettem a fejet és leraktam egy papírzsebkendöre az összes szín látszott rajta teljes felületen, nem csak itt-ott, ezért gondoltam hogy nem beszáradásról van szó.


szer. dec. 29, 2010 12:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Nem véletlen a HP megoldása: a patronban van a fej is. Cserénél az is cserélődik. Talán nem véletlen. Bár sokkal drágább. :shock:

A külön patronos megoldás ott célszerű, ahol folyamatosan használják a nyomtatót, és nincs ideje beszáradni. Az otthoni amatőr üzemmód nem ilyen.


szer. dec. 29, 2010 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Szerinted mennyire van beszáradva ha egy csepp tinta sem préselődik a papírra?Egy Fej amibe beledugdosod a patronokat és onnan kéne spriccentenie két komplett nyomi árával vetekszik.
A próbálkozás módját vázoltam fentebb esély kb 20%,hogy legalább részeleges eredmény legyen.


szer. dec. 29, 2010 1:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:29
Hozzászólások: 67
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Köszönöm a segítséget, kíváncsiságból azt hiszem szétszedem és megpróbálom kimosni.
Pénzbe csak a 6 patron került úgy hogy nagyot bukni nem lehet.

Szerk: Szétszedtem, nincs beszáradva legalábbis annyira nincs, hogy semmit ne nyomtasson a papírra.
Egyéb más gondolat?


kedd dec. 28, 2010 14:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Nacorvus hozzászólása az én értelmezésemben: ne vacakolj vele, dobd ki :D


kedd dec. 28, 2010 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Bocsi nacorvus, de ennek 2* nekifutottam, de még mindig nem értem.

nedudgi gondjára az egyszerű válasz: beszáradtak a fejek. Tipikus Epson probléma, jellemzően a nyomtató árával megegyező vagy azt meghaladó árú fej cseréje a biztos és végleges megoldás.


kedd dec. 28, 2010 9:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Kikapod a fejet..aztán" ...Egérke maga csak áztassa" lanygyi vízben kb 3-4 nap és fecsivel átfújat ,berak próbál,áztat,fújat stb..MENNYIBE KERÜLT?-de működ! :wink:
No,majd kifelejtettem a tuszmák és 'szagel-tintaszívókat' is ui tisztítani mármint a csöveket a tintaelszívásnál-ezért rentábilis ilyen és hasonló nyomit megvenni a második patroncseréig :hm:
Jelige:"Fotominőségű nyomtatás 4800x"2600 pixell". :twisted:


hétf. dec. 27, 2010 22:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:29
Hozzászólások: 67
Hozzászólás Re: EPSON C42SX nyomtato problema! segitseg!
Sziasztok
Kaptam egy Epson Stylus Photo R300 típusú nyomtatót használtan, kipróbáltam de egy csepp tinta sem került a papírra, kicseréltem utángyártott patronokra mind a hatot, de utána sem csinált semmit. Semmiféle hibára utaló jel nincs.
Fejtisztítás többször is egymás után de így sem kerül semmi a papírra. Tud valaki valami megoldást?
Köszi


hétf. dec. 27, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 19, 2010 17:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Végigolvastam a témához írt összes bejegyzést,meg is csináltam amit idáig megoldásként javasoltatok,de most már kezedem a szemöldököm befonyni mert a nyomtatóm kivesz az észből!
A következő problémára szeretnék segítséget:Epson c43 resetelés.Vistám van,feltelepítettem az ssc service utility-t,de valamiért nem dolgozik.A nyomtató tipusa sem található a felsoroltak között és minden parancsra nemmel válaszol,így a resetelést sem tudom vele megcsinálni.Le tudom rakni tálcára meg minden csak amikor ráklikkelek a resetelésre összecsukja magát és elmegy alunni mint aki jól végezte dógát!Tudtok valami okosat,vagy esetleg más program létezik-e erre a problémára? Előre is kösz! :gigalol:


pén. márc. 19, 2010 21:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
every írta:
Az SSC programmal akkor nem lehet resetelni a patront? tehát, hogy az újratöltés után telinek lássa a gép a patront ahhoz kell a resetelő kütyü is?

De hát egy kicsit feljebb ebben a hsz-ben le van írva:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=938012#938012

Itt a lista:
http://www.ssclg.com/epsone.shtml


pén. nov. 27, 2009 16:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 21, 2009 17:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Az SSC programmal akkor nem lehet resetelni a patront? tehát, hogy az újratöltés után telinek lássa a gép a patront ahhoz kell a resetelő kütyü is?


pén. nov. 27, 2009 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Viszonylag egyszerűen ki lehet építeni a fejet, ha az ember már rájött, mit hol kell hozzá kiakasztani.


kedd nov. 24, 2009 13:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
every írta:
lehetséges ugye, hogy beszárad a fejegység fúvókái, ha másfél évig nem volt a nyomtató használva. és ha igen akkor hogyan lehet kiszerelni? vagy teljesen ott a vezetõsineket le kell szerelnem, hogy kitudjam emelni?


lehetséges. Nekem az segített (de erre nincs garcsi), hogy beraktam egy-egy új (utángyártottat, persze, nem eredetit) színes és fekete tintát, aztán adtam neki fejtisztítást, próbanyomtatást. Aztán ezzel helyrejött.


hétf. nov. 23, 2009 17:09
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 21, 2009 17:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
lehetséges ugye, hogy beszárad a fejegység fúvókái, ha másfél évig nem volt a nyomtató használva. és ha igen akkor hogyan lehet kiszerelni? vagy teljesen ott a vezetősineket le kell szerelnem, hogy kitudjam emelni?


hétf. nov. 23, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
every írta:
c42ux-em va, de nem tudom kivenni a szines patront. a patron tarto addig jön ki balra, hogy a feketét kitudom venni, de a szineset nem. hogyan kell? köszi


meg kell nyomni rajta még1x a gombot.


szomb. nov. 21, 2009 19:16
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 21, 2009 17:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
c42ux-em va, de nem tudom kivenni a szines patront. a patron tarto addig jön ki balra, hogy a feketét kitudom venni, de a szineset nem. hogyan kell? köszi


szomb. nov. 21, 2009 17:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 11, 2009 21:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Örök hálám T68m-nek. 2 epson nyomtatót dobtam kukába eddig.Most van egy multifunkcionális gépem,és ugyanez a hiba ennél is.Nem nagyon értek hozzá,de pont úgy csináltam ahogy leírtad. Én mint nő és szőke is megértettem:D
MŰKÖDIK!!!!!!!!
Szuperál és boldog vagyok!!!!
Hálásan köszönöm szépen.Ajánlom mindenkinek,tényleg működik


szer. nov. 11, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Akkor most én kérdeznék:
Itt ácsorog a hátammögött egy 43sx ugyanezzel a hibával.
Nekem az ssc progi azt állította, hogy ennél a típusnál a számlálót nem lehet nullázni.
Akinek sikerült hogy csinálta???


Elõször, középsõ tab-on (fülen) be kell állítani a nyomtató tipusát és azt, hogy hova van kötve. Illetve a harmadik fülen is megadtam direktben az lpt portszámot. Majd nem találtam a nullázást, s elolvastam, hogy az úgy érhetõ el, hogy be kell csukni a progit, hogy lemenjen a trayra. Onnan egybõl választható a nullázás, de ne a patron nullázását válaszd, hanem a protection countert!!!!


csüt. szept. 17, 2009 8:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Akkor most én kérdeznék:
Itt ácsorog a hátammögött egy 43sx ugyanezzel a hibával.
Nekem az ssc progi azt állította, hogy ennél a típusnál a számlálót nem lehet nullázni.
Akinek sikerült hogy csinálta???


csüt. szept. 17, 2009 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az aljában patentes fülek fogják a deknit,egy hosszabb csavarhúzóval sorban kipatentolod,majd felfelé leemeled.


Köszi, megvan! Tényleg csak pöckök tartják, csavar nem. Fontos, a kezdõknek: a tinatafelfogó tartályt ne a fej alatt keressétek! Onnan egy csövecskével hátulra, középen, alulra van vezetve egy kb. 10cm x 4cm területû helyre, amiben 4db kb. 10cmX4cmX0,5cm vastag filc van, ami felszívja a tinteszkut. Ezek színe (mivel tele vannak tintával) sötétszürke. Ezeket kell kimosni. Kimosás után fehér lesz.


kedd szept. 15, 2009 16:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az aljában patentes fülek fogják a deknit,egy hosszabb csavarhúzóval sorban kipatentolod,majd felfelé leemeled.


kedd szept. 15, 2009 13:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
megerõsíteném a kartácsakat az alábbiak szerint:

1. a nyomtató tényleg számol
2. c43sx-nél 8300 a határ, utána letilt
3. az ssc programmal ezt lehet resetelni, de trükkösen: indítás után be kell zárni, hogy a tray-ra kerüljön le a progi, onnan érhetõ el a kívánt menü - a fõablakból nem
4. az ssc program még figyelmeztet is, hogy cseréljük a tintafelfogót!

de hogy kell szétszedni a nyomit???


kedd szept. 15, 2009 9:55
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Tron írta:
Hi!
A tárolót, ha úgytűnik nincs tele, NE pucold, ne mosd ki!
Spec anyaggal van átitatva, hogy a tinta ne száradjon bele.
Sajna a fentebbi SSC programmal ennél a típusnál nemtudsz számlálót nullázni (ezt egyébként ki is írja), hanem csak a számlálók "befagyasztását" tudod elérni.


aha, akkor most nem értem. Tehát most felváltva villog (C43SX). Ha nem tudom nullázni, csak fagyasztani, akkor nem is tudom többet üzembe helyezni a nyomit???

És hogy lehet a tintatárolóhoz hozzáférni, megnézni?

Ahhoz szét kell szedni a nyomtatót, hogy a tárolóhoz hozzáférj.
Nekem volt hasonló típus (C42), nem volt benne semmi spec anyag, csak egy darab filc, ami beszívta a kijövő festéket. Bele is volt száradva, hiszen ott már totál mindegy, hogy megszárad-e (sőt, akkor legalább nem folyik ki, ha véletlenül nem a talpára állítod a nyomtatót mondjuk szállítás közben). Folyós vízzel kimostam, rengeteg festék jött ki belőle, utána majdnem teljesen fehér lett.

Nullázni is lehet, de már nem emlékszem pontosan. Vagy azzal az SSC programmal lehetett, vagy a nyomtató két gombját kellett nyomkodni bekapcsoláskor (ez más számláló, mint amiről Tron beszél, az a festékpatron ürülését számolja, amit befagyasztani lehetett; ez meg azt, hogy a kifolyó festék tartálya megtelt: ezt biztosan lehetett nullázni, de sajna konkrétumra nem emlékszem)


vas. szept. 13, 2009 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Hi!
A tárolót, ha úgytûnik nincs tele, NE pucold, ne mosd ki!
Spec anyaggal van átitatva, hogy a tinta ne száradjon bele.
Sajna a fentebbi SSC programmal ennél a típusnál nemtudsz számlálót nullázni (ezt egyébként ki is írja), hanem csak a számlálók "befagyasztását" tudod elérni.


aha, akkor most nem értem. Tehát most felváltva villog (C43SX). Ha nem tudom nullázni, csak fagyasztani, akkor nem is tudom többet üzembe helyezni a nyomit???

És hogy lehet a tintatárolóhoz hozzáférni, megnézni?


pén. szept. 11, 2009 13:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Hi!
A tárolót, ha úgytűnik nincs tele, NE pucold, ne mosd ki!
Spec anyaggal van átitatva, hogy a tinta ne száradjon bele.
Sajna a fentebbi SSC programmal ennél a típusnál nemtudsz számlálót nullázni (ezt egyébként ki is írja), hanem csak a számlálók "befagyasztását" tudod elérni.


pén. szept. 11, 2009 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Kartácsak!

Nekem is elkezdte ezt a felváltva villogást! Bár régi a nyomi, de nem nyomtattam sokat rajta. Mostanában leginkább csak egy-két hetente 1 tesztoldalt, hogy ne száradjon be. Na, de úgy látszik a keret akkor is kimerült. Epson C43SX-rõl van szó.

A fenti SSC (vagy mi) programon kívül, most akkor kell tisztítani a tintatartályt vagy sem??? Tehát ez egy sima letiltás vagy arra vonatkozik, hogy ennyi nyomtatás után az elhasznált tinta tároló megtelt???? Amennyiben ez utóbbiról van szó, akkor hogy lehet azt legegyszerûbben kitisztítani?


csüt. szept. 10, 2009 16:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ntaylor írta:
...1 Mivel szervizelek elég régóta ezért már összeakadtam a Canon Hungária Weblapjával....


Egy személyes kérdés: miből áll a szervizelés nálad/tok?

üdv
energo


kedd ápr. 15, 2008 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Szintén személyes vélemény:
ntaylor szemmel láthatólag dyslexiás.
Különben feltűnt volna neki, hogy:
- vegas72 egy konkrét hiba ügyben érdeklődött, nem pedig általános tanácsokat kért;
- majd egy éve volt az utolsó hozzászólás;
- az Epson márkaszervize RA Trade néven úgy 20 éve megtalálható Budapesten, jártam már náluk és abszolút jó véleményem van róluk;
- a Canonnak nincs és nem is volt soha saját szervize itthon, csak szerződött partnerek és ez szépen kinn is van a honlapjukon (még megyére is lehet keresni)[/url]


kedd ápr. 15, 2008 6:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Egy szösszenetnyi személyes vélemény:

Nem szeretném megcáfolni amit mondtál mert végül is nem vagyok otthon az EPSON nyomtatók terén de ami tény hogy fel lehet őket hivni telefonon.
Pl egy lehetőség:
http://www.matav.hu
A tudakozóba ird be hogy: Canon Hungária
vagy: EPSON
Ugye hogy, nem is olyan nehéz azt a telefont megtalálni.
(Régebben még fenn volt a honlapjukon is)

Kicsit más a vásárláshoz:
bebellagok egy boltba megveszek egy nyomtatót majd beballagol kb félmillió nyomtatás után egy másik boltba és veszek eredeti epson patront és ha ezután mikor beteszem a gépbe és kiirja garanciaidőn túl hogy a nyomtatónak lejért az élettertama, akkor szépen megkérem a szakszervizt márkaboltot vagy valmit hogy tessék szives lenni nekem megoldani hogy az eredeti nyomtatóm az eredeti patronnal müködjön már, jó!, mert eddig nagyon jól müködött és meg voltam vele elégedve.
Na ha rendes a bácsi a boltban akkor az EPSON szakszervizben ingyé megoldják nekem a dolgot hát ha nem akkor elősször felhivom a supportot vagy másodsorban is egyszerű: magyar nyelvű manuál, kicsi levélke, nyomtató számlácska, eredeti patronszámlácska és hajrá fogysztóvédelem, ott is nagyon kedvesek és készségesek.
Bár tudom ez kicsit ágyúval verébre egy 7eFt-os nyomtatónál de azért csak jobban fogok aludni.

És még a csillaghajóba se kellett beszálnom hogy egyszerüen eljuthassak a Caladanra a tér meghajlitásával. :)

Aki keres az talál.

A szakszerviz nem abból az 1000Ft-ból fog meggazdagodni.

Az EPSONos csajról annyit hogy nagyon kedves volt és még felhivta a figyelmemet hogyha most megyek be bármalyik boltba mondjuk a média markt-ba akkor kérjem az XYZ sorszámú csomagot mert most akcióban XY Ft-ba kerül (tényleg olcsó volt) és még kapok hozzá mitudoménmit.
A CANON-osról meg annyit hogy a hangja alapján valóban jól nézhetett ki és a végén kellemed hétvégével és további szép nappal váltunk el kb 10-15 perces beszélgetés után, plusz még a főnökeivel is beszélt közben.

:wink: :wink:

üdv
energo


hétf. ápr. 14, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 23, 2008 12:37
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali!

1 Mivel szervizelek elég régóta ezért már összeakadtam a Canon Hungária Weblapjával.

Hát ember legyen a talpán, aki ott meglel egy rohadt telefon számot!

Ha te találtál, lehet, hogy 3ds szemüvegen keresztül nézted, nemtom. (Majd kölcsönkérem) Én már járok urigeller képzőbe, de ha hátulról néztem a TFT-t, akkor sem találtam contact-ot. :(

Kb 8liter izzadtság után sikerült egy szem e-mailt meglelni.

Ott jeleztem is feléjük szűzkisleány harmatfinom puhaságával, hogy nem kellene ennyire begubóznia a Canon Hungáriának, mert szerintem nincs különösebb félni, szégyellni valójuk. (Bár erről lehet nekik más a véleményük :D)

Az Epson-nal egy ismerősömön keresztül voltam kapcsolatban, aki
egy Tiszántúli szerelőüzemben dolgozott, és itt jutott infókhoz, hogy smint mennek is a dolgok Epsonéknál.

Tény és való, hogy az Epsonhoz már láttam Resetáló progit a neten (szépen fel volt sorolva mely tipusokat tud Resetelni LPT-n és USB-n is)

A Canon nyomtatóknak meg általában be kell menni a Szerviz menüjébe különböző szabadkőműves rigmusok nyomkodásával a kezelőgombjain. :D

Felesleges összehasonlítani a két nyomtatót/gyártót, mert a Canon meglátásom szerint sokkal korrektebb nyomtatókat gyárt, bár a chippes patron azért mocsokság tőle is.

A Te probléméd abban rejlik nem fogtad meg a probléma lényegét.

Ha bárhol utánanézel pl.: INTERNET -> Google, stb
Epson printer error message soha nem = Canon printer error message -val.

Nállad valszínű 1 LED villog ami jelzi a patron kifogyást, (vagy színenként egy villog/világít ami kifogyott.)

Talán valami mostmár dereng...

Hiperűrugrás a figurához időben és térben ..........

Valahol Magyarország mélyén.... az Epson nyomtató gazdájának rendszerében vagyunk, .... 1 szem hatótávolságnyira a nevezett RombolóNyomtatótól.

Vezérlőhíd jelenti:
...Parancsnok megnézem mit csinál a nyomtató! Villog két LED felváltva és hiába cserélek benne patront zsír ujra, (amint a figura leírta) és hiába kapcsolta ki, meg lehúzta a gépről maradt az a makacs villogó kis hiba!

Szal megnéz, milyen nyomtató sorszáma, megnéz NETen mit jelent,
=
"A nyomtató alkatrészei élettartamuk végét elérték. A további tükéletes nyomtatási minőség megőrzése végett kérem forduljon legközelebbi EPSON márkaszervizünkhöz! az Endoron."
(De talán ezt a figura is leirta, ha végigrágtad a témát.)

No ilyet egy Canon sem tud!

(Hála a Jóistennek, no meg a tervezőknek. :D
Persze ami késik nem múlik)

Szal LETILT. Erre irtam nek,i hogy nézzen rá progit, amit ha elindít, akkor LPT-n vagy USB-n kireseteli a nyomtató számlálóját. Természetesen ebben az esetben száll a garancia.

Mert ezt csak a szakszervíz végezhetné hivatalosan. Ők viszont nem szoftverrel végzik, hanem vmi hardware-kulcs szerűséget dugnak a nyomtató adatportjátra. (Erre a komoly 5mp-es műveletre kérnek párezer űrforintot)

Az Epson magyarországi support lehet, hogy nem Magyarországon van (hanem pl Szlovákia, Csehország, Ausztria), vagy lehet, hogy a sok újmagyar aki pekingfalváról költözött Budipestre aztat vették fel telefontoskodónak, de lehet hogy csak az ön készülékében volt a hiba: esetleg nem volt mostanában térgörbületed, enyhe kisüsti beütéssel? :D

Azért a kicsijánynak szívesen adnék nyelvleckéket hátha lenne valami foganatja. :D Tényleg nem kérted el a mobil és mellbőség számát?

Remélem kielégítő és világos volt válaszom, további szép napsütéses napot kívánok neked! A Chipresetelő legyen velet!
:)

(Amúgy szervizelési szempontból kedvenceim a hp Laserjet és Deskjet nyomtatók, de abba most inkább nem mennék bele, mert akkor lehet kitiltanak, ha irnék róluk néhány oldalt. Persze azokban is van oldal számlálás ami nagyon szépen állítható akár a kocsik futott KM állása :D:D:D)


hétf. ápr. 14, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
kedves ntaylor,
köszönjük hogy igy kiosztottad az észt (főleg igy 1 év után), itt mindnkinek, és te mint nagy nyomtatószakértő istenség leborolunk lábaid elé.

Akkor légyszives mond már el, hogy van az hogy a CANON patronjait csont szárazra lehet elhasználni, mikor már ezer éve villog hogy cseréld, de mint pl korábban irtam csak nyomni kell a nyomnivalót. És ezt a CANON support ingyéé és bérmentve elmondta nekem emilben és telefonon is.
Nem hiszem hogy az EPSON-nál nincs ilyen lehetőség, ha van gyártósoruk ha nincs.

Légyszi mond már el nekem hogy hol az epson SUPPORT, mert szerintem nem is MAGYarországon, főleg hogy a csaj némileg törte a magyart a telefonban.

Na legyne szép napod. :wink:


hétf. ápr. 14, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 23, 2008 12:37
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Úúúúristen hova kerültem!!!!!

Ennyi lámert!

Miért nem éppen a szakértő hentest, vagy a péket kérdeziktek???


Szóval elég ebből a sötét tudatlanságból pro és kontra!!!

Ha megkérdezel egy IGAZI EPSON szervizes szakembert (Márpedig Magyarosrszágon vannak, hiszen itt is van egy gyártósoruk!)

akkor esetleg elmondja a tényeket:

1. a nyomtató tényleg számlál nem tudom pontosan mit (oldalszámot, tintapatroncserét, kiküldött infót, stb) nem is érdekes
2. ha eléri az adott értéket, akkor letilt és ezt jelzi a felváltva villogó LED-ekkel!
Nem pedig azt, hogy beragadt a gomb, vagy nem érintkezik valami, és hofgy tehenet lehet fejni!!! Stb egyéb baromságokat!
3. EPSON szerint keresd fel a márkaszervízt, akik horror összeg ellenében ki RESET-elik, ezért javasolták finoman, vegyél egy új olcsót!

4. vagy keress hozzá RESET-elő progit!

Canon-nál már használtam ilyet!

Epson

SSC Service Utility névan láttam pár hónapja
sscserve.exe talán 4-es verzió számmal!

Ez nem a patron Chip-et RESET-eli, hanem a nyomtató számlálóját!!!

Üdv és sok nyugtatót a fenti lámaságokhoz!


hétf. ápr. 14, 2008 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
meke1 írta:
köszönöm szépen a választ

A programot megtaláltam, de valamit elronthattam, mert most már mind a két LED folyamatosan világít. Ez mitől lehet?
Sajnos kézikönyvem nincs és nem is találtam az EPSON honlapján.

Nemtom még aktuális-e, de közben sikerült megnéznem a kézikönyvben.
Mindkét LED világít:
Nem írnak konkrétan semmit, csak kb. annyit, hogy egyéb hiba, nézesse meg szakszervízben.
Ez az információ nem sokat segít :nemjottbe:


pén. máj. 25, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vegas72 írta:
Üdv' mindenkinek.

Rövid történetem:
Tegnap bekrepált (felváltva villogott a két piros led) az EPSON Stylus Photo R 200-as nyomtatóm tetéjén. Igaz, ami igaz, ha 2000 CD-t nem nyomtattam vele 2 év alatt akkor egyet se.
De tegnap "közölte", hogy baja van.
Visszavittem, ahol vettem... ajánlottak másikat, mondták, hogy átalánydíjas javítás, meg bevizsgálási díj... bla-bla.
Majdnem vettem egy másikat, csak hogy a munka haladjon. (egy R 265-öst)
Aztán elvetődtem ide a fórumra, letöltöttem a megadott "sscserve.exe" progit innen: http://www.ssclg.com/epsone.shtml és láss csodát a "soft reset"-tel megoldódott a probléma. És szépen működik.

Tanulság:
Valami mocsok dolog van az EPSON gépeiben, hogy ez milyen számláló, hogy működik, nem tudom, de VAN. (Én anno 35.000-ért vettem a gépet, igazán belefért az árba egy kis plusz elektronika - nekik)
Ezek után a mobiltelefon aksik celláinak "megfelelő időben való tönkremenetelének" rém-meséjét is elhiszem. És sok egyéb fogyasztókárosító gyártói trükköt.

Olvasd el, amit néhánnyal előbb írtam, a "Ink Overflow Counter Error"-ról.
Azt jelzi, hogy a pocsékba menő tinta tárolója megtelt (legalábbis a nyomtató szoftvere szerint). Érdemes a reset előt/után szétkapni, és kimosni, sima folyó csapvíz is jó hozzá.
Ha tönkre akarnák tetetni a szoftveréből, akkor visszafordíthatatlanul tönkretennék. Szerintem.

Szerk:
Bocs meke1, elfelejtettem utánanézni a doksiban Neked.
Ha aktuális még, akkor megnézem!


szer. ápr. 11, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2007 9:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv' mindenkinek.

Rövid történetem:
Tegnap bekrepált (felváltva villogott a két piros led) az EPSON Stylus Photo R 200-as nyomtatóm tetéjén. Igaz, ami igaz, ha 2000 CD-t nem nyomtattam vele 2 év alatt akkor egyet se.
De tegnap "közölte", hogy baja van.
Visszavittem, ahol vettem... ajánlottak másikat, mondták, hogy átalánydíjas javítás, meg bevizsgálási díj... bla-bla.
Majdnem vettem egy másikat, csak hogy a munka haladjon. (egy R 265-öst)
Aztán elvetődtem ide a fórumra, letöltöttem a megadott "sscserve.exe" progit innen: http://www.ssclg.com/epsone.shtml és láss csodát a "soft reset"-tel megoldódott a probléma. És szépen működik.

Tanulság:
Valami mocsok dolog van az EPSON gépeiben, hogy ez milyen számláló, hogy működik, nem tudom, de VAN. (Én anno 35.000-ért vettem a gépet, igazán belefért az árba egy kis plusz elektronika - nekik)
Ezek után a mobiltelefon aksik celláinak "megfelelő időben való tönkremenetelének" rém-meséjét is elhiszem. És sok egyéb fogyasztókárosító gyártói trükköt.


szer. ápr. 11, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Megj.: igaz Canon példa de lehet hasonló a gond4
mikor a tartályok az elektronika szerint kifogytak akkor nem enged tovább nyomtatni. Erre a canon által adott utasitás:
"Ha a tintapatron jelzi, hogy a tinta elfogyott, és még van benne (és természetesen eredeti és nem utántöltött) a hiba törölhető, ha 5 mp-ig nyomja a RESUME törlés gombot. "
(ami müködik)

Egyébként a pixelszámlós dolog tényleg vad ötlet! Egyszerübb elképzelés ha üzemórát vagy mittudoménmit számolnának, de ennek tökre semmi értelme, senki nem venne olyan terméket ami egy idő elteltével nem hajlandó továbbmüködni, és nem lehetne ezt a hibát otthon kézzel felülirni, mert ugye a szervizes óradijak vetekszenek a nyomtatók árával.
A volvo motorokat is fix kilóméterre tervezik (tfh. 250ekm) és elég csóró lenne ha utánna azt mondaná hogy bocs cserélj motort.

üdv
energo


kedd márc. 27, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 24, 2007 20:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszönöm szépen a választ

A programot megtaláltam, de valamit elronthattam, mert most már mind a két LED folyamatosan világít. Ez mitől lehet?
Sajnos kézikönyvem nincs és nem is találtam az EPSON honlapján.


hétf. márc. 26, 2007 20:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Meke1:
A neten annyit találtam, hogy amikor egyszerre villog a piros és zöld led, akkor "MAINTENANCE REQUEST ERROR" történt, ami "Ink Overflow Counter Error", és azt írják, hogy a kifolyó tinta tárolóját kell kicserélned (azt írják elég ha hideg vízzel kimosod, és kiszárítás után visszateszed; nekem C42SX van, abban egy kb. gyufásdoboznyi méretű filcdarab a nyomtató aljában)
Ezek után resetelni kell a "Internal Waste Ink Pad Counter"-t.
Ezt a fenti tisztogatás nélkül is resetelheted, de akkor lehet, hogy a tinta befolyik a nyomtatód aljába.

Keress rá a googlen az "SSC SERVICE UTILITY"-re, azzal tudod resetelni.
Ha nem felejtem el, akkor este megnézem, hátha a C42SX leírásában írnak valamit róla.


hétf. márc. 26, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 24, 2007 20:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szereztem egy Epson C43SX tintasugaras nyomtatót. Olyan problémája van, hogy felváltva villog a piros és a zöld LED, pedig új tintapatronokat tettem bele. Mi lehet a hiba oka?
Köszi előre is a válaszokat.


szomb. márc. 24, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem lehet, hogy csak behalt valami a nyomtatban, és azt érzékeli az elektronika?
Nekem van egy CX42-esem, már nemtom hány éve, 3 éve biztos megvan.
A tintafogyást számolja, de azt egy külön kütyüvel lehet resetelni, az ssc ezt nem reseteli (nekem nincs ilyen kütyüm, hanem utángyártott patront veszek, a fekete 600-700 ft, a színes 900)
Valami nagyon szerencsés lehetek, mert nekem sose volt vele semmi gondom. (Pedig sok panaszt olvasok róla.)
Egy időben kommunikációs hiba jött sokszor a nyomtatás során, általában nem az első oldalnál, hanem a 6-8-10. oldalig. Mikor meguntam szétkaptam, kitisztitottam belőle a tintát (nem volt semmi tintás különben, csak egy filc-szerű anyag egy elszeparált részen a nyomtató aljában, direkt erre a célra), és összerakás óta szépen megy megint.


szer. márc. 07, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vajk959:
Egy adott nyomtatási feladatot ki lehet nyomtatni sok és kevesebb tintával is. Nem értek hozzá, bizonyára a pixelszám változik ilyenkor, de számomra akkor sem tűnik elfogadhatónak, hogy egy ilyen megoldástól tennék függővé a nyomi működését, amikor simán be is tud száradni és lehet kidobni


szer. márc. 07, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem pedig van benne valami!

Nekem csak egy 6 éves SC480-am van, amiben még szerencsére nem chippes a patron, de a tintafogyást a kinyomtatott oldalak lefedettsége alapján számolja/saccolja az Epson Status Monitor 3 progi. Az adatokat a nyomtató alaplapján lévő EEPROM-ban tárolja. Biztos hogy a lefedettség alapján saccol, mert az elméleti 250 oldal fekete nyomtatás csak 5% lefedettséggel jönne ki, ami csak "piszkozat" üzemmódban lehetséges, amikor úgy néz ki a nyomat, mintha 9 tűs mátrix nyomtatta volna kopott festékszalaggal.

Az az orosz SSC progi nem csak a számlálókat nullázza, hanem kiüti a Status Monitor 3-at is és átveszi a szerepét a nyomtatóvezérlő progiban. Segítségével valóban addig lehet nyomtatni, amíg csak csíkokat nem húz a papírra a nyomi, mert a tintát az utolsó cseppig kihasználja (eredeti felállásban sacc/kb 20 oldalnyi tinta biztos marad a patronban, én cserélni szoktam, mert utángyártottat használok)

Én nem sokat nyomtatok, ezért még nem találkoztam ezzel az aljassággal amibe hmli belefutott. Az első hozzászólásában belinkelt képen látható az Epson Status Monitor 3 ablaka, ahol a patronok tinta szintje 50% körül van, tehát nem újratöltött chipes patron a hiba okozója. Csak a progi egyszerűen üzen, hogy letiltotta a nyomtatást, mert a készülék "kihordási ideje" lejárt, vigye a márka szervizbe egy kis tmk-ra, azok is hagy keressenek már egy kis könnyenjött lóvét.

Ha jól néztem az SSC ezt az üzemóra számlálót is lenullázza (szegény szervízesek :-) ).

Nemvagyok egy "nyomtató guru", csak személyes tapasztalataimat írtam le.


Üdv: Vajk959


kedd márc. 06, 2007 23:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Adryen:
Ne haragudj, lehet, hogy igazad van.

Előrebocsátom: nem vagyok szagértő, de szerintem elég vad elképzelés, hogy a kinyomtatott képpontokat számolja a nyomtató. Fejenként vagy összesítve? Voltak korábbi próbálkozások a fórumon, miszerint bizonyos lapszám felett el 'kell' romlania a nyomtatónak...

Leginkább az emberi hiszékenység és butaság alapozhatja meg ezeket az összeesküvés elméleteket ill. kisvárosi legendákat.

Szerinted mi a reális esélye annak, hogy egy olyan 'tároló' és 'számláló' egységet építenek be egy 13e forintos nyomtatóba, ami a képpontok számának kiszámítására és az adott szám tárolására alkalmas. Vagy csak egy regiszter van benne, amit a driver által kiszámított értéket tárolja?

A nyomtatógyártóknak nem a szerviz és a gép hoz hasznot, hanem az eladott kellékanyagok.
Ezért építenek 'szintmérő' és tároló chipet a kellékekbe, azaz az újabb patronok és tonerek nem használhatók újratöltve, csak ún reseter használata után, ami visszaállítja az egyszerű számlálót az eredeti értékére.

Bocs, a hangvitelért, nem akartalak bántani.
Természetesen, ha a téma szakértője vagy szívesen veszem a tanácsodat.

Tisztelettel:
Takibaa

szerk: megnéztem az ajánlott progit
nem csinál mást mint a patron chipet reseteli
Számomra azért elég durva a feltételezés, hogy a 2500 forintos patronba pixelszámlálót építenek és ez hazavágja utána a nyomit. NEEEEE


kedd márc. 06, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 21:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali!
Nekem is Epson nyomtatóm van, előfordult hogy nem nyomtatott egy idő után a nyomtató. Azt olvastam valahol hogy a kinyomtatott képpontokat számlálja, egy bizonyos összeg után megáll az egész. Ilyenkor a szervízhelyeken lefuttatnak rajta egy szervíi programot ami reseteli a számlálót.
Nekem is fél napomba került amíg megoldottam a problémát.
Lefuttattam ezt az (SSC) szervízprogramot, és már jó is volt.
Mindenképpen próbáld ki!

Sok sikert!


kedd márc. 06, 2007 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Nem az enyém a nyomi, így nagyon nem akarok belebonyolódni. Azért kösz az ötleteket. Progit megpróba.


hmli


csüt. márc. 01, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
bocs elnéztem, nem is tudom miért, lehet mert pont patront nézegettem, de azért:


EPSON

Kérjük, hívja fel a következő telefonszámot:
Tel1: 0036 1 88 64 931
Tel2: 0036 23 502 884

Ezen a számon műszaki támogatást adnak a szakértőink, akikkel adott esetben egy helyszíni találkozás időpontját is megbeszélheti.
Ami kellhet:

Modell megnevezése
Sorozatszám
Számla dátuma
Használt illesztőprogram
Használt operációs rendszer


Amugy már beszéltem annó velük és nagyon készségesek, és még az akciókra is felhivták a figyelmemet. (pl hogy kérjem az xyz tipusszámú csomagot xyz forintért).


szer. feb. 28, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
energo:

EPSON nyomikról van szó

de azért köszi


szer. feb. 28, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség