Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:39



Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Wlan hálózat 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Sziasztok!

Remelem, nem csak nekem vannak hasonlo problemaim, es mar valaki talalt ra megoldast.
A problema a kovetkezo: Adott egy USB-s WLAN "illeszto". Regen hasznaltam, ugyanis mindig fogta magat, es 2-3 perc utan megszakadt a kapcsolat. Ma, nem tudom, miert, ugy gondoltam, megint kiprobalom. A notebookhoz illesztve minden hiba nelkul mukodott... Meg is lepodtem, de ugy rendesen :). Na, mondom, kiprobalom a desktoppal is... Meg sem talalta a halozatot, nem hogy kapcsolatot nem teremtett. Jo... allitsuk at a WLAN titkositasat WPA2-PSK-rol semmire. Nos, igy sem talalta, pedig az SSID kuldese be vagyon kapcsolva. A kovetkezo proba az volt, hogy vissza a notiba, es setaljunk egy kicsit. A lakas miden pontjan eleg nagy a terero, igy kizartam, hogy terero problema lenne, amikor a desktophoz csatlakoztatom. Azt hiszem, marad a windows problema (a driver mindket eseteben ugyan az, csak a notin folyamatosan frissitve vagyon a windows). Tudna nekem valaki segiteni abban, hogy vajon mely' frissites javithatna a helyzeten?
Ha nem ide valo a kerdes, akkor elnezeseteket kerem.

Udv.: lkadar.


vas. jún. 03, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ők is "körbenéztek".


vas. ápr. 15, 2007 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Végül is a gépneveket ki tudja nyomozni, ha tallózza a Windows hálózatot.
Akár az IP címeket is megállapíthatja.
De sanszosabb, hogy az ismert bug miatt is le van tiltva az üzenetkezelő szolgáltatás, így a net send nem müxik.
Habár akinek védelem nélküli routere van... :?: :!: :roll:

A környékemen is volt nemrég egy ilyen védelem nélküli 11 mbites háló.
A hangzatos dlink volt a szórt SSID, és "természetesen" engedélyezett volt a DHCP is. :wink:
Úgyhogy előzetesen még az átjáró IP címével sem kellett szórakozzak, míg összesen egy weboldal megnyitásáig kipróbáltam, és mellesleg feltérképeztem az IP és MAC címet. :lol:


vas. ápr. 15, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Üzenni a parancssori net send paranccsal elvileg lehetne, de ehhez kell ismerned a gép nevét vagy IP-jét, illetve mind2 gépen kell futnia az üzenetkezelő vagy valami ilyesmi szolgáltatásnak.

A körbe nézésen mit értesz?


szomb. ápr. 14, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Wlan-on látok még több hálózatot is és nem is biztonságos kapcsolat. Tudok csatlakozni is.
Tudok-e neki(k) üzenni valahogy, vagy körbe nézni?

Köszi!


szomb. ápr. 14, 2007 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
BOBMOOEEEEEE írta:
Ha az egyik gép van CSAK bekapcsolva az amelyikhez a modem is kapcsolodik akkor nincs semmi baj se

Ha router is van, akkor a modem nem a géphez, hanem a router WAN portjához csatlakozik.


kedd ápr. 10, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2007 16:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello !

INvitel ADSL netem van 4M/256K , a net eddig két részre volt megosztva , nem routerrel hanem switchel . kb 6 - 7 honapig semmi baja sem volt azonban múlt héten elkezdödtek a bajok... ugy gondoltam biztos a switchel van a baj , ideje routert venni... megis vettem EDIMAX Router és ezzel is ugyanaz van mint a switchel méghozzá :


Ha az egyik gép van CSAK bekapcsolva az amelyikhez a modem is kapcsolodik akkor nincs semmi baj se , tökéletesen megy a letöltés , feltöltés is.

Azonban , ha a másik gépet is bekapcsolom akkkor azon a net ilyen hitványul **** , értem ezt tölt olyan 20K-val összesen és ennel nem hajlando többel, ráadásul laggzik is ,

ez még mind semmi , ugyanis ha ez a másik gép bevan kapcsolva akkor az eredeti tehát amelyikhez a modemes van csatlakoztatva akkor az is elkezdi ezt csinalni , hogy nem hajlando szinte semire se alig jonnek be az oldalak stb..

Tehát ha bekapcsolom a 2. gépet, akkor elrontja a másik gépen is a neteT .
Ez mi???? volt mar valakinek ilyen baja ?
Légyszives segitsetek , ha tudtok , köszi :roll: :? :(


kedd ápr. 10, 2007 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Hogyne. Keress rá a WirelessMon 2.0-ra. Van hozzá serial is. Illetve volt a build 1006-hoz.
Ez mutatja a csatornákat is.

Vagy ne is keresd. :wink:
http://www.passmark.com/products/wirelessmonitor.htm
Viszont ez meg már a build 1011, amihez a régi kód nem jó.


pén. márc. 30, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 13, 2005 18:05
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
a csatorna kiválasztás automatikus volt bár nem tudom h inteligens csatorna válsztás van-e h automatikusan a legkevésbé zavart csatornát válassza ki, így végig "zongoráztam" az összeset az eredmény "lesujtó" mindenhol ua. tapasztalható maximum 5.5Mbit/s

a Wlan hálózati listában viszont rajtam kívül csak 1 db B-s hálózat található ami nyilván nem azt jelenti h csak 1 db van csak én annyit látok mert esetleg a "többiek" tiltják az SSID-t
van olyan program amivel kitudom deríteni h ki melyik csatornát használja és melyik legkevésbé terhelt???

vagy valami megoldás h a másolási sebességet a két cucc közöt feltornázzam valami értelmesebb tartományba???


pén. márc. 30, 2007 17:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Zavarás gyanús. próbálj meg más csatornát beállítani. Végső esetben vedd vissza b-re, úgy azért 3Mbit át tud menni.


pén. márc. 30, 2007 15:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 13, 2005 18:05
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Volna egy problémám hátha valaki tudja a megoldást.

adott
egy 54Mbps Linksys wrv200 as vadonat új router
egy "lapos" intel pro/wireless 2200B/G kártyával és
egy "gép" asus alaplapra integrált Nvidia hálókártyával

a probléma az hogy a gépről a laposra és vissza is csak 2Mbit/s sebességgel tudok másolni. Az adatátvitel a másolás kezdetekor még viszonylag nagy sebességgel indul, aztán drasztikusan lecsökken...

lehet ez a router hibája éretem ez alatt hogy gyári hiba?
esetleg a router beállításánál volna a hiba (már végig prb. a beállítási lehetőségeket és nincs lecsökkentve ill. korlátozva a router sztem.)

jelerőséggel sem lehet gond mer a router a lapos mellett van a gép pedig kábellel van a routerbe kötve ...

(amikor csatlakozom a lapossal a hálózathoz akkor 54Mbit/s sebeséget jelez
miután elkezdek másolni és a sebesség lecsökken, valamint befejezem a másolást akkor a sebességet 2Mbit/s és ezt írja ki kapcsolódási sebességnek)

szerintetek?


pén. márc. 30, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ez a repeater téma nekem is komoly probléma volt jó egy évvel ezelőtt, én inkább egy bridge+AP alkalmazásával oldottam meg, tökéletes lett.

Üdv:
chx


csüt. márc. 22, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
mercure:

Igen valószínűleg be lehet úgy állítani.
Olyat keress hogy "bridge WDS" vagy "repeater".
Nekem működik egy edimax apvelis és egy blackapvel is.
De ha még nem vetted meg az eszközt akkor mindenképpen az utóbbit ajánlom.
http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=325
Erre gondolok.


kedd márc. 20, 2007 15:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Bridge módban nem tudsz vezetéknélküli klienssel csatlakozni a routerhez, csak másik access pointtal.
Szerintem csak a routerről vezetékesen tudod továbbvinni a netet, vagy a gépbe kell egy további WLAN kártya, amivel megosztva adhoc továbbjátszod a legtávolabbi gépnek.


szer. feb. 28, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Wireless Összeköttetés
Helló!

Egy olyan problémában szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy acces pointom, melyel egy routerből szeretném a netet átlőni egy kb. 50m-re lévő épületbe. A célhelyen két gép van, mindkettőre kell a net. Az elsőhöz nem probléma az dolog (van rálátás), de a másikhoz nem megy át (épület másik oldala).
Arra gondoltam, hogy az első helyre rakok egy Edimax routert, ő veszi a netet az accesspoint-tól. Szerintetek a routert be lehet úgy állítani, hogy vegye a netet és ismétlőként szintén vezetéknélkül továbbadja?
Ha találkoztatok már ilyen dologgal, kérlek segítsetek nekem!

A segítségeteket előrre is köszönöm!

Laci


kedd feb. 27, 2007 23:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A dolog roppant egyszerű. A két hálózat ne legyen egy ip tartományban. A wlanos hálózathoz fixen állíts be ip-t, hogy itt ne legyen default gateway.


vas. feb. 04, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 08, 2005 16:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni hálózat beállítással kapcsolatban.

Először adott egy háztartás melyben van kettő gép. Ezek routerrel vannak összekapcsolva, és így érik el az internetet egy modem segítségével. Ezek alkotnak egy úgymond belső hálózatot fájl és nyomtatómegosztással. Eddig még rendben is lenne.
De az egyik számítógép egy X-micro Wlan kártyával kapcsolódna egy másik hálózathoz is amelyet egy acces point biztosít pár házzal odébb az egyik haveromnál, melyhez kapcsolódik még pár számítógép persze mind más háztartásban. És ezek is fájl megosztással.

A cél úgy beállítani, hogy egyszerre tudjon üzemelni a két hálózat. Úgy tudom, hogy az XP-n nem lehet beállítani azt, hogy több munkacsoport legyen vagy tévedek.?
Tehát ha játékra kerül a sor akkor a vezeték nélküli hálózaton lehessen játszani, vagy esetleg fájlokat másolni, de ugyan úgy folyamatos kapcsolat legyen a router mögött lévő két gép között is plusz az internet is működjön.
itt van egy kép hogy mi az elképzelésem
http://kepfeltoltes.hu/070203/full_h_l_zat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szomb. feb. 03, 2007 13:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ez jogos. :) Tényleg a saját IP cím és netmaszk ellenőrzéssel kellett volna kezdeni.


csüt. feb. 01, 2007 20:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
Vagy csak egyszerűen a gépe nem abban az alhálózatban van.
Be kell állítani a gépére fix ipt pl 192.168.0.2 és így ha a router 192.168.0.1 akkor már látja is.

Pingelni lehet a 192.168.0.1-et?
Mert ha nem akkor tényleg el van állítva az ip.


csüt. feb. 01, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Akkor vagy tiltja a tűzfalad a csatlakozást, vagy át van írva az IP cím.
Utóbbi esetben vagy elkezdesz próbálkozni más IP címekkel vagy reseteled a routert.


csüt. feb. 01, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
ha a gépem szerint a router ip-je (amit a leírása megad) nem létezik, akkor mi van?



192.168.0.1 , cannot page displayed.






klayman


csüt. feb. 01, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 01, 2004 16:34
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv.

Van egy TP-LINK Wifi routerem, és arra vezetéken keresztül van rákötve a gépem, a cél pedig hogy a szomszéd egy Asus WLAN kártyával rendelkező laptopjával Wifin keresztül használni tudja a netet. Ezt két hete sikerült is jól beállítani, MAC adress klónoztam, ip címkiosztás dinamikusan történt, és minden jól működött. Aztán egyik nap történt valami fura dolog a Chello-nál, valami miatt nem kapott tőlük a router ip-t, mire én felhívtam őket, asszem új mac Adresst regisztáltattak velem, és a probléma onnantól meg is oldódott. Legalábbis nálam... Az én gépemen, ami vezetéken van a routerhez kötve tökéletesen megy a net, viszont azóta a szomszéd laptopját képtelen vagyok beállítani. Pedig WLAN kártya benn van, a kapcsolatot látja, csak éppen valami miatt nem kap ip címet a routertől, ezért szép kis sárga felkiáltójel mellett közli velem a windóz hogy a kapcsolat nem elérhető vagy korlátozott. Megpróbáltam statikusan beállítani a laptopon a wlant, úgy a kapcsolódási állapot az "csatlakoztatva" volt, mégsem sikerült még csak pingelnem se bármit. Amikor áthoztam a laptopot hozzám a router mellé és vezetéen kötöttem össze a routerrel akkor viszont ment minden egyből, de WLAN-on keresztü valamiért sehogysem akar csatizni. A vicc pedig az hogy magát a routert tényleg látja, és a router is látja a laptopot, ugyanis a router menüjében a wireless statistics-nál megjelenik a WLAN kártya max adresse, STA-ASSOC statusban. A másik vicc pedig az hogy haver áthozta saját laptopját, és az elsőre gond nélkül csatlakozott és ment minden, szomszéd barátnőjének a lapotopjával szintén. Ezek után visszadtam szomszédnak a laptopot, mondván mivel mindenki más lapotopjával működik a dolog, csak a wlan kártyájával lehet vmi ****. Ő pedig elvitte a lapotpot valami ismerőséhez, ahol viszont állítólag minden működött.
Szóval már baromira elvesztettem a fonalat, nem értem hogy lehet az hogy a laptopja tud más WLAN hálózatokhoz csatlakozni csak az enyémhez nem, viszont hozzám is tud bárki más WLAN-on csatlakozni csak az övé nem. Ha erre az nomáliára tudna bárki nekem valami logikus magyarázatot, s tanácsot adni, azt nagyon megköszönném :)

Üdv.

Chip


kedd jan. 30, 2007 23:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Na akkor idefigyelj. Amit én mondtam, az egy javaslat volt.
Leírtam , hogy szinte semmivel nem nyújt többet, mint a MAC szűrés, amit lazán használhatsz a routereden. Szerintem.
Ha tévedek, nyugodtan javíts ki. Szoktam tévedni, és mindig elismertem, ha így van.

Inkább használd a WPA2 AES-t. Annyira kell emellett és MAC szűrés mellet a radius? :roll:

De ha neked mégis annyira kell a radius, ám legyen. De akkor ne riadj vissza az angol szövegektől :!: Kezdjél el elmélyedni e tudományban is, legalább alapszinten.
Vagy küld rá az oldalt pl. erre: http://www.webforditas.hu/
Ha nyers szöveget kapsz is, de valami.


kedd jan. 30, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
Van az APmben radius server de nem tudom hogyan állítsam be...
Ha nem tudsz segíteni ... OK
Ha nem akarsz segíteni ... megértem.
De hogy azt ne használd.... az nem válasz.

Az egész interneten szinte csak a free radius szerverről lehet olvasni de csak angolul és ráadásul ami nekem van az ehhez nem sokban hasonlít.

Amit eddig leszűrtem ezzel kapcsolatban: (ha nem jól gondolom akkor javíts ki)

Ezzel az APben található radius serverrel felhasználó neveket és passokat lehet bekéretni a csatlakozni kívánó kliensektől.
Tehát addig nem engedi be amíg nem passzol a MAC cím és a felh/pass páros.

De hogyan állítom be az XPben hogy ezeket beadja magától?
Vagy bekérje a felhasználótól amikor csatlakozni akar...

Valahogy úgy működhet mint az ADSL csak wifin.

?


kedd jan. 30, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ezt mondom én is. Otthon ne használd.
MAC szűrés és WPA vagy WPA2. Esetleg SSID és DHCP tiltás.

Vagy keresd a Googleban: free radius server


hétf. jan. 29, 2007 22:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
TargeT!

Ha tudsz pontos infot, útbaigazítást, stb. a RADIUS-hoz ne tartsd magadban! :)

Én itthon szeretném használni, de nem vágom, hogy pontosan mit, hogyan...

Mindenfelé olvasgatva azt mondják: "van radius server, de az bonyulult, nem kell az neked, ne használd..."


hétf. jan. 29, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: router
Akkor összességében futottunk egy kört, de semmi eredményre nem jutottunk. :hm: A tanulságokon kívül.

kory23 írta:
Védelemről meg azt hallotam, hogy sokkal jobban járok ha jelszavak helyett Mac address filtert használok, azt sokkal nehezebb kijátszani mint a jelszavakat feltörni.

Ezt azért így nem mondanám, mert ha valaki annyira be akar törni, a forgalomból lazán kinyeri a MAC addresst, klónozni meg nem kunszt. Már csak arra kell figyeljen, hogy az adott original MAC éppen ne legyen csatlakozva, hogy ne legyen ütközés.

Végül is minden védelmi intézkedés a saját kényelmedet csökkenti, macerásabb jelszavakkal és egyéb francokkal küszködni. Na de ha nincs, akkor pont akkor az egyszer sincs, amikor kellett volna :!:
Mindenki maga dönti el, hogy milyen kényelemcsökkentő dolgokat vállal fel, és miért.

SSID broadcast tiltása. Gyakorlatilag felesleges, nem véd semmitől, mert a forgalomból úgyis kinyerhető. (pl. WirelessMon)
Ennek ellenére nálam is ki van kapcsolva. ... És meg is szívtam :wink:, ahogy egy másik topicban leírtam, mert a Vista nem volt hajlandó elsőre csak bekapcsolt broadcasttal csatlakozni. (De még az is lehet, hogy én voltam figyelmetlen, mert mintha lenne egy olyan opciója, hogy broadcast nélkülihez is csatlakozhasson, ha bepipálom.)
De akkor is, nem toltam ki senki mással, csak magammal, míg erre rájöttem.

DHCP tiltás. Ez ugyan alig védene valamitől, csak hogy bárki ne csatlakozhasson, csak fix IP-vel, de ez is inkább macera, mert egy új kártyánál, új gépnél észnél kell lenned, hogy gondoskodj a megfelelő IP címekről.
Ezzel együtt én jobbn a szeretem a fix IP, mert jobban kézben tudom tartani. Vagy mazochista vagyok :?: :wink: :P

MAC szűrés. Már említettem, hogy hamisítható.

Radius server. A MAC szűrésen alapuló központi hozzáférés management, inkább nagyvállalati környezetben. Dettó hamisítható a MAC cím.

Nos, ezekkel, és minél többet egyszerre alkalmazva inkább nehezíteni lehet a dolgot, azaz borsot törni egy komolyabb betörő orra alá. A gyengék ellen persze elég lehet.
Kérdés, mennyit áldozunk ezért a saját kényelmünkért.

De ami jelenleg úgy ahogy tényleg véd, WPA de méginkább WPA2 pre-shared key titkosítás TKIP és/vagy AES algoritmussal.


csüt. jan. 18, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
A netetszolgáltató építette ki a rendszert.
Amúgy igen, én vagyok a rendszergazda :)
felesleges lenne erre külön ember, hiszen néha van csak ilyen jellegű dolog amihez nem értek.
Attól hogy linux-hoz nem értek sok minden máshoz igen, de pl wlan router-el se volt még dolgom.

Mostmár hogy volt legközelebb simán menni fog.
Mindenki így tanul, először nem megy, próbálkozik, segítséget kér és legközelebb már szinte rutinszerűen fog menni vagy ha mégsem akkor majd 3.-ára vagy 4.-ére :))

Még véletlen sem ADSL meg hasonló van, hanem mikrohullámú net.

Hülye én se vagyok, ki lett próbálva a router. Ha nem a padláson van akkor már az épület elött sincs jel nemhogy a szomszéd házban.

A padlás azért ideális, mert ott pont egy ablakban van, tehát egy üveg védi az esőtöl azonban a jelnek egyenes útja van a szemközti ház első emeletére, ahol szintén van egy nagyobb ablak. Tehát így egyetlen fal vagy max 1 van a 2 eszköz között.

Valamint mostmár azt is tudom hogy ilyen összekötési módban nincs lehetőség elérni a helyi hálózatot.

Védelemről meg azt hallotam, hogy sokkal jobban járok ha jelszavak helyett Mac address filtert használok, azt sokkal nehezebb kijátszani mint a jelszavakat feltörni.

Köszönök minden segítséget!!!


csüt. jan. 18, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Bocs, vazze, már belefáradtama problémádba. :wink: :lol:
De igaz, én is hibáztam, mert megspórolhattam volna pár kört, ha a ezen a WAN-switch összekötésen nem siklottam volna át legelőször, és így csak az összehangolásra koncentráltam.
Idézet:
1. Ez munkahelyi felállás

És ki ottan a "rendszergazda" :?: Csak nem te :?: :wink: :D
Vagy nincs erre pénz, és mint legjobban hozzáértő, te buherálod grátisz?

El kellene dönteni, hogy tényleg indokolt-e a padláson lenni a routernek, avagy tényleg csak így van rendes vétel a szomszédban.
De ha padlás, hát padlás, ám akkor valami kábelt még fel kellene vinni.
Most áruld már el, hogy ADSL-e amitek van, vagy mi. Mert ha ADSL, akkor hogy ne az ethernetet kelljen felhúzni, inkább felköltöztetném a modemet is a router mellé, és egy splitteren keresztül felvinném a telefonvonalat is a padlásra.
A modemet összekötöd a router WAN-nal, a meglévő switchbe kötött kábelt meg átdugod a router egyik portjába.

Ja és védelem. A talált infó WPA2-re nem utal :cry:, csak WPA-ra és WEP-re. Keresd a router konfig menüjében, és állítsd be a WPA-t.


szer. jan. 17, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Kipróbáltam.

A laptopon semmilyen beállítés nem kell ahhoz hogy netezni tudjak. lekéri a routertől az ip-t és dns-t is.

Így sajna bárki rá tud csatlakozni :(( (tudom kicsi az esélye,valamint kicsi a wlan router hatótávja, de jobb a biztosra menni, főleg hogy forgalmi korlátos net)

Hogyan tudom valamily módon védeni a netet?

Azazmondjuk le jelszavazni a wlan kapcsolatot?

Tudom a wpa, wpa2, wep....

De hogy kell azokat beállítani lehetőleg egyszerűen és hogy biztonságos legyen valamely szinten ez a wlan szórás.


Köszönöm!


szer. jan. 17, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Na, én már rohadtul nem értem, hogy te mit kötöttél hova és miért, meg minek milyen címet adtál...

1. minek van linuxos servered, ha nem értesz hozzá?
2. ha négy gép van kábelon és 1 laptop wifin, akkor minek a switch :?: fogod a switchet egy jól célzott mozdulattal kirántod és a helyére beteszed a routert, és kész. Ha a server gép csak tűzfali funkcióból van ott, akkor azt is ki lehet hajlítani, a routerben van tűzfal. Lereseteled a routert, beállítod h legyen dhcp meg a netkapcsolatot, wlanra bedobsz védelmet és kész.


1. Ez munkahelyi felállás
2. switch-el volt eddig kialakítva a rendszer
3. a wlan a tetőn van mert a szomszédba adja a netet tehát rohadt sok kábel kéne ha a router-al akarnám a helyi hálót kiépíteni. A falakban így is alig fér már meg a sok vezeték......


szer. jan. 17, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Na, én már rohadtul nem értem, hogy te mit kötöttél hova és miért, meg minek milyen címet adtál...

1. minek van linuxos servered, ha nem értesz hozzá?
2. ha négy gép van kábelon és 1 laptop wifin, akkor minek a switch :?: fogod a switchet egy jól célzott mozdulattal kirántod és a helyére beteszed a routert, és kész. Ha a server gép csak tűzfali funkcióból van ott, akkor azt is ki lehet hajlítani, a routerben van tűzfal. Lereseteled a routert, beállítod h legyen dhcp meg a netkapcsolatot, wlanra bedobsz védelmet és kész.


szer. jan. 17, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Köszönöm!!!!

Sikerült resetelni:))

Akkor ebben a felállásban a laptop wifin keresztül nem tudja elérni a helyi hálózat file-jait ami a wlan router mögötti switch mögött van?


szer. jan. 17, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Resetelni hogy kell?

áram alatt vagy áram nélküli állapotban?


szer. jan. 17, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
és a helyi kapcsolatot hogy állítsam be?

nem találok olyan reset gombot


szer. jan. 17, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:shock: Eddig hogyan konfiguráltad a routert? Tedd ugyanúgy.
Ha a routered 192.168.1.43 IP című, akkor azt írod a böngészőbe.
:!: De a gépen, amelyiken ezt teszed, ha az eddig mondjuk a 192.168.2.y IP című volt, ott is 255.255.0.0 legyen a netmaszk, vagy állítsd az IP címét 192.168.1.y-ra.

Resetelni pedig szokott lenni egy lik, és meg kell böködni jó pár másodpercig. :arrow: Amúgy meg olvasgasd a manualt. Kép
Vagy ha nincs, keresd meg a neten, plusz van egy csomó topic, ami kifejezetten a te routered emlegeti.


szer. jan. 17, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
A routerem címe 192.168.1.43 lett és a alhálózati maszkja 255.255.0.0

Mit állítsak be a helyi kapcsolatba?

Sehogy sem tudom elérni....

Hogyan lehet resetelni?


szer. jan. 17, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nnnna, ugye hogy sikerült átírni. :wink:
Idézet:
Sőt közvetlenül router kapcsolatban nem tudom behozni a router menüjét.

A router új beállított IP címét írd be. Vagy ha semmi :roll:, akkor reseteld.
A gond itt az, hogy volt egy helyi hálód és ezt akartad volna kiegészíteni egy WLAN routerrel, ahogy sejtem.
Most olvastam át elölről és :arrow:
:idea: Csakhogy az úgy nem megy, hogy rádugod a router WAN portját a helyi hálós switchre, merthogy a WAN a külvilág, ADSL vagy kábelmodem felé szolgál.
Legjobb lenne a fejéről a talpára állítani, és a routerrel csatlakozni a netre, és a 4 portja közül tovább osztani a netet helyi hálón, a WLAN meg adott lesz.
Ehhez meg kábelezned kellene.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT szer. jan. 17, 2007 13:54-kor.



szer. jan. 17, 2007 13:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Sikerült a routerben az ip-t átírni 192.168.1.43-ra, az lhálózati maszkot pedig 255.255.0.0-ra.

De így mostmár se net se hálózat.....

Sőt közvetlenül router kapcsolatban nem tudom behozni a router menüjét.. :evil:

Van valaki aki tudna segíteni?
Esetleg msn-en vagy skype-on?

Fontos lenne, köszi


szer. jan. 17, 2007 13:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
a 192.168.2.1-et nem engedi a router átírni!!!

A routerben az átjárót akarom átírni 255.255.0.0

A net bejön a linux server-re, az továbbítja egy switchnek ami 4 gépnek + 1 wlan routernek, és a wlan routerrel kapcsolatban lévő laptop nem látja a többi gépet.

Így már érthető??


szer. jan. 17, 2007 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
OK. Csak már állíts valamit a megfelelő irányba :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Először előállsz azzal, hogy a router nem engedi átírni az IP címét. Már ez elég hihetetlen, de jó legyen.
Azután kiderül, hogy lehet(ne), csak padlásra kéne mászni, meg nincs összedugva.
Most meg hogy a linuxos szervereden nem tudod állítani az IP címet.
Akkor ehhez kellett volna ragaszkodni, és ha már felmentél a padlásra, a routerben átállítani 192.168.1.1/255.255.255.0-ra. Oszt jónapot.
Illetve megnézni, milyen tartományokra engedi kiosztani az IP címeket a DHCP.
De legalább kiderült, hogy miért volt egyáltalán neted, ha nem a router intézi, és nem az volt az átjáród, DNS szervered. Merthogy a routert eddig nem is láthattad, és eléggé furcsállottam is, hogyan lehetett neted. De végül csak felhomályosodunk pár nap alatt. :wink:

Idézet:
Ha dinamikusra állítom akkor 192.168.2.x ip-t kap, de 255.255.255.0-ás alhálózati maszkot kap a routertől.
Perszehogy.

Idézet:
és az átjárót 255.255.0.0-ra akkor sem látja a többi gépet.

:shock: Átjárónak ne a netmaszkot állítsd, hanem az átjáród IP címét.


szer. jan. 17, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Úgy néz ki fel kell menni a padlásra :(

Minden gépben átírtam a hálózati maszkot 255.255.0.0-ra.

A wifis laptopban ha fixen állítom be az ip-t 192.168.1.x-re és a hálózati maszkot 255.255.0.0-ra akkor sem látja a többi gépet.

Ha dinamikusra állítom akkor 192.168.2.x ip-t kap, de 255.255.255.0-ás alhálózati maszkot kap a routertől.

Tehát sajna a routerben is át kell írni :(

ha már felmegyek egyúttal a titkosítást is megakarom csinálni....

Mit kell ahhoz beállítani a routerben hogy más (idegen) ne tudjon kapcsolódni a wlan hálóhoz, nethez?
Valami jelszavas védelem? WPA, wep?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kory23 szer. jan. 17, 2007 12:06-kor.



szer. jan. 17, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás roter
Nincs összekötve a router a géppel...

Felmentem a padlásra egy laptoppal és közvetlen összekötöttem úgy csináltam a beállításokat.

A hálózatban lévő gépek ip címét át tudom írni 192.168.2.x-re, na de az átjáró (szerver, amin linux van és azon jön be a net) 192.168.1.254 azt nem tudom hogy kell átírni (vagyis a linuxban) Nem értek a linux-hoz...

Az alhálózati maszkokat átírom, hátha az is elég


szer. jan. 17, 2007 4:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: router
kory23 írta:
A routerben muszáj?

Ha megy anélkül is, nem muszáj. :wink:
De komolyan mondom, egyre kevésbé értelek. A belinkelt képek alapján eléred a router konfig felületét böngészőből.
:hm: Vagy ezek régi "felvételek" :?:
Mert ha látni látod, akkor állítani miért nem tudod?
Állítsd be egy gépen a 192.168.1.x/255.255.0.0 címet, és konfigoljad a routert. A routernek ehhez nem kell viszont látnia a gépet. Ehhez kellene azon is minimum a 192.168.2.1/255.255.252.0 cím. Bár egyszerűbb a 0, mint számolgatni.
De miért lehetetlen a helyi hálós gépeket átállítani a "2"-es IP címekre?
A routeren ráadásul engedélyezve van a DHCP is.
A WEP-ed meg csak 64 bitesre van állítva, bár állítólag úgyis tökmindegy, ha nem WPA, WPA2.


kedd jan. 16, 2007 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
De a router nem a szerverre van kötve, hanem a switch-re.

A router-t meg csak úgy lehet konfigurálni ha közvetlenül kötöm össze a géppel.

tehát a routerben is átírjam a mask-ot 255.255.0.0-ra?


kedd jan. 16, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
csak mert ahhoz fel kelll mászni a padlásra

Fogod az szevert,egy billetyűvel meg egy egy 8" monitorral és bekonfigolod a rutert konzolban,a többi marad a régiben a szerveren is meg a gépeken is.


kedd jan. 16, 2007 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
A routerben muszáj?

csak mert ahhoz fel kelll mászni a padlásra :))

A szerveren is kell valamit csinálni?

Azon Gentoo linux van


kedd jan. 16, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Többes számot írtam, de akkor még pontosabban. :wink:
A 192.168.1.x IP című gépeken állítsd a netmaszkot 255.255.0.0-ra, hogy láthassa a 192.168.2.y címeket.
A routeren is átállíthatod.


kedd jan. 16, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:11
Hozzászólások: 83
Hozzászólás router
Mármint a router beállításaiban?

A helyi hálózat gépi beállításaiban maradjon a 255.255.255.0 ?


kedd jan. 16, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Router Help
kory23 írta:
A router nem engedi a 192.168.2.1-es ip címét átírni 192.168.1.xxx tartományúra.....

:shock: :shock: :shock: Létezik ilyen :?:
Na mindegy, akkor írd át az alhálózati maszkokat 255.255.255.0 helyett mondjuk 255.255.0.0-ra.
De a 192.168.1.x és a 192.168.2.y összekapcsolásához akár már a 252 is jó lenne.


kedd jan. 16, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség