Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 17:08



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Win98 SATA 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Win98 SATA
:roll: whats the happends?
A 64-bit az a filerendszerre vonatkozik nem a hardverre (ill arra is,de eseteben ez nem kompetens)
Nem először írom le de mégegyszer megkísérem:
Fogod azt a nyomoronc Sata-lemezt, arra simán rárakod az eredeti lemezről a Ghost,Trueimage..stb lemezképfájl-másolatot,aztán azt a lemezt amin az volt eredeti lerántod és indítod a rendszert,,s'lőn csuda elindul!-uu 32 v 64-bitesként mint előtte volt.mindehhez kell egy System-Rescue vagy egy Hiren's CD-meg hely ahová a lemezképfilét kiírtad


szer. aug. 04, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 17:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Win98 SATA
Nekem is van néhány programom, amelyet Win 98 alatt használtam eddig. Miután vettem egy új merevlemezt amelyet a SATA csatlakozóra kellett kötnöm. Ugyan figyelmeztettek, hogy ezután gondom lesz a Win 98 -cal, de azt gondoltam, hogy azért van egy fiókos ATA rendszerem is, amellyel megoldom a problémát. De csalódtam, nem indult a rendszer. Egyszer találtam egy figyelmeztetést, hogy a Windows leállította a rendszert, nehogy konfliktusba kerüljön a 32 és 64 bites driverek. Azonban mindkét rendszer (98, XP) évek óta működött ( a driverekel együtt) és elkezdtem töprengeni mi a 64 bites a rendszermben? Új elem a SATA merevlemez volt mindössze, csak nem az a 64 bites? Ezért a BIOS-ban kikapcsoltam ezt a merevlemezt , és láss csodát a régi formában elindult a Win 98. Még érdekesebbnek taáltam, a gyanús merevlemez is működött, természetesen csak a FAT 16 és FAT 32 partíciók voltak láthatóak. Tehát a merevlemez nem 64 bites. Akkor mi? Kicsit körülményesnsk tartom minden váltásnál kikapcsolni a BIOs -t. Várom segítségeteket a probléma egyszerűbb megoldáshoz.
csak a vígasztal, hogy nekem nem kellett kábeleket huzogatni.


szer. aug. 04, 2010 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás SATA merevlemez
Hi mcico1!
Ugynezt a kálváriát jártam be én is! Mivel elegem lett a gépház oldalának állandó szereléséből, a SATA táp- és kábel állandó ki-be húzgálásából, vettem egy SATA HDD keretet és fiókot. Az egyik winchesteren 2-ős operációsrendszer van (Windows 98SE és Windows XP Professional SP2) a másikon Windows 98SE, Windows 2000 Professioanl SP4, Windows XP Professional SP2. Amikor a Windows 98-at, mint operációsrendszert elsődleges partícióként tartalmazó merevlemezről bootolok, akkor a SATA winchestert kikapcsolom, csak az IDE merevlemez indul el. Igaza van az előttem hozzászólóknak, a Windows 98 mind az USB2.0-t, mind a SATA vezérlést csak külön driverrel tudja megoldani. USB2.0 Windows 98 drivert általában adnak az USB eszköz mellé, de a SATA winchesterekhez ilyet szerintem nem is készítettek! A Windows 2000 kezeli ugyan a SATA vezérlőt, de a Windows 98 (SE, Millennium) széria nem tartalmazza!
Illetve marad a csökkentett üzemmódú indítás (se CD-R/RW DVD-R/RW) ami igazán korlátozza lehetőségeidet.
A téma felettébb érdekes, megér "egy misét" - viszont én magam nem tudok rá jó megoldást! Ha valaki tud, az negem is érdekel!
ifjabb Czakó József - Jászszentandrásról
camelot71@freemail.hu


csüt. nov. 15, 2007 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Nagyon gázos az eszközkezelő, rengeteg többszöri bejegyzés. Jópárat leszedtem, újraindítás után igyekezte visszarakni, végül nem indult el. Hagyom a fenébe, köszi a segítségeket !


hétf. nov. 05, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Alapvetően a gond a 98,neki nem hogy Satához,de még az USB-hez is driver kell.
Az meg végképp nem működik hogy kirántod lába alól a szőnyeget és másik alaplapot pakolsz alá.Mindenképpen újratelepítés az új driverekkel együtt és utána Xp telepítés,különben sohasem lesz 100-as rendszer.


hétf. nov. 05, 2007 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez inkább Windows téma, átraktam oda.


hétf. nov. 05, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Csökkentett módban az eszközkezelőből távolítsd el az alaplaphoz kötődő eszközöket (IDE csatorna, PCI busz, stb.), és ezután próbáld indítani normál módban.


hétf. nov. 05, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Az előbb elfelejtettem írni a boot-olásról: az indító menü után megjelenik a Windows logó, alul a folyamatjelző csík kb. 15 s-ig hullámzik, majd megáll, és már csak hardware reset segít.


hétf. nov. 05, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Az biztos, hogy nem egészséges. Ráadásul az előző Intel, ez meg VIA chipsetes.
Külön, FAT32 partíción van az XP, ez a SATA winchester később került bele. Már nem volt több IDE hely.
Ez egy Asus K8N alaplap, a BIOS beállításban Third Masterként azonosítja.


hétf. nov. 05, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Az nem egészséges, ha nem erre a lapra telepítetted.
Hátha benne maradt valami a másik lap driver-eiből.
Elvileg, ha elindult egyszer, akkor a régi drivereket nem használja, az újakat meg fel kéne ismernie.

Nem az NTFS lesz a gond, mert azt alapból figyelmen kívül hagyja.

Pontosan hogyan telepítetted? Teljesen külön partícióra, az XP mellé, az XP pedig NTFS partíción van?
Hol akad meg, rögtön az elején, vagy valamennyire azért töltöget?

A SATA az tényleg SATA, vagy a BIOS átfordítja ATA-ra? Mert akkor lehet, hogy a drive sorrendbe bekavarhat, amit a Win98 esetleg nem szeret.


hétf. nov. 05, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sajnos a helyzet változatlan: lehúzott SATA-val elindul, nem tudom, mi lehet más ok, mint ez, vagy még az, hogy ez a 98 nem erre az alaplapra lett telepítve. Ugyanis volt rajta egy program (A Sims az öszes kiegészítővel), amit nem akartam elveszteni, ezért nem telepítettem újra, ahogy kellett volna, de valahogy túlélte az alaplap váltást (sok "Új hardware" stb.), eddig.


hétf. nov. 05, 2007 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Valami más okozza a galibát szerintem, mert nekem is voltak hasonló kombinációim, és nem okozott gondot a 98 számára az NTFS, csak nem látta azt.

Nem a sata zavar be neki :?:


vas. nov. 04, 2007 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Win98 SATA
Üdv. Mindenkinek !

Win98 mellé XP-t telepítettem, és később beraktam egy SATA winchestert, amin már NTFS file-rendszer lett. Így a 98 már nem indul el, csak ha előtte lehúzom a SATA csatlakozót, vagy a csökkentett mód. Tudom, hogy a 98 nem ismeri a NTFS-t, de nem lehetne valahogy rávenni, hogy legalább hagyja figyelmen kívül, mint a DOS a FAT32-őt ?
Köszi a válaszokat !


vas. nov. 04, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség