Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 14:36



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
SonyEricsson Vivaz 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás Vivaz rövid teszt
Látom sokan vártok vásárlói tesztet.Nekem kb 1hónapja van meg.T-Mobile-os.Röviden.Külső.Hátlap stabil,nem lötyög,ellenben sok tesztben ezt írják,nem igaz.Ami igaz,h.eléggé gyűjti az ujlenyomatokat.Bekapcsolva.T-s szoftver annyiban különbözik a gyáritól,h.a bekapcsoló animációnál T-s kép is van,illetve van pár T-Mobileos csengőhang,háttérkép.Menüben 1különbség van,h.Playnow helyett Web'N'Walk van.Telefon müködése: nagyon gyors.Akadások nagyon ritkán fordúlnak elő,de 1sec-nél tovább akkor sem tart a reakció.Gyári böngésző: gyors,kezeli a Flash tartalmakat.
Érintökijelző: 1.érintős telóm,de ebben nem foktok csalódni.Mivel rezisztens kijelzővel rendelkezik,fizikaikag is megkell nyomi a képernyőt,de nagyon pontosan érzékeli hol érintem meg.Szóval jól használható!Kép videó: megfelelő fényviszonyok mellett szép képet,videót készít.Majd töltök fel.Akkumulátor: UMTS hálón,sok netezéssel 1nap alatt lemeríthető.Visszafogott használattal UMTS hálon 2-3nap,GSM hálón 3-4 nap.Tartozékok: Gyári füles elég gyenge,ajánlott beszerezni másikat.Beépitett zenelejátszó egyenlőre felejtős az Equalizer hiánya miatt.Megnyugtatásként Symbianra nagyon frankó zenelejátszó a Power Mp3.
Ha bármi kérdésetek van írjatok!


csüt. ápr. 29, 2010 6:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
miért ne lennének? :) manapság épp hogy csak azt nem rakják fel hogy milyen szaga van ;)


pén. ápr. 09, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
ne már, van ahol így fent vannak az infók??

köszi!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :D


szer. ápr. 07, 2010 21:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Hát szerintem nagyon megéri annak aki ilyen telóra vágyik... bár az árát azért jó lenne tudni de minden más infót megtaláltok róla itthttp://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/vivaz?cc=hu&lc=hu#view=specifications


szer. ápr. 07, 2010 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
azért a zenén már nincs mit igazán fejleszteni... bááár ha beleraknak egy 5.1-es hangzást... :twisted:


Ez valami gyengén sikerült poén akart lenni, ugye?
A .1 se hozható ki egy telefonból, nemhogy az 5.


csüt. ápr. 01, 2010 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Nehéz megmondani, hogy ez jó döntés-e :) Ha megnézted egy boltban meg úgy látod, hogy kell-e, és nem vágysz másik telefonra, akkor nem gáz 8)


csüt. ápr. 01, 2010 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
hát igen, de remélem nem lesz rossz döntés a megspórolt pénzemen vivazt venni:D


szer. márc. 31, 2010 15:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csiguszka88 írta:
ez az 5.1 sztem hülyeség, múltkor hallottam valami olyasmit, hogy valami progival fülesre 5.1et csinálnak, de eléggé furán néztem az illetőre, kíváncsi lennék, szerintem hülyeség
Az.

Aki tudja, mitől 5.1 valami, az tudja.

A többi meg hisz. Ők a vevők! ;)

Az 5.1-es hangzásnál 5 db KÜLÖNÁLLÓ, egymástól a térben eltávolodott felületről jön a hang, abszolút térhatást biztosítva.
A .1 az a subbass, annál nem érzékel irányt az ember (ha jó a láda/keverés minősége), mindegy, hová rakja a ládát.


szer. márc. 31, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
ez az 5.1 sztem hülyeség, múltkor hallottam valami olyasmit, hogy valami progival fülesre 5.1et csinálnak, de eléggé furán néztem az illetőre, kíváncsi lennék, szerintem hülyeség


szer. márc. 31, 2010 15:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
azért a zenén már nincs mit igazán fejleszteni... bááár ha beleraknak egy 5.1-es hangzást... :twisted:
Mi az az 5.1 hangzás???

Én még ott tartok, hogy JE, BE, JH, BH, C, Subbass, ez az 5.1.

Egy telefonnál hogyan jöhet ez a képbe, magyarázza már el valaki!!!


szer. márc. 31, 2010 15:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csipkerongy írta:
Végülis, ha tudtak készíteni 5.1-es fejhallgatót, akkor szerintem már az 5.1-es telefon sincsen messze, ha nem is lejátszásra, de legalább 5.1 hang felvételére képes lehetne.
Aztán már csak HDMI-vel rá kellene kötni egy LCD tv-re, és több nem is kell az otthoni mozizáshoz. :)
Szerintem mielőtt ilyen zöldséget leírsz, tájékozódj többet!!!

Az 5.1-es hangfelvétel mesterséges valami, NINCS OLYAN, hogy 5.1-es felvétel.

Az 5.1-es keverés a stúdióban KÉSZÜL, az egyes MONO ill. SZTEREO csatornák mesterséges összekeverésével, szétosztásával.
A hangmérnők válogatja ki a kép/történés/elképzelés alapján, mi hová kerüljön.


szer. márc. 31, 2010 15:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
hehe, na az jó, eléggé tetszik, ha lesz rá elég pénzem lehet beruházok egybe, de mondjuk még azért körüljárom a témát:)


szer. márc. 31, 2010 15:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
csiguszka88 írta:
egyébként esetleg van olyan akinek már van ilyen telefonja? mert kíváncsi lennék rá mennyire strapabíró.
tudom ha van is valakinek biztos még nem strapálta le, de sajnos a mostani telefonommal is az végzett, hogy leejtettem és betört a kijelzője.


A strapabírásával semmi gond. Műanyagból van igaz, de nagyon jó minőségű az a műanyag. Nem is bánom, hogy nem raktak bele fémet, mert az meg általában valami gagyi sorjás bádog :)


szer. márc. 31, 2010 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
egyébként esetleg van olyan akinek már van ilyen telefonja? mert kíváncsi lennék rá mennyire strapabíró.
tudom ha van is valakinek biztos még nem strapálta le, de sajnos a mostani telefonommal is az végzett, hogy leejtettem és betört a kijelzője.


szer. márc. 31, 2010 14:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Lehet kapni olyat is aminek nem ilyen kék az oldala, és nem pro?
Mert ez a kék a fehérrel nem túl elegáns.


szer. márc. 31, 2010 14:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Venemo írta:
Ez egész jónak tűnik.

Van róla teszt, vagy ilyesmi valahol? Milyen árral várható?


Egyébként valóban csinos készülék, és jók a videói is.

Teszt:
http://www.mobilport.hu/pda_tesztek/201 ... son_vivaz/

Ára pedig például T-mobile-nál:
Havidíjas előfizetéssel
24 havi hűségnyilatkozattal 16 970 Ft kezdőrészlettől
Listaáron 143 000 Ft


szer. márc. 31, 2010 13:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
azért a zenén már nincs mit igazán fejleszteni... bááár ha beleraknak egy 5.1-es hangzást... :twisted:


Végülis, ha tudtak készíteni 5.1-es fejhallgatót, akkor szerintem már az 5.1-es telefon sincsen messze, ha nem is lejátszásra, de legalább 5.1 hang felvételére képes lehetne.
Aztán már csak HDMI-vel rá kellene kötni egy LCD tv-re, és több nem is kell az otthoni mozizáshoz. :)


szer. márc. 31, 2010 9:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
azért a zenén már nincs mit igazán fejleszteni... bááár ha beleraknak egy 5.1-es hangzást... :twisted:


szer. márc. 24, 2010 17:01
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
úgy érzem itt nem (csak) az optika viszi el a hátán a mobilt, szóval elég erősen a videózásra van kihegyezve a dolog ahogy elnézem. És nem is érzem ezt igazán bajnak.


Úgy tűnik, hogy ez a SonyEricssonnál trend, hogy mindig egy dologra kihegyezik a telefonokat (cybershot, walkman). De ez úgy tűnik, hogy 3 az 1ben. Profi fényképező, HD kamera, zenelejátszó. A GPS és a WiFi csak ráadás. :)


szer. márc. 24, 2010 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
úgy érzem itt nem (csak) az optika viszi el a hátán a mobilt, szóval elég erősen a videózásra van kihegyezve a dolog ahogy elnézem. És nem is érzem ezt igazán bajnak.


szer. márc. 24, 2010 16:40
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
JohnLocked írta:

Valójában nem mindegy a megapixel....


Viszont attól, hogy egy kamerának hűdesok pixele van, az még kevés ahoz, hogy szép képet készítsen. Nem mindegy pl, hogy milyen optika van benne, mekkora a lencse stb.. Láttam már sokpixeles kamerát ami hihetetlen rossz minőségű képet csinált. De, hogy maradjunk a mobiloknál, ezért szeretem a Sony Ericssonokat, mivel szerintem a legjobb optikákat rakják bele a telefonjaikba.


szer. márc. 24, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
mikimusz írta:
Manapság minden nőies, ami kicsi és praktikus. Telefon sztem sose legyen nagyobb a kelleténél, és ez pont akkora ami még elfér akárhol. Nyilván olyanoknak raktak bele 8 mpixelt akik nem szeretnének se profi fényképeket csinálni, se túl aggyit.. Pont elegendő ez a képminőség arra, hogy megmutassuk a dolgokat.


Valójában nem mindegy a megapixel. Ez olyan mintha felfestik neked a piros különböző árnyalatait egymás után, ha nagyon kevés árnyalattal dolgoznak akkor jól látható a különbség és minél több az rányalat annál folyamatosabb a dolog és kevésbé tűnik darabosnak, filmek esetén pixelesnek. ez olyan hogy mondjuk egy 8 és 8,01 megapixel között nem látnád a különbséget de egy 8 és egy 10 között már igen


szer. márc. 24, 2010 13:28
Profil Privát üzenet küldése YIM
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
jó akkor nem női....
nincs még valakinek??

nagyon érdekelnének a vélemények...
és nem tudjátok esetleg hol lehet kapni? saturn ilyesmire gondolok, ott nyugisan nézegethetném...
:D


kedd márc. 23, 2010 18:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 10:45
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Idézet:

Nem tudom te melyik T-be voltál, nekem bekapcsolták:P Sztem nem női, csak designos:) abban viszont egyetértek veled, hogy 5 mpx felett már nincs értelme. Csak azért írják rá a nagy számokat, hogy hangzatos legyen...


Manapság minden nőies, ami kicsi és praktikus. Telefon sztem sose legyen nagyobb a kelleténél, és ez pont akkora ami még elfér akárhol. Nyilván olyanoknak raktak bele 8 mpixelt akik nem szeretnének se profi fényképeket csinálni, se túl aggyit.. Pont elegendő ez a képminőség arra, hogy megmutassuk a dolgokat.


kedd márc. 23, 2010 14:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Ubulka írta:
cooler21 írta:
megtapogattam őket. ill a satiot. külsőre jobban bejön, bár féltégla, de masszív és nagyon tetszik a kamera fedél, működésre se lassú sztem, bár állítólag gyorsan belassul sok proginál...

a vivazt nem lehetett bekapcs, de a kezembe vettem. női telónak tűnik...
:cry: (T-PONTBAN)
olyan kis "mindjárt összeroppan a kezemben" darab.
remélem nemsoká ki lehet próbálni működés közben is az lenne fontosabb..
de nincs rajta xenon.
jó pár éve csak xenonost használok, és nem véletlenül...
nem tudom mihez kezdenék ezzel...
a 12 mpx tök fölösleges, sztm max 5 elég...(most is annyi van:n82), de a K800 volt a kedvenc...


Nem tudom te melyik T-be voltál, nekem bekapcsolták:P Sztem nem női, csak designos:) abban viszont egyetértek veled, hogy 5 mpx felett már nincs értelme. Csak azért írják rá a nagy számokat, hogy hangzatos legyen...



Tényleg nem női telefon. A 12 mpx-t énis sokallom, nekem 5 mpx-es telom van és bőven megteszi...
Kell a 12 mpx?


kedd márc. 23, 2010 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
cooler21 írta:
megtapogattam őket. ill a satiot. külsőre jobban bejön, bár féltégla, de masszív és nagyon tetszik a kamera fedél, működésre se lassú sztem, bár állítólag gyorsan belassul sok proginál...

a vivazt nem lehetett bekapcs, de a kezembe vettem. női telónak tűnik...
:cry: (T-PONTBAN)
olyan kis "mindjárt összeroppan a kezemben" darab.
remélem nemsoká ki lehet próbálni működés közben is az lenne fontosabb..
de nincs rajta xenon.
jó pár éve csak xenonost használok, és nem véletlenül...
nem tudom mihez kezdenék ezzel...
a 12 mpx tök fölösleges, sztm max 5 elég...(most is annyi van:n82), de a K800 volt a kedvenc...


Nem tudom te melyik T-be voltál, nekem bekapcsolták:P Sztem nem női, csak designos:) abban viszont egyetértek veled, hogy 5 mpx felett már nincs értelme. Csak azért írják rá a nagy számokat, hogy hangzatos legyen...


kedd márc. 23, 2010 12:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Nagyon nem divat a szolgáltatói szoftver. A T pl az Xperiát nem is zárta le. Független gyárilag.

Ez a Xenon fetis érdekes dolog. Legalábbis akinek a kamera fontos. Én eltudom képzelni az életem anélkül is. Profi képet még egy 300 ezres géppel se tudsz sötétben csinálni.


pén. márc. 19, 2010 19:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
megtapogattam őket. ill a satiot. külsőre jobban bejön, bár féltégla, de masszív és nagyon tetszik a kamera fedél, működésre se lassú sztem, bár állítólag gyorsan belassul sok proginál...

a vivazt nem lehetett bekapcs, de a kezembe vettem. női telónak tűnik...
:cry: (T-PONTBAN)
olyan kis "mindjárt összeroppan a kezemben" darab.
remélem nemsoká ki lehet próbálni működés közben is az lenne fontosabb..
de nincs rajta xenon.
jó pár éve csak xenonost használok, és nem véletlenül...
nem tudom mihez kezdenék ezzel...
a 12 mpx tök fölösleges, sztm max 5 elég...(most is annyi van:n82), de a K800 volt a kedvenc...


pén. márc. 19, 2010 18:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Igen, mert ugyan akkora felületen van több pixel. Elevszik az info, ami beérkezne, mert túl rossz az optika. Alapvetően úgy 3-5 Mp környékén van egy határ, ami felett csak elmosódik és romlik az egész kép minősége. Nem hiszem, hogy lenne értelme nagyon a mobilfotózásról beszélni, amíg megy ez a megapixel háború az érzékelők meg maradnak optikailag ugyan olyanok.


pén. márc. 19, 2010 15:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 11:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Huhh hát hogy is mondjam,a Vivaz-hoz képest a Satio nagyon rossz képeket csinál,teljesen elvesznek a részletek. Ezért sem szabad mindig az MP számokat nézni. A vivaz a legjobb választás SE telefonoknál. A másik hogy olcsóbb is mint a Satio.


pén. márc. 19, 2010 12:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Kicsit csaltam, mert megnéztem a kép méreteit és a másodikat csinálták a satio-val. Hát... Inkább nem véleményezném. Látszik, hogy rosszabb az optika benne, emiatt a képeket megpróbálja digitálisan javítani, aminek az eredménye meg teljes nagyításnál nagyon nagyon látszik.
Kéne valami teszt videó is, bár abban biztos vagyok, hogy a vivaz szétverné a satiot :twisted:


pén. márc. 19, 2010 11:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Idézet:
Igen,lehet hogy jobban megéri de nem mindenki szeret internetről beszerezni telefont vagy bármi mást mert fél attól hogy esetleg bukja a pénzét. A szoftverről meg annyit hogy nem mindig szokták rárakni a telefonokra a saját szoftverüket. Ez régebben volt bevett szokás de manapság már kevésbé. Egy ilyen kaliberű telefonnál szerintem nem piszkálnak bele. Az tény hogy meg kéne tapogatni. Én már egyszer a héten el akartam menni a T-hez de sajnos nem volt rá időm. Amúgy meg tényleg meglepő hogy ilyen gyorsan kiadták,én sem tudom hogy ez miért lehetett. Amúgy szerintetek ez a telefon vagy a Satio csinál jobb képeket. Vagy egyáltalán melyik a jobb?


Meg ha rá is rakják a saját szoftverüket nem tart sokáig törölni/cserélni :D
A Satio igaz hogy 12 MP de tudjuk hogy manapság ez már csak szimplán egy szám... Ami mellé társul egy bődületes kép méret úgy tárhelyre mint méretre, de minőségre hááát nem igazán képez összehasonlítási alapot szerintem... A vi9vazban Hd kamera van lényegesen nagyobb optikával és szerintem sokkal élesebb tisztább, levésbé zajos képeket csinál :)
http://mobilarena.hu/dl/cnt/2010-02/56856/photo1.JPG
http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/10/10092009011.JPG

Mindenki dötse el maga... és kíváncsi vagyok ki mit mond melyik kép tartozik melyik telefonhoz?


pén. márc. 19, 2010 10:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 11:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
cooler21 írta:
szerintem meg nem éri meg előfizetéssel. vodánál nincs is, tré mobilnál meg 2 évvel annyi mint ebayen függetlenül.
és a tré /voda/pgsm / ráteszi a szoftverét.. (ebben nem vagyok biztos - ha igen az gáz mert sokkal lassabb tud lenni a teló..) és a függetlenség is jól jön.
2 évet aláírni pedig... ha ugyanannyi mint a nélkül, akkor nem tudom mi értelme van. röghöz köti magát az ember.

meg kéne mindenesetre már nagyon tapogatni.

egyébként furcsa milyen gyorsan kiadta a tré/ez mondjuk jó/ de mire a piros is kihozza vége az évnek
:lol:


Igen,lehet hogy jobban megéri de nem mindenki szeret internetről beszerezni telefont vagy bármi mást mert fél attól hogy esetleg bukja a pénzét. A szoftverről meg annyit hogy nem mindig szokták rárakni a telefonokra a saját szoftverüket. Ez régebben volt bevett szokás de manapság már kevésbé. Egy ilyen kaliberű telefonnál szerintem nem piszkálnak bele. Az tény hogy meg kéne tapogatni. Én már egyszer a héten el akartam menni a T-hez de sajnos nem volt rá időm. Amúgy meg tényleg meglepő hogy ilyen gyorsan kiadták,én sem tudom hogy ez miért lehetett. Amúgy szerintetek ez a telefon vagy a Satio csinál jobb képeket. Vagy egyáltalán melyik a jobb?


pén. márc. 19, 2010 9:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
szerintem meg nem éri meg előfizetéssel. vodánál nincs is, tré mobilnál meg 2 évvel annyi mint ebayen függetlenül.
és a tré /voda/pgsm / ráteszi a szoftverét.. (ebben nem vagyok biztos - ha igen az gáz mert sokkal lassabb tud lenni a teló..) és a függetlenség is jól jön.
2 évet aláírni pedig... ha ugyanannyi mint a nélkül, akkor nem tudom mi értelme van. röghöz köti magát az ember.

meg kéne mindenesetre már nagyon tapogatni.

egyébként furcsa milyen gyorsan kiadta a tré/ez mondjuk jó/ de mire a piros is kihozza vége az évnek
:lol:


kedd márc. 16, 2010 18:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 11:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Ehh ez nem jó,mondjuk én inkább megnézem élőben aztán majd eldöntöm ott. A formán látszik a képek alapján is hogy az nagyon el lett találva. A PRO változatról már láttam képeket az is elég jól néz ki bár én nem szeretem a qwerty-t. Az meg hogy drágább lesz egyértelmű...:S

vombat: Igen,ezt a telefont előfizetéssel éri meg a legjobban megvenni.

Amúgy szoftveresen a videók alapján rendben van,legalábbis minden van amire szükséged lehet,zenelejátszás,gps....


kedd márc. 16, 2010 13:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Xeriumpda írta:
Én nagyon kíváncsi vagyok már a telefonra a sok elolvasott teszt után. Lehet délután elmegyek megnyomkodni vagy legalább kézbe fogni. Kíváncsi vagyok az anyaghasználatra és az összeszerelés minőségére. Képek alapján nagyon jó.


Én azt olvastam, hogy az anyagválasztás az elég butus lett, amolyan ujjlenyomat őrzős műanyag körbe ráadásul kicsit mozog is a hátlap, és sehol semmi fém vagy igényesebb anyag. Ellenben az ergonómiája az jó, elméletileg lesz PRO kiadásban is abban már kicsit jobb anyagokat használtak fel, és nyilván ez az árban is megfog mutatkozni...


kedd márc. 16, 2010 13:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy miért számolgatjátok ennyire az árat. Egyértelmű volt, hogy 100 körül lesz, amikor megjelenik. Előfizuval, sőt részletre egyértelműen megéri. Ha úgyis fizetnéd a telefonszámládat, akkor miért probléma az, hogy ebben veszed meg a telefont lényegesen olcsóbban?

@kuncsaku: Én általában a szoftveres oldalt szoktam nézni és a funkciók használhatóságát, de ilyen alap ergonómiai dolgokba még nem gondoltam bele, mint amit most írtál. Nagyon a használhatóság rovására tudna menni, ha ezeket nem javították volna ki!


kedd márc. 16, 2010 11:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 11:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Én nagyon kíváncsi vagyok már a telefonra a sok elolvasott teszt után. Lehet délután elmegyek megnyomkodni vagy legalább kézbe fogni. Kíváncsi vagyok az anyaghasználatra és az összeszerelés minőségére. Képek alapján nagyon jó.


kedd márc. 16, 2010 11:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
cooler21 írta:
köszi a válaszokat!!akkor lehet az ebayes megoldás lesz ha elszánom magam :lol:


Hát nem tudom én amit láttam az erős 480-490 dollár volt, azaz kb. annyi mint ha idehaza vennéd meg ha az utaztatást is beleszámolod... Előfizetéssel 70-80-ért már idehaza is megkapod, és biztosabb mintha ebay-ről vennéd, licitálni meg szintén nem éri meg, mert csak drágábban kapnád.


kedd márc. 16, 2010 10:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 11:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nekem nagyon bejön ez a telefon. Régebben elég nagy SE fan voltam de aztán volt egy időszak amikor annyira nem szerettem a telefonjaikat mert elég sok problémával küzdöttek. Ez végre egy olyan telefon ami elég korrekt. A HD kamera elég jó benne. Amúgy az árra visszatérve,nem olcsó de most már itthon végre a T-mobile is árulja és olyan 100e ft környékén van de különböző tarifacsomagokkal jóval lejjebb lehet nyomni az árát. Ennél a telefonnál engem főleg a kinézete fogott meg. Szívesen közbefognék egy ilyet lehet majd bemegyek a T-hez.


kedd márc. 16, 2010 10:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Az első ami feltűnt benne, hogy az Xperia bizonyos hiányosságai ezen a készüléken javítva vannak. Nézzétek meg a qwerty felső gombsora és a kijelző közti távolságot. Nagyobb mint az Xperiánál. Tehát kényelmesebb. Amikor Kaiserről áttértem Xperiára, nagyon zavart, hogy az ujjaim elakadtak a felső gombsor használata közben a kitolt kijelzőben. A Vivazon ez már jobb. Cserébe köpcösebb a telefon, bár a felbontása érthetetlen okokból kisebb mint az Xperiáé. Aztán ott van még a 4 irányú iránygomb, amit szintén hiányoltam az Xperia billentyűzetéből. ugyanis íráskor ha már leveszem a kezem a billentyűzetről, akkor máris lassítva van az írási folyamat. Mert ugye adott egy kijelölt szöveg a szövegablakban. Te hozzá akarsz még írni. De ember legyen a talpán, aki azonnal a szöveg végére tud kattintani. Általában pár karakterrel arrább sikerül. Akkor nyomna az ember a navi gombon jobbra párat és akkor a végén van, máris folytatható az írás. Ehhez az Xperián fel kell nyúlni a kijelzőn lévő navipadhoz. Vagy mondok mást, amikor a szótár kiad egy szó-találatot, akkor Xperián rá kell bökni a szóra, hogy kiválaszd mit akarsz, de akkor már megint elengedted a billentyűzetet, tehát lassú. Vagy b verzió. Nem ráböksz, mert rázó villamoson az életbe el nem találod, tehát navigombbal nyomsz egy lefele irányt és akkor kiválasztod a szót. A Vivazzal (vagy Kaiserrel) ez egyszerűbb. Látod, hogy felajánlott egy szót, akkor navinyil le, majd enter és bent van a szó, vagy a multitapnak köszönhetően egy fél mondat. valamint a Kaiseren volt egy olyan okos kis megoldás, hogy kitoldad a qwertyt, nyomtál egy Fn gombot és egy wifi funkció gombot ami szintén a qwertyn volt és máris volt neted. Ezeket a dolgokat nagyon hiányolom a Sonykon. És a gyors, jó íráshoz nem mindegy milyen a qwerty. Ez viszonylag jónak tűnik ez a Vivaz. Xperián pl az ezüst billentyűzet és a fehér gombilágítás hogy is mondjam egy baklövés. Vannak pillanatok, amikor semmit nem látni a billentyűzet gombokból. Vivazon fekete a gombsor, talán ilyen gond nincsen.. Hű de jó, hogy ez a legnagyobb gondom xD.


szomb. márc. 13, 2010 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
köszi a válaszokat!!akkor lehet az ebayes megoldás lesz ha elszánom magam :lol:


csüt. márc. 11, 2010 17:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
nem hiszem, hogy a garanciával probléma lenne. általában tényleg csak a garanciajegy kell, és ennyi.

néztetek már tesztvideókat a telóról? nagyon komoly a 720p-s felbontás!


csüt. márc. 11, 2010 11:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Gari
Nekem a 3. kerületi, Újudvarban lévő kis szervizről van hasonlóan jó tapasztalatom. Gari.-gyors átnézés-konzekvencia, elázott old meg. Oké, hogy nem tudták megcsinálni de nem kötözködtek. Ja és Németországból volt a telo! Most nyáron történt az incidens, akkor az eu-s gari tökéletesen megfelelt!


csüt. márc. 11, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
cooler21 írta:
ebayen már csak 370 eur...
2 év garival, sztem kint gyári garival adják, és mivel eu nem hiszem hogy itthon ez ne lenne elfogadott, de a szakik javítsanak ki...
úgy érzem a hazai gsm boltok túlárazottak...


Nekem csak a westendben lévő SE szervízről van tapasztalatom, de ott egy garancia jegyen kívül semmit nem kérdek, kérdeztek, csak hogy mikorra várható a hiba kijavítása. Szerintem ugyan úgy elfogadják a külföldön kiállított papírt.


csüt. márc. 11, 2010 10:19
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Nem hiszem, hogy a magyar profithajhász kereskedők bármivelis lejjebb engednék az árát csak azért, mert külföldön jóval olcsóbb.

Nézd meg például az N900 árát: Az USÁban 500 dollár körüli (sírnak is miatta rendesen a maemo.org-on, hogy ez milyen drága nekik)... közben pedig itthon a másfélszereséért vesztegetik, aztán mégis viszik az emberek.

Minden annyiba kerül, amennyiért még megveszik.


kedd márc. 09, 2010 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
ebayen már csak 370 eur...
2 év garival, sztem kint gyári garival adják, és mivel eu nem hiszem hogy itthon ez ne lenne elfogadott, de a szakik javítsanak ki...
úgy érzem a hazai gsm boltok túlárazottak...


kedd márc. 09, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
Ebbe egyedül ahogy néztem a kamera ami csúcs, más nem olyan nagy vászizdász. Drágának tartom kicsit. 100e alatt még jó is lenne.


igen az nekem is tetszene..de szerintem tuti hogy 150 körül lesz az indulóára.
mondjuk valahol el kell kezdeni, aztán majd pár hónappal később szépen fog csökkengetni..halleluja:)


kedd márc. 09, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
Ebbe egyedül ahogy néztem a kamera ami csúcs, más nem olyan nagy vászizdász. Drágának tartom kicsit. 100e alatt még jó is lenne.


kedd márc. 09, 2010 16:12
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 9:01
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
cooler21 írta:
svédországban 399 eur
. állítólag.



az igen..nem gyenge..de hát azt hiszem egy "ilyen " telonak el kell kérni az árát..szerintetek drága lesz? hogyha ennyi lesz itthon is, mert hát azért ismerve az itthoni árakat tuti lesz 150-170


kedd márc. 09, 2010 13:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség