Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 12:24



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
PC billentyűzet építés 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hii! I am Alien!
Tud-i valki mondani néköm valmi trücköt, tipet pic-kel műkxő infrás,vagy rádiós keyboard-ra??


kedd jún. 03, 2003 12:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Egyenlőre én is megelégednék egy play, cue, pitc+,-, reset pitch, wind +,- gombokkal oldalanként. Végül is szvsz ez kivitelezhető az általad írt "egyszerű" midis billegővel


vas. jún. 01, 2003 0:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha összejön, megosztom mindenkivel. Az elvárások egyenlőre nem olyan komolyak mint egy profi DJ-nek és ha lehet nem is szorgalmazom a dolgot olyan nagyon. Kezdjük csak kicsiben, azután a többit meglátjuk.
By
DZzso


vas. jún. 01, 2003 0:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Ha jól értelzem az írásod, akkor most te is meg szeretnél próbálkozni egy ilyen eszközöcske összeállításával?
Nem szeretnék pofátlan lenni, de ha sikerül vmi frankó dolgot összehozni, akkor megosztanád velem (pl ha -ahogy az Zajnál is írták- siekrülni rávarázsolni egy jog-ot is, meg esetleg nem gombos, hanem potis pitch-et az valami nagyon állat lenne). Csak mert még egynlőre nem érzem magam elég szakképzettnek egy ilyen összehozásában, a zaj-os fórumon meg még nem kaptam meg az ezzel foglalkozó csávók elérhetőségét. (banditaz esetleg te nem tudsz mi tel. számot/emailt?)

Üdv.


vas. jún. 01, 2003 0:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
No problem! Télleg van ez így. :-) De úgy felcsigázott a zaj fórum, hogy csak most feledkeztem meg róla picit. Van egy 12 éves (és még 2 fitalabb gyermekem) fiam, aki állandóan a trackerével meg a buli felszereléssel nyaggat. Eddig nem igazán vettem tudomást róla, de be kell lássam, előbb utóbb valamit össze kellene ütni neki. Trackerhez MIDI billentyűzet, meg valami keverő, mert a trakit szebben lehetne valós körülményekhez hasonlóan vezéreltetni. A zajon rájöttem, mennyire fontos tud ez lenni néhány embernek. Gondolom, ha érdeklődése komoly akkor fel kell kössem a gatyámat, mert szinte az egész fórumot elolvastam! Dől a lé kifelé :-) Osztan vagy gyön vissza is vagy nem ;-) Na odázom még egy picit a dolgot, azután neki kell veselkedjek. Így lett a kérdezettből kérdező :-) Köszi az infókat.
By
DZzso


szomb. máj. 31, 2003 23:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
dzzso:elb*sztam, van ez igy
sorry
andrás


szomb. máj. 31, 2003 22:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
ooops, f*sza vagyok, a link is rosszul jelent meg és még sz*r is ;(
Tehát:


www.zaj.hu/forum
---> Dj eszközök...
---> Szamitogep a pult mellett
---> 3. oldal


szomb. máj. 31, 2003 17:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Hi!

Itt a link:

<a href="http://www.zaj.hu/forum/viewtopic.php?p=1030#1030"> http://www.zaj.hu/forum/viewtopic.php?p=1030#1030 </a>

Üdv.


szomb. máj. 31, 2003 17:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Keresem már vagy 2 órája a zaj fórumon az említett holmit. A keverők topicban csak gyári keverő ajánlásokat találtam. Pontosabb cím lenne esetleg?
Hi
DZzso


szer. máj. 28, 2003 23:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ldani:
nézzél el a www.zaj.hu/forum
keverők-nél van egy pár srác aki kreált már valamit a traktorhoz, optikai jeladós jog-gal és eegyéb inyencségekkel.
üdv
andrás


szer. máj. 28, 2003 20:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Esetleg ha van kedved regelni (kiismered magad angolul is) akkor próbálkozz meg a microchipnél és rendelj mintát. cirka egy hét alatt itt van. Lehetőleg ne kereskedni akarj a mintaként kapott áramkörökkel. Ennél olcsóbb megoldást nem tudok. Valahol az elektro listán van egy National kezdetű topic. Minden le van írva, hogy mit kell tenned.
Hi
DZzso


szer. máj. 28, 2003 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
PIC arat ne a Lomexen keresd
hanem a www.chipcad.hu -n...
Nagysagrendileg ezer HUF.


szer. máj. 28, 2003 7:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
re!

Szvsz=szerény véleményem/véleményed szerint

Max 2-3 billenytű lenne "egyszerre" lenyomva.

szereztem ismerőst, aki a PIC-et megcsinálja nekem 1 sörért, úgyhogy jelenleg úgy néz ki, hogy el fog készülni vmikor.. ;)

Egyébként egy Dj programhoz kéne a spéci cucc.: 2 hangkarin adja ki a 2 különböző "deck" által szolgáltatott zenét, csak a "deck"-ek vezérléshez kell a billegő: pitch, cue point, play/pause, wind, stb...

Üdv. és thx még1x a help@

PS.: igazából a PIC ára érdekelt volna, mert lomex-es árlistán ezt nem láttam


kedd máj. 27, 2003 20:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
LDani írta:
egy valamit még had kérdezzek: szvsz az egyszerűbb midi billegő elkészítése mondjuk 25 gombbal sacc/kb mennyiből jönne ki?

Kb annyiból mint a 64 gombosé, mert a hw nem tér el jelentősen. Csak a gombok számát csökkentsd. A fenti mondatodban mit jelent a szvsz. Nem piszkálásból, csak nem értem, bár lehetek értetlen.....

Gafly írta:
Ha jol ertettem akkor itt nem egyes billentyuket
kell hasznalni, hanem szekvenciakat. Sajnos akkor
viszont az egyszeru megoldas amit Lone_Wolf javasolt
nem hasznalhato.

Illetve megis. Mi lenne akkor, ha egyszeruen raulnel
a billentyuzet megszakitasra egy tarrezidens programmal?
Mukodnie kellene es nem egy nagy ugy megirni...

Ok-ok! De kérdés, hogy mennyi billentyűt akar egy időben lenyomni. A pc-s áramkörök kb 5-6 gomb "egyidejű" érzékelését oldják meg tipustól függően (kevesebbet már láttam, többet még nem). Ha ennyi elég akkor jó, de midi progik nem kezelik polifón AT-s billencseket tapasztalataim szerint. Ráadásként rendszerint az utóljára leütött billencs kódját ismétli az elektronika. Szvsz olcsób és megbízhatóbb a pic. A programozásától ne félj, egyszerűb az égető mint a billentyűzet :-)
Hi
DZzso


kedd máj. 27, 2003 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Ha jol ertettem akkor itt nem egyes billentyuket
kell hasznalni, hanem szekvenciakat. Sajnos akkor
viszont az egyszeru megoldas amit Lone_Wolf javasolt
nem hasznalhato.

Illetve megis. Mi lenne akkor, ha egyszeruen raulnel
a billentyuzet megszakitasra egy tarrezidens programmal?
Mukodnie kellene es nem egy nagy ugy megirni...


kedd máj. 27, 2003 17:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
egy valamit még had kérdezzek: szvsz az egyszerűbb midi billegő elkészítése mondjuk 25 gombbal sacc/kb mennyiből jönne ki?


kedd máj. 27, 2003 17:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
thx. Azt hiszem talán az egyszerűbbel megpróbálkozom. De még kell találnom vkit-t, aki megcsinálja nekem a PIC-et ;)


kedd máj. 27, 2003 17:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
a hiroldal utáni kocka az kettes
DZzso


kedd máj. 27, 2003 16:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nanááááá!
Minden megoldható, de ne várj csodát! MIDI esetén nem egyszerűen lenyomsz egy billentyűt, hanem esetleg finoman érinted vagy épp oda ütsz. Ez már más tészta, nem olyan egyszerű mint az AT/PS2 billentyűzet, de a google itt is segíthet!
Ha extrém kell:
http://www.nethirlap.hu/hirek/hir.php?h ... hiroldal=2
és egy eccerűjebb:
http://www.elektronline.hu/konyvtar/oth ... index.html
Csá
DZzso


kedd máj. 27, 2003 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Most vettem észre, hogy midi billentyűzetet is kezel a progi.
Annak az elkészítése mennyivel lenne bonyolultabb? (csak mert midi esetén nem kéne állandóan átdugdosni a billentyűzetet)


kedd máj. 27, 2003 14:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Innen indulva tööbet tudhatsz meg:
http://www.piclist.com/techref/io/keyboard.htm
Hi
DZzso


kedd máj. 27, 2003 13:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi!
Nem lehetetlen a feladat, akár általad készített elektronkával sem. 20 bill az 5x4-es mátrix. Ilyen keypad PIC-kel van a webringen (már eccer belebotlottam) csak a címet nem tudom pontosan. A keypad+webring kulcs a guglinak megaszongya neked a pontos helyet. A gugli nagyon hasznos találmány ám :-) Közben keresem Neked és ilyenek akadnak:
http://tech-diy.com/keypad.htm
http://www.linuxtoys.org/keypad/keypad.html
http://www.linux-1u.net/LCD/keyboard.txt

Ez utóbbin sok link van. Ezeken kívül van még AVR-re is, nekem az jobban tetszik, de 20 billencs esetén szvsz teljesen mindegy melyiket használod. (Tehát amelyikhez értesz vagy valaki akit elérsz.)
Sok sikert és várom a fejleményeket.
DZzso


kedd máj. 27, 2003 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
hi!

A $subject csak részben fedi a valóságot.
Az a helyzet, hogy van egy szoftver, amit billentyűzettel teljes mértékben lehet vezérleni, de meglehetősen kényelmetlen a billentyűzet kialakítása miatt, ezért arra gondoltam, hogy készítek neki egy egyedi keypad-ot. A lényege annyi lenne, hogy a billegő helyére lehetne rádugni, lenne rajta mondjuk 20 gomb szépen kialakítva, elhelyezve stb...
A kérdésem arra írányul, hogy vajon mennyire lehet bonyolult egy ilyen eszközt megalkotni. Tudom, hogy hexa kódokat küld a billenytűzet minden gomb leütésekor, felengedésekor sorosan. Egy kicsit értek a digitális technikához. És nagy az elszántság bennem ;))) Az vajon kivitelezhető, hogy egy régi billegő elektornikáját felhasználva megépítem az eszközömet saját gombokkal? Gondolom egy billenytűzetnél vmi mátrixban vannak elhelyezve a gombok és az alapján küldi a hexa jeleket, ha így van akkor nem lehet olyan bonyolult.

pls segítsetek nekem egy kicsit...

Üdv.:LDani


kedd máj. 27, 2003 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség