Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 8:50



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
Lézeres adatátvitel 2km-re hálózati kártyáról 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Na megnézegettem, nem mintha sokra jutottam volna... a pdf filek sincsenek már a helyükön.
Amit a szimetrikus jelekröl irsz, azt nemigazán értem. Hol vannak ők??
Valami blokkvázlat szintü rajzot tudnál küldeni az adodrol?


szer. okt. 15, 2003 15:30
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ezek azok a National doksik amiket említettem :))


szer. okt. 15, 2003 7:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nézd mit találtam:

http://web51.hw-server.com/maucti.html

Lesz itt valami hasznos? Nem igazán értem az inglish nyelvjárást :( És most nem is érek rá ezzel foglalkozni, egyéb tehedőim miatt :(((


szer. okt. 15, 2003 7:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vinsz ! Tárolós szkópon néztem, de a national valamelyik vonatkozó dokumentumában is így van deklarálva a jelalak. Ez stimmel is, nem 4szög hidd el. Leginkább íves fel és lefutású 3szögjelre hasonlít. A komparátort felejsd el, a DP8392-es aluláteresztő szűrő plsuz equalizer-en át állítja vissza a jelet. Nem pár KHz-ről van szó :(( Adó-veveőnek maradjunk meg ennél az IC-nél szerintem, inkább a szimmetrukus jelek kezelésére találjunk ki valamit.


kedd okt. 14, 2003 20:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Jó, jó.. csak nem müködik! :D
Én arra alapoztam ezt az egészet hogy a négyszögjelek nem torzulnak a kábelen, mert nekem ezt mondta a tanárbácsim... de akkor annyi, feladom... :) Na jó nem adom fel de bajos lesz... De télleg ezt mondta, emléxem! Valahogy csak lehet azokból a jelekből négyszöget fabrikálni!!

Ötletem az már van is, tegnap trónolás közben újból megszállt az ihlet... :DD Én is valami komparátoros megoldásra gondoltam, de valami gyorsabbra :)
Azt tapasztalatból irtad, hogy torzul a jel? Nézted szkópon?


kedd okt. 14, 2003 10:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Dehogy szóllak le Vinsz ! Igenis jó az áramkör amit terveztél... Nos a kábelen bizony nem négyszögjelet látni, még rendes hálókártya adásakor sem. A "torzító" elem maga a kábel, a koax, akármilyen minőségű is, persze normál szerelvényekkel, rendesen lezárva, stb.
Próbáljunk meg valamit kitalálni, engem is nagyon érdekelne a dolog. Nekem a vevővel van bajom, adót sikerült megoldanom, sima TTL kapukkal ! DP8392-vel építettem meg aztán, az már tartalmazza a vevőt, adót és a collision detect áramkört is. Itt meg bejön az a dolog, a szimmetrikus jelek gyors kezelése, késleltetések, stb, amit már írtam.


hétf. okt. 13, 2003 21:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tökéletes? :) Azt hittem majd jol leszolsz, végülis nagyságrendekkel egyszerübb mint egy repeater... :))
Jelkésleltetéssel kapcsolatban annyi hogy gyors kapukból kell felépíteni, de lehet naiv vagyok :)
Most, hogy már tudom, hogy áramgenerátorral müxik a bnc, megpróbálok kiötleni valamit, és szétválasztani a jeleket.
És csak azért ragaszkodnék hozzá mert valami miatt egyszerübbnek tünik, és szimpatikusabbnak.
Ezen mit értessz:
"ilyen frekin a jelek mindenre hasonlítanak csak nem az eredeti jelre" ?
Azt hogy ha rámérnék a kábelre miközben 101010101010 halad át rajta, nem négyszögjeleket látnék?
Vagy te már meg is építetted a saját elképzelésed alapján, és az viselkedett így?


hétf. okt. 13, 2003 15:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi a rajzot Vinsz ! Tökéletes, de a gond nem is itt van. Ennek 10megán is mennie kell, és ott már a jelkésleltetési idők "betesznek". A BNC-vel egyébként az volt a fő gondom, hogy először megpróbáltam komparátorokkal érzékeli a jelszinteket, mert ugye 50x50 Ohm-ra, azaz 25Ohm-ra dolgozó áramgenerátorok is csak feszültségszinteket hoznak létre a kábelen :) Ez teljes zsákutca volt, ilyen frekin a jelek mindenre hasonlítanak csak nem az eredeti jelre. Szóval a komparátoros szintérzékelés kilőve. Ekkor jött a képbe a DP8392. Ez jó is lenne, csak épp szimmetrikus kimenete van, ezt kell lekezelni ( vett nulla, vett egy és collision ). Itt meg már megint ott vagyunk hogy a repeater chip, DP6xxxx kell :(((
De tényleg Vinsz ! Miért ragaszkodsz te a BNC-hez ?


hétf. okt. 13, 2003 14:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Köszi a linket! Amugy már megtaláltam a rajzokat, de nagyon össze-vissza vannak. A rajzomat küldöm! :)))


vas. okt. 12, 2003 17:07
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kedves Vinsz !
Nagyon érdekelne az áramköröd, márcsak azért is mert régebben én is szerettem volna ilyet tervezni, de több száz munkaóra után lemondtam róla :)) Az emilem : jarandbt@mailbox.hu, lécci küldd már el a rajzot.

Na más :

A kapcsolási rajzok : http://ronja.twibright.com/metropolis/building.php
- mindig a Buliding-re kattints, külön van szedve az adó, vevő és az AUI interfész.

Megint más :)) A BNC, mármint a koax kábel három(négy) állapotú :
1. csend, ilyenkor a hálókártyák nem adnak, ezt a csendet hallgatja meg egy ha adni akar
2. adás - logikai nulla
3. adás - logikai egy
4. ütközés (collision) egyszerre véletlenül kettő ad.
Ezért nem szabad ám a nullát elhanyagolni ! Mondom egy BNC kezelése irdatlan bonyolult.

Annak idején én az egész RONJA oldalt átüültettem word-be a könnyebb átláthatóság kedvéért. Ezt a www.compatibil.hu/elektro/ronja/Ronja.doc alatt megtalálod, felraktam ide.

Küldd a rajzot akkor lécci !
Üdv. : Jaro


vas. okt. 12, 2003 8:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Jaro! Ez mellbe vágott... :) Figyu én már régebben terveztem egy áramkört, ami müködne is szerintem ha nem áramgenerátoros lenne a BNC. Akkor még nem tudtam hogyan viszi át a 0-ás bitet, így hát azt elhanyagoltam :)) Mindenesetre tudnak komunikálni egy kábelen ketten. Csak úgy érdekességként szivesen elküldeném ha tudnám a mailcimed, szerintem kisebb átalakítás és müxik :)) Na jó biztos nem müködne de akkor is! :)
Na szoval kicsit gondolkodtam, jó lenne megépíteni ezt a ronjat, de én telleg nem találom a kapcsolási rajzot :(


szomb. okt. 11, 2003 20:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ja DP8392 : national.com, de a gugli is csodákat művel :)) Ha kell segítség a RONJA-hoz csak szólj.


pén. okt. 10, 2003 21:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vinsz ! Kérlek ne ragaszd rám a pesszimista elkedvetlenítő bélyeget, de a hibrid igenis nagy durranás. Gondold meg : két BNC áll egymással szemben A és B. Ha A ad, ezt kell átvinned B-re, ha B ad akkor pedig A-ra. Na ez idáig tök egyszerű, de ha belegondolsz ez két egymással szemben kapcsolt erősítő ( átviteli út ) Tehát ami bemegy A-nál, kijön B-nél, de vissza be is megy A fele, kijön A-nál, ez ugye megint be B fele... Na ezt jól megmagyaráztam, szóval ha simán összekötöd olyan lesz a játék mint egy RS flip-flop. Szóval olyat kell alkotni ami egy irányból érkező jelcsomagnál tiltja a visszirányt. Mindezt időveszteség nélkül, hiszen az átvitt csomagok nem szenvedhetnek sem időtorzulást sem veszteséget, hogy már másról ne is beszéljek, és mindezt 10 Megán. Ezért a komoly repeaterek ( És ugye csak ilyenek vannak ) Úgy működnek, hogy betárolják a jelfolyamot aztán a tárból kezdik el adni azt. Egy két BNC-s repeatert is egy 100 lábú vezérel. Nem véletlenül. Szóval hidd el jobb ha nem gondolkozol a BNC átültetésén lézerre. Maradj csak meg az AUI-nál, ott külön van válogatva adás-vétel irány. Én megtaláltama RONJA lapján a rajzot :))


pén. okt. 10, 2003 21:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Jaro a hibrid áramkör nem lenne gond, nem olyan nagy durranás az! De köszi szépen az infot! A DP8392-es ic adatlapját honnan tudnám megszerezni? Csak azért gondoltam a BNC-re mert egyszerübbnek tünik az AUI-nál. Arról semmit nem tudok, melyik lábnak mi a funkcioja?
Te hogy építetted meg a ronját? Én az oldalon még a kapcsolást sem találtam meg! :( El tudnád küldeni a mailomra? bikimail2@freemail.hu
A nappali kapcsolattal kapcsolatban szerintem: Lézer diódát használj, és valami fény szürőt a vétel oldalon! Bár lehet hülyeséget beszélek, de én igy csinálnám.


pén. okt. 10, 2003 7:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vinsz ! Jobb ha a BNC-t elfelejted, na nem azért mert régi, az még nem volna baj, viszont a BNC-n az ugye nemcsak ad, hanem fogad is, úgyhogy hibrid-szerű áramkört kellene építened 10Megára. Akárhogy is nézzük BNC-re egy lézeres link megfelel kettő darab BNC ethernet repeaternek. Annek a felépítése az elmondottak miatt nem egyszerű. Egyébként a BNC áramgenerátorral dolgozik, adáskor két jel, egy DC szint és egy 101101001011-et tartalmazó AC szint van jelen. Vételnél kezelni kell a vonali zajt, jittert, ütközéseket, stb. Ajánlom, hogy nézd át a DP8392-es IC adatlapját. Az AUI sokkal kézbentarthatóbb. Én amúgy megépítettem a ronját, de nekem nem megy nappal, éjszaka viszont szépen dolgozik ! Sima LED van benne. Aki épített ( nem vett ! ) romja-t az adjon már tippet mit lehet nappali üzemhez csinálni


csüt. okt. 09, 2003 17:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nomen: Ez nem fog menni, nem tudok ilyeneket, pláne olcsón.
nem sok infot találtam müszakilag ezeknek a lézeres kütyüknek a müködéséről, szal nekiláttam magam megtervezni egyet...
Viszont tudnom kellene a feszültségszinteket a bnc csatlakozón! Ha valaki tudna adni egy linket, vagy infot azt megköszönném.
Még egy kérdés: Ez az rs232-es kapcsolás hogyan viszi át a 0-ás biteket? Mert ha jól vettem ki a rajzból akkor: 1-nél van jel 0-nál nincs jel. viszont ha nincs adat akkor sincs jel, és ezt vehetné a vevő 0-nak is! Valaki elmagyarázná?


csüt. okt. 09, 2003 7:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Probaljatok valahonnan olcson PCI-PCMCIA atalakitot szerezni es segitek mindenkinek a gondjan(megeggyezunk es cserebe adhatok wireless modulokat)
11Mbps/100m/2.4GHz (2km is garantalt antennaval amihez rajzom is van)

At Tue, 07 Oct 2003 16:30:05 +0200 (MEST) , list@elektro.lx.hu wrote:

>-----------------------------------------------------------------
>Elindult Magyarország Legnagyobb Álláskereső Szolgáltatása:
>http://www.jobinfo.hu
>-----------------------------------------------------------------
>Az aui csatis kártya megoldható lenne, tudom is 2 db fellelö helyét, de ez a ronja nekem drága lenne, pláne hogy max 100 métert kell átlöni, valami hasonló de kisebb kütyüre lenne szükségem!
>Az RS232-es kapcs rajzot megpróbálom megkeresni...
>
>
>
>
>--
>Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
>Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
>Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu
>
>
>
>
>


kedd okt. 07, 2003 17:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Az aui csatis kártya megoldható lenne, tudom is 2 db fellelö helyét, de ez a ronja nekem drága lenne, pláne hogy max 100 métert kell átlöni, valami hasonló de kisebb kütyüre lenne szükségem!
Az RS232-es kapcs rajzot megpróbálom megkeresni...


kedd okt. 07, 2003 15:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vinsz: a szórt spektrumú rádióhoz nem tudok hozzászólni.
A ronja lenne esetleg megoldás, ha szeretnél 10megás fullduplex kapcsolatot, de az egy kicsit macerás és drága. UTP-vel nem is kéne pöcsölni, mert AUI-t használ és ahhoz meg elég lenne venni egy régi, de jó 3Com 3C509B kártyát.
Végsö esetben van RS-232-re is kapcsrajz (volt már itt a fórumon vhol) lézerpointerrel, de ez nagyon messze elmarad akár egy 10megás koaxos LAN sebességétöl is...

Üdv, Net wizard


kedd okt. 07, 2003 15:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Up!

Sziasztok, engem is érdekelne a téma, de csak hobby szinten!
Ez a szórt sprektumú rádiós szimpatikus, de a lézeres is tökéletes lenne! Koax kártya jelét kellene átvinni, mert nem akarok az utp-vel is t*kölni. Nekem "csak" kb 100 métert kellene áthidalni, vagy még annyit sem, de a vezetékes megoldás nem megy mert a szomszéd nem egyezett bele, ezért meg kellene kerülni a házát, az meg vagy 300 méter kábelt jelentene + 1-2 jel erősítő...
Valaki esetleg konkrét kapcsolási rajtot tudna adni?
RS232-re is megtenné legvégsö esetben.
THX!


kedd okt. 07, 2003 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Laj: nem akarok akadékoskodni, de: egy internetszolgáltatónál dolgozom, a piacon kapható cuccokat szinte kivétel nélkül végigpróbáltuk. Nagyon jól hangzik az a 22 MBps,de...
ez még mindig csak halfduplex, tehát összesen ennyi. Másik gond, hogy ehhez a teljesítményhez igencsak tiszta (rádiós) környezet kell, mert különben visszaveszi a teljesítményt. Tehát pl. egy nagyobb városban jó ha 11MBps-en elmegy...amiből még lejön a kapcsolattartáshoz szükséges adatmennyiség is.. tehát optimális esetben kapsz kb. olyan 7-8 MBps-t, ami még mindig csak halfduplex.... ezzel szemben a ronja garantálja a 10 MBps full duplexet...azért ennyit, mert az AUI ennyit tud...


Egyébként a Ronja azért ennyi amennyi, mert ez már egy kiforrott termék, legyártva megkapod, ha igényed van rá, akkor kimennek hozzád, beszerelik stb., viszont sokat lehet szívni, ha te akarod megcsinálni..

Mindenképpen az a lényeg, hogy mire akarod használni...ha csak unatkozol, és hobbyból vagy érdeklődésből foglalkoztat a téma, akkor sok sikert neked, de ha ebből akarsz pénzt keresni, szerintem még sokat kell nézelődnöd ez ügyben.


csüt. szept. 11, 2003 2:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Steven : Akkor már WLan rakok össze ami 22 MBps a D-Link kártyán, plusz antenna, oldalanként kijön úgy 25-30e ftból, és az még mindig nem negyed milla, csak a tized ennyibe kerül.Csak én még ennyit sem akarok rákölteni, mert ennél egyszerűbben is meg lehet csinálni sztem.


szer. szept. 10, 2003 12:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha Te építed meg, szerintem sokkal olcsóbban kijön...


szer. szept. 10, 2003 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Laj: oké, ha csak poénból kell az más.. az 1000 euro tényleg nem kis pénz, de gondolj bele, a ronja tud kb. 2 km-re 10 mega fullduplexet...és nappal is a híresztelésekkel ellentétben..mondj más cuccot ebben az árban....


szer. szept. 10, 2003 0:30
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hm...

Ezek után meggondolandó hogy szórt spektrumút, vagy a lézerest válasszam, így hogy nem lenne a zavarás más eszközök között. Te azt a rendszert építetted, amit kipróbálál, vagy vetted?

Steven : 1000 euró(negyed milla)?Az nekem sok,nem is kicsit, föleg, hogy nekem az egész csak majdhogynem poénból kell.


kedd szept. 09, 2003 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
A rádió tutira nem "kavar be", főleg nem egy URH és egy 2,4 GHz-en működő között. A "bekavarás" főleg állandó frekijű cuccokon szokott jelentkezni, ha valaki állandóan csak vivőfrekit sugározott az adott frekisávban adott teljesítménnyel...

Szórtspektrumnál NINCS ilyen jelenség (Először az amcsik használták az öbölháborúban, úgy hogy zavarták az összes adót, közben az F16-osok csont nélkül tudtak kommunikálni).

Igaz sokat én sem értek a rádiózáshoz, de nekem semmi problémám nem volt, mikor egy ilyen szórtspektrumú rendszert próbáltam ki.


kedd szept. 09, 2003 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Nálunk a cégnél két pár Ronja van felrakva, az egyik kb. 800m a másik 1.6, és stabilan viszi a 10 mega fullduplexet..ja és, kb 1000 euro az egy pár....ha érdekel keress meg...viragoskis@freemail.hu


kedd szept. 09, 2003 9:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Igazából a rádiótól idegenkedek, nem hiányzik hogy bekavarjon valamit (föleg a netem nem, mert az 2,4GHz-s WLan), bár elvileg nem volna szabad neki, meg igazából inkább lézerrel szeretném, mert abból van pár itthon :) .Most konzultáltam az egyik elektrotanárral, és megigérte, hogy segít benne, úgyhogy valszeg sínen van a dolog.


hétf. szept. 08, 2003 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://www.laserbit.hu/


hétf. szept. 08, 2003 8:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kíváncsian várom a nappali, napos időben történt kísérleteket. Engem is érdekelne


hétf. szept. 08, 2003 7:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Laj_:
Mindenképpen lézer kell? Rádióval szerintem egyszerűbben megoldható, régebben láttam szórtspektrumú rádiókat, elvileg 10MBPS-re jók, a szórtspektrumot meg nem tudják vivősugárzással zavarni és a helyét is igen nehéz bemérni :) (HIF)


vas. szept. 07, 2003 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Nme kell kinevetni, ők is csak emeletes házakról dolgoztak, és én is meglepődtem, hogy nem a szél, hanem a lassú mozgás (pl. hőmérséklet-változás) volt nekik a gond.
Gondolom úgy működik a dolog, hogy addig ismételget egy csomagot, amíg meg nem érkezik, és ezért a szél, madár berepül, stb. nem gond, de a tartós elmozdulás már igen.


vas. szept. 07, 2003 11:32
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hát én nem a 126-ik emeletről akarom :D.Max 10 méter, szal itt csak a szél jelenthet majd gondot


szomb. szept. 06, 2003 16:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Biztos nem esélytelen a nappali átvitel, hiszen céges megoldás van rá.
Csak gondolom házilag vesződni kell vele kicsit.

Egy régebbi kiállításon beszéltem velük, a legnagyobb gond akkor a magas épületek kilengésével volt, ami simán elviszi a sugarat a célról.


pén. szept. 05, 2003 22:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mincza : Köszi, akkor elkezdem a kísérletezgetést, hátha összejön valami.

Jaro : Szerintem nem esélytelen nappal lézerrel, de majd az még eldől.Lehet hogy nagyobb teljesítménnyel megoldható, mert először csak kisebb távra gondoltam, olyan 300-400 méterre, aztán majd próbálom növelni.

atta : Köszi a linket, most már tudom, hogy melyik láb mit csinál :)


pén. szept. 05, 2003 14:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Mincza : Én leragadtam akkor a 3C509C-nél. mindig lát újat az ember...
Lone : Tényleg nem műxik, piros fényt használ, világos nappal nincsen az a teljesítmény ami kiemelné a jelet a (fény)zajos környezetből. A lézer is csak azért jobb hogy fókuszáljon egy pontba a jel, de én kísérletezgettem, "csőbe is húztam" az adó-vevőt de nappal reménytelen. Sötétben viszont üzembiztos esőben is.


kedd szept. 02, 2003 7:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jaro: A RONJA tényleg nem műxik nappal? Ezt nem is gondoltam volna. Kis távolságban sem?

Tényleg, nem lehet valami áramkört építeni UTP-re, hogy azzal is menjen ne csak AUI-n keresztül?


hétf. szept. 01, 2003 18:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jaro!
AUI van pl. 3Com 3C900-COMBO-n is (itt van az ölemben), pedig az PCI-os. De nem egy mai csirke.

Ha nem muszáj, nem kéne ilyen régiséghez visszanyúlni a fejlesztéssel: ha jól értem, nem házi/barkács/hobby kivitel a cél, hanem vmi diplomamunka-féleség.

Laj_!

Én a következőképpen spekulálnék. Szabvány vonalmeghajtók/vonalvevők, ami csak ismétli, ami kijön az UTP megfelelő érpárjain. Csináld meg deszkamodellen vmi egyszerű opto/infrapárral kis távolságra, aztán ha megy, el lehet filózni a lézer moduláción/manipuláláson, meg hogy mennyire pofázik bele a feldolgozási és a terjedési késleltetési idő az adatforgalomba.

Elég csak két érpárral foglalkoznod, a szabvány UTP másik két érpárja másodlagos feladatokat lát el (+ még egy UTP-kapcsolat vagy + 2 telefonvonal ua. madzagon - ritkán használják ki, különösen 100Megás UTP-nél, mert hosszabb szakaszon nagy az áthallás kockázata).


hétf. szept. 01, 2003 16:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Laj:

http://www.pin-outs.com/datasheet_22.html

Atta


hétf. szept. 01, 2003 15:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
isa-s hálókártyákon keress AUI-t. Olyan mintha Game port lenne. Én újabb PCI-s hálókártyákon még életemben nem láttam. Mincza, izagad van csak 10 megára jó. Ez az AUI a régi koax vastag kábelekre csiptethető kis adó-vevő interfészek vezérlőegysége. Amúgy kis gánnyal PCI-s hálókártyán is kialakítható, mert az AUI nem már mint a koaxos adó-vevő IC inpulzustrafója kivezetve.


hétf. szept. 01, 2003 15:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
AUI: régebbi v. márkásabb hálókártyákon van ilyen is az UTP v. a koax mellett, jobb switcheken/hub-okon is akad legalább egy port, ami arra szolgál, hogy az AUI-t UTP-re konvertálja. Asszem csak 10 Mbps-re jó. De én már pl. nem is találkoztam hozzá való kábellel.

Amúgy itt
http://www.epanorama.net/links/wire_telecom.html
van egy rakás link UTP ügyben (is).


hétf. szept. 01, 2003 14:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
De ez milyen castolóra van kitalálva, mert cas valami AUI interfészt olvastam ami meg DB-9 es csatit használ.Vagy csak valamit elértettem


hétf. szept. 01, 2003 14:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://ronja.twibright.com/index.php Én megépítettem, garantáltan műxik. Egyetlen hátránya hogy világosban felejtsd el...


hétf. szept. 01, 2003 5:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Keress ra, ki lett mar targyalva...


vas. aug. 31, 2003 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szevasztok!

Remélem,jól emléxem és ezen a fórumon olvastam, de volt egy cshe, vagy szlovák oldal, ami részletesen foglalkozott ilyesmivel.
ott nagy fényerejü vörös ledekkel csinálták, meg hatalmas lencsékkel, de jópár megabittel átvitt 1,5-2 km távot.
rendkivül részletes megépitési és beüzemelési útmutató volt mellé és jópár ember aki megépitette szintén egy csomó hasznos tippet, képeket tett fel a netre.
Az elektronika ne volt egyszerü, de annyira nem is volt bonyolult.
Arra emléxem, hogy AUI portról müxött és UTP-s hálóra media converterrek kötötték.
jó rég volt, az utolsó sokszáz topikot meg kéne nézni.
A nevére sajna nem emlékszem.

Üdv, Net wizard


vas. aug. 31, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nos igazából nem rs232-es kapcsolatra vágyom, arra ott van az infra, azt nem nagy művészet átalakítani, bár a vételi oldalhoz még nincs ötletem mit kéne alkallmazni, hogy csak azt a vöröses fényt érzékelje a legjobban.Azért szeretném hálókártyáról, mert az már lehet, hogy jó lenne a diplomamunkámhoz, vagy ha nem, valami haszna biztos lenne, legfeljebb haverral játszhatnék :)


vas. aug. 31, 2003 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia Laj!

Azt hiszem, a hálókártya kimenetén túl szapora a jel ahhoz, hogy egy pointer azt követni tudja. Na meg a 2 km is nagyon nagy távolság. Próbaképpen csináld meg azt, hogy pl. 1000 Hz-es négyszögjellel modulálod az adót és akkor azt tudod-e venni (fokozatosan 100 m-ről, 200 m-ről, 500 m-ről, stb.). Ha el tudsz érni 2 km átvitelt, akkor esetleg még létrehozhatsz RS232 kapcsolatot is a pointerrel. De lehet, hogy a pointernek ekkora távolsághoz már kicsi a teljesítménye és nagy az irányszöge. A hálókártya szinte biztosan nem fog menni rajta. Kísérletezni azonban érdemes, talán még RS232-vel el lehet érni néhány kilobaudot :)

Gilszkilabor


vas. aug. 31, 2003 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok. Olyan készüléket szeretnék készíteni, ami lézerpointer segítségével áthidal kb 2km-t.A lézerpointerek azok az olcsó vackok lennének, ezek elvisznek a célállomásig, mert egy állványon "belöttük" a házat és tisztán látszódott.A gondom csak az lenne, hogy nem tudom a hálózati kártya lábainak funkcióit, és akárhogy (biztos rosszul) kerestem, nem találtam neten dokumentációt,és örülnék ha valaki tudna nekem ilyet adni, vagy ide leírná a fórumba a főbb jellemzőket.Mivel sajnos nem tudom, hogy az Rx Tx vonalaknak milyen feszültségei vannak, ezáltal a kapcsolást hogyan oldjam meg.Abben is szeretném segítségeteket kérni, hogy a kapcsolás milyen elemekből álljon.Úgy gondoltam - mivel nem tudom a maradék 6 láb funkcióját -, hogy csak az Rx tx vonalat használnám, az lenne kivezetve a tetőre, a vevő egységet egy lencsével, és egy irányított csővel kivitelezve, az adót pedig szintén egy hosszabb csőböl indítanám.Szerintetek ez elegendő zavarvédelem lenne, vagy pedig valami más spéci lézert kellene alkalmazni?

Remélem RJ-45-ös hálózati csatlakozó lábkiosztását, dokumentációját vagy csak a linkjét meg tudja velem osztani, mert annak igen nagy hasznát venném


vas. aug. 31, 2003 14:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség