Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:23



Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Vízkőgátló újra 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
"Szoc. időben amikor még irreális volt egy kémiai vízkőtlenítő a gyárban, "

Az erőművekben kémiai vízkőmentesítést alkalmaznak több mint száz éve.


És ki beszélt itt erőművekről? Egy gyár ezerféle profilú lehet ezeregy féle gépparkkal...

Idézet:
Semilyen mágnessel a vízkövet okozó vegyületeket nem lehet a vízből eltávolítani.


És ki beszélt itt eltávolításról?

Olvass már mielőtt okosítasz!!!!!


kedd nov. 08, 2005 9:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Teljesen igaz a dolog, a másneses tér nem veszi ki a vizkövesedést okozó anyagokat, cask a kiválását akadályozza, és az se rossz, mert igy a vizzel ehyütt kifolyik a csőböl és max megisszuk pl.
OZ


hétf. nov. 07, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Műanyagiparban szerszámok hűtővizének vízkőmentesítésére használták."

Semilyen mágnessel a vízkövet okozó vegyületeket nem lehet a vízből eltávolítani.


Akkor ezek szerint a anno a wesgermámok tök füvek voltak a témához , mert a Battenfeld cég igy küldte a fröccsgépeit és ök a vízkővel inokolták a mágnesgyűrüt , vagy te nem ismersz valamit.
Egyébként senki sem állítja hogy a mágneses kezelés valamit is eltávolítana a vízből csak a vízkő kivállását gátolja.


hétf. nov. 07, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Szoc. időben amikor még irreális volt egy kémiai vízkőtlenítő a gyárban, "

Az erőművekben kémiai vízkőmentesítést alkalmaznak több mint száz éve.


vas. nov. 06, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Műanyagiparban szerszámok hűtővizének vízkőmentesítésére használták."

Semilyen mágnessel a vízkövet okozó vegyületeket nem lehet a vízből eltávolítani.


vas. nov. 06, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Valóban volt más megoldás is egy nagyon erős permanens mágnesgyűrű közepén ment át a vizet. Egyébként ezt lehet ill. lehetett készen kapni külünboző csődimenziókhoz.Műanyagiparban szerszámok hűtővizének vízkőmentesítésére használták.


vas. okt. 23, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Működik az nagymértékben is, ha van elég pénzed energiát belepumpálni! Persze nem ilyen szerkezettel, de nagyon is működik. Szoc. időben amikor még irreális volt egy kémiai vízkőtlenítő a gyárban, bizony használtak elektromosat. Csakhát nem így nézett ki:)

Idézet:
hogy van e olyan hatásossága ami megéri, gazdaságos e vagy csak látszatelőny.


Erről van szó.


szomb. okt. 22, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szvsz ez tulajdonképpen nagyon kis mértékben az un "mágnesvíz"-re hasonlító vizet hoz létre.Egy időben nagy őrület volt,kannákban lehetett kapni a "PI víz" fantázianevű terméket.Tulajdonképpen átszűrt,részben lágyított(nem teljesen mert az ásványok fontosak!) és mágnesesen kezelt víz volt.Pozitív hatásai elenyészően,de akadtak.A baj pl a műanyag kannával volt,álltában a víz némi műanyagot "oldott" a kannából,olyan büdös "kannaszaga" volt a kiöntött víznek,hogy ihajj.Namost jó,hogy kevesebb klór meg mágnesvíz..de másfelől meg műanyagoldatot inni..hát..nem épp egészséges hosszútávon.

Ma már inkább mindeki felszereli egyedileg a pincébe a vízlányítót és a szűrőrendszert,néhány millióért már részeben ioncserét végző a klórt szinte 100%osan eltávolító berendezés is van :) Aki még mágnesvízet is akar,lecsökkenti az átfolyási keresztmetszetet (amennyire a türelme engedi)és néhány kHz-en brutális fluxust igyekszik létrehozni..aztán a villanyszámla láttán kap szivinfarktust,amitől épphogy a csodavíznek kellene megvédenie :D


szomb. okt. 22, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Megkérdeztem egy "vízműves szakértőt" hogy mi a véleménye és röviden annyi, hogy szerintük is kis mértékben, de működik a dolog."

Na ez az hogy kismértékben. Minden kémiai fizikai dolognál döntő hogy van e olyan hatásossága ami megéri, gazdaságos e vagy csak látszatelőny.


szomb. okt. 22, 2005 11:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 9:37
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok. A Flodravinos készüléket egy ismerősöm használja és azt mondta, hogy működik, mert kevesebb a vízkő és könnyen el lehet azt is távolítani. Neki 2 darab van feltéve egy csőre.

A másik dolog: Megépítette egy ismerősöm az Ezermester féle kapcsolást és neki is működik. Kevesebb a vízkő és a Zuhanyrózsája kezd kitisztulni. Igaz 3 hónap kellett hozzá.

Üdv: Péter


kedd okt. 18, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Vízkőmentesítő
Kedves Kollégák!

Én február óta használom az Ezermesterben megjelent kapcsolás átalakított verzióját a panel lakásomban és szerintem van hatása. Amikor felszereltem levízkőtelenítettem a csapok végén levő fém szűrőhálót meg a zuhanyrózsát és azóta alig-alig van rajta vízkő. A lerakódott vízkő meg nem olyan makacs, szivaccsal könnyebben letörölhető.
Szerintem tehát van valami hatása, ha nem is 100%-os, de a helyzet jobb mint régen volt.

A Flodravinos és hasonló kütyüben nem hiszek, mert a tekercs általában nyitott így áram nem folyik át rajta>>> nem akalul ki mágneses tér.

A módosított kapcsolást és a nyáktervet el tudom küldeni akinek kell.

Én FET-en keresztül zárom a tekercset (sweep 600Hz-6KHz plusz a sweep sebessége is változik) és a ZÁRT tekercsen kb. 800mA folyik 50-50%-os kitöltési tényező mellett (!!!) 5V-os tápot használva.

Szerintem egy próbát mindenképpen megér mert kb 1000-2000Ft-ból kihozható az egész trafóval.

Akinek kell a kapcsolás, az írjon a zpinter@huawei.com-ra egy mailt, de akár valaki fel is tehetné publikus helyre.

Üdv. Sintér


hétf. okt. 17, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
ppeti2 írta:
Sziasztok!

Valaki eltudná külden az 1 tekercses FET-es változat kapcsolási rajzát egy működő készüléknek. Nagyon kellene.

Üdv: PPeti2
ppeti2@freemail.hu


Elküldtem!


hétf. okt. 17, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Busterxxx írta:
Nem tudom van-e értelme fáradozni a cuccal? Valakinek egyáltalán működik az Flodravin nevű szerkezet, vagy csak parasztvakítás az egész?

Amúgy a Flodravin oldalon megjelent az improved 5kHz-es verzió is, igaz egy kicsit magasab áron.

Elolvastam a Conrad által forgalmazott "vízkőoldó" leírását, ahol 1,3,5 Khz-es frekvencián és különféle szekvenciákat használva működik a berendezés...


tehát,

1. állítólag működik a dolog.

2. fémcsőre tekerve kérdéses.

3. annak biztos nincs nagy hatása, ha átmenő vezetékre teszik, hisz ott vagy nem folyik víz és akkor holtmindegy, hogy jár-e vagy pedig olyan sebességgel, hogy azért mindegy.

4. marad a zárt rendszerű egység, mint pl. fűtés. Ott pedig eleve lágyvízet használnak...


vas. okt. 16, 2005 22:12
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Nem tudom van-e értelme fáradozni a cuccal? Valakinek egyáltalán működik az Flodravin nevű szerkezet, vagy csak parasztvakítás az egész?

Amúgy a Flodravin oldalon megjelent az improved 5kHz-es verzió is, igaz egy kicsit magasab áron.

Elolvastam a Conrad által forgalmazott "vízkőoldó" leírását, ahol 1,3,5 Khz-es frekvencián és különféle szekvenciákat használva működik a berendezés...


vas. okt. 16, 2005 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Miért nem lep meg, hogy semmit sem csinál?

-Az elektromos tér nem megy át a fémcsövön, így bent a térerő-változás nulla. Komoly kémiai hatást én csak több száz volt feszültségen, és párszáz fokon tudnék elképzelni...

-Térerősség-változást csak a rátekert drót néhány pF-os kapacitásán átfolyó áram, meg a cső induktivitásán ejtett feszültség hozhat létre a leírt esetben
ez ha jól számolom, uV (mikrovolt) nagyságrendű.. Ez szerinted okoz kémiai változást?

-Szerinted a víz menyi ideig tartózkodik a reakciótérben? 1/3 sec? vagy kevesebb. Ennyi idő alatt semmi sem fog történni..

A TC4422 nagyon jó kis meghajtó, MHz-ekig megy, és elég nagy áramokat is tud kapcsolni. Kár hogy a max. tápja 18V.

rainball: esetleg ha erre jársz, te vagy a nagy kémikus, ugye hogy ehhez nagyobb energia kéne?


vas. okt. 16, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Nem elég egy tekercs + trafó 50 Hz-re? Ezek a csodakütyük kissé misztifikáció-gyanúsak.


vas. okt. 16, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sok hónapi tesztelés után ra kellett jönnöm, hogy az általam készített berendezés nem csinál semmit.

A frekvencia generátor egy 12c508-as pic, ami 1-5Khz-ig sweepeli a frevenciát. A pic kimenetére pedig raktam egy microchip TC4426-ot, ami egy dual FET driver. Ez egyik vezeték a testre a másik a FET driver kimenetére csatlakozik. A dupla meghajtókból az egyik a hideg a másik pedig a meleg csővezetékre megy. Nagyon kompakt és olcsó, csak éppen nem műküdik..

Lehet a Fet driver nem túl jó erre a célra? Az ezermester kapcsolásban egy bc182 szerepel, ami alá egy 10k-s emitter ellenálás van rakva és sorba pedig egy 2,2k-s. A kapcsolás pillanatában a 12V egy soros ellenáláson keresztül kapcsolódik a tekercsre, de amikor nincs vezérlés akkor 12,2k-val lóg szinte a levegőben. Ezzel szemben a Fet driveres kapcsolás vagy 12V-os ad, vagy közvetlen tested ad a tekercsre.

A flodravin egy 220Ohm-os soros ellenálást használ, az ezermester kapcsolásban egy 2,2K-s ellenállást és egy 10K-s emitter ellenálást használnak. Nos én semmit sem raktam sorba a tekerccsel. Akkora áram szerintem nem folyik, hogy kellene áramkorlát?


vas. okt. 16, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 9:37
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Vagy még az is érdekelne, ha a következő kapcsolást /http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/pwm555.html/, úgy csinálom meg, hogy egy tekercset teszek 10 ohm-os ellenállással sorbakötve a motor helyére, akkor az működik szerintetek?

Üdv: PPeti


szer. okt. 12, 2005 10:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 9:37
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valaki eltudná külden az 1 tekercses FET-es változat kapcsolási rajzát egy működő készüléknek. Nagyon kellene.

Üdv: PPeti2
ppeti2@freemail.hu


szer. okt. 12, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Itt nem is arról van szó, hogy a kalcium kristályokat bármire is átalakítanád – azaz más anyagra, hanem arról, hogy a kristályszerkezetét rombolod, de ezért nem lesz más anyag belőle. Megkérdeztem egy "vízműves szakértőt" hogy mi a véleménye és röviden annyi, hogy szerintük is kis mértékben, de működik a dolog. Erre az volt a következtetés, hogy ha működik a dolog a vízművek miért nem használják, a válasz rá, hogy a folyamat igen gyorsan visszaáll, azaz a megzavart kis kalciumkristályoknak van annyi eszük, hogy elég hamar visszarendeződnek eredeti természetes kristálystruktúrájukba, így ha a vízmű meg is csinálná, még a víz maga elér a csapba már réges-rég visszarendeződtek a kristályok a szabályos formájukba.
Ahhoz tehát, hogy valamelyest is működjön a dolog, majdnem az elvét előtt kell a ketyerének lenni és a legoptimálisabb a folyamatos vízelvét lenne. Szerintem ez elég nagy gát ahhoz, hogy így tökéletesen vízkő mentesíteni lehessen.
Amúgy a vízkémiánál dolgozó haverom ajánlott kémiai víztisztítókat, röviden egy nagy tartályban vannak nagy golyócskák, melyek képesek a "kalciumot átalakítani", hogy mire azt nem tudom, de ennek a bibije az, hogy a benne lévő vegyszeres golyócska elég hamar feloldódik és nem egy olcsó mulatság ennek a pótlása.
Meg hát marad még az ipari vízlágyítás, különböző gyantákkal (ion-anionos stb), de ennyit nem ér meg az egész.......


csüt. márc. 17, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> hogy ha a "kezelt" vizet elpárologtatom,
> akkor azért marad vízkõ a tálkában

Azt senki se mondta hogy transzmutaciot is vegzunk.
Azaz a kalciumot nem hiszem hogy ilyen eszkozokkel
at lehet alakitani valami massa....


csüt. márc. 17, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Vízkőgátló újra
Üdv mindenkinek !

Többször elhangzott már olyan megoldás, hogy mikrovezérlővel kéne megoldani a freki változtatását / ez eléggé le is egyszerűsítené magát a hardvert is /. Nos, a Conrad-nál is 1 ilyen, hasonló nagyságrendben mozog az ára, mint a Flodravin, viszont találtam kis segítséget hozzá :)
Először is a specifikáció, azaz a magyar leírás:[url]http://produktinfo.conrad.de/datenblaetter/600000-624999/610455-an-01-HU-Vizkomentesito.pdf
Ez pediglen a kapcsolási rajza(!!!) :[/url]http://produktinfo.conrad.de/datenblaetter/600000-624999/610455-sp-01-en-Mini_Kalkschutz.pdf

Első látásra használhatónak tűnik...csak a PIC programja hiányzik. Valakinek ötlet?


csüt. márc. 17, 2005 1:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én megcsináltam az Ötletmozaikban megjelent sweepelős (méréseim alapján 600Hz-6000Hz között sweepel) változatot egy kis módosítással: FET van a végén és 1db sokmenetes tekercs, de az "rövidrezárva". 5V-ról járatom a ketyerét és így kb. 500mA rohangál a tekercsben ezzel próbálkozva mágneses teret csiholni a vízvezetékben...
Ezen kívül megtoldottam a kapcsolást egy 1024-es osztóval, ami a sweepelés frekvenciája/1024 ütemben villogtat egy LED-et, de csak akkor ha a tekercsen folyik áram...

Hidegvizem műanyag csöves, meleg vizem acélcső, szóval adott a feladat a ketyerének.

Hatás: még figyelem hogy van e hatása, de az biztos hogy amikor beulök a wc-re, akkor jól lehet hallani a tekercset ahogy zizeg illetve sweepelnek...:) Szóval szirénám már van a wc-ben...

Amit eddig észrevettem - és ez logikus is - hogy ha a "kezelt" vizet elpárologtatom, akkor azért marad vízkő a tálkában (sajnos nem tudom hogy a nem kezelthez képest ez mennyivel "másmilyen" állagú). Az ilyen készülékek -amint ezt le is írják- csak megnehezítik a vízkő lerakódását (szerintem a csövek belsejében illetve ahol folyton van víz (pl wc tartály) ott jó lehet), de ha a kezelt víz elpárolog (pl mosógép is kiszárad használat után x idő után), akkor mégiscsak ott marad valami vízkőszerűség.

Azért én várom türelemmel az eredményt...immár 4. hete...

Ha valakinek kell a módosított Ötlekmozaikos kapcsrajz, írjon és eküldöm.

pinter.zoltan@lnx.hu


pén. márc. 11, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 23:42
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
A linkekről nem tudok leszedni semmit. Ugyan én is lerajzoltam, de így meglett volna a gépen is.
Kb. egy éve én is megvettem a Flodravint ~15000-ért... Még mielőtt felszereltem volna szétszedtem. Az államat alig birtam felkaparni. Rohadtul átb..szva éreztem magam. Egy azaz 1 egész darab cmos IC van benne, zeneres stabil 12V-ról. Egyetlen fix frekin, ellenütemben hajtva a két vezetéket. Kb egy óra alatt lerajzoltam mindenestől. Nem is sok kedvem volt már dolgozni vele miután láttam.
Szükségem azért volt rá mert fúrott kútam van, és kb 3 hétente atomra át kellett súrolni a fürdőt, mert úgy nézett ki mintha lehányták volna. Szóval mégiscsak felszereltem, és vártam a hatást. Vártam, és vártam. A lényeg, hogy most kb. háromhavonta lesz közelítőleg olyan a fürdő, és akkor sem kell annyit súrolni. Olyan mintha nem "gyógyulna" úgy oda a cucc a csempéhez. A régi vízkövet azért nem látom hogy oldaná. Láttam már egy-két érdekes dolgot, még talán a vascső hosszanti mágneses polarizálásában is hiszek, de hogy cmos áramkörről hajtani? Szóval nem álmodom az egészet, nem valaki mesélte hogy hallott olyan emberről aki látta..., ez nálam van otthon és működik.
Hogy mitől, annyira már nem is érdekel.
Az viszont szentigaz, hogy ha valaki nem tud összerakni a fiókból egy ilyet, akkor sem kerülhet többe 1500-2000FT-nál


pén. márc. 11, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Valaki megépítette már?

Eredmény?


csüt. márc. 10, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
én kérem ha meglesz.


csüt. márc. 10, 2005 6:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Tisztelt ElektroFan!
Csak most olvastam a fórumot a Flodravinról.
Én is szeretnék építeni egyet.
Ha időd engedi légy szíves küldd el nekem is
a készülék rajzát.
E-mail: grof.tamas@w-nets.hu
köszönettel

Tamás


csüt. márc. 10, 2005 5:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
A típus mondjuk ZPD 12, a vezeték meg sima flexi. menetszám úgynéztem 2X20körül.


hétf. jan. 17, 2005 18:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
nekem irtad?ha igen akkor pontosan milyen és a vezeték:
köszönöm
üdv


hétf. jan. 17, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
nekem irtad?ha igen akkor pontosan milyen és a vezeték:
köszönöm
üdv


hétf. jan. 17, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
nekem irtad?ha igen akkor pontosan milyen és a vezeték:
köszönöm
üdv


hétf. jan. 17, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Ja! bocsánat, a Zener a 4060 tápját stabilizálja. Mivel CMOS, 5-15V-ig bármi, de hogy ne disszipáljon sokat 10-12V-os jó lesz.


hétf. jan. 17, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Köszönet a kép+rajzért!
Azt olvasom fentebb, cca 15e péz?????
Hát, amilyen komplikált, asszem félreteszem későbbre, addig tanulok még kicsit... :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol: (OFF: Addig egyszerűbb,ha a megkettyent Pendriveról próbálom az adatokat visszaszipkázni :cry: )
De most tényleg!! Van orcájuk 1000% harácsot követelni? Akkor már inkább az Ezermesteres scannelős, az se több 1e kavicsnál.


hétf. jan. 17, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
de nem én rajzolom,hanem aki rajzolja meg késziti az kérte kérdezzem meg a zenner diodát és a vezeték tipusát és menetszámát
köszönöm
üdv


hétf. jan. 17, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdv bobek1+ Mindenki.

Megköszönném, bukiember@yahoo.com

/ Most megköszönöm :D /


vas. jan. 16, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Ha a panelterv alapján kirajzolod a kapcsolást, gyorsan rá fogsz jönni, hogy miért és mekkora zener dióda kell bele.


vas. jan. 16, 2005 11:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
ÁTDOBOM MAILBA HA KELL 328KB
ÜDV


szomb. jan. 15, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!
Bekukkantottam, mert engem is érdekelne a téma, rövidest tán lenne is rá időm.
Az említett ATW-s oldal miért dob le kb. 280kB letöltése után?
Sajna, lassú a modem, ez lenne a baj?
Fenn van valahol még ez a rajz?


szomb. jan. 15, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
sziasztok
volna pár kérdésem,milyen BZX diodat kell hozzá használni és hogy milyen vezetéket...simát vagy lakkozottat és hány menetet?
elöre is köszönöm
üdv


szomb. jan. 15, 2005 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Úgy mindjárt más. Akkor megéri az árát :)


kedd jan. 04, 2005 21:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Bocsi mindenkitől, félreírtam....A http://www.flodravin.hu/ oldalon látom hogy most akciós a készülék 23eFt helyett "csak" 15eFt....:)))))


kedd jan. 04, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Sinter1 írta:
A rajzokat látva most már végképpen nem értem hogy mi kerül ebben 17eFt-be....:)
Igen komoly szerkezet...:)


Ennyiért mérik a Flodravin-t?? Félelmetes...


kedd jan. 04, 2005 0:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Aha, pont ezt nem értettem én se. Nálam vascső van végig :( Megbontani nehéz lenne. Inkább egy kis sósav a vízkőnek:)

A műa. csőre tekert elektródokra esetleg nagyfrekit lehetne adni, de szerintem az is csak melegítené a vizet. Az átfolyó víz problémája akkor is megmarad. Az úgy elhúz az elektródok előtt, hogy a molekuláknak még köhinteni sem marad ideje :)

Oda egy nagyobb tartály, vmiylen reaktor kéne. De nem atomerőművet akarunk építeni :)


kedd jan. 04, 2005 0:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás 
hi !
Szerintem is .
Max valami műanyag csőnél hozhat eredményt.
by


kedd jan. 04, 2005 0:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ez nem semmi... Mennyiért vesztegetik a Flodravint??
A pofátlanság csúcsa.

Szerintem a vascsőre tekert tekercs, vagy a két elektródás megoldás semmit nem ér. A vascső szerintem oylan mértékben elnyeli a mágneses teret, hogy a víznek már egy gramm se jut. Az elektrosztatikus megoldásról ne is beszéljünk... A néhány pF-on, amit a rátekert drótok alkotnak a csővel hány uA folyhat??? Ez mekkora feszültséget okoz a vízben? (talán nanovolt nagyságrendűt) aki nem hiszi, mérje le, nekem nem volt olyan érzékeny a szkópom (10mV-os állás)

Néhány Kilovolton, vagy nagyon nagy impulzusmüzemű elektromágnessel már el tudnék képzelni némi hatást, ami kémiai változást okoz. De 1W ráadásul átfolyó vízen???

Nem akarok senkit megbántani, de szerintem ez egy nagyon jó üzleti fogás volt...


kedd jan. 04, 2005 0:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

Kössz a programot.
Ez az IC hogyan tudja meghajtani a tekercset? Adatlapját nézve a kimenete 2mA-t tud, ettől nem lesz túl nagy mágneses tér.
Nem kellene bele valami kapcsoló tranzisztor?


hétf. jan. 03, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Autocad drawing formátum lehet, amit ezzel a laza 8,7M-es programmal meg is csodálhattok.

http://notordinary.atw.hu/freedwgviewer.exe


hétf. jan. 03, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
A link valóban jó...
a képek durvák... ezzel aztán lehet kaszálni.
Egy progi ami kezeli a dwg-ket:
http://www.infograph.com/products/dwgviewer/DWGdownload1.asp
[8.7 MB]
valamint AutoCAD :)[/url]


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára FeF hétf. jan. 03, 2005 18:01-kor.



hétf. jan. 03, 2005 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
A link tök jó csak a zip utáni szemetet ki kell venni....... De itt a jó link ....

http://notordinary.atw.hu/vizkooldo.zip


hétf. jan. 03, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

Látom a link nem működik, ezér én is feltettem: http://www.kbalazs.atw.hu/tmp/vizkooldo.zip
Mivel lehet a dwg kiterjesztésű fájlt megnyitni? Gondolom ebben van a kapcsolási rajz.


hétf. jan. 03, 2005 16:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 124 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség