Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 23, 2024 19:51



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Letiltott weboldalak megnyitása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én azért nem vagyok ilyen jó munkásember. :D


hétf. aug. 28, 2006 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Andrei írta:
.gúnár. írta:
Menekülési terv nálunk is van, de felesleges kockázatnak nem teszem ki a rendszert, magamnak meg nem szeretek pluszmunkát adni. Elég lusta vagyok ahhoz. :wink:


Én sem szeretek feleslegesen gürizni, de nálam mindössze 30-40 gépről van szó.


Ha behozza a zombigépét a kedves lúzer, amin fut már egy irc szerver, akkor teljesen mind1, hány gépet veszélyeztet. :wink: Amúgy nálunk ilyen téren azért fegyelem van, akinek kell, annak otthon is van szélessávja, a laptopok is inkább munkaeszközök, netezni meg vannak rendes gépek otthonra.


Amúgy most szórakozok azzal, hogy auto backup-oljon a szerverről minden gép 0:00-kor, ha dolgoznak rajta, akkor 2,3,4,5 vagy 6 órakor. A szerver a gépek felöl csak olvasható, egyéb műveletek végrehajtása max konziról. A móka alapja, hogy mindenki egy távoli vinyora ír, nem a saját gépre. Igy minden gépet lehet újradarálni minden nap. Eddig még nem vinnyogtak a beállításokért, mert mindenkinek van egy install utáni (és beállított) backupja.


szomb. aug. 26, 2006 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Andrei írta:
.gúnár. írta:
Menekülési terv nálunk is van, de felesleges kockázatnak nem teszem ki a rendszert, magamnak meg nem szeretek pluszmunkát adni. Elég lusta vagyok ahhoz. :wink:


Én sem szeretek feleslegesen gürizni, de nálam mindössze 30-40 gépről van szó.


Ha behozza a zombigépét a kedves lúzer, amin fut már egy irc szerver, akkor teljesen mind1, hány gépet veszélyeztet. :wink: Amúgy nálunk ilyen téren azért fegyelem van, akinek kell, annak otthon is van szélessávja, a laptopok is inkább munkaeszközök, netezni meg vannak rendes gépek otthonra.


csüt. aug. 24, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Menekülési terv nálunk is van, de felesleges kockázatnak nem teszem ki a rendszert, magamnak meg nem szeretek pluszmunkát adni. Elég lusta vagyok ahhoz. :wink:


Én sem szeretek feleslegesen gürizni, de nálam mindössze 30-40 gépről van szó.


csüt. aug. 24, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Andrei írta:
.gúnár. írta:
Amúgy egyébként nem szeretek beengedni otthoni gépet/laptopot a munkahelyi hálózatba, vagy ha igen, akkor számolni kell azzal, hogy a felügyeletem alá vonom, hiszen ha már van rajta valami állatka, az veszélyes lehet a többi gépre is. Egyébként az emilezésnél hívom fel a figyelmet a csatolt fájlokra, meg ne nézzen bent szexoldalakat és ne próbáljon meg weboldalról filmeket letölteni. Röviden ezeket szoktam tanácsolni és a megfelelő, naprakész védelmet, anélkül nem lehet felengedni a gépet a hálóra.


Én beengedek idegen gépet (bizonyos biztonsági folyamatok/beállítások) és mivel a win szerver routolja az egyes gépeket nincsen, átjáró a gépeg között. Amúgy amennyiben a cégnél valaki a tudtomon kívül felenged a drótra gépet, azzal mentesít a felelőség alól. Ez benne is van a szerződésben. Eddig még nem volt gond, de max újrahúzom a döglött gépet és kész. Ha a szerver hal meg, akkor azt. 10-20 perc egy visszaállitás.


Menekülési terv nálunk is van, de felesleges kockázatnak nem teszem ki a rendszert, magamnak meg nem szeretek pluszmunkát adni. Elég lusta vagyok ahhoz. :wink:


csüt. aug. 24, 2006 7:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Amúgy egyébként nem szeretek beengedni otthoni gépet/laptopot a munkahelyi hálózatba, vagy ha igen, akkor számolni kell azzal, hogy a felügyeletem alá vonom, hiszen ha már van rajta valami állatka, az veszélyes lehet a többi gépre is. Egyébként az emilezésnél hívom fel a figyelmet a csatolt fájlokra, meg ne nézzen bent szexoldalakat és ne próbáljon meg weboldalról filmeket letölteni. Röviden ezeket szoktam tanácsolni és a megfelelő, naprakész védelmet, anélkül nem lehet felengedni a gépet a hálóra.


Én beengedek idegen gépet (bizonyos biztonsági folyamatok/beállítások) és mivel a win szerver routolja az egyes gépeket nincsen, átjáró a gépeg között. Amúgy amennyiben a cégnél valaki a tudtomon kívül felenged a drótra gépet, azzal mentesít a felelőség alól. Ez benne is van a szerződésben. Eddig még nem volt gond, de max újrahúzom a döglött gépet és kész. Ha a szerver hal meg, akkor azt. 10-20 perc egy visszaállitás.


csüt. aug. 24, 2006 4:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tubybb írta:
És mi történik abban az esetben ha a dolgozó magával visszi a notebookját, és azt használja. Olyat lehet?
Ilyen esetben hogyan változik a weblapok látogatásának korlátozása?

Mire hívod fel a figyelmét, ha mondjuk használhatja a sajátját?


Semmi gond, legfeljebb nem kap IP címet. :twisted:
(Most nem emlékszem, de asszem ha korlátozott a lúzerfiók, akkor az ip beállításokat meg se tudja nézni, tehát koppintani sem tud).

Amúgy egyébként nem szeretek beengedni otthoni gépet/laptopot a munkahelyi hálózatba, vagy ha igen, akkor számolni kell azzal, hogy a felügyeletem alá vonom, hiszen ha már van rajta valami állatka, az veszélyes lehet a többi gépre is.

Egyébként az emilezésnél hívom fel a figyelmet a csatolt fájlokra, meg ne nézzen bent szexoldalakat és ne próbáljon meg weboldalról filmeket letölteni. Röviden ezeket szoktam tanácsolni és a megfelelő, naprakész védelmet, anélkül nem lehet felengedni a gépet a hálóra.


szer. aug. 23, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
És mi történik abban az esetben ha a dolgozó magával visszi a notebookját, és azt használja. Olyat lehet?
Ilyen esetben hogyan változik a weblapok látogatásának korlátozása?

Mire hívod fel a figyelmét, ha mondjuk használhatja a sajátját?


szer. aug. 23, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tubybb írta:
Gúnár!
Mit takar a gúnár megszorító csomag kifejezés?


- Uninstallálom a kedves lúzer által feltelepített összes programot.
- Létrehozok egy új korlátozott lúzer fiókot neki
- Kedvem szerint megtagadom a jogosultságait
- Bekapcsolom a vírusvédelem szülői zár funkcióját (vagy a routert konfigolgatom kicsit, attól függ, milyen van)
- Levédem a rendszergazdai fiókot
- Ha még okoskodik, levágom a kábelt a floppyjáról és az optikai egységeiről

Szerencsére a rend visszaállítása érdekében eddig ezen intézkedéseket összességében még nem kellett alkalmazni. Amúgy szerintem én vagyok a túl engedékeny, mert eleve ilyen beállításokkal kéne indítani és akkor nincs gond.


szer. aug. 23, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Gúnár!
Mit takar a gúnár megszorító csomag kifejezés?


szer. aug. 23, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
korponaiz írta:
Es hol talalok proxy-t?
Tud valaki valamilyen cimet mondani?


http://howto.andreiground.com/


szomb. aug. 19, 2006 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
korponaiz írta:
Milyen beállitások érdekelnek?
Ha proxyd van beállítva akkor semmi esélyed. Ha csak átjáró van beállítva, vagy "Internet beállítások automatikus észlelése" akkor TALÁN. De hát ennyi idő alatt már meg is próbálhattad volna valamelyik proxy beállítást. Oszt vagy megy, vagy nem.
Üdv,NBela


szer. aug. 16, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Most egy öntudatos, jó káder rendszergazda fog belőlem beszélni, de:

azok az oldalak, amiket meg akarsz nézni, nyilván valamiért tiltva vannak, ha tartalomszűréssel is meg van kombinálva a dolog, akkor szerintem elég nehéz lesz megoldani. Ha normálisabban van megcsinálva a rendszer, akkor az internet beállításokat sem fogod tudni piszkálni, hogy proxyt vigyél fel. A legtöbb baj amúgyis abból van, ha ilyen oldalakat megnéznek. Én azt szoktam mondani, bent dolgozzon, ha netezni akar, akkor csak a munkájával összefüggő oldalakat nézzen meg, és szórakozni meg menjen haza. Persze anyáznak is rám rendesen. Aztán ha valaki nem fogadja meg, akkor vagy én vagyok gyorsabb és jön a "gúnár megszorító csomag", vagy bekap valamit, de abból meg nagyobb baj is lehet.


szer. aug. 16, 2006 9:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Milyen beállitások érdekelnek?
Kilistáztam ipconfiggal, de nem rakom ide föl, mivel egy csomó belső ip cím van benne ami nem publikus, bajom lehet belőle. De kérdezz és amit LEHET ideírom.
Egyébként itt egy belső intranet van, a gépek tartományba vannak felvéve. És én persze szimpla felhasználó vagyok. (ezzel talán még nem adtam ki semmilyen titkos adatott, mivel elég sok helyen így van).


szer. aug. 16, 2006 0:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://www.proxy4free.com/page1.html
http://www.publicproxyservers.com/page1.html
De jó lenne tudni h jelenleg milyen beállításokkal látod a netet a belső hálóról.
Lehet h nem is tudsz külső proxyra kapcsolódni.
Üdv,NBela


kedd aug. 15, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 10:34
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Munkában...
Hozzászólás 
Kép :D Aztán már csk selejtezni kell :) nem kis munka, demegéri. Adni nemhizem, hogy valaki fog, mert akinek van, az féltve örzi :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dbali kedd aug. 15, 2006 20:07-kor.



kedd aug. 15, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Es hol talalok proxy-t?
Tud valaki valamilyen cimet mondani?


kedd aug. 15, 2006 15:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Letiltott weboldalak megnyitása
korponaiz írta:
Letiltott weboldalak megnyitása
Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy van e olyan weboldal a neten ami úgy funkcionál mint egy böngészõ. Rámegyek erre a weboldalra, beírok oda egy címet, és azon a weboldalon megtudom nézni azt az oldal amit a belsõ hálózatból nem tudok elérni.


ezt hívják proxy-nak.


hétf. aug. 14, 2006 22:08
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás Letiltott weboldalak megnyitása
Letiltott weboldalak megnyitása
Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy van e olyan weboldal a neten ami úgy funkcionál mint egy böngésző. Rámegyek erre a weboldalra, beírok oda egy címet, és azon a weboldalon megtudom nézni azt az oldal amit a belső hálózatból nem tudok elérni.


hétf. aug. 14, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség